Jump to content

המלצות ארה"ב

Keano

Recommended Posts

מתחיל לתכנן טיול לקיץ (אזור ספטמבר) לארה"ב. 3 שבועות.

המסלול כנראה יהיה ניו יורק-ונקובר (גיחה קטנה לקנדה)-סן פרנסיסקו-לוס אנג'לס-מיאמי

נראה שניו יורק ממש יקרה בתקופה הזאת מבחינת לינה, בטח במנהטן

יש למישהו המלצות? אפשר גם על אוכל, אטרקציות, אירועים, תחבורה, אולי שינויים במסלול.

אם אתה לא חייב לסיים במיאמי, לא עדיף ניו יורק-מיאמי-לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-ונקובר? כי אתה נוסע מקצה לקצה פעמיים.

4 דקות לפני, Figo10 said:

אם אתה לא חייב לסיים במיאמי, לא עדיף ניו יורק-מיאמי-לוס אנג'לס-סן פרנסיסקו-ונקובר? כי אתה נוסע מקצה לקצה פעמיים.

זה לא ייצא אותו דבר? בסוף צריך לחזור הביתה מהחוף המערבי במקום מהמזרחי

19 דקות לפני, Keano said:

זה לא ייצא אותו דבר? בסוף צריך לחזור הביתה מהחוף המערבי במקום מהמזרחי

צריך לבדוק את משך זמן הטיסה אבל לדעתי אתה חוסך כמה שעות מניו יורק לוונקובר

חחחחחח רצף ההודעות הזכיר לי את הפרק שגאווין בלסון בסדרה "עמק הסיליקון" נכנס ראש בראש עם ג'ק ברקר על זה שהם טסו משנגחאי לג'קסון הול ואז לעמק הסיליקון ולא הפוך

30 דקות לפני, Figo10 said:

צריך לבדוק את משך זמן הטיסה אבל לדעתי אתה חוסך כמה שעות מניו יורק לוונקובר

אבדוק, בכל מקרה יש עוד כמה סיבות

במיאמי ספטמבר גשום יחסית, ככל שמתקרבים לאוקטובר זה דועך

המלצות לארה"ב (וקנדה) יכולות למלא לך מאות עמודים. זו יבשת שלמה, שהתיירות בה מפותחת מאוד. יעזור אם תציין מה מעניין אותך, ומה ההרכב המשפחתי.

בינתיים אני רק אזרוק לך כיוון- אני הייתי עושה אורלנדו במקום מיאמי.

29 דקות לפני, ravid said:

המלצות לארה"ב (וקנדה) יכולות למלא לך מאות עמודים. זו יבשת שלמה, שהתיירות בה מפותחת מאוד. יעזור אם תציין מה מעניין אותך, ומה ההרכב המשפחתי.

בינתיים אני רק אזרוק לך כיוון- אני הייתי עושה אורלנדו במקום מיאמי.

אני טס לבד, האמת פעם ראשונה בארה"ב 

אחותי גרה במיאמי, זו הסיבה שזה חלק מהמסלול, אולי נעשה איזה יומיים אורלנדו. 

מה מעניין, אוכל, הופעות, אירועי ספורט, שווקים למיניהם. 

מוזיאונים - מדע, טבע, חלל. 

רוצה לשלב קצת טבע, חשבתי על יוסמיטי כשאגיע לחוף המערבי, ונקובר גם מקום מעניין. 

29 דקות לפני, פנחס שוף said:

למה לטוס עד לארה"ב כדי לראות אמריקאים שמנים אוכלים מקדונלד'ס

או אופנוענים בני 60 באיזה דיינר יורדים על המבורגר מוגזם ומילקשייק

לפני14 שעות , Keano said:

אני טס לבד, האמת פעם ראשונה בארה"ב 

אחותי גרה במיאמי, זו הסיבה שזה חלק מהמסלול, אולי נעשה איזה יומיים אורלנדו. 

מה מעניין, אוכל, הופעות, אירועי ספורט, שווקים למיניהם. 

מוזיאונים - מדע, טבע, חלל. 

רוצה לשלב קצת טבע, חשבתי על יוסמיטי כשאגיע לחוף המערבי, ונקובר גם מקום מעניין. 

במיאמי יש מוזאון מדע מהטובים בעולם. ויש באזור אורלנדו גם את קייפ קנברל. יכול להיות שתאהב.

ארצות הברית כל כך גדולה ויש כל כך הרבה מה לראות ולעשות. אני במקומך הייתי מתמקד בחוף המזרחי. רק ניו יורק ופלורידה שוות שבועיים לפחות לכל אחת בנפרד. אם אחותך גרה שם אז בטוח שהיא יודעת יותר טוב ממני. 

אם בא לך להתפרס יותר, לא הייתי מדלג על וגאס.

4 דקות לפני, ravid said:

במיאמי יש מוזאון מדע מהטובים בעולם. ויש באזור אורלנדו גם את קייפ קנברל. יכול להיות שתאהב.

ארצות הברית כל כך גדולה ויש כל כך הרבה מה לראות ולעשות. אני במקומך הייתי מתמקד בחוף המזרחי. רק ניו יורק ופלורידה שוות שבועיים לפחות לכל אחת בנפרד. אם אחותך גרה שם אז בטוח שהיא יודעת יותר טוב ממני. 

אם בא לך להתפרס יותר, לא הייתי מדלג על וגאס.

כן קייפ קנברל יכול לעניין, בטח יש להם מרכז מבקרים או משהו

חשבתי בהתחלה רק על החוף המזרחי אבל שלושה שבועות נראה לי מספיק זמן גם לבקר במערבי. וגאס גם באופציה ב', אולי נחליף את ל.א, נראה לי אוברייטד. 

21 דקות לפני, Keano said:

כן קייפ קנברל יכול לעניין, בטח יש להם מרכז מבקרים או משהו

חשבתי בהתחלה רק על החוף המזרחי אבל שלושה שבועות נראה לי מספיק זמן גם לבקר במערבי. וגאס גם באופציה ב', אולי נחליף את ל.א, נראה לי אוברייטד. 

https://www.kennedyspacecenter.com/

עזוב אותך חוף מערבי, זה סתם להתפזר. אין לך הרבה זמן. 
למה החלטת להגיע לונקובר? אם כבר קנדה אז תתחיל מטורונטו במזרח ותרד דרומה - מפלי הניאגרה, ניו יורק, וושינגטון (מוזיאונים), אורלנדו, מיאמי.
לא יודע איך אתה מתכוון להתנייד בין יעד ליעד, קח את זה בחשבון. בספטמבר יכולים להיות לך הרבה ימי גשם וקור, תוודא שיש לך בגדי חורף.

On 13.5.2023 at 12:36, Keano said:

מתחיל לתכנן טיול לקיץ (אזור ספטמבר) לארה"ב. 3 שבועות.

המסלול כנראה יהיה ניו יורק-ונקובר (גיחה קטנה לקנדה)-סן פרנסיסקו-לוס אנג'לס-מיאמי

נראה שניו יורק ממש יקרה בתקופה הזאת מבחינת לינה, בטח במנהטן

יש למישהו המלצות? אפשר גם על אוכל, אטרקציות, אירועים, תחבורה, אולי שינויים במסלול.

התכנון שלך לא מוצלח בעיניי. בשלושה שבועות עדיף להתמקד באחד החופים (מזרחי או מערבי) ובטח שלא לשלב את ונקובר. 

אתה תשרוף זמן והמון כסף על כל המעברים האלה. 

אם אתה ממש בעניין של קנדה, אז טורונטו משתלבת טוב יותר עם המסלול שלך, ויש טיסה ישירה מהארץ לשם, אז תוכל לטוס ישיר גם הלוך וגם חזור.

בשלושה שבועות, שכוללים ביקור משפחתי במיאמי, הייתי ממליץ לחלק ככה:

שבוע לניו יורק וסביבתה (לאו דווקא העיר עצמה, יש המון דברים לעשות גם מסביב לעיר ניו יורק) 

כמה ימים לוושינגטון (אם אתה רוצה להתנייד בתחבורה ציבורית כמו רכבות, אולי עצירה בפילדלפיה ליומיים-שלושה)

כמה ימים לאחד מהעיירות ההיסטוריות והיפות כמו צ'ארלסטון (קרוליינה) או סוואנה (ג'ורג'יה)

שבוע לפלורידה (גם בלי דיסני ובמזג אוויר גשום יש הרבה מה לראות שם ולינה אצל משפחה זה גם כיף וגם חסכוני)

אם נראה לך יותר מדי או מעט מדי במקום כלשהו, אתה יכול להתחיל מטורונטו ליומיים, משם למפלי ניאגרה ומשם לרדת לניו יורק (יש כמה פארקים יפיפיים באפסטייט ניו יורק, ויכול להיות שתיפול על עונת השלכת)

המקום היחיד שתצטרך בו רכב במסלול הזה הוא פלורידה. 

