Jump to content

בחירות 2022, עונה חמישית

פנחס שוף

Recommended Posts

46 דקות לפני, שי123 said:

מה זה משנה אם מבינים בכלכלה או לא?

מה שמטריד את האנשים זה קודם כל המצב הביטחוני והכלכלי, הפשיעה בחברה הערבית שמאמללת את החיים של מי שגר בדרום ובצפון, מחירי הדיור וכו'.

שום דבר מהדברים האלה לא קשור לשמרנות או ליברליות.

רק מי הצליח לשכנע יותר שהוא יטפל במצב.

ברור גם שחלק מההצבעה הפעם הושפעה מהשילוב של רע"מ בקואליציה הקודמת.

ותוסיף לזה שביבי הוא איש מכירות מדהים.

חושב שאני מגליש את הדיון פה קצת לכיוון כי התפיסה שלי היא לא להצביע לאף אחד מהבני זונות הרמאים אבל אענה כמובן.

בוודאי שקשור, אתה לא יכול לנתק שום נושא היום מכלכלה: בטחון, נדל"ן, רפורמה משפטית, פשיעה ערבית, הכל.

איך חווים ומגבשים דעה על הנושאים האלה, אם האדם הממוצע בעם לא משכיל בנושאים הרלוונטים כי אף אחד מהפוליטקאים לא דאג לו למערכת חינוך שדואגת להחכים אותו בנושאים בהם בוחשים, על סמך מה נשאר לו להצביע? על סמך מה המצביע הממוצע שם פתק בקלפי? מהשכלתו הרבה בנושאים משפטיים וכלכליים או מחינוך לתפיסה שמרנית או לא?

על סמך מה מגבשים דעה בטחונית בהתחשב בזה שלאזרח הממוצע אין שום מידע אמין באמת מאחורי הקלעים על הסיבות שהובילו לאירוע כלשהו? על אחת כמה וכמה שכל הקונפליקט הבטחוני פה במהותו דתי. העם יודע שארגוני פשיעה ערבים בצפון שמקושרים לחיזבאללה וגורמים עוינים אחרים כנראה לכאורה יד ביד עם סוכני שב"כ והאינטרסים הבטחוניים שלהם?

אז כן האדם הממוצע מצביע פה ולוקח צד על סמך רצון לרמת שמרנות מסוימת, זה מה יש, טררם ומחאות לא יעזרו בנושא הזה.

זה לא אומר שלא מעניין את העם כל הדברים שציינת, מה שאני טוען זה שזה האישיו המרכזי שתמיד מרחף פה מעל הראש של האזרח הפשוט.

אמרת בעצמך, ביבי איש מכירות, הוא מוכר לעם מה שהוא רוצה.

6 דקות לפני, אקיטה said:

אמרת בעצמך, ביבי איש מכירות, הוא מוכר לעם מה שהוא רוצה.

זה בדיוק מה שאני אומר.

הבחירה הוא למי אתה מאמין ולא עד כמה אתה שמרן.

בטח בהתחשב בזה שביבי בעצמו הוא בערך הכי ליברל בממשלה הנוכחית.

57 דקות לפני, שי123 said:

זה בדיוק מה שאני אומר.

הבחירה הוא למי אתה מאמין ולא עד כמה אתה שמרן.

בטח בהתחשב בזה שביבי בעצמו הוא בערך הכי ליברל בממשלה הנוכחית.

אני רק לא מבין את הלוגיקה, הוא מתאים עצמו לנוף וכך נשאר חזק, אם הוא היה מבטיח גישה שמאל פרוגריסיבית הוא כנראה לא היה איפה שהוא היום.

לפני2 שעות , שי123 said:

זה נשמע לא ממש אמין כשיש היום אולי 7 מנדטים שהצביעו למפלגות שמאל אמיתיות.

כמעט כל מי שאני מכיר עבר להגדיר את עצמו מצביע מרכז.

