Jump to content

האם זה לא הזמן למאמן הישראלי?

itanar

Recommended Posts

לפני2 שעות , הצבר said:

אשמח לשמוע את דעתך המלומדת

דנביטון, קניקובסקי, גויאגון, גלוך, ושחר זה חמישה גמדים תזזיתיים על עמדה 10 זה לא קצת יותר מידי ? 
השבוע קיבלנו גול מכריע בגלל הנחיתות הפיזית של קניקובסקי, ברור שיש גם יתרונות השאלה היא כמה כאלה אפשר/צריך ואיפה היית מפזר אותם על המגרש

דביטון הוא טעות שלא חייבים לחיות איתה כל החיים. אני מתכוון לקניה שלו. אין לי דבר נגדו. 

אני משחק עם גלזר, גבי, אוסקר. כנקודת מוצא. על זה מתחרים עידו שחר, ונידם. גם פארפה מתחרה על ה10 כאשר הוא לא באגף. פארפה הוא הזר שלי לשם. אני מנסה לייצר הגנה יותר יציבה שתיתן את הפלטפורמה לכישרון. גבי שם, גלזר שם ונידם יתן לו תחרות או מנוחה. לא לפחד מהפחד, אף אחת כאן לא בנתה קבוצה לא עבירה. בטח לא בש אבל גם לא חיפה. כשאתה מסכם את השמות המרשימים שיש לחיפה, אתה בסוף מתכנס למשהו שהוא קצת פחות מרשים מחלקיו. כן, הם אחלה וברק אחלה, ועדיין. זה לא משהו בלתי מנוצח. 

לפני2 שעות , itanar said:

סיים שלישי בבית"ר בקדנציה הראשונה.

עלה ליגה עם נתניה בכדורגל מוחץ שהתחילו עם מינוס 9.

שנתיים ברצף אחרי העליה,  פלייאוף עליון ופיתוח שחקנים. עלי מוחמד, גלזר, סבע.

קדנציה נוספת קצרה אצל חוגג.

העונה הפך את ק"ש ממועמדת בטוחה לירידה לסף פליאוף עליון עם קבוצה נטולת זרים. גם שם פיתח שחקנים.

קריירה די קצרה, אבל הרבה יותר מרשימה מחלק מהמאמנים הזרים שהגיעו אלינו.

אל תופתעו אם תראו אותו בב"ש אם ברדה לא ימשיך.

אז אולי נביא את בני לם

מבחינתי גם שדקר הטמבל הזה יתחלף בזר. ששום גורם במכבי לא יהיה ישראלי, אפילו לייבא אוהדים במקום הישראלים. כמה שפחות ישראליות במועדון הרי זה משובח.

אנחנו לא צריכים מאמן רגיל, אנחנו צריכים אוטוריטה

תפסיקו כבר עם הקו מחשבה שכל מאמן אחר על הקווים (גם זר) יוכל לסחוב את מכבי ת"א חזרה לענינים, איביץ' הוא מאמן שידע לתת פתרונות והחלטות נכונות מול סגל שאף אחד אחר לא היה מסוגל, הוא הפך את מרכז ההגנה שלנו לברזל, את הקישור שלנו לברזל(זה כמעט אותו קישור שהיה לנו) הוא הצליח ליצור יש מאין, אתם חושבים שכל אחד יכול לעשות את זה?

איביץ' בכל הכח זה הכי חשוב.

לפני4 שעות , המכבייה said:

דביטון הוא טעות שלא חייבים לחיות איתה כל החיים. אני מתכוון לקניה שלו. אין לי דבר נגדו. 

אני משחק עם גלזר, גבי, אוסקר. כנקודת מוצא. על זה מתחרים עידו שחר, ונידם. גם פארפה מתחרה על ה10 כאשר הוא לא באגף. פארפה הוא הזר שלי לשם. אני מנסה לייצר הגנה יותר יציבה שתיתן את הפלטפורמה לכישרון. גבי שם, גלזר שם ונידם יתן לו תחרות או מנוחה. לא לפחד מהפחד, אף אחת כאן לא בנתה קבוצה לא עבירה. בטח לא בש אבל גם לא חיפה. כשאתה מסכם את השמות המרשימים שיש לחיפה, אתה בסוף מתכנס למשהו שהוא קצת פחות מרשים מחלקיו. כן, הם אחלה וברק אחלה, ועדיין. זה לא משהו בלתי מנוצח. 

תרשה לי להקשות וללמוד

דבר ראשון מסכים אתך לגמרי לגבי חיפה, יותר מזה עם מערכת (לא רק מאמן) טובה היינו לוקחים גם השנה. -  אני ארחיב על זה בנושא נפרד. 

לגבי דנביטון - ייתכן והייתה טעות, אבל מצד שני דנביטון הוא שחקן של מספרים הוא הכי מסוכן בפער בקישור אצלנו, יותר מזה דנביטון הוא היחיד בקבוצה שבאמת מאיים מרחוק.

