Jump to content

מכבי באירופה 2023/2024

Recommended Posts

לטסים, סיקור משחק של פטרוקוב לפני חודשיים מכדורגל שפל

Petrocub Hîncești Vs Zimbru Chișinău  

מאת רואי מעוז @roimaoz

תחרות ומדינה 

ליגה מולדבית ראשונה

אז מתי זה היה

9.4.23

רקע למשחק

חופש פסח. 10 ימים שאין גן לילדה ולהישאר בעיר הכי יקרה בעולם - תל אביב זה כנראה רעיון גרוע.
מולדובה, להבדיל, אחת המדינות הזולות באירופה. אבל לא בגלל זה היא כבר שנים ברשימת היעדים שלי אלא כי בכללי אני גרופי של מזרח אירופה ומדינות בריה"מ לשעבר

הגעה

אז חיפשתי משחקי כדורגל. קצת גוגל והרבה גוגל תרגום (במולדבה מדברים רומנית ורוסית ואני מדבר לא ולא),
וראיתי שיש משחק לא רחוק מקישינב, בעיר בשם חנצ'שט. הקבוצה המקומית פטרקוב מול זימברו קישינב.
מקום 2 מול מקום 3, משחק העונה דה פקטו. בהמשך נבין למה. 

אממה, במהלך כל הגילגולים, כנראה שהייתי קצת לוסט אין טרנסליישן והגענו בטעות יום קודם.
בזכות זה אני יכול לספר לכם גם מה יש לעשות ליד האיצטדיון: בגבעה שמעליו יש אחוזה גדולה של איש ארמני מפעם בשם מנוק ביי שתיווך בין העות'מאנים לרוסיה הצארית בהסכמי השלום שלהם, ככה התעשר. אבל גם היה סוכן כפול ואז לרוסים נשבר ממנו והם הרגו אותו וטענו שנפל מסוס. אז יש את זה. וממש ליד האיצטדיון יש אולם ספורט קומוניסטי שבור עם ציור ענק של שני ג'ודקאים נלחמים (היסטורית החלק החזק של פטרקוב היה מחלקת הג'ודו שלהם).

בכל מקרה, לא נשברנו, באנו גם למחרת. מה שהעלה אצל בת זוג שלי את השאלה- האם אנחנו התיירים הישראלים שביקרו הכי הרבה פעמים בחנצ'שט?

האצטדיון

מדובר באיצטדיון מהסוג הישן מאוד. חונים בשולי הכביש. או כמו שאומרים אצלנו - בחולות.
רק שמולדובה זה המקום הכי בוצי שחוויתי בחיי, אז בעצם חונים בבוץ ומנקים טוב את הנעלים לפני שחוזרים
האיצטדיון לא מקורה אז כל הכסאות רטובים. חלק שמים נייר עיתון, המקצוענים באים עם שטיחון מהבית ומרפדים.

כרטיס

נכנסים חינם. ולא רק שלא משלמים. מקבלים בכניסה כרטיס הגרלה 
לצעיפים של הקבוצה

מזנון

אין דוכני אוכל. במחצית כולם הולכים 200 מטר לאיזה מכולת. אפשר לקנות חטיפים, קומפוט דובדבנים בצנצנת,
וגם Placinta, סוג של בורקס רומני שבדרך כלל מאוד טעים אבל פה הוא היה קר ותפל

משחק

פטרקוב שמה גול כבר בדקה 2 ודי שלטה במשחק, אבל גם זימברו נתנה דקות יפות והמשחק הסתיים ב3:2 לטובות המקומיים. האולטרס של האיצטדיון היו איזה חמישה ילדים בפינה השמאלית של הטריבונה שצעקו פעם בכמה דקות 'פ-ט-ר-ו-ק-ו-ב'.
מחזה משונה נרשם בדקות האחרונות של המשחק, שלמרות התוצאה הצמודה והמותחת התחילו אנשים ללכת הבייתה כאילו מי ישמע איזה פקקים מחכים להם

שחקן מצטיין

למרות שהקבוצה שלו הפסידו, מי שצד את עיני הוא מספר 66 של זימברו קישינב, הג'מייקני המושאל, קנרוי קמפבל

תוספת זמן

כשרציתי לוודא פרטים על המשחק השארתי הודעה באיזה עמוד אינסטגרם של פטרקוב והנחתי שאף אחד לא יענה לי. אבל עוברות כמה שעות ואני מקבל הודעה מאדם בשם Mihai Sandu שהציג עצמו בתור מנהל בקבוצה ועדכן אותי בפרטים.
המשכנו להתכתב וגילתי דרכו הרבה דברים מעניינים על המשחק ובכלל על הכדורגל במולדובה.

