Jump to content

בחירות 2022, עונה חמישית

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני2 שעות , Krishi said:

מי ניצל ניצול ציני פוליטי ורק על הדם? אני לא זוכר את הימין עושה משהו כזה אי פעם. אם כבר השמאל עשה את זה מלא פעמים כדי לקדם את תוכניות השלום ההזויות שלו.

השאלה מה מגדירים כלרקוד על הדם וכו' וכו' וכו'.

אם ביקורות על הממשלה שעקב המדיניות שלה היו נפגעים, אז הימין עשה את זה בין 93 ל-95

1 hour ago, אקיטה said:

שואל רציני, טורקיה זה כזה נורא? כאילו, מה ה"דיל ברייקרז" עבור אזרח ממוצע שמה?

52 דקות לפני, סלבה said:

מדינה חילונית עם כלכלה חזקה שנבנתה לאורך שנים, הפכה תחת ארדואן למדינה דתית עם כלכלה מפוררת לחלוטין כי הגירעון לא הפסיק לתפוח (בעקבות מהלכים די דומים לכאלה שהליכוד מדבר עליהם, עם כוח חרדי גדול זה בכלל בעיה). המטבע הטורקי חלש מאוד.

ומעבר לזה, זכויות אזרח בתורכיה תחת ארדואן זה לא משהו לכתוב עליו הביתה

יש חשיבות גדולה לשאלה אם מרצ יעברו או לא. כרגע לגוש ביבי יש 65 מנדטים. כלומר הוא יכול להכניס את גנץ במקום בן גביר. אם מרצ עוברים אז הגוש יורד ל-62 והממשלה היחידה שיכולה לקום זה עם בן גביר(שגם הוא בוודאי ינצל את זה וידרוש כל תפקיד שירצה)

1 דקה לפני, Double said:

יש חשיבות גדולה לשאלה אם מרצ יעברו או לא. כרגע לגוש ביבי יש 65 מנדטים. כלומר הוא יכול להכניס את גנץ במקום בן גביר. אם מרצ עוברים אז הגוש יורד ל-62 והממשלה היחידה שיכולה לקום זה עם בן גביר(שגם הוא בוודאי ינצל את זה וידרוש כל תפקיד שירצה)

מאמין שכך או כך הוא יקים קואליציה עם הציונות הדתית.

להקים עם גנץ במקום זה מהלך שחלק גדול מאוד מהציבור הימני לא יסלח לו בכזאת קלות

38 דקות לפני, spurs said:

מאמין שכך או כך הוא יקים קואליציה עם הציונות הדתית.

להקים עם גנץ במקום זה מהלך שחלק גדול מאוד מהציבור הימני לא יסלח לו בכזאת קלות

העבודה לא כל ממשלה שנייה מצטרפת לממשלה? אם גנץ יהיה תחת הממשלה בתור שר מן המניין זה לא יזיז לאף אחד

בכל מקרה זה לא יקרה לדעתי

לכל מי שאומר שסמוטריץ' הוא ימין כלכלי - כל עוד הוא לא מתכוון להילחם בתקצוב חרדים וערבים לא עובדים (הורדת קצבאות ילדים, תעדוף למשרתי צבא ואנשים עובדים, חובת לימודי ליבה וכו'), כל שאר המהלכים שהוא מתכנן הם טיפה בים

לפני2 שעות , אקיטה said:

שואל רציני, טורקיה זה כזה נורא? כאילו, מה ה"דיל ברייקרז" עבור אזרח ממוצע שמה?

לפני2 שעות , סלבה said:

מדינה חילונית עם כלכלה חזקה שנבנתה לאורך שנים, הפכה תחת ארדואן למדינה דתית עם כלכלה מפוררת לחלוטין כי הגירעון לא הפסיק לתפוח (בעקבות מהלכים די דומים לכאלה שהליכוד מדבר עליהם, עם כוח חרדי גדול זה בכלל בעיה). המטבע הטורקי חלש מאוד.

יש את המשברים הכלכליים, ויש גם את חורבן הדמוקרטיה שם. העובדה שהאופוזיציונרים המשמעותיים שיצאו נגד ארדואן (גם מתוך המפלגה שלו) הם או בכלא או בחו״ל. כשארדואן מפסיד בחירות מוניציפליות המשטרה יוצאת לשבור לאנשים את העצמות ויש בחירות חוזרות (שבהן הוא מפסיד שוב, אוקיי. השליטה לא מושלמת, אבל קרובה למושלמת). העובדה שהוא בונה חוקה שמבססת את השלטון שלו והופכת הפסד שלו בבחירות לאפשר תיאורטית (זה מה שאורבאן עשה בהונגריה). 

זה הדבר שאני חושש ממנו. פחות המשפט הנוכחי של נתניהו - זה כלום. אתמול רוב האזרחים תמכו בקואליציה של נתניהו - סבבה, מגיע לו שיהיה רוה״מ - בהצלחה. אבל מה ייקרה אם בעוד 5-6 שנים יהיה רוב נגד נתניהו, וועדת הבחירות המרכזית, בתי המשפט, המשטרה יהיו כולם עם אנשים ששייכים לו? וכל דמות רצינית שמדברת נגדו מסיימת בכלא עם כל מיני חשדות נגדה (ארדואן/פוטין סטייל), באופן שלא מאפשר בחירות רציניות?

20 דקות לפני, Zizou said:

לכל מי שאומר שסמוטריץ' הוא ימין כלכלי - כל עוד הוא לא מתכוון להילחם בתקצוב חרדים וערבים לא עובדים (הורדת קצבאות ילדים, תעדוף למשרתי צבא ואנשים עובדים, חובת לימודי ליבה וכו'), כל שאר המהלכים שהוא מתכנן הם טיפה בים

אין סיכוי שיפגעו בתקצוב חרדים בקואליציה שתהייה... יותר הגיוני שבן גביר יכיר בזכות השיבה.

1 hour ago, רויקלה said:

יש את המשברים הכלכליים, ויש גם את חורבן הדמוקרטיה שם. העובדה שהאופוזיציונרים המשמעותיים שיצאו נגד ארדואן (גם מתוך המפלגה שלו) הם או בכלא או בחו״ל. כשארדואן מפסיד בחירות מוניציפליות המשטרה יוצאת לשבור לאנשים את העצמות ויש בחירות חוזרות (שבהן הוא מפסיד שוב, אוקיי. השליטה לא מושלמת, אבל קרובה למושלמת). העובדה שהוא בונה חוקה שמבססת את השלטון שלו והופכת הפסד שלו בבחירות לאפשר תיאורטית (זה מה שאורבאן עשה בהונגריה). 

זה הדבר שאני חושש ממנו. פחות המשפט הנוכחי של נתניהו - זה כלום. אתמול רוב האזרחים תמכו בקואליציה של נתניהו - סבבה, מגיע לו שיהיה רוה״מ - בהצלחה. אבל מה ייקרה אם בעוד 5-6 שנים יהיה רוב נגד נתניהו, וועדת הבחירות המרכזית, בתי המשפט, המשטרה יהיו כולם עם אנשים ששייכים לו? וכל דמות רצינית שמדברת נגדו מסיימת בכלא עם כל מיני חשדות נגדה (ארדואן/פוטין סטייל), באופן שלא מאפשר בחירות רציניות?

החשש הזה שלך מבוסס על משהו מלבד הדמיון הפורה שלך? 

לפני2 שעות , Double said:

זה הדבר הכי טוב למדינה, אבל לא רואה את גנץ יורד מהעץ. הוא רוצה להיות ראש ממשלה וביבי בחיים לא יתן לו את זה. 

אגב בדיוק בגלל זה הימין ניצח בבחירות. גנץ התעסק באגו והכריז שהוא מתכנן להיות ראש הממשלה אחרי הבחירות. זה גרם ללפיד לפחד ולעשות טעות עוד יותר גדולה - לשתות את הקולות של מרצ והעבודה (שגם הן עשו טעות שלא התאחדו). 

1 hour ago, רויקלה said:

זה לא יקרה פה. 

בתי המשפט והמשטרה אחראים על התיקים של נתניהו וזה קרה בתקופתו. 

הממשלה הזאת תחזיק שנתיים גג ונלך לעוד בחירות (ספויילר: לא משנה מה יהיו התוצאות שוב פעם נשמע שמוכרים את המדינה לערבים/חרדים). לא חושב שיקרה שום דבר יוצא דופן כמו שלא קרה שום דבר יוצא דופן עם רע״מ בממשלה.

לפני9 שעות , Krishi said:

משעשע אותי זעקות השבר על החיים החילוניים בארץ או על זכויות הנשים. ממשיכים עם ההסתה הפילוג והדמגוגיה גם אחרי הבחירות. יפה מאוד. 

אני חושב שהם באמת ובתמים מאמינים בזה. 

