Jump to content

נושא מלפפונים קיץ 22/23 ע"ש רכש קדימה רכש.

Raumdeuter

Recommended Posts

56 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אוי ואבוי.

זה מה יש. אתה חושב שיביאו 2 שחקני אגף? אתה חושב שנחתים אחד עד המחנה? לדעתי אין סיכוי

23 דקות לפני, אקיטה said:

נרענן רגע את זכרונם של לחוצי האגף:

-עונת אוסקר: מיכה ועטר.

עונת סוזה: טבח, יצחקי, ופאקינג עומרי אלטמן נראה לי.

-עונת פאקו: אותו דבר אם אני זוכר נכון

עונות איביץ: אצילי, צ'יקו,יוני, ועטר איזה חצי עונה.

למעשה, מכבי ברוב הזמן שיחקה בלי שום שחקן אגף טבעי, חלק מאלה שרשמתי באגף בכלל לרוב לא שיחקו שם אבל בכל זאת הוספתי + יש תקדימים עם שחקנים כמו מיכה שואללה זה עבד ועוד איך.

עכשיו שאלה, מה לדעתכם סט התכונות שצריך להיות לשחקן אגף בשונה משחקן 10 למשל? אשמח לדעת למה לדעתכם פארפה, אוסקר או גבי תחת איביץ' לא יכולים לשחקן על אגף שמאל עם כניסות לאמצע ולתת לסאבו המצוין לעשות על הקו את הפעולות שלו?

לא צריך סתם לזרוק שצריך טייטל מסויים, יש קבוצה שתהיה מאומנת על ידי איביץ' שימצא פתרונות משחקנים שהם לא פחות מטירוף של כישרון.

שחררו את הלחץ על האגף, יש ים פתרונות לאיביץ'. ומה שאתם מייחלים לו מעולם לא התקיים במכבי.

הכי חשוב זה בלמים, בלמים, בלמים. שחקן אגף מבחינתי שיחכו עד השנייה האחרונה של החלון. זה ממש לא "אוי ואבוי" כמו שאתם רואים. מי שכל כך לחוץ על ההתקפה כנראה לא מבין או מפנים מה יש למכבי הסגל השנה.

כל מי שרשמת הם שחקני אגף. אולי יוני ויצחקי פחות טבעיים, אבל עדיין אגף. מי יש לנו כמוהם בסגל היום?

מאז שאצילי עזב אותנו התפשרנו על העמדה הזאת. אמרו פה שאלמוג יהיה אחלה מחליף לאצילי (חחחחחח, אגב זה אותם אלה שהיום אומרים שבר כהן יכול להיות אצילי 2.0 וכל השקרים האלה שאנשים פה מספרים לעצמם) ושיש גם את דן ביטון (ראינו שזה לא עובד), טב״ח וחוזז באגף. את התוצאה של אותה עונה כולנו זוכרים. מתערב איתכם שאם היה לנו באותה עונה שחקן אגף טוב אנחנו אלופים.

הגיעה העונה שעברה וקיוויתי שילמדו מהטעות ויביאו שחקני אגף. במקום זה נתנו עוד צ׳אנס לבן חיים, חוזז וגררו. כל אחד מהם הראה שהוא לא מתאים. יוני עזב והביאו במקומו את קוואס אז בסוף יוצא שסיימנו את אותו חלון עם אגפים חלשים יותר ממה שהיה עונה קודם (שגם אז הייתה לנו בעיה שם). רגע לפני סוף החלון הביאו את קניקובסקי בתקווה שהוא יכול להיות הפתרון. גם עליו אנשים פה אמרו שהוא יהיה אצילי 2.0 וגם הוא נכשל באגף (ואמר בעצמו שהוא לא אוהב לשחק שם). 

בינואר הבאנו עוד חלוץ במקום לתקן את הבעיה הכי חמורה שלנו. 

