Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 22/23 ע"ש רכש קדימה רכש.

Raumdeuter

Recommended Posts

4 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אתה גם לא קראת אם זה מה שאתה מגיב. 

דור פרץ רצה לעזוב בגיל 26, אחרי עונה פסיכית זה כזה בעייתי? מי יש ללמוד פה? מכבי אשמים שהם לא האריכו לו חוזה כבר שנתיים לפני וסגרו את הפינה הזאת. בן חיים אמר בפודיום שבזמן שג׳ורדי היה כאן היו מאריכים לו חוזה כל פעם שהוא מגיע לשנתיים אחרונות כדי שלא יברח בחינם. גם יונתן אמר שעם הצעה טובה הוא היה נשאר. 

ושוב האיום הזה לא יעבוד כי אם מכבי לא תחזיר אותם אז היא תתקע עם שחקנים כמו חוזז, קוואס, ריקן וכו׳ ותמשיך להפסיד אליפויות בזמן שב״ש או חיפה יקחו אותם בשמחה.

לא בעייתי שדור פרץ רצה לעזוב בגיל 26 אחרי עונה פסיכית.

בעייתי שדור פרץ לא הסכים להאריך חוזה בגיל 24, בגיל 25 ובכל הפעמים שמכבי ניסו שיאריך.

אני לא נגד החזרה של פרץ באופן כללי, אני מחזיק ממנו ואוהב אותו.

פשוט מכבי מתנהלת לא טוב מבחינת החוזים, שחקן שלא מאריך משחק רגיל והכל בסדר. שחקנים נוספים יעשו לנו את זה ונהיה בבעיה.

אני רוצה שמכבי תמכור שחקנים בכסף לאירופה. זה מה שצריך לקרות. אם כוכב עוזב אותנו לאירופה זה צריך להיות בכסף ולא כי סירב להאריך חוזה ועזב בחינם.

אז שחקנים צעירים יותר יראו שהכוכבים של מכבי לא מאריכים חוזה, עוזבים בחינם ואז מכבי מתחננת שיחזרו. זה לא דבר תקין כשזה עם כל השחקנים שעזבו.

כסף עושים על שחקנים בגיל 21-22 גג. אם הם פה בגיל 25 פספסנו את הרכבת ושחקן שרוצה אירופה לא אמור לחדש בשלב כזה חוזה. אלה אם כן אין לו שכל.  

2 דקות לפני, zion8 said:

כסף עושים על שחקנים בגיל 21-22 גג. אם הם פה בגיל 25 פספסנו את הרכבת ושחקן שרוצה אירופה לא אמור לחדש בשלב כזה חוזה. אלה אם כן אין לו שכל.  

את יוני מכרנו בגיל 25 תמורת מעל 2 מיליון יורו.

טב"ח בגיל 27-28 תמורת 2.9.

אפילו לצורך הדוגמא לפני איזה עשור! חיפה קיבלה על רפאלוב 2.5 מיליון כשהיה בן 25 בערך.

אם אחשוב עוד אמצא עוד דוגמאות. ברור שיותר קשה למכור, אבל אבל אפשרי ביג טיים.

4 דקות לפני, וזה ברשת said:

לא בעייתי שדור פרץ רצה לעזוב בגיל 26 אחרי עונה פסיכית.

בעייתי שדור פרץ לא הסכים להאריך חוזה בגיל 24, בגיל 25 ובכל הפעמים שמכבי ניסו שיאריך.

אני לא נגד החזרה של פרץ באופן כללי, אני מחזיק ממנו ואוהב אותו.

פשוט מכבי מתנהלת לא טוב מבחינת החוזים, שחקן שלא מאריך משחק רגיל והכל בסדר. שחקנים נוספים יעשו לנו את זה ונהיה בבעיה.

אני רוצה שמכבי תמכור שחקנים בכסף לאירופה. זה מה שצריך לקרות. אם כוכב עוזב אותנו לאירופה זה צריך להיות בכסף ולא כי סירב להאריך חוזה ועזב בחינם.

