Jump to content

מכביפדיה חוגגת חמש שנות פעילות!

מכביפדיה

Recommended Posts

MaccabiPedia5BooksV6.thumb.png.de764a115822a57ffceab0cd0943402d.png

חמש! חמש! חמש! חמש! חמש!
יום הולדת חמש למכביפדיה! מזל טוב לנו!
חמש שנים בדיוק חלפו מהרגע בו יצאנו לדרך והקמנו את מוזיאון מכבי תל אביב. חמש שנים בהן אנו עובדים יום יום כדי להנגיש לאוהדי מכבי כל פרט (ואנו מתכוונים לכל פרט!) מההיסטוריה שלנו!

מעל הכל אנו רוצים להודות לחברי הצוות שעושים לילות כימים ומקדישים מזמנם החופשי לתיעוד והנגשת ההיסטוריה הצהובה מתוך אהבה חסרת פשרות למכבי, מתוך תשוקה אינסופית לשימור ההיסטוריה ומתוך מכביזם טהור. אתם שומרי האימפריה!

בחמש השנים האחרונות אספנו קרוב לחמשת אלפים קטעי עיתונות, סרקנו קרוב ל-1100 כרטיסי משחק, דייקנו אלפי אירועי משחק, תיעדנו מאות שירים, כרזות, אלבומי מדבקות ועוד ועוד ועוד! ובקצרה - אין כמעט מקום שלא הגענו אליו! הכל בשביל מכבי.

"להיות מכבי זה להיות הכי גדול, הכי יפה, הכי מצליח" (אבי כהן ז"ל).
אחרי חמש שנות פעילות, עדיין יש אוהדי מכבי שלא מכירים אותנו. עזרו לנו להגיע אליהם, שתפו אותנו!

אנו ממשיכים בכל המרץ לעבוד על מוזיאון הכדורגל, וצומחים אל עבר הענפים הנוספים.
רוצים לעזור לנו? צרו איתנו קשר!
(כל אחד יכול לעזור. ממש, כל אחד)
בואו להיות שומרי האימפריה!

"לחשיבותה של היסטוריה" או "למה פחדתי ב-5:0 יותר מב-0:0"
תמיד כששואלים אותי "למה מכביפדיה?" אני משתמש בדוגמא אחת בלבד - ה25.9.2016 - מכבי מובילים 5:0 בדרבי, נותרו 7 דקות לסיום ועוד תוספת זמן. מכבי משווים שיא היסטורי בן 45 שנים, אך לא נותנים 100% כדי לקבוע שיא חדש. בסיום המשחק צוטט נוסא איגיבור כמי שאמר "לא ידענו ש-6:0 זו היסטוריה".
יכלנו לקבוע שיא חדש. יכלנו בקלות, ורק חוסר הכרת ההיסטוריה של המועדון (וכדור אחד ברשת) מנעו את השיא החדש.
זה הרתיח את הדם. זה פוצץ את הורידים. זה דרש שינוי.
בשביל רגעים כאלו הקמנו את מכביפדיה, כדי שההיסטוריה תמיד תהיה גלויה, תמיד נגישה, תמיד מתנוססת בפאר מעל המועדון המצליח בארץ.
ואתמול, שש שנים אחרי אותו שער של קיארטאנסון שקבע 5:0, הנה שוב קיבלנו הזדמנות לקבוע שיא. היו אלו דקות של חרדה אמיתית. כל נגיעה של הפועל בכדור הרעידה אותי עד כאב. כל תסריט תלוש של ספיגת שער - כמו חץ בלב. פגיעה במעמד ההיסטורי של הערב הזה הייתה כואבת עשרות מונים מספיגה בשלב אחר של המשחק.
כן.
ב-0:0 פחדתי הרבה פחות מב-5:0.
ההיסטוריה לפני הכל.
וכך יוצא שמאתמול אני מסתובב בתחושת תסכול נוראית על איתן שמואלביץ', שבמחי יד התעלם ממחצית עם מספר רב של חילופים, מספר רב של שערים, מספר רב של עצירות משחק. לקחת לנו את השיא. היינו שמים פה שש וגם שבע.
ואנחנו נעשה את זה. רק תתנו לנו שוב את ההזדמנות.
יאללה מכבי!

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic