Jump to content

רשמים מהניצחון על נתניה בבלומפילד | פתיחה טובה לפלייאוף הגארבג'

Sawyer

Recommended Posts

העונה הסדירה גמרה את חלומות האליפות עבורנו וכעת מגיעים לפלייאוף כשצריך לצמצם נזקים, לא להתבזות ולהגיע בכושר שיא לגביע. הפלייאוף נפתח במשחק קל יחסית על הנייר בבית מול נתניה שאמנם יכולה להבקיע לנו שער בכל רגע נתון אבל גם חדירה להתקפה שלנו. קראנקה לא משנה יותר מדי, גלזר על גולסה שנפצע (שוקינג), דן ביטון מקבל הזדמנות על חשבון גבי המאכזב

שופט: רע (לא אכפת לי מה תגידו עוד שיפוט רע, לא מבין על מה נפסל הגול, פספס צהוב שני חובה לנתניה, עוד כמה צהובים שהיו צריכים להשרק, טועה בשריקות כ"כ קלות וברורות ופשוט שופט מגעיל)

שחקנים: פרץ משחק הרגל שלו היה רע מאוד בפתיחת המשחק, כמו שאמרתי נראה שמשהו עובר עליו לאחרונה אבל עדיין בוטח בו, הטוב בארץ. דוידזאדה היה בסדר היום בשני צידי המגרש, עושה את העבודה. סבוריט גם אם לא בלט עדיין קלאס אחד מעל כל דבר אחר בקבוצה. לוקאסן אחלה בלם, חזק, דוחף קדימה את חלוצי היריב ורושם עוד משחק טוב. צריך להשאיר אותו איתנו לעונה הבאה בוודאי. ג'ראלדש היה מעט מעל הממוצע שלו, עשה עבודה בסדר אפילו כשעבר לשמאל. גלזר עשה עבודה מספקת בכל הקשור לצד ההגנתי, הרבה למסור לאחור וכשמסר קדימה לא דייק. פרץ גם פרץ שאמנם היה יותר דומיננטי ודחף יותר קדימה לא היה מספיק מדויק פארפה ממשיך בקו של ליצור, דריבלים לעומק, מהלכי כדורגל אבל לא מספיק דיוק במהלכים המכריעים. ביטון אי אפשר להתכחש לזה שהיה לו משחק גדול, שער נהדר, בישול טוב, היה מאוד מעורב. גם לא מכר הגנתית היום (ועדיין מתקשה להיות בעדו) זהבי עושה משחק טוב משחק רע, הפעם תור הטוב, מהלך אדיר שלו בגול השני, עוד כמה מהלכי כדורגל טובים ואיומים על השער, יכל לסיים עם צמד (לפחות) יובא מצד אחד לא כבש ורשם החמצות רעות, מצד שני כן רשם כמה מהלכים טובים כמו החטיפה והאדום.

פיקנטריה:

- חוזרים לנצח

- לא סופגים

- דן ביטון חוזר להרכב אחרי מי יודע כמה זמן

קהל:

כמויות מכובדות של צהובים צבעו את בלומפילד גם היום גם עם החשש לגשם ובעיקר למרות היכולת והאכזבה הכללית מהמועדון ובמהלך המשחק היה לי הזוי לראות כמה קל לרצות את הקהל עם ניצחון וקצת כדורגל טוב כשאותו קהל שהתחיל את המשחק בבוז, לחץ, קללות לשחקנים הגיע בפיק לשירה שהרעידה את בלומפילד בהתלהבות בחיפוש אחרי השער השלישי (שלא הגיע), לרגעים שכחתי כמה הכל גרוע בכל מה שקשור למכבי ופשוט שרתי ונהנתי ממכבי, לא שהיינו טירוף אבל היה לפחות נחמד. בואו נקווה שהרוח הזאת בדרך קסם תשאר (ואיכשהו תגיע גם למשחקי חוץ) ונשייט לסוף העונה בליגה בצורה רגועה יחסית. יאללה לפגרה.

