Jump to content

בחירות 2022, עונה חמישית

פנחס שוף

Recommended Posts

3 דקות לפני, ravid said:

ילדה/נערה ישראלית נחשפת לתוצאות ולממשלה המסתמנת. איזה מסר לדעתך היא מקבלת?

מקווה שהליכוד לפחות יכה טיפה על חטא ויתן משקל קצת יותר גדול לייצוג הנשי בממשלה

אותו מסר שמקבל גם ילד/נער ישראלי. 

4 דקות לפני, הנדון said:

הכל ישאר אותו דבר תהיה רגוע.

ערוץ הכנסת ערוץ פתוח או צריך לקנות? שוקל להתחמש בהרבה פופקורן.

יהיה מצחיק עם בן גביר והערבים.

הימורים אגב לכמה זה יחזיק? נותן לזה שנתיים גג, אני חושב שאני לארג'.

לפני7 שעות , סלבה said:

זה קצת הזוי שהקואליציה המסתמנת מוגדרת הכי ימנית כנראה בתולדות המדינה, וכלכלית היא על גבול הסוציאליסטית.

על גבול? הם סוציאליסטים על סף קומוניסטים. בגלל זה אין שום הבדל בין גלאון לזימי לבן גביר גפני, מלבד הרטוריקה. שני הצדדים מקדמים אג׳נדות של עלוקות מוצצי דם 

36 דקות לפני, אקיטה said:

יהיה מצחיק עם בן גביר והערבים.

אתה יודע שהם מתאמים בינם לבין עצמם את הריבים בכנסת? היה מישהו שפלט את זה פעם בטעות.

לא בהכרח על בן גביר נגד ערבים אלא באופן כללי.

37 דקות לפני, Raumdeuter said:

הישראלים(אני ביניהם) הפסידו ליהודים מזמן.

אז אתה מוזמן לארוז את עצמך גבר, אנחנו פה בשביל להישאר.

מצחיק לראות את נבואות הזעם לקהילה הגאה, לנשים ולחילונים כשבקואליציה הקודמת חבר כנסת קרא להם סוטים, ובבחירות הנוכחיות האלטרנטיבה לגוש הימין היא בל״ד וחד״ש תע״ל. מדברים איתי על כלכלה ימנית כאילו איימן עודה וחבריו חולקים את דעותיהם עם ירון זליכה, שלא נדבר על מרצ והעבודה.

שורה תחתונה, מעל 10 מנדטים עברו מהקואליציה הקודמת לזו המסתמנת, אנשים לא מרוצים מכך שמכרו את הקול שלהם והבלוף של ״מצביעי ימינה מרוצים״ נחשף במלואו. 

34 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מדברים איתי על כלכלה ימנית כאילו איימן עודה וחבריו חולקים את דעותיהם עם ירון זליכה, שלא נדבר על מרצ והעבודה.

הלוואי שהייתה פה כלכלה ימנית, הכי משעשע שבשביל הבעיות שיש לחברה הערבית כלכלית וביטחונית זאת הממשלה הכי טובה שיכולה להיות להם.

סמוטריץ' ובן גביר לא מטרידים אותי, שום דבר מהותי לא ישתנה בתחום המדיני והביטחוני, זה יותר גדול מישראל. הפיגועים והרקטות ימשיכו כרגיל רק שעכשיו לפחות יהיה פחות ניצול ציני פוליטי ומי שירקוד על הדם. יותר מטריד כוח בלתי פרופורציונלי לחרדים שעלול להוביל לחקיקה דתית ובוודאות לניתוב של מיליארדים לטובת החברה שלהם על חשבון כלל הציבור וגם אז מי שיפגע יותר יהיו כרגיל השכבות החלשות שמצביעות לגוש ביבי. הפער ברווחה, השכלה והכנסה לטובת מצביע המרכז-שמאל הממוצע לשאר האוכלוסייה ישאר בדיוק כמו ב-12 שנות נתניהו האחרונות. 

