Jump to content

בחירות 2022, עונה חמישית

פנחס שוף

Recommended Posts

19 דקות לפני, Zizou said:

לכולם יש מוסר כפול. אתה יכול להגיד באותה מידה שהימין נגעל מהתמיכה של השמאל בערבים אלימים. את יכול להגיד באותה מידה שהרטוריקה של השמאל לא פחות אלימה משל הימין.

אתה יכול גם להגיד שרן בן שמעון ראוי לאמן נבחרת במונדיאל

לפני10 שעות , snufkin said:

בוודאי שהמפלגות הערביות מחבלים. ואגב, לפיד התלהב גם מקואלציה עם המשותפת בה רק לפני שבוע חברת כנסת היללה מחבלים. רק לפני יומיים, כסיף התיר את דמם של יהודים רק כי הם גרים במקום שהוא לא אוהב. ואחר כך בשמאל עושים הכל כדי להקים איתם קואליציה. איתם אין פחד (ואגב תנסה לברר מה דעתו של עבאס או טיבי על להטב..)

מי שמפחד ממפלגות דתיות יותר מאשר מאוייבי ישראל, הוא שטוף מוח עם חינוך לשנאה. זה בעיקר חוסר היכרות עם הצד השני. שב עם דתיים, תראה שהם לא אוכלי אדם ולא מעניין אותם להיכנס לך לצלחת. חופש נישואין לא היה כאן מקום המדינה וגם לא בממשלת הריפוי שהקמתם עם אוייבי ישראל. ואם מדובר על שמירת הסטטוס קוו, על מה זעקות השבר? חאלס עם הדמגוגיה. לא מזה הם פוחדים. הם מוסטים נגד הדתיים כאילו מחר יכפו עליהם ללכת עם כיסוי ראש. "לדחוך תכנים לחינוך" גוואלד!! הילד יכיר קצת יהדות, אולי אפילו יהיה אבא ואמא של שבת ולא הורה א' של שבת, אלוהים ישמור!

ברשותך, אדלג על הרוב כי יש הרבה ססמאות ודמגוגיה שאין טעם להתייחסות רצינית (ההערה על חופש הנישואין מדגימה שאפילו לא הבנת מה ניסיתי לומר, אז באמת חבל על הזמן של שנינו). אני מכיר דתיים מצויין, משמאלנים ועד מתנחלים קיצונים וכאלה שמאמינים בקונספירציות על רצח רבין, אז תחסוך ממני את הפטרונות של "שב עם דתיים". עוד דמגוגיה שלך זה לגמד תכנים דתיים כ"קצת יהדות" כאילו שאין תכנים שנויים במחלוקת (בלשון המעטה) וכאילו שזה לא בעייתי ללמד תכנים ללא פרספקטיבה ביקורתית. ומה עם הסרת תכנים שלא מתיישבים עם הנארטיב הדתי למשל (כמו תורה מדעית כזאת או אחרת)? גם זה לא נורא? אגב מעניין אם גם זאת הגישה שלך לגבי לימודי ליב"ה בחינוך החרדי.

לפני21 שעות , AvielMaccabi4 said:

החשש הזה שלך מבוסס על משהו מלבד הדמיון הפורה שלך? 

אני שמח להתכתב ולהתווכח בדיון מכבד. התגובה שלך למעלה מתנשאת ומזלזלת. 