הגעתי לאיצטדיון בדיכאון של מה אני צריך את העונש הזה ויצאתי ממנו סה"כ מרוצה. לוקאסן חייב להישאר עונה הבאה לטעמי. דן ביטון איפה היית? הלוואי והיינו רואים יותר משחקים כאלה.

זהבי שחקן גרוע שלא שווה את הנבחרת, ועכשיו ברצינות.. על חדר? באמת אתם מוותרים על הווינר הכי גדול של ישראל? נבחרת הזויה.

סה"כ תחושה טובה עם הרבה חמוץ כשידוע שהליגה בשבילנו גמורה.

דן ביטון פתח למחצית אחת נגד נתניה בטוטו ומאז לא שיחק דקה באף מסגרת עד הגביע. 

כשאוסקר היה פה ואיתו קניקובסקי בכושר טוב ביחד עם פארפה באמת לא היה לו מקום. 

מאז אוסקר הלך וקניקובסקי נהיה השחקן הכי חלש שלנו אחרי גלזר. בכל זאת קראנקה התעקש לא לתת לביטון את ההזדמנות פעם אחר פעם. מזכיר מאוד את פטריק שלא ספר אותו למרות שהייתה חסרה לנו יצירתיות. 

זה נכון שהוא לא יכול להיות הכוכב שלנו ועם סגל מספיק טוב הוא במקסימום מחליף, אבל הוא עדיין משאב חשוב שיש לנו ולא ידענו להשתמש בו. 

זה לא מקרי שהוא נכנס כמחליף לשתי דקות בגביע ובישל, פתח בגומלין והבקיע, פתח היום ונתן בישול לגול חוקי שנפסל, בנוסף לשער גדול ועוד בישול ענק (ביחד עם הרבה מהלכי כדורגל יפים מאוד, כל זה בתפקיד שהוא לא אמור לשחק בו). 

הוא סיים את שתי העונות הקודמות כמלך הבישולים שלנו. אין לנו מוסרים כאלה מאז שאוסקר הלך. לב״ש יש את מיכה, לחיפה יש את שרי. זאת אחת הסיבות שהן מעלינו היום.  

אגב, אומרים על ביטון שהוא שחקן של גארבג׳ ואולי זה נכון, אבל האמת היא שכל פעם נותנים לו לשחק בעיקר בגארבג׳. 

אני זוכר גול שלו בפלייאוף ליגת האלופות, אני זוכר שהוא הביא מספרים יפים עם דוניס ואז נמחק לגמרי על ידי פטריק (שהחזיר אותו בגארבג׳). גם את הגביע באותה עונה לקחנו בזכות מצב נייח שלו. 

בעונה אחרי זה שוב פטריק לא ספר אותו. אחרי שהוא הלך קרסטאיץ׳ החזיר אותו לעיניינים והוא היה נראה מעולה (כולל ההופעה בדרבי). ברגע שהוא נפצע לנו איבדנו נקודות בלי הפסקה וסיפור האליפות נסגר כי שוב לא היה לנו את המוסר הזה (עד שגלוך הגיע). 

פארפה זה שחקן של הרבה מאוד וואו ומעט, מעט מדי, יש. 

היינו צריכים להשתמש בדביטון הרבה יותר העונה, בטח מאז שאוסקר עזב, אבל אל תהפכו אותו למשהו שהוא לא. הוא יכול להיות אחלה של שחקן 12-13 לקבוצה שרצה לאליפות, לא יותר.

7 דקות לפני, אלק נילאש said:

פארפה זה שחקן של הרבה מאוד וואו ומעט, מעט מדי, יש. 

היינו צריכים להשתמש בדביטון הרבה יותר העונה, בטח מאז שאוסקר עזב, אבל אל תהפכו אותו למשהו שהוא לא. הוא יכול להיות אחלה של שחקן 12-13 לקבוצה שרצה לאליפות, לא יותר.

בדיוק. הבעיה הגדולה שלנו, מבחינת הסגל, שההגדרה של ״אחלה של שחקן 12-13 לקבוצה שרצה לאליפות״ תקפה ליותר מדי סטארטרים. 

קניקובסקי, דן ביטון, לתפיסתי גם פארפה - זה לא מספיק. השחקן היחיד בכל הקישור שלנו שאני רואה בו מספיק איכותי, אמין, יציב וחזק מנטאלית בשביל לרוץ לאליפות זה דור פרץ. 

מכבי צריכה עוד שני שחקנים מצויינים (!) לקישור כדי להיות קונטנדרית אמיתית מול חיפה הנוכחית. 

לא חושב שנוכל להגיע לשם תוך חלון העברות אחד. 

13 דקות לפני, Cosmic said:

בדיוק. הבעיה הגדולה שלנו, מבחינת הסגל, שההגדרה של ״אחלה של שחקן 12-13 לקבוצה שרצה לאליפות״ תקפה ליותר מדי סטארטרים. 

קניקובסקי, דן ביטון, לתפיסתי גם פארפה - זה לא מספיק. השחקן היחיד בכל הקישור שלנו שאני רואה בו מספיק איכותי, אמין, יציב וחזק מנטאלית בשביל לרוץ לאליפות זה דור פרץ. 

מכבי צריכה עוד שני שחקנים מצויינים (!) לקישור כדי להיות קונטנדרית אמיתית מול חיפה הנוכחית. 

לא חושב שנוכל להגיע לשם תוך חלון העברות אחד. 

הקישור של חיפה נחלש גם מאז העזיבה של לביא. אם נביא קשר ברמה כבר לא ניפול מהם. 

מסכים לגמרי לגבי פרץ. הוא קצת אנדרייטד אצלנו, אבל יש לו עוצמות אחרות. מאז המונדיאל הוא חזר לעצמו ונראה מדהים, לדעתי הקשר הכי טוב בליגה כיום. לצערי הליצן על הקווים רואה כדורגל אחר ולא נותן לו לשחק באופן קבוע. 

1 hour ago, מכביסט לעד said:

הקישור של חיפה נחלש גם מאז העזיבה של לביא. אם נביא קשר ברמה כבר לא ניפול מהם. 

מסכים לגמרי לגבי פרץ. הוא קצת אנדרייטד אצלנו, אבל יש לו עוצמות אחרות. מאז המונדיאל הוא חזר לעצמו ונראה מדהים, לדעתי הקשר הכי טוב בליגה כיום. לצערי הליצן על הקווים רואה כדורגל אחר ולא נותן לו לשחק באופן קבוע. 

דור מצויין ! לא יודע אם הכי טובבארץ, אבל הוא לגמרי ״שם״. אני מעריך שהוא יהיה אפילו טוב יותר בעונה הבאה. 

החזרה שלו זה ללא ספק הדבר הכי חשוב שקרה למכבי השנה. 

הקישור של חיפה נחלש נכון, אבל מוחמד ואבו פאני זה בסיס חזק מאוד.

גם ג׳אבר הזה נראה כמו אחד שנמצא בעמדת זינוק להפוך לשחקן שיכול להיות חלק מקישור שמרכיב אלופה. 

הפער שלנו הוא לא באמצע דווקא, אני עדיין יכול לחיות עם גלזר או גולסה לצד פרץ (שבעיניי הוא אחד השחקנים היותר טובים שלנו העונה), הפער שלנו הוא בעמדות היצירתיות של 10 וכנפיים. וחוץ מכנעאן שיעלה הון אני לא רואה ישראלי עם מספרים שיכול לפתור את זה ובגלל זה יהיה קשה לסגור את הפער הזה.

יצטרכו להביא פה 2 זרים ולפגוע בהם בול (אני הייתי הולך על טומאסי אבל אני כבר משלים שזה לא יקרה) ואני לא חושב שזה יכול לקרות בניהול המקצועי הנוכחי.

