Jump to content

מות התמימות והכיף

אקיטה

Recommended Posts

לא יודע בן כמה אתה, אני ביציעם און-אוף מהילדות בתחילת שנות ה 90. הקללות אותן קללות והים אותו ים, ככה זה אוהדי כדורגל. היום יש לפחות גוש עידוד

11 דקות לפני, snufkin said:

לא יודע בן כמה אתה, אני ביציעם און-אוף מהילדות בתחילת שנות ה 90. הקללות אותן קללות והים אותו ים, ככה זה אוהדי כדורגל. היום יש לפחות גוש עידוד

השנים האחרונות עם העלייה במודעות "הטקטית" של הקהל בגלל כל הפודקאסטים והתקשורת הקצינה את זה בעיניי.

אהיה בדצמבר בן 27, אוהד מכבי "באופן רשמי" בערך מכיתה ח' או ט', לא ותיק כמו הרבה אנשים, אבל מספיק פז"מ בשביל לראות את ההתדרדרות במרמור של אנשים והמיינדסט בו מגיעים למגרש מלכתחילה.

אוהדים מתלוננים סדרתית היו תמיד, ואלה כמעט תמיד האנשים עם ההבנה הנמוכה ביותר של כדורגל. הפודקאסטים וכו' פשוט נותנים את "ההנמקה" למרות שאין להם מושג בפועל מה זה באמת אומר, וגם מעניקים ביטחון לכאלה שלא היו פותחים את הפה לעשות את זה.

מסכים שיש עלייה בכמות זיוני השכל במגרש. יש גם עלייה מאוד גדולה בכמות ה"אחי 11 אחי" וכל המשחק להיות במסארטפון אחר כך. אנשים לידיי רואים את המשחק אולי 40 דקות במקסימום.

מסכימה עם כל מילה.
במקום שאני יושבת יש מעליי אנשים שפתחו פודקאסט שלם כל מהלך מנתחים, מבקרים, נותנים ציון, לא משנה כמה אעיר ואני מעירה זה פשוט לא עוזר, הורסים את החוויה במקסימום

תיארת את אבא שלי אחד לאחד.

זה בלתי נסבל לראות איתו מכבי. אנחנו יכולים לנצח 6:0 ולהוביל את הטבלה ב30 הפרש, והוא יתמרמר על "עזובתך לא קבוצה מכבי. חלשים נורא. תראה, הם לא יודעים להוציא חוצים. כל כדור חוץ הולך ליריבה"

לפני2 שעות , סי הצהובה said:

מסכימה עם כל מילה.
במקום שאני יושבת יש מעליי אנשים שפתחו פודקאסט שלם כל מהלך מנתחים, מבקרים, נותנים ציון, לא משנה כמה אעיר ואני מעירה זה פשוט לא עוזר, הורסים את החוויה במקסימום

אקדים ואגיד שאני לא תומך בקללות או בוז לקבוצה או לשחקן, בשום מצב. אבל מה הבעיה עם זה? על מה את מעירה  להם בדיוק? חברים נפגשים, מדברים מכבי, כל אחד נותן את הדעה שלו. יש אנשים שההנאה שלהם זה המפגש הזה והדיבור על כדורגל. גם אם את לא מסכימה כם הדעה שלהם, ש״יפתחו פודקאסט״ כמה שהם רוצים. זה חלק מהחוויה שלהם, בדיוק שהחוויה שלך זה לצפות במשחק. לכבד את כולם זה א׳ ב׳.

לפני1 שעה , מנג'ר יונייטד said:

תמיד היו תופעות כאלה. בשביל זה יש את שער 11 ועוד "כיסים" של אנשים שבאים לעודד (חלקים משער 13, 7 ו-8)

זה מגיע ל11 ולא בכמויות קטנות, במסה. כמה קללות לזהבי על זה שהוא לא הגיע למסירה של ביטון חצי שני, פשוט פסיכי הדבר הזה.

16 דקות לפני, car.garsia said:

זה מגיע ל11 ולא בכמויות קטנות, במסה. כמה קללות לזהבי על זה שהוא לא הגיע למסירה של ביטון חצי שני, פשוט פסיכי הדבר הזה.