לפני12 שעות , gilgil28 said:

עזוב אותך חוף מערבי, זה סתם להתפזר. אין לך הרבה זמן. 
למה החלטת להגיע לונקובר? אם כבר קנדה אז תתחיל מטורונטו במזרח ותרד דרומה - מפלי הניאגרה, ניו יורק, וושינגטון (מוזיאונים), אורלנדו, מיאמי.
לא יודע איך אתה מתכוון להתנייד בין יעד ליעד, קח את זה בחשבון. בספטמבר יכולים להיות לך הרבה ימי גשם וקור, תוודא שיש לך בגדי חורף.

האמת שונקובר לא מאסט, אני פשוט אוהב ערים שיש בהן שילוב של טבע ועירוני ושם יש את זה ועל הדרך לטעום קצת מקנדה. ערים דומות שהייתי הן ציריך ואינסברוק.

הכוונה היא להתנייד בטיסות, המסלול שלך נשמע טוב והגיוני. אולי אלך על זה וזהו.

לפני2 שעות , מנג'ר יונייטד said:

התכנון שלך לא מוצלח בעיניי. בשלושה שבועות עדיף להתמקד באחד החופים (מזרחי או מערבי) ובטח שלא לשלב את ונקובר. 

אתה תשרוף זמן והמון כסף על כל המעברים האלה. 

אם אתה ממש בעניין של קנדה, אז טורונטו משתלבת טוב יותר עם המסלול שלך, ויש טיסה ישירה מהארץ לשם, אז תוכל לטוס ישיר גם הלוך וגם חזור.

בשלושה שבועות, שכוללים ביקור משפחתי במיאמי, הייתי ממליץ לחלק ככה:

שבוע לניו יורק וסביבתה (לאו דווקא העיר עצמה, יש המון דברים לעשות גם מסביב לעיר ניו יורק) 

כמה ימים לוושינגטון (אם אתה רוצה להתנייד בתחבורה ציבורית כמו רכבות, אולי עצירה בפילדלפיה ליומיים-שלושה)

כמה ימים לאחד מהעיירות ההיסטוריות והיפות כמו צ'ארלסטון (קרוליינה) או סוואנה (ג'ורג'יה)

שבוע לפלורידה (גם בלי דיסני ובמזג אוויר גשום יש הרבה מה לראות שם ולינה אצל משפחה זה גם כיף וגם חסכוני)

אם נראה לך יותר מדי או מעט מדי במקום כלשהו, אתה יכול להתחיל מטורונטו ליומיים, משם למפלי ניאגרה ומשם לרדת לניו יורק (יש כמה פארקים יפיפיים באפסטייט ניו יורק, ויכול להיות שתיפול על עונת השלכת)

המקום היחיד שתצטרך בו רכב במסלול הזה הוא פלורידה. 

נשמע הרבה יותר הגיוני האמת, אולי נשאיר את החוף המערבי לפעם הבאה

יש לך המלצות לניו יורק חוץ מהעיר עצמה? חשבתי אולי לשלב את בוסטון, יש גם הופעה של ספרינגסטין באלבני באותם ימים.

היית לוקח רכב במסלול הזה מניו יורק דרומה או טיסה?

57 דקות לפני, ravid said:

לא הייתי עושה את החוף ברכב אם אני לבד. אלו מרחקים עצומים. לא מעשי לבד לדעתי.

כן.. אולי רכבת ניו יורק - וושינגטון ומשם טיסה

שבוע במיאמי-אורלנדו,משם טיסה ללוס אנגלס כמה ימים בעיר,תמשיך לסן פרנסיסקו ומשם  לוגאס(לא לוותר).

מוגאס קח טיסה לנויורק,כמה ימים בעיר+ ניו ג'רזי ומשם תמשיך לוושינגטון-קנדה ותחזור לארץ.

אומנם צפוץ מאוד אבל 3 שבועות של החיים.

לפני1 שעה , hen34 said:

שבוע במיאמי-אורלנדו,משם טיסה ללוס אנגלס כמה ימים בעיר,תמשיך לסן פרנסיסקו ומשם  לוגאס(לא לוותר).

מוגאס קח טיסה לנויורק,כמה ימים בעיר+ ניו ג'רזי ומשם תמשיך לוושינגטון-קנדה ותחזור לארץ.

