Jump to content

רשמים מהניצחון על ב"ש בבלומפילד | סערת רגשות שנגמרת ב3 נקודות חשובות למי במכבי שמאמין שאנחנו במאבק

Sawyer

Recommended Posts

9 דקות לפני, קמחי said:

היו דברים מעולם, אבל צר לי לבשר שכנראה אף אחד מגורמי המקצוע לא צפה יותר מדי במשחקים תחת קראנקה בקבוצות בהן אימן ותהה לעומק איך תפיסת הכדורגל שלו מתאי ה למכבי תל אביב, ובכלל לקבוצה ששואפת לקחת תארים. כנראה שאותם גורמי מקצוע גם נתנו את האישור שנצליח ללא איביץ'.

יסלח לי מיטש, אבל בעלים שכדורגל זורם בעצמותיו הופך שולחן על אותם אנשים.

מדיוק. והכי מעצבן זה שהם חזרו על אותה טעות כמו בעבר - שוטה ווידיגל מעולם לא אימנו קבוצת צמרת לפני מכבי, קראנקה היה אמור להוביל את גרנאדה לעליית ליגה ופישל, חוץ מזה מעולם לא אימן בקבוצת צמרת, דוניס זה היוצא מן הכלל כי הוא כן אימן כמה קבוצות צמרת בהצלחה, פאקו גם לא היה בקבוצת צמרת לפני מכבי.

לעומת זאת  סוזה, גרסיה, יוקנוביץ, בוס ואיביץ' אימנו בקבוצות צמרת, זה ממש מדהים, לא ידעתי שזה קיצוני עד כדי כך עד שבדקתי את זה עכשיו, מאז סוזה כל מאמן שאימן קבוצת צמרת לפני מכבי הצליח יחסית במכבי, למעט דוניס, וכל מי שלא אימן קבוצת צמרת (או שנכשל בה, וכמובן מי שלא אימן בכלל) נכשל יחסית במכבי.

אה ושכחתי את קרסטאיץ' היה בסרביה ונכשל, חוץ מזה אימן באיזו קבוצה בסרביה שהיא לא קבוצת צמרת, לפני שהגיע למכבי.

רק על זה עוד לפני הראיון שעשו לקראנקה היו צריכים לפסול אותו.

4 דקות לפני, R24 said:

מדיוק. והכי מעצבן זה שהם חזרו על אותה טעות כמו בעבר - שוטה ווידיגל מעולם לא אימנו קבוצת צמרת לפני מכבי, קראנקה היה אמור להוביל את גרנאדה לעליית ליגה ופישל, חוץ מזה מעולם לא אימן בקבוצת צמרת, דוניס זה היוצא מן הכלל כי הוא כן אימן כמה קבוצות צמרת בהצלחה, פאקו גם לא היה בקבוצת צמרת לפני מכבי.

לעומת זאת  סוזה, גרסיה, יוקנוביץ, בוס ואיביץ' אימנו בקבוצות צמרת, זה ממש מדהים, לא ידעתי שזה קיצוני עד כדי כך עד שבדקתי את זה עכשיו, מאז סוזה כל מאמן שאימן קבוצת צמרת לפני מכבי הצליח יחסית במכבי, למעט דוניס, וכל מי שלא אימן קבוצת צמרת (או שנכשל בה, וכמובן מי שלא אימן בכלל) נכשל יחסית במכבי.

אה ושכחתי את קרסטאיץ' היה בסרביה ונכשל, חוץ מזה אימן באיזו קבוצה בסרביה שהיא לא קבוצת צמרת, לפני שהגיע למכבי.

אתה יודע מה הפער בין להביא מאמן שמצליח בקבוצות צמרת לבין מאמן שמצליח בקבוצות תחתית (בלי קשר לקראנקה)?

א. פערים עצומים בשכר ובדרישות.

ב. היכולת לגשר על סעיף א' הוא קשרים עולמיים ויחסי בין אישים ברמת טופ.

לא רואה כזה פסול שמאמן שאימן קבוצות קטנות והצליח בהם לא יצליח בקבוצות צמרת, יש הרבה דוגמאות למאמנים שכן עשו את המעבר הזה בצורה טובה. לא חושב שזה כזה נכון שחייב ללכת על מאמנים של צמרת. גם נכון להיום אין לנו את הכלים להביא כאלה.

מחצית ראשונה טובה.

מחצית שנייה הרבה פחות.

חייבים לנצח את נסצ בשבת ולקחת את משחק הגביע נגד פת כפרוייקט להחיות בו כמה שחקנים מהסגל כי כרגע פשוט מרגיש שאין לנו יותר מ-11 שחקנים שיכולים לשחק.