וואו היציאה על זהבי הייתה הזיה. שלא נדבר על הקללות. 

זהבי היה בדקות מאוד חלשות כן? וממש עצבן אותי שהוא לא מכניס את דור במקומו. 

אבל מפה ואז לצאת על השחקן הכי טוב שלך.. הזיה לגמרי. 

(בלי קשר שאני כמובן בכללי נגד קללות לשחקנים)

11 דקות לפני, עמית ר said:

וואו היציאה על זהבי הייתה הזיה. שלא נדבר על הקללות. 

זהבי היה בדקות מאוד חלשות כן? וממש עצבן אותי שהוא לא מכניס את דור במקומו. 

אבל מפה ואז לצאת על השחקן הכי טוב שלך.. הזיה לגמרי. 

(בלי קשר שאני כמובן בכללי נגד קללות לשחקנים)

בדיוק מה שהרגשתי. אם את זהבי מעזים לקלל (ועוד במשחק שהוא הבקיע בו גול מדהים) אז כבר אין בקהל שלנו אחוז אחד של הגיון.

14 דקות לפני, car.garsia said:

בדיוק מה שהרגשתי. אם את זהבי מעזים לקלל (ועוד במשחק שהוא הבקיע בו גול מדהים) אז כבר אין בקהל שלנו אחוז אחד של הגיון.

באמת מקללים את ערן? ב11??

לפני10 שעות , Wade said:

אקדים ואגיד שאני לא תומך בקללות או בוז לקבוצה או לשחקן, בשום מצב. אבל מה הבעיה עם זה? על מה את מעירה  להם בדיוק? חברים נפגשים, מדברים מכבי, כל אחד נותן את הדעה שלו. יש אנשים שההנאה שלהם זה המפגש הזה והדיבור על כדורגל. גם אם את לא מסכימה כם הדעה שלהם, ש״יפתחו פודקאסט״ כמה שהם רוצים. זה חלק מהחוויה שלהם, בדיוק שהחוויה שלך זה לצפות במשחק. לכבד את כולם זה א׳ ב׳.

אתה רציני? יש משחק רואים אותו מעודדים במקום לדבר שטויות באמצע משחק ביציע אפשר לפתוח את הפה ולעודד ולא לחפור, רוצים לפתוח פודקאסט אז למה אתם באים ליציע? המטרה היא לא להגיע ולעודד ולדחוף את הקבוצה? 

1 hour ago, סי הצהובה said:

אתה רציני? יש משחק רואים אותו מעודדים במקום לדבר שטויות באמצע משחק ביציע אפשר לפתוח את הפה ולעודד ולא לחפור, רוצים לפתוח פודקאסט אז למה אתם באים ליציע? המטרה היא לא להגיע ולעודד ולדחוף את הקבוצה? 

לא מטיל ספק ביכולות העידוד וסיבולת לב ריאה שלך, אבל אני די בטוח שאת לא מעודדת 90 דקות נון סטופ. קחי סקופ: אפשר גם וגם. אפשר *גם* לדבר עם חברים (אם גברתי תסכים כמובן) ו*גם* לדחוף את הקבוצה ולעודד. את בשער 8, לא ב11.

בכלל, לא ברור לי איך כל אחד נהיה שוטר משטרת העידוד. תעדכני אותי אם אפשר לשתות או שצריך לתת לך גם ״כן המפקדת״ כשהולכים.

3 דקות לפני, Wade said:

לא מטיל ספק ביכולות העידוד וסיבולת לב ריאה שלך, אבל אני די בטוח שאת לא מעודדת 90 דקות נון סטופ. קחי סקופ: אפשר גם וגם. אפשר *גם* לדבר עם חברים (אם גברתי תסכים כמובן) ו*גם* לדחוף את הקבוצה ולעודד. כל אחד נהיה שוטר משטרת העידוד, תעדכני אותי אם אפשר לשתות או שצריך לתת לך גם ״כן המפקדת״ כשהולכים.

