Jump to content

מבצע "עלות השחר" נושא רשמי

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני8 שעות , Krishi said:

לפי לפיד לא השגנו כלום והמצב רק התדרדר, היי לראשונה אני מסכים איתו. 

הוא כתב במפורש שלא השגנו כלום אם הגא"פ יוצא עם הישגים, שזה אכן מה שהגא"פ דרש ממנו גם הפעם במו"מ. רק שלכל אורך הדרך העמדה שלנו במבצע הנוכחי היתה ברורה - אין לכם הישגים פה, והמבצע לא ייגמר עד שתבינו את זה בעצמכם - וזה כשהם מתחילים להיות מבודדים גם מהחמאס וגם מהרשות, ובכלל מהעולם הערבי (או לפחות מההנהגה שלו), שנתן להם להביך את עצמם מול צה"ל.

בחיי שאני לא מבין על מה יש להתלונן פה.

4 דקות לפני, Omer said:

הוא כותב במפורש שלא השגנו כלום אם הגא"פ יוצא עם הישגים, שזה אכן מה שהגא"פ דרש ממנו גם הפעם במו"מ. רק שלכל אורך הדרך העמדה שלנו במבצע הנוכחי היתה ברורה - אין לכם הישגים פה, ולא ייחתם הסכם עד שתבינו את זה - וזה כשהם מתחילים להיות מבודדים גם מהחמאס וגם מהרשות, ובכלל מהעולם הערבי, שנותן להם להביך את עצמם מול צה"ל.

על מה אתה מתלונן?

שאין שום הבדל בין אז להיום. 

ובכל מקרה 2 המבצעים האלה מיותרים. המבצע השני הוכיח כמה המבצע הראשון היה מיותר. 

וחטפנו יותר טילים בפחות ימים. 

הדרום היה משותק בגלל איומי הגא"פ? עכשיו הוא לא משותק? אז המבצע לא היה מיותר. ברור שזה ייבחן גם לאורך זמן - אבל אי אפשר להתעלם מזה שחלק שלם במדינה עצר את החיים שלו בלי שנורה טיל, רק בגלל איומים.

46 דקות לפני, Omer said:

הדרום היה משותק בגלל איומי הגא"פ? עכשיו הוא לא משותק? אז המבצע לא היה מיותר. ברור שזה ייבחן גם לאורך זמן - אבל אי אפשר להתעלם מזה שחלק שלם במדינה עצר את החיים שלו בלי שנורה טיל, רק בגלל איומים.

חחח מי החליט לשתק את הדרום, הג'יהאד האיסלאמי (ממתי כולם משתמשים בגא"פ הזה כאילו זה רשת אופנה?) או ממשלת ישראל? 

המבצע מיותר כי הוא לא סילק שום איום. הוא מקסימום טיפה דחה אותו בזמן שהארגונים ממשיכים להתחזק. עד לסיבוב הבא. אולי לך סבבה לחיות בין סיבוב לחימה אחד לשני תוך כדי שהאויב שלך מתחזק כל פעם ורק בנס (וכיפת ברזל) יש לנו יחסית קצת נפגעים. זה לא יימשך לאורך זמן. 

לפני1 שעה , Krishi said:

חחח מי החליט לשתק את הדרום, הג'יהאד האיסלאמי (ממתי כולם משתמשים בגא"פ הזה כאילו זה רשת אופנה?) או ממשלת ישראל? 

אתה ברצינות טוען שהממשלה מחליטה באיזה איזור להגביל תנועה בגלל איום בטחוני?

7 דקות לפני, שי123 said:

היה איום ברמת וודאות גבוהה לירי נ"ט והצבא נתן הוראות בהתאם.

אההה.. היה איום של ארגון טרור קיקיוני אז בוא נטיל עוצר על אוכלוסיה שלמה ונשבש להם את החיים במשך ימים. הגיוני סה"כ. אחלה הרתעה!

אגב הכי מצחיק שהאיום על ירי כלשהו כלפי ישראל כולל בלוני תבערה ומה לא קיים כל הזמן (וגם מתבצע כל הזמן, גם אם יש הפוגות פה ושם). 

מתי תבין שהבדיחה היא עלינו עצם זה שאנחנו נמצאים במצב הזה? אז אתה מוסיף לזה עוד הטלת עוצר על אוכלוסיות!?! לאיזה טירוף הגענו

28 דקות לפני, Krishi said:

אגב הכי מצחיק שהאיום על ירי כלשהו כלפי ישראל כולל בלוני תבערה ומה לא קיים כל הזמן (וגם מתבצע כל הזמן, גם אם יש הפוגות פה ושם). 

מתי תבין שהבדיחה היא עלינו עצם זה שאנחנו נמצאים במצב הזה? אז אתה מוסיף לזה עוד הטלת עוצר על אוכלוסיות!?! לאיזה טירוף הגענו

לא הבנתי את הטיעון שלך.

אתה אומר לא נורא שיש סיכוי גבוה לירי נ"ט, מקסימום יורידו איזו רכבת.

קל לדבר כשאין עליך אחריות.

Just now, שי123 said:

לא הבנתי את הטיעון שלך.

אתה אומר לא נורא שיש סיכוי גבוה לירי נ"ט, מקסימום יורידו איזו רכבת.

קל לדבר כשאין עליך אחריות.

אני אומר שהם משחקים שח מט בזמן שאנחנו משחקים טאקי למרות שאנחנו בדרגת רב אומן.

כל החשיבה של מערכת הביטחון והמדיניות של הממשלות שלנו לדורותיהן מעוותת ולא מוסרית בעליל (כלפי אזרחיה וחייליה, אם לא הבנת את זה). 

ממשלת ישראל עשתה את המובן מאליו כולל סגירת הצירים בדרום, אין סיבה שתישמע ביקורת על הפעולות וגם אין שום סיבה שנתמוגג מהמבצע הזה כאילו תקפנו אווירית בנתנז. אנחנו מדברים פה על ארגון טרור קיקיוני, הפועל תל אביב של העזתים, אוי לנו אם זה היה נגמר אחרת.

לפני5 שעות , Krishi said:

המבצע מיותר כי הוא לא סילק שום איום. הוא מקסימום טיפה דחה אותו בזמן שהארגונים ממשיכים להתחזק. עד לסיבוב הבא. אולי לך סבבה לחיות בין סיבוב לחימה אחד לשני תוך כדי שהאויב שלך מתחזק כל פעם ורק בנס (וכיפת ברזל) יש לנו יחסית קצת נפגעים. זה לא יימשך לאורך זמן. 

איזה מבצע או מלחמה שהיתה לנו סילקה איום?

לפני1 שעה , אקיטה said:

הפועל של העזתים חחחחחחחחחחחחח תפס אותי לא מוכן אני מת

אגב מה זה גא"פ? האות 'פ' בסוף זה פלסטין? ממתי הראשי תיבות האלה זה חדש?

הג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני

נראה לי מאז שהטוויטר נהיה פופולרי הם מחפשים דרכים חדשות לעשות קיצורים לכל מיני ארגונים/ביטויים כדי שיכנס להם בציוץ 

12 דקות לפני, Krishi said:

הג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני

נראה לי מאז שהטוויטר נהיה פופולרי הם מחפשים דרכים חדשות לעשות קיצורים לכל מיני ארגונים/ביטויים כדי שיכנס להם בציוץ 

הקיצור הזה קיים ובשימוש ממש לא רק בטוויטר.

לפני21 שעות , קמחי said:

חייב להבין קרישי, מה אתה מציע?

אשמח לאיזה תוכנית מנומקת ומפורטת. לך תדע, אולי אגף המבצעים ופיקוד דרום מעסיקים את האנשים הלא נכונים.

ההצעה שלי היא יותר כללית, איך לבצע בדיוק זה על הראש שלהם. 

זה לא שהם מעסיקים את האנשים הלא נכונים, אני בטוח שביום פקודה הם יבצעו הכל כמו שצריך. הם פשוט לא מקבלים את הפקודות הנכונות.