איליה (מצדי שיפתח כבר נגד נס ציונה), גולסה, תורג'מן, דן ביטון, אפילו ואן אוברים חייבים לראות דקות.

קניקובסקי מתחיל כבר ממש לעצבן.

מרגיש לי שזה מאמן שנהיה חייבים להיפרד ממנו בסוף העונה. אני מקווה שעד אז ישחק את ה-352 ולא יפריע יותר מדי.

1 hour ago, itanar said:

האוהדים שלנו קצת מבולבלים. רוצים את הכדורגל ההתקפי של חיפה כי התקפה מביאה אליפויות.

המשחקים האחרונים היו חלשים כי ההגנה הייתה פח. היום שיחקנו יותר הגנתי ולא היה ספק רוב המשחק מי תנצח.

הגנה מביאה תארים.

הגיע הזמן לפתוח עיניים ולהפסיק לדבר בסיסמאות.

איזה כדורגל התקפי ראית מחיפה העונה? חצי מהנצחונות שלהם בפער של גול עם איזו החמצת בית סוהר של היריבה.

למה אנשים ממשיכים ליפול לשטיפת מוח הזו? 

5 דקות לפני, R24 said:

קראנקה היה ב-2015 במאבקי עלייה בצ׳מיונשיפ וב-2016 עלה לפריימרליג ממקום 2. 

זאת על פניו ליגה יותר חזקה משאר המאמנים שהיו לנו בקבוצות צמרת. 

הוא גם היה עוזר של מוריניו בריאל…

לכן אני לא יודע לגבי חוסר הניסיון שלו בקבוצת צמרת

יש משהו אולי קצת ייחודי בליגה שלנו שקבוצות קטנות לא באות לשחק כדורגל *בכלל*, זה משהו לא אופייני בעולם ובעיקר לא בליגות הגדולות -

ויכול להיות שקשה למאמנים להסתגל לזה.

מאמנים שהצליחו פה יודעים לפרוץ בונקרים של בטון יצוק, זה מה שדרוש כדי להצליח בארץ

40 דקות לפני, הישראלי היפה said:

ראיתם כמה זהבי רץ והשקיע היום? וואו

הוא תמיד כזה, אבל היום זה היה יותר בולט.

היה סחוט בסוף, ממש.

צרך לזכור גם את הגיל

מדהים

רץ ועשה המון הגנה היום, ירד לגליצ'ים ונכנס להרבה מאבקים. כייף גדול  

מכבי בינונית מינוס הייתה מסיימת את זה בשלוש או ארבע. 

אנחנו משחקים כדורגל נוראי, וניצחון זה כל מה שאפשר לקחת מפה (וזה לא מעט, כן?). 

* ניר ביטון סוף סוף היה בסדר גמור. 

* אילייה חייב לקבל הזדמנות בהרכב, אחרת לא יצליח לקבל בטחון. הוא ילד בן 19, שלא נשכח. 

* ג׳ראלדש אולי במשחק הכי טוב שלו במועדון. למעט טעות אחת, נתן משחק מצוין התקפית והגנתית. 

* בניגוד למה שכתבו כאן, אני דווקא חושב שהשיפוט לא היה נגדנו. מלבד אדום שהלדר לופז היה חייב לקבל, אפילו קיבלנו הנחה על גלזר+יד ברורה של לוקאסן שלא נשרקה. הייתי בטוח שיאשר את השער. 

4 דקות לפני, turgi said:

הגיע הזמן לפתוח עיניים ולהפסיק לדבר בסיסמאות.

איזה כדורגל התקפי ראית מחיפה העונה? חצי מהנצחונות שלהם בפער של גול עם איזו החמצת בית סוהר של היריבה.

למה אנשים ממשיכים ליפול לשטיפת מוח הזו? 

תורג'י המלך

4 דקות לפני, ביג ליבובסקי said:

מכבי בינונית מינוס הייתה מסיימת את זה בשלוש או ארבע. 

אנחנו משחקים כדורגל נוראי, וניצחון זה כל מה שאפשר לקחת מפה (וזה לא מעט, כן?). 

* ניר ביטון סוף סוף היה בסדר גמור. 

* אילייה חייב לקבל הזדמנות בהרכב, אחרת לא יצליח לקבל בטחון. הוא ילד בן 19, שלא נשכח. 

* ג׳ראלדש אולי במשחק הכי טוב שלו במועדון. למעט טעות אחת, נתן משחק מצוין התקפית והגנתית. 

* בניגוד למה שכתבו כאן, אני דווקא חושב שהשיפוט לא היה נגדנו. מלבד אדום שהלדר לופז היה חייב לקבל, אפילו קיבלנו הנחה על גלזר+יד ברורה של לוקאסן שלא נשרקה. הייתי בטוח שיאשר את השער. 