די נו אין מצב שאתה אמיתי, תהיה בריא עלק לשתות ואפשר גם וגם, יש אוהדים שבאים במטרה לקלל או לחפור ולא במטרה לדחוף את הקבוצה, לא לשם כך מגיעים לאצטדיון

7 דקות לפני, סי הצהובה said:

די נו אין מצב שאתה אמיתי, תהיה בריא עלק לשתות ואפשר גם וגם, יש אוהדים שבאים במטרה לקלל או לחפור ולא במטרה לדחוף את הקבוצה, לא לשם כך מגיעים לאצטדיון

אשמח אם תוכלי להגיע לכל משחק כמה שעות לפני והאוהדים יעברו דרכך בכדי שתאשרי כניסה 

1 דקה לפני, סי הצהובה said:

אני מבין שאת רוצה להצטייר כאן פאנאטית רצח, אבל את בשער 8 לא בשער 11, ויש שם המון, המון אנשים שאני מכיר, שעשו (ועושים) עבור מכבי דברים שלא חלמת עליהם, שמעודדים בטירוף, וכן, מדי פעם מחליפים כמה משפטים על המשחק. במחצית יש מצב שהם ישתגעו לגמרי וידברו על דברים שלא קשורים למכבי. בטח לא *את* תגידי להם מתי לעודד ומתי לדבר. חלאס עם הקיצוניות המזויפת הזאת, זה מעייף.

נגד בריידבליק היו כמה חבר'ה בסביבה שדיברו לא מעט דן ביטון, זה התחיל בזה שהוא לא שחקן שמנטלית מוביל ואחרי זה המשיך לבלבולי מוח והרצאות על מיקום ותנועה של קשר 10.

עכשיו האמת שגם אני כבר לא ממש מחזיק מדן ביטון, והאמת שאמרו שם כמה דברים שלדעתי נכונים.

אבל הוא נתן גול והתוצאה היא 3-0 למכבי אז שרו לו, ומה אחד מאותה חבורה זועק בפרצוף כועס? "מה שרים לאפס הזה נתן גול אבל תראו עכשיו ייעלם שוב". 

אחי, גול של מכבי, 3-0, תוריד תפוזה פרופסור לכדורגל ותשמח קצת ובטח שאל תנסה לגרור אחרים לבאסה האישית שלך כי המציאות לא התיישרה לך עם התזה לשנייה.

אז כן שזה המיינדסט בו עוד אנשים נגררים עוד ועוד לתוך הדעות והניתוחים שלהם בזמן שהם מדקלמים תזה שלא חשבו עליה בכלל עד ששמעו/קראו אותה באיזה בפודקאסט או בטוויטר, זה מבאס תתחת של האווירה.

תחשבו שיוצאים לאיזה מועדון/פאב/בר או כל דבר אחר בין היתר להכיר אנשים ולהתחיל עם בחורות והרבה אנשים בסביבה שלך בפלאפון ודופקים סלפי, אז נכון שיעשו מה שבא להם, אבל זה מוציא את כל העוקץ מהאווירה/חוויה שאמורה להיות במקום.

כל זה עוד יותר נכון כשאנשים מגיעים לשער 11 בידיעה שזה שער מעודד ומי שיושב אמור על הנייר לתת יותר מעצמו, יש אנשים ש90 דקות ניתוח משחק, בוז/קללות לשופט אפילו לא, תחזרו לחיות כבר את המשחק ושימו רגע בצד הפוזה של הסקאוטר.

לפני23 שעות , אקיטה said:

השנים האחרונות עם העלייה במודעות "הטקטית" של הקהל בגלל כל הפודקאסטים והתקשורת הקצינה את זה בעיניי.

אהיה בדצמבר בן 27, אוהד מכבי "באופן רשמי" בערך מכיתה ח' או ט', לא ותיק כמו הרבה אנשים, אבל מספיק פז"מ בשביל לראות את ההתדרדרות במרמור של אנשים והמיינדסט בו מגיעים למגרש מלכתחילה.

לפעמים זה עובר את גבול הטעם הטוב, אני לא מתרגש מהרבה אוהדים כי אצל הרוב זה טבעי להתעצבן בכדורגל, שזה הופך לחריג עם בבון שמקלל את שרן קללות שאני לא אקלל שחקני הפועל אז אני לא מתבייש לענות לו, בטח אם הוא מקלל ככה ליד ילדים קטנים. מה שעצוב שבדרך כלל יש ליצורים כאלה גם ילדים והם התרבו לדור המשך.