מה לעשות שאותו שמאל עם 7 מנדטים מזהה את עצמו עם רצון לאחדות עם האויב

ורוב העם שפויים בשכל ויודעים שהאויב רק רוצה אותך בים ואין לו שום רצון לשלום או אחדות או שיט אחר של שתי מדינות

אז המרכז הוא הדבר היחסית שפוי לאלה שלא רוצים ימין או ביבי

לפני4 שעות , snufkin said:

אני חושב שזכויות אדם חשובות מאוד  ולא יבוטלו בשום סנריו, הן חשובות לכולם, גם לחרדים. אך אף זכות אינה  מוחלטת. בקורונה למשל הגבילו זכויות מאוד בסיסיות למטרה ראויה ובשעת חירום. בית משפט תפקידו לאזן בין ערכים ולבדוק מידתיות.

לצורך הדוגמא, אם הרשות המכוננת תחליט שלימוד תורה נניח זה ערך מאוד חשוב וצריך לתת לו משקל כשמאזנים בין ערכים, אז בית המשפט יהיה חייב להתחשב בו כי הוא חלק מהחוקה.

למשל, אם החוקה תקבע שחיי חיילים חשובים יותר מחיי אזרחי אויב בעת מלחמה, אז נוהל שכן הוא נוהל ראוי. אם החוקה תכריע שחיי תודבי המדינה חדובים יותר מביטחון תעסוקצי למסתננים לא חוקיים, אז חוקי ההגירה לא היו נפסלים. וכו'

רוצה לומר, בחיים תמיד יש שני צדדים. להסתכל על צד אחד ולהגיד שהוא חזות הכל זה הסתכלות ילדותית. באיזון בין ערכים, שני שופטים בעלי רקע שונה יאזנו באופן שונה.דוגמא נוספת: השופט הערבי היחיד הוא היחיד שפסל את חוק הלאום, כי זה בנפשו. השופטים היהודים ראו בערך מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי ערך שגובר על הזכות של הערבים להגדרה לאומית). השופט הדתי היחיד בזמנו הוא היחיד שלא פסל את חוק השוויון בנטל כי הוא ראה ערך נעלה בלימוד תורה (אדמונד לוי).

לכן מאוד מאוד חשוב שבית משפט כזה יהיה מגוון בהתאם לאוכלוסיה. אחרת, אין לציבור אמון בו וזה מוביל לתגובת קיצון כמו הרפורמה הזאת. אם בית המשפט ימשיך להיות מורכב רק משופטים שחושבים כמוך, זו לא דמוקרטיה

אני מסכים שהעליון צריך להיות יותר מגוון. אז בשביל זה יש לערוך את "רפורמת הייצוג ההולם", לא לבטל את עיקרון הפרדת הרשויות ואת הביקורת השיפוטית. זה בדיוק כמו שהבלמים ברכב שלך יעשו רעש אז בתגובה אתה תחליט להסיר אותם לחלוטין וליסוע בלי.

הרפורמה הזו נולדה בחטא והיא נועדה לשאוב את מקסימום הכוח האפשרי לידיים שחוקקו אותה ולשים אותן מעל החוק, לא לפתור את הבעיות במערכת המשפט.

ותזכור עוד דבר: מבחינת כמות הקולות המדינה בשוויון בין הגושים. השלטון עשוי להתחלף מהר. אם זה יקרה הליכוד ובעיקר נתניהו יהיו הראשונים להצטער על זה, כי מהפכת המשפט הזו היא נשק דו כיווני. אז שנתניהו ודרעי לא יבכו אחר כך כשיחוקק חוק השחיתות השלטונית והם יסיימו את הקריירה הפוליטית שלהם באותו רגע.

16 דקות לפני, maccabi-king said:

ורוב העם שפויים בשכל ויודעים שהאויב רק רוצה אותך בים ואין לו שום רצון לשלום או אחדות או שיט אחר של שתי מדינות

אני רחוק מלהיות איש שמאל ועדיין אני אומר לך שאתה מוסת ושהאידיאולוגיה של השמאל המדיני היא בדיוק הפוכה ממה שאתה חושב שהיא. 

לפני3 שעות , maccabi-king said:

אין שום דבר רע בשאיפה לחיות בשלום.

מעריך את מי שעדיין חולם שזה אפשרי, כי לא נשארו הרבה אנשים כאלה.