אז כן. החשש שלי מבוסס על זה ש(1) זה כבר קרה בדמוקרטיות שדומות לזו שלנו. היום בהונגריה לאורבאן אין אפשרות להפסיד בחירות, גם כשהוא מקבל את מיעוט הקולות. בטורקיה המצב דומה. (2) בגדול, זה הכיוון שנתניהו לקח בשתי הקדנציות האחרונות שלו. כמובן שהוא מצדיק את זה: מבחינתו הפרקליטות, בתי המשפט והמשטרה מלאים בשמאלנים שנאמנים למתנגדים שלו וצריך להחליף אותם בימנים שמסכימים איתו. המהות של השינויים בועדה למינוי שופטים היא לתת לקואליציה כוח לעצב את הרשות השופטת. (3) זה עיקר התכנית שסמוטריץ׳ פרס ממש לפני הבחירות. הוא מגדיל משמעותית את מספר המינויים הפוליטיים שאפשר לבצע בתפקידים הבכירים בשירות המדינה, לרבות יועמ״שים - כולם יהיו ״משרות אמון״, הוא מכפיף את ביהמ״ש העליון לכנסת והוא מחזק את החסינות של הפוליטיקאים מהעמדה לדין. (ושוב, אני מתעלם ממה שהתקשורת התמקדה בו: ביטול סעיף המרמה והפרת האמונים, כדי לשחרר את נתניהו מהמשפט שלו).

לפני17 שעות , ravid said:

אתה יכול גם להגיד שרן בן שמעון ראוי לאמן נבחרת במונדיאל

עד כאן. צריך להיות גבול.

מאידך, על אלישע אמרו שהוא ״ראוי״, אז מבחינתי גם הסוס של קליגולה מועמד.

On 2.11.2022 at 09:53, Double said:

יש חשיבות גדולה לשאלה אם מרצ יעברו או לא. כרגע לגוש ביבי יש 65 מנדטים. כלומר הוא יכול להכניס את גנץ במקום בן גביר. אם מרצ עוברים אז הגוש יורד ל-62 והממשלה היחידה שיכולה לקום זה עם בן גביר(שגם הוא בוודאי ינצל את זה וידרוש כל תפקיד שירצה)

בסוף הם לא עברו... מה שכן, אם מקשיבים לקמיל פוקס, כנראה שהפער בין הגושים היה כ-3,000 קולות לטובת הימין. הניצחון הגדול של נתניהו הוא בזכות זה שמרצ ובלד לא עברו את אחוז החסימה. 

אחד הדברים המייאשים ביותר במצב כרגע הוא שאלה בחירות שישיות בחמש שנים, ובסה״כ כל הבחירות הביאו לאותה תוצאה סופית. השוני הוא במי התאחד ובמי לא, וכפועל יוצא מי עבר את אחוז החסימה ומי לא. עד שלא ייגמר משפט נתניהו (לכאן או לכאן) זה לא יישתנה. 

1 hour ago, רויקלה said:

אני שמח להתכתב ולהתווכח בדיון מכבד. התגובה שלך למעלה מתנשאת ומזלזלת. 

אז כן. החשש שלי מבוסס על זה ש(1) זה כבר קרה בדמוקרטיות שדומות לזו שלנו. היום בהונגריה לאורבאן אין אפשרות להפסיד בחירות, גם כשהוא מקבל את מיעוט הקולות. בטורקיה המצב דומה. (2) בגדול, זה הכיוון שנתניהו לקח בשתי הקדנציות האחרונות שלו. כמובן שהוא מצדיק את זה: מבחינתו הפרקליטות, בתי המשפט והמשטרה מלאים בשמאלנים שנאמנים למתנגדים שלו וצריך להחליף אותם בימנים שמסכימים איתו. המהות של השינויים בועדה למינוי שופטים היא לתת לקואליציה כוח לעצב את הרשות השופטת. (3) זה עיקר התכנית שסמוטריץ׳ פרס ממש לפני הבחירות. הוא מגדיל משמעותית את מספר המינויים הפוליטיים שאפשר לבצע בתפקידים הבכירים בשירות המדינה, לרבות יועמ״שים - כולם יהיו ״משרות אמון״, הוא מכפיף את ביהמ״ש העליון לכנסת והוא מחזק את החסינות של הפוליטיקאים מהעמדה לדין. (ושוב, אני מתעלם ממה שהתקשורת התמקדה בו: ביטול סעיף המרמה והפרת האמונים, כדי לשחרר את נתניהו מהמשפט שלו).

השיטה שלנו מפגרת לגמריי אין על זה עוררין, בשיטה הזאת מי שרוצה לנצח בחירות זה רק לפי המפלגות הקטנות. אין אצלי הצבעה קבועה ומי שטוב לי באותו רגע נתון אני מבציע לו, הדרך היחידה הפעם לסיים עם הטרלול הזה היא נפילה של מרצ והתחזקות של בן גביר. אם אני מסכים עם כל דעותיו ממש לא, אבל בצד השני יש לא פחות גרועים ממנו. כמו שאני לא רוצה מדינה דתית אני גם לא רוצה מדינת כל אזרחיה אלא משהו באמצע. רצוי לכל הצדדים להפסיק עם הפחדים האלו, כל עוד מישהו לא קורא לחיילי צהל רוצחים ונאצים כל דעה בדמוקרטיה היא לגיטימית, אני גם לא רואה שום בעיה עם הדעות הביטחוניות שלו. אף אחד פה לא ימחק את היהדות ואף אחד פה לא יהפוך אותנו לאיראן ויזרוק שמלאנים לבור.

20 דקות לפני, הנדון said:

השיטה שלנו מפגרת לגמריי אין על זה עוררין, בשיטה הזאת מי שרוצה לנצח בחירות זה רק לפי המפלגות הקטנות. אין אצלי הצבעה קבועה ומי שטוב לי באותו רגע נתון אני מבציע לו, הדרך היחידה לסיים עם הטרלול הזה היא נפילה של מרצ והתחזקות של בן גביר. אם אני מסכים עם כל דעותיו ממש לא, אבל בצד השני יש לא פחות גרועים ממנו. כמו שאני לא רוצה מדינה דתית אני גם לא רוצה מדינת כל אזרחיה אלא משהו באמצע. רצוי לכל הצדדים להפסיק עם הפחדים האלו, כל עוד מישהו לא קורא לחיילי צהל רוצחים ונאצים כל דעה בדמוקרטיה היא לגיטימית, אני גם לא רואה שום בעיה עם הדעות הביטחוניות שלו. אף אחד פה לא ימחק את היהדות ואף אחד פה לא הפוך אותנו לאיראן ויזרוק שמלאנים לבור.

רק רוצה להיות בטוח שהבנתי נכון: אתה לא מסכים עם בן גביר, אבל הצבעת לו כי בצד השני יש גרועים לא פחות? 

11 דקות לפני, רויקלה said:

רק רוצה להיות בטוח שהבנתי נכון: אתה לא מסכים עם בן גביר, אבל הצבעת לו כי בצד השני יש גרועים לא פחות? 

לא מסכים עם חלק מדעותיו אבל אין בארץ מישהו שאני מסכים איתו, מבחינתי הרוב המוחלט בכנסת זבלות, מניח שגם אתה לא מסכים עם כל הדעות של מי שהצבעת. ומרצ אני לא יכול לראות אותם ואת מירב מיכאלי. האמת בכלל לא רציתי להצביע (פעם שעברה לא הצבעתי לראשונה בחיי) @רויקלה

9 דקות לפני, הנדון said:

לא מסכים עם חלק מדעותיו אבל אין בארץ מישהו שאני מסכים איתו, מבחינתי הרוב המוחלט בכנסת זבלות, מניח שגם אתה לא מסכים עם כל הדעות של מי שהצבעת. ומרצ אני לא יכול לראות אותם ואת מירב מיכאלי. האמת בכלל לא רציתי להצביע (פעם שעברה לא הצבעתי לראשונה בחיי) @רויקלה

אוקיי, אז זה לא שהצבעת בן גביר כי בשמאל יש גרועים לא פחות - הצבעת לו כי הוא זה שמייצג הכי טוב את הדעות שלך כרגע? כי אם כן, אז העקרונות העיקריים שהוא רץ איתם הם: 1. להטמיע את המשפט ההלכתי במערכת החוקים הישראלית, 2. לבנות עוד התנחלויות, 3. לקדם את בניית בית המקדש בהר הבית, 4. להחיל את החוק הישראלי על כל השטחים. 5. להפוך את ערכי המדינה לערכי מוסר ״יהודים״ - מה שאומר, שינויים במערכת החינוך, הבריאות (למשל, התרת טיפולי המרה).