אומנם צפוץ מאוד אבל 3 שבועות של החיים.

אין מצב להספיק את כל זה ב3 שבועות

On 27.5.2023 at 10:40, Keano said:

מה אומרים על אטלנטיק סיטי? חושב אם לשלב את זה במסלול, ייתן גיוון סטייל וגאס

לא דומה לוגאס... אם אתה בקטע של הימורים אז סבבה. מעבר לכך זה אפילו לא קיץ

On 21.5.2023 at 23:56, Keano said:

נשמע הרבה יותר הגיוני האמת, אולי נשאיר את החוף המערבי לפעם הבאה

יש לך המלצות לניו יורק חוץ מהעיר עצמה? חשבתי אולי לשלב את בוסטון, יש גם הופעה של ספרינגסטין באלבני באותם ימים.

היית לוקח רכב במסלול הזה מניו יורק דרומה או טיסה?

בוסטון אחלה עיר ליומיים שלושה (freedom trail, פאבליק גארדן, בוסטון קומון, הארוורד, MIT וכו') אבל אם אתה רוצה לשלב אותה אז עדיף לטעמי להתחיל מבוסטון, ואז לטוס חזרה ממיאמי (יש טיסות ישירות אל ומהארץ משתיהן). 

ניו יורק (העיר) לבדה שווה שבוע בקלות. 

זה המסלול שאני ממליץ למבקרים בפעם הראשונה או למי שלא עשה סיבוב מקיף בעיר (אין חשיבות לסדר הימים, זה פשוט מסודר לפי יום טיול אחד לכל אזור):

יום ברוקלין - וויליאמסבורג, דאמבו וקוני איילנד (שוב, אפשר לבקר בהם בכל סדר שנראה לכם, קוני איילנד יותר כיף בסביבות 11-12 בצהריים, וויליאמסבורג כיפית גם בערב)

יום מידטאון - להתחיל במייסיס (34 והשישית), בראיינט פארק, משם לספרייה, לגרנד סנטרל, רוקפלר סנטר, השדרה החמישית ולקינוח טיימס סקוור. זה יום מושלם לשלב בו הצגה בברודוויי.

יום lower Manhattan - להתחיל מהאנדרטה של 9/11 (אפשר גם את המוזיאון אם זה מעניין אתכם), וול סטריט (השור מול הבורסה של ניו יורק) ופייננשיאל דיסטריקט, באטרי פארק ואז מעבורת לסטייטן איילנד (תצפית על פסל החירות). 

יום סנטרל פארק - להסתובב בפארק עצמו ולשלב אחד או יותר מהמוזיאונים המדהימים בסביבתו (מטרופוליטן, גוגהניים, נאטורל היסטורי וכו')

יום למידטאון ווסט - להתחיל בהדסון יארדס, ללכת על ההייליין עד לצ'לסי מרקט, צהריים בצ'לסי מרקט ואז להמשיך ליוניון סקוור דרך הווילג'. אפשר ורצוי לשלב את הסוהו ביום הזה.

*דברים לשלב באיזה יום שיסתדר - בניין העירייה וגשר ברוקלין. אני בדרך כלל ממליץ לאנשים לשלב אותו ביום של לואר מנהטן אבל זה הופך ליום מתיש. בכל מקרה, לחצות את גשר ברוקלין ברגל זה חובה בעיניי. פחות חובה אבל גם שווה ביקור זה צ'יינה טאון ונוליטה (איטליה הקטנה). 

יש כמובן גם תצפיות מהמגדלים הגבוהים (ב-World Trade Center ליד 9/11, ברוקפלר סנטר, בהדסון יארדס וכו'), לבחירתך. 

בוסטון - ניו יורק - פילדלפיה - וושינגטון - בכל המקטע הזה אין צורך ואפילו עדיף בלי רכב. אפשר להתנייד ברכבות או אוטובוסים. 

מוושינגטון (או פילדלפיה או ניו יורק אם תסיים שם), עדיף טיסה דרומה (לצ'ארלסטון / סוואנה / פלורידה - בהתאם לאיפה שתתחיל את החלק המערבי). 

בצ'ארלסטון ובסוואנה אין צורך ברכב, אבל מרגע שעוזבים אותן לכיוון פלורידה חייבים רכב. 

לחילופין, אפשר גם לקחת רכב בניו יורק לכמה ימים ולנסוע בהדסון וואלי (אפשר אפילו עד אלבני).