מעניין רק מה יהיה בתחום המשפטי והאם ביבי יקדם חקיקה פרסונלית בשביל לחלץ את עצמו מהמשפט, כרגע לא נראה שיש מי שיעצור אותו.

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

אז אתה מוזמן לארוז את עצמך גבר, אנחנו פה בשביל להישאר.

משעשע החוסר מודעות של אנשים כמוך. ישראל נשענת באופן תלותי על הסקטור החילוני-ליברלי שמחזיק אותה. אם אנשים כאלו ילכו עם מי תשאר פה? מי יהיה בצבא כשחצי מדינה כבר לא מתגייסת? מי יהיו הרופאים, מהנדסים, מדענים כלכלנים וכו', כשהם מהווים את החלק הארי של המשכילים בחברה. אם הם "אורזים" את עצמם אתה הופך להיות מדינת עולם שלישי.

13 דקות לפני, Figo10 said:

סמוטריץ' ובן גביר לא מטרידים אותי, שום דבר מהותי לא ישתנה בתחום המדיני והביטחוני, זה יותר גדול מישראל. הפיגועים והרקטות ימשיכו כרגיל רק שעכשיו לפחות יהיה פחות ניצול ציני פוליטי ומי שירקוד על הדם. יותר מטריד כוח בלתי פרופורציונלי לחרדים שעלול להוביל לחקיקה דתית ובוודאות לניתוב של מיליארדים לטובת החברה שלהם על חשבון כלל הציבור וגם אז מי שיפגע יותר יהיו כרגיל השכבות החלשות שמצביעות לגוש ביבי. הפער ברווחה, השכלה והכנסה לטובת מצביע המרכז-שמאל המומצע לשאר האוכלוסייה ישאר בדיוק כמו ב-12 שנות נתניהו האחרונות. 

מעניין רק מה יהיה בתחום המשפטי והאם ביבי יקדם חקיקה פרסונלית בשביל לחלץ את עצמו מהמשפט, כרגע לא נראה שיש מי שיעצור אותו.

מי ניצל ניצול ציני פוליטי ורק על הדם? אני לא זוכר את הימין עושה משהו כזה אי פעם. אם כבר השמאל עשה את זה מלא פעמים כדי לקדם את תוכניות השלום ההזויות שלו.

איזו חקיקה דתית אתה מצפה שתהיה בזמן הקרוב? ואיזה מיליארדים אמורים לזרום אליהם? כך או כך זה עדיין עדיף ממיליארדים שזורמים למחבלים ותומכיהם.

לגבי המשפט הלוואי שיקדמו כל חוק אפשרי כדי להעיף את המשפט המונפץ הזה לכל הרוחות.

3 דקות לפני, Figo10 said:

משעשע החוסר מודעות של אנשים כמוך. ישראל נשענת באופן תלותי על הסקטור החילוני-ליברלי שמחזיק אותה. אם אנשים כאלו ילכו עם מי תשאר פה? מי יהיה בצבא כשחצי מדינה כבר לא מתגייסת? מי יהיו הרופאים, מהנדסים, מדענים כלכלנים וכו', כשהם מהווים את החלק הארי של המשכילים בחברה. אם הם "אורזים" את עצמם אתה הופך להיות מדינת עולם שלישי.

יישארו פה מלא אנשים, לא כולם מרגישים שהם ישראלים נגד היהודים. זאת בכלל אמירה מוזרה והזויה.

14 דקות לפני, Figo10 said:

חוסר המודעות היחידי פה הוא שלך שניכסת לסקטור החילוני-ליברלי את כל הרופאים,מהנדסים, כלכלנים ואנשי הצבא במדינת ישראל.

היחידי ששלחתי לארוז זה את אדון ״ישראלי״ שחושב שהוא במאבק עם היהודים על המדינה.

2 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

חוסר המודעות היחידי פה הוא שלך שניכסת לסקטור החילוני-ליברלי את כל הרופאים,מהנדסים, כלכלנים ואנשי הצבא במדינת ישראל.