הגענו למצב שאנחנו שמחים מזה שהשופט לא דפק אותנו?

גם אני חשבתי שגלזר יעשה עוד עבירה של צהוב אבל הוא לא עשה.

ריינשרייבר פספס שני צהובים ברורים במחצית הראשונה. אחד גורדנה ועוד אחד לא זוכר מי.

איילון אלמוג הושעה לארבעה משחקים על הרבה פחות ממה שעשה היום הלדר לופז.

היד הברורה של לוקאסן? גם לדעתי זו נגיעת יד אבל בקרית שמונה לא קיבלנו פנדל על מקרה הרבה יותר גרוע.

12 דקות לפני, Netanel TA said:

קראנקה היה ב-2015 במאבקי עלייה בצ׳מיונשיפ וב-2016 עלה לפריימרליג ממקום 2. 

זאת על פניו ליגה יותר חזקה משאר המאמנים שהיו לנו בקבוצות צמרת. 

הוא גם היה עוזר של מוריניו בריאל…

לכן אני לא יודע לגבי חוסר הניסיון שלו בקבוצת צמרת

יש משהו אולי קצת ייחודי בליגה שלנו שקבוצות קטנות לא באות לשחק כדורגל *בכלל*, זה משהו לא אופייני בעולם ובעיקר לא בליגות הגדולות -

ויכול להיות שקשה למאמנים להסתגל לזה.

מאמנים שהצליחו פה יודעים לפרוץ בונקרים של בטון יצוק, זה מה שדרוש כדי להצליח בארץ

האמת שאתה צודק, פספסתי את העונה הזאת, בכל זאת זה היה לפני 7 שנים שזה די משמעותי.

לגבי החלק השני אני מסכים, אבל בתור התחלה צריך לחפש מאמן שאימן בקבוצת צמרת, הרי כנראה לא תמצא מאמן שמעולם לא אימן קבוצת צמרת אבל כן יש לו נסיון  בלפרוץ בונקרים, זה פשוט כמעט ולא יהיה קיים. יכול להיות באמת שבצ'מפיונשיפ הוא הצליח כי שם קבוצות משחקות הרבה יותר על אגרסיביות והתקפות מעבר מהירות, ולא עושים בונקרים כמו פה.

כמובן שאני לא בא להגיד שמאמן שאימן בעבר בקבוצת צמרת בהרכרח יצליח כאן. אבל עובדתית בעשור האחרון כל מאמן שלא היה לו נסיון בקבוצת צמרת נכשל פה.

7 דקות לפני, turgi said:

הגענו למצב שאנחנו שמחים מזה שהשופט לא דפק אותנו?

גם אני חשבתי שגלזר יעשה עוד עבירה של צהוב אבל הוא לא עשה.

ריינשרייבר פספס שני צהובים ברורים במחצית הראשונה. אחד גורדנה ועוד אחד לא זוכר מי.

איילון אלמוג הושעה לארבעה משחקים על הרבה פחות ממה שעשה היום הלדר לופז.

היד הברורה של לוקאסן? גם לדעתי זו נגיעת יד אבל בקרית שמונה לא קיבלנו פנדל על מקרה הרבה יותר גרוע.

אולי לא הבנת אותי נכון. 

אני לא ״שמח״ על זה שלא דפקו אותנו, אני פשוט חושב בכנות שהיום השיפוט לא היה נגדנו.

יש יותר מידי משחקים שהשיפוט נגדנו זוועה ברמת המכירה, אז אני לא חושב שצריכים לדבר על השיפוט היום. 

עדיף שנצעק על מצבים שבהם צריכים לזעוק עד לאיגוד ועד לוייצמן יער, יש לנו מספיק משחקים ודוגמאות. 

לפני1 שעה , itanar said:

האוהדים שלנו קצת מבולבלים. רוצים את הכדורגל ההתקפי של חיפה כי התקפה מביאה אליפויות.

המשחקים האחרונים היו חלשים כי ההגנה הייתה פח. היום שיחקנו יותר הגנתי ולא היה ספק רוב המשחק מי תנצח.

הגנה מביאה תארים.

אפשר במערך הזה גם להנות מהגנה טובה וגם לשחק כדורגל שמייצר הרבה. ראינו את זה ברוב העונה. זה לא קשור לחיפה בכלל, זה לשחק כדורגל. 

23 דקות לפני, קובי השועל said:

אתה יודע מה הפער בין להביא מאמן שמצליח בקבוצות צמרת לבין מאמן שמצליח בקבוצות תחתית (בלי קשר לקראנקה)?

א. פערים עצומים בשכר ובדרישות.

ב. היכולת לגשר על סעיף א' הוא קשרים עולמיים ויחסי בין אישים ברמת טופ.