אז שחקנים צעירים יותר יראו שהכוכבים של מכבי לא מאריכים חוזה, עוזבים בחינם ואז מכבי מתחננת שיחזרו. זה לא דבר תקין כשזה עם כל השחקנים שעזבו.

איך אתה יודע שפרץ סירב להצעות של מכבי? הוא סירב רק להצעות שהצענו לו כשהוא כבר היה שחקן חופשי וזה היה מאוחר מדי. למרות זאת הוא ישב והקשיב להצעות שנתנו לו ולא היה מאוד רחוק מלהשתכנע להמשיך. זה רק מראה שהוא לא פסל הישארות.

במקרה של פרץ אני מניח שהוא לא קיבל חוזה חדש עוד הרבה לפני בגלל שהייתה לו פציעה רצינית בעונה השנייה של איביץ׳ ואז אמרו נחכה לראות איך הוא יחזור מהפציעה. מניח שגם העזיבה של מנספורד הותירה אותנו ללא סמכות מקצועית שתחשוב על הדברים האלה ותסדר הארכות חוזים.

לעומת זאת במקרה של שחקנים כמו גלוך וגויאגון אין שום סיבה שמגיעים איתם למצב הנוכחי. את גלוך כנראה. נמכור בעל כורחנו מוקדם בגלל זה ועם גויאגון ניצלנו למזלנו. 

בשורה התחתונה הפתרון הוא שמכבי תדע מתי למכור שחקנים בזמן ותדע מתי להאריך להם חוזה ואיך לשכנע אותם להישאר. ג׳ורדי עשה את זה יפה מאוד, אולי כדאי שיצחקי יתקשר לבקש עצות.

אגב גם לחיפה הדברים האלה לא קורים. אבו פאני, חזיזה, נטע לביא חשבו על עזיבה והתליחו לשכנע אותם להישאר על ידי הארכת חוזה בזמן הנכון ועל ידי שכנועים. מניח שבקיץ הזה גם אצילי שיכול לצאת יצטרף לרשימה הזאת ויקבל חוזה חדש.

26 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אבל הוא הבין את הטעות ואפשר גם להבין שזה קרה גם בגלל ניהול הסגל של ואן לוון וההתנהלות של יצחקי. עם ג׳ורדי לא היו מקרים כאלה וגם לא עם איביץ׳. 

די נו, הוא רצה לצאת לא משנה מה.

התירוץ הזה שפטריק הוציא אותו דקה 60 במשחק הראשון באירופה ואז יוני נפגע, מפגר ומביך. אני לא מאמין לו וזה סתם סיבה מטופשת

לגבי יצחקי, אני מאמין שאם מיטש היה משחרר את החבל יצחקי היה משדרג לו את החוזה 

אין לי בעיה להחזיר לגיונרים אבל אין שום סיבה שהם יקבלו חוזה משודרג רק כי הם לגיונרים

יוני דרש שיפתחו לו את החוזה בגלל עלק עונה טובה, אז סבבה תחזור למכבי עם חוזה כמו שעזבת או אפילו פחות

נאה דורש נאה מקיים

10 דקות לפני, פנחס שוף said:

די נו, הוא רצה לצאת לא משנה מה.

התירוץ הזה שפטריק הוציא אותו דקה 60 במשחק הראשון באירופה ואז יוני נפגע, מפגר ומביך. אני לא מאמין לו וזה סתם סיבה מטופשת

לגבי יצחקי, אני מאמין שאם מיטש היה משחרר את החבל יצחקי היה משדרג לו את החוזה 

הוא רצה לעזוב את מכבי בגלל פטריק. תשמע מה בן חיים אמר בפודיום, השחקנים ידעו לאן זה הולך. למה שהוא ירצה להישאר פה במצב הזה? 

שכחת איך נראנו פה בתחילת העונה שעברה? איזה גועל נפש המשחקים היו באירופה? 

