Jump to content

מלחמה נושא עדכונים ללא פוליטיקה

Yoadknux

Recommended Posts

On 27.3.2024 at 23:22, ravid said:

זה ממש לא אותו דבר. המצרים וירדנים תומכים בהתנגדות הפלשתינית, לא לוקחים חלק בהתנגדות בעצמם. אין להם שום תמריץ. בעזה כבר קיים צבא ממומן שמונה עשרות אלפי לוחמים שלוקחים חלק בהתגדות באופן אקטיבי, ומתפרנסים מזה. זה כבר קיים.

לפי מה אתה קובע שהמצרים והירדנים תומכים בהתנגדות? לדעתי זה לא מעניין אותם והם רוצים שקט (ירדן לא מעוניינת בהתקוממות מקומית של הפליטים הפלסטינים אצלה ומצרים מהאיסלאם הקיצוני).

On 31.3.2024 at 12:49, קמאנן said:

לפי מה אתה קובע שהמצרים והירדנים תומכים בהתנגדות? לדעתי זה לא מעניין אותם והם רוצים שקט (ירדן לא מעוניינת בהתקוממות מקומית של הפליטים הפלסטינים אצלה ומצרים מהאיסלאם הקיצוני).

אני מדבר על הרחוב, לא על השלטונות. מספיק 20-30 אחוז שרוצה התנגדות, וזה בסיס מספיק גדול בשביל לייצר מיליציות של עשרות אלפי לוחמים. ככה זה גם בעזה. הרוב רוצים שקט, אבל אלו שנלחמים הורסים לכולם. 

לפני21 שעות , ravid said:

לדעתי עניין של זמן עד שנקבל פיגוע רציני בשגרירות באיזו מדינת עולם שני/שלישי

אני במחשבות רעות על תקופת היורו/אולימפיאדה. מרגיש לי שהם מתכננים לנו משהו נוראי.

לפני6 שעות , חרישי הוא הלילה ואפל said:

אני במחשבות רעות על תקופת היורו/אולימפיאדה. מרגיש לי שהם מתכננים לנו משהו נוראי.

אני מקווה מאוד שזו לא תהיה מינכן שניה

24 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אני מקווה מאוד שזו לא תהיה מינכן שניה

הם כרגע לדעתי הולכים על הקטע של לבודד את ישראל, מגה-פיגוע בפריז ייתן לנו מחדש את כל האשראי למלחמות שאיבדנו לאט לאט מאז השבעה באוקטובר, אז קשה לי להאמין שהם יעשו את זה ועוד במקום כל כך בולט. מקווה כמובן שלא אתבדה.

59 דקות לפני, Omer said:

הם כרגע לדעתי הולכים על הקטע של לבודד את ישראל, מגה-פיגוע בפריז ייתן לנו מחדש את כל האשראי למלחמות שאיבדנו לאט לאט מאז השבעה באוקטובר, אז קשה לי להאמין שהם יעשו את זה ועוד במקום כל כך בולט. מקווה כמובן שלא אתבדה.

כן, חשבתי על זה אח"כ ויש פה נקודה בזה

לפני1 שעה , Omer said:

זה ביבי שמבודד את ישראל, לא הם

לפני3 שעות , Omer said:

אתה יודע מה בכלל ייתן לנו לגיטימציה ואשראי? עזוב "מגה פיגוע בפריז", זה בקטנה, אני אומר שחמאס צריכים להיכנס באיזה חג שקט לישראל עם 3 אלף מחבלים, לשחוט לנו איזה 1000+ אזרחים, כמה מאות בפסטיבל מוזיקה שחוגג את השלום שיצטלם יפה לעולם, ועוד כמה מאות מפוזרים בישובים וקיבוצים שקטים, ילדים, נשים, תינוקות, שיתעללו ויאנסו ישרפו חיים וגם לקינוח יחטפו עוד 250 ילדים נשים וטף, אחרי זה אין מצב שלא יתנו לנו קרדיט אה?

