Jump to content

מכבי באירופה 2023/2024

Recommended Posts

במובן מסויים הזוכה בגביע נענשת - גם אין לה פגרה וגם היא משתתפת במפעל שאם תעלה אליו היא תוציא בו פחות נקודות דירוג. מבאס. ניתנת אפשרות לוותר על זה וללכת לקונפרנס? כי אני באמת לא רואה בשביל מה זה טוב.

לפני3 שעות , Omer said:

במובן מסויים הזוכה בגביע נענשת - גם אין לה פגרה וגם היא משתתפת במפעל שאם תעלה אליו היא תוציא בו פחות נקודות דירוג. מבאס. ניתנת אפשרות לוותר על זה וללכת לקונפרנס? כי אני באמת לא רואה בשביל מה זה טוב.

לא הבנתי, אתה מעדיף קונפרנס על האירופית?

באירופית יותר כסף, קבוצות טובות יותר, אטרקטיבי יותר, והניקוד נחשב יותר. צריך להתחזק לרמה הזאת ולא ללכת אחורה.

לפני2 שעות , ClinteastwoodFan said:

לא הבנתי, אתה מעדיף קונפרנס על האירופית?

באירופית יותר כסף, קבוצות טובות יותר, אטרקטיבי יותר, והניקוד נחשב יותר. צריך להתחזק לרמה הזאת ולא ללכת אחורה.

חד משמעית מעדיף קונפרנס. שני המפעלים המשניים של יבשת שאנחנו לא שייכים אליה לא מעניינים במידה זהה (לדעתי, כן? יש פה אנשים שחושבים שמקום שלישי בצ׳כיה נגד סגנית מחזיקת הגביע השוויצרי זה מעניין, ושמתלהבים מלבחון את מכבי מול נציגות מערים סקנדינביות ומזרח אירופיות שלא שמעו עליהן, וזאת זכותם - אני אישית פחות מתחבר), אבל בקונפרנס אתה יכול להוציא יותר נקודות דירוג כי אתה נגד יריבות הרבה יותר חלשות. אני בכל מקרה לא מתכוון להיות באצטדיון, אבל האינטרס שלי הוא שמכבי תנצח. מי לדעתך יוציא יותר נקודות השנה, מכבי שצפויה לעבור את שלב הבתים או חיפה שצפויה לעוף בו?

14 דקות לפני, Omer said:

חד משמעית מעדיף קונפרנס. שני המפעלים המשניים של יבשת שאנחנו לא שייכים אליה לא מעניינים במידה זהה (לדעתי, כן? יש פה אנשים שחושבים שסגנית אלופת צ׳כיה נגד מחזיקת הגביע השוויצרי זה מעניין, ושמתלהבים מלבחון את מכבי מול נציגות מערים שלא שמעו עליהן, וזאת זכותם), אבל בקונפרנס אתה יכול להוציא יותר נקודות דירוג כי אתה נגד יריבות הרבה יותר חלשות. אני בכל מקרה לא מתכוון להיות באצטדיון, אבל האינטרס שלי הוא שמכבי תנצח. מי לדעתך יוציא יותר נקודות השנה, מכבי שצפויה לעבור את שלב הבתים או חיפה שצפויה לעוף בו?

אז אני מבין שלעולם לא תשאף להגיע לאלופות, זכותך, אני חושב אחרת.

לפני6 שעות , Omer said:

אם הקבוצה מודחת אז היא נופלת לסיבוב הבא בקונפרנס

12 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

אז אני מבין שלעולם לא תשאף להגיע לאלופות, זכותך, אני חושב אחרת.

הייתי פעמיים באלופות, אוברייטד (לפחות עד שמכבי תהיה ברמה לשם, מה שלא צפוי לקרות). תן לי אליפות, אירופה לא מעניין אותי. מן הסתם אני בעד מכבי במוקדמות, אבל בואו, זה גם לא היה הפסד גדול כשעפנו לניס בשנה שעברה וחסכנו מעצמנו שישה משחקים משעממים. היה חבל כי זה נקודות חינם המפעל הזה, וזהו בערך. אל תגידו לי שברצינות מעניין אתכם זוריה ובריידאבליק יותר מהליגה. סביר להניח שרובכם תודו שלא, וזה בדיוק היתרון של הקונפרנס - הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה שמכבי יקבלו קבוצות "אטרקטיביות" וישמרו רגליים בליגה.

אז הקונפרנס זה אידיאלי - משחקים לתת לכל הסגל שיהיה מרוצה, נקודות דירוג שיעזרו לנו כשכן נתפלח בטעות למפעל גבוה יותר, והרבה יותר אפור, מה שחשוב כדי לא להסית את הפוקוס של השחקנים מהליגה.