לא רואה כזה פסול שמאמן שאימן קבוצות קטנות והצליח בהם לא יצליח בקבוצות צמרת, יש הרבה דוגמאות למאמנים שכן עשו את המעבר הזה בצורה טובה. לא חושב שזה כזה נכון שחייב ללכת על מאמנים של צמרת. גם נכון להיום אין לנו את הכלים להביא כאלה.

לגבי השכר והדרישות אני לא חושב שזה בעיה, כל עוד ההנהלה ומיץ' חושבים שהמאמן שרוצים להביא הוא המתאים לתפקיד, מסכים שיותר קשה להביא מאמנים כאלה, אבל זה לא חייב להיות מאמן שהצליח בקבוצת צמרת בליגה גדולה, איביץ' הצליח ביוון, סוזה בהונגריה, אוסקר בליגת נוער, והם הצליחו פה, ואני לא חושב שיהיה כ"כ בלתי אפשרי להביא עוד מאמנים עם רזומה דומה, אפשר גם להביט על ליגות פחות טובות ולהביא משם מאמנים שלקחו אליפות, מאמין שזה יעבוד בסבירות גבוהה ומחיר סביר. 

לגבי החלק השני אני מסכים, אבל בדרך כלל מדובר על כאלה שהצליחו ע"י שהוכיחו שיכולים לשחק כדורגל יוזם או דרך עלייה מהליגה השנייה או שהם לקחו קבוצת תחתית והפחו אותה לקבוצת צמרת עם כדורגל טוב.

קראנקה לא באמת הצליח לעשות את זה למעט עונה אחת לפני 7 שנים שבה הוא עלה ליגה. 

9 דקות לפני, ביג ליבובסקי said:

אולי לא הבנת אותי נכון. 

אני לא ״שמח״ על זה שלא דפקו אותנו, אני פשוט חושב בכנות שהיום השיפוט לא היה נגדנו.

יש יותר מידי משחקים שהשיפוט נגדנו זוועה ברמת המכירה, אז אני לא חושב שצריכים לדבר על השיפוט היום. 

עדיף שנצעק על מצבים שבהם צריכים לזעוק עד לאיגוד ועד לוייצמן יער, יש לנו מספיק משחקים ודוגמאות. 

במחצית הראשונה הוא חד משמעית היה נגדנו, בין אם זה בכוונה או  במקרה כי הוא חלש, במחצית השנייה הוא דפק באופן שקול את שני הקבוצות והיה חלש בקטע קיצוני

לפני1 שעה , itanar said:

הגנה מביאה תארים.

יש הרבה קלישאות כדורגל שהן חרטאה בלאטה ללא כל אחיזה במציאות אבל "התקפה מביאה נצחונות אבל הגנה מביאה תארים" היא לא אחת מהן.

1 hour ago, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

ה5-3-2 זה המערך היחיד שמתאים לנו כרגע

איביץ׳ צדק

4-4-2 היה עובד רק עם גלוך 

למה לא לנסות 4-3-3 

נכון שאין לנו שחקני כנף מספיקים בשביל זה. 

אבל נניח מהקישור ומעלה 

גלזר-פרץ-ריקן 

פארפה ימין/שמאל-יובא/זהבי-קיצוני שמאלי/ימני 

חסר לנו רק שחקן אחד להשלים את הפאזל 

אבל יהיה לך אמצע חזק יותר, ב5-3-2 ו4-4-2 אחד משחקני האמצע מושך לאגף ואז נוצר חור באמצע. 

זה חוזר על עצמו כל העונה 

לפני5 שעות , הישראלי היפה said:

עם קראנקה מצליחים נגד הגדולות, מפשלים נגד הקטנות.

נדמה לי הפוך מאיביץ.

לא יודע איך לאכול את המצב הזה

יש יותר קטנות מקבוצות גדולות בליגה...

לא נגיע לכלום עם המאמן הזה.

שיחקנו כדורגל נורא.

אהבתי את הכניסה של דור פרץ ושל ריקן.

אילייה שחקן עם פוטנציאל, חייב לקבל הרבה יותר דקות.

דווקא ממה שאני ראיתי מכבי שיחקה טוב, הגיעה למצבים, הגנתית ב"ש לא הגיעה למצבים הבכי פה זה משהו מיוחד.

מתי לא הקאנו דם מולם? תמיד הולך קשה נגדם.

לא הבנתי למה מדקה 60 שיחקנו על מתפרצות כאילו אנחנו קבוצת תחתית

5-4-1 מה זה השיט הזה? אנחנו מכבי ת"א בבית

האמת שהיה לנו מזל שלא ספגנו שיוויון זה היה באוויר

המשחק הזה הזכיר לי את חיפה אשתקד עם הגול הראשון של אוסקר.