Jump to content

הישראליות באירופה 2022/2023

Recommended Posts

7 דקות לפני, Krishi said:

תן לי עוד מאמן אחד חוץ מבכר שהיה עושה שם את מה שהוא עשה, מדובר במקריות נטו (בתוספת כל סיפור אצילי ומיכה שזה הכי יוצא מן הכלל שיש ועוד שלל גורמים) ולא במשהו שיחזור על עצמו באופן קבוע. תחשוב כמה כוכבים בשמיים היו צריכים להסתדר בעולם הזה כדי שחיפה יקחו אליפות ויחזרו על הגל. זה מטורף. פאקינג מגפה עולמית, סגרים שמשביתים את הליגה כולל כל מיני הגבלות אחרות, משחקים ללא קהל, מאמן הכי טוב שהיה פה בהיסטוריה עוזב, פרשת מיכה ואצילי שהביאה להם את מי שהפך לשחקן הכי טוב בליגה בזמנו, היריבה חוטפת קורונה בכל הסגל כמעט בזמן שבחיפה צרצרים, פספוס במאמן אצלנו שמוביל לסחרור של 2 עונות,כמובן את כל איגוד השופטים והתקשורת מגויסים לטובתם ואפילו אז למרות כל אלה עדיין לקחו את זה בקושי רב בשיניים תוך כדי שהם ממשיכים להתבטל מולנו בכל משחק. 

מה שקרה בשנתיים האחרונות זה פשוט סטייה של הטבע. גליץ'. אי סדר קוסמי רגעי כזה. ואנחנו נתקן אותו העונה. 

מסכים שהכוכבים הסתדרו להם בצורה מטורפת. אם היית אומר לי במאי 20' חצי מהדברים שיקרו הייתי קורא לך משוגע.

ועדיין, הוא מאמן מעולה. הם לקחו את ההזדמנות בשתי ידיים ועשו הכל כדי להשיג את המטרות שלהם. אני אגב עדיין טוען (גם בזמן אמת) שאם אחרי העזיבה של איביץ' היינו מביא את בכר, היינו כרגע אחרי 4 רצופות.

לגבי המשפט האחרון- על הנייר עם כל המקרים שקרו אתה צודק, אבל היה לי ברור כל העשור הזה שמתישהו הנבלות האלו יחזרו.

ובעזרת השם, מהפה שלך לרגליים של יובא פריצה וערן.

28 דקות לפני, דקסטר said:

לא "פוחד" מתחרות אבל במהלך השנתיים של איביץ' היו אוהדים שדיברו על זה שמעדיפים תחרות בליגה ושלא יהיה קל כ"כ, בנתיים פחות כיף לי התחרות הזאת שאני מפסיד בה.

לעולם לא אבין אנשים שאומרים דברים כאלה.

43 דקות לפני, Krishi said:

תן לי עוד מאמן אחד חוץ מבכר שהיה עושה שם את מה שהוא עשה, מדובר במקריות נטו (בתוספת כל סיפור אצילי ומיכה שזה הכי יוצא מן הכלל שיש ועוד שלל גורמים) ולא במשהו שיחזור על עצמו באופן קבוע. תחשוב כמה כוכבים בשמיים היו צריכים להסתדר בעולם הזה כדי שחיפה יקחו אליפות ויחזרו על הגל. זה מטורף. פאקינג מגפה עולמית, סגרים שמשביתים את הליגה כולל כל מיני הגבלות אחרות, משחקים ללא קהל, מאמן הכי טוב שהיה פה בהיסטוריה עוזב, פרשת מיכה ואצילי שהביאה להם את מי שהפך לשחקן הכי טוב בליגה בזמנו, היריבה חוטפת קורונה בכל הסגל כמעט בזמן שבחיפה צרצרים, פספוס במאמן אצלנו שמוביל לסחרור של 2 עונות,כמובן את כל איגוד השופטים והתקשורת מגויסים לטובתם ואפילו אז למרות כל אלה עדיין לקחו את זה בקושי רב בשיניים תוך כדי שהם ממשיכים להתבטל מולנו בכל משחק. 

מה שקרה בשנתיים האחרונות זה פשוט סטייה של הטבע. גליץ'. אי סדר קוסמי רגעי כזה. ואנחנו נתקן אותו העונה. 

והגולים שהכוכב ספגו אתמול? מכלום. אשכרה עלו לאלופות מזה שהחטיאו פנדל ורק צריך שהיריבה תעיף את הכדור, בעיטה מ30 מטר של המגן הימני שנכנסת איכשהו והיריבה שמה גול עצמי בדקה 90, שמדיח אותם אחרי שהובילה 2-0 בדקה 44, יש יותר הזוי מזה?

