Jump to content

נושא חלון העברות חורף 22/23 ע"ש מתן חוזז

Raumdeuter

Recommended Posts

אני מהמר שיצחקי ימשיך כמנהל מקצועי גם שנה הבאה...בסופה יהיה אחראי על חארטא כלשהי במועדון וערן זהבי יהיה המנהל המקצועי.(בטח יש הסכם ג'לטמני עם גולדהר)

8 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

נשאלת השאלה מה גרם ליצחקי פתאום להדליף ולנסות בפאניקה למצוא שחקן?

רק אוסקר? כי מאוסקר עבר שבוע של בית קברות. האם זו ההחתמה של סבע בחיפה שתפסה את יצחקי עם המכנסיים למטה? או שהוא קולט שהקרקע מתחילה לרעוד מתחתיו מבחינת הקהל? אם הוא חשב שצריך לבוא שחקן כנף (אני מקווה מאוד שהוא חשב), איך לעזאזל הוא חיכה חודש?

למה שוב לחכות? שוב הקטע שאנחנו מחכים להזדמנויות שלא נתפוס בשבוע הראשון? 

השאלה האמיתית שצריכה להישאל היא כמה פעמים חיכינו לסוף החלון? זה התחיל ונגמר ביצחקי? או שגם ג׳ורדי למשל היה לרוב מחכה, אלא אם כן הייתה באמת מציאה רצינית? 

אז כן, מדובר בבן אדם עם משמעותית פחות קשרים ויחסים עם סוכנים, וזה מתבטא באיכות וכמות השמות שמגיעים. אבל זה כל חטאו. ג׳ורדי היה קליל יותר על הרגליים, ועם בנק שמות גדול יותר בהתאם להיותו ג׳ורדי קרויף. עם זאת, עניין ההמתנה לא התחיל מהיום ומדובר במדיניות חולה עוד משנת 2013. ההבדל הוא ביריבות. בשנים בהן לא באמת הייתה מתחרה על השוק הישראלי ובכללי, לקחנו. עכשיו כשחיפה הופכת קרקע פורייה לרכש ובאר שבע מפגינה חרמנות רכש רצינית, זה בולט שאין על מי לסמוך. אבל תחושת ה״אין מי שדואג לנו״ שאופפת אותנו כאן תמיד הייתה. ההבדל הוא באחרים שיש להם.

29 דקות לפני, Wade said:

כמבקר גדול מאוד של יצחקי, דווקא בשעה בה ברק מתגלה בשיא האימפוטנטיות שלו, נראה לי שכולנו כאן מגיעים להבנה קשה ומדאיגה בהרבה. גולדהאר הוא זה שכושל פעם אחר פעם בהתנהלות שלו, והבעיה היא חד משמעית בו. ברק הוא סימפטום למחלה רצינית במועדון, ועד שכולם כולל כולם יבינו את זה, לא בטוח שנוכל להבריא. לפחות לא בטווח הקצר. סם האליפויות (אחרי שנים של כלום) לאט לאט מאבד מהשפעתו, ואנחנו מתפכחים לסיטואציה רעה. רעה מאוד.

רק עכשיו גילית את זה? הספיק לי חלון אחד אי שם ב2016. בשורה התחתונה אין לנו איך להשפיע בזה הוא בעל הבית והוא מוביל את המדיניות שלו. בעיקר לטוב ולפעמים גם לרע.

ג'ורדי לא תמיד חיכה , אי אפשר להביא הכל בדקה התשעים. נכון שמכבי כשיטה עושה את זה ומכוונת לשחקנים בפרופיל גבוה. אבל מה שקורה בשלושת/ארבעת החלונות האחרונים מראה על אפס תכנון. 

אנחנו עדין ולמרות הכל מועדון גדול, המועדון הכי גדול בארץ. פשוט נמצאים בתקופה רעה ששמה אותנו באופן זמני מאחור. מכבי יותר גדולה מיצחקי ויותר גדולה אפילו ממיץ'

מקווה שכבר בעענה הבאה נחזור למקומנו הטבעי

10 דקות לפני, snufkin said:

אנחנו עדין ולמרות הכל מועדון גדול, המועדון הכי גדול בארץ. פשוט נמצאים בתקופה רעה ששמה אותנו באופן זמני מאחור. מכבי יותר גדולה מיצחקי ויותר גדולה אפילו ממיץ'

מקווה שכבר בעענה הבאה נחזור למקומנו הטבעי

המינוף של המועדון הכי גדול והכי עשיר היה צריך להיות הרבה יותר עוצמתי. נתנו במדיניות הזאת אליפויות לחיפה ובאר שבע והגיע הזמן להיות רעים. למנף את הכסף להישגיות. הרי ברור שקבוצה חזקה אלופה תחזיר הרבה כסף באירופה, זו לא השקעה שהולכת לפח ויענקלה מבין את זה.