מסכים שיש יותר מדי שחקנים שהם סטארטרים והם צריכים להיות שחקני 12-15 אבל דווקא לגבי האמצע פחות מסכים, דור פרץ שחקן אדיר לא משנה מה יגידו פה, גולסה שכשיר הוא אדיר לא פחות וגם דלפ גלזר במערך מסוים יכול לעשות עבודה  מעולה. יוריס אמנם מאכזב אבל גבי כשחקן רוטציה וריקן כשחקן סוף ספסל/למשימות מיוחדות מספיקים, אתה במרחק בינגו אחד בקישור (ו2 קיצוניים ומגן אחד לפחות) ממרכז מגרש מעולה (וקבוצה ראויה לאליפות) 

השאלה היא ממש לא מה חסר לנו אלא מה אנחנו הולכים לעשות וזה כלום בפיתה. זאת הבעיה לא המרחק מהסגל הראוי.

8 דקות לפני, car.garsia said:

הפער שלנו הוא לא באמצע דווקא, אני עדיין יכול לחיות עם גלזר או גולסה לצד פרץ (שבעיניי הוא אחד השחקנים היותר טובים שלנו העונה), הפער שלנו הוא בעמדות היצירתיות של 10 וכנפיים. וחוץ מכנעאן שיעלה הון אני לא רואה ישראלי עם מספרים שיכול לפתור את זה ובגלל זה יהיה קשה לסגור את הפער הזה.

יצטרכו להביא פה 2 זרים ולפגוע בהם בול (אני הייתי הולך על טומאסי אבל אני כבר משלים שזה לא יקרה) ואני לא חושב שזה יכול לקרות בניהול המקצועי הנוכחי.

לא תמצא הרבה אנשים שמעריכים את גולסה יותר ממני, אבל צריך להודות על האמת.

הוא כבר לא מצליח לייצר את אותה אינטנסיביות בקצב המשחק. זה היה הכוח העיקרי שלו לאורך הקריירה. לאור העובדה שהוא יהיה בן 32 בעונה הבאה, ובהתחשב בגיליון הרפואי שלו, קשה עד בלתי אפשרי

להאמין שהוא יצליח לייצר עונת משחקים מלאה שתעמוד בסטנדרטים שהכרנו ממנו. 

לגבי גלזר אנחנו חלוקים, לא מספיק טוב בעיניי. 

8 דקות לפני, Sawyer said:

מסכים שיש יותר מדי שחקנים שהם סטארטרים והם צריכים להיות שחקני 12-15 אבל דווקא לגבי האמצע פחות מסכים, דור פרץ שחקן אדיר לא משנה מה יגידו פה, גולסה שכשיר הוא אדיר לא פחות וגם דלפ גלזר במערך מסוים יכול לעשות עבודה  מעולה. יוריס אמנם מאכזב אבל גבי כשחקן רוטציה וריקן כשחקן סוף ספסל/למשימות מיוחדות מספיקים, אתה במרחק בינגו אחד בקישור (ו2 קיצוניים ומגן אחד לפחות) ממרכז מגרש מעולה (וקבוצה ראויה לאליפות) 

השאלה היא ממש לא מה חסר לנו אלא מה אנחנו הולכים לעשות וזה כלום בפיתה. זאת הבעיה לא המרחק מהסגל הראוי.

אני בכוונה לא נכנס כרגע לדיונים על הבעיות השורשיות והקריטיות שיש כרגע בארגון. 

תהיה רגוע, גם אני מקבל דיווחים שוטפים מתוך המערכת על המציאות העגומה. 