היחידי ששלחתי לארוז זה את אדון ״ישראלי״ שנמצא במאבק עם היהודים על המדינה.

תקרא יותר בזהירות. טענתי, ובצדק, שהסקטור החילוני-ליברלי מהווה את החלק הארי של המשכילים בחברה, ולא שכל בעלי אותם המקצועות שייכים לאותו סקטור. גם בצבא המשקל של החילונים גדול יותר מחלקם באוכלוסייה כשאתה מוריד מפוטנציאל הגיוס כמעט חצי (חרדים ערבים, בנות דתיות ואפילו חלק לא מבוטל ממסורתיות). האינטרס שלך לשמור על האוכלוסייה הזאת טוב טוב.

לפני4 שעות , Krishi said:

משעשע אותי זעקות השבר על החיים החילוניים בארץ או על זכויות הנשים. ממשיכים עם ההסתה הפילוג והדמגוגיה גם אחרי הבחירות. יפה מאוד. 

לעניינינו, כמעט כל פושעי הממשלה הקודמת סיימו את דרכם הפוליטית לפחות לזמן הקרוב ועפו הבית או לאופוזיציה יחסית מהר, כמו שאמרתי בזמנו. 

אני לא מצליח להבין את הגישה הכל כך פשטנית הזו של שמאל וימין. בסוף בסוף מקבלים ממשלה שהיא לא ממש ימנית בפועל, ופשוט מתנגדת נחרצות ברמת קללה לכל מה שיכול להתפרש כשמאל, ובטח ערבים, ברמה גזענית.

המפלגה הימנית ביותר בכנסת היא ישראל ביתנו, בכל מובן, והיא באופוזיציה, והייתה בקואליציה האחרונה כולל תיק האוצר. מנגד חצי מהליכוד אדומים, חצי (לפחות) מהציונות הדתית אדומים, כל המנדטים החרדים אולטרא-אדומים. זה יוצר יותר מחצי קואליציה שהיא לא ימנית בשום צורה.

וזה עוד מבלי להיכנס לנושא הקיצוניות הדתית בקואליציה הזו. כוח של הרבה מנדטים חרדים זה לא דבר חדש במיוחד וכבר קרה בעבר (ויותר מהיום), גם בתוך הקואליציה, אבל זה אף פעם לא בא עם כמות מנדטים גדולה כל כך של דתיים לאומיים, בטח לא כאלה שהם יותר חרד"לים כמו סמוטריץ'. מעל רבע מהכנסת, מעל חצי מהקואליציה, דוגלים במוצהר במדינת הלכה, ברמה שהיא אפילו לא טיפה מתונה. זה כבר לא מפד"לניקים אלא הקצה של האיחוד הלאומי כקול מתון ברשימה שדוחפת תומכי כך ולהב"ה. כימני, זה הדבר שהכי מפחיד אותי בפוליטיקה הישראל מאז ומעולם. אם זו אכן מגמה שתימשך ישראל הולכת בעקבות טורקיה, במקום ללכת בעקבות המערב.

לפני4 שעות , הנדון said:

אתה יודע שהם מתאמים בינם לבין עצמם את הריבים בכנסת? היה מישהו שפלט את זה פעם בטעות.

לא בהכרח על בן גביר נגד ערבים אלא באופן כללי.

1 hour ago, Figo10 said:

תקרא יותר בזהירות. טענתי, ובצדק, שהסקטור החילוני-ליברלי מהווה את החלק הארי של המשכילים בחברה, ולא שכל בעלי אותם המקצועות שייכים לאותו סקטור. גם בצבא המשקל של החילונים גדול יותר מחלקם באוכלוסייה כשאתה מוריד מפוטנציאל הגיוס כמעט חצי (חרדים ערבים, בנות דתיות ואפילו חלק לא מבוטל ממסורתיות). האינטרס שלך לשמור על האוכלוסייה הזאת טוב טוב.

