Jump to content

מחאה - שאלות ותשובות

שומע מ

Recommended Posts

אהלן אהלן,

אם יש כאן כאלו שיש להם שאלות, מחשבות, תהיות לגבי המחאה של מכבי פנאטיקס - מוזמנים לכתוב בנושא כאן.

תודות ל @amilov @נועם שוהם על החייאת היוזר. 

דבר אחר ברור - מה שהיה בחמישי האחרון בבלומפילד לא יכול לחזור על עצמו.

הקהל הרחב של מכבי הוא הרבה יותר מלוכלך ומזיק לקבוצה מכם זה בטוח, אבל מה לעשות שזה פחות פופלרי להגיד.

מילה אחת, תחזרו!

מחאה לא עושים במשחק בעל משקל רב ושהוא כמו גביע  

זה להיות או לחדול

אם מפסידים לא ניתן לתקן

זה בילתי הפיך והנזק לקבוצה ולאוהדים כבד ומתמשך

מחאה אפשר לעשות בליגה

דעתי

הפתעה נעימה. כיף לראות שמבינים את החשיבות של שיתוף. 

לדעתי כולנו נשמח לשמוע באופן יותר ספציפי על ההרחקות, מה גרם למכבי להרחיק את אותם אוהדים ועל כמה אוהדים מדובר (בערך). 

מצפה כבר מחר מהארגון להתגייס למשימה.

יש פה משחק בעל ערך סופר חשוב !

כמה רצינו את זהבי, איביץ׳ ועוד. 

אז הנה הם כאן, ומאד רוצים לעלות לשלב הבתים!

(זה שחסרים עוד 2-3 נדון בנושא אחר).

אז בואו נדחף אותם עם אווירה טובה

למה בסלוניקי לא יהיה ממש נעים.

חייבים ניצחון בחמישי!!

הארגון צריך לעשות סוויץ׳, להודיע כבר בשלישי שמגיעים בראבק (ובבקשה להתרכז בעידוד!!)

אחרי המשחק - ליזום פגישה בין ראשי הארגון למס׳ אנשים ממכבי, ליישר את ההדורים,

לסדר את השטח.. למה עוד 18 ימים הליגה בפתח,

וממש לא בא לאף אחד פה עונה שחורה

דווקא כשגולדהאר שם כסף והנחית פה אנשים שרק חלמנו עליהם שיחזרו. 

לי לא ברור האם המחאה היא המשך המחאה על החוק נגד אלימות בספורט כמו במשחקים הקודמים, או על האוהדים המורחקים.

אם זה על האוהדים המורחקים - מתי מכבי הרחיקה אותם? באיזו עילה? לכמה זמן?

כל הכבוד על הנושא, לדעתי זה יתרום מאד.

מבין את המחאה אבל זה לא הזמן והמקום. 

טובת הקבוצה מעל הכל ולדעתי בלומפילד הר געש יכול לעשות את ההבדל. 

אם מרחיקים לכת אז אפשר לעשות מחצית ראשונה שקט והארגון יושב , ובחצי השני בלאגנים שיבינו את האפקט של הקהל. 

השאלה היחידה שלי בעיקר זה עד כמה יש דיון עם ההנהלה של מכבי? יש בכלל אדם ספציפי שמטפל בנושא הזה מולכם? אכפת להם בכלל אם אתם באים או לא? זה נראה כאילו מכבי עושה הכל כדי שלא יהיה עידוד במגרש. זה כולל גם חוסר הגיבוי מול המשטרה ומנהלי האצטדיון.

כמה נראה לכם שתוכלו להמשיך בתנאים כאלה? במחאה ובכלל כארגון שלא נותנים לו לבצע את הפונקציה העיקרית שלשמה הוא קיים ולא רק שלא נותנים עוד תוקעים מקלות בגלגלים בכל הזדמנות אפשרית.

