Jump to content

רוסיה - אוקראינה

פנחס שוף

Recommended Posts

1 hour ago, קמחי said:

לאט לאט מתווים לעולם מה קורה למי שלא בצד הנכון. זה כבר התפשט ברחבי ארצות הברית, קנדה ורוב מערב אירופה, מתחיל לבסס כאן אחיזה והכל על ידי בורות והנדסת תודעה

העולם המערבי יביא להשמדתו בלי מלחמות, זה כבר מתחיל לקרות.

לפני16 שעות , Krishi said:

החרימו את הספורטאים הפראלימפיים של רוסיה ובלארוס מאוליפיאדה הפראלימפית. 

העיפו את רוסיה וכל נציגותיה מפיפא בPS

אפילו התאחדות החתולים לא מאפשרת לחתולים מרוסיה להשתתף בתחרויות O_0

את השירות הכי טוב לבעלים ברוסיה עשתה אפל כשהפסיקה למכור ברוסיה (גם בחנות המקוונת). פה מדובר יותר בחיסכון לכל בית אב מאשר במכה כלכלית חחח 

באסה על רוסיה שהיא לא "בצד הנכון"... 

"באסה" לגרמניה הנאצית שלא הייתה בצד הנכון של ההיסטוריה. מה לעשות חבר, מדינות דיקטטוריות עם תאבה לכבוש מדינות שלוות, תמיד יהיו בצד הלא נכון. גם בתור אחד שה"המלחמה מעניינת לו את הביצה" זה דווקא נראה שיש לך הרבה מטען רגשי בנושא, במיוחד כל הסימפטית יתר שלך כלפי "רוסיה המסכנה" ש"המערב הפרוגרסיבי מתעלל בה"

לפני3 שעות , NewGeneration said:

"באסה" לגרמניה הנאצית שלא הייתה בצד הנכון של ההיסטוריה. מה לעשות חבר, מדינות דיקטטוריות עם תאבה לכבוש מדינות שלוות, תמיד יהיו בצד הלא נכון. גם בתור אחד שה"המלחמה מעניינת לו את הביצה" זה דווקא נראה שיש לך הרבה מטען רגשי בנושא, במיוחד כל הסימפטית יתר שלך כלפי "רוסיה המסכנה" ש"המערב הפרוגרסיבי מתעלל בה"

272837212_2437074803090174_8192750819268

לפני5 שעות , NewGeneration said:

עם הבדל אחד - המערב הוא זה שדחף ויצר את המלחמה המיותרת לגמרי הזאת שאפשר היה בהחלט להימנע ממנה.

רוסיה היא לא מדינה דיקטטורית. היא בטח לא סופר דמוקרטית  (בלשון המעטה) אבל עדיין לא קובה של קסטרו. 

אין לי יותר מדי מטען רגשי כלפי רוסיה עצמה אחרת הייתי מגיב קצת יותר בנחרצות מאשר "באסה לרוסיה".

מעבר לזה יש לי חברים ומשפחה בשני הצדדים אז חבל על פגיעה בשניהם (ובעיקר ביהודים שנמצאים שם). יש לי חבר באוקראינה שאחרי שהסתתר במשך ימים מההפגזות רק לפני כמה ימים הצליח בשן ועין לעבור את הגבול אחרי מסע מפרך ויותר מדי רובי קלצ'ניקוב שהיו מכוונים אליו, יש לי משפחה וחברים ברוסיה שאני מניח שלא נהנים יותר מדי מכל החרם הזה. 

אבל נחזור לעיקר, היסטורית זאת מלחמה מיותרת שארה"ב דחפה אליה באופן מיותר לגמרי. יתרה מזאת, ארה"ב יורה לעצמה ברגל כי האויב האמיתי בעתיד הקרוב זה סין והיא תצטרך את רוסיה בשביל זה. כך שהצעד הזה שלה די מפגר. ושום דבר ממה שקורה שם לא קרוב אפילו בקצת לגרמניה הנאצית

49 דקות לפני, Krishi said:

עם הבדל אחד - המערב הוא זה שדחף ויצר את המלחמה המיותרת לגמרי הזאת שאפשר היה בהחלט להימנע ממנה.