22 דקות לפני, קובי השועל said:

המינוף של המועדון הכי גדול והכי עשיר היה צריך להיות הרבה יותר עוצמתי. נתנו במדיניות הזאת אליפויות לחיפה ובאר שבע והגיע הזמן להיות רעים. למנף את הכסף להישגיות. הרי ברור שקבוצה חזקה אלופה תחזיר הרבה כסף באירופה, זו לא השקעה שהולכת לפח ויענקלה מבין את זה.

1 hour ago, Wade said:

כמבקר גדול מאוד של יצחקי, דווקא בשעה בה ברק מתגלה בשיא האימפוטנטיות שלו, נראה לי שכולנו כאן מגיעים להבנה קשה ומדאיגה בהרבה. גולדהאר הוא זה שכושל פעם אחר פעם בהתנהלות שלו, והבעיה היא חד משמעית בו. ברק הוא סימפטום למחלה רצינית במועדון, ועד שכולם כולל כולם יבינו את זה, לא בטוח שנוכל להבריא. לפחות לא בטווח הקצר. סם האליפויות (אחרי שנים של כלום) לאט לאט מאבד מהשפעתו, ואנחנו מתפכחים לסיטואציה רעה. רעה מאוד.

האמת שגם קצב רמז לזה בראיון ולא בגלל שהוא חבר של יצחקי

זה מיץ' לטוב ולרע

אני חושב שכדאי להמעיט בספקולציות, עברנו כבר מספיק גלגולים של בניית הקבוצה כדי להכיר בעובדות:

1. יש פער עצום בין היכולות הכלכליות של מכבי (תקציב הכי גבוה, בעלים עשיר ותומך, הכי הרבה הכנסות בפער) לבין היכולת שלה לממש את העוצמה הכלכלית הזאת לכדי קבוצת כדורגל חזקה.  זה בא לידי ביטוי דווקא בשלושת האליפויות הרצופות של הפועל באר שבע. אם הראשונה עוד הייתה בשיניים ובעונה מצוינת גם של מכבי, אלה שבאו אחריה הן בדיעבד בלתי נסלחות.

2. הראיה הכי טובה לפער הזה היא שאנחנו כמעט אף פעם לא עם שישה זרים כשירים. זוכרים שהתלבטתם מה יעשה המאמן כדי להכניס את שחקן זר X? לא זוכרים, כי זה כמעט לא קרה.
3. מכבי מחכה לסוף החלון, בכל חלון אנחנו ממש קוססים ציפורניים, גם בתקופת ג'ורדי ניסו להביא מגן ימני פורטוגלי (מיגל?) ואיחרו עם הרישום שלו ברבע שעה.

4. מדיניות הרכש של מכבי היא קצת מאניה דיפרסיה, היא מסוגלת באותו חלון להביא חלוץ בשלושה מיליון יורו ובלם, ספק כשיר, בעסקת השאלה לחצי עונה.

5. מכבי עובדת לאט, כל רכש הוא לידת עכוז. 

6. בעוד כל הנקודות מאפיינות את מכבי של מיטש, אני כן מזהה הבדלים אסטרטגיים בין המנהלים המקצועיים השונים. ג'ורדי עשה הכל כדי להביא לפה כל ישראלי עם דופק, השחקנים הזרים של ג'ורדי היו ברובם משלימים, ובעסקאות נוחות, יש כמובן חריגים. מנספורד בנה שלד מוקדם ובאמצעים דלים ושיפצר בסוף החלון. יצחקי (כמו נמני אגב) במוד של סתימת חורים, אין ממש אסטרגיה ונסיון להביא לפה את הישראלים הכי טובים מחד ומאידך זרים מגיעים לפה באקראי.

הנקודה האחרונה היא זו שמטרידה אותי היום. אבל ברור לי שמכבי עובדת בצורה שפוגעת בה ומונעת מהמועדון להתקדם כבר זמן רב. לפחות מאז חקירת הפייר פליי. מנספורד אכן הצליח מאוד והוא עבד פה בתנאים הכי קשים, אבל גם השיטה שלו לא יכולה להימשך לאורך זמן. בניה על שחקני בית וזרים בהעברות חופשיות בהכרח תוביל לחוסר יציבות מקצועי וממש לא מנצלת את המשאבים של המועדון.

1 דקה לפני, הילד בן 30 said:

אני חושב שכדאי להמעיט בספקולציות, עברנו כבר מספיק גלגולים של בניית הקבוצה כדי להכיר בעובדות:

1. יש פער עצום בין היכולות הכלכליות של מכבי (תקציב הכי גבוה, בעלים עשיר ותומך, הכי הרבה הכנסות בפער) לבין היכולת שלה לממש את העוצמה הכלכלית הזאת לכדי קבוצת כדורגל חזקה.  זה בא לידי ביטוי דווקא בשלושת האליפויות הרצופות של הפועל באר שבע. אם הראשונה עוד הייתה בשיניים ובעונה מצוינת גם של מכבי, אלה שבאו אחריה הן בדיעבד בלתי נסלחות.

2. הראיה הכי טובה לפער הזה היא שאנחנו כמעט אף פעם לא עם שישה זרים כשירים. זוכרים שהתלבטתם מה יעשה המאמן כדי להכניס את שחקן זר X? לא זוכרים, כי זה כמעט לא קרה.
3. מכבי מחכה לסוף החלון, בכל חלון אנחנו ממש קוססים ציפורניים, גם בתקופת ג'ורדי ניסו להביא מגן ימני פורטוגלי (מיגל?) ואיחרו עם הרישום שלו ברבע שעה.

4. מדיניות הרכש של מכבי היא קצת מאניה דיפרסיה, היא מסוגלת באותו חלון להביא חלוץ בשלושה מיליון יורו ובלם, ספק כשיר, בעסקת השאלה לחצי עונה.

6. בעוד כל הנקודות מאפיינות את מכבי של מיטש, אני כן מזהה הבדלים אסטרטגיים בין המנהלים המקצועיים השונים. ג'ורדי עשה הכל כדי להביא לפה כל ישראלי עם דופק, השחקנים הזרים של ג'ורדי היו ברובם משלימים, ובעסקאות נוחות, יש כמובן חריגים. מנספורד בנה שלד מוקדם ובאמצעים דלים ושיפצר בסוף החלון. יצחקי (כמו נמני אגב) במוד של סתימת חורים, אין ממש אסטרגיה ונסיון להביא לפה את הישראלים הכי טובים מחד ומאידך זרים מגיעים לפה באקראי.

הנקודה האחרונה היא זו שמטרידה אותי היום. אבל ברור לי שמכבי עובדת בצורה שפוגעת בה ומונעת מהמועדון להתקדם כבר זמן רב. לפחות מאז חקירת הפייר פליי. מנספורד אכן הצליח מאוד והוא עבד פה בתנאים הכי קשים, אבל גם השיטה שלו לא יכולה להימשך לאורך זמן. בניה על שחקני בית וזרים בהעברות חופשיות בהכרח תוביל לחוסר יציבות מקצועי וממש לא מנצלת את המשאבים של המועדון.

הקדנציה הראשונה של איביץ' הייתה קללה במסווה של ברכה אם חושבים על זה לעומק.

כי זה גרם למיטש לחשוב בצורה מאוד ישראלית של "הגנרל יסדר" והמאמן ידאג להכל ותפקידו של המנהל המקצועי הוא אך ורק לשרת את המאמן הקיים בטווח הקצר ולהתעלם מהטווח הארוך בניגוד לג'ורדי שאמנם התמקד בטווח הקצר אך במקביל גם דאג להשאיר משהו שהיה אמור להחזיק אחריו.

5 דקות לפני, Raumdeuter said:

הקדנציה הראשונה של איביץ' הייתה קללה במסווה של ברכה אם חושבים על זה לעומק.

כי זה גרם למיטש לחשוב בצורה מאוד ישראלית של "הגנרל יסדר" והמאמן ידאג להכל ותפקידו של המנהל המקצועי הוא אך ורק לשרת את המאמן הקיים בטווח הקצר ולהתעלם מהטווח הארוך בניגוד לג'ורדי שאמנם התמקד בטווח הקצר אך במקביל גם דאג להשאיר משהו שהיה אמור להחזיק אחריו.

אני מבין למה אתה מתכוון אבל בשום סיטואציה אין קללה בשני אליפויות. כל אליפות היא מקודשת. מיטש יכול לנסות לבנות פלטפורמה שעובדת טוב יותר. הוא כבר קרוב  ל- 15 שנה מעורב בכדורגל הישראלי. 

5 דקות לפני, המכביסט הצהוב said:

אוי כמה מרגיז יהיה הפוש מחר על איילון

לא מרגיז בכלל.
הוא שחקן שלנו ואנחנו בסיטואציה בה מוטב שהוא יהיה פה (גם אם זה על הספסל\ביציע) מאשר בקבוצת המנודים באוסטריה.

לא הייתי מתייחס לזה כאל חיזוק כמובן, אבל יש לו פוטנציאל לתרום יותר מכמה שחקני סגל אחרים כרגע.