כאילו אלוהים אמר ״הם אכלו חרא עשר שנים והם ממילא מסכנים מעצם העובדה שהם חיפאים, נפנק אותם שהכל ילך להם שנתיים״.

אבל זה ייגמר.

אנחנו מחזירים את הצלחת אלינו השנה ושכל הליגה כולל התקשורת ישתחוו ואז ילכו להזדיין בתחת.

1 hour ago, ravid said:

זה היה מאוד שונה ולא בר השוואה להיום. בתור התחלה- לא היה פלייאוף אלא רק 3 סיבובים. הבדל שני- בכלל לא היה מסלול אלופות ולא אלופות. כולם הוגרלו מול כולם ולמזלנו קיבלנו את המדורגת הכי קלה ובהפרש ניכר. 

מה משנה המסלול? בשני המקרים קיבלנו קבוצה שכולם ציפו שנקבל ממנה בראש כמו שעכשיו ציפו מחיפה לקבל בראש גם ביוון וגם בסרביה. למה אתה כ"כ בטוח שאין למכבי שום סיכוי מול סגנית של אחת מהמדינות האחרות בסדר הגודל שלנו, אפילו אם לא נהיה מדורגים? ניקוד אירופי זאת לא ערובה ליכולת וגם אם נקבל קבוצה חזקה יותר, התבוסתנות הזאת לא ברורה בכלל, כאילו שאין סנסציות בכדורגל ושאין הפתעות בכל עונה בשלב המוקדמות.

2 דקות לפני, Omer said:

מה משנה המסלול? בשני המקרים קיבלנו קבוצה שכולם ציפו שנקבל ממנה בראש כמו שעכשיו ציפו מחיפה לקבל בראש גם ביוון וגם בסרביה. למה אתה כ"כ בטוח שאין למכבי שום סיכוי מול סגנית של אחת מהמדינות האחרות בסדר הגודל שלנו, אפילו אם לא נהיה מדורגים? ניקוד אירופי זאת לא ערובה ליכולת וגם אם נקבל קבוצה חזקה יותר, אתם חייבים להפסיק להתנהג כאילו אין סנסציות בשלבי נוקאאוט.

אתם שוכחים גם את העובדה שגם אם מפסידים במסלול לא אלופות נזרקים לאירופית ומשם אם לא מנצחים אז לקונפרס. זה די מסלול ישיר לפלייאוף קונפרס גם אם עפת בשתי הסיבובים הקודמים. 

1 דקה לפני, forza said:

אתם שוכחים גם את העובדה שגם אם מפסידים במסלול לא אלופות נזרקים לאירופית ומשם אם לא מנצחים אז לקונפרס. זה די מסלול ישיר לפלייאוף קונפרס גם אם עפת בשתי הסיבובים הקודמים. 

גם נכון. שיפור הניקוד המדיני זאת גם דרך שלנו להחזיר נציגות לאירופית.

צר לי לבאס לכם את החישובים, אבל כבר היינו במצב שבו לישראל הייתה נציגה שניה בצ'מפיונס, זה החזיק בדיוק עונה אחת כי כמו שאמרו פה, קבוצות ישראליות לא יכולות להצליח באירופה באופן קבוע בגלל מגבלת הזרים, ומאז שהייתה לנו נציגה שניה הפער בין הליגות האירופאיות לליגת העל גדל משמעותית אחרי ההחלטה ששחקנים אירופאיים לא נחשבים זרים באירופה.

מישהו פה כתב שאין לנו מה לדאוג כי גולדהאר איש אמיד ואם רק ירצה יגדיל את ההשקעה, אז לא, מותר לקבוצה להפסיד בממוצע רק 10 מיליון יורו לעונה, לכן ההכנסות חשובות, לכן ההגעה של חיפה לבתים היא קריטית כי יש להם עכשיו הרבה להוציא, אם הם יצליחו במזימה שלהם לאזרח את מוחמד וסונדגרן תהיה לנו בעיה איתם בליגה בהמשך העונה.

ה"תרומה" שיש אנשים שחושבים שהעליה שלהם תיתן לישראל כליגה היא בעצם תרומה לחיפה בלבד, לנו עדיף היה שיהיו באירופית או בקונפרנס איפה שהם יכולים להמשיך להביא נקודות, אם כבר.

55 דקות לפני, דקסטר said:

מסכים שהכוכבים הסתדרו להם בצורה מטורפת. אם היית אומר לי במאי 20' חצי מהדברים שיקרו הייתי קורא לך משוגע.