אלה הדעות שלך?

(בלי קשר, תאמין לי שגם לי קשה לראות את גלאון ומרב מיכאלי. מעדיף לראות שדור חוזר של המשחק בטרנר עליהן)

1. לא יקרה

2. אין לי שום בעיה עם זה, כל פיגוע שלהם צריך לקום שם עוד בית יהודי.

3. לא יקרה וזה גם ככה לא ישים לבנות מבחינה דתית.

4. גם אין לי בעיה עם זה (לא יקרה)

5. אני בעד להשאיר במדינה אופי יהודי ולא שתהפוך למדינת כל אזרחיה. והחלק השני לא יקרה 

גם זה שיבינו שאין לו בעיה עם גייז יש להם בעיה עם מצעדי גאווה שזכותם להגיד את זה, כמו שלמישהו יש זכות להגיד שהוא לא מעוניין בהנחת תפלין בבית ספר.  אני לא מצפה מאדם דתי שיגיד שהוא בעד מצעדי הגאווה. 

הדבר היחיד שאני באמת לא שלם עם זה הוא מי שנדבק אליו אבל גם זה בכל מפלגה יש מישהו כזה שלא יורד טוב בגרון. 

19 דקות לפני, הנדון said:

1. לא יקרה

2. אין לי שום בעיה עם זה, כל פיגוע שלהם צריך לקום שם עוד בית יהודי.

3. לא יקרה וזה גם ככה לא ישים לבנות מבחינה דתית.

4. גם אין לי בעיה עם זה (לא יקרה)

5. אני בעד להשאיר במדינה אופי יהודי ולא שתהפוך למדינת כל אזרחיה. והחלק השני לא יקרה 

גם זה שיבינו שאין לו בעיה עם גייז יש להם בעיה עם מצעדי גאווה שזכותם להגיד את זה, כמו שלמישהו יש זכות להגיד שהוא לא מעוניין בהנחת תפלין בבית ספר.  אני לא מצפה מאדם דתי שיגיד שהוא בעד מצעדי הגאווה. 

הדבר היחיד שאני באמת לא שלם עם זה הוא מי שנדבק אליו אבל גם זה בכל מפלגה יש מישהו כזה שלא יורד טוב בגרון. 

שים לב שעם רוב המצע שלו אתה לא מסכים, ורק אומר שזה ״לא יקרה״. זה המצע של המפלגה שלו: המקום שבו הוא כותב מה יקרה אם יהיה לו כוח. כשאתה מצביע לו אתה נותן לו כוח. 

1 hour ago, רויקלה said:

אוקיי, אז זה לא שהצבעת בן גביר כי בשמאל יש גרועים לא פחות - הצבעת לו כי הוא זה שמייצג הכי טוב את הדעות שלך כרגע? כי אם כן, אז העקרונות העיקריים שהוא רץ איתם הם: 1. להטמיע את המשפט ההלכתי במערכת החוקים הישראלית, 2. לבנות עוד התנחלויות, 3. לקדם את בניית בית המקדש בהר הבית, 4. להחיל את החוק הישראלי על כל השטחים. 5. להפוך את ערכי המדינה לערכי מוסר ״יהודים״ - מה שאומר, שינויים במערכת החינוך, הבריאות (למשל, התרת טיפולי המרה).

אלה הדעות שלך?

(בלי קשר, תאמין לי שגם לי קשה לראות את גלאון ומרב מיכאלי. מעדיף לראות שדור חוזר של המשחק בטרנר עליהן)

היכן ראית את כל מה שאתה כותב במצע של עוצמה יהודית. אשמח אם תפנה למקור.