יש לי שאלות:

1. למה נדרשת מחאה שכרוכה בפגיעה מעשית בקבוצה? יש מחאות שיכולות לבוא לידי ביטוי בצורות אחרות (בטוח שעברו לכם כמה רעיונות)

2. למה אתם לא יוזמים פגישה עם הנהלת מכבי שתכוון לשת"פ? (וזה לא כולל לשמור על אוהד שזרק אבוקה בדרבי כי מיץ' מעניין לו את התחת שהאוהד הזה "נותן את חייו" לקבוצה!!!)

3. מה הדרכים שחשבתם עליהם כדי להגדיל את הגוש המעודד? יש הרגשה שמדובר בקבוצה סגורה, אף אחד לא רואה ולא שומע. תהיו שקופים!

21 דקות לפני, moshe426 said:

מחאה לא עושים במשחק בעל משקל רב ושהוא כמו גביע  

זה להיות או לחדול

אם מפסידים לא ניתן לתקן

זה בילתי הפיך והנזק לקבוצה ולאוהדים כבד ומתמשך

מחאה אפשר לעשות בליגה

דעתי

המחאה היא לא תוצר של ״הנהלה עשתה x, ארגון מגיב Y”. המחאה היא תוצר של התנהלות כושלת מול הגוף שמוביל את היציע במשך תקופה מאוד ארוכה, שדווקא עכשיו ואחרי שבעונה הקודמת הארגון לקח על עצמו להפוך את שער 11 למקשה אחת כמו לפני השיפוץ, לפני ומאחורי הקהלים, בזמן שבהנהלה נתקעו בשיטות של לפני עשור ואפילו גרוע יותר. הם לא התקדמו.

לכן זה הגיע למצב הזה.
אף אחד לא רוצה להחרים משחקים, אף אחד לא נהנה מלא להיות שם בשביל מכבי במאני טיים, אבל האצטדיון הפך לשדה קרב עבור הגוף שמוביל אותו ונראה שלאף אחד בהנהלה  שלנו אין כרגע שום כוונה לבוא ולעזור להגיע לדרך האמצע.

25 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הפתעה נעימה. כיף לראות שמבינים את החשיבות של שיתוף. 

לדעתי כולנו נשמח לשמוע באופן יותר ספציפי על ההרחקות, מה גרם למכבי להרחיק את אותם אוהדים ועל כמה אוהדים מדובר (בערך). 

תודה.

ההרחקות הן לא על זריקת חפצים (אם זה לא היה ברור עד כה, הארגון לא יושב ומתכנן לזרוק כוסות קולה לדשא, גם ככה זה יקר…) ולא על אלימות. עכשיו אחרי שהבנו מה הסיבות, נספר שחלק לא מבוטל מה הרחקות הוא לאנשים שלא עשו כלום. כלום. הארגון לא יחרים את מכבי כשהבסיס לחרם הוא חרטות.

כמות - גדולה. לא 1,לא 5 ולא 20. גדולה.

13 דקות לפני, idan8 said:

לי לא ברור האם המחאה היא המשך המחאה על החוק נגד אלימות בספורט כמו במשחקים הקודמים, או על האוהדים המורחקים.

אם זה על האוהדים המורחקים - מתי מכבי הרחיקה אותם? באיזו עילה? לכמה זמן?

כל הכבוד על הנושא, לדעתי זה יתרום מאד.

היא תוצר של המחאה על חוק הספורט. אנחנו לא מתכוונים להרפות מהנושא. אנחנו ציפינו לגב מההנהלה, כפי שארגונים אחרים מקבלים, לא קרה. ולא רק שלא קרה, עברנו לנהל משא ומתן על שבויים.

10 דקות לפני, YallaMaccabi said:

מבין את המחאה אבל זה לא הזמן והמקום. 

טובת הקבוצה מעל הכל ולדעתי בלומפילד הר געש יכול לעשות את ההבדל. 

אם מרחיקים לכת אז אפשר לעשות מחצית ראשונה שקט והארגון יושב , ובחצי השני בלאגנים שיבינו את האפקט של הקהל. 

זה לא פתרון. יש פה בעיה שורשית, אי אפשר להגיע למשחקים ולקבל משטרה, אבטחת בלומפילד וצבא אבטחה פרטי של מכבי שרודפים את הארגון. אם 3 גופים רודפים אותך, מה לדעתך המבצעים בשטח עושים במשך כמה שעות בכל משחק? מחפשים. אגב, חוק האלימות בספורט הוא מכת מוות לסצנה, ולא רק בגלל הקנס. בגלל שלא ישארו אנשים. 

7 דקות לפני, Krishi said:

השאלה היחידה שלי בעיקר זה עד כמה יש דיון עם ההנהלה של מכבי? יש בכלל אדם ספציפי שמטפל בנושא הזה מולכם? אכפת להם בכלל אם אתם באים או לא? זה נראה כאילו מכבי עושה הכל כדי שלא יהיה עידוד במגרש. זה כולל גם חוסר הגיבוי מול המשטרה ומנהלי האצטדיון.

כמה נראה לכם שתוכלו להמשיך בתנאים כאלה? במחאה ובכלל כארגון שלא נותנים לו לבצע את הפונקציה העיקרית שלשמה הוא קיים ולא רק שלא נותנים עוד תוקעים מקלות בגלגלים בכל הזדמנות אפשרית.

קיים דיון.

יש אדם כזה.

בדיבורים אכפת ובמעשים (כרגע) לא אכפת.

חוסר גיבוי - ראה תגובה קודימת.

נמשיך כמה שצריך, לצערי. עובדים על זה שלא להרבה זמן.

לא נותנים זה אנדרסטייטמנט, כל הגופים האלו צריכים להצדיק כלכלית את עצמם, כמו פקח שנותן דוח חנייה ושוטר צבאי שנותן דוח על גלח״צ. הכל אותו דבר.

8 דקות לפני, צ'אקי said:

יש לי שאלות:

1. למה נדרשת מחאה שכרוכה בפגיעה מעשית בקבוצה? יש מחאות שיכולות לבוא לידי ביטוי בצורות אחרות (בטוח שעברו לכם כמה רעיונות)

2. למה אתם לא יוזמים פגישה עם הנהלת מכבי שתכוון לשת"פ? (וזה לא כולל לשמור על אוהד שזרק אבוקה בדרבי כי מיץ' מעניין לו את התחת שהאוהד הזה "נותן את חייו" לקבוצה!!!)

3. מה הדרכים שחשבתם עליהם כדי להגדיל את הגוש המעודד? יש הרגשה שמדובר בקבוצה סגורה, אף אחד לא רואה ולא שומע. תהיו שקופים!

1. ניסינו הכל מהכל, סהכ הדיבור עם מכבי מאוד ישיר, אבל לתחושתנו, אחרי שנים של סחור סחור סביב הנושא שרק מחמיר משנה לשנה, לא נותרה ברירה אחרת. דווקא ערב עונה אש שבפתח.

2. אנחנו לא שם. אין צורך בשתפים, רק בגיבוי. כמו כל הנהלה אחרת.

3. לשם אנחנו חותרים העונה, נסיים עם השלב הזה קודם והכל יהיה בסדר.

1 דקה לפני, שומע מ said:

זה לא פתרון. יש פה בעיה שורשית, אי אפשר להגיע למשחקים ולקבל משטרה, אבטחת בלומפילד וצבא אבטחה פרטי של מכבי שרודפים את הארגון. אם 3 גופים רודפים אותך, מה לדעתך המבצעים בשטח עושים במשך כמה שעות בכל משחק? מחפשים. אגב, חוק האלימות בספורט הוא מכת מוות לסצנה, ולא רק בגלל הקנס. בגלל שלא ישארו אנשים. 

אם שאר 3-4 הארגונים הגדולים בארץ לא מצטרפים למחאה על חוק הספורט מה הטעם להמשיך? הקופים נכנסו על המשחק הראשון למרות שקיבלו מכות בגמר גביע.

עריכה: רואה שעניתם כבר על חלק ממה ששאלתי תוך כדי שכתבתי (ההרחקות, ההסבר למחאה עדיין לא מובן סליחה)

קודם כל מתנצל מראש עם ההודעה נראית תקיפה, להיפך - אני מאד מעריך שאתם מוכנים לשמוע ולהקשיב!!

1. כמו שכתבו לפניי, לא ברור לקהל הרחב (או לשאר יושבי 11) על מה בעצם המחאה, האם על החוק החדש שמאפשר קנסות במקום, האם על הרחקת אוהדים, האם על זה שאי אפשר להכניס תפאורה? 

2. כתבתם על מורחקים - למה הרחיקו את מי שהרחיקו? כמה מורחקים יש? האם מדובר על משהו נקודתי (מישהו ״שחשוב״ לארגון) או מדובר על קבוצה גדולה של מורחקים? האם הם רק מהארגון או אנשים נוספים מהיציע?

3. האם שקלתם אופציות אחרות חוץ מלהחרים משחק שכולנו מבינים שמאד קריטי להמשך העונה? לדוגמה כניסה מאוחרת ליציע / עידוד רק החל מדקה מסוימת וכו׳.

4. אנצל את ההזדמנות שיש אוזן קשבת כדי להציף מנושאים אחרים שהיו פה במהל העונה שעברה - אילו צעדים אתם עושים כדי לרתום את שאר האוהדים לפעילות שלכם? (או להגדלת הגוש כמו שכתבו לפני)
לדוגמה הכנת תפאורה משותפת, חלוקת פלאיירים עם מילים לשירים ביציעים שלא 11, פריסת אנשי גדר לאור כל 10-11 ובכלל שאר היציעים, שירים חדשים ביציע (לטובת מכבי ולא נגד אחרים!), מגפון.

5. לאן הולך הכסף שתורמים לכם בכניסה?

6. מתי תבואו עם צהוב למגרשים?

17 דקות לפני, שומע מ said:

היא תוצר של המחאה על חוק הספורט. אנחנו לא מתכוונים להרפות מהנושא. אנחנו ציפינו לגב מההנהלה, כפי שארגונים אחרים מקבלים, לא קרה. ולא רק שלא קרה, עברנו לנהל משא ומתן על שבויים.

אני די בטוח שהחוק הזה ביוזמת חילי טרופר 

(אוהד הפועל ירושלים ומתעב את מכבי בדם)

יחד עם עוד מספר אנשים שגם הם שונאי מכבי,

הולכים לעשות כאן סוג של אכיפה בררנית,

ואוהדי מכבי הם הכי חשופים להעצר. שקוף מאד!! 

הייתי מציע להגיע (לא להתפרע)..

אבל

1. לעודד את מכבי הכי חזק שאפשר

(״הם מחכים ליום שנישבר״)… 

2. ובין לבין לקלל את טרופר והסובבים

שישמעו לא רק באצטדיון, אלא גם בשידור . 

הרי בעוד חודש- חודשיים 

אף אחד לא יזכור אם חלילה נודח מול אריס

בגלל מחאת הקהל.

יזכרו שהודחנו נגד אריס. זהו. 

ויש לי רעיון לסדר בין הארגון להנהלה: 

שמכבי תשים 15-20  ״מצלמות סנגוריות״

שכל מטרתם היא להוכיח שאין שום סיבה למעצרים

(ואל תתנו באמת סיבה לכך).. 

ובכך התיעוד יוביל למצב שגם העידוד יעבור בשלום,

וגם האוהדים ידעו שיש להם סוג של הגנה

במקרה של המצאת מעצר שלא כהוגן. 

אשמח לתגובה. 

אני בכלל חושב שאם הרשת הזאת הולכת להפריע לנו בחווית הצפיה במשחק כל שער 11 חייב להחרים את המשחקים. לא ניתן יד למשהו שאנחנו משלמים עבורו ולא מקבלים אותו.

לא מסכים עם המחאה, אבל זכותכם המלאה.

רק רוצה לומר שעצם זה שבחרתם לפתוח ערוץ התקשרות עם הקהל הרחב זאת יוזמה מבורכת מאוד בעיניי וכל הכבוד על זה.

מקווה שהמחאה תגמר בהקדם כי יש לנו פוטנציאל לעונה באמת מרגשת.