סתם התחשק לי לרגע להתייחס נטו לאיכות הסגל הנוכחי. להוציא את פרץ*2, סאבוריט, לוקאסן ועמדת ה9, אני לא ״חותם״ על אף אחד מהסטארטרים האחרים של מכבי בריצה לאליפות מול יריבה 

חזקה כמו חיפה. רשמת פה הרבה שמות של שחקני אמצע לא רעים שיש לנו בסגל , אבל נראה לי שתתקשה לתת לי שלישייה אחת שאתה יודע שאתה יכול לרוץ איתה עונה שלמה בליגה. 

12 דקות לפני, Cosmic said:

לא תמצא הרבה אנשים שמעריכים את גולסה יותר ממני, אבל צריך להודות על האמת.

הוא כבר לא מצליח לייצר את אותה אינטנסיביות בקצב המשחק. זה היה הכוח העיקרי שלו לאורך הקריירה. לאור העובדה שהוא יהיה בן 32 בעונה הבאה, ובהתחשב בגיליון הרפואי שלו, קשה עד בלתי אפשרי

להאמין שהוא יצליח לייצר עונת משחקים מלאה שתעמוד בסטנדרטים שהכרנו ממנו. 

לגבי גלזר אנחנו חלוקים, לא מספיק טוב בעיניי. 

לגביי גלזר נישאר חלוקים, אני יודע שזה לא פופלרי וגם לי קשה לפעמים אבל אני מאמין בו עדיין.

עדיין דבק בעמדתי שהבעייה המרכזית שלנו היא יותר קדימה ואני מתקשה לראות לה פיתרון. כרגע יש לנו את דן ביטון, קניקובסקי וגויאגון שם וזה רחוק ממש מלהיות מספיק.

גולסה אחרי השיא.

פארפה גם היום השאיר לבד את זהבי מול שוער במה שהיה צריך להיות אסיסט. הוא משחק בתפקיד שהוא פחות טוב בו. על קו שמאל.

דור פרץ נראה נהדר.

לוקסאן גם כן היה מצויין.

ג'ארלדש שחקן כל כך מתעתע העונה, מול חיפה/בש והיום מול נתניה נראה טוב מאוד. אבל נצטרך להשתדרג ב2 עמדות המגנים. דוידזאדה וג'ראלדש לא מספיק איכותיים לאורך זמן.

צריכים לפתור את הפלונטר הניהולי. 

47 דקות לפני, הישראלי היפה said:

מסתבר שה 4-4-2 טוב נגד קבוצות חזקות בבלומפילד

היה ככה נגד הקופים, הגמלים והיום.

נגד השאר ובמגרשים אחרים כלום ושום דבר

זה פשוט עובד במשחק שוטף ללא בונקר.

כבר הרבה זמן שאני כותב שדן ביטון צריך להיות המחליף של גלוך ולא גבי

ביטון גם מסוג השחקנים הבודדים שחושב קודם מסירה (ראינו את זה בגול של זהבי)

ובכללי הוא יכול להוסיף לנו איום ממצבים נייחים שלא היה קיים כל העונה

דוגרי? לא יודע להסביר מה קרה היום שגרם ל4-4-2 לעבוד פתאום אחרי שבכל המשחקים עד עכשיו זה חשף אותנו באמצע והרס לנו משחק אחרי משחק. אולי יותר מחוייבות ודיוק של השחקנים.

מילה על פארפה - הוא שחקן וירטואוז ומדהים אבל חכמת משחק נמוכה ביותר. אם יוכל להשתדרג בפן הזה הוא יעוף גבוה למעלה למעלה. 

מבאס שמול עשרה שחקנים לא חוררנו אותם עם חמישייה.

עדיין, כיף להתחיל את הפלייאוף עם ניצחון על יריבה לא פשוטה. הפנים למשחק הבא. יאללה מכבי!

