Jump to content

בחירות 2022, עונה חמישית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני1 שעה , Krishi said:

לא הבנתי איך זה סותר. היועמ"שית היא חלק מהממשלה. זה שצריך להעיף אותה ולשים הגדרות ברורות של התפקיד הזה זה משהו אחר. 

היא לא פוליטיקאית, היא מייצגת את החוק

לעבור דרך קיר בטון < להתווכח עם קרישי

זה הולך ככה בערך

יוזר רנדומלי: "כרגע לילה"

קרישי: "לא, כרגע צהריים"

יוזר רנדומלי: "אבל תסתכל על השעה והחושך בחוץ"

קרישי: "אני רואה, צהריים עכשיו"

יוזר רנדומלי: איך צהריים?"

קרישי: "התכוונתי לישראל? יש מקומות בעולם שכרגע צהריים שם"

אוהב אותך יא קרישי. הלוואי שכל האוהדים היו כמוך 

On 10.3.2023 at 09:28, Krishi said:

א. זה לא לגמרי נכון. סתם דוגמא - אם בסנאט יש רוב של המפלגה שבשלטון אז מתקיים אותו מצב. אבל זה גם לא רלוונטי בכלל. כי שוב, מינוי השופטים לא נותן לממשלה יותר או פחות כח. 

לגבי העבר, הממשלות בעבר היו עם רוב ליברלי? חחח אתה בטוח לגבי זה? בגלל זה למשל איזה 30 שנה מקום המדינה יחסי מין הומוסקסואלים היו לא חוקיים נכון? סתם דוגמא. אני כבר לא מדבר על נושאי הקיפוח העדתי (ושאר הזוועות שהם עשו לעולים המזרחים), או על מה שהם עשו בשטחי יש"ע שהיום (ואולי גם אז בעצם) היה מוגדר כפשעי מלחמה חמורים. לא ברור על איזה נוסטלגיה אתה מתרפק פה.

ובאופן כללי, יש אסכולות שונות, יש פרוגרסיבים יותר ויש שמרנים יותר. אתה מפחד שלא "האנשים הנכונים" יבחרו? ובכן, זאת בעיה שלך. זאת דמוקרטיה. 

ב. ושופטים מקורבים לשופטים הקיימים זה לא מפחיד אותך? כי אותי כן. הרבה יותר. מעדיף שימונו שופטים מחוץ לקליקה השיפוטית, אל תשכח, מינוי שופט כלשהו הוא עדיין לא ערובה לכלום. הוא עדיין אחד מכמה. התקנים לא נפתחים יומם וליל, רק אחרי ששופט פורש או נפטר. נבחרי הציבור נתונים לביקורת ציבורית גם ובעיקר ע"י תהליך הבחירות. והשופטים מה? יוק. 

ג. אז מה אתה אומר, נבטל את הבחירות? מיותר גם ככה. כן?

ד. גם בזה אתה טועה, כי ההצעות לשינוי מערכת המשפט היו בהרבה ממשלות בעבר. אגב גם מהצד השמאלי. אתה יודע כמה "טרוריסטים יהודים" ישבו אצלנו בממשלה? כאלה שלחמו על המדינה הזאת? 

אתה מתעלם מדבריי, הממשלה לא "משתלטת על בית המשפט", היא בסך הכל יכולה למנות מס' שופטים מועט כתלות בתקנים שיפתחו. שופטים הופכים לעצמאים ברגע שהם ממונים עד קץ הכהונה שלהם. החוקים שהממשלה מחליטה לחוקק תוך כדי שימוש בפסקת ההתגברות ניתנים לביקורת ציבורית ע"י הבחירות. אם אתה לא מאמין בתהליך הבחירות בארץ, מה אתה עושה פה בכלל? ושוב אני מזכיר - קיימת פסקת התגברות כבר 30 שנה בערך על חוק יסוד ברוב של 61. זה כבר קיים, זה לא משהו חדש שהומצא. וגם אז השתמשו בפסקת ההתגברות בדיוק פעם אחת בכל ה-30 שנה האלה. 

א. בארה"ב המערכת הרבה יותר מורכבת, אז אי אפשר להשוות.

הנשיא והסנאט נבחרים בבחירות נפרדות, יש מגבלת כהונה של נשיא, יש 2 בתי נבחרים וחלק מהשופטים נבחרים בעצמם בבחירות.

אה, ויש חוקה.

בוא לא נלך אחורה להקמת המדינה, כי זה לא רלוונטי.

בכל מקרה טעות בניסוח - התכוונתי שלא היה רוב מוחלט שמרני בקואליציה.

ב. סער כבר פתר את זה כשהעלה את הרוב הדרוש למינוי בוועדה ל7.

כל מינוי חייב להיות בהסכמה רחבה. אפשר גם לשפר את המצב עם שינויים הרבה פחות הרסניים.