רוסיה היא לא מדינה דיקטטורית. היא בטח לא סופר דמוקרטית  (בלשון המעטה) אבל עדיין לא קובה של קסטרו. 

אין לי יותר מדי מטען רגשי כלפי רוסיה עצמה אחרת הייתי מגיב קצת יותר בנחרצות מאשר "באסה לרוסיה".

מעבר לזה יש לי חברים ומשפחה בשני הצדדים אז חבל על פגיעה בשניהם (ובעיקר ביהודים שנמצאים שם). יש לי חבר באוקראינה שאחרי שהסתתר במשך ימים מההפגזות רק לפני כמה ימים הצליח בשן ועין לעבור את הגבול אחרי מסע מפרך ויותר מדי רובי קלצ'ניקוב שהיו מכוונים אליו, יש לי משפחה וחברים ברוסיה שאני מניח שלא נהנים יותר מדי מכל החרם הזה. 

אבל נחזור לעיקר, היסטורית זאת מלחמה מיותרת שארה"ב דחפה אליה באופן מיותר לגמרי. יתרה מזאת, ארה"ב יורה לעצמה ברגל כי האויב האמיתי בעתיד הקרוב זה סין והיא תצטרך את רוסיה בשביל זה. כך שהצעד הזה שלה די מפגר. ושום דבר ממה שקורה שם לא קרוב אפילו בקצת לגרמניה הנאצית

היחיד שאשם פה זה פוטין, שכנראה עדיין חי בתקופת ברית המועצות והמלחמה הקרה

ההליכה של אוקראינה מערבה לא תאיים עליו, הסיבה האמיתית היא שהוא לא יכול לקבל את זה שמדינה שהיתה חלק מברית המועצות משנה את אופיה בצורה הזו.

Just now, Keano said:

ההליכה של אוקראינה מערבה לא תאיים עליו, הסיבה האמיתית היא שהוא לא יכול לקבל את זה שמדינה שהיתה חלק מברית המועצות משנה את אופיה בצורה הזו.

אתה טועה בניתוח הזה שלך. כמו גם בכוחות שפעלו באוקראינה להביא אותה למצב הזה ולא בהכרח מרצון אמיתי של רוב אזרחי אוקראינה.

אתה צריך להבין שנאטו באוקראינה בשביל רוסיה זה כמו איראן מקימה בסיסים על הגבולות בסוריה בשביל ישראל. יש לכך סיבות והן לא חסרות הגיון.

הבאתי לפה מספיק מידע בהודעות קודמות מוזמן לקרוא. 

7 דקות לפני, Krishi said:

אתה טועה בניתוח הזה שלך. כמו גם בכוחות שפעלו באוקראינה להביא אותה למצב הזה ולא בהכרח מרצון אמיתי של רוב אזרחי אוקראינה.

אתה צריך להבין שנאטו באוקראינה בשביל רוסיה זה כמו איראן מקימה בסיסים על הגבולות בסוריה בשביל ישראל. יש לכך סיבות והן לא חסרות הגיון.

הבאתי לפה מספיק מידע בהודעות קודמות מוזמן לקרוא. 

איראן קוראת בגלוי להשמדת ישראל, איך זה בדיוק אותו דבר?

מה זה משנה אם פולין חלק מנאטו או אוקראינה? בשביל לאיים בטילים זה מספיק קרוב

1 hour ago, Keano said:

איראן קוראת בגלוי להשמדת ישראל, איך זה בדיוק אותו דבר?

מה זה משנה אם פולין חלק מנאטו או אוקראינה? בשביל לאיים בטילים זה מספיק קרוב

הייתי מסביר הכל אבל באמת חבל לי על הזמן והכוחות. במקורות שהבאתי (וגם במקורות שבתוך המקורות) יש מספיק מידע. 

בפראפראזה על גולדה - אם הרוסים יניחו את נשקם לא יהיה סכסוך, אם נאט"ו תניח את נשקה לא יהיה עולם חופשי.

28 דקות לפני, Omer said:

בפראפראזה על גולדה - אם הרוסים יניחו את נשקם לא יהיה סכסוך, אם נאט"ו תניח את נשקה לא יהיה עולם חופשי.

שזה כמובן בולשיט אחד גדול. 

51 דקות לפני, Krishi said:

הייתי מסביר הכל אבל באמת חבל לי על הזמן והכוחות. במקורות שהבאתי (וגם במקורות שבתוך המקורות) יש מספיק מידע. 

תאמלק לנו מה נמצא שם אם אתה כל כך מאמין בזה

לפני2 שעות , Keano said:

שטיפת המוח עובדת עליך חזק אני מבין
ארה"ב הייתה מסכימה שרוסיה תפרוס כוחות במקסיקו ? ( כי על הרבה פחות הם יצאו למלחמות ) 
אני מעריץ גדול של ארה"ב ( עד תקופת ביידן/אובמה) אבל חד וחלק מי שהפר פה את ההבטחות וההסכמים זה האירופאים (בעיקר) והאמריקאים 

הם כמובן דאגו לאינטרסים של המערב מתוך הנחה שפוטין לא יכול לדאוג לאינטרסים של עצמו אבל מסתבר שהוא יכול . 

כל מי שחושב שפוטין הולך ליפול/לשלם על זה וכל שאר החרטה שיש בעיתון הוא קשקשן חסר מושג. 
בשלב הזה הרוסים מצליחים לפרק את אוקראינה לחתיכות, כל הדרום כמעט שלהם וזה החלק שחשוב להם ( שם יש תמיכה רוסית חשובה) 

והעיצומים של המערב תלויים דווקא בסין שסביר להניח שנתנצל את המצב לטובתה 

2 דקות לפני, הצבר said:

שטיפת המוח עובדת עליך חזק אני מבין
ארה"ב הייתה מסכימה שרוסיה תפרוס כוחות במקסיקו ? ( כי על הרבה פחות הם יצאו למלחמות ) 
אני גדול מעריץ של ארה"ב ( עד תקופת ביידן/אובמה) אבל חד וחלק מי שהפר פה את ההבטחות זה האירופאים (בייחוד) והאמריקאים 

אפשר גם להבין אותם, הם דאגו לאינטרסים של המערב מתוך הנחה שפוטין לא יכול לדאוג לאינטרסים של עצמו. 

כל מי שחושב שפוטין הולך ליפול/לשלם על זה וכל שאר החרטה שיש בעיתון הוא קשקשן חסר מושג. 
בשלב הזה הרוסים מצליחים לפרק את אוקראינה לחתיכות, כל הדרום כמעט שלהם וזה החלק שחשוב להם ( שם יש תמיכה רוסית חשובה) 

והעיצומים של המערב תלויים דווקא בסין שסביר להניח שנתנצל את המצב לטובתה 

אתה רואה את ארה"ב כובשת את מקסיקו במקרה הזה? זה היה נגמר במו"מ ואולי איום

איך בכלל אפשר להשוות בין רוסיה שחברה לציר הרשע עם איראן, צפון קוריאה וכו' לארה"ב ואירופה?

27 דקות לפני, Keano said:

א. אתה רואה את ארה"ב כובשת את מקסיקו במקרה הזה?
 ב.  זה היה נגמר במו"מ ואולי איום

א. ברור שכן הם יצאו למלחמות על הרבה פחות מזה ( ובצדק מבחינתם ) 
ב. פוטין ניסה מו"מ, הוא פרס כוכחות, היו אצלו כל ראשי המדינות בעולם ולא סיכמו על כלום כי אוקראינה ואירופה התעקשו. 