הכי קל להגיד שמיטש לא שחרר את החבל. מוזר שהעונה הוא מפזר מיליונים ועונה שעברה הוא לא הסכים להאריך חוזה לכוכב שלו. גלזר קיבל חוזה חדש כמה חודשים לפני שיונתן עזב (מניח שזה גם משהו שהשפיע על יוני), לא נראה לי שמיטש אמר לגלזר אני מאשר חוזה, אבל יונתן על הזין שלי.

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הוא רצה לעזוב את מכבי בגלל פטריק. תשמע מה בן חיים אמר בפודיום, השחקנים ידעו לאן זה הולך. למה שהוא ירצה להישאר פה במצב הזה? 

שכחת איך נראנו פה בתחילת העונה שעברה? איזה גועל נפש המשחקים היו באירופה? 

הכי קל להגיד שמיטש לא שחרר את החבל. מוזר שהעונה הוא מפזר מיליונים ועונה שעברה הוא לא הסכים להאריך חוזה לכוכב שלו. גלזר קיבל חוזה חדש כמה חודשים לפני שיונתן עזב (מניח שזה גם משהו שהשפיע על יוני), לא נראה לי שמיטש אמר לגלזר אני מאשר חוזה, אבל יונתן על הזין שלי.

שמעתי את שני הפרקים, אני בטוח שיוני היה עוזב בכל מקרה

לגבי הסיפא, אז מה אתה טוען שיצחקי לא רצה להאריך חוזה ליונתן?

8 דקות לפני, פנחס שוף said:

שמעתי את שני הפרקים, אני בטוח שיוני היה עוזב בכל מקרה

לגבי הסיפא, אז מה אתה טוען שיצחקי לא רצה להאריך חוזה ליונתן?

אני דווקא הבנתי אחרת. עם מאמן אחר יש מצב שהוא היה נשאר ובטח לא עושה את הבלאגן שעשה.

יצחקי לא ניסה להאריך לא חוזה אז כנראה שהוא לא רצה. אולי הוא החליט שזה מוקדם מדי או שלא מגיע לו חוזה חדש. למה גלוך ופארפה הגיעו למצב שאליו הם הגיעו? גם להם מיטש לא אישר?

אי אפשר להאשים את מכבי בכל דבר רע שקורה ולהגיד שליצחקי אין שום אחריות (אפילו על דבר כמו הארכת חוזה) ומצד שני לדבר על כמה ג׳ורדי היה גדול. ברור לי שאין להם את אותו כוח ועדיין זה לא הופך את יצחקי לבובה.

26 דקות לפני, מכביסט לעד said:

איך אתה יודע שפרץ סירב להצעות של מכבי? הוא סירב רק להצעות שהצענו לו כשהוא כבר היה שחקן חופשי וזה היה מאוחר מדי. למרות זאת הוא ישב והקשיב להצעות שנתנו לו ולא היה מאוד רחוק מלהשתכנע להמשיך. זה רק מראה שהוא לא פסל הישארות.

במקרה של פרץ אני מניח שהוא לא קיבל חוזה חדש עוד הרבה לפני בגלל שהייתה לו פציעה רצינית בעונה השנייה של איביץ׳ ואז אמרו נחכה לראות איך הוא יחזור מהפציעה. מניח שגם העזיבה של מנספורד הותירה אותנו ללא סמכות מקצועית שתחשוב על הדברים האלה ותסדר הארכות חוזים.

לעומת זאת במקרה של שחקנים כמו גלוך וגויאגון אין שום סיבה שמגיעים איתם למצב הנוכחי. את גלוך כנראה. נמכור בעל כורחנו מוקדם בגלל זה ועם גויאגון ניצלנו למזלנו. 

בשורה התחתונה הפתרון הוא שמכבי תדע מתי למכור שחקנים בזמן ותדע מתי להאריך להם חוזה ואיך לשכנע אותם להישאר. ג׳ורדי עשה את זה יפה מאוד, אולי כדאי שיצחקי יתקשר לבקש עצות.

אגב גם לחיפה הדברים האלה לא קורים. אבו פאני, חזיזה, נטע לביא חשבו על עזיבה והתליחו לשכנע אותם להישאר על ידי הארכת חוזה בזמן הנכון ועל ידי שכנועים. מניח שבקיץ הזה גם אצילי שיכול לצאת יצטרף לרשימה הזאת ויקבל חוזה חדש.