28 דקות לפני, הילד בן 30 said:

וזו סיטואציה מתסכלת לנו כאוהדים. מצד אחד, מיץ' ענק ועושה לנו כנראה טובה שהוא כאן, הוא לא מרוויח מזה כלום וזה פילנטרופיה שמעמידה לנו תקציבי עתק במונחים ישראליים.

מצד שני, כל המינוסים בהתנהלות מעמידים אותנו כמעט מידי עונה עם פער משמעותי לרעה בין היכולות הכלכליות לבין מה שרואים על הדשא.

ושוב חוזרים לשאלת החלופה. מה החלופה? אנחנו רואים את החומר שמגיע להיות בעלים. מיץ' הוא זהב טהור לעומתם. אבל זה ספורט הישגי ומכבי זה הכי טוב והכי גדול ועוד ועוד... ואין את זה רוב הזמן.

וזה מתסכל. סופר מתסכל. 

3 דקות לפני, snufkin said:

וזו סיטואציה מתסכלת לנו כאוהדים. מצד אחד, מיץ' ענק ועושה לנו כנראה טובה שהוא כאן, הוא לא מרוויח מזה כלום וזה פילנטרופיה שמעמידה לנו תקציבי עתק במונחים ישראליים.

מצד שני, כל המינוסים בהתנהלות מעמידים אותנו כמעט מידי עונה עם פער משמעותי לרעה בין היכולות הכלכליות לבין מה שרואים על הדשא.

ושוב חוזרים לשאלת החלופה. מה החלופה? אנחנו רואים את החומר שמגיע להיות בעלים. מיץ' הוא זהב טהור לעומתם. אבל זה ספורט הישגי ומכבי זה הכי טוב והכי גדול ועוד ועוד... ואין את זה רוב הזמן.

וזה מתסכל. סופר מתסכל. 

נסתפק להיות המועדון שזכה בהכי הרבה אליפויות בעשור האחרון והיה הכי תחרותי, למרות שהיה צריך להשיג יותר. ונקווה שהמערכת תידע למצות מעצמה יותר.

למה ללכת להביא שחקן אלמוני מאולימפיאקוס שמתלבט אם להגיע לפה כשיש זר בליגה בשם טוואמסי שתפור עלינו?

אפשר לתפור עסקה עליו עם נתניה, יש לנו מספיק שחקנים לתת ומספיק כסף להוסיף

ישתלב מיידית, כבר נמצא פה, והוא בכושר טוב

1 דקה לפני, Adir12 said:

למה ללכת להביא שחקן אלמוני מאולימפיאקוס שמתלבט אם להגיע לפה כשיש זר בליגה בשם טוואמסי שתפור עלינו?

עסקה כזאת עם סגל הנוקשה אתה לא תופר ביום האחרון של החלון.

2 דקות לפני, Adir12 said:

אולי רלוונטי לעונה הבאה

סגל לא ישחרר אותו עכשיו

12 דקות לפני, הילד בן 30 said:

לא מרגיז בכלל.
הוא שחקן שלנו ואנחנו בסיטואציה בה מוטב שהוא יהיה פה (גם אם זה על הספסל\ביציע) מאשר בקבוצת המנודים באוסטריה.

לא הייתי מתייחס לזה כאל חיזוק כמובן, אבל יש לו פוטנציאל לתרום יותר מכמה שחקני סגל אחרים כרגע.

זה עניין הומינטרי ואנושי. זה בכלל לא קשור לרכש. 

3 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

עסקה כזאת עם סגל הנוקשה אתה לא תופר ביום האחרון של החלון.

זה סתם שקר.

שחקנים עוברים באירופה ביום האחרון על בסיס קבוע. 

5 דקות לפני, Adir12 said:

ב-5 שנים האחרונות הוא בלי מספרים. יש יותר היגיון להביא שחקן צעיר כי התקרה שלו יותר גבוהה.

3 דקות לפני, Elirandani said:

אולי רלוונטי לעונה הבאה

סגל לא ישחרר אותו עכשיו

אחרי המשחק הזה הוא יקפיץ לו את המחיר איו ספק. בכל מקרה אני חושב שאנחנו צריכים לשאוף להרבה יותר מטוומסי.

פשוט בהתחשב בסיטואציה שנוצרה , יכול לעזור לנו מאד.

זה באמת נשגב מבינתי.

המרחק בין אליפות אחרי 2 עונות ללא- זה זר אחד שיהיה שובר שוויון.

יש מקום בסגל, לא צריך לשחרר כלום

כבר חזרנו למירוץ.

מה זה הטמטום הזה לא לעשות מהלך על זר איכותי במשך כל החלון??