הטיעון שלך מראה את שטיפת המוח שעברת, השאלה היא לא מה הדעה שלי ושלך ( ברור שאני בעד המערב ונגד רוסיה ) 

השאלה פה היא האם אובייקטיבית  יש משהו בקביעות שלך. וחד וחלק אתה טועה בכל מה שאמרת על מערכת היחסים בין הגושים

לפני3 שעות , Keano said:

ההליכה של אוקראינה מערבה לא תאיים עליו, הסיבה האמיתית היא שהוא לא יכול לקבל את זה שמדינה שהיתה חלק מברית המועצות הולכת מערבה. 

אני מקווה בשבילך שהתשובה הזאת נובעת מבורות ולא הקדשת לה מחשבה מעבר לרפרוף בעיתון. 

המערב מעולם לא הפסיק ולא יפסיק את המלחמה ברוסיה סנקציות, התערבויות פנימיות , בחישות, פגיעה באזורי השפעה וכד' ולפוטין (ובכלל לרוסים ) זה מאוד מפריע. 

אני מבין למה במערב עושים את זה , אבל אי אפשר להתכחש לזה שאנחנו עושים את זה. 

27 דקות לפני, Keano said:

איך בכלל אפשר להשוות בין רוסיה שחברה לציר הרשע עם איראן, צפון קוריאה וכו' לארה"ב ואירופה?

זה סתם בורות מדינית מצדך אבל בקטנה ( מבחינת רוסיה שתי המדינות האלה צרה צרורה ). 

זאת המפה הכי חשובה כדי לבין מה קורה באוקראינה : במפה הזאת מצויין באיזה אזורים של אוקראינה תומכים ברוסיה ורוצים לחבור לרוסיה 
( זאת מפת המאבק שהיה ב 2014. ) 

נראה שהרוסים מתמקדים בעיקר בדרום. 

הרוסים כבשו את חורסון בלי בכלל מלחמה למרות שלאורך מאות ק"מ יש רק גשר אחד.  האוקראינים אפילו לא טרחו לפוצץ את הגשר או לנסות להגן עליו ( מספיק קצת נ"ט שיעשה שם פקק). כנ' שהאזור הוא בהשפעה רוסית מוחלטת.
לאומת זאת במריופול יש לחימה חזקה,  זאת עיר אנטי רוסית חזקה שמנעה ב 2014 את ההתפשטות הרוסית בדרום. 
לאחר שהם יכניעו את מריופול יהיה הם יעלו לדעתו צפונה ומערבה וייצרו רצף די גדול עד אודסה. 

2014 pro-Russian unrest in Ukraine.png

15 דקות לפני, Keano said:

אתה רואה את ארה"ב כובשת את מקסיקו במקרה הזה? זה היה נגמר במו"מ ואולי איום

לא רק שארה"ב עשתה יותר על פחות יש לך דוגמאות אחרות לזה. 

תקרא על דוקטרינת מונרו. ארה"ב לא מוכנה שתהיה שום התערבות אירופאית (במקרה הזה רוסית) בכל יבשת אמריקה כולה (צפונית מרכז או דרומית).  ממש המיספרה שלמה שהם דורשים עליה בעלות. הם לא יאפשרו את זה. הם מתערבים להם ללא הפסקה בממשלות השונות, יוצרים/מתדלקים מהפכות ועוד. הם רק שמעו שרוסיה תעשה עסקאות עם מדינות דרום אמריקאיות ואמרו חד וחלק "זה לא יקרה". 

על המשבר עם קובה הם יצרו כזה רעש כאילו מינימום הרוסים צובאים להם על הגדרות. זה מבחינתם היה ממש כמו איום קיומי על כל ארה"ב. 