יש פה זלזול בשחקני אגף למרות שכל אלופה פה ב10 שנים האחרונות לקחה אליפות עם שחקני אגף חזקים:

מכבי של אוסקר - מיכה באחלה עונה ומהצד השני עטר בעונה מפלצתית.
מכבי של סוזה ופאקו - יצחקי שהיה נהדר או מיכה כשיצחקי נפצע ובאגף השני טב״ח הישן והטוב.
ב״ש באליפויות - בוזגלו/מליקסון ובאגף השני וואקמה. 

מכבי של איביץ׳ - אצילי ובאגף השני יונתן בעונה של דאבל דאבל או עטר בעונה נהדרת.

חיפה - אצילי וחזיזה. שניהם מצויינים.

קבוצות לקחו פה אליפויות כשהתפשרו על בלמים (שרן ופיבן), כשהתפשרו על מגנים (חיפה ואנחנו בשושלת של ג׳ורדי) ואפילו כשהתפשרו על חלוצים (השנתיים עם איביץ׳). יש שתי עמדות שאף אלופה לא התפשרה עליהם וזה קישור ושחקני אגף. כנראה שיש לזה סיבה. 

בליגה שלנו שרוב הקבוצות משחקות בונקר הדרך הכי טובה לפרוץ אותו היא בעזרת אגפים חזקים. לא יהיה לנו את זה ולא נקח אליפות גם השנה. 

@מכביסט לעד אתה שם לב מה אתה רושם חבר? מיכה שחקן אגף מובהק? יוני לא אמרו בכלל שחייב לשחק מתחת לחלוץ או חלוץ? אצילי מה שיחק בביתר? יצחקי לא חלוץ בכלל? 

אתה סותר את עצמך קצת ועונה לי עם מחשבה בדיעבד. עובדתית הרבה מאוד שחקני לא אגף עברו לשחק שם אחרי שהמאמן התורן מצא פתרונות. כך גם איביץ' מצא וימצא גם השנה.

אני אאתגר אותך עוד קצת; לא ענית על השאלה מה סט התכונות שצריך להיות לשחקן אגף לעומת שחקן 10?

ועוד קצת אאתגר; אתה אומר למשל ביטון ראינו שזה לא זה באגף. אתה מתעלם מזה שזה קרה בקבוצה לא מאומנת תחת דוניס ויש הבדל קטן אבל רק קטן בין דוניס לאיביץ' אני חושב לא? מה שמאמן אחר ניסה ולא להצליח, לא אומר בהכרח שלא יכול לעבוד לעולם.

5 דקות לפני, פנחס שוף said:

מיכה היה שחקן כנף עד איביץ'

נכון וזה הוכחה חותכת לזה שסט תכונות של שחקן 10 דומה מאוד למה שהיה למכבי באגף לאורך השנים.

כי מיכה לא פיזי, לא מהיר, ולא בעל בעיטה משובחת, ממש האנטי של שחקן אגף האידאלי שיש לאנשים פה בראש, ועובדה, לא היה שום "אוי ואבוי".

הסיכוי להנחית שני זרים טובים לאגפים שמיד יתנו מספרים- לא באמת קיים. אני לא זוכר מקרה כזה. בעצם וואקמה הוא הזר ווינגר היחידי שכמובן הצליח(בעשור האחרון). היו לחיפה כמה ניסיונות כאלה, חלקם היו לא רעים, היו גם כמה מוכשרים. 

7 דקות לפני, אקיטה said:

נכון וזה הוכחה חותכת לזה שסט תכונות של שחקן 10 דומה מאוד למה שהיה למכבי באגף לאורך השנים.

כי מיכה לא פיזי, לא מהיר, ולא בעל בעיטה משובחת, ממש האנטי של שחקן אגף האידאלי שיש לאנשים פה בראש, ועובדה, לא היה שום "אוי ואבוי".

