Jump to content

צביקה פיק ז"ל

Omer

Recommended Posts

הרגשה שלא נתנו לו מספיק במה היום במדיה. אחד הזמרים הגדולים שהיו לנו ומרשה לעצמי להגיד שהיוצר והמלחין הכי גדול שהיה פה. פאקינג צביקה פיק, אגדה, אייקון ומה לא. ראיתי את המהדורות של אחה"צ והערב ובחלק מהן דיברו עליו איזה 2-3 דקות כדרך אגב. לא ברור. למשל גם פה בנושא, 2 תגובות בלחץ.

זוכר לדוגמא שאריק איינשטיין נפטר כמה דיברו וסיקרו את זה. יכול להיות בגלל שאצל צביקה פיק זה היה די צפוי ועדיין מרגיש שלא קיבל את כל הכבוד שמגיע לו היום

לפני9 שעות , yellow_blood said:

הרגשה שלא נתנו לו מספיק במה היום במדיה. אחד הזמרים הגדולים שהיו לנו ומרשה לעצמי להגיד שהיוצר והמלחין הכי גדול שהיה פה. פאקינג צביקה פיק, אגדה, אייקון ומה לא. ראיתי את המהדורות של אחה"צ והערב ובחלק מהן דיברו עליו איזה 2-3 דקות כדרך אגב. לא ברור. למשל גם פה בנושא, 2 תגובות בלחץ.

זוכר לדוגמא שאריק איינשטיין נפטר כמה דיברו וסיקרו את זה. יכול להיות בגלל שאצל צביקה פיק זה היה די צפוי ועדיין מרגיש שלא קיבל את כל הכבוד שמגיע לו היום

אריק איינשטיין היה אתרוג תקשורתי שנולד, גדל וחי באקוסיסטם של בתי הקפה במרכז תל אביב, יחד עם מרבית אנשי התרבות והתקשורת של המיינסטרים הישראלי. צביקה פיק היה ליכודניק. וכן, גם לדעתי הוא אחד מענקי המוזיקה הישראלית לתולדותיה וממש אהבתי אותו כשהייתי יותר צעיר. 

לפני3 שעות , פושטק said:

כתוב שהוא אהד את נתניה

אבל אני יכול להשבע שראיתי אותו פעם עם צעיף של מכבי

יהי זכרו ברוך

לפעמים אני חושב שהיתה* לו סימפטיה למכבי מהימים ההם (כמו שמישהו כתב, "כשכולם היו הפועל ת"א, הוא היה נתניה"). גם בר"ג הוא היה הכח ולא הפועל. מעניין אם זה קשור, אולי צבר רתיעה מהצבע האדום? :)

כך או כך יהיה נחמד אם מכבי תעשה לו איזה "דקת מחיאות כפיים".

*באתי לכתוב "יש". עצוב להתרגל ללשון עבר...

אגב, השיר הזה עולה לי לראש כשרואה את מאור קנדיל:

אחד השירים האהובים עליי שלו.

לפני4 שעות , ravid said:

אריק איינשטיין היה אתרוג תקשורתי שנולד, גדל וחי באקוסיסטם של בתי הקפה במרכז תל אביב, יחד עם מרבית אנשי התרבות והתקשורת של המיינסטרים הישראלי. צביקה פיק היה ליכודניק. וכן, גם לדעתי הוא אחד מענקי המוזיקה הישראלית לתולדותיה וממש אהבתי אותו כשהייתי יותר צעיר. 

הוא ואיינשטין מגדולי האומנים שהיו כאן, לא רואה מישהו בזמר ובתרבות הישראלית שמתקרב לרמתם נכון להיום. כן יש הרגשה שיש פחות סיקור על צביקה פיק. 

שניהם סלעי תרבות.

אבל הסמל סטטוס של אריק איינשטיין הרבה יותר רחב.

הוא-הוא נוף תרבות ארצנו.

הוא מייצג מובהק של התרבות בת אותם ימים.

אתה אומר תרבות של שנות ה- 70' ומופיע מולך דיוקנו של אריק.

פיק היה ענק, אך יותר ענק בתחומו: שזו בימת המוזיקה וכל המרחב הבידורי שעוטף אותה (לחנים, אירוויזיונים, פסטיגלים וכו').

זה מכובד וענק אבל לא בר השוואה לאריק שהיה ה-פנים של תרבות.

חרץ דעת קהל, שיחק בסרטים, כתב בעיתון, הופיע בקומדיות, בדרמות, ניגן, כתב, שר, הלחין, ביצע.

רמות שיחוק אחרות.

וכן הסגנון שלו שהתכתב עם השמאל/הפועל הוא חלק לא אובייקטיבי בטביעת אצבע שלו.

אבל במבחן התוצאה זו היתה ההשפעה שלו- גם היא נבעה מהטיה תרבותית.