מה שמצאתי זה, הקישור הזה:

https://haipo.co.il/item/388519

עונש מוות למחבלים, שינוי הוראות פתיחה באש, חסינות לחיילים ושוטרים באי3ועים לאומניים, הקמת מחלקים לפשיעה לאומנית, שימוע לשופטים, קרקעות לחיילים משוחררים ובוגרי ישיבות, מחיקת הרשות הפלסטינית, הגברת לימודי התנך ומחשבת ישראל בבתי הספר (5 יחידות), ביטול פנסיות לעובדים זרים, תמיכה בעיקרון מדינה יהודית ודמוקרטית

לא מסכים עם כל מה שיש שם (עם הרוב כן) אבל מכאן ועד מה שכתבת....

לפני2 שעות , רויקלה said:

בסוף הם לא עברו... מה שכן, אם מקשיבים לקמיל פוקס, כנראה שהפער בין הגושים היה כ-3,000 קולות לטובת הימין. הניצחון הגדול של נתניהו הוא בזכות זה שמרצ ובלד לא עברו את אחוז החסימה. 

אחד הדברים המייאשים ביותר במצב כרגע הוא שאלה בחירות שישיות בחמש שנים, ובסה״כ כל הבחירות הביאו לאותה תוצאה סופית. השוני הוא במי התאחד ובמי לא, וכפועל יוצא מי עבר את אחוז החסימה ומי לא. עד שלא ייגמר משפט נתניהו (לכאן או לכאן) זה לא יישתנה. 

אני חושב שלפחות נקבל עכשיו ממשלה יציבה ל-4 שנים כי לא יהיה אינטרס לאף אחד שם לפרק אותה. בכל מקרה יהיה מעניין יחסי בן גביר-נתניהו. וגם משפט נתניהו שיוכרע במהלך כהונתו.

On 3.11.2022 at 18:35, snufkin said:

עונש מוות למחבלים, שינוי הוראות פתיחה באש, חסינות לחיילים ושוטרים באי3ועים לאומניים, הקמת מחלקים לפשיעה לאומנית, שימוע לשופטים, קרקעות לחיילים משוחררים ובוגרי ישיבות, מחיקת הרשות הפלסטינית, הגברת לימודי התנך ומחשבת ישראל בבתי הספר (5 יחידות), ביטול פנסיות לעובדים זרים, תמיכה בעיקרון מדינה יהודית ודמוקרטית

עונש מוות למחבלים הוא מאוד קשה ליישום חוקי מנסיבות הגדרתיות. מה זה מחבל?

שינוי הוראות פתיחה באש זה סבבה, תלוי למה, כן?

חסינות לחיילים ושוטרים באירועים לאומניים זה לגמרי פשיזם, וגם איך בעצם מגדירים אירוע לאומני?

כנ"ל עם עניין המחלק. זה שהוא אומר שזה יקום בדרום ובצפון אומר בעדינות שזה כנראה גם סתם עבירות פליליות שעושים ערבים (נגיד פרוטקשן, בעיה חמורה שחייבים לחסל, אבל לא לאומני). "סמכויות חד משמעיות לשוטרים"? אתה אוהד כדורגל בישראל, אתה אמור להבין שזה חרא.

הקטע עם השופטים - מילא, סבבה, לא לגמרי מבין בזה.

אני לא מצליח להבין על מה ולמה לחלק קרקעות בחינם לחיילים ובוגרי ישיבות, בעיקר כי פשוט אין מספיק קרקע לחלק לכמות כזו של אנשים. פופוליזם טהור וניחוח (כמה מפתיע) פשיסטי (בחורינו הנהדרים לובשי המדים ושומרי התורה). בחורה ולקיה לא מחלקים בחינם, אגב, אלא מוכרים בסבסוד בחורי תחת ובלי יותר מידי דאגה לתשתיות בסיסיות.

אי אפשר לבטל את הרשות הפלסטינית ככה, המציאות עובדת שונה.