דיווחו על זה מספר פעמים, זכור לי. בזמן אמת הכוונה. הוא משך ומשך את מכבי.

לא יודע מאיפה הגעת למסקנה שהוא לא היה רחוק מלהשתכנע להמשיך... ומסכים שמכבי הייתה בתקופה עם יותר וואקום ניהולי אבל עדיין היה מי שיציע חוזים וכל זה, היה מנכל למועדון והיה ברק יצחקי. הם לא יושבים בחיבוק ידיים ומכבי זה מועדון מקצועני שמודע לדברים בסיסיים כאלה.

אגב דסה עשה לנו את אותו קטע ומשך ומשך במשך שנתיים לפחות אבל לפחות במקרה שלו הוא באמת יצא לכמה שנים באירופה ולגיטימי להחזיר אותו עכשיו.

דור פרץ ואיך שמתחננים אליו או יונתן כהן שהודה שרצה שידרוג בחוזה ועכשיו אומר שמכבי אולי יכולה לפתות אותו כי זהבי הגיע (מי אתה בכלל??) אם יחזרו עכשיו אחרי שנה לחוזה משודרג זה דבר שתהיה בטוח שהשחקנים היותר צעירים, והסוכנים שלהם, יראו ויסיקו את המסקנות.

3 דקות לפני, פנחס שוף said:

לפני שפטריק מונה למאמן עונה נוספת

נו באמת, לכולם היה ברור שהוא ימשיך. 

חוץ מזה שבפועל לא היו ליוני הצעות מדהימות, ככה שלמרות האמירה הזאת הוא יכל לוותר על אירופה ולהישאר.

2 דקות לפני, וזה ברשת said:

דיווחו על זה מספר פעמים, זכור לי. בזמן אמת הכוונה. הוא משך ומשך את מכבי.

לא יודע מאיפה הגעת למסקנה שהוא לא היה רחוק מלהשתכנע להמשיך... ומסכים שמכבי הייתה בתקופה עם יותר וואקום ניהולי אבל עדיין היה מי שיציע חוזים וכל זה, היה מנכל למועדון והיה ברק יצחקי. הם לא יושבים בחיבוק ידיים ומכבי זה מועדון מקצועני שמודע לדברים בסיסיים כאלה.

אגב דסה עשה לנו את אותו קטע ומשך ומשך במשך שנתיים לפחות אבל לפחות במקרה שלו הוא באמת יצא לכמה שנים באירופה ולגיטימי להחזיר אותו עכשיו.

דור פרץ ואיך שמתחננים אליו או יונתן כהן שהודה שרצה שידרוג בחוזה ועכשיו אומר שמכבי אולי יכולה לפתות אותו כי זהבי הגיע (מי אתה בכלל??) אם יחזרו עכשיו אחרי שנה לחוזה משודרג זה דבר שתהיה בטוח שהשחקנים היותר צעירים, והסוכנים שלהם, יראו ויסיקו את המסקנות.

לא זוכר דיווחים כאלה. הגעתי למסקנה שהוא לא היה רחוק מלהשתכנע גם מדיווחים. זכור לי שראו אותו נפגש עם נמני ויצחקי. הוא לא היה נפגש איתם אם הוא לא היה מוכן לשמוע על להמשיך. 

אתה אומר שלא יושבים בחיבוק ידיים, אבל ראינו את זה עם גולסה בזמנו שסיים חוזה והאריך רק באוגוסט, עם פרץ, עם טננבאום שמשך אותנו, עם סאבוריט והעונה עם פארפה וגלוך. 

הפתרון היחיד למה שאתה מתאר זה להפסיק את מגבלת הזרים ואז הרדיפה אחר לגיונרים וישראלים בכירים תיפסק. עד אז הם ימשיכו להיות סחורה חמה בין אם נקח חלק בזה ובין אם לא. 