55 דקות לפני, שי123 said:

אין שום דבר רע בשאיפה לחיות בשלום.

מעריך את מי שעדיין חולם שזה אפשרי, כי לא נשארו הרבה אנשים כאלה.

מי שעדיין חולם את זה לא הבין עדיין מה שנכתב בתורה לפני 4000 שנה שישמעאל נאמר עליו פרא אדם ידו בכל ויד כל בו, זה המהות שלהם, אי אפשר לעשות שלום עם פרא אדם

זה מראה כמה התורה אמת שאפילו לפני 4000 שנה ידעו שהישמאלים זה המהות שלהם והאישיות שלהם וזה לא השתנה עד היום

גם המתורבתים שבהם היו שמחים להטביע אותנו בים

לפני6 שעות , maccabi-king said:

מי שעדיין חולם את זה לא הבין עדיין מה שנכתב בתורה לפני 4000 שנה שישמעאל נאמר עליו פרא אדם ידו בכל ויד כל בו, זה המהות שלהם, אי אפשר לעשות שלום עם פרא אדם

זה מראה כמה התורה אמת שאפילו לפני 4000 שנה ידעו שהישמאלים זה המהות שלהם והאישיות שלהם וזה לא השתנה עד היום

:yahoo:

On 15.2.2023 at 01:13, maccabi-king said:

מת על זה שמצטטים את התורה כשנוח, אני בטוח שגם עלי וגם עלייך אפשר לצטט מן התורה כלל או פרשנות שתציג אותנו בפן רע, אפילו יותר מפרא אדם.

בהקשר לנושא עצמו אני לא חושב שאפשר לעשות איתם שלום בעתיד הקרוב.

הם עדיין לא הבינו שהם הפסידו במלחמה הזאת, כשהם יבינו שאין להם סיכוי "לנצח" והאפשרות הטובה ביותר שלהם היא "להתפשר" ולעשות שלום,

אז, אולי זה יהיה אפשרי, לצערי אני סקפטי שזה יקרה בדור שלנו.

להגדיר גזע שלם כ-X קצת מזכיר תרבויות של מדינות אחרות בהיסטוריה, או של מדינות כושלות בעידן הנוכחי, המדינה שלנו כרגע לא שם ואסור שהיא תהיה שם.

לפני3 שעות , פראנק_רייקארד said:

להגדיר גזע שלם כ-X קצת מזכיר תרבויות של מדינות אחרות בהיסטוריה, או של מדינות כושלות בעידן הנוכחי, המדינה שלנו כרגע לא שם ואסור שהיא תהיה שם.

די עם ההתייפייפות, אדם פרטני אני לא אשפוט מישהו שהוא ערבי, כתרבות היא מוכחת ככזאת אלימה שתומכת טרור ולא מגנה דברים הכי בסיסיים שצריך לגנות.  

On 12.2.2023 at 16:53, ravid said:

חחח איזה מצחיק אתה. זה רק מראה כמה אין לך שום הבנה של הרפורמה הזו.

במצב היום (שגם הוא לא תקין ודורש שינוי) דרושה הסכמה של 7 חברי ועדה מתוך 9 כדי למנות או להדיח שופט. זאת אומרת שגם אם חבר או שניים סרחו, עדיין השפעתם קטנה יחסית בהשוואה למצב המוצע שבו דרושים רק 5 מתוך 9. דבר שני- הטענה שלך שאחד החברים בועדה היה חשוף לשוחד לא רק שלא נעלמת בעקבות הרפורמה אלא אף מחריפה כי עכשיו לא רק שכל חבר בועדה עדיין חשוף לשוחד, עכשיו הוא גם מוטה פוליטית. וואלה בוא תסביר לי מה ברפורמה ימנע ממועמדות למצוץ לפוליטיקאי שיושב בועדה במקום לעורך הדין. 

