Jump to content

אושר דוידה

BMTA

Recommended Posts

17 דקות לפני, Brandon Roy said:

זה נכון. זו לא חוכמה גדולה, אבל אפשר להבין את השוני באיכות המעברים בינו לבין מילסון. דוידה גם כשעובר, זה לרוב לא מספיק לו בכדי לקבל את השניה הזו בכדי להוציא רוחב טוב. זה תמיד תחת לחץ. 

במשחק האחרון היו כמה פעמים שהוא עשה 1 על 1 מעולה על הקו ועבר את השחקן הגנה שהיה עליו

לא הוציא רוחב הכי מדוייק אבל עשה פעולות טובות ובטח ובטח שעדיף על תורגמן בקו או יוני

לפני3 שעות , BMTA said:

במשחק האחרון היו כמה פעמים שהוא עשה 1 על 1 מעולה על הקו ועבר את השחקן הגנה שהיה עליו

לא הוציא רוחב הכי מדוייק אבל עשה פעולות טובות ובטח ובטח שעדיף על תורגמן בקו או יוני

זה שהוא עדיף עליהם (ואני מסכים איתך), לא אומר שהוא מצליח.

כל המעברים האלה היו על שער 11 והיה אפשר לראות שגם שהוא עובר, זה מעבר של פיזיות ומהירות שנותנים לו רבע צעד על המגן וזה לא לרוב לא מספיק בכדי שיהיה חלון מספיק גדול לתת את הכדור הרוחב. 

1 hour ago, Brandon Roy said:

זה שהוא עדיף עליהם (ואני מסכים איתך), לא אומר שהוא מצליח.

כל המעברים האלה היו על שער 11 והיה אפשר לראות שגם שהוא עובר, זה מעבר של פיזיות ומהירות שנותנים לו רבע צעד על המגן וזה לא לרוב לא מספיק בכדי שיהיה חלון מספיק גדול לתת את הכדור הרוחב. 

הוא עובר מצויין. גם מילסון אחרי שעובר שחקן לא תמיד מוצא שחקן ברחבה, הסיבה היא בעיקר בעיית הצטרפות מאחור. תקח כמה מהלכים כאלו ותעשה פאוז, לא תראה שם הרבה אופציות מסירה טובות

לדודה יש אחד על אחד מעולה. זה פחות הבעיה שלו. הבעיה שלו הוא שהוא לא שחקן מבריק. הרוחב לא תמיד משהו כי הפס שלו גרוע וקבלת החלטות ככה ככה.

עדיין הוא האופציה הכי טובה שלנו להרכב. שמימר רנדומלי מכין את הקבוצה שלו לשמחק מול מכבי תל אביב הוא אומר אני אצמיד 2 שחקנים או 3 למיליון ועוד 2 לזהבי.

את השחקן ההתקפה השלישי רק המגן יכול לסגור ויהיה בסדר. שאין שם שחקן כנף אמיתי זה באמת נכון. שדוידה שם הוא יכול לעבור באחד על אחד כמעט כל מגן ואז זה בעיה לקבוצה היריבה.

זה יאזן את הקבוצה.

דוידה משתמש ברגל ימין למדרגות בלבד, איזה טב״ח משודרג. בן חיים בפריים היה משתמש בשמאל וימין באהלן אהלן, מה גם שהוא היה הרבה הרבה יותר מהיר ממנו. מה שיש לדוידה בהשוואה לבן חיים זה קצת יותר טכניקה. בכל השאר הוא נופל ממנו.

ועדיין, שחקן סביר לרוטציה.

טל בן חיים פריים היה הרבה מעל הליגה הזאת.

זה לא הוגן בכלל להשוות ביניהם.

אושר שחקן ליגה לגיטימי ביותר.

כן, גם בקבוצה גדולה.

השנה פשוט יש לנו להשוות אותו לאגף השני שם יש שחקן פסיכי,

אבל תן לי אותו בכל אחד מהעונות האחרונות ואף אחד לא מתלבט בכלל בין ספסל להרכב.

1 hour ago, Wade said:

דוידה משתמש ברגל ימין למדרגות בלבד, איזה טב״ח משודרג. בן חיים בפריים היה משתמש בשמאל וימין באהלן אהלן, מה גם שהוא היה הרבה הרבה יותר מהיר ממנו. מה שיש לדוידה בהשוואה לבן חיים זה קצת יותר טכניקה. בכל השאר הוא נופל ממנו.

ועדיין, שחקן סביר לרוטציה.

אני חושב שטבח היה טכני יותר. השתמש בשתי רגליים, ידע להבקיע כמו הנרי לרחוק, בוודאי היה חכם יותר כשחקן. דוידה הוא סוס פרא שאפילו לא מודע לחסרונותיו. אולי זה מה שמכבי צריכה עכשיו, שחקן שלא חושב, לא מהסס. 