יש בגרות חמש יחידות בתנ"ך לכל המעוניין, אני לא מבין למה לעשות את זה באופן גורף. מחשבת ישראל זה תוכן דתי שמלמדים בחינוך הדתי בהיקף נרחב, בחינוך הממלכתי זה מיותר. לא מלמדים פה בתיכון תחומים בפילוסופיה שהניעו את כל התרבות המערבית שעליה מבוסס העולם כיום, אז שכולם ילמדו פילוסופיה דתית נישתית? זה ללמוד להיות בן אדם? מי הוא בכלל שיקבע מה זה "להיות בן אדם"?

החזרת כבוד זה יופי של מצע.

עובד זר מועסק בישראל כחוק, על מה ולמה למחוק לו זכות בסיסית של הפרשת דמי פנסיה? איך זה על חשבון הקשישים? מה זה הדבר הזה?

האיש הזה ליצן שצריך להיות מבוטל טוטאלית, לא צריך לתמוך בו, לא צריך לשתף עם התנועה שלו פעולה. זה אסון מהלך.

לפני23 שעות , snufkin said:

הינה מה שכתבתי, פלוס מקורות: 

1. להטמיע את המשפט ההלכתי במערכת החוקים הישראלית - https://www.idi.org.il/media/13907/עוצמה-יהודית.pdf סעיף 3 מצד שמאל. 

2. לבנות עוד התנחלויות,

https://www.idi.org.il/media/13907/עוצמה-יהודית.pdf סעיף 4 מצד שמאל. 

3. לקדם את בניית בית המקדש בהר הבית,

https://www.idi.org.il/media/13907/עוצמה-יהודית.pdf סעיף 6 מצד שמאל - ״נשיב את הריבונות והבעלות היהודית אל הר הבית״; בשנה שעברה בן גביר ארגן בכנסת כנס למען הר הבית ובו בנצי גופשטיין (חבר במפלגה שלו)אמר :בגלות היינו צריכים לשבת ולבכות על החורבן. היום בתקופה שלנו, כשיש לנו מדינה ריבונית, החובה שלנו לקום ולבנות. [...]. לא יודע אם הקואליציה הזאת תבנה [...] אבל נקווה שהממשלה הבאה תפעל לבניין המקדש. 

4. להחיל את החוק הישראלי על כל השטחים.

https://www.idi.org.il/media/13907/עוצמה-יהודית.pdf סעיף 7 משמאל: ״החלת ריבונות על כל חלקי א״י ששוחררו במלחמת ששת הימים.״

5. להפוך את ערכי המדינה לערכי מוסר ״יהודים״ - מה שאומר, שינויים במערכת החינוך, הבריאות (למשל, התרת טיפולי המרה).https://www.idi.org.il/media/13907/עוצמה-יהודית.pdf סעיף 11 משמאל: ״ערכי המדינה היהודית יהיו על פי המוסר היהודי והמשטר יהיה: דמוקרטיה יהודית.... כערך הדוחה כל ערך אוניברסלי. איננו רוצים לעמד את המדינה היהודית... גם לא באמצעות הדמוקרטיה המערבית. " אגב, מה שכתבת על עקרון המדינה היהודית והדמוקרטית לא נכון. הם בפירוש מתנגדים לעקרונות דמוקרטים אוניברסליים, ותומכים ב״דמוקרטיה יהודית״. 

בנוגע לטיפולי המרה: יחד עם בן גביר וסמוטריץ׳ רצה מפלגת נעם, שמקדמת את זה כבר המון זמן: https://noamparty.org.il/טיפולי-המרה-כך-עובדת-השיטה/

לפני22 שעות , Double said:

אני חושב שלפחות נקבל עכשיו ממשלה יציבה ל-4 שנים כי לא יהיה אינטרס לאף אחד שם לפרק אותה. בכל מקרה יהיה מעניין יחסי בן גביר-נתניהו. וגם משפט נתניהו שיוכרע במהלך כהונתו.