וזה לא רק העניין של מינוי שופטים. לועדה למינוי שופטים יש גם סמכות להדיח שופטים. אז מעניין מה יקרה להחלטות השיפוט (ובפרט איזה תיק אחד ספציפי שאולי יגיע לערעור בעליון) כאשר השופטים יודעים שגם הקידום שלהם ובכלל עצם המשרה שלהם תלויה בידיים של הליכוד. הבנתם את האבסורד? ביבי (או ביטן. או דרעי או כל אחד אחר) אשכרה יכול לפטר את השופטים שיפסקו במשפט שלו, וזה בסדר כי נשיא לשכת עורכי הדין קיבל שוחד מיני. אבל בוא, תמשיך ללמד אותנו על הרפורמה כי אנחנו לא מבינים מה כתוב בה.

לאחר הרפורמה לא תהיה אפשרות לועדה להדיח שופטים, הם ימונו עד גיל הפרישה או עד המוות. 

On 12.2.2023 at 21:57, ravid said:

הפסקה הראשונה שלך היא שטויות. בית המשפט כפוף לספר החוקים וספר החוקים נקבע ע"י הרשות המחוקקת ששם נמצא הייצוג של מגוון האוכלוסייה. בית משפט לא יכול לפסוק נגד החוקים שקבעה הכנסת. לטעון שבית המשפט מחזיק "שליטה מדינית" - נשמע לי כמו תוצאה של הסתה מצד אתם יודעים מי נגד בתי המשפט.

כפוף על הנייר אולי, בפועל עושה מה שבא לו, מפרשן מה שבא לו, דוחף את עילת הסבירות כמה שבא לו, מרחיב את זכות העמידה לרמות מפלצתיות ועוד ועוד... אם הייתי איש עסקים אגב, הייתי הראשון שדוחף בעד הרפורמה (מה שמראה שכל "אנשי העסקים" שמתנגדים לה זה נטו מפוזיציה), תשאל כל איש עסקים נייטרלי הוא יגיד לך שהדבר שהוא הכי מפחד ממנו בארץ זה מבית המשפט הישראלי. שיקח הסכמים חתומים ויעשה מהם מטוסי נייר. 

On 13.2.2023 at 00:17, שי123 said:

מה שמדובר כרגע זאת לא רפורמה, אלא שינוי המשטר בישראל.

אתה יכול לזלזל כמה שאתה רוצה, אבל יש לך מספיק דוגמאות מסביב כמו פוטין ברוסיה וארדואן בטורקיה.

בלי מערכת משפט עצמאית אין מי שיגן על זכויות היסוד של האזרחים.

וזה בכלל לא קשור לביבי.

הוא כבר בן 73 ולא יהיה ראש ממשלה לעד, אבל אנחנו נישאר עם ההשלכות של השינויים האלה גם אחריו.

איפה פה השינוי משטר בדיוק?

בכל מקרה מערכת המשפט שלנו הוכיחה בעבר שזכויות היסוד של האזרחים מעניין לה את התחת כשזה בצד ה"נכון". 

On 13.2.2023 at 00:41, שי123 said:

גם אם תגיד עוד 100 פעם שבג"ץ קובע מדיניות זה לא ישנה את העובדה שבית המשפט יכול לכל היותר לפסול חוק של הכנסת ולא לקבוע מדיניות בעצמו.

וגם בפסילת חוקים הוא מאוד זהיר ופוסל פחות חוקים מאשר בתי משפט מקבילים בדמוקרטיות מערביות.

לגבי עילת סבירות וכו'- ברור שהמשפט מתבסס על הלכות ותקדימים. ככה זה עובד בכל העולם.

אי אפשר לחוקק חוקים שיכסו כל תרחיש אפשרי.

ספציפית את עילת הסבירות בכלל ירשנו מהמשפט הבריטי, והוא ממש לא המצאה של בג"ץ.

מתבסס על הלכות ותקדימים שהוא יצר בעצמו בעזרת... עילת הסבירות.

אמנם עילת הסבירות קיימת בעולם וירשנו אותה מהבריטים, אבל אין אף בית משפט שמשתמש בה באותה כמות ועצמה כמו בג"צ. 

On 13.2.2023 at 21:52, ravid said:

ברור שלא זכור לך שחוקקו חוק שאין בחירות. כרגע לא ניתן לעשות את זה. אם ההפיכה המשפטית תושלם- אז יהיה ניתן לבטל את הבחירות וכל מה שצריך שזה יקרה אלו 61 ח"כים שיש להם אינטרס שלא יהיו בחירות (יש הרבה יותר מ-61 כאלו).