ופה מדובר על ניסיון צירוף מדינה שאשכרה נמצאת צמוד צמוד לרוסיה. ולרוסיה אסור להגיד שום דבר בנושא? זה מגוחך. אבל "זאת זכותה של מדינה חופשית לבחור מה שבא לה" (שכמו שאמרתי, הזכות בחירה הזאת גם "הסוללה" לכיוון הזה ע"י גורמים מערביים). וזה אחרי שהם התקרבו עוד ועוד מזרחה תוך כדי הפרת הסכמים מבלי שרוסיה הגיבה יותר מדי (מלבד בגיאורגיה, שגם שם אגב הראשונים שירו היו הגיאורגים). לא נכנס עכשיו לאיך פוטין מתנהג בתוך אוקראינה, הוא לא רואה בעיניים, בסוף ירה גם על כולם אם צריך אם המצב יתדרדר לזה וחבל על כל מי שמת. כי מבחינתו זה באמת צורך קיומי. עדיין, מי שיצר ודחף וגרם לכל המשבר המיותר הזה זה המערב. 

15 דקות לפני, הצבר said:

א. ברור שכן הם יצאו למלחמות על הרבה פחות מזה ( ובצדק מבחינתם ) 
ב. פוטין ניסה מו"מ, הוא פרס כוכחות, היו אצלו כל ראשי המדינות בעולם ולא סיכמו על כלום כי אוקראינה ואירופה התעקשו. 

הטיעון שלך מראה את שטיפת המוח שעברת, השאלה היא לא מה הדעה שלי ושלך ( ברור שאני בעד המערב ונגד רוסיה ) 

השאלה פה היא האם אובייקטיבית  יש משהו בקביעות שלך. וחד וחלק אתה טועה בכל מה שאמרת על מערכת היחסים בין הגושים

אני מקווה בשבילך שהתשובה הזאת נובעת מבורות ולא הקדשת לה מחשבה מעבר לרפרוף בעיתון. 

המערב מעולם לא הפסיק ולא יפסיק את המלחמה ברוסיה סנקציות, התערבויות פנימיות , בחישות, פגיעה באזורי השפעה וכד' ולפוטין (ובכלל לרוסים ) זה מאוד מפריע. 

אני מבין למה במערב עושים את זה , אבל אי אפשר להתכחש לזה שאנחנו עושים את זה. 

זה סתם בורות מדינית מצדך אבל בקטנה ( מבחינת רוסיה שתי המדינות האלה צרה צרורה ). 

להגיד בורות 20 פעם לא יוכיח את הטענה שלך, הדעה שלי מבוססת על מידע והיגיון

לרוסיה יש את האינטרסים שלה ולפי זה היא פועלת, עכשיו בוא תנסה להגיד אובייקטיבית מאיפה נובעים האינטרסים האלה ומה המטרה הסופית

2 דקות לפני, Krishi said:

לא רק שארה"ב עשתה יותר על פחות יש לך דוגמאות אחרות לזה. 

תקרא על דוקטרינת מונרו. ארה"ב לא מוכנה שתהיה שום התערבות אירופאית (במקרה הזה רוסית) בכל יבשת אמריקה כולה (צפונית מרכז או דרומית).  ממש המיספרה שלמה שהם דורשים עליה בעלות. הם לא יאפשרו את זה. הם מתערבים להם ללא הפסקה בממשלות השונות, יוצרים/מתדלקים מהפכות ועוד. הם רק שמעו שרוסיה תעשה עסקאות עם מדינות דרום אמריקאיות ואמרו חד וחלק "זה לא יקרה". 

על המשבר עם קובה הם יצרו כזה רעש כאילו מינימום הרוסים צובאים להם על הגדרות. זה מבחינתם היה ממש כמו איום קיומי על כל ארה"ב. 