חלק גדול מהזמן בהגנה השחקנים עמדו ב 433 הקו היה די בולט  
אני לא יודע אם זה מקרי כי דן ביטון עלה מצד ימין, או שזה איזה הוראה של קרנקה ( לצערי אם המאמן הזה אני חושב שזה מקרי ) 

לפני5 שעות , הצבר said:

חלק גדול מהזמן בהגנה השחקנים עמדו ב 433 הקו היה די בולט  
אני לא יודע אם זה מקרי כי דן ביטון עלה מצד ימין, או שזה איזה הוראה של קרנקה ( לצערי אם המאמן הזה אני חושב שזה מקרי ) 

נכון, זה בלט מתחילת המשחק

עוד דבר

אני חושב שבסוף המשחק ראינו מהרומני כמה דברים מאוד מעניינים

אני לא יודע אם זה מקרי, או שאולי לא ראיתי טוב מהיציע, לצערי, מישהו שראה בטלוויזיה או שידור חוזר יכול להוסיף ? 

הבעיה היא שהפסיקו לשיר נגד יצחקי.

חשוב לשיר לו להתפטר שלא יחשוב שניצחונות מסנוורים אותנו.

״כוסאמא של קולאוטי״ -> כוסאמא של יצחקי.

״אצילי בן ***״ -> יצחקי.

מה שנהיה מדן גלזר פשוט עצוב. הוא הפך נטל בכל מערך בו אנחנו משחקים, והורס לנו כמעט כל רצף התקפי נורמלי עם מסירה לאחור. לא מבין איך עד עכשיו אף אחד לא בדק סטטיסטית כמה פעמים הבן אדם מוסר אחורה לעומת קדימה, מדובר במשהו באמת לא נורמלי.

לגבי דן ביטון, היינו בסרט הזה גם שנה שעברה, ולדעתי עוד בתחילת דרכו במכבי. הבן אדם באופן עקבי לא עקבי, ובעיקר כשיורדות הלהבות הוא מככב בצורה באמת בלתי רגילה. ואתמול זו הייתה הופעה בלתי רגילה. רוצה לומר, לא להתרגל. הכתבה לגבי ״המלחמה של יצחקי על דן ביטון״ היא סתלבט רציני.

בכללי, המועדון כבוי לחלוטין, והפך לחלוטין לא מרגש לתת גול או לשחק מול עשרה שחקנים בדקה מוקדמת של המשחק. זוכר איך בכל פעם בה רקדנו על המגרש ונתנו כמה חתיכות, הייתה תחושה באוויר של ״הנה בא הפירוק״. כל שירת ה״עוד עוד״ נוצרה בדיוק מהסיבה הזאת, וכשקבוצה מולנו קיבלה אדום בכלל היה סימן שהולך להיות ערב מיוחד. אתמול היה מבוא לערב כזה, רק בלי התאכלס. שוב במחצית השנייה חילופים של מוריניו שלנו פגעו בקבוצה יותר מעזרו לה, והשיא הגיע בדקה ה93 עם שחר פיבן שעלה להופעה של דקה. במקום לדרוש לתת עוד חתיכות כדי אולי, אולי לספק הצהרה נורמלית לליגה או לכפר על הביזיון שהיה מולם בפעם שעברה, גירבצנו 45 דקות עם איליה וריקן בכנף והתמסרות של גלזר עם סבוריט וחוזר חלילה. 

בקיצור, איזה כיף שניצחנו. 

לפני1 שעה , osfeee said:

הבעיה היא שהפסיקו לשיר נגד יצחקי.

חשוב לשיר לו להתפטר שלא יחשוב שניצחונות מסנוורים אותנו.

״כוסאמא של קולאוטי״ -> כוסאמא של יצחקי.

״אצילי בן ***״ -> יצחקי.

ולמה זה? כי לאחרונה יש קידוש מוגזם של עידוד בכל מחיר (שקצת מזכיר את החבר׳ה בצד השני) כשלא מבינים שדווקא השאננות הזאת היא נגד מכבי. שריקות בוז זה ביג נו נו פתאום, ושירה נגד מישהו במועדון זה אוי ואבוי. נתעורר כשנתעורר, בינתיים גם ככה כל מי שצריך לעבוד ישן.