העולם לא דיכוטומי בין דמוקרטיה ודיקטטורה. יש עוד יצירי כלאיים באמצע, כמו שיהיה אצלנו אם ההפיכה המשפטית תושלם כמו שהיא כרגע. לא דיקטטורה אבל לא בדיוק דמוקרטיה.

ברפורמה רשום במפורש שלא ניתן יהיה לבטל את הבחירות 

לפני3 שעות , הנדון said:

מי שגנב את הטנק מאתר הנצחה פשוט בושה וחרפה וחייב ללכת לכלא על זה, זה באמת לא משנה שמאל ימין.

זה כן משנה. אם זה היה ימין יש מצב שאתה צודק. אם זה משמאל אין מצב בעולם.

מצד אחד כינון ״חוקה״ כפי שקרה כאן בשנות ה-90 שלא באמצעות נבחרי ציבור ובאמצעות תזות של שופטים כאלה או אחרים זה לא התגלמות הדמוקרטיה.

מצד שני ביטול וכינון חוקי יסוד באמצעות רוב רגיל זה פשוט הזיה… המצב פה חרא. מפחיד שאנשים הולכים על עיוור לפי המחנות הפוליטיים שלהם ומצדיקים אנשים כמו דרעי. 

כן צריך לעשות רפורמה, לא ככה…

לפני6 שעות , ג'ורדי said:

מצד אחד כינון ״חוקה״ כפי שקרה כאן בשנות ה-90 שלא באמצעות נבחרי ציבור ובאמצעות תזות של שופטים כאלה או אחרים זה לא התגלמות הדמוקרטיה.

מצד שני ביטול וכינון חוקי יסוד באמצעות רוב רגיל זה פשוט הזיה… המצב פה חרא. מפחיד שאנשים הולכים על עיוור לפי המחנות הפוליטיים שלהם ומצדיקים אנשים כמו דרעי. 

כן צריך לעשות רפורמה, לא ככה…

הקיצוניים בשני הצדדים (הכי קולניים והכי כוחניים) לא מאפשרים הסכמה רחבה. הקיצוניים משמאל בהיסטריה מאובדן שליטה ומסרבים להכיר בבעיות שהימין מציף, מהימין עסוקים בוואטאבוטיזם ודורסנות.

אלמוג כהן, ח"כ מטעם עוצמה יהודית, עלה ללייב בפייסבוק מההצבעה בלילה (אקט לא חוקי) וכל מה שהוא עשה שם זה להפנות את המצלמה לח"כים מהאופוזיציה, לצעוק להם כמו בבון "ברעה", "גזגז", "אוסקוט" וכד' ולזרוק לכל הסובבים אותו תגובות גזעניות לזה כמו "הם מבינים רק ככה, כמו כבש" או הקטע הזה שהוא אמר שאחמד טיבי רופא שהוא לא היה נותן לו לטפל בכלב שלו.

בכל מקום אחר בעולם בערך הוא כבר לא היה חבר פרלמנט. איזו בושה.

מה זה הדבר הזה?!?

https://twitter.com/LiorKenan/status/1627975980496060419?t=EHMSoRmmF9MGgSMwHQDufA&s=19

On 21.2.2023 at 14:48, סלבה said:

אלמוג כהן, ח"כ מטעם עוצמה יהודית, עלה ללייב בפייסבוק מההצבעה בלילה (אקט לא חוקי) וכל מה שהוא עשה שם זה להפנות את המצלמה לח"כים מהאופוזיציה, לצעוק להם כמו בבון "ברעה", "גזגז", "אוסקוט" וכד' ולזרוק לכל הסובבים אותו תגובות גזעניות לזה כמו "הם מבינים רק ככה, כמו כבש" או הקטע הזה שהוא אמר שאחמד טיבי רופא שהוא לא היה נותן לו לטפל בכלב שלו.