אני מנסה להבין מה אתה טוען פה בעצם? ש65 מנדטים של גוש נתניהו ללא יוצא מן הכלל הם דתיים-שמרנים? שהחלק הארי של המשכילים בחברה העדיף, ללא יוצא מן הכלל, שתקום קואליציה עם אבו שחאדה וחבריו ממרצ והעבודה אנשי השוק החופשי? חוזר שוב על דבריי, היחיד ששלחתי לארוז הוא הבחור שהכריז למעלה שהישראלים הפסידו ליהודים(קורא את זה ועדיין תופס את הראש)

9 דקות לפני, סלבה said:

אני לא מצליח להבין את הגישה הכל כך פשטנית הזו של שמאל וימין. בסוף בסוף מקבלים ממשלה שהיא לא ממש ימנית בפועל, ופשוט מתנגדת נחרצות ברמת קללה לכל מה שיכול להתפרש כשמאל, ובטח ערבים, ברמה גזענית.

המפלגה הימנית ביותר בכנסת היא ישראל ביתנו, בכל מובן, והיא באופוזיציה, והייתה בקואליציה האחרונה כולל תיק האוצר. מנגד חצי מהליכוד אדומים, חצי (לפחות) מהציונות הדתית אדומים, כל המנדטים החרדים אולטרא-אדומים. זה יוצר יותר מחצי קואליציה שהיא לא ימנית בשום צורה.

וזה עוד מבלי להיכנס לנושא הקיצוניות הדתית בקואליציה הזו. כוח של הרבה מנדטים חרדים זה לא דבר חדש במיוחד וכבר קרה בעבר (ויותר מהיום), גם בתוך הקואליציה, אבל זה אף פעם לא בא עם כמות מנדטים גדולה כל כך של דתיים לאומיים, בטח לא כאלה שהם יותר חרד"לים כמו סמוטריץ'. מעל רבע מהכנסת, מעל חצי מהקואליציה, דוגלים במוצהר במדינת הלכה, ברמה שהיא אפילו לא טיפה מתונה. זה כבר לא מפד"לניקים אלא הקצה של האיחוד הלאומי כקול מתון ברשימה שדוחפת תומכי כך ולהב"ה. כימני, זה הדבר שהכי מפחיד אותי בפוליטיקה הישראל מאז ומעולם. אם זו אכן מגמה שתימשך ישראל הולכת בעקבות טורקיה, במקום ללכת בעקבות המערב.

מה במדיניות האוצר של ליברמן ומפלגתו גורם לך לחשוב שהם המפלגה הכי ימנית בכנסת? המצע? תקרא את המצע של סמוטריץ׳.

9 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מה במדיניות האוצר של ליברמן ומפלגתו גורם לך לחשוב שהם המפלגה הכי ימנית בכנסת? המצע? תקרא את המצע של סמוטריץ׳.

ליברמן, כשר אוצר בממשלה האחרונה ויחד עם עודד פורר מהמפלגה שלו, עשה את הפעולות הכי ימניות כלכלית שהיו כאן מזה שנים.

המצע של סמוטריץ' די ימני כלכלית, והוא בעצמו מאמין בזה (ולמען האמת הוא אחלה של איש ציבור), אבל בפועל חברי המפלגה שלו רחוקים מזה.

25 דקות לפני, סלבה said:

אם זו אכן מגמה שתימשך ישראל הולכת בעקבות טורקיה

שואל רציני, טורקיה זה כזה נורא? כאילו, מה ה"דיל ברייקרז" עבור אזרח ממוצע שמה?

Just now, אקיטה said:

שואל רציני, טורקיה זה כזה נורא? כאילו, מה ה"דיל ברייקרז" עבור אזרח ממוצע שמה?

מדינה חילונית עם כלכלה חזקה שנבנתה לאורך שנים, הפכה תחת ארדואן למדינה דתית עם כלכלה מפוררת לחלוטין כי הגירעון לא הפסיק לתפוח (בעקבות מהלכים די דומים לכאלה שהליכוד מדבר עליהם, עם כוח חרדי גדול זה בכלל בעיה). המטבע הטורקי חלש מאוד.