לפני8 שעות , המכבייה said:

אני חושב שטבח היה טכני יותר. השתמש בשתי רגליים, ידע להבקיע כמו הנרי לרחוק, בוודאי היה חכם יותר כשחקן. דוידה הוא סוס פרא שאפילו לא מודע לחסרונותיו. אולי זה מה שמכבי צריכה עכשיו, שחקן שלא חושב, לא מהסס. 

טב"ח בשיאו היה הווינגר המוביל שלנו, דוידה לא כזה ולא מיועד לזה אבל כשחקן משלים לכוכב (מילסון), דריבל טוב, מהירות, שידע למשוך תשומת לב משחקני ההגנה - הוא הכי מתאים מבין מה שיש בסגל אלא אם אדו יתחיל לקבל דקות ויוכיח אחרת. 

לא רואה צורך להשוות אותו לטב"ח, וחושב שקצת מזלזלים בו פה. 

כרגע מבחינתי הוא הווינגר הכי מסוכן שלנו אחרי מילסון והוא נראה טוב מאוד בהשוואה למה שהולך בליגה. הבעיה העיקרית שלו היא היציבות ביכולת ובשבועות האחרונים הוא מראה שם שיפור. צריך להיות בהרכב.

לפני2 שעות , elbanana said:

לא רואה צורך להשוות אותו לטב"ח, וחושב שקצת מזלזלים בו פה. 

כרגע מבחינתי הוא הווינגר הכי מסוכן שלנו אחרי מילסון והוא נראה טוב מאוד בהשוואה למה שהולך בליגה. הבעיה העיקרית שלו היא היציבות ביכולת ובשבועות האחרונים הוא מראה שם שיפור. צריך להיות בהרכב.

כן. מזלזלים בו, וההשוואה לטב"ח לא הוגנת.

- בן חיים עבר למכבי בגיל 24, דוידה הגיע שנתיים מוקדם יותר (הפך לבן 23 לפני כמה שבועות).

- בן חיים הגיעה לתקופת זהב במועדון עם מאמנים טובים, ניהול מסודר, וסגל מצויין. מקום אידיאלי לפרוח בו. דוידה הגיע למקום די מבולבל עם סגל סביר לכל היותר ומאמן עם הרבה הרבה בעיות וסימן שאלה גדול לגבי היכולת שלו להוציא את המיטב מהסגל והשחקנים שלו.

ואחרי הכל - דוידה עדיין לא שיחק מספיק בשביל שנחווה עליו דעה מהותית. גם זו תולדה של ניהול הסגל של קין. אפשר לראות שם דברים טובים, ואפשר לראות כאלה שפחות. ברור שרגל ימין שלו היא נקודת תורפה, אבל אפילו זה יכול להיות עניין של בטחון.  בניגוד למה שנאמר פה, לי הוא דווקא לא עושה לי רושם של שחקן לא חכם, בוודאי לא בהשוואה לטב"ח, שעל הדשא היה סוג של פורסט גאמפ.

55 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

כן. מזלזלים בו, וההשוואה לטב"ח לא הוגנת.

- בן חיים עבר למכבי בגיל 24, דוידה הגיע שנתיים מוקדם יותר (הפך לבן 23 לפני כמה שבועות).

- בן חיים הגיעה לתקופת זהב במועדון עם מאמנים טובים, ניהול מסודר, וסגל מצויין. מקום אידיאלי לפרוח בו. דוידה הגיע למקום די מבולבל עם סגל סביר לכל היותר ומאמן עם הרבה הרבה בעיות וסימן שאלה גדול לגבי היכולת שלו להוציא את המיטב מהסגל והשחקנים שלו.

ואחרי הכל - דוידה עדיין לא שיחק מספיק בשביל שנחווה עליו דעה מהותית. גם זו תולדה של ניהול הסגל של קין. אפשר לראות שם דברים טובים, ואפשר לראות כאלה שפחות. ברור שרגל ימין שלו היא נקודת תורפה, אבל אפילו זה יכול להיות עניין של בטחון.  בניגוד למה שנאמר פה, לי הוא דווקא לא עושה לי רושם של שחקן לא חכם, בוודאי לא בהשוואה לטב"ח, שעל הדשא היה סוג של פורסט גאמפ.