יש את שלמה ארצי שיבדל לחיים ארוכים, ברמה תקשורתית שווה לאריק אינשטיין ולדעתי אף עולה עליו

וגם לא פחות חשוב מכביסט אמיתי

https://www.facebook.com/20136629936/posts/pfbid0PcB6tgfYmmNE9fHiSoYWyvu1oK2L6Qh6Bov5PiJ5U36wGgmq7hgk2LVpZN34QmGwl/?sfnsn=mo

52 דקות לפני, פנחס שוף said:

יש את שלמה ארצי שיבדל לחיים ארוכים, ברמה תקשורתית שווה לאריק אינשטיין ולדעתי אף עולה עליו

וגם לא פחות חשוב מכביסט אמיתי

https://www.facebook.com/20136629936/posts/pfbid0PcB6tgfYmmNE9fHiSoYWyvu1oK2L6Qh6Bov5PiJ5U36wGgmq7hgk2LVpZN34QmGwl/?sfnsn=mo

כמה שאני שונא את שלמה ארצי, לא מסוגל לשמוע אותו או להתחבר. 

אני לא מתחבר לשירים המודרניים של ארצי מהשלב המאוחר יותר בקריירה שלו, אבל הוא אומן ענק וגם נראה שגם אישיות חיובית מאוד

(וגם מכביסט!)

לגביי צביקה פיק, דווקא התרשמתי שהסיקור התקשורתי היה בהחלט מכובד וגם קיבל כותרות ראשיות בכל האתרים וגם בעיתונות.

מה שהקטין את הסיקור הוא בקשת המשפחה שלא לסקר את הלוויה ולהפוך אותה למצומצמת.

בכלל, אולי זה פשוט הטעם האישי שלי אבל אני לא מרגיש שיש היום מוזיקאים בארץ שקרובים ברמתם לדור ההוא של שנות ה-70'. אולי יש, אבל הם לא פופולאריים למרבה הצער

59 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אני לא מתחבר לשירים המודרניים של ארצי מהשלב המאוחר יותר בקריירה שלו, אבל הוא אומן ענק וגם נראה שגם אישיות חיובית מאוד

(וגם מכביסט!)

לגביי צביקה פיק, דווקא התרשמתי שהסיקור התקשורתי היה בהחלט מכובד וגם קיבל כותרות ראשיות בכל האתרים וגם בעיתונות.

בכלל, אולי זה פשוט הטעם האישי שלי אבל אני לא מרגיש שיש היום מוזיקאים בארץ שקרובים ברמתם לדור ההוא של שנות ה-70'. אולי יש, אבל הם לא פופולאריים למרבה הצער

היה סיקור אבל ברמה שנפטר זמר מהשורה השניה של האמנים בארץ ולא אחד הגדולים, זו ההרגשה.

לא ציפיתי שיקוננו כל השבוע 24/7 וכל המהדורות חדשות יוקדשו לו כל השעה וחצי אבל למשל ראיתי ביום שנפטר שעה-שעתיים אחרי הידיעה את המהדורה של 16:00 בערוץ 12 וממה שראיתי זה אפילו לא פתח אותה, רק אחרי כמעט חצי שעה ראיינו את חנה לסלאו או לא זוכר מי לכמה דקות. בהחלט לא תואם לסדר גודל של צביקה פיק. או למשל בפייסבוק כל הפיד היה כמעט בלי התייחסות של אנשים חוץ מהאתרים הראשיים. או ערוץ 24, אני פותח הרבה יחסית - אפס התייחסות, שום דבר לזכרו. איך?

אני זוכר איך סיקרו את אריק איינשטיין או אפילו יהודה ברקן, קיבל הרבה יותר נפח והתייחסות בטח באותו יום שזה קרה.

בכל מקרה מלחין וזמר ענק מאלה שידעת שהיו לו המון להיטים אבל כשאתה נזכר בעוד עוד שיר שלו ואז עוד שיר אתה קולט את הכמויות. דור הולך ונעלם, לא יהיו כאלה יותר

לפני15 שעות , החתול הצהוב said:

(וגם מכביסט!)

עוד צריך לעבור משהו כמו ארבעים שנה בשביל שנוכל לדעת מה ההשפעה התרבותית של היוצרים העכשווים ואם היצירות עברו את מבחן הזמן, דווקא עידן רייכל כן מתקרב לרמתם, עידן עמדי גם עם פוטנציאל עצום אבל עוד לא עבר מספיק את מבחן הזמן. 

יהי זכרו ברוך, בשורה הראשונה של היוצרים בישראל. הבשורה על מותו שברה את הלב במיוחד כי אמרו שהוא חוזר להופיע ולעבוד.

הוא גם יצר את דניאלה שגרמה לטרנטינו ללכת לסופר בשוסטר שזה מטורף

לדעתי היוצר הכי גדול שהיה בארץ זהו עוזי חיטמן, איזו עברית משובחת היתה לו. אבל זו רק דעתי

לפני5 שעות , הנדון said:

עוד צריך לעבור משהו כמו ארבעים שנה בשביל שנוכל לדעת מה ההשפעה התרבותית של היוצרים העכשווים ואם היצירות עברו את מבחן הזמן, דווקא עידן רייכל כן מתקרב לרמתם, עידן עמדי גם עם פוטנציאל עצום אבל עוד לא עבר מספיק את מבחן הזמן. 

אמנים של היום? דודו טסה ועמיר בניון ברמה היסטורית מבחינת להיטים