על פניו נראה שאתה צודק, אבל בפועל דברים מתפתחים אחרת הרבה פעמים, ואני לא יודע למה לצפות. נתניהו יהיה הסמן השמאלי בממשלה הזאת - לא עמדה שהוא אוהב להיות בה - ובו בזמן הוא יהיה סחיט מאוד (בעיקר אבל לא רק בגלל המשפט). לסמוטריץ׳ / בן-גביר יהיה המון כוח על נתניהו, כי הגורל שלו תלוי ברפורמה החוקתית שהם מקדמים, שמצד אחד כנראה משחררת אותו מהמשפט (הם ייבטלו את סעיף המרמה והפרת האמונים) ומצד שני הולכת מאוד מאוד רחוק, למקומות שאני חושב שהוא יפחד להגיע אליהם. בשלב מסויים, אם הם יידחקו את נתניהו לפינה, הוא יכול לעשות מה ששרון עשה ב-2005 - לפרק ממשלה יציבה כי הוא מרגיש שהוא לא שולט בה. הוא כבר עשה את זה כשלפיד היה שר האוצר שלו. 

שנתיים אחורה הייתי מהמר שזו ממשלה שלא תחזיק המון זמן כי בטח יהיה תאקל עם בן גביר שיפרק את הממשלה תוך משהו כמו שנתיים, נתניהו יחסום איזה מהלך קיצוני והעסק יתפרק. היום אני כבר לא בטוח בנוגע לזה, והתחושה שלי היא שביבי באמת התפלפ, הלגיטימציה לעומתה יהודית היא משהו שלא היה קורה אצלו בעבר.

לפני1 שעה , סלבה said:

שנתיים אחורה הייתי מהמר שזו ממשלה שלא תחזיק המון זמן כי בטח יהיה תאקל עם בן גביר שיפרק את הממשלה תוך משהו כמו שנתיים, נתניהו יחסום איזה מהלך קיצוני והעסק יתפרק. היום אני כבר לא בטוח בנוגע לזה, והתחושה שלי היא שביבי באמת התפלפ, הלגיטימציה לעומתה יהודית היא משהו שלא היה קורה אצלו בעבר.

זה תלוי במהלכים שבן גביר ירצה להוציא אל הפועל. אם זה בתחום המדיני או הביטחוני, או אפילו ביטחון פנים במקרים מסויימים, זה כבר עלול לערב את האמריקאים ושאר המערב, ואם ביידן יחליט ללחוץ מספיק ולתת בלוק למהלך כזה, נתניהו יאלץ להתקפל אם ירצה או לא, זה כבר גדול ממנו. ואז השאלה כבר איך בציונות הדתית יגיבו לזה. יכול מאוד להיות שבהבנה, כי יש להם הרבה סיכון בלפרק את הממשלה הזאת (הגוש השני לא יעשה שוב את אותה טעות של פיצול) וגם ביבי כל כך פופולרי שאין לו שום ביקורת מבית (מקסימום יאשימו את השמאל/דמוקרטים בנוהל). מצד שני, ככה הם לא יוכלו לקדם כמעט שום מדיניות שלהם. בענייני פנים כמו משפטים, חינוך, אוצר וכו', הוא יתן יד חופשית לגמרי, הוא קיבל הזדמנות פז לחלץ את עצמו מהמשפט והוא לא יוותר עליה. (במקרה כזה רק ריאקציה חזקה בשטח של המגזר החילוני-ליברלי המאוד חזק אולי תוכל למנוע את זה. אבל לא נראה שזה יקרה).

לפני4 שעות , סלבה said:

כמובן שאי אפשר להתנבא והכל יכול לקרות,

אבל מבחינה הגיונית, אחרי שלקח 5 סבבי בחירות להגיע סוף סוף לממשלה הומוגנית, אני לא חושב שיש מישהו מספיק מטומטם שם כדי להפיל אותה, בטח לא חמישה. 

לגבי נתניהו, לא מסכים שהוא ״התפלפ״.

אני בטוח שזאת לא ממשלת החלומות שלו, בה הוא הצד השמאלי של הממשלה. 

מצד שני, כשכל הצד השני מחרים אותו ומעדיף תומכי מחבלים עליו, אם לא היה נותן לגיטימציה לעוצמה, מה היה נשאר לו בעצם? 