מעבר לזה שההשוואה לא הוגנת היא פשוט לא רלוונטית. אם היה לי את פריים טב"ח בסגל ודוידה היה עולה לפניו היה על מה לדבר. כרגע ההשוואה הרלוונטית היא לביטון, מלדה, קיקו או תורג'מן באגף ימין (ובקרוב נקווה שגם לאדו). לדעתי הוא כרגע עדיף עליהם בעמדה הזאת. מסכן יותר מהם ומייצר אנדרלמוסיה חיובית ברחבה. מול ב"ש וחיפה הוא בלט. אם הוא עושה את זה רק ברגל שמאל או עם אשך ימין זה לא באמת משנה לי..

On 26.2.2024 at 20:52, מכביסט לעד said:

דוידה אחלה שחקן סגל. הוא לא שחקן הרכב לאלופה (לפחות בינתיים), אבל כנראה הכי פחות גרוע שיש לנו (את קיקו ואדו לא ראינו מספיק).

את אדו לא ראינו בכלל...

עדיף לנו שישחק בשמאל, למרות שאחוזי ההצלחה שלו בפעולה האחרונה די נמוכים כרגע.

כשהוא משחק בימין הוא דן ביטון, רוצה לומר קשר שיש לו רק שמאל והפעולה היחידה שהוא יכול לעשות זה לחתוך לשמאל שלו ולבעוט( במקרה הטוב).

כשהוא על האגף השמאלי הוא מביא את המהירות שלו(שהיא הנקודה הכי חזקה אצלו)לידי ביטוי טוב יותר כי הוא יכול פשוט לרוץ על הקו. לגבי התכליתיות/יעילות בפעולה האחרונה, מאמין שאם יקבל הרכב איזה שניים-שלושה משחקים ברצף אז  יצבור יותר ביטחון, מה שישפיע על קבלת ההחלטות שלו.

אם היה לנו מגן ימני זה היה עובד אפילו טוב יותר.

מילסון שתי רמות מעל הליגה הזאת, פשוט כשהוא משחק בימין אין לו את הקצת עזרה שהוא צריך מהמגן לפעמים בהתקפה. איזה דאבל פס פה ושם, ריצה של המגן פנימה שתאפשר לו את השנייה היסוס של המגן/בלם שמולו, מגן שיודע להרים והיה מאפשר לו לעזוב לפעמים את הקו ולהיות במרכז הרחבה כמו שעשה בגול מול ב"ש.

בכל מקרה חייבים להמשיך לשחק עם שני ווינגרים, לא משנה לי אפילו איזה, אסור לנו לחזור לשטות הזאת של דן ביטון ודור תורג'מן על האגפים.

כרגע מה שחסר לי באופן אישי בקבוצה זה קצת יותר אגרסיביות באמצע. זה קצת השתפר בשני המשחקים האחרונים, הרבה בזכות זה שגבי מוקם קצת יותר קרוב ליוריס על הדשא ועידו שחר עושה עבודה יפה בלחץ קדימה, אבל עדיין, אם אנחנו רוצים באמת ללכת על זה אנחנו חייבים לשפר את משחק ההגנה הקבוצתי שלנו. נגד ב"ש היה לנו הרבה מזל שלא חטפנו שם לפחות אחד. יוריס, גבי ועידו שחר זה לוקסוס גדול מידי. אף אחד מהם לא נותן מימד של אגרסיביות באמצע.

לעלות עם קארצב ולהזיז את יוריס ל50/50 יכול להיות פיתרון טוב לדעתי. יוריס שחקן תכליתי, חכם שמשחק הרבה לעומק ויודע לייצר דברים יפים כשהוא כבר באיזור הרחבה.

הקטע הזה של נחמיאס כמגן לא יחזיק מעמד יותר מהתשעים דקות הבאות אבל לשים שם לוקאסן יהיה שיחוק. הוא מהיר מאוד, חזק ומוסר הרבה יותר טוב מאבישי כהן. הגנתית אף אחד לא יעבור אותו והתקפית הוא ייתן את שלו פה ושם.

לוקאסן, רז שלמה, סאבו ורוי רביבו.

פיקנטריה:

במידה ולמשל קין היה מסיט את רוי רביבו להיות מגן ימני במשחק האחרון(אפשרות סבירה כי הוא עשה את זה כבר פעמיים העונה) ודוידזאדה היה פותח בשמאל במקומו, היינו מציגים הגנה של ארבעה מגנים שמאליים; רוי רביבו, סאבו, בלטקסה ודוידזאדה.

היו איזה 15 שנה בין דדי לדויזאדה בקדנציה הראשונה שלו במכבי שלא היה לנו אפילו מגן שמאלי אחד נורמלי.

On 27.2.2024 at 21:48, yosi_1985 said:

לא שאני משווה, אבל גם לנימני לא היה ימין

הוא לא היה צריך ימין.

חוץ מזה, הגולים שנימני כבש בימין הנכבדים כאן לא עושים ברגל החזקה עוד 10 גלגולים.