תלוי בדרישות של המאמן. ב 4-3-3 שחקן אגף צריך לרוץ אחרי מגנים, להיות מהיר ובעל משמעת טקטית גבוה משל 10 שהוא יותר חופשי ממשמות הגנתיות. שחקן אגף צצריך להיות גם כזה שידע לקבל כדור על שטח ולא לרגל (מהירות..) כדי לרווח את המשחק. נכון שיש 10 שידע לשחק באגף ולהיפך (אני חושב שגלוך יכל מאוד להתפתח באגף ולהיות ורסטילי) אבל לא כל 10 ידע להתאים את עצמו לאגף

2 דקות לפני, אקיטה said:

@מכביסט לעד אתה שם לב מה אתה רושם חבר? מיכה שחקן אגף מובהק? יוני לא אמרו בכלל שחייב לשחק מתחת לחלוץ או חלוץ? אצילי מה שיחק בביתר? יצחקי לא חלוץ בכלל? 

אתה סותר את עצמך קצת ועונה לי עם מחשבה בדיעבד. עובדתית הרבה מאוד שחקני לא אגף עברו לשחק שם אחרי שהמאמן התורן מצא פתרונות. כך גם איביץ' מצא וימצא גם השנה.

אני אאתגר אותך עוד קצת; לא ענית על השאלה מה סט התכונות שצריך להיות לשחקן אגף לעומת שחקן 10?

ועוד קצת אאתגר; אתה אומר למשל ביטון ראינו שזה לא זה באגף. אתה מתעלם מזה שזה קרה בקבוצה לא מאומנת תחת דוניס ויש הבדל קטן אבל רק קטן בין דוניס לאיביץ' אני חושב לא? מה שמאמן אחר ניסה ולא להצליח, לא אומר בהכרח שלא יכול לעבוד לעולם.

מיכה היה שחקן אגף לפני איביץ׳. כנראה שכחת את זה, אבל זה מה שהיה. איביץ׳ הפך אותו ל10. 

לגבי אצילי לא זכרתי בוודאות אז הלכתי לבדוק. בכל הקריירה היו לו רק 17 משחקים כ10. כל שאר המשחקים היו באגף ימין (173) וכמה בודדים באגף שמאל (17). 

לגבי יצחקי ויוני אמרתי שהם לא שחקני אגף טבעיים ובכל זאת שניהם אתלטים, זריזים וגולרים. 

יש שחקני 10 שיכולים להפוך לשחקני אגף, אבל זה לא אומר שכולם מתאימים לזה.

אם נתייחס ספציפית לסגל שלנו - לגלוך אין את הפיזיות לשחק באגף ולא מספיק עוצמה בבעיטה. אולי בעוד כמה שנים הוא יוכל לעשות את המעבר הזה. כרגע הוא יתקע שם. 

לקניקובסקי אין בעיטה טובה, אין מהירות ואין דריבל. ראינו שהוא לא מצא את עצמו באגף. 

לביטון אמנם יש יכולת מסירה טובה, אבל הוא לא מהיר, לא פיזי, לא גולר ואין לו דריבל. 

המשותף לשלושתם זה שכולם חלשים הגנתית. עוד משהו ששחקן אגף צריך.

יש עוד 10 אחד וזה גויאגון. יכול להיות שאם הוא ישפר את המספרים ואת הבעיטה הוא כן יוכל להיות שחקן אגף טוב כי הוא פיזי, יש לו מהירות ויש לו דריבל. הוא דוגמא לאחד שאיביץ׳ כן יכול להפוך לשחקן אגף. הבעיה שהוא מסיים חוזה ודיברנו על זה כבר. 

לגבי ביטון עם דוניס, נכון שלא היינו קבוצה מאומנת, אבל אנחנו רואים את היכולות של ביטון ורואים שהוא לא מתאים בשביל לשחק שם. יכול להיות שבכמה משחקים כגיבוי זה לא יהיה אסון, אבל אי אפשר לבנות על זה.