5 דקות לפני, וזה ברשת said:

בדיוק, יונתן של לפני היציאה לא שווה ליונתן של אחרי היציאה, שווה פחות(אפרגן לו - שווה אותו דבר), לכן לא צריך לפרגן לו בחוזה מפוצץ ולא צריך "לפתות" אותו

55 דקות לפני, המכבייה said:

כל מילה שלך כאן. ואני לא חושב שהם אף פעם יבינו. ולמה? כי יש לזה תמיכה כלכלית בלתי נגמרת. הרעיון של להגדיל הכנסות טבעיות ובאמת להפוך את מכבי למקום של יצירה, פריחה גם בזכות עצמה(מה שמיטש היה בוודאי רוצה), לא עולה בראש בכלל. זה מה שיש. 

הויכוח הוא לא האם מכבי צריכה להגדיל הכנסות אלא האם חרם על לגיונרים חוזרים שיצאו בסיום חוזה יעזור להגדיל הכנסות (לטענתו זה יגרום לשחקנים ךהאריך חוזה וככה למכבי למכור אותם בכסף).... לדעתי אין לזה גרם של תועלת וזו מחשבה קצת ילדותית. ומכבי ימשיכו להביא שחקנים טובים על המדף, בטח שישראלים כי זה מה שצריך.

שחקן מצטיין שמתקרב לסוף החוזה שלא לא ימהר להאריך חוזה ולא משנה איזה חרם תעשה על מן דהוא. מה יגרום לשחקן להאריך בכל זאת? האיזון בין כמה כזף תציע לו לבין מה האופציות שלו בחוץ. אוסקר למשל לא יאריך גם בעד הון, גויאגון האריך. מכבי צריכה לשאוף למכור את השחקנים האלו שנה-שנתיים לפני תום החוזה ואין לזה שום קשר לחרם לגיונרים חסר תועלת ומרבה נזק.

ובנוסף צריך לזכור, כמעט תמיד יצאו שחקנים בסיום חוזה. כי זה המקום שלנו בשרשרת המזון של הכדורגל, אי אפשר למנוע את זה לחלוטין 

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

נו באמת, לכולם היה ברור שהוא ימשיך. 

חוץ מזה שבפועל לא היו ליוני הצעות מדהימות, ככה שלמרות האמירה הזאת הוא יכל לוותר על אירופה ולהישאר.

לא זוכר דיווחים כאלה. הגעתי למסקנה שהוא לא היה רחוק מלהשתכנע גם מדיווחים. זכור לי שראו אותו נפגש עם נמני ויצחקי. הוא לא היה נפגש איתם אם הוא לא היה מוכן לשמוע על להמשיך. 

אתה אומר שלא יושבים בחיבוק ידיים, אבל ראינו את זה עם גולסה בזמנו שסיים חוזה והאריך רק באוגוסט, עם פרץ, עם טננבאום שמשך אותנו, עם סאבוריט והעונה עם פארפה וגלוך. 

הפתרון היחיד למה שאתה מתאר זה להפסיק את מגבלת הזרים ואז הרדיפה אחר לגיונרים וישראלים בכירים תיפסק. עד אז הם ימשיכו להיות סחורה חמה בין אם נקח חלק בזה ובין אם לא. 

יש דברים שיותר קשורים למיץ'. אין מה לעשות. לטוב ולרע. השחקנים היותר מבוגרים, או שחקנים שלא מרכזיים כל כך או זרים, מכבי מחכה איתם לסוף העונה. ככה זה היה לרוב גם בתקופת ג'ורדי.

גולסה היה בן 28-29 וחיכו איתו לסוף העונה.

פתרון אני לא יודע מה הוא. יש לנו בעלים מדהים אבל יש לו חסרונות. וזה בסדר. מאוד מרגיז אותי שיש לנו שחקנים מתחת לגיל 22 שאין להם חוזה לפחות ל3-4 שנים קדימה, או שמחתימים ילד בן 18 לחוזה על 3 שנים ולא ל5 שנים. אבל מה לעשות.

מכבי מציעה חוזים, אבל בקצב שלה ושל הבעלים שלה ולא מנדנדת ולא מאיימת. ויש שחקנים שחותמים בסוף או תוך כדי, ויש כאלה שבוחרים לקחת את מכבי עד הסוף ולסיים חוזה (דאבור, דסה, פרץ). המעט שאפשר לעשות כדי לנסות לא לתת לזה לגיטימציה היא לא להראות להם כאילו אם יסרבו להצעות אז מכבי עדיין תרדוף אחריהם ותתחנן אליהם ככה.

6 דקות לפני, snufkin said:

הויכוח הוא לא האם מכבי צריכה להגדיל הכנסות אלא האם חרם על לגיונרים חוזרים שיצאו בסיום חוזה יעזור להגדיל הכנסות (לטענתו זה יגרום לשחקנים ךהאריך חוזה וככה למכבי למכור אותם בכסף).... לדעתי אין לזה גרם של תועלת וזו מחשבה קצת ילדותית. ומכבי ימשיכו להביא שחקנים טובים על המדף, בטח שישראלים כי זה מה שצריך.

שחקן מצטיין שמתקרב לסוף החוזה שלא לא ימהר להאריך חוזה ולא משנה איזה חרם תעשה על מן דהוא. מה יגרום לשחקן להאריך בכל זאת? האיזון בין כמה כזף תציע לו לבין מה האופציות שלו בחוץ. אוסקר למשל לא יאריך גם בעד הון, גויאגון האריך. מכבי צריכה לשאוף למכור את השחקנים האלו שנה-שנתיים לפני תום החוזה ואין לזה שום קשר לחרם לגיונרים חסר תועלת ומרבה נזק.

ובנוסף צריך לזכור, כמעט תמיד יצאו שחקנים בסיום חוזה. כי זה המקום שלנו בשרשרת המזון של הכדורגל, אי אפשר למנוע את זה לחלוטין 

בשום מקום לא כתבתי את המילה חרם. ואני ממש לא בעד משהו כזה. מדבר על בעיה כללית שצריך לפתור אותה.

בטריולגיית סרטים ב99% הסרט הראשון הוא הטוב ביותר ואחריו באים חיקויים די גרועים. אני בעד מחזוריות שעם תכנון נכון יכולה לעבוד כמו גלגל שיניים.

1 דקה לפני, snufkin said:

הויכוח הוא לא האם מכבי צריכה להגדיל הכנסות אלא האם חרם על לגיונרים חוזרים שיצאו בזיום חוזה יעזור להגדיל הכנסות (לטענתו זה יגרום לשחקנים ךהאריך חוזה וככה למכבי למכור אותם בכסף).... לדעתי אין לזה גרם של תועלת וזו מחשבה קצת ילדותית. ומכבי ימשיכו להביא שחקנים טובים על המדף, בטח שישראלים כי זה מה שצריך.

שחקן מצטיין שמתקרב לסוף החוזה שלא לא ימהר להאריך חוזה ולא משנה איזה חרם תעשה על מן דהוא. מה יגרום לשחקן להאריך בכל זאת? האיזון בין כמה כזף תציע לו לבין מה האופציות שלו בחוץ. אוסקר למשל לא יאריך גם בעד הון, גויאגון האריך. מכבי צריכה לשאוף למכור את השחקנים האלו שנה-שנתיים לפני תום החוזה ואין לזה שום קשר לחרם לגיונרים חסר תועלת ומרבה נזק

הדיון כאן מבחינתי הוא האם אנחנו מנסים להיות ישות עצמאית(תחת המטריה של מיטש) או שאנחנו נמשיך להציע חוזים של 800, 700 לעונה באהלן אהלן לדסה ופרץ כי אנחנו יכולים(וכבר קיבלנו על זה ברקס פעם). ואיך זה תואם השקעת ענק בנוער שתוך כדי אנחנו מעכבים את צמיחתו. זה לא נכון בעיני. אתם מדברים על תפקידים וישראלים נחוצים כי הם משאב נדיר. אנחנו לא אמורים לגדל את המשאבים הבאים ולתת להם להתפתח? כמו שעשינו גם עם דור פרץ? אני לא צריך נבחרת חלומות "על הנייר" במגרש. אני רוצה לעבוד בתקציב גדול כי אנחנו מועדון גדול. אני רוצה גם פתרונות אחרים ומחשבה מקורית. שיהיה סינכרון. 

שנמשיך לייצר. שמיטש ישלים 20 ולא 40. 

7 דקות לפני, המכבייה said:

הדיון כאן מבחינתי הוא האם אנחנו מנסים להיות ישות עצמאית(תחת המטריה של מיטש) או שאנחנו נמשיך להציע חוזים של 800, 700 לעונה באהלן אהלן לדסה ופרץ כי אנחנו יכולים(וכבר קיבלנו על זה ברקס פעם). ואיך זה תואם השקעת ענק בנוער שתוך כדי אנחנו מעכבים את צמיחתו. זה לא נכון בעיני. אתם מדברים על תפקידים וישראלים נחוצים כי הם משאב נדיר. אנחנו לא אמורים לגדל את המשאבים הבאים ולתת להם להתפתח? כמו שעשינו גם עם דור פרץ? אני לא צריך נבחרת חלומות "על הנייר" במגרש. אני רוצה לעבוד בתקציב גדול כי אנחנו מועדון גדול. אני רוצה גם פתרונות אחרים ומחשבה מקורית. שיהיה סינכרון. 

הכל נכון. אבל אתה גם מועדון ששואף לתארים ובנסיגה מקצועית משמעותית כבר שנתיים. לפעמים צריך פוש גדול יותר ממיטש. אנחנו בסיטואציה כזאת כרגע.

7 דקות לפני, המכבייה said:

טוב, מה שאתה מתאר כאן סוטה מהטענה העיקרית של "וזה ברשת". ברור שגם אני וכולם רוצים שמכבי תגדיל הכנסות ותצמצם כמה שאפשר הוצאות. זה קל ואין על זה ויכוח. מצד שני, זה כמובן מצריך איזון. אתה גידלת את גלזר, גויאגון (שלדעתי כבר היום הוא זר של סביב ה 2 מ' יורו), את מזרחי ורביבו (שהאחרון חייב לקבל צ'אנס לדעתי) וכמובן שאת גלוך היהלום. מצד שני, נמשיך להוציא סכומים על שחקנים ששווים את זה. ומיץ' ימשיך להביא כסף מהבית (בשאיפה שפחות), כי כדורגל זה עסק מפסיד (בטח בישראל). לא נהיה ברייק איבן

11 דקות לפני, וזה ברשת said:

יש דברים שיותר קשורים למיץ'. אין מה לעשות. לטוב ולרע. השחקנים היותר מבוגרים, או שחקנים שלא מרכזיים כל כך או זרים, מכבי מחכה איתם לסוף העונה. ככה זה היה לרוב גם בתקופת ג'ורדי.

גולסה היה בן 28-29 וחיכו איתו לסוף העונה.

פתרון אני לא יודע מה הוא. יש לנו בעלים מדהים אבל יש לו חסרונות. וזה בסדר. מאוד מרגיז אותי שיש לנו שחקנים מתחת לגיל 22 שאין להם חוזה לפחות ל3-4 שנים קדימה, או שמחתימים ילד בן 18 לחוזה על 3 שנים ולא ל5 שנים. אבל מה לעשות.

מכבי מציעה חוזים, אבל בקצב שלה ושל הבעלים שלה ולא מנדנדת ולא מאיימת. ויש שחקנים שחותמים בסוף או תוך כדי, ויש כאלה שבוחרים לקחת את מכבי עד הסוף ולסיים חוזה (דאבור, דסה, פרץ). המעט שאפשר לעשות כדי לנסות לא לתת לזה לגיטימציה היא לא להראות להם כאילו אם יסרבו להצעות אז מכבי עדיין תרדוף אחריהם ותתחנן אליהם ככה.