וברצינות, זה די מדהים בעיניי שיש אנשים שעדיין שמדברים כמוך וכמו רביד, מה עוד צריך לקרות כדי שתבינו שלא המעשים, לא עובדות ולא נעליים זה מה שיקבע את היחס שלך בזמן מלחמה, אין מלחמה יותר צודקת מזאת בהיסטוריה של האנושות המודרנית ועדיין תוך חודש כבר התחילו לחנוק דיפלומטית לאט לאט את ישראל בעולם.

אין לך אשראי כי קוראים לך ישראל ואתה מדינה של יהודים, זהו, זה כבר מספיק להרבה אנשים כדי לשנוא אותך.

ולמי שזה שלא מספיק בשביל לשנוא אותנו נטו מעצם זה שאנחנו יהודים, הוא כמעט אוטומטית נגדנו בגלל שאנחנו פסיק בעולם, ואנחנו במלחמה עם המוסלמים שתופסים את אורובה וארה"ב בביצים, לכן לא משנה מה אתה כבר בצד ה"שנוא" וחסר הקרדיט. 

תעכל את זה, תכניסו את זה טוב לראש, ותבינו שאם אתם עם חפץ חיים תפסיקו לחפש אישורים בעולם, אין לנו, ולא נקבל בחיים, כמו שלא קיבלנו בששת הימים עם האמברגו של צרפת החלאות, ככה גם ארה"ב תעשה בעיות וגם אירופה המודרנית, זה מה יש, לא סובלים אותנו ואנחנו נלחמים על החיים שלנו. 

ולא ביבי גם לא קשור לעניין, זה הרבה יותר גדול מזה. 

צר לי לנפץ לך את הבועה, אבל כמעט אף אחד (שאינו ערבי) לא חושב שהמלחמה אינה מוצדקת. הבעיה של העולם היא עם אופן הניהול של המלחמה. יש איזושהי נקודה שבה הטקטיקות שלנו גורמות לנו יותר נזק מתועלת, ואני לא בטוח שהנקודה הזו לא נחצתה. אנחנו צוברים לנו אויב אחרי אויב ומאבדים אשראי בקצב מסחרר. פשוט תסתכל על התגובות של ביידן באוקטובר מול התגובות שלו היום. אתה חושב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לאבד את התמיכה שלו?

לפני20 שעות , nirnir20 said:

אתה יודע מה בכלל ייתן לנו לגיטימציה ואשראי? עזוב "מגה פיגוע בפריז", זה בקטנה, אני אומר שחמאס צריכים להיכנס באיזה חג שקט לישראל עם 3 אלף מחבלים, לשחוט לנו איזה 1000+ אזרחים, כמה מאות בפסטיבל מוזיקה שחוגג את השלום שיצטלם יפה לעולם, ועוד כמה מאות מפוזרים בישובים וקיבוצים שקטים, ילדים, נשים, תינוקות, שיתעללו ויאנסו ישרפו חיים וגם לקינוח יחטפו עוד 250 ילדים נשים וטף, אחרי זה אין מצב שלא יתנו לנו קרדיט אה?

אכן קיבלנו אשראי מטורף אחרי הטבח בשמחת תורה ועל כך יעיד ההרס המטורף ברצועה, בלי הלגיטימציה שקיבלנו מהמערב אחרי ה-7 באוקטובר אתה חושב שצה"ל היה יכול לעשות חצי ממה שעשה שם בלי שנהיה יוגוסלביה של שנות ה-90? אם תתעלם מההפגנות הרועשות, רוב העולם (בטח המערבי) היה בצד שלנו בתחילת המלחמה הזאת שהיא חסרת תקדים בהיקפה בהיסטוריה של הסכסוך, כתגובה לטבח חסר תקדים. אם לא הנסיבות הללו מזמן היינו בבידוד (מצד מי שחשוב, לא מצד נערי קולג׳), אז כן, בהחלט מתחשבים בסיבה שבגינה יצאנו למלחמה הזאת.