ופה מדובר על ניסיון צירוף מדינה שאשכרה נמצאת צמוד צמוד לרוסיה. ולרוסיה אסור להגיד שום דבר בנושא? זה מגוחך. אבל "זאת זכותה של מדינה חופשית לבחור מה שבא לה" (שכמו שאמרתי, הזכות בחירה הזאת גם "הסוללה" לכיוון הזה ע"י גורמים מערביים). וזה אחרי שהם התקרבו עוד ועוד מזרחה תוך כדי הפרת הסכמים מבלי שרוסיה הגיבה יותר מדי (מלבד בגיאורגיה, שגם שם אגב הראשונים שירו היו הגיאורגים). לא נכנס עכשיו לאיך פוטין מתנהג בתוך אוקראינה, הוא לא רואה בעיניים, בסוף ירה גם על כולם אם צריך אם המצב יתדרדר לזה וחבל על כל מי שמת. כי מבחינתו זה באמת צורך קיומי. עדיין, מי שיצר ודחף וגרם לכל המשבר המיותר הזה זה המערב. 

כמו שרוסיה התערבה בבחירות בארה"ב

קראת בכלל על המשבר בקובה? טילים גרעיניים הוצבו שם, איך זה דומה בכלל?

מקווה בשביל העולם שפוטין לא יעלה צפונה גם לפינלנד כי שם הסיפור נגמר בדרך למלחמת עולם שלישית

22 דקות לפני, Keano said:

מקווה בשביל העולם שפוטין לא יעלה צפונה גם לפינלנד כי שם הסיפור נגמר בדרך למלחמת עולם שלישית

יפתיע עם פלישה לכיוון דרום דרך האגפים

3 דקות לפני, Keano said:

להגיד בורות 20 פעם לא יוכיח את הטענה שלך, הדעה שלי מבוססת על מידע והיגיון

לרוסיה יש את האינטרסים שלה ולפי זה היא פועלת, עכשיו בוא תנסה להגיד אובייקטיבית מאיפה נובעים האינטרסים האלה ומה המטרה הסופית

כמו שרוסיה התערבה בבחירות בארה"ב

קראת בכלל על המשבר בקובה? טילים גרעיניים הוצבו שם, איך זה דומה בכלל?

בוא נגיד שיחסית לארה"ב רוסיה היא ילדת צופים תמימה בכל מה שקשור להתערבויות בבחירות של מדינות אחרות.

אגב גם אין הוכחות שהרוסים השפיעו על הבחירות בארה"ב. אבל גם אם זה היה נכון (ואני לא שולל את זה לגמרי) זה לא מה שהביא את טראמפ לשילטון. ההתערבות שהדמוקרטים מייחסים לרוסים היא שולית לחלוטין. 

קובה ביקשה מברית המועצות לעזור לה להציב טילים כדי למנוע מארה"ב להתערב בענייניה (כמו שניסתה לעשות בפלישה במפרץ החזירים). אגב גם פה, ארה"ב החזיקה טילים דומים עוד קודם באירופה. 

אבל ניחא, מה תגיד על משבר החטיבה הרוסית בקובה? 

אני גם מקווה בשביל העולם שפוטין לא יעלה צפונה לפינלנד. בשביל העולם וגם בשביל העם הרוסי. אבל שלא יהיה ספק, אם גם הם יתקרבו לנאטו פוטין לא יהסס. 

לפני3 שעות , Omer said:

וברצינות רואים כמה נרט"ו וארגונים בינלאומיים כאלה ואחרים מגנים על העולם החופשי

לפני2 שעות , סטלן בטלן השמן said:

יפתיע עם פלישה לכיוון דרום דרך האגפים

שמועות שלואיס הרננדז הוחתם בקרמלין לשיגור טילים ארוכי טווח על וושינגטון

12 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

לוטש עיניים ללודוגורץ

אתה אומר דודו דהאן צריך לחשוש למקומו?

עריכה: התבלבלתי בין בלגיה לבולגריה אבל עדיין רלוונטי

לפני4 שעות , אקיטה said:

אתה אומר דודו דהאן צריך לחשוש למקומו?

עריכה: התבלבלתי בין בלגיה לבולגריה אבל עדיין רלוונטי

אל תדאג, הוא מעורבב גם שם היטב