1 hour ago, Omer said:

הייתי פעמיים באלופות, אוברייטד (לפחות עד שמכבי תהיה ברמה לשם, מה שלא צפוי לקרות). תן לי אליפות, אירופה לא מעניין אותי. מן הסתם אני בעד מכבי במוקדמות, אבל בואו, זה גם לא היה הפסד גדול כשעפנו לניס בשנה שעברה וחסכנו מעצמנו שישה משחקים משעממים. היה חבל כי זה נקודות חינם המפעל הזה, וזהו בערך. אל תגידו לי שברצינות מעניין אתכם זוריה ובריידאבליק יותר מהליגה. סביר להניח שרובכם תודו שלא, וזה בדיוק היתרון של הקונפרנס - הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה שמכבי יקבלו קבוצות "אטרקטיביות" וישמרו רגליים בליגה.

אז הקונפרנס זה אידיאלי - משחקים לתת לכל הסגל שיהיה מרוצה, נקודות דירוג שיעזרו לנו כשכן נתפלח בטעות למפעל גבוה יותר, והרבה יותר אפור, מה שחשוב כדי לא להסית את הפוקוס של השחקנים מהליגה.

רגע,

אם מכבי הייתה משייטת פה לאליפויות כמו הסל (ועדיין לא היינו ברמה של האלופות) אז...מה פסגת השאיפות?

9 דקות לפני, barak said:

רגע,

אם מכבי הייתה משייטת פה לאליפויות כמו הסל (ועדיין לא היינו ברמה של האלופות) אז...מה פסגת השאיפות?

כשנגיע לשם, תדבר איתי (ויכול מאוד להיות שאז היית מקבל תשובה שונה). אבל אנחנו לא שם. ודווקא במקרה כזה עדיין כדאי קונפרנס כרגע כדי לזלול נקודות שיעזרו לך בדירוג של הצ׳מפיונס, לא?

לפני2 שעות , Omer said:

תסלח לי אבל לא מרגש אותי לנצח את חדרה ואשדוד, רוצה ריגושים גדולים יותר, אנחנו מכבי.

לפני2 שעות , Omer said:

ככה מתקדמים אבל

אם בסוף נגיע למצב שכל שנה אנחנו מצליחים לעשות מפעל אירופי כל שהוא(כולל קונפרנס) מדובר בסכום גבוה מאוד של כסף שכל שנה מתווסף לתקציב 

ותורם לאיזון הכלכלי של המועדון ובנוסף מעלה את נקודות הדירוג שלנו באירופה מה שבעתיד אולי יגרום לנו להיות מדורגים בשלבים גבוהים יותר במוקדמות אלופות או דירוגים גבוהיים בבתים של האירופית וקונפרנס 

גם אולי יש לזה משמעות להביא עוד שחקנים טובים זרים אלינו 

באמת אין לכם טעם להתווכח על התחושות האישיות של עומר (הזויות ככל שיהיו).

מבחינת מועדון מכבי ת"א ורוח המועדון והאגודה אנחנו רוצים ושואפים להשתתף תמיד ברמות הכי גבוהות ולא משנה במה אנחנו משתתפים אנחנו רוצים לנצח ולזכות בזה. 

לפני1 שעה , Omer said:

כשנגיע לשם, תדבר איתי (ויכול מאוד להיות שאז היית מקבל תשובה שונה). אבל אנחנו לא שם. ודווקא במקרה כזה עדיין כדאי קונפרנס כרגע כדי לזלול נקודות שיעזרו לך בדירוג של הצ׳מפיונס, לא?

אתה זוכר לרעה את האלופות בגלל הקמפיין האחרון, שהיינו עם קבוצה לא מרשימה במיוחד ולא בנויה להתמודדות שם וקיבלנו בהגרלה 3 קבוצות אפורות וקשות.

אבל זה לא חייב להיות ככה, תראה את הקמפיין האחרון של חיפה, הם נהנו שם.

אפילו הקמפיין הקודם שלנו שהיינו לא רחוקים בכלל מלסיים שלישי בבית וליפול לשלבים מאוחרים יותר של האירופאית. 

איך שלא תהפוך את זה, כדי תמיד לשאוף לשחק במפעל הכי רווחי והכי יוקרתי.

תכניס יותר כסף, תמשוך שחקנים ברמה גבוהה יותר ובאופן כללי הרמה של המועדון תעלה, מה שיוביל לביסוס וקיבוע הדומיננטיות של מכבי בליגה. 