4 דקות לפני, Double said:

אם שאר 3-4 הארגונים הגדולים בארץ לא מצטרפים למחאה על חוק הספורט מה הטעם להמשיך? הקופים נכנסו על המשחק הראשון למרות שקיבלו מכות בגמר גביע.

אגב ובהמשך לזה, אני יודע שאולי אני תמים קצת אבל מה הסיכוי שיתקיים איזשהו שיח בין ראשי הארגונים הגדולים על מחאה משותפת לאורך זמן בין אם זה בהחרמת משחקים או שלטי מחאה וכד', לא בהכרח ביחד באותו מקום כי לא מאמין שמישהו יסכים לזה. הכוונה כל אחד לחוד אבל באותו הזמן ועם אותם מסרים. ברור שכולנו שונאים את אוהדי היריבות ובטח את הארגונים שלהם אבל למען מטרה כזאת אולי שווה לאחד כוחות.

סה"כ יש פה אינטרס משותף של כל האוהדים ובטח של ארגוני האולטראס לצאת נגד התיקונים החדשים לחוק הספורט. (בכלל על הכוונות של המנהלת ההתאחדות ובתי הדיןש לה כנגד האוהדים). 

התחושה היא שהמחאה חסרת שיניים. בטח ובטח אם כבר קניתם מנויים וגם התכוונתם להגיע למשחק נגד אריס. כלומר איך שיהיה משחק גדול/חשוב הארגון רצה לחזור ואם לא המורחקים זה מה שהיה קורה. 

שאלה שאותי אישית מעניינת, האם השחקנים מודעים לעניין? מה התגובות?

האם הם מבינים מה קורה כשהם נכנסים לבלומפילד שאמור להיות מבצר ומקבלים בעיקר בוז ושקט מביך?

4 דקות לפני, Krishi said:

אגב ובהמשך לזה, אני יודע שאולי אני תמים קצת אבל מה הסיכוי שיתקיים איזשהו שיח בין ראשי הארגונים הגדולים על מחאה משותפת לאורך זמן בין אם זה בהחרמת משחקים או שלטי מחאה וכד', לא בהכרח ביחד באותו מקום כי לא מאמין שמישהו יסכים לזה. הכוונה כל אחד לחוד אבל באותו הזמן ועם אותם מסרים. ברור שכולנו שונאים את אוהדי היריבות ובטח את הארגונים שלהם אבל למען מטרה כזאת אולי שווה לאחד כוחות.

סה"כ יש פה אינטרס משותף של כל האוהדים ובטח של ארגוני האולטראס לצאת נגד התיקונים החדשים לחוק הספורט. (בכלל על הכוונות של המנהלת ההתאחדות ובתי הדיןש לה כנגד האוהדים). 

התחושה היא שהמחאה חסרת שיניים. בטח ובטח אם כבר קניתם מנויים וגם התכוונתם להגיע למשחק נגד אריס. כלומר איך שיהיה משחק גדול/חשוב הארגון רצה לחזור ואם לא המורחקים זה מה שהיה קורה. 

אם המחאה כרגע נקודתית נגד ההנהלה בגלל ההרחקות אז אני מבין, לגבי חוק הספורט לפי מה שהבנתי אין עוד אכיפה וקנסות של 5 אלף(צריך שתוקם ממשלה בשביל לתת סמכויות)

1 דקה לפני, Double said:

אם המחאה כרגע נקודתית נגד ההנהלה בגלל ההרחקות אז אני מבין, לגבי חוק הספורט לפי מה שהבנתי אין עוד אכיפה וקנסות של 5 אלף(צריך שתוקם ממשלה בשביל לתת סמכויות)

כן אבל זה רק שאלה של זמן, התקנות החדשות כבר קיימות, עברו ועדה כלשהי, והאישור שלהן זה רק עניין פרוצדורלי ובתאכלס אפשר לקבל את זה כעובדה מוגמרת (אלא אם משהו קיצוני יקרה). 

6 דקות לפני, Double said:

אין לי מה להגיד על ארגונים אחרים…שכל אחד יעשה חשבון נפש עם עצמו…

ההתנגדות לחוק אכן תהיה חזקה ככל שיותר קהלים יצטרפו. אנחנו לא מקובעים, אנחנו נמצא את  דרך להתמודד עם החוק הזה בכל האמצעים שיש לנו.

6 דקות לפני, osfeee said:

עריכה: רואה שעניתם כבר על חלק ממה ששאלתי תוך כדי שכתבתי

קודם כל מתנצל מראש עם ההודעה נראית תקיפה, להיפך - אני מאד מעריך שאתם מוכנים לשמוע ולהקשיב!!

1. כמו שכתבו לפניי, לא ברור לקהל הרחב (או לשאר יושבי 11) על מה בעצם המחאה, האם על החוק החדש שמאפשר קנסות במקום, האם על הרחקת אוהדים, האם על זה שאי אפשר להכניס תפאורה? 

2. כתבתם על מורחקים - למה הרחיקו את מי שהרחיקו? כמה מורחקים יש? האם מדובר על משהו נקודתי (מישהו ״שחשוב״ לארגון) או מדובר על קבוצה גדולה של מורחקים? האם הם רק מהארגון או אנשים נוספים מהיציע?

3. האם שקלתם אופציות אחרות חוץ מלהחרים משחק שכולנו מבינים שמאד קריטי להמשך העונה? לדוגמה כניסה מאוחרת ליציע / עידוד רק החל מדקה מסוימת וכו׳.

4. אנצל את ההזדמנות שיש אוזן קשבת כדי להציף מנושאים אחרים שהיו פה במהל העונה שעברה - אילו צעדים אתם עושים כדי לרתום את שאר האוהדים לפעילות שלכם? (או להגדלת הגוש כמו שכתבו לפני)
לדוגמה הכנת תפאורה משותפת, חלוקת פלאיירים עם מילים לשירים ביציעים שלא 11, פריסת אנשי גדר לאור כל 10-11 ובכלל שאר היציעים, שירים חדשים ביציע (לטובת מכבי ולא נגד אחרים!), מגפון.

5. לאן הולך הכסף שתורמים לכם בכניסה?

6. מתי תבואו עם צהוב למגרשים?

1. עניתי, תודה

2. עניתי, בבקשה

3. עניתי, על לא דבר

4. כל מה שציינת (כמעט) קרה קורה ויקרה, מזכיר שהגענו לבלומפילד חזרה, שנתיים קורונה, ועונה אחרונה. יהיו חידושים, יהיה עניין, הכל בסדר. 

5. מוצרים, צבע ועידוד. כפי שהיה בכל שנות היציע.

6. אתה מוזמן לדפדף בעמוד הפייסבוק של הארגון ולראות מה היחס בין צהוב-לא צהוב של המוצרים. 

4 דקות לפני, kutomer said:

לא מסכים עם המחאה, אבל זכותכם המלאה.

רק רוצה לומר שעצם זה שבחרתם לפתוח ערוץ התקשרות עם הקהל הרחב זאת יוזמה מבורכת מאוד בעיניי וכל הכבוד על זה.

מקווה שהמחאה תגמר בהקדם כי יש לנו פוטנציאל לעונה באמת מרגשת.

בדוק.

4 דקות לפני, Krishi said:

המטרה גדולה ממשחק זה או אחר. 

לעתיד טוב צריך יסודות חזקים.

4 דקות לפני, קובי השועל said:

שאלה שאותי אישית מעניינת, האם השחקנים מודעים לעניין? מה התגובות?

האם הם מבינים מה קורה כשהם נכנסים לבלומפילד שאמור להיות מבצר ומקבלים בעיקר בוז ושקט מביך?

לא יודע מה עובר לשחקנים בראש, בטוח שיש עניין רב בנושא…בוא נראה.

1 דקה לפני, הישראלי היפה said:

באמת שאן לי מושג על מה המחאה, מנסה להבין

המחאה היא על זה שהרחיקו אוהדים?

הרחיקו בלי סיבה לטענתם, כמו גדולה של אוהדים(מעל 20)