ומה לעשות, כשאתה תלוי בסיוע זר זה משנה. זה לא שאנחנו זקוקים לאישור מהם כמו שאנחנו זקוקים לסיוע הצבאי שלהם (ולכן כל עוד יש סיוע לא אכפת לנו מה אומרים, אבל אתה כבר שומע קולות בעולם ששואלים שאלות על הסיוע הזה מצד גורמים פוליטיים מערביים שלא שאלו שאלות בתחילת המלחמה). זה שב-67 הסתדרנו עם אמברגו זה לא תכנית עבודה, מה גם שאופי המלחמות שונה לגמרי. אז חיסלנו לצבא סדיר את חיל האוויר במכה שפתחה את המלחמה והתחילה את הספירה לאחור לכניעה של נאצר, איזו מקבילה יש לזה מול ארגון גרילה שמסתתר מאחורי אזרחים?

מרגיש לי שאנחנו וחיזבאללה זה כמו במשחק כדורגל ויש מצב מסוכן וכל הקהל צועק "נוווווווו..... נווו!" כבר חודשיים

להערכתי, לאור החיסולים האחרונים של כמה פרסים, הטיל הגרעיני של האיראנים שהם ישלחו עלינו קרוב מתמיד

לפני3 שעות , Replay said:

להערכתי, לאור החיסולים האחרונים של כמה פרסים, הטיל הגרעיני של האיראנים שהם ישלחו עלינו קרוב מתמיד

זה הכי רחוק מהאסטרטגיה שהם מנהלים כבר שנים רבות בהשקעה אדירה.

רק חסר להם לשגר טיל גרעיני (שכנראה אין להם עדיין) ושהוא יופל על ידי חץ 3.

אתם רואים יותר מדי סדרות וסרטים בטלויזיה.

נשמע כמו עלילה ל24 או הומלנד.

יש בערך אלף פעולות יותר פשוטות שהם היו שמחים לבצע, אבל לא מצליחים.

• 2 weeks later...

https://www.ynet.co.il/news/article/hjc11pcwxc#autoplay

ביזיון, מקורות בינלאומיים מדווחים על 25 פצועים פלסטינים

התנהגות לא אחראית של כנופיות שמחפשות להצית את השטח בחזית היחידה שנשמרה על אש נמוכה בחצי שנה האחרונה

כאילו זה מה שאנחנו צריכים עכשיו, שכוחות שצריכים לשמור על הצפון או על עזה ישמרו עכשיו על יהודה ושומרון

1 hour ago, Yoadknux said:

התנהגות לא אחראית של כנופיות שמחפשות להצית את השטח בחזית היחידה שנשמרה על אש נמוכה בחצי שנה האחרונה

כאילו זה מה שאנחנו צריכים עכשיו, שכוחות שצריכים לשמור על הצפון או על עזה ישמרו עכשיו על יהודה ושומרון

מה ישמעאלים ומשיחיים עושים אחד לשני שם בארץ ימי הביניים מרטיט את אשך שמאל אם אומר בכנות.

הרבה הרבה יותר חמור מה שקרה ביפו, הרבה. והפעם זה לא יעבור חלק כמו יובל קסטלמן, הבחור הזה ממד"א עובד שגרירות ארה"ב לפי מה שמספרים.

מכה כואבת מאוד מהאיראנים הערב (ביטול בתי הספר והגנים מחר)

וברצינות- לא אופתע אם כל זה הסחה למכת מנע שאנחנו הולכים להנחית על בסיסי הטילים שלהם הלילה

לפני13 שעות , Yoadknux said:

אתה מודע לזה שזה מגיע אחרי רצח וחטיפה של ילד בן 14? או שרק ילדים מעזה מזיזים לך?