Jump to content

מלחמה נושא עדכונים ללא פוליטיקה

Yoadknux

Recommended Posts

לפני3 שעות , Dorian said:

ירייה בראש מבחינה הסברתית.

מרגיש שאין טעות שלא מתבצעת במלחמה הזאת

זו לא ירייה בראש. להפך. אני מאמין שזה רק יתרום לנו.

14 דקות לפני, ravid said:

איך בדיוק?

לא רואה שום דבר טוב שיכול לצאת מהדבר הזה.

5 דקות לפני, ravid said:

יתרום במה בדיוק?

אשכרה שלחו קשישה(צלולה מאוד) סופר שמאלנית, שיודעים את דעותייה ופועלה עם אנשי עזה,לדבר מול כל העולם..בושה למדינה ולמי שמנהל אותה!

57 דקות לפני, Double said:

אם יוצאים מזה כשהחמאס עדיין על הרגליים אפשר לסגור את המדינה, התושבים בעוטף לא יחזרו לקיבוצים, פעם הבא נקבל את השואה באשקלון ובאר שבע.

מעריך שכן יהיה מבצע ביוזמתינו עוד שנתיים-שלוש כשביבי כבר יהיה באמריקה

6 דקות לפני, thunderbolt said:

מעריך שכן יהיה מבצע ביוזמתינו עוד שנתיים-שלוש כשביבי כבר יהיה באמריקה

איזה עוד שנתיים, עכשיו זה הזמן, כשרוב העולם החופשי מאחורינו, לא תחזור הזדמנות כזאת. 

7 דקות לפני, Keano said:

איזה עוד שנתיים, עכשיו זה הזמן, כשרוב העולם החופשי מאחורינו, לא תחזור הזדמנות כזאת. 

קח בחשבון שעד עכשיו במטכ''ל ובמשרד רה''מ לא היו תכניות צבאיות או מדיניות לכיבוש עזה (מעניין למה), אי אפשר ליצור משהו כזה בתוך כמה שבועות. זה כנראה גם מצריך הצטיידות מיוחדת בשביל לטפל במנהרות כמו משאבות מים, כלים הנדסיים, גז מיוחד, תלוי מה רוצים לעשות שם.

אפשר כמובן להכנס עכשיו ולאלתר על הדרך אבל ביבי כנראה מפחד שזה יתפתח למשהו ללא תכלית כמו מלחמת לבנון השנייה, למרות שברור לכולם שעדיף לעשות משהו על כלום.

14 דקות לפני, thunderbolt said:

קח בחשבון שעד עכשיו במטכ''ל ובמשרד רה''מ לא היו תכניות צבאיות או מדיניות לכיבוש עזה (מעניין למה), אי אפשר ליצור משהו כזה בתוך כמה שבועות. זה כנראה גם מצריך הצטיידות מיוחדת בשביל לטפל במנהרות כמו משאבות מים, כלים הנדסיים, גז מיוחד, תלוי מה רוצים לעשות שם.

אפשר כמובן להכנס עכשיו ולאלתר על הדרך אבל ביבי כנראה מפחד שזה יתפתח למשהו ללא תכלית כמו מלחמת לבנון השנייה, למרות שברור לכולם שעדיף לעשות משהו על כלום.

לא מאמין שלא היה כלום

בכל מקרה כל המוחות של זרועות הביטחון עובדים על זה כבר יותר משבועיים, נצטרך לאלתר. 

התכנית של החלוקה לצפון ודרום ששם אנחנו מאפשרים תנאים הומניטריים כדי למשוך את האוכלוסייה לשם נראית לי טובה והגיונית. 

המורכבות פה זה מה עושים עם החטופים. 

22 דקות לפני, Keano said:

לא מאמין שלא היה כלום

בכל מקרה כל המוחות של זרועות הביטחון עובדים על זה כבר יותר משבועיים, נצטרך לאלתר. 

התכנית של החלוקה לצפון ודרום ששם אנחנו מאפשרים תנאים הומניטריים כדי למשוך את האוכלוסייה לשם נראית לי טובה והגיונית. 

המורכבות פה זה מה עושים עם החטופים. 

ברור שאין תכנית. איזה ציוד יש לצה''ל שיכול להתמודד עם 500 ק''מ של מנהרות? אין.

גם אין תכנית מדינית ליום של אחרי, ביידן בעצמו אמר את זה. כי התכנית עד עכשיו הייתה לתחזק את החמאס.

17 דקות לפני, thunderbolt said:

ברור שאין תכנית. איזה ציוד יש לצה''ל שיכול להתמודד עם 500 ק''מ של מנהרות? אין.

גם אין תכנית מדינית ליום של אחרי, ביידן בעצמו אמר את זה. כי התכנית עד עכשיו הייתה לתחזק את החמאס.

איך השמדנו להם את המנהרות בצוק איתן? 

לגבי תכנית מדינית אני מסכים, אבל עד אז יש עוד חודשים רבים שאפשר יהיה לחשוב על זה

אני לא מבין איך עוד מישהו מתייחס לארגון כמו האום ברצינות ולא כפארודיה. 

העולם צריך מועצה של המדינות הדמוקרטיות בלבד שיש להם צבא חזק, הם יכולים לשלוח את המוסד המביך הזה לכתם האשפה של ההיסטוריה.  

לפני2 שעות , barak said:

איך בדיוק?

לא רואה שום דבר טוב שיכול לצאת מהדבר הזה.

זה עשוי להוריד את הלחץ הציבורי לשחרר את החטופים. כמובן שהנזק שנוצר בגלל ההצהרה שלה ברור, אבל עשויה לצאת מזה גם תועלת. 

בכל מקרה בעלה עדיין בשבי ולא מן הנמנע שאיימו עליה לומר את זה או שיפגעו בו וזה משהו שאנחנו יכולים לתקשר לעולם.

כרגע שר החוץ אלי כהן נואם באו"ם באנגלית ברמת כיתה ו'. פשוט מדינה מביכה. בושה וחרפה.

די מובן למה הכניסה הקרקעית נדחית ונדחית. זה בעיקר בגלל איסוף מודיעין. כל הזמן עוצרים וחוקרים עוד ועוד מבוקשים בגדה, וכנראה מנסים לשבור/לגייס מתוך המחבלים שנתפסו. במקביל כל חטוף שמשתחרר נותן עוד כמה רסיסי מידע ומנסים לאסוף כל מה שאפשר. 

עוד דבר הוא מאוד לרעתנו: יכול להיות שחוששים שהחטופים פשוט יוצאו להורג אם תהיה כניסה.

5 דקות לפני, ravid said:

יכול להיות שחוששים שהחטופים פשוט יוצאו להורג אם תהיה כניסה

זה חשש שהוא ברור וממשי. אבל כמובן אסור שיהיה שיקול עיקרי בראיית המאקרו. 

בשורה התחתונה אם הייתי מאמין שאנחנו נכנס ונחסל שם את כולם לא היה אכפת לי לחכות גם כמה חודשים בזמן שהם במצור הרמטי בלי חשמל בלי מים בלי אוכל ומופגזים כל יום ללא הפסקה (כולל הפאקינג מאגר דלק שיש להם שאנחנו ההומאנים הצדיקים מפרסמים תמונות שלו כאילו תראו הנה יש להם דלק הם חיים בסדר במקום שיהיה מופגז בין הראשונים מהמטרות). אבל לצערי זה לא יקרה.

אנחנו עושים כל כך הרבה טעויות במערכה הזאת עוד לפני הכניסה הקרקעית, בעצם את אותן הטעויות שעשינו בכל שאר המבצעים הקודמים. 

שום דבר לא השתנה, הקונספציה לא השתנתה, דרך הפעולה לא השתנתה. מה שהיה הוא שיהיה. 

13 דקות לפני, ravid said:

די מובן למה הכניסה הקרקעית נדחית ונדחית. זה בעיקר בגלל איסוף מודיעין. כל הזמן עוצרים וחוקרים עוד ועוד מבוקשים בגדה, וכנראה מנסים לשבור/לגייס מתוך המחבלים שנתפסו. במקביל כל חטוף שמשתחרר נותן עוד כמה רסיסי מידע ומנסים לאסוף כל מה שאפשר. 

עוד דבר הוא מאוד לרעתנו: יכול להיות שחוששים שהחטופים פשוט יוצאו להורג אם תהיה כניסה.

סברה נוספת הינה שבשל פגיעה בתשתיות של מנהרות ומחסור בדלק לאוורור המנהרות, מחבלים יאלצו לצאת באופן יותר תכוף ממנהרות ויהיו יותר חשופים לפגיעות.

בכלליות אני בעד איסוף מודיעין והכנה יותר מקצועית, הבעיה שהקרדיט מהעולם מתחיל להצטמצם והימור על מצבם של החטופים.

1 דקה לפני, Armagedon said:

סברה נוספת הינה שבשל פגיעה בתשתיות של מנהרות ומחסור בדלק לאוורור המנהרות, מחבלים יאלצו לצאת באופן יותר תכוף ממנהרות ויהיו יותר חשופים לפגיעות.

בכלליות אני בעד איסוף מודיעין והכנה יותר מקצועית, הבעיה שהקרדיט מהעולם מתחיל להצטמצם והימור על מצבם של החטופים.

הקרדיט של העולם לא מעניין - ארה"ב מגבה אותנו וזה מספיק

מצב החטופים לא משפיע על מתי להיכנס 

הכלכלה זה הדבר הכי בעייתי - 300,000 מגוייסי מילואים, עשרות אלפים בחל"ת, ילדים לא הולכים למסגרות (וההורים איתם בבית), עובדים זרים עוזבים - פגיעה משמעותית בענפי החקלאות והבנייה, שנת לימודים אקדמית נדחיתה

5 דקות לפני, Yoadknux said:

הכלכלה זה הדבר הכי בעייתי - 300,000 מגוייסי מילואים, עשרות אלפים בחל"ת, ילדים לא הולכים למסגרות (וההורים איתם בבית), עובדים זרים עוזבים - פגיעה משמעותית בענפי החקלאות והבנייה, שנת לימודים אקדמית נדחיתה

300,000 מילואמניקים זה באמת צרה כלכלית רצינית, אם בממוצע כל אחד מהם מרוויח 15,000 בחודש (ובטח יש שם הרבה הייטקסיטים), זה לפחות 4-5 מיליארד שקל בחודש רק לתשלומי משכורות. אי אפשר להחזיק את זה הרבה זמן.

1 hour ago, Yoadknux said:

מצב מסוכן מאוד אם טומנים מלכודת לחיילים ומשאירים את המדינה בלי גברים חמושים שיגנו על התושבים מהערבים של יו"ש

מפחיד אם זאת התוכנית 

סחתיין עצום לברק בכר, ניצל את הבמה של הראיונות בליגת האלופות בשביל להגיד את כל הדברים שמפריעים להרבה אוהדי כדורגל פה.

היה יכול לצאת לידי חובה עם איזה כמה משפטים עבשים ובכל זאת נתן נאום אמיץ וראוי.

(לא שזה יזיז הרבה למי שגם ככה שונא אותנו, אבל עדיין כל הכבוד לו)

• מנהלים ראשיים

טוב, אתם ממש מתחילים לעצבן אותי.

מי שממשיך לדבר פה על פוליטיקה מעכשיו, נחסם לכל החיים מצידי.

די כבר! כולם חרא! כולם אשמים! אבל זה לא הזמן לזה עכשיו!

ולי יש בטן מלאה על כולם.

אני רק מקווה שהכניסה שלי לעזה לא תהיה לשווא,לא מעניין כמה זמן זה ייקח,אחרי הקרבות בישובים זה הפך לאישי,כל אדם שיהיה באיזור שאמור להיות ריק מאדם יקבל כמה כדורים,בני מוות שם כולם,לא מעניין גם אם הוא בן 9,את המוסריות שלי אני שם בצד למערכה זו,מקווה שהקבינט של הקוקסינלים שלנו מבין את זה.

7 דקות לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

אני רק מקווה שהכניסה שלי לעזה לא תהיה לשווא,לא מעניין כמה זמן זה ייקח,אחרי הקרבות בישובים זה הפך לאישי,כל אדם שיהיה באיזור שאמור להיות ריק מאדם יקבל כמה כדורים,בני מוות שם כולם,לא מעניין גם אם הוא בן 9,את המוסריות שלי אני שם בצד למערכה זו,מקווה שהקבינט של הקוקסינלים שלנו מבין את זה.

שמור על עצמך ועל מי שאיתך

אם משהו לא נראה לך אל תתבייש לסרב פקודה 

עדיף חייל בכלא על חייל מתחת לאדמה