מה זה הדבר הזה?!?

https://twitter.com/LiorKenan/status/1627975980496060419?t=EHMSoRmmF9MGgSMwHQDufA&s=19

אל תשכח את "יש לה קול של זאת שעושה ספונג׳ה" על מירב בן ארי.

לפני1 שעה , סלבה said:

מה זה הדבר הזה?!?

אכן מעשה מכוער, אבל נראה לי שהייתי מעיף קודם מהפרלמנט תומכי טרור ואנשים שכופרים בקיומה של מדינת ישראל.

אגב את תמונת החיוכים של אלה שקוראים לתומכים שלהם לחסום כבישים ולהוציא כספים מישראל ראיתם? חבורה של צבועים, מיד אחרי שהתמונה פורסמה הם חזרו לענייני הפילוג והסבירו למה מה שכולם רואים בתמונה הוא שקר.

4A4B8182-45E4-4882-95BB-853B32E40A24.png

18 דקות לפני, סלבה said:

מה הבעיה בתמונה?

לכאורה, ביבי הולך ומברך את בועז טופורובסקי (יש עתיד) שחוזר אחרי תאונה או משהו והם מחוייכים ושמחים במקום לדקור אחד את השני.

אגב זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד. הקולות שנגד (שמאלנים) זה מצפים להחרמות והימנים מצפים שאם הם ככה מחויכים אז שיפסיקו להסית. אני בעד הידברות ודווקא מאוד בנוח עם התמונה הזאת.

לפני2 שעות , Silvio said:

לכאורה, ביבי הולך ומברך את בועז טופורובסקי (יש עתיד) שחוזר אחרי תאונה או משהו והם מחוייכים ושמחים במקום לדקור אחד את השני.

אגב זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד. הקולות שנגד (שמאלנים) זה מצפים להחרמות והימנים מצפים שאם הם ככה מחויכים אז שיפסיקו להסית. אני בעד הידברות ודווקא מאוד בנוח עם התמונה הזאת.

למקרה שעדיין לא הפנמת את זה:

המדינה בת ערובה במשחק צ'יקן בין תומכי ומתנגדי נתניהו. בגלל זה עברנו 5 מערכות בחירות, בגלל זה האופוזיציות עושות הכל כדי לתקוע לקואליציה מקלות בגלגלים גם על חשבון הציבור, ובגלל זה אף צד לא מוכן למצמץ ראשון כדי להכנס לשיחות על ההפיכה הזו. תוצר הלוואי של המשחקים האלה הוא ליבוי של השנאה והאיבה בין המחנות, על סף קרע פנימי בעם שכבר לא ניתן יהיה לאחות.

אנחנו בהתבצרות הזו כבר 4 שנים ואף צד עדיין לא התגמש וזה לא הולך לקרות עכשיו.

לפני13 שעות , סלבה said:

מה זה הדבר הזה?!?

בכל מקום בעולם תומכי המחבלים האלה היו יושבים בכלא או מגורשים לסוריה. 

רק אצלנו הם יושבים בכנסת החלאות האלה. זאת הבושה האמיתית וזה היחס שהם צריכים לקבל בכל מקום בו הם דורכים. הוא עוד היה עדין איתם. 

כן, בסדר.

מילא אתה גזען, מילא אתה חושב את כל הדברים האלה - אנחנו מדברים פה על חבר פרלמנט, בחיאת, לפחות שזה יהיה ברמה, משהו אינטילגנטי. הסתום עושה שם מהלכים של ילד מפגר בכיתה טיפולית. אני באמת לא מבין איך אפשר להגיב לזה בכל צורה אחרת מבוז ומבוכה.

נפל לי האסימון את מי אלמוג כהן מזכיר לי, איזה ילד שמן מהפנימייה שהייתי בה היה עושה קבוע קולות של חיות ומתגזען על הדרך לאריתראיות עם קולות של תרנגול הודו.

אחד לאחד הוא.

מעבר לזה מה עוד אפשר לומר על הנחותים מקואלציה ואופוזיציה? מאחל שכל שקל מסים יילך להם לטיפולים מסובכים להם ולמשפחות שלהם, עם שפוי מזמן היה עושה להם "ברה ברה" תוך כדי בעיטות לרקטום.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.