בקטע הזה של הבעיטות מרחוק הוא פותח את ההגנה בעצם הנוכחות שלו במגרש. ( יש גם חסרונות כמובן ). 

דבר שני : גויאגון באגף זה בעיה כי הוא לא מרים כדור ואי אפשר להמשיך לשחק עם שני חלוצים גדולים ואף אחד שירים להם כדור זה אומר שאתה דוחף את גויאגון ואת שחר לעומק הספסל בתור מחליפים 3,4 ואל תשכח שיש לנו גם את שמיר שאני דווקא חושב שאפשר לנצל אותו יותר, הוא הראה שיש לו מהכל ובניגוד לאחרים הוא מביא גם הגנה ופיזיות למשחק. 

אני לא מפחד לתת לצעירים מפתחות אני מוטרד שהם גם דורכים אחד לשני על הרגל וגם שנעצור להם את ההתפתות אם הם יתייבשו על הספסל בתקופה כל כך קריטית בקריירה. 

כשיש לך מאסה גדולה כל כך של כשרונות בהתקפה, לומר שx לא יכול לשחק באגף והם ידרכו אחד על השני כי "הוא לא מרים" זה אחד הניתוחים השטחיים לדעתי.

אתמול הבנאדם פירק את ההגנה של חיפה לבד ממהלך שהתחיל מהאגף (למרות ששיחק אתמול 10 בעמדת המוצא), אבל הוא לא יכול להרים.

גבי גלוך פארפה ועוד זר באגף השני זה פצצה מתקתקת של כישרון ומי שלא רואה את זה....בעיה שלו :-))))

לפני12 שעות , itanar said:

בואו קראסטיץ', ואן לוון, דוניס ווידיגל שהם 4 מ5 המאמנים האחרונים שלנו לא יותר טובים מדראפיץ' ובלבול.

שוב נביא מאמן זר שהסיכוי להצליח איתו לפי בחירת המאמנים האחרונים שלנו הוא לא גבוה ועוד צריך ללמוד את הליגה והסגל.

כמובן שאם איביץ' רלוונטי אז הדיון הזה לא רלוונטי.

מאמן זר יצליח אם יביאו לו שחקנים טובים ותהיה פה דמות שיודעת גם להביא אותם. ברוב המקרים אם תשקיע על מאמן זר תקבל מישהו שהוא רמה מעל הליגה הזאת (לא כזה קשה), אם תשקיע במאמן ישראלי גם עם סגל של 2014 לא בטוח שהוא לוקח אליפות. כמו שאמרו פה הרלוונטי היחיד שהיה נכון לתת עליו את השאלה הזאת הוא בכר וכמו שפנחס אמר הוא לא יהיה זמין בעשור הקרוב.

כל אלה שנגד דראפיץ' אני אשמח לשמוע במה פטריק,דוניס או קראסטיץ' טובים ממנו.

לא יודע אם הוא בשל למכבי(לדעתי אם מביאים מאמנים בינוניים כמו אלה שכתובים למעלה אז עדיף אותו), אבל הוא עושה עבודה מעולה בק"ש עם סגל של קבוצת נוער

קידם המון שחקנים והם גם משחקים כדורגל יפה בנוסף לכל. החיסרון שלו בקריירה זה לא שהיה לו סוכן כמו לשאר המאמנים אז תמיד הוא היה מתחת לראדר

אם מחזירים את איביץ' אין מה לחשוב בכלל, אבל אם מתכוונים שוב לבזבז חודשיים על חיפוש מאמן הייתי כבר מעדיף מישהו מהליגה

לפני6 שעות , Adir12 said:

כל אלה שנגד דראפיץ' אני אשמח לשמוע במה פטריק,דוניס או קראסטיץ' טובים ממנו.

לא יודע אם הוא בשל למכבי(לדעתי אם מביאים מאמנים בינוניים כמו אלה שכתובים למעלה אז עדיף אותו), אבל הוא עושה עבודה מעולה בק"ש עם סגל של קבוצת נוער

קידם המון שחקנים והם גם משחקים כדורגל יפה בנוסף לכל. החיסרון שלו בקריירה זה לא שהיה לו סוכן כמו לשאר המאמנים אז תמיד הוא היה מתחת לראדר

אם מחזירים את איביץ' אין מה לחשוב בכלל, אבל אם מתכוונים שוב לבזבז חודשיים על חיפוש מאמן הייתי כבר מעדיף מישהו מהליגה

מאמן ישראלי מושפע מלחצים ישראלים. מאמן זר-לא. 

זה ההבדל . היחיד בעשור האחרון שהצליח זה ברק בכר כי הוא יודע לייצר מסביבו כוורת מתפקדת ולשלוט שליטה אבסולוטית במתרחש במדיה .

תחשבו איזה הבדל מדור המאמנים של קשטן גרנט וכו'. אין מאמנים ישראלים ראויים. בכלל. 