למשל להחליף את הנציגים של לשכת עורכי הדין בנציגי ציבור שייבחרו בהסכמה בין שר המשפטים לנשיאת בית משפט עליון.

ג. לא. בבחירות נבחרת ממשלה כדי לממש את המדיניות שלה, ולא כדי לשנות את שיטת המשטר באופן חד צדדי. הבחירות הן החלק הכי חשוב בדמוקרטיה, אבל ממש לא היחיד, בניגוד למה שאתה חושב.

ד. צר לי שאתה לא מבין את ההבדל בין הצעה לשינוי מערכת המשפט, לבין הפיכה שלטונית.

אני לא מתעלם מהדברים שלך.

אתה פשוט מתעלם מהמציאות שיש מדינות שעברו תהליך דומה והפסיקו להיות דמוקרטיות אמיתיות.

כל המגבלות הטכניות האלה לא ימנעו ממשלה שתרצה להכניס שופטים מקורבים לבג"ץ, להשתלט על התקשורת ולהשפיע על תוצאות הבחירות, ואז אין כבר בחירות חופשיות באמת כמו בטורקיה, רוסיה, הונגריה ופולין.

לפני22 שעות , Krishi said:

ההבדל העיקרי בינינו שאתה סומך יותר על השופטים שיקבעו בשבילך מה מספיק נוראי ומה לא, ואני לא

אנחנו לא סומכים על השופטים שינהלו את המדינה, אלא שהממשלה תנהל את המדינה והשופטים יישמרו על הזכויות הבסיסיות שלנו מפני הממשלה.

לא מבין איך אתה יכול להעדיף גוף אחד על פני שני גופים, כשאחד מקבל החלטות, השני מבקר את ההחלטות ואין בינהם תלות?

זה כמו שתעדיף מכונית עם מעצור רגל ובלי מעצור יד, כי אתה סומך יותר על מעצור הרגל.

מעצור הרגל חרק קצת, אז הוא הסיר אותו כי הוא סומך על הנהיגה של רוה"מ ושל כל ראש ממשלה שיבוא אחריו לנצח

לפני9 שעות , עידן מוסקונה said:

עוד פעם הבדיחה של אוהדי הפועל עם האבוקות והרימוני עשן באיילון, איזה טמטום

פעם שעברה הם שרו "בן גביר מת", מה שצייצני ימין כמובן גינו כ"הסתה לרצח". מטומטמים שפוגעים במאבק.

On 11.3.2023 at 02:18, שי123 said:

אתה פשוט מתעלם מהמציאות שיש מדינות שעברו תהליך דומה והפסיקו להיות דמוקרטיות אמיתיות.

גם פה אין דמוקרטיה אמיתית עד שלא יחליפו שיטת בחירות אבל זה לא יקרה בחיים שמאל או ימין. 

שוקל להצטרף להפגנות עד ששמחה רוטמן יעשה גלאח, מה זה החרא הזה, מבחינתי זה הנושא הבוער. 

ממבט על השיער שלו בטח נראה כמו הפרצוף של מר גמיש

1 hour ago, אקיטה said:

שוקל להצטרף להפגנות עד ששמחה רוטמן יעשה גלאח, מה זה החרא הזה, מבחינתי זה הנושא הבוער. 

חחחחח תכלס, אף פעם לא הבנתי למה אנשים משאירים את הקצת שיער שיש להם על הראש, גלח וזהו, כוסאמק, מה הביג דיל.

לפני4 שעות , הנדון said:

גם פה אין דמוקרטיה אמיתית עד שלא יחליפו שיטת בחירות אבל זה לא יקרה בחיים שמאל או ימין. 

לא מסכים.

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות, ובאף דמוקרטיה המצב לא מושלם.

יחסית המצב שלנו סביר (חוץ מהאנומליה של ביבי שגרמה לסבבי בחירות אינסופיים).

אפילו בארה"ב, שהיא דמוקרטיה הרבה וותיקה ומבוססת מאיתנו, הצליחו להגיע למצב שאישה לא תמיד יכולה לעשות הפלה במדינה שהיא גרה בה.

36 דקות לפני, שי123 said:

לא מסכים.

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות, ובאף דמוקרטיה המצב לא מושלם.

יחסית המצב שלנו סביר (חוץ מהאנומליה של ביבי שגרמה לסבבי בחירות אינסופיים).

אפילו בארה"ב, שהיא דמוקרטיה הרבה וותיקה ומבוססת מאיתנו, הצליחו להגיע למצב שאישה לא תמיד יכולה לעשות הפלה במדינה שהיא גרה בה.

כל עוד המפלגות הקטנות מחזיקות בביצים של מי שבאמת המפלגות שהרוב בחר בהן המצב ישאר כמו שהוא. 

לפני2 שעות , אקיטה said:

לגמרי

680996-DA-8-EE1-4-E14-B18-D-6-DCD8-CF9-A

לפני5 שעות , Omer said:

על הלחן של "ראובן עטר תסתפר כבר, פה זה לא פינת ליטוף"?

חחחח מה פעם שרנו לו את זה? ענק

On 12.3.2023 at 07:02, Omer said:

עוד פעם הבדיחה של אוהדי הפועל עם האבוקות והרימוני עשן באיילון, איזה טמטום 

זה לא היה אוהדי הפ*על. לפחות לא כאלו מזוהים שאני ראיתי. וכן, ראיתי את זה מאוד מקרוב

8 דקות לפני, red4peace said:

זה לא היה אוהדי הפ*על. לפחות לא כאלו מזוהים שאני ראיתי. וכן, ראיתי את זה מאוד מקרוב

חחח מי זה עוד יכול להיות? ערבים מיפו? שזה אותו דבר בעצם.

8 דקות לפני, הנדון said:

חחח מי זה עוד יכול להיות? ערבים מיפו? שזה אותו דבר בעצם.

לפני כמה זמן (פחות משבועיים) היה משחק להפועל בדרייב אין ומשם הם יצאו אחרי המשחק לצעדה בתל אביב להשתלב בהפגנה והדליקו אבוקות ורימונים 

זה ידוע שאוהדי הפועל מובילים את ההפגנות הם אנרכיסטים וזה משתלב ביחד אלו הפגנות של שמאלנים קיצוניים\שטופי מוח

לפני2 שעות , red4peace said:

דווקא ראיתי כמה סרטונים של אוהדי הפועל מדליקים אבוקות בהפגנות עם שירים של הפועל (רק במקום לקלל את מכבי קיללו את הרפורמה) ועם צעיפים וחולצות של הפועל. 

אני ימני ובעד רפורמה, אבל הצורה שבה הרפורמה עוברת גורם לי לאבד אמון.

היו צריכים להתחיל בשינוי בוועדה לבחירת שופטים, שם השינוי הכי חשוב ושיתן בטווח הארוך אפשרות להכניס שופטים ימנים. היו צריכים להתחיל בשינוי הגדרת התפקיד של היועמ"ש, או פיצול התפקיד.

מה עושים במקום? מתחילים בפסקת ההתגברות, השינוי הכי שנוי במחלוקת (שאני גם נגדו בצורתו הנוכחית) ולמה? כדי להכניס כחוקי יסוד את חוק הגיוס ולהכניס את הפושע דרעי לממשלה בלי שבג"ץ יוכלו למנוע זאת.

הרפורמה אמורה להטיב עם הימין, לא לתת פריבילגיות לחרדים כדי שישמידו את הכלכלה הישראלית! לא מבין איך הם מצפים שהימין החילוני/מסורתי יקבל את הזוועה הזאת.

אני באמת מיואש. אם בדרך נס לא יצליחו להקים בעתיד הקרוב ממשלת אחדות חילונית בלי חרדים וערבים אני לא רואה איך המדינה לא קורסת כלכלית תוך מספר עשורים.

לפני3 שעות , BMTA said:

אלו הפגנות של שמאלנים קיצוניים\שטופי מוח

אם תצא פעם ותסתובב בהפגנה תבין כמה מגוחך ומנותק המשפט הזה שלך

1 hour ago, Zizou said:

אני ימני ובעד רפורמה, אבל הצורה שבה הרפורמה עוברת גורם לי לאבד אמון.

היו צריכים להתחיל בשינוי בוועדה לבחירת שופטים, שם השינוי הכי חשוב ושיתן בטווח הארוך אפשרות להכניס שופטים ימנים. היו צריכים להתחיל בשינוי הגדרת התפקיד של היועמ"ש, או פיצול התפקיד.

מה עושים במקום? מתחילים בפסקת ההתגברות, השינוי הכי שנוי במחלוקת (שאני גם נגדו בצורתו הנוכחית) ולמה? כדי להכניס כחוקי יסוד את חוק הגיוס ולהכניס את הפושע דרעי לממשלה בלי שבג"ץ יוכלו למנוע זאת.

הרפורמה אמורה להטיב עם הימין, לא לתת פריבילגיות לחרדים כדי שישמידו את הכלכלה הישראלית! לא מבין איך הם מצפים שהימין החילוני/מסורתי יקבל את הזוועה הזאת.

אני באמת מיואש. אם בדרך נס לא יצליחו להקים בעתיד הקרוב ממשלת אחדות חילונית בלי חרדים וערבים אני לא רואה איך המדינה לא קורסת כלכלית תוך מספר עשורים.

מסכים. ברגע שאדם חסר ניקיון כפיים כמו דרעי עומד בפרונט של הרפורמה המשפטית זה מטיל דופי בלגיטימציה לבצע את הרפורמה עצמה.

הטירוף הכי גדול בכל המערכות בחירות האחרונות, זה שאין אפילו לא מפלגה אחת ראויה לימניים חילוניים, עם נציגים רציניים ולא אסופת ליצנים כמו שיש היום בכנסת

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.