ועדיין, הוא מאמן מעולה. הם לקחו את ההזדמנות בשתי ידיים ועשו הכל כדי להשיג את המטרות שלהם. אני אגב עדיין טוען (גם בזמן אמת) שאם אחרי העזיבה של איביץ' היינו מביא את בכר, היינו כרגע אחרי 4 רצופות.

לגבי המשפט האחרון- על הנייר עם כל המקרים שקרו אתה צודק, אבל היה לי ברור כל העשור הזה שמתישהו הנבלות האלו יחזרו.

אני מקווה מאוד שמכבי תדאג בשנים הקרובות לשמור על יחסים טובים עם ברק בכר, הוא לא יהיה בחיפה לנצח, מי יודע אם ומתי הכוכבים יסתדרו וזה יתאים גם לנו וגם לו. הזדמנות אחת פספסנו, אבל לא בטוח שלא תהיה אחת נוספת. אני בטח לא אתנגד לראות אותו פה (לא במקום איביץ', אבל גם איביץ' לא יהיה במכבי לנצח).

11 דקות לפני, Saar said:

צר לי לבאס לכם את החישובים, אבל כבר היינו במצב שבו לישראל הייתה נציגה שניה בצ'מפיונס, זה החזיק בדיוק עונה אחת כי כמו שאמרו פה, קבוצות ישראליות לא יכולות להצליח באירופה באופן קבוע בגלל מגבלת הזרים, ומאז שהייתה לנו נציגה שניה הפער בין הליגות האירופאיות לליגת העל גדל משמעותית אחרי ההחלטה ששחקנים אירופאיים לא נחשבים זרים באירופה.

מישהו פה כתב שאין לנו מה לדאוג כי גולדהאר איש אמיד ואם רק ירצה יגדיל את ההשקעה, אז לא, מותר לקבוצה להפסיד בממוצע רק 10 מיליון יורו לעונה, לכן ההכנסות חשובות, לכן ההגעה של חיפה לבתים היא קריטית כי יש להם עכשיו הרבה להוציא, אם הם יצליחו במזימה שלהם לאזרח את מוחמד וסונדגרן תהיה לנו בעיה איתם בליגה בהמשך העונה.

ה"תרומה" שיש אנשים שחושבים שהעליה שלהם תיתן לישראל כליגה היא בעצם תרומה לחיפה בלבד, לנו עדיף היה שיהיו באירופית או בקונפרנס איפה שהם יכולים להמשיך להביא נקודות, אם כבר.

מה ששונה מאז שהיו לישראל שתי נציגות במוקדמות זה שאז לא היו מסלולי אלופות/לא אלופות. מסלול אלופות מגביר את הסיכויים של קבוצות "בינוניות" כמו חיפה ואנחנו לעלות לבתים. בנוסף ב2024 מגדילים את ליגת האלופות ל36 בקבוצות - משמע יותר עולות מהמוקדמות. בנוסף למי שעולה יהיו 10 משחקים ולא 6 כמו היום (נגד 10 קבוצות שונות - 5 בית ו-5 חוץ) = הרבה יותר כסף (ועומס). שינוי נוסף זה הגדלה (או החזרה) ל5 עולות ממסלול האלופות - משמע אם נשמור על הניקוד שלנו יש סיכוי גבוה יותר להיות מדורגים בפלייאוף.

אגב, גם הליגה האירופית וגם קונפרס גודלות ל36 קבוצות. המשמעות היא שמחזיקת הגביע, גם אם ישראל תשמור על המקום הנוכחי שלה (21), תתחיל בשלב השני במוקדמות הליגה האירופית. 

58 דקות לפני, דקסטר said:

מאמן אדיר. מי שמזלזל בו בעצם מזלזל בעצמו. 

לפני1 שעה , Raumdeuter said:

אין תלונות מהותיות,אבל אני כן חושב שיכלנו להשיג יותר(להוציא שנתיים קורונה שזה באמת לא הוגן לאף קבוצה בישראל למדוד התקדמות בהן).

*אני מודה שהמצב שלי הוא מאוד פריבילגי כי אני הכרתי באופן מודע רק את מכבי של מיטש(קצת שניידר אבל לא באמת הייתי ממש עד הסוף בעניין של כדורגל) אז אני משתדל לקחת את זה בחשבון וזה טוב מאוד שיש פה אנשים כמוך שיוכלו לתת לי את האיזון שצריך מבחינת הציפיות.

קח את זה לגמרי בחשבון. זאת ההגדרה של הפריבילגיה. 