11 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

לא הבנתי מה המטרה של לזכות ביותר נקודות בקונפרנס אם אירופה לא מעניינת ואם אין מטרה להתקדם לאירופית או אלופות

זה אחד התירוצים ההזויים האלה שרצים פה לפעמים ובכלל בקרב אוהדי מכבי, עדיף לא לשחק באלופות כדי לצבור יותר ניקוד כדי שאפשר יהיה.. לשחק באלופות חחח 

לפני1 שעה , Krishi said:

זה אחד התירוצים ההזויים האלה שרצים פה לפעמים ובכלל בקרב אוהדי מכבי, עדיף לא לשחק באלופות כדי לצבור יותר ניקוד כדי שאפשר יהיה.. לשחק באלופות חחח 

לא שאני מסכים עם הגישה שלא מעניין אלופות, שלא נדבר על אירופה בכללי, אבל כן יש הגיון בגישה שתוכל לשמר ניקוד גבוה אם תהיה במפעלים הנמוכים באופן קבוע.

אלופות נותן יותר יוקרה וכסף, אבל הניקוד שלך יהיה בתאכלס בין 4 ל 6 מקסימום.

עונה הבאה הפורמט משתנה בכל המפעלים, שלב הבתים יבוטל ויהפוך לליגה בה קבוצות ישחקו מול קבוצה מכל דרג(כולל הדרג שלה).
באלופות ובאירופית ישחקו 8 משחקים, בקונפרנס 6, לכן בשני המפעלים הבכירים יש פוטנציאל לצבור יותר נקודות.
cGEeA1Q.png
PLmNpGz.png

20 דקות לפני, Double said:

עונה הבאה הפורמט משתנה בכל המפעלים, שלב הבתים יבוטל ויהפוך לליגה בה קבוצות ישחקו מול קבוצה מכל דרג(כולל הדרג שלה).
באלופות ובאירופית ישחקו 8 משחקים, בקונפרנס 6, לכן בשני המפעלים הבכירים יש פוטנציאל לצבור יותר נקודות.
cGEeA1Q.png
PLmNpGz.png

2 דברים שאני לא סגור אם הבנתי.

1. זה אומר שאין יותר נשירה של קבוצות ממפעל בכיר למפעל נחות? 

2. באלופות ואירופית אתה משחק בית חוץ נגד כל קבוצה, ובקונפרנס אתה משחק רק בית או חוץ מול כל 2 דרגים? למשל בית מול דרג 1 וחוץ מול דרג 2. משהו כזה?

28 דקות לפני, עמית ר said:

2 דברים שאני לא סגור אם הבנתי.

1. זה אומר שאין יותר נשירה של קבוצות ממפעל בכיר למפעל נחות? 

2. באלופות ואירופית אתה משחק בית חוץ נגד כל קבוצה, ובקונפרנס אתה משחק רק בית או חוץ מול כל 2 דרגים? למשל בית מול דרג 1 וחוץ מול דרג 2. משהו כזה?

1. אין יותר נשירות למפעל המשני(בשלב המוקדמות עדיין יהיה)

2. הסבר למטה

יותר מזה - זה אומר שאין באמת משמעות להיות ב"דרג 1" או "2" בהגרלת ה"בתים" כי גם אם אתה דרג 1, אתה משחק לפחות עוד 2 משחקים נגד 2 קבוצות בדרג 1. 

לפני3 שעות , עמית ר said:

לא שאני מסכים עם הגישה שלא מעניין אלופות, שלא נדבר על אירופה בכללי, אבל כן יש הגיון בגישה שתוכל לשמר ניקוד גבוה אם תהיה במפעלים הנמוכים באופן קבוע.

אלופות נותן יותר יוקרה וכסף, אבל הניקוד שלך יהיה בתאכלס בין 4 ל 6 מקסימום.

המטרה היא תמיד קודם להיות בליגת האלופות. תמיד. אין שום טעם לשאוף לרמה נמוכה יותר מהרמה הכי גבוה שיש. תגיע מספיק פעמים לליגת האלופות ותוכל לשדרג את עצמך בצורה כזאת שתהפוך את זה לקבוע. 

מבחינת פוטנציאל ניקוד מול איכות יריבות אז יש יתרון לליגה האירופאית משנה הבאה, כי אפשר לצבור על הנייר עוד 4 נקודות בהשווה לקונפרס כי יש עוד 2 משחקי ליגה.

רק לדייק, באלופות ובאירופית זה 8 יריבות ומשחק מול 2 קבוצות בכל דרג(אחד מהמשחקים הוא בית והשני חוץ), בקונפרנס זה 6 יריבות ומשחק אחד מול קבוצה בכל דרג(6 דרגים בקונפרנס, באלופות ובאירופית 4 דרגים)

iYxA91J.png

48 דקות לפני, Double said:

רק לדייק, באלופות ובאירופית זה 8 יריבות ומשחק מול 2 קבוצות בכל דרג(אחד מהמשחקים הוא בית והשני חוץ), בקונפרנס זה 6 יריבות ומשחק אחד מול קבוצה בכל דרג(6 דרגים בקונפרנס, באלופות ובאירופית 4 דרגים)

iYxA91J.png

מתחיל להיות מסובך לפחות כמו ההסבר על ליגת האומות