Jump to content

מחאה - שאלות ותשובות

שומע מ

Recommended Posts

34 דקות לפני, Meron's said:

איך לעזור למעל ל20 אלף אוהדים להגיע לאיצטדיון? 

איך הם יחזרו הביתה עם כל הסגירות והקווים שמפסיקים לעבוד מוקדם? 

איך לא לעמוד בתורים בכניסה ליציעים? 

*למי שיש ספק שלחתי הודעות לגבי הנושא הזה לפני חודשיים, לפני חודש וגם אתמול. 

התעלמות מוחלטת

**יש לי רכב, לא רוצה לעמוד בפקקים כמו מסכן כשיש אפשרות לעזור ולארגן אופציות נוחות יותר

- זה לא היה ככה לפני שנתיים שלוש

משהו רע עובר על ההנהלה (ואני מאלו שהיו מגנים על ההנהלה עד לא מזמן)

כבר עכשיו יש כמה אוהדים(ילדים) שלא יודעים איך הם יחזרו הביתה וזה רק מ2, 3 קבוצות ווטסאפ של האוהדים.

חיפה לא מעניינת אותי, אבל מה שמעניין זה שאפשר לארגן רכבות כשרוצים. 

ההנהלה לא רוצה וחבל. 

Screenshot_20220803-133306.png

אנחנו ארנקים מהלכים, לא יותר מזה

33 דקות לפני, קמחי said:

אנחנו ארנקים מהלכים, לא יותר מזה

עדכון, מכבי שלחו אותי לבדוק מול רכבת ישראל 

כששאלתי למה אין תאום עם רכבת ישראל,  אמרו לי שלא בכל משחק יש תאום עם הרכבות. 

אשמח לדעת מתי יש? מישהו יודע? 

תחושותיי ודעותיי בלבד:

אני בן 33 , מנוי באיצטדיון (רמת גן/בלומפילד) מגיל 8 בערך. עברתי את כל גלגולי הארגוני אוהדים -אולטראס מכבי, השחקן, סאב 11 וכו' וכו' , משער 4 ברמת עד שער 11 כי הגהנום בשיפוצים ועד שער 11 היום.

אין ספק שארגון אוהדים ועידוד הוא הדבר הכי כיף שיש, במיוחד שאתה צעיר, ואתה מצפה לו משבוע לשבוע.

לכולנו ברור, שיש אנשים שמשקיעים מכספם ומזמנם רק כי לנו יהיה יותר כיף להגיע ועל כך שאפו.

אבל ואבל גדול-

שאני הייתי בן 13 חיפשתי לאיזה ארגון להצטרף- בשנים הכי שחורות שלנו זה היה הנקודת אור שלנו, הארגונים.

הגעתי לערב מצטרפים באולטראס ובשחקן וזה היה פשוט חוויה לשמוע את הרצון של הארגונים לצרף אנשים חדשים ועל הדרך גם לתרום לקהילה וליצור תחושת קהילתיות בקהל הרחב.

לא צריך להרחיב בשמות של האנשים שהיו בארגונים דאז אבל זה היה פשוט חוויה לשמוע אותם מדברים. כן, גם האולטראס. 

יש תפקיד מאוד חשוב לאיך אתה משווק את הפעילות שלך - גם אם היא עבודת קודש, אם לא תשווק ותפתח את עצמך לשקיפות ורצון לגדול, אין לך סיכוי לשרוד.

השחקן ה-12 היה מקיים אירועי הצטרפות, מנהל שיח עם הקהל הרחב בעזרת מנשרים וכו', האוטלראס גם היה עושה את זה (כל ארגון בסגנון שלו). לפחות היית יודע מה האג'נדה, מה תפקיד הארגון, במה הוא צריך שנעזור לו בתור הקהל הרחב, במה הוא צריך שנתמוך בו, וזה מה שהחזיק אותי לפחות שטון קאנן והליצנים היו במכבי.

מאז שהפנאטיקס נכנסו- יש הרגשה של שתיקה וניכור . אין לארגון אתר אינטרנט, העמוד פייסבוק בקושי פעיל, כל תשובה נענית בתבוא ליציע נענה לך (תשובה מתנשאת ומרתיעה-במיוחד אם אתה בן 13) ופשוט היה נראה מהצד שהפאנטיקס לא סופרים את הקהל הרחב- מה שאני משוכנע שלא נכון במבחן המציאות, אבל זוהי ההרגשה של רוב הקהל.

וכאן- כן, אתם הפנאטיקס, נכשלתם בגדול . זה לא שיר האונס, זה לא הקריאות לראדי. אלא רק הניכור שיצרתם לעצמכם בקרב הקהל הרחב. הקהל הרחב לא מבין מה אתם רוצים, מה האג'נדה שלכם, אין שקיפות ואין רצון לשקיפות מצידכם. שהיה צריך שהקהל הרחב יעמוד על בריקדות בשביל השחקן ה-12 אז עמדו. איתכם זה לא יקרה רק בגלל שיש אנשים שפשוט התאכזבו מההתנהלות שלכם בשנים הראשונות שלכם כארגון .