1 hour ago, דקסטר said:

הכל טוב, לפני 12 שנים לא הייתי מאמין בכלל וקונה את המצב הנתון ללא שאלה

אחרי 3 הצלחות הרצופות והעלייה לצ'מפיונס בקיץ שאחרי כבר רצו לי בראש תסריטים אחרים על מה אפשר לעשות פה. כנ"ל במאי 2020. 

לא "פוחד" מתחרות אבל במהלך השנתיים של איביץ' היו אוהדים שדיברו על זה שמעדיפים תחרות בליגה ושלא יהיה קל כ"כ, בנתיים פחות כיף לי התחרות הזאת שאני מפסיד בה.

עזוב אוהדים שמפנטזים תחרות בליגה. זה טימטום בכל מקרה. 

אין וואקום ואנחנו לא לבד בעולם. את ההתמודדות עם עצם העניין שיש גם רעיון לאחרים היינו צריכים כבר לעבור עם בש. ככה החיים נראים באופן כללי. לא למצמץ. זה מה שזה. 

17 דקות לפני, המכבייה said:

עזוב אוהדים שמפנטזים תחרות בליגה. זה טימטום בכל מקרה. 

אין וואקום ואנחנו לא לבד בעולם. את ההתמודדות עם עצם העניין שיש גם רעיון לאחרים היינו צריכים כבר לעבור עם בש. ככה החיים נראים באופן כללי. לא למצמץ. זה מה שזה. 

מסכים, ואוסיף - אני לא מפנטז על תחרות, אבל בואו לא נתכחש לזה שיותר כיף להיאבק עם חיפה (בעיקר כשמנצחים), ושיותר כיף לראות עונה שבה שתי הקבוצות טובות, ומתמודדות ישירות. כל אוהד מעדיף לנצח 6-0, אבל ה-4-3 הוא לא זיכרון פחות טוב.

ברור שלא רציתי שהם יחזרו, אבל הם כבר כאן - כמו שאמרת, אלה החיים. זה לא שמישהו בחר שהם יהיו טובים, אבל זה מה שיש. עכשיו להסתכל על חצי הכוס המלאה ועל זה שאם נדיח אותם מהכס זה יהיה משהו שלא עשינו 20 שנה, כי האליפות ב-2013 לא היתה כשהם אלופים מכהנים.

לפני1 שעה , חרישי הוא הלילה ואפל said:

והגולים שהכוכב ספגו אתמול? מכלום. אשכרה עלו לאלופות מזה שהחטיאו פנדל ורק צריך שהיריבה תעיף את הכדור, בעיטה מ30 מטר של המגן הימני שנכנסת איכשהו והיריבה שמה גול עצמי בדקה 90, שמדיח אותם אחרי שהובילה 2-0 בדקה 44, יש יותר הזוי מזה?

גם חיפה ספגו במפגשים האלה גולים שאפשר לקרוא להם "מכלום".

בשורה התחתונה לא היה שם מזל יוצא דופן, הxG במשחק בסרביה היה 1.81 - 1.63 לחיפה. בסמי עופר הוא היה 2.03 - 1.43 לחיפה. כלומר הגיעו למצבים יותר איכותיים וניצחו בצדק.

למעשה בכל ששת משחקי המוקדמות הם סיימו עם xG גבוה משל היריבה.

image.thumb.png.08a8cdc31cbc8de3b74c20342493d7ef.png

1 דקה לפני, Chris said:

גם חיפה ספגו במפגשים האלה גולים שאפשר לקרוא להם "מכלום".

בשורה התחתונה לא היה שם מזל יוצא דופן, הxG במשחק בסרביה היה 1.81 - 1.63 לחיפה. בסמי עופר הוא היה 2.03 - 1.43 לחיפה. כלומר הגיעו למצבים יותר איכותיים וניצחו בצדק.

למעשה בכל ששת משחקי המוקדמות הם סיימו עם xG גבוה משל היריבה.

image.thumb.png.08a8cdc31cbc8de3b74c20342493d7ef.png

אתה זוכר שחיפה החמיצו פנדל שגם הוא היה מוזר מאוד וכל שופט שלא מגיע מאנגליה בכלל שורק לעבירה של פיירו שם?

8 דקות לפני, Nadav El said:

אתה זוכר שחיפה החמיצו פנדל שגם הוא היה מוזר מאוד וכל שופט שלא מגיע מאנגליה בכלל שורק לעבירה של פיירו שם?

לא רואה מה שאתה רואה. לדעתי פנדל שכל שופט עם VAR נותן.