שוב, הכי קל להאשים את מיטש, אבל לא יודע כמה זה נכון. מיטש היה מוכן להאריך חוזה לגררו ולדור תורג׳מן, אבל לפארפה וגלוך לא? 

בתקופת ג׳ורדי לא היה שחקן שעזב אותנו בחינם מבלי שרצינו. ג׳ורדי מנע את זה בכך שידע להאריך חוזים בזמן. שכחת כמה פעמים חידשו לזהבי חוזה? 

דאבור לא עזב בחינם, הוא עזב בגלל סעיף שחרור נמוך. 

אם פרץ או יוני (או שניהם) יחזרו הסיכויים שלנו לתת עונה גדולה ולקחת אליפות ישתפרו משמעותית. מבחינתי זה הכי חשוב. 

8 דקות לפני, המכבייה said:

מאיפה הבאת את ה700-800 אלף? הכי הרבה שראיתי מהפרסומים זה חצי מיליון וגם במקרה הזה לא יודע עד כמה זה אמין. 

חוץ מזהבי שמרוויח משכורת פסיכית חתמו פה גם ביטון וואן אובריים כישראלים בכירים והחוזים של שניהם הם בסיבות ה300-400 אלף. זה משכורת ששחקן מחליף בימי ג׳ורדי היה מקבל. 

16 דקות לפני, וזה ברשת said:

בשום מקום לא כתבתי את המילה חרם. ואני ממש לא בעד משהו כזה. מדבר על בעיה כללית שצריך לפתור אותה.

זו בעיה שלא נתונה לשליטת מכבי, כוחות שוק חזקים פי כמה שולטים בזה. תמיד שחקנים ישאפו לשחק בקבוצות גדולות יותר ולנצח תתמודד עם הדילמות של למכור או לא למכור ומתי למכור כמה סמוך לסיום החוזה, וכמה כסף להציע כדי שיסכימו להאריך או אולי אפילו לנדות אותם כמו השיטה של שחר

9 דקות לפני, הילד בן 30 said:

הכל נכון. אבל אתה גם מועדון ששואף לתארים ובנסיגה מקצועית משמעותית כבר שנתיים. לפעמים צריך פוש גדול יותר ממיטש. אנחנו בסיטואציה כזאת כרגע.

אני חושב שזאת תמונה מוקצנת שנובעת מציפיות. חוויתי נסיגה מקצועית אמיתית. חוויתי את זה עשורים. אנחנו לא שם היום בזכות מיטש(תודה לאל). אנחנו מוגזמים ממש. ממש מכורים לתארים, הקריז שלנו הוא רק זה. ואם זה לא קורה גם כי יש עוד משתתפים בעניין? מה הקו שלנו? 

11 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שזאת תמונה מוקצנת שנובעת מציפיות. חוויתי נסיגה מקצועית אמיתית. חוויתי את זה עשורים. אנחנו לא שם היום בזכות מיטש(תודה לאל). אנחנו מוגזמים ממש. ממש מכורים לתארים, הקריז שלנו הוא רק זה. ואם זה לא קורה גם כי יש עוד משתתפים בעניין? מה הקו שלנו? 

מה זאת אומרת מכורים לתארים?

מבחינת קברניטי המועדון אולי חלק מהמטרות זה להפוך את מכבי ליישות עצמאית (מה שאתה מדבר עליו).

אבל מבחינתנו האוהדים? זאת המטרה.

הרי לא לשם כך התכנסנו?

אתה מדבר מכובע של יועץ אסטרטגי, אבל זה לא אמור להיות בראש מעיינך.

וגם לא שאר הדברים שכולם מדברים כאן על כמה לשלם למי איך ומתי.

כמו בכל עסק, הלקוחות לא שותפים למודל העסקי. הם לקוחות נטו.

אני בטוח שגם אתה לא מוכן לעבור עוד 3-4 עונות כמו האחרונה, לא להיות הישגי בזמן שהמתחרות שלך דוהרות קדימה, כדי שאולי המודל העיסקי יעבוד וההשקעה בנוער תשתלם לנו עוד כמה שנים עם קבוצה תחרותית.