יש לי מישהי בעבודה ששאלה ברצינות אם הם הולכים להעביר חוק על לבוש לנשים ונהיתה מוועתת. זה פשוט חינוך לשנאה וחוסר היכרות עם הצד השני. לא סתם הם העדיפו לשבת עם מחבלים(!!) ולא עם דתיים. ועזוב שהיחס של המחבלים לנשים, להטב וכו' הרבה יותר גרוע משל גדול החרדים ממאה שערים

עצוב שרוב האזרחים במדינה הם חילונים/מסורתיים/חובשי כיפה מתונים, וכבר שנים לא מצליחה לקום ממשלה שמייצגת את הרוב הזה בגלל אינטרסים פוליטיים ואישיים צרים.

בסופו של דבר, הדבר היחיד שכנראה יותר גרוע ממשלה דתית קיצונית כמו שעומדת לקום זה עוד סבב בחירות.

בוא נראה מה בן גביר הקשקשן יכול לעשות במציאות כשצריך גם לעשות ולא רק לדבר.

35 דקות לפני, snufkin said:

יש לי מישהי בעבודה ששאלה ברצינות אם הם הולכים להעביר חוק על לבוש לנשים ונהיתה מוועתת. זה פשוט חינוך לשנאה וחוסר היכרות עם הצד השני. לא סתם הם העדיפו לשבת עם מחבלים(!!) ולא עם דתיים. ועזוב שהיחס של המחבלים לנשים, להטב וכו' הרבה יותר גרוע משל גדול החרדים ממאה שערים

מצד אחד מתלונן על "חינוך לשנאה וחוסר היכרות עם הצד השני", מצד שני קורא לרע"מ מחבלים. כרגיל.. חוסר מודעות.. אלו המפלגות החרדיות שסירבו לעזוב את גוש נתניהו ולהצטרף לממשלת בנט לפיד ולכן הלכו לקואליציה עם רע"מ, האופציה הפחות מועדפת. לא צריך חוקי לבוש בשביל לדרוס חופש דת או חופש מדת (כמו שכבר קורה), לאפלות נשים, או לדחוף תכנים מסויימים לתוכניות לימודים שאגב אינם מוגנים בחינוך הממלכתי כמו בחינוך הדתי/חרדי. אבל הפער בהבנה שלכם מובן לי, לא חייב להיות שומר מצוות בשביל להתנגד לחופש נישואין למשל, אתם באמת לא מאמינים בזה.

https://m.ynet.co.il/articles/bk5u6zlsj

זה מראה כמה לפיד פוליטיקאי גרוע. בעוד ביבי דואג לכל הגוש שלו על מנת למקסם מנדטים, לפיד רצה לשאוב כמה שיותר מנדטים ליד עתיד בלי לדאוג למה שקורה בשאר הגוש. לא דאג לאיחוד של עבודה-מרץ וניסה לשאוב להם קולות

לפני1 שעה , snufkin said:

הראשון שהכשיר את הישיבה עם רעמ היה הפטרון שלכם מר בנימין נתניהו. 

זה נפל אך ורק בגלל סמוטריץ'. 

לפני1 שעה , Zizou said:

זה מראה כמה לפיד פוליטיקאי גרוע. בעוד ביבי דואג לכל הגוש שלו על מנת למקסם מנדטים, לפיד רצה לשאוב כמה שיותר מנדטים ליד עתיד בלי לדאוג למה שקורה בשאר הגוש. לא דאג לאיחוד של עבודה-מרץ וניסה לשאוב להם קולות

לפיד ניסה. מירב מיכאלי סרבה בכל תוקף.

לפני6 שעות , החתול הצהוב said:

השאלה מה מגדירים כלרקוד על הדם וכו' וכו' וכו'.

אם ביקורות על הממשלה שעקב המדיניות שלה היו נפגעים, אז הימין עשה את זה בין 93 ל-95

זאת גם תקופה אחרת ואנשים בשבילם מפלגה הייתה כמו קבוצת כדורגל. 

לפני2 שעות , Zizou said:

נתניהו הבין שהמשחק פה נהיה על המפלגות הקטנות. 

לפני2 שעות , snufkin said:

הימין הרוויח ביושר את האנטגוניזם כלפיו. היום בעידן הרשתות כולם יודעים איפה נמצא הריכוז הכי גבוה של ערסים אלימים, והמנהיגים לא בדיוק מנמיכים את הלהבות. זה בדיוק הדלק לתנועת רק לא ביבי. רק לא ביבי זה לא לאלימות החדש.

2 דקות לפני, ravid said:

הימין הרוויח ביושר את האנטגוניזם כלפיו. היום בעידן הרשתות כולם יודעים איפה נמצא הריכוז הכי גבוה של ערסים אלימים, והמנהיגים לא בדיוק מנמיכים את הלהבות. זה בדיוק הדלק לתנועת רק לא ביבי. רק לא ביבי זה לא לאלימות החדש.

אתה יודע איפה נמצאים הכי הרבה ערסים אלימים, שונאי להט"בים ונשים שחיים לפי דין דת? אצל הערבים.. מעניין שעל זה השמאל מוכן 'למחול' ולהתעלם

2 דקות לפני, Zizou said:

אתה יודע איפה נמצאים הכי הרבה ערסים אלימים, שונאי להט"בים ונשים שחיים לפי דין דת? אצל הערבים.. מעניין שעל זה השמאל מוכן 'למחול' ולהתעלם

נכון שיש לשמאל מוסר כפול. אבל זה לא רלוונטי לתוכן של מה שאמרתי.

9 דקות לפני, ravid said:

נכון שיש לשמאל מוסר כפול. אבל זה לא רלוונטי לתוכן של מה שאמרתי.

לכולם יש מוסר כפול. אתה יכול להגיד באותה מידה שהימין נגעל מהתמיכה של השמאל בערבים אלימים. את יכול להגיד באותה מידה שהרטוריקה של השמאל לא פחות אלימה משל הימין.

לפני3 שעות , snufkin said:

תגיד לה שתכין את הדרכון הזר או בקשה להכרה כמעמד פליטה. 

לפני3 שעות , Figo10 said:

מצד אחד מתלונן על "חינוך לשנאה וחוסר היכרות עם הצד השני", מצד שני קורא לרע"מ מחבלים. כרגיל.. חוסר מודעות.. אלו המפלגות החרדיות שסירבו לעזוב את גוש נתניהו ולהצטרף לממשלת בנט לפיד ולכן הלכו לקואליציה עם רע"מ, האופציה הפחות מועדפת. לא צריך חוקי לבוש בשביל לדרוס חופש דת או חופש מדת (כמו שכבר קורה), לאפלות נשים, או לדחוף תכנים מסויימים לתוכניות לימודים שאגב אינם מוגנים בחינוך הממלכתי כמו בחינוך הדתי/חרדי. אבל הפער בהבנה שלכם מובן לי, לא חייב להיות שומר מצוות בשביל להתנגד לחופש נישואין למשל, אתם באמת לא מאמינים בזה.

בוודאי שהמפלגות הערביות מחבלים. ואגב, לפיד התלהב גם מקואלציה עם המשותפת בה רק לפני שבוע חברת כנסת היללה מחבלים. רק לפני יומיים, כסיף התיר את דמם של יהודים רק כי הם גרים במקום שהוא לא אוהב. ואחר כך בשמאל עושים הכל כדי להקים איתם קואליציה. איתם אין פחד (ואגב תנסה לברר מה דעתו של עבאס או טיבי על להטב..)

מי שמפחד ממפלגות דתיות יותר מאשר מאוייבי ישראל, הוא שטוף מוח עם חינוך לשנאה. זה בעיקר חוסר היכרות עם הצד השני. שב עם דתיים, תראה שהם לא אוכלי אדם ולא מעניין אותם להיכנס לך לצלחת. חופש נישואין לא היה כאן מקום המדינה וגם לא בממשלת הריפוי שהקמתם עם אוייבי ישראל. ואם מדובר על שמירת הסטטוס קוו, על מה זעקות השבר? חאלס עם הדמגוגיה. לא מזה הם פוחדים. הם מוסטים נגד הדתיים כאילו מחר יכפו עליהם ללכת עם כיסוי ראש. "לדחוך תכנים לחינוך" גוואלד!! הילד יכיר קצת יהדות, אולי אפילו יהיה אבא ואמא של שבת ולא הורה א' של שבת, אלוהים ישמור!

51 דקות לפני, ravid said:

אין לי בעיה עם אנטגוניזם נגד תופעות כמו ביביזם וכו'. יש לי בעיה עם שנאה שנובעת פשוט מבורות, שמיבילה לפחד מיותר. יודע מה, בעצם אין לי בעיה, הבעיה היא שלהם. שימשיכו להאכיל את עצמם סרטים כאילו סמוטריץ' מחר הולך לחייב את כולם להגיע לתפילות במניין 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.