דבר ראשון, מסתבר שסרגיי קלשנקו, אקס חיפה הפועל ובני יהודה וכיום מאמן נבחרת מולדובה נכח במשחק ואני רואה בזה את החמצת חיי שלא פגשתי אותו שם לסלפי.

דבר שני, הוא הסביר לי קצת על הליגה המולדובית ולמה המשחק הזה היה קריטי.
את שריף טירספול בטח הרבה ממכם מכירים, אפילו נתנה בראש פעם לריאל מדריד.
היא מייצגת את חבל הארץ הבדלני והפרו-רוסי שנקרא טרנסניסטריה, והיא בבעלות אוליגרך ולכן עשירה בפער גדול מכל שאר קבוצות הליגה ולמעשה השתלטה על הכדורגל במדינה. אלופה ברצף כבר עשור. ובמאה הנוכחית איבדה אליפות רק פעמיים.
לכן, מקום שני בליגה המולדובית הוא קצת כמו מקום ראשון מבחינה ספורטיבית.
אבל זה לא רק עניין של רגש. לפי מיהאי סנדו, החבר החדש שלנו מפטרקוב, הקבוצה שלו ואחרות במרכז ומעלה הטבלה מתקיימות מתקציב של 500-700 אלף יורו וכולן מאוד מתקשות מבחינה כלכלית במיוחד מאז המלחמה. שמקום לאירופה מזכה ב250 אלף. 250 אלף שהם כמו אוויר לנשימה מבחינתם מבחינה פיננסית.
פטרוקוב, אגב, היא נטו שחקנים ממולדובה. ועוד אחד בלבד מאוקראיינה, שכיום זה גם קצת מקומי.

על הדרך הוא גם סיפר לי שהוא גם מנהל אתר ספורט מולדובי ולכן גם מאוד בקיא בכדורגל הישראלי בגלל הנציגים המולדובים שכאן. כרגע הוא מחבב את בית"ר בגלל יון ניקולאסקו ורוצה לבוא לארץ לצלם כתבה עליו.

כרגע אפשר לקנות באינטרנט רק צעיפים של הקבוצה אבל מיהאי הבטיח שיעדכן שאפשר יהיה גם לקנות חולצות.

822-D5-C7-E-45-CD-4-B77-9564-3-DB6-BEB7-

E1-B6972-C-58-B2-4833-B24-B-04-ADBBC5-FD

7-F0-A761-A-1-FB3-481-A-909-E-ADDA5-A711

אם הבנתי נכון את מבנה הליגה המולדובית:

8 קבוצות בליגה הסדירה ושני סיבובים = 14 משחקים
ששת המקומות הראשונים פלייאוף עליון (שמתחיל מאפס), כלומר אם בסוף העונה הסדירה מקום ראשון ינצח את כל ה14 משחקים הוא עדיין יתחיל עם 0 נקודות את הפלייאוף כמו מקום 6; שני מקומות אחרונים (7 ו8) משחקות פלייאוף תחתון עם ה4 הראשונות מהליגה השנייה

והפלייאוף עליון זה 10 משחקים שזה סך כל הנקודות שניתן להשיג

לפני2 שעות , Double said:

לטסים, סיקור משחק של פטרוקוב לפני חודשיים מכדורגל שפל

Petrocub Hîncești Vs Zimbru Chișinău  

מאת רואי מעוז @roimaoz

תחרות ומדינה 

ליגה מולדבית ראשונה

אז מתי זה היה

9.4.23

רקע למשחק

חופש פסח. 10 ימים שאין גן לילדה ולהישאר בעיר הכי יקרה בעולם - תל אביב זה כנראה רעיון גרוע.
מולדובה, להבדיל, אחת המדינות הזולות באירופה. אבל לא בגלל זה היא כבר שנים ברשימת היעדים שלי אלא כי בכללי אני גרופי של מזרח אירופה ומדינות בריה"מ לשעבר

הגעה

אז חיפשתי משחקי כדורגל. קצת גוגל והרבה גוגל תרגום (במולדבה מדברים רומנית ורוסית ואני מדבר לא ולא),
וראיתי שיש משחק לא רחוק מקישינב, בעיר בשם חנצ'שט. הקבוצה המקומית פטרקוב מול זימברו קישינב.
מקום 2 מול מקום 3, משחק העונה דה פקטו. בהמשך נבין למה. 

אממה, במהלך כל הגילגולים, כנראה שהייתי קצת לוסט אין טרנסליישן והגענו בטעות יום קודם.
בזכות זה אני יכול לספר לכם גם מה יש לעשות ליד האיצטדיון: בגבעה שמעליו יש אחוזה גדולה של איש ארמני מפעם בשם מנוק ביי שתיווך בין העות'מאנים לרוסיה הצארית בהסכמי השלום שלהם, ככה התעשר. אבל גם היה סוכן כפול ואז לרוסים נשבר ממנו והם הרגו אותו וטענו שנפל מסוס. אז יש את זה. וממש ליד האיצטדיון יש אולם ספורט קומוניסטי שבור עם ציור ענק של שני ג'ודקאים נלחמים (היסטורית החלק החזק של פטרקוב היה מחלקת הג'ודו שלהם).

בכל מקרה, לא נשברנו, באנו גם למחרת. מה שהעלה אצל בת זוג שלי את השאלה- האם אנחנו התיירים הישראלים שביקרו הכי הרבה פעמים בחנצ'שט?

האצטדיון

מדובר באיצטדיון מהסוג הישן מאוד. חונים בשולי הכביש. או כמו שאומרים אצלנו - בחולות.
רק שמולדובה זה המקום הכי בוצי שחוויתי בחיי, אז בעצם חונים בבוץ ומנקים טוב את הנעלים לפני שחוזרים
האיצטדיון לא מקורה אז כל הכסאות רטובים. חלק שמים נייר עיתון, המקצוענים באים עם שטיחון מהבית ומרפדים.

כרטיס

נכנסים חינם. ולא רק שלא משלמים. מקבלים בכניסה כרטיס הגרלה 
לצעיפים של הקבוצה

מזנון

אין דוכני אוכל. במחצית כולם הולכים 200 מטר לאיזה מכולת. אפשר לקנות חטיפים, קומפוט דובדבנים בצנצנת,
וגם Placinta, סוג של בורקס רומני שבדרך כלל מאוד טעים אבל פה הוא היה קר ותפל

משחק

פטרקוב שמה גול כבר בדקה 2 ודי שלטה במשחק, אבל גם זימברו נתנה דקות יפות והמשחק הסתיים ב3:2 לטובות המקומיים. האולטרס של האיצטדיון היו איזה חמישה ילדים בפינה השמאלית של הטריבונה שצעקו פעם בכמה דקות 'פ-ט-ר-ו-ק-ו-ב'.
מחזה משונה נרשם בדקות האחרונות של המשחק, שלמרות התוצאה הצמודה והמותחת התחילו אנשים ללכת הבייתה כאילו מי ישמע איזה פקקים מחכים להם

שחקן מצטיין

למרות שהקבוצה שלו הפסידו, מי שצד את עיני הוא מספר 66 של זימברו קישינב, הג'מייקני המושאל, קנרוי קמפבל

תוספת זמן

כשרציתי לוודא פרטים על המשחק השארתי הודעה באיזה עמוד אינסטגרם של פטרקוב והנחתי שאף אחד לא יענה לי. אבל עוברות כמה שעות ואני מקבל הודעה מאדם בשם Mihai Sandu שהציג עצמו בתור מנהל בקבוצה ועדכן אותי בפרטים.
המשכנו להתכתב וגילתי דרכו הרבה דברים מעניינים על המשחק ובכלל על הכדורגל במולדובה.

דבר ראשון, מסתבר שסרגיי קלשנקו, אקס חיפה הפועל ובני יהודה וכיום מאמן נבחרת מולדובה נכח במשחק ואני רואה בזה את החמצת חיי שלא פגשתי אותו שם לסלפי.

דבר שני, הוא הסביר לי קצת על הליגה המולדובית ולמה המשחק הזה היה קריטי.
את שריף טירספול בטח הרבה ממכם מכירים, אפילו נתנה בראש פעם לריאל מדריד.
היא מייצגת את חבל הארץ הבדלני והפרו-רוסי שנקרא טרנסניסטריה, והיא בבעלות אוליגרך ולכן עשירה בפער גדול מכל שאר קבוצות הליגה ולמעשה השתלטה על הכדורגל במדינה. אלופה ברצף כבר עשור. ובמאה הנוכחית איבדה אליפות רק פעמיים.
לכן, מקום שני בליגה המולדובית הוא קצת כמו מקום ראשון מבחינה ספורטיבית.
אבל זה לא רק עניין של רגש. לפי מיהאי סנדו, החבר החדש שלנו מפטרקוב, הקבוצה שלו ואחרות במרכז ומעלה הטבלה מתקיימות מתקציב של 500-700 אלף יורו וכולן מאוד מתקשות מבחינה כלכלית במיוחד מאז המלחמה. שמקום לאירופה מזכה ב250 אלף. 250 אלף שהם כמו אוויר לנשימה מבחינתם מבחינה פיננסית.
פטרוקוב, אגב, היא נטו שחקנים ממולדובה. ועוד אחד בלבד מאוקראיינה, שכיום זה גם קצת מקומי.