22 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אני מנסה להבין מה אתה טוען פה בעצם? ש65 מנדטים של גוש נתניהו ללא יוצא מן הכלל הם דתיים-שמרנים? שהחלק הארי של המשכילים בחברה העדיף, ללא יוצא מן הכלל, שתקום קואליציה עם אבו שחאדה וחבריו ממרצ והעבודה אנשי השוק החופשי? חוזר שוב על דבריי, היחיד ששלחתי לארוז הוא הבחור שהכריז למעלה שהישראלים הפסידו ליהודים(קורא את זה ועדיין תופס את הראש)

רובו המוחלט של גוש נתניהו (לא ללא יוצא מן הכלל) הוא אכן דתי-שמרני (כולל המסורתיים). רוב החילונים-ליברלים, שהם החלק הארי של המשכילים (ובעלי ההכנסות הגבוהות), הצביעו למרכז-שמאל ( יש להם בסיס ליברלי חברתי משותף עם העבודה ומרצ למרות התפיסה הכלכלית ובל"ד מעולם לא הייתה אופציה). אבל זאת לא הייתה המהות של הטענה שלי.

זה היה ניסוח לא מוצלח מצידו אבל אתה צריך להבין שיש פה סקטור חשוב מאוד עם זהות חילונית (קרא לה "ישראלית") שמרגיש נדחק ע"י החברה הדתית והדבר האחרון שאתה צריך זה לשלוח כאלו מפה כי אתה פשוט תלוי בהם נואשות.

40 דקות לפני, סלבה said:

סליחה, מפלגה שיושבת עם תומכי מחבלים לא יכולה להיות ימנית. וזה נכון גם לליברמן, וזה היה יכול להיות נכון גם לליכוד אם זה היה קורה. 

כלכלית סמוטריץ' הוא דווקא ימין מאוד. אבל ההשוואה שלי לא באה בעקבות זה, אלא על הבגידה והעונש. היו פה כאלה שאמרו שהיא תשרוד הרבה זמן, במיוחד שעבר התקציב, שהבייס של בנט נשאר אותו הדבר ואנחנו סתם ממציאים. אז הנה, בקושי שנה וקצת החזיקה מעמד קואליציה שהייתה בנויה על שונאי נתניהו ובוגדים אחרים שמכרו את העקרונות שלהם בשביל הכיסא בראשות הארכי נוכל בנט. 

אני אציין שני דברים. דבר ראשון האישיו העיקרי במדינת ישראל הוא הנושא הבטחוני. עד שאתה לא תפתור את הנושא הזה אין טעם בכלל להיכנס בכל הכח לדברים אחרים. מבחינתי היחידים שעוד יש סיכוי שיתנו לנו פיתרון כלשהו בנושא הזה זה מפלגות הימין וספציפית חברי הציונות הדתית. אין אף מפלגה שדוגלת בצעדים נצים קשים והכרחיים לדעתי חוץ מהם. ברגע שהם גדולים ויושבים בממשלה יש להם יותר כח. ברור לי שביבי יעשה הכל כדי למתן אותם, ואם תהיה אפשרות גם לזרוק אותם, בגלל זה צריך אותם כמה שיותר גדולים. 

עכשיו לגבי הנושא הכלכלי. כן, יש הרבה דברים שאני לא מסכים איתם בסופו של דבר. אבל כלכלית המדינה הייתה בנסיקה בתקופת ביבי, עם זה שיש לו אנשי ועדים במפלגה, עם זה שהוא עצמו העביר חוקים סוציאליסטים פופוליסטים. עדיין העבירו פה אחלה רפורמות, וניסו להקצץ בביורוקרטיה. בסוף בשורה התחתונה הבעיה העיקרית שהייתה לאזרחים פה זה לקנות דירה. אזרחים שעבדו והתנהלו כלכלית נכון יכלו לחיות פה, גם אם בדירה שכורה. שוב, לא הכל מושלם, אבל האלטנרטיבות היו גרועות בהרבה. אי אפשר לקבל הכל ביחד לצערי.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.