1 דקה לפני, snufkin said:

תלוי בדרישות של המאמן. ב 4-3-3 שחקן אגף צריך לרוץ אחרי מגנים, להיות מהיר ובעל משמעת טקטית גבוה משל 10 שהוא יותר חופשי ממשמות הגנתיות. שחקן אגף צצריך להיות גם כזה שידע לקבל כדור על שטח ולא לרגל (מהירות..) כדי לרווח את המשחק. נכון שיש 10 שידע לשחק באגף ולהיפך (אני חושב שגלוך יכל מאוד להתפתח באגף ולהיות ורסטילי) אבל לא כל 10 ידע להתאים את עצמו לאגף

מסכים.

אני רואה אותנו פותחים עונה עם פריצה יובא גבי ביטון אוסקר ופארפה, ואולי רק אולי גם ערן. אני באמת לא מודאג, כן אפשר לשפר עוד דבר או שניים לאיזון של הסגל אבל אפשר גם לחכות עם זה עד שנסגר על העמדות היותר דחופות (הגנה).

צריך לזכור גם עוד משהו חשוב, תפקידו של מאמן זה גם למקסם יכולות של שחקנים ולשפר אותם. 

9 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מיכה היה שחקן אגף לפני איביץ׳. כנראה שכחת את זה, אבל זה מה שהיה. איביץ׳ הפך אותו ל10. 

לגבי אצילי לא זכרתי בוודאות אז הלכתי לבדוק. בכל הקריירה היו לו רק 17 משחקים כ10. כל שאר המשחקים היו באגף ימין (173) וכמה בודדים באגף שמאל (17). 

לגבי יצחקי ויוני אמרתי שהם לא שחקני אגף טבעיים ובכל זאת שניהם אתלטים, זריזים וגולרים. 

יש שחקני 10 שיכולים להפוך לשחקני אגף, אבל זה לא אומר שכולם מתאימים לזה.

אם נתייחס ספציפית לסגל שלנו - לגלוך אין את הפיזיות לשחק באגף ולא מספיק עוצמה בבעיטה. אולי בעוד כמה שנים הוא יוכל לעשות את המעבר הזה. כרגע הוא יתקע שם. 

לקניקובסקי אין בעיטה טובה, אין מהירות ואין דריבל. ראינו שהוא לא מצא את עצמו באגף. 

לביטון אמנם יש יכולת מסירה טובה, אבל הוא לא מהיר, לא פיזי, לא גולר ואין לו דריבל. 

המשותף לשלושתם זה שכולם חלשים הגנתית. עוד משהו ששחקן אגף צריך.

יש עוד 10 אחד וזה גויאגון. יכול להיות שאם הוא ישפר את המספרים ואת הבעיטה הוא כן יוכל להיות שחקן אגף טוב כי הוא פיזי, יש לו מהירות ויש לו דריבל. הוא דוגמא לאחד שאיביץ׳ כן יכול להפוך לשחקן אגף. הבעיה שהוא מסיים חוזה ודיברנו על זה כבר. 

לגבי ביטון עם דוניס, נכון שלא היינו קבוצה מאומנת, אבל אנחנו רואים את היכולות של ביטון ורואים שהוא לא מתאים בשביל לשחק שם. יכול להיות שבכמה משחקים כגיבוי זה לא יהיה אסון, אבל אי אפשר לבנות על זה.

ייתכן וטעיתי בנוגע לאצילי אז אתן לך את הקרדיט, לא יודע למה זוכר שבביתר היה 10 לרוב.

בנוגע לכל השאר, הכל בדיעבד, הכל לא נמדד לאורך זמן בקבוצה כמו שצריך, הכל נתון לשינוי דעה. לדעתי האופציות שיש היום לאיביץ' בהתקפה משמעותית יותר איכותיות ומגוונות ממה שהיה לו כשהוא ב2 העונות שלו פה.

אפשר להסכים שלא להסכים, אני מקווה שבמכבי לא יפעלו כמו שאתם חושבים. לפחות מההדלפות אני שמח שנראה שיש דגש קודם על ההגנה ונכונות לתת לצעירים/מושאלים צ'אנס. תחושה שלי, גם איביץ' מסכים איתי.

11 דקות לפני, המכבייה said:

הסיכוי להנחית שני זרים טובים לאגפים שמיד יתנו מספרים- לא באמת קיים. אני לא זוכר מקרה כזה. בעצם וואקמה הוא הזר ווינגר היחידי שכמובן הצליח(בעשור האחרון). היו לחיפה כמה ניסיונות כאלה, חלקם היו לא רעים, היו גם כמה מוכשרים. 

כמה שחקני אגף מכבי ניסו להביא? רק קוואס וצ׳יקו (שהפך לחלוץ). לא חושב שאפשר ללמוד מזה משהו. 

גם חיפה לא הביאה הרבה שחקני אגף. לא חושב שאפשר להתייחס לעשור הקודם שלהם כדוגמא למשהו  כי הם נכשלו כמעט עם כל הזרים בכל העמדות, אבל בכל זאת הם הביאו את פריי שהיה אחלה למרות ששיחק רק חצי שנה ואת וילדסחוט שבעונה הראשונה היה סבבה. 

מספיק שנפגע בשחקן אגף אחד טוב שישדרג אותנו ובעוד אחד שיהיה סביר + והמצב שלנו יהיה הרבה יותר טוב. 

6 דקות לפני, אקיטה said:

ייתכן וטעיתי בנוגע לאצילי אז אתן לך את הקרדיט, לא יודע למה זוכר שבביתר היה 10 לרוב.

בנוגע לכל השאר, הכל בדיעבד, הכל. לדעתי האופציות שיש היום לאיביץ' בהתקפה משמעותית יותר איכותיות ומגוונות ממה שהיה לו כשהוא ב2 העונות שלו פה.

אפשר להסכים שלא להסכים, אני מקווה שבמכבי לא יפעלו כמו שאתם חושבים. לפחות מההדלפות אני שמח שנראה שיש דגש קודם על ההגנה.

אז לדעתך עם ביטון ופארפה באגפים אנחנו אלופים? 

2 דקות לפני, המכבייה said:

סגל זה איזון בין צרכים. אנחנו לא נביא שני שחקני אגף זרים כשיש לנו שלושה ארבעה פוטיציאלים למספר 10. זה מאד מאד פשוט. 

קצת מוזר שאתה אומר שסגל צריך איזון ועדיין בעד להישאר עם זהבי, יובאנוביץ׳ ופריצה כחלוצים…

אם פארפה נשאר צריך שחקן אגף אחד. אם לא אז יש שלושה שחקנים למספר 10 שאחד מהם (קניקבוסקי) הראה העונה שהוא נהדר כ8. לא רואה פה בעיה.

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

שאלה שטחית מאוד, ולשם אני מכוון בכל התגובות שלי. מה שאני כן חושב ששניהם שחקנים בעלי סט תכונות שבהחלט יכולים להתאים לכניסות מהאגף וחילופי מקומות עם ה10. אז כן באידאל בראש שלי זה בהחלט אפשרי שאגפים כאלה יעבדו תחת איביץ' כשיש לך מגנים שתוקפים טוב.

מה גם שלא אמרתי לא להביא שחקן אגף בכלל, אני אומר שאפשר לחכות ולראות מה איביץ' חושב וירצה לעשות עם השחקנים הקיימים. גם לקבל החלטות מוקדם מדי, זה סיכון.

בישראל צריך שחקן אגף טכני עם רגל הפוכה לרוב ועם בעיטה סבירה. נוואקמה, רפאלוב, אצילי, עטר, יוני, חזיזה, מליקסון ובוזגלו.

כולם שחקני אגף לא מהירים ביחס לשחקני אגף ו90 אחוז מהם שיחקו לרוב עם רגל הפוכה וכבשו לא מעט מחוץ לרחבה.

איביץ לא יוותר על המרכיב הזה בקבוצה שלו ב100 אחוז, אלה לא חייבים להיות 2, מספיק 1 כזה ועוד אחד סטייל מיכה או סטייל טבח.

30 דקות לפני, המכבייה said:

וכנראה שיש לכך סיבה. שחקני כנף קלאסיים וטובים אין הרבה, בטח לא בטווח השכר והעלות שמכבי רוצה/יכולה לשלם שישכנע אותם להגיע לכאן

14 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כמה שחקני אגף מכבי ניסו להביא? רק קוואס וצ׳יקו (שהפך לחלוץ). לא חושב שאפשר ללמוד מזה משהו. 

גם חיפה לא הביאה הרבה שחקני אגף. לא חושב שאפשר להתייחס לעשור הקודם שלהם כדוגמא למשהו  כי הם נכשלו כמעט עם כל הזרים בכל העמדות, אבל בכל זאת הם הביאו את פריי שהיה אחלה למרות ששיחק רק חצי שנה ואת וילדסחוט שבעונה הראשונה היה סבבה. 

מספיק שנפגע בשחקן אגף אחד טוב שישדרג אותנו ובעוד אחד שיהיה סביר + והמצב שלנו יהיה הרבה יותר טוב. 

קצת מוזר שאתה אומר שסגל צריך איזון ועדיין בעד להישאר עם זהבי, יובאנוביץ׳ ופריצה כחלוצים…

אם פארפה נשאר צריך שחקן אגף אחד. אם לא אז יש שלושה שחקנים למספר 10 שאחד מהם (קניקבוסקי) הראה העונה שהוא נהדר כ8. לא רואה פה בעיה.

שלישיית חוד כזאת, בהימצא הפיתרון הטקטי, זה כח שלא כדאי לפספס. אבל גם אם זהבי לא יבוא, לא חושב שיגיעו שני ווינגרים זרים.  

13 דקות לפני, המכבייה said:

שלישיית חוד כזאת, בהימצא הפיתרון הטקטי, זה כח שלא כדאי לפספס. אבל גם אם זהבי לא יבוא, לא חושב שיגיעו שני ווינגרים זרים.  

לא חושב שיש פתרון טקטי שיכול להכיל שלושה חלוצי 9 קלאסים. 

אם זהבי לא יבוא כנראה שלא יגיעו שני ווינגרים זרים. אם כן יכול להיות שימכרו את אחד החלוצים הזרים ויביאו שני שחקני אגף זרים. 

לפני2 שעות , MTA For Ever said:

אתה אומר אוי ואבוי אבל זה בהחלט אופציה.

ולא הייתי ממהר לפסול את זה כבר עכשיו.

לא יצליחו לצאת למחנה עם סגל סגור 100%.
יש לו הרבה שחקנים לבחון ולראות מי מתאים לו ולאן.

פדאנט כמו איביץ׳ גם מכיר את כל השחקנים האלו מבר כהן ועד דן ביטון. 

לא מבין מה יש לבחון?

איביץ לא ראה את המשחקים של מכבי?

לנחמיאס,טבח,גראלדש,חוזז,אלמוג, קוואס וחאליילה, אין מקום בקבוצה.

במקומם צריכים להגיע שחקנים הרבה יותר טובים.

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא חושב שיש פתרון טקטי שיכול להכיל שלושה חלוצי 9 קלאסים. 

אם זהבי לא יבוא כנראה שלא יגיעו שני ווינגרים זרים. אם כן יכול להיות שימכרו את אחד החלוצים הזרים ויביאו שני שחקני אגף זרים. 

ביחד בהרכב? כנראה שלא. הייתי שמח אם היה נסגר עם פארפה, וממתין לקראת סוף החלון לשינויים אם נדרשים.