וגם אם היום תנסו בכל כוחכם- ואני בטוח שאתם מנסים- הרבה מהקהל פשוט בשבר אמון מולכם. 

ושוב אני חוזר ואומר- אני מאמין בלב שלם שהמחאה שלכם מוצדקת. 

אני מאמין בלב שלם שהרוב המוחלט של הארגון זה אנשים יקרים שנותנים את נשמתם למכבי בלי לקבל אגורה בחזרה.

אבל המחאה הזו שוב חושפת את הבעיה , הקהל הרחב לא מבין אותכם. צריך לשקם את האמון בין הקהל הרחב לבין הארגון- ואם האמון הזה ימשיך להיות רעוע - שני הצדדים יפסידו. 

לאורך השנים רק ארגונים שיוצרים תחושת קהילתיות ודור המשכי הם אלה שישרדו , אלה שיבססו את עצמם עד דור אחד ויוצרים לעצמם דיסטנס יעלמו מהר מאוד .

היום, כולם, יוצאים למלחמה!

ב-3 הימים האחרונים, מאז שפרסמנו את ההודעה על החרמת המשחקים, התנהלו שיחות ארוכות מול הנהלת המועדון בנוגע ל-2 הסוגיות העיקריות שעמדו על הפרק:

- ביטול הרחקות
- עמידה לצד אוהדי מכבי מול גופי השיטור והאבטחה שפעלו מול הארגון וסביבתו בעונה האחרונה, מיררו ליציע ולאנשיו את החיים, ולצערנו הולכים לפעול בחסות חוק הספורט בעונה הקרובה.

אנחנו שמחים לבשר שלאחר מרתון שיחות ומעורבות של גורמים שונים במועדון, מצאנו את עמק השווה. בדיוק בזמן. 

מעבר למשחק החשוב היום, היה לנו חשוב להבין שהמועדון נמצא בצד האוהדים שנאלצים להגיע מדי שבוע ולראות את תרבות העידוד של כולנו מחוסלת בצורה שיטתית. 

הארגון החליט באופן חד פעמי לא להיכנס לשער 11 ולהשאיר את האוהדים שבחרו ללכת איתו ללא ברירה ומחוץ ליציע. לכן הארגון יתמקם היום בשער 8 עליון, לשם נותרו כרטיסים רבים.

יש לנו עונה חשובה בפתח, גם על הדשא, גם ביציעים וגם במאבק החשוב מול חוק הספורט ובית הדין. דברים גדולים הולכים לקרות. 

אבל זה לא הזמן לדבר על העונה.

היום בערב מכבי יוצאת למלחמה.
היום בערב בלומפילד ירעד כמו שבחיים לא רעד.
היום בערב נכנסים ליציע, מכניסים פלאפון לכיס, לא יושבים לדקה, לא סותמים את הפה.
תכינו את עצמכם טוב טוב, הולך להיות קרנבל!

זה שלנו.
‏MF

41 דקות לפני, Kimhistan said:

תחושותיי ודעותיי בלבד:

אני בן 33 , מנוי באיצטדיון (רמת גן/בלומפילד) מגיל 8 בערך. עברתי את כל גלגולי הארגוני אוהדים -אולטראס מכבי, השחקן, סאב 11 וכו' וכו' , משער 4 ברמת עד שער 11 כי הגהנום בשיפוצים ועד שער 11 היום.

אין ספק שארגון אוהדים ועידוד הוא הדבר הכי כיף שיש, במיוחד שאתה צעיר, ואתה מצפה לו משבוע לשבוע.

לכולנו ברור, שיש אנשים שמשקיעים מכספם ומזמנם רק כי לנו יהיה יותר כיף להגיע ועל כך שאפו.

אבל ואבל גדול-

שאני הייתי בן 13 חיפשתי לאיזה ארגון להצטרף- בשנים הכי שחורות שלנו זה היה הנקודת אור שלנו, הארגונים.

הגעתי לערב מצטרפים באולטראס ובשחקן וזה היה פשוט חוויה לשמוע את הרצון של הארגונים לצרף אנשים חדשים ועל הדרך גם לתרום לקהילה וליצור תחושת קהילתיות בקהל הרחב.

לא צריך להרחיב בשמות של האנשים שהיו בארגונים דאז אבל זה היה פשוט חוויה לשמוע אותם מדברים. כן, גם האולטראס. 

יש תפקיד מאוד חשוב לאיך אתה משווק את הפעילות שלך - גם אם היא עבודת קודש, אם לא תשווק ותפתח את עצמך לשקיפות ורצון לגדול, אין לך סיכוי לשרוד.

השחקן ה-12 היה מקיים אירועי הצטרפות, מנהל שיח עם הקהל הרחב בעזרת מנשרים וכו', האוטלראס גם היה עושה את זה (כל ארגון בסגנון שלו). לפחות היית יודע מה האג'נדה, מה תפקיד הארגון, במה הוא צריך שנעזור לו בתור הקהל הרחב, במה הוא צריך שנתמוך בו, וזה מה שהחזיק אותי לפחות שטון קאנן והליצנים היו במכבי.

מאז שהפנאטיקס נכנסו- יש הרגשה של שתיקה וניכור . אין לארגון אתר אינטרנט, העמוד פייסבוק בקושי פעיל, כל תשובה נענית בתבוא ליציע נענה לך (תשובה מתנשאת ומרתיעה-במיוחד אם אתה בן 13) ופשוט היה נראה מהצד שהפאנטיקס לא סופרים את הקהל הרחב- מה שאני משוכנע שלא נכון במבחן המציאות, אבל זוהי ההרגשה של רוב הקהל.

וכאן- כן, אתם הפנאטיקס, נכשלתם בגדול . זה לא שיר האונס, זה לא הקריאות לראדי. אלא רק הניכור שיצרתם לעצמכם בקרב הקהל הרחב. הקהל הרחב לא מבין מה אתם רוצים, מה האג'נדה שלכם, אין שקיפות ואין רצון לשקיפות מצידכם. שהיה צריך שהקהל הרחב יעמוד על בריקדות בשביל השחקן ה-12 אז עמדו. איתכם זה לא יקרה רק בגלל שיש אנשים שפשוט התאכזבו מההתנהלות שלכם בשנים הראשונות שלכם כארגון .

וגם אם היום תנסו בכל כוחכם- ואני בטוח שאתם מנסים- הרבה מהקהל פשוט בשבר אמון מולכם. 

ושוב אני חוזר ואומר- אני מאמין בלב שלם שהמחאה שלכם מוצדקת. 

אני מאמין בלב שלם שהרוב המוחלט של הארגון זה אנשים יקרים שנותנים את נשמתם למכבי בלי לקבל אגורה בחזרה.

אבל המחאה הזו שוב חושפת את הבעיה , הקהל הרחב לא מבין אותכם. צריך לשקם את האמון בין הקהל הרחב לבין הארגון- ואם האמון הזה ימשיך להיות רעוע - שני הצדדים יפסידו. 

לאורך השנים רק ארגונים שיוצרים תחושת קהילתיות ודור המשכי הם אלה שישרדו , אלה שיבססו את עצמם עד דור אחד ויוצרים לעצמם דיסטנס יעלמו מהר מאוד .

מסכים עם כל מילה.

אני בן 31, הייתי חבר בגייט לפני אולי 15 שנה לתקופה קצרה של שנתיים, אבל מעולם לא הייתי חבר באחד מהארגונים של הכדורגל.

בשנים הקשות היה סיפור מסובך, היו לנו 2 ארגונים משמעותיים, עם אג׳נדות שונות, עם מאבקים בינהם, והשחקן בשיח עם הקהל הרחב הצליח לתקשר את הסיפור הזה ולקבל תמיכה מרוב הקהל.

וזה בתקופה שעדין לא לכל אחד היה סמארטפון בכיס שתוך כדי משחק הוא יכול לקרוא מה קורה, אלא זה היה כנראה מספיק חשוב לארגון לתקשר את המסרים שלו ולהסביר את המחאות שלו.

כן אגיד, שאפילו הנושא הזה הוא צעד משמעותי קדימה, פעם ראשונה שאני רואה את הארגון מנסה לתקשר את המסרים ואני חושב שזה צעד בכיוון הנכון ומגיע לנוגעים בדבר שאפו, כי הכי קל להמשיך לעשות את אותו הדבר ולהתבצר בעמדות.

אני לא בטוח שהארגון עצמו יסכים איתי, אבל אני חושב שמעל לכל תרבות האולטרס, העידוד והכל, קהילתיות צריכה להיות המטרה מספר 1 של הארגון, זה יאפשר לייצר ארגון הרבה יותר גדול, עם הרבה יותר השפעה, אם חלקים ממנו ירצו ללכת לצעדה בשביל לריב עם אוהדי יריבות שיעשו את זה, אבל מפגשים, תרבות וכ׳ו זה מה שיצור פה תרבות עידוד כמו שכולנו הינו רוצים.

בכל אופן, שמח שהמחאה נגמרה, האווירה נגד זירה הייתה נוראית.

4 דקות לפני, nirnir20 said:

הארגון בשער 8 במשחק מול קבוצה יוונית בשלב מוקדמות אירופאי, וויבים של אולימפיאקוס ב2012. 

אולימפיאקוס היה ב2010.