הימור שלי, יתחיל ממשלת ימין למשך כמה חודשים, ובמשבר הביטחוני הראשון יצרף את גנץ שיגיד שעדיף שהוא ואייזנקוט ינהלו את המערכה מאשר בן גביר וסמוטריץ. 

וכשבן גביר ידרוש על כל רקטה מעזה להחזיר להם 200, ביבי שוב יוכל להתחבא מאחורי גנץ ולהגיד שהוא היה מת לעשות את זה אבל גנץ מנע ממנו.

(ואני אומר את זה בתור מצביע נתניהו)

אגב, הרצון האישי שלי היא ממשלה ימנית הומוגנית בלי אף אחד מהמרכז- שמאל, שתיישם סוף סוף מדיניות ימין אמיתית.

גם ככה התקשורת מציגה את הקואליציה הזאת כנאצים, אז אין להם מה לפחד לעשות מהפכות מרחיקות לכת במגזר הציבורי כולל צה״ל והמשטרה. 

אם זה לא יקרה עכשיו, זה כבר לא יקרה לעולם. (הימור שלי- לא יקרה)

לפני3 שעות , Sixto Rodriguez said:

אגב, הרצון האישי שלי היא ממשלה ימנית הומוגנית בלי אף אחד מהמרכז- שמאל, שתיישם סוף סוף מדיניות ימין אמיתית.

גם ככה התקשורת מציגה את הקואליציה הזאת כנאצים, אז אין להם מה לפחד לעשות מהפכות מרחיקות לכת במגזר הציבורי כולל צה״ל והמשטרה. 

אם זה לא יקרה עכשיו, זה כבר לא יקרה לעולם. (הימור שלי- לא יקרה)

אשרייך שאתה מצביע בגאווה לנאשם בפלילים ועוד יותר אשרייך שאתה מצפה שהממשלה הזאת תיישם מדיניות ימין אמיתית ותעשה מהפכות מרחיקות לכת במגזר הציבורי.

לפני6 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אשרייך שאתה מצביע בגאווה לנאשם בפלילים ועוד יותר אשרייך שאתה מצפה שהממשלה הזאת תיישם מדיניות ימין אמיתית ותעשה מהפכות מרחיקות לכת במגזר הציבורי.

כל מי שעומד בראש מפלגה סובל מהפרעת אישיות נרקסיסטית במקרה הטוב. אתם מצביעים כולם לאותם אנשים. אני אכליל ואומר שכולם שם צריכים להיות נאשמים בפלילים.

להצביע לנאשם בפלילים היא פעולה גרועה יותר מאשר להביא מורשע בפלילים לאולפן טלויזיה ולהתעלם מעצם הרשעתו בזמן שכיהן כראש ממשלת ישראל? (ועדיין לקרוא לו ראש ממשלת ישראל לשעבר).

הפרד ומשול עובד נהדר במדינה הזאת.

לפני10 שעות , מנג'ר יונייטד said:

נאשם בפלילים זה לא אשם.

אני באמת ובתמים מאמין שאם היית קורא את הפרוטוקולים של הדיונים במשפט, היית מוריד את טיעון הנאשם מהפרק.  

ואמרתי שאני לא מצפה שהממשלה תיישם מדיניות ימין, אלא מקווה :) 

אני יודע שהיית סרקסטי, אבל אם אתה מעוניין בדיון רציני ולא בעקיצות אני מוכן לאתגר :) 

לפני14 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אשרייך שאתה מגדיר עצמך איש ימין ועדיין ייחלת למעבר של מרצ ובל״ד את אחוז החסימה, רוויזיוניסט ממלכתי אמיתי. ספר לי שוב איך בגין היה מתבייש בליכוד של היום ואיך הנאשם בפלילים לקח לך את המפלגה ולכן אתה בוחר במחנה השני שרעיונותיו הם ממך והלאה, אבל כולם בו אציליים וממלכתיים.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.