על הדרך הוא גם סיפר לי שהוא גם מנהל אתר ספורט מולדובי ולכן גם מאוד בקיא בכדורגל הישראלי בגלל הנציגים המולדובים שכאן. כרגע הוא מחבב את בית"ר בגלל יון ניקולאסקו ורוצה לבוא לארץ לצלם כתבה עליו.

כרגע אפשר לקנות באינטרנט רק צעיפים של הקבוצה אבל מיהאי הבטיח שיעדכן שאפשר יהיה גם לקנות חולצות.

822-D5-C7-E-45-CD-4-B77-9564-3-DB6-BEB7-

E1-B6972-C-58-B2-4833-B24-B-04-ADBBC5-FD

7-F0-A761-A-1-FB3-481-A-909-E-ADDA5-A711

כתב יפה אבל זה לא כ"כ נכון שזה מקום שני נגד שלישי כי זה מחזור רביעי בפלייאוף (כלומר היו רק שלושה משחקים ששווים משהו בטבלה לפני)

שריף סיימה עם 24

פטרוקוב (היריבה שלנו) עם 21

ומקום 3 עם 12

והקרב בין שריף לפטרוקוב על האליפות היה עד המשחק האחרון (שרק בו שריף הבטיחה אליפות ואם הייתה מפסידה היא הייתה מפסידה את האליפות ליריבה שלנו), הקרב לגבי מקום שני הסתיים כמה מחזורים לפני..

On 13.6.2023 at 21:53, חרישי הוא הלילה ואפל said:

הרגשה חזקה שאוסוסונה מעיפים אותנו בפלייאוף

אוסוסונה הורחקה מהמפעל על מכירת משחק מלפני עשור יש סיכוייי

5 דקות לפני, חרישי הוא הלילה ואפל said:

אוסוסונה הורחקה מהמפעל על מכירת משחק מלפני עשור יש סיכוייי

זה עדיין לא משנה כי אתלטיק בילבאו יחליפו אותם, גם הם לא מדורגים ויהיו באופציות בפלייאוף.

לפני16 שעות , Double said:

זה עדיין לא משנה כי אתלטיק בילבאו יחליפו אותם, גם הם לא מדורגים ויהיו באופציות בפלייאוף.

עוברים אותם קל

חוזז ואלמוג עם צמד כל אחד

• 2 weeks later...

מכבי תקיים משחק ידידות ב13 ביולי במארבלה, ספרד נגד אורלנדו פיירטס מהליגה הדרום אפריקאית.

בפיפא תמיד הייתי שם את הסמל מועדון שלהם (:

שאלה כללית לגבי המשחקים באירופה

למגיעים מאזור הדרום (קריית גת) - עד כמה ההפגנות בימי חמישי יקשו על הגעה לאצטדיון?

תודה לעונים :-)

8 דקות לפני, Avogadro said:

למגיעים מאזור הדרום (קריית גת) - עד כמה ההפגנות בימי חמישי יקשו על הגעה לאצטדיון?

לא משפיע 

8 דקות לפני, itanar said:

מי ההזוי שסגר לנו מחנה אימון במדריד בקיץ? 40 מעלות שם.

קראנקה הורס לנו גם כשהוא כבר לא בקבוצה, פשוט לא יאמן

48 דקות לפני, itanar said:

מי ההזוי שסגר לנו מחנה אימון במדריד בקיץ? 40 מעלות שם.

רז אמיר אמר שאת הטעות הזו ניסו אבל לא הצליחו לתקן. היה מאוחר מדי. 

אפילו מחנה אימונים נורמלי הלצ ששמו קראנקה לא הצליח לסגור(תן לסבתא שלי שנפטרה לפני 14 שנה בערך לסגור מחנה אימון והיא לא הייתה מצליחה לפשל ככה).

On 6.7.2023 at 21:53, Avogadro said:

אתה לא מגיע לאזור של ההפגנות אם אתה הא מכיוון דרום 

7 דקות לפני, guyMTA said:

מתי ההגרלה של הסיבוב השלישי?

24.7

אגב יובנטוס הושעתה מהקונפרנס בגלל ענייני פיירפליי, פיורנטינה תיכנס במקומה בפלייאוף ותהיה ראשונה בלא מדורגות(אם אחת המדורגות מעליה תעוף בסיבוב שני היא תהיה מדורגת) אסטון וילה הופכת להיות מדורגת.

F34-D89-F1-84-AE-44-D0-9-BA9-CE7731-A0-A

פלייאוף רצחני… אם וכאשר כמובן. צריך להתפלל טוב טוב לחצי התחתון…

מדהים בעיני שקבוצות מספרד ואיטליה כמו פיורנטינה ואתלטיקו בילבאו לא מדורגות ומכבי כן.

עובדים נכון ;)