זה הזמן להפסיק לזיין את השכל, להתרכז בעידוד (אנחנו אוהדים), ובהעברת ביקורת עניינית, על מקבלי ההחלטות מלמעלה (משמע בעלים והנהלה גבוהה), הם היחידים שיש לנו זכות לדרוש את הראש שלהם, ואנחנו לא יכולים להתערב בהחלטות שלהם, ואם הם לא יקבלו החלטות נכונות בקרוב, הם יתחילו להרגיש מה זה להיות מנהל בכיר במועדון הכי גדול בארץ, או לחילופין, יעופו מפה על טיל 

כמעט 20 שנה ביציע לקח לי להבין אבל בסוף הבנתי 

אני לא בא יותר בטענות למאמן או למנהל מקצועי, אני בא בטענות למי שנותן להם את המושכות, השינוי צריך להגיע משם.

אביב ה "בוגר" הבין, ולעולם לא יצעק יותר למאמן להתפטר, אלא למנכלית לקחת אחריות, ואם הבעלים מחליט להשאיר אותה, שהיא תחליט את מי לפטר, אם גם זה לא ילך, אז מכוונים ישר לראש, כמו שאומרים הראש דפוק, כל הגוף סובל.

אם אני נכנס לקניון, והשירותים מלוכלכים, את האחריות אני גורר למנכל, אני לא בא בטענות למנקה.

לפני8 שעות , אקיטה said:

כשיש לך מאסה גדולה כל כך של כשרונות בהתקפה, לומר שx לא יכול לשחק באגף והם ידרכו אחד על השני כי "הוא לא מרים" זה אחד הניתוחים השטחיים לדעתי.

אתמול הבנאדם פירק את ההגנה של חיפה לבד ממהלך שהתחיל מהאגף (למרות ששיחק אתמול 10 בעמדת המוצא), אבל הוא לא יכול להרים.

גבי גלוך פארפה ועוד זר באגף השני זה פצצה מתקתקת של כישרון ומי שלא רואה את זה....בעיה שלו :-))))

לגמרי, גם איזה מן שיטה זאת לשחק על הגבהות לחלוץ כאילו אנדי קארול משחק אצלנו בשפיץ? המאמן היחיד שהפך את זה לסגנון משחק(עלוב וצפוי) זה פטריק.

לגבי התפיסה שלך לגבי הצעירים, אני חושב שלזרוק שישה ילדים לסגל בלי חיזוק איכותי מבחוץ זה מתכון לקריסה מנטלית. לשלוף את בר כהן וחנציס כאסים מהספסל זה עוד מאותו דבר, כרגע אין שום הבדל בינם לבין חוזז ואלמוג, אתה צריך קילרים שיעלו מהספסל ויוסיפו איכות, לא ילדים בוסריים שיתנו הברקה פה ושם. אצל איביץ׳ היו עולים להתחמם צ׳יקו ואצילי, לפעמים עטר, בעונה השניה שלו זה היה מיכה ושכטר.

אצל חיפה העונה אפילו שרי לא באנקר בהרכב בחלק מהמשחקים, אצלנו קניקובסקי לא היה בסגל נגד ב״ש בטרנר ונראינו כמו נוף הגליל. כמובן שיש יוצאי דופן כמו אוסקר ופארפה שהוא החיזוק הכי טוב שיכולנו לבקש והוא לא נמצא איתם במשוואה בכלל אבל עדיין חיזוק איכותי מבחוץ חייב להגיע, זרים ולגיונרים.

לפני9 שעות , אקיטה said:

בהינתן מגבלת הזרים ומספר העמדות שצריכות חיזוק, תהיה התלבטות קשה למאמן הבא. גם בתסריט הכי אופטימי, שבו קוואס עוזב, להביא זר חדש לאגף זה אומר להתפשר באחץ מעמדות ההגנה. יש חוסר בבלם/מגן שמאלי ובמגן ימני. לא בטוח שלא יהיה עדיף לחפש פתרון ישראלי להתקפה ולהשקיע בזר נוסף להגנה (שם כנראה שיש פחות היצע ישראלי איכותי)

אם אנשים פה רוצים לראות האם גולדאהר באמת מחויב להצלחת המועדון, איביץ' זה המבחן לדעתי

בסוף הכל עניין של מספיק כסף והבטחות

אם הוא יתן לו מה שהוא ידרוש, הוא יבוא, הוא כבר עונה שלמה בבית, הוא סך הכל רוצה שמישהו למעלה בכלל יקשיב לדרישות שלו

אם לא תראו את איביץ' על הקווים עונה הבאה, זו ערובה מאוד גדולה שלגולדאהר אין כוח להתאמץ בשביל שמכבי תגיע שוב להישגים, כל מאמן אחר חוץ מאיביץ'(אלא אם כן הוא יביא פה איזה שם גדול לקווים, וזה סיכוי פחות גדול מאשר שזהבי יחזור) יראה שגולדאהר מעדיף להתפשר על בינוניות כדי לא להכניס את עצמו שוב למערבולת של ניהול אינטנסיבי במכבי

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic