Jump to content

רוסיה - אוקראינה

פנחס שוף

Recommended Posts

26 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

הורידו? אני רואה בניין עומד. אתה מדבר על פרופוגנדה ושם לי פה תמונה של בניין עם נזק קל יחסית(חלונות זכוכית שלמים!) בלי לדעת שום דבר, לא מה הסיפור שלו ולא איך הוא ניזוק.

כל המנתחים של המלחמה הזאת שמדברים בנרחצות כנגד או בעד זה כמו האמריקאים והאירופאים שמתנגדים לישראל בלי שיש להם באמת מושג מה קורה פה והם לא רואים את כל התמונה. ברור שרוסיה מגזימה לפי התמונות אבל לפי תמונות של התקשורת העולמית אנחנו מבצעים רצח עם כל יום בשביל הכיף שלנו. כבר שמעתי מכמה יוצאי ברית המועצות שזה לא שחור או לבן. 

הורג אותי שעושים הפגנות נגד המלחמה כאילו פוטין יראה שסטודנטים משועממים באו למרכז של אנטוורפ ביום ראשון כי הבארים סגורים וצעקו ביחד אז הוא יגיד טוב חבר'ה נראה לי הגזמנו

17 דקות לפני, NewGeneration said:

״נזק קל״=הרוג ו20 פצועים

איזה סיפור צריך לדעת יותר מזה שהלילה הצבא הרוסי נכנס בכל הכוח לחקרוב, עד אז האזרחים שם חיו בשלווה 80 שנה(מאז השחרור מהכיבוש הנאצי)

מדהים הקורלציה שיש לביביסטים ולחוסר אמפטיה כלפי האזרחים האוקראינים, כנראה את האמפטיה שומרים לחבר הדיקטטור של הבוס מה״ליגה אחרת״

59071C58-92FB-46C6-8BFB-0E7E6A21A99F.png

אתה בטח גם מפגין נגד צה"ל כשהוא רוצח ילדים ונשים תמימים ומוריד בניינים של אזרחים תמימים, נכון? 

או שאתה סתם בעד נאו נאצים אנטישמים.

לטמטום שלך אין גבולות 

19 דקות לפני, הנדון said:

כל המנתחים של המלחמה הזאת שמדברים בנרחצות כנגד או בעד זה כמו האמריקאים והאירופאים שמתנגדים לישראל בלי שיש להם באמת מושג מה קורה פה והם לא רואים את כל התמונה. ברור שרוסיה מגזימה לפי התמונות אבל לפי תמונות של התקשורת העולמית אנחנו מבצעים רצח עם כל יום בשביל הכיף שלנו. כבר שמעתי מכמה יוצאי ברית המועצות שזה לא שחור או לבן. 

זה רחוק מאוד מלהיות שחור ולבן ולכל אחד האינטרסים שלו שם. באמת שאני משתדל לא לקחת שום צד כי ברור לי שאף צד שם לא תמים. פשוט התמיכה העיוורת הזאת באוקראינה כאילו הם נוראיים פחות בטח בארץ שכבר שכחו מי ומה זאת אוקראינה ומה הם עושים עוד בימינו ומי הגיבורים שלהם בדיוק זה ספציפית מחרפן אותי. אין לנו שום סיבה להיות בעד אף צד. הדבר היחיד שצריך להיות חשוב לנו זה האינטרסים של ישראל והאינטרס הזה לא כולל לצאת נגד מעצמה שהיא קריטית בהשפעה שלה על האזור שלנו ובניגוד לאמריקאים ממש לא צריכה אותנו פה. 

אגב לפוטין לגמרי עושים בתקשורת העולמית מה שעושים לנו ושוב לא בא להגן עליו ויש לי המון ביקורת על צורת השלטון שלו אבל בסכסוך הזה זה רחוק מאוד ממה שמציגים. הוא בטח לא היטלר שזה הכי זילות השואה ששמעתי עד עכשיו. 

לפני1 שעה , Keano said:

השוואה לא נכונה, חמאס לא מכיר בישראל וירה טילים על תל אביב. אולי הייתי משווה את זה למצב שירדן רוצה להצטרף לאיזו ברית צבאית של מדינות ערב. 

אוקראינה לא מכירה במחוזות הבדלניים ומחרבת להם ת'אמאמא. פגיעה חוזרת באזרחים בתי ספר גנים ומה לא, מעשי רצח שריפה ואונס, מאות אלפי פליטים. יחידות צבאיות עם צלבי קרס על רקע דגל אוקראינה, סה"כ אנשים נחמדים..... 

לפני2 שעות , NewGeneration said:

״נזק קל״=הרוג ו20 פצועים

איזה סיפור צריך לדעת יותר מזה שהלילה הצבא הרוסי נכנס בכל הכוח לחקרוב, עד אז האזרחים שם חיו בשלווה 80 שנה(מאז השחרור מהכיבוש הנאצי)

מדהים הקורלציה שיש לביביסטים ולחוסר אמפטיה כלפי האזרחים האוקראינים, כנראה את האמפטיה שומרים לחבר הדיקטטור של הבוס מה״ליגה אחרת״

59071C58-92FB-46C6-8BFB-0E7E6A21A99F.png

חחחחחח רמה כזאת של אובססיביות דורשת כבר טיפול.

לפני17 שעות , Krishi said:

אתה בטח גם מפגין נגד צה"ל כשהוא רוצח ילדים ונשים תמימים ומוריד בניינים של אזרחים תמימים, נכון? 

או שאתה סתם בעד נאו נאצים אנטישמים.

לטמטום שלך אין גבולות 

סירסלי אתה משווה בין עזה חממה של טרוריסטים לבין חרקוב שעד לכניסה של הכוחות של הדיקטטור, הייתה עיירה שלוה במשך 80 השנה האחרונות?

לפני4 שעות , NewGeneration said:

סירסלי אתה משווה בין עזה חממה של טרוריסטים לבין חרקוב שעד לכניסה של הכוחות של הדיקטטור, הייתה עיירה שלוה במשך 80 השנה האחרונות?

https://www.instagram.com/p/Cae8qkCtFhD/

אתה נאחז בנושא אוקראינה ואזרחיה התמימים, כי אתה יודע שהשמאל הפרוגרסיבי הוא הנושא הבעייתי ביותר בכדור הארץ כרגע. חבורה של ילדים מפונקים.

מה שפוטין עושה, ישראל צריכה לעשות כבר אתמול גם בלבנון וגם בסוריה. וכן עם ראייה של כיבוש שטחים נוסף.

אין צודק או לא צודק. אין מוסרי או לא מוסרי. העולם צריך תיקון זריז יש פה יותר מידי בלבולי ביצים והתעסקות בקקה.

מזל שעוד לא חסמו משתמשים כמוני פה בפורום. אם הייתי כותב את זה בטוויטר כבר לא הייתי.

עזוב מלחמת עולם שלישית, אתה יכול לענות לי על השאלה הדחופה ביותר כרגע? 

השאלה היא - איך אנחנו מגדירים גבר ואישה בשנת 2022?

לפני4 שעות , NewGeneration said:

מה הקשר? מדובר פה על פגיעה של בלתי מעורבים במתקפות, זה לא משנה אם זה באוקראינה או בעזה. אתה מכיