Jump to content

מלחמה נושא עדכונים ללא פוליטיקה

Yoadknux

Recommended Posts

כן ברור, בואו נחלץ במבצעים צבאיים 236 חטופים שאנחנו אפילו לא יודעים איפה הם נמצאים במנהרות אי שם ברצועה.

חבל שהמציאות היא לא כמו בסרטים הוליוודיים.

בעצם אפילו התסרטאי הכי מטורף לא היה חושב לכתוב כזה תסריט מופרך.

7 דקות לפני, ravid said:

עתידות: בגלל הפגיעה ביכולות התקשורת של חמאס, נותק הקשר בין החוליות השונות בשטח,  לא כולן יודעות על הפסקת האש, ולכן ירי הרקטות נמשך.

אם כבר עתידות, אז אם הפסקת האש בשעה 20:00, אז ב19:59 מטח לגוש דן.

15 דקות לפני, שי123 said:

כן ברור, בואו נחלץ במבצעים צבאיים 236 חטופים שאנחנו אפילו לא יודעים איפה הם נמצאים במנהרות אי שם ברצועה.

חבל שהמציאות היא לא כמו בסרטים הוליוודיים.

בעצם אפילו התסרטאי הכי מטורף לא היה חושב לכתוב כזה תסריט מופרך.

חושבים זה אנטבה פה, כולם במקום אחד די מבודד. פה הם בעצמם לא יודעים איפה כולם נמצאים

אני מבין לליבן של המשפחות החטופות. באמת. אם אשתי והילדים שלי היו חטופים בעזה, הייתי עושה כל מה שאני יכול כדי להחזיר אותם.

עם זאת, התפקיד של הנהגה הוא לקבל החלטות קשות. אנחנו יותר קרובים ממה שהיינו אי פעם להכרעה צבאית של חמאס וניקוי כל תשתיות הטרור ברצועה. הפוגה של חמישה ימים תאפשר להם להתארגן מחדש, תצמצם את הלגיטימציה והמומנטום שלנו ותעלה בסופו של דבר בחיים של יותר חיילים ואזרחים מאשר אלה שנחזיר בעסקת השבויים. 

אישית, כל עסקה שלא כוללת החזרה של כל הנשים, הילדים והזקנים, צריכה להידחות. 

למען הסר ספק, אני לא חושב שיש אפשרות צבאית לחלץ ולהחזיר את רוב החטופים. אם הייתה אפשרות כזאת היו מנסים אותה בכל הכוח. 

המטרה של המלחמה הזאת היא להחזיר את השקט והביטחון לכל ישראל, ובראש ובראשונה לעוטף עזה. החזרת החטופים היא מטרה משנית. 

לפני3 שעות , שי123 said:

ביידן חוזר ואומר שוב ושוב  שהמלחמה תימשך עד שחמאס לא ישלוט יותר בעזה.

איזו עוד הוכחה אתה צריך כדי להבין שהמלחמה תימשך אחרי ההפוגה?

ביידן פוליטיקאי. לרוב אני לא סומך על פוליטיקאים. גם ביידן כבר הראה שלא בטוח שאפשר לסמוך עליו. 

1 hour ago, מנג'ר יונייטד said:

אני מבין לליבן של המשפחות החטופות. באמת. אם אשתי והילדים שלי היו חטופים בעזה, הייתי עושה כל מה שאני יכול כדי להחזיר אותם.

עם זאת, התפקיד של הנהגה הוא לקבל החלטות קשות. אנחנו יותר קרובים ממה שהיינו אי פעם להכרעה צבאית של חמאס וניקוי כל תשתיות הטרור ברצועה. הפוגה של חמישה ימים תאפשר להם להתארגן מחדש, תצמצם את הלגיטימציה והמומנטום שלנו ותעלה בסופו של דבר בחיים של יותר חיילים ואזרחים מאשר אלה שנחזיר בעסקת השבויים. 

אישית, כל עסקה שלא כוללת החזרה של כל הנשים, הילדים והזקנים, צריכה להידחות. 

למען הסר ספק, אני לא חושב שיש אפשרות צבאית לחלץ ולהחזיר את רוב החטופים. אם הייתה אפשרות כזאת היו מנסים אותה בכל הכוח. 

המטרה של המלחמה הזאת היא להחזיר את השקט והביטחון לכל ישראל, ובראש ובראשונה לעוטף עזה. החזרת החטופים היא מטרה משנית. 

5 ימים לא ישנו כלום, כמו שהעיכוב בכניסה הקרקעית לא שינה כלום.

הזמן גם יאפשר לצה"ל להתארגן יותר טוב להמשך הלחימה.

בכל מקרה איך אפשר להגיד לא לעסקה שמחזירה 30 ילדים שיכול להיות שאי אפשר יהיה להחזיר אותם מאוחר יותר?

זה בלתי נתפס.

אם ב6 באוקטובר, יום לפני הטבח, היו מציירים לנו לפרטי פרטים תסריט שבו הנאצים עשו את מה שעשו, ואז אחרי חודש וחצי היינו מסכמים עם אותם נאצים, אחרי שעשו כל מה שעשו, על עיסקה שבה הם מחזירים לנו רק 20% מהחטופים, כשהחמאס, ראשי התמנון שלו וחיזבאללה עדיין עומדים על הרגליים, אנשים פה היו שורפים את המדינה רק מלחשוב על תסריט כזה.

אז הנה אנחנו היום. אחרי חודש וחצי, מובסים, מקבלים את זה שהחמאס מכתיב פה מה שבא לו אחרי הטבח הגדול בהיסטוריה של המדינה שלנו.

לא אשכח ולא אסלח לכל מחבל בחליפה בממשלה (ולאנשי התקשורת) שהסכימו למתווה כזה. שסירס ככה את הצבא כי הוא לא העמיד מערכת הסברה שתתן לו גב דיפלומטי לפעול כמו שצריך.

חטופים משחררים צבאית. הם ראויים לצבא שיסכן את חייו ויעשה ה-כ-ל בשביל להציל אותם. בטוח שרוב הלוחמים בשטח מחזיקים בדעה הזו. אם אי אפשר לשחרר את כולם, אז לשחרר כל מי שאפשר. צבאית. לא עושים עיסקאות עם טרוריסטים בשביל היי רגעי שיגרור אחריו השלכות קשות ביותר בהמשך.

לפני1 שעה , Ambition said:

אם ב6 באוקטובר, יום לפני הטבח, היו מציירים לנו לפרטי פרטים תסריט שבו הנאצים עשו את מה שעשו, ואז אחרי חודש וחצי היינו מסכמים עם אותם נאצים, אחרי שעשו כל מה שעשו, על עיסקה שבה הם מחזירים לנו רק 20% מהחטופים, כשהחמאס, ראשי התמנון שלו וחיזבאללה עדיין עומדים על הרגליים, אנשים פה היו שורפים את המדינה רק מלחשוב על תסריט כזה.

אז הנה אנחנו היום. אחרי חודש וחצי, מובסים, מקבלים את זה שהחמאס מכתיב פה מה שבא לו אחרי הטבח הגדול בהיסטוריה של המדינה שלנו.

לא אשכח ולא אסלח לכל מחבל בחליפה בממשלה (ולאנשי התקשורת) שהסכימו למתווה כזה. שסירס ככה את הצבא כי הוא לא העמיד מערכת הסברה שתתן לו גב דיפלומטי לפעול כמו שצריך.

חטופים משחררים צבאית. הם ראויים לצבא שיסכן את חייו ויעשה ה-כ-ל בשביל להציל אותם. בטוח שרוב הלוחמים בשטח מחזיקים בדעה הזו. אם אי אפשר לשחרר את כולם, אז לשחרר כל מי שאפשר. צבאית. לא עושים עיסקאות עם טרוריסטים בשביל היי רגעי שיגרור אחריו השלכות קשות ביותר בהמשך.

בול, תחושת ההשפלה חזקה אצלי כרגע, פשוט לא יאומן, ממשלה זבל.

לפני2 שעות , שי123 said:

5 ימים לא ישנו כלום, כמו שהעיכוב בכניסה הקרקעית לא שינה כלום.

הזמן גם יאפשר לצה"ל להתארגן יותר טוב להמשך הלחימה.

בכל מקרה איך אפשר להגיד לא לעסקה שמחזירה 30 ילדים שיכול להיות שאי אפשר יהיה להחזיר אותם מאוחר יותר?

זה בלתי נתפס.

למה אתה חושב שזה יהיה רק 5 ימים?

33 דקות לפני, שי123 said:

זאת העסקה.

קודם כל היא נותנת פתח להארכה תמורת עוד חטופים.

שנית, ונניח ואחרי 5 ימים חוזרים. ברור לך שכל כמה ימים הם יפעילו נגדך טרור פסיכולוגי בשביל לעצור אותך ו"לטפטף" עוד שחרורים ספורדיים כך שלא באמת תוכל לתמרן כמו שצריך שם יבשתית.

וזה מבלי להכנס לעצירת מומנטום בינ"ל שעלולה להיות.

הלוואי ואני טועה ואחרי 5 ימים יזיינו להם את הצורה אבל הם מכירים אותנו נהדר והם ילחצו לנו על הנק' הכי כואבות בביצים כדי שנעצור פעם אחר פעם ולא נוכל להגיע להישגים בשטח

1 hour ago, החתול הצהוב said:

קודם כל היא נותנת פתח להארכה תמורת עוד חטופים.

שנית, ונניח ואחרי 5 ימים חוזרים. ברור לך שכל כמה ימים הם יפעילו נגדך טרור פסיכולוגי בשביל לעצור אותך ו"לטפטף" עוד שחרורים ספורדיים כך שלא באמת תוכל לתמרן כמו שצריך שם יבשתית.

וזה מבלי להכנס לעצירת מומנטום בינ"ל שעלולה להיות.

הלוואי ואני טועה ואחרי 5 ימים יזיינו להם את הצורה אבל הם מכירים אותנו נהדר והם ילחצו לנו על הנק' הכי כואבות בביצים כדי שנעצור פעם אחר פעם ולא נוכל להגיע להישגים בשטח

לא הבנתי איך העובדה שאנחנו משחררים עכשיו 30 ילדים חטופים משנה את התמונה.

הלחץ הזה היה גם לפני הכניסה הקרקעית כשהם שחררו פעמיים 2 נשים.

עובדה שאז לא נכנענו ללחץ, ואין סיבה שזה יהיה שונה עכשיו.

חלק מהסיבה שמוכנים עכשיו לעסקה היא שזה שלב נוח יחסית לעסקה, כשיש שליטה כמעט מוחלטת של צה''ל בצפון הרצועה.

אם היה מדובר בחיילים כנראה הייתי מתנגד כרגע לעסקה (עם כל הכאב), אבל יש שם ילדים, זה משהו אחר לגמרי. אני מבין את כל הטיעונים בעד ונגד ובחיי שאני שמח שאני לא צריך לקבל החלטה, אבל הילדים... לפחות הם חייבים לחזור. וכן, אני מניח שגם צה"ל ערוך למצב שהם ימרחו את זה. אבל להפקיר ילדים קטנים יכול לפרק אותנו כחברה מבפנים. אני גם לוקח בחשבון שזה לא שלקחנו את העסקה הראשונה שהוצעה לנו, ואת זה שעזה נחרבה ושחמאס הביא על העם שלו אסון עוד לפני העסקה הזאת. זה גם קונקסט חשוב. ברור שהמלחמה לא צריכה להיפסק כאן, אבל שוב... הילדים.

46 דקות לפני, Omer said:

אם היה מדובר בחיילים כנראה הייתי מתנגד כרגע לעסקה (עם כל הכאב), אבל יש שם ילדים, זה משהו אחר לגמרי. אני מבין את כל הטיעונים בעד ונגד ובחיי שאני שמח שאני לא צריך לקבל החלטה, אבל הילדים... לפחות הם חייבים לחזור. וכן, אני מניח שגם צה"ל ערוך למצב שהם ימרחו את זה. אבל להפקיר ילדים קטנים יכול לפרק אותנו כחברה מבפנים. אני גם לוקח בחשבון שזה לא שלקחנו את העסקה הראשונה שהוצעה לנו, ואת זה שעזה נחרבה ושחמאס הביא על העם שלו אסון עוד לפני העסקה הזאת. זה גם קונקסט חשוב. ברור שהמלחמה לא צריכה להיפסק כאן, אבל שוב... הילדים.

מסכים.

זה שמדובר בילדים משנה את התמונה.

צה"ל ערוך למצב, הרי מדברים על לחימה שתיקח כמה חודשים לפחות.

כמה ימים לא יודע אם כל כך ישנו.

הלחימה והשמדת החמאס תימשך, הלחימה לא תיפסק עד השמדתם.

שוב, מדובר בילדים! אם לא אז הייתי חושב אחרת.

אנחנו במצב שבכל עסקה או בכל החלטה יהיו מתנגדים ויהיו כאלה שבעד - מצב על הפנים

לפנינו מערכה עוד ארוכה

הרי זה ברור שהחלאה ששוחרר בעסקה שהרגה אלפי ישראלים (סינוואר) בעזרת ניצול חולשה של העם שלנו, מכיר את החולשה הזו הכי טוב מכולם וידע לשחק עליה באופן מאד מדוייק מבחינת ל"פ ומשא ומתן, כרגע לצערי זה לא נראה שהוא טעה בהחלטה שקיבל ב7.10, עזה לא קרובה לחורבן וכך גם חמאס, אני חושב שכנראה לא "ננצח" ניצחון מוחץ שם בעזה אבל מקווה להתבדות, לדעתי אם אני צריך לסכם חודש וחצי מבחינת התמונה הגדולה ורווח והפסד זה לא נראה טוב בכלל.

בינתיים המספרים לא קרובים למספרים של נזק משמעותי ותמידי לחמאס, וזו גם לדעתי אחת הסיבות שחיזבאללה רק "מציקים" בינתיים, אבל נראה לאן זה יתפתח...

העסקה הזאת היא התאבדותית גם מבחינה אסטרטגית וגם מבחינה מוסרית.

אם עד ל7 באוקטובר חיינו בקונספציית ״לנהל את הסכסוך״ ולא באמת הפנמנו שבצד השני עומדות מולנו חיות אדם שליטרלי רוצות לשחוט אותנו בעריפת ראש כמו דאע״ש, אז ב7 באוקטובר כל עם ישראל קיבל תזכורת במי מדובר. הבעיה שהזיכרון הציבורי הולך ונעלם וקונספציית ״ניהול הסכסוך״(גם אם בצד השני עומדים נאצים ארורים) חוזרת למיינסטרים המחשבתי גם בדרג המדיני וגם בדרג הצבאי, ולפי הסקרים כנראה גם אצל רוב העם. עובדה שהדם הרותח של כולם ביום הטבח שדיבר על ״חיסול חמאס״ ״חיסול סינוואר״ ״שיטוח עזה״ כמעט ונעלם, ביבי הרופס ושאר הגלמים שעוטפים אותו(כן גם גנץ והכלניות שלו) ליטרלי העבירו את חפ״ק ניהול המלחמה לאמריקאים.

ביום שנכנעו לדרישה האמריקאית להכניס משאיות דלק וסיוע הומניטרי לעזה, זה היום שבו הוכרע שפנינו לסיום המלחמה ללא חיסול חמאס. ועכשיו באה גם העסקה המקוללת הזאת, ורק מצעידה אותנו עוד 100 צעדים קדימה לכיוון התבוסה. האשראי הבינלאומי יתחיל להתרוקן ל0, מלבד תמרונים ללא תכלית שרק יסכנו את חיילנו, אף מדינה בעולם לא תכיל יותר הפצצה שלנו בעזה שתסתיים עם הרוגים, המלחמה שנפתחה ע״י סינוואר תחזור להיות בשליטת הפסיכופט הנאצי, הוא ינצל את המשחק הפסיכולוגי עד תום, והאחדות בעם תתחיל להתפורר בגלל הקולות שיאמרו ״לתת צ׳אנס לעוד שבוע שבועיים של הפסקת אש ואז ישחררו לנו בטיפות עוד כמה חטופים״ כשמנגד יצעקו ״זה הכל שקר מריחת זמן וניסיון של החמאס להתארגן מחדש במטרה לשפר עמדות ולפגוע בחיילים שלנו בנקודות תורפה בדיוק כפי שהם עשו בהפסקת אש בצוק איתן כשהרגו 3 חיילים וחטפו את הגופה של הדר גולדין״

כל מה שהוזכר זו הפגיעה האסטרטגית בטווח המיידי, הנזק המשמעותי הוא בימים שלאחר סיום המלחמה. אם האפקט והנזק של עסקת שליט מהדהדים היום לאחר 12 שנה, כעסקה כושלת ששכרנו בהפסדנו עם 1400 נרצחים בפיקודו של חיית אדם שאנחנו שחררנו מהכלא, תארו לכם מה האפקט שיגרם כשאנחנו נכנעים לתתי האדם האלו ונותנים עכשיו לכל מחבל בן 15-18 להשתחרר מהכלא ולהיות גיבור בעם שלו. הממשלה אפילו לא פרסמה לאן הם הולכים להשתחרר, איו״ש או עזה? כל אחד כזה שמשתחרר הוא פוטנציה לעוד פוגרומים שואתים כאלו שרק ילכו ויתעצמו ברמת היוזמה, הקטלניות והברבריות שלהם. ברמה התודעתית ברחוב הפלסטני, זה רק יסחוף עוד צעירים להצטרף למעגל הטרור כי ״הנה הם הצליחו גם הרגו יהודים גם קיבלו שטיח אדום בישראל ועכשיו הם גיבורים בקרב העם שלנו, אז למה לא?״

זה באשר לטרור הפנים ארצי, ברמה האזורית זה יעודד את חיזבאללה להעתיק את טבח 7.10 לכל ישובי צמודי הגדר בצפון. איזה אזרח בסיום המלחמה ירצה לגור בעוטף או בצפון סמוך לגדר? ולגבי איראן והפצצה הגרעינית, אם מול ארגון גרילה בלי נשק מתקדם נכשלנו, אז למה שהם יורתעו ויהססו להגיע לשלב האחרון שנותר להם לפצצה הגרעינית, שלב ה״פריצה״ שמוערך בין 12-14 ימים?

בעניין המוסרי, הרבה מדברים על כמה שחשוב להחזיר כל אזרח, ויהיו המחירים אשר יהיו ״כל אחד מהם עולם ומלאו״ אבל ראבק אנחנו לא בואקום, להחלטה לשחרר כל אחד מהם דרך עסקת הדמים הזאת יש מחיר כבד. הרי מלכתחילה אם לא עסקת שליט לא היינו מגיעים ליום הזה שהם נחטפים, היום שבו אנחנו מחזירים אותם זה היום שבו אנחנו בוודאות משחררים פצצות מתקתקות שהולכים לנסות לרצוח כמה שיותר מאיתנו בהזדמנות הראשונה שהם יוכלו.

עכשיו לעניין משפחות החטופים, השחרור של החטופים שנבחרו, הוא לא בהכרח תקווה לשאר משפחות החטופים, תראו את הראיון של אמו של אבינתן אור(https://t.ly/lFw1k). השחרור הסלקטיבי הזה ירחיק את השחרור של שאר החטופים כי זה משחק סכום 0, בסוף סינוואר תמיד ירצה שישאר אצלו קלף מיקוח, ולכן מי שלא ישוחרר עכשיו בוודאות לא ישוחרר עד שלא כל בתי הכלא בישראל יתרוקנו מכל 5,000 המחבלים. לכן לא רואה בזה דבר מוסרי לבצע עסקה שתחזיר חלק קטן מהחטופים, אך באותה עת תרחיק בוודאות את החזרה של שאר החטופים.

חבל שתפיסת הכניעה והרפיסות שאייפנה מאז ומעולם את נתניהו בכל הסבבים הבלתי נגמרים שבסופם תמיד הכריז ״ניצחון״, שוררת גם בגלמים שהצטרפו אליו לממשלת החירום, באף נקודת זמן לפני המלחמה לא באמת חשבתי שגנץ יהיה ניצי יותר מנתניהו, פשוט התעלמתי מהנקודה הזאת, כי לא דמיינתי בחלמותי השחורים שבעתיד הנראה לעין נגיע ליום כזה שנצטרך את המנהיגות האמיצה הזה שהולכת נגד המיינסטרים המחשבתי החולה הזה.

מכאן נשאר רק להתפלל שלפחות אף חייל שלנו לא ייהרג בגלל האיוולת הזאת ושהפסקת האש הזמנית הזאת לא תהיה אקורד סיום המלחמה

אם אתם חמאס- מה אתם עושים ב-5 הימים האלה? 

התחושה שלי היא שההנהגה שלהם תנצל את ההפוגה כדי להימלט למדינה זרה, אם לא עשו את זה כבר.

לפני9 שעות , שי123 said:

לא הבנתי איך העובדה שאנחנו משחררים עכשיו 30 ילדים חטופים משנה את התמונה.

הלחץ הזה היה גם לפני הכניסה הקרקעית כשהם שחררו פעמיים 2 נשים.

עובדה שאז לא נכנענו ללחץ, ואין סיבה שזה יהיה שונה עכשיו.

חלק מהסיבה שמוכנים עכשיו לעסקה היא שזה שלב נוח יחסית לעסקה, כשיש שליטה כמעט מוחלטת של צה''ל בצפון הרצועה.

כל סיטואציה לשעתה.

אם יש משהו שחמאס הם כן זה חכמים (בניגוד לאיך שאנחנו אוהבים להסתכל עליהם). מה שהיה רלוונטי ללפני חודש לא רלוונטי לעכשיו והלאה, ואני לא מוצא סיבה שהם לא יעבדו בתרחיש שבו לא תוכל לפעול קרקעית כי כל שני וחמישי הם ידרשו (ויקבלו בעקבות לחץ ציבורי חוששני) עצירה של צה"ל תמורת 2 חטופים פה, 3 חטופים שם.

אם זה יהיה התרחיש, לא נצא מזה והלוואי שהוא לא יהיה

37 דקות לפני, החתול הצהוב said:

כל סיטואציה לשעתה.

אם יש משהו שחמאס הם כן זה חכמים (בניגוד לאיך שאנחנו אוהבים להסתכל עליהם). מה שהיה רלוונטי ללפני חודש לא רלוונטי לעכשיו והלאה, ואני לא מוצא סיבה שהם לא יעבדו בתרחיש שבו לא תוכל לפעול קרקעית כי כל שני וחמישי הם ידרשו (ויקבלו בעקבות לחץ ציבורי חוששני) עצירה של צה"ל תמורת 2 חטופים פה, 3 חטופים שם.

אם זה יהיה התרחיש, לא נצא מזה והלוואי שהוא לא יהיה

אי אפשר להשוות שחרור של 2 חטופים ל30 ילדים.

כמו שכבר רשמתי - איך אפשר להגיד לא לעסקה שמחזירה 30 ילדים?

זה בלתי אפשרי.

6 דקות לפני, החתול הצהוב said:

הבעיה שלי היא לא העסקה.

החשש הגדול מאוד שלי היא מה יהיה לאחריה

הגיוני סה"כ, אתה יודע, לאף אחד אין בעיה עם זה שחוזרים 50 חטופים, או שישחררו 150 קופים צעירים וקופות מהכלא. 

מעניין לראות שעם כל מי שאני מדבר איתו כולל פה בפורום יש קונצנזוס כמעט מוחלט נגד העסקה אבל בחדשות מדברים על רוב בתמיכה בעסקה. 

אישית קשה להחליט לגבי העסקה הזאת, מסכים שאנחנו בלחץ, ובדצק, לשחרר ילדים אבל ברגע שלא שיחררנו אפילו את כל הילדים יש פה בעיתיות רצינית.

משחררים בערך 30 ילדים מתוך כמה 40? יענו 10 ילדים הולכים להישאר בשבי ושום דבר בעצם לא הולך להשתנות מבחינת המצב של המדינה והעם בנושא הזה, אותן מחאות, אותו כאב ואותו לחץ. 

שלא לדבר על עוד כמעט 200 חטופים שנשארים שם, עדיין מספרים מטורפים לגמרי.

החלטה קשה מאוד בקיצור, לא מקנא במי שצריך לקבל אותה.

מעניין יהיה להיות מה יקרה בתום ה4 ימים, לדעתי נצטרך להגיד תודה אם באמת נקבל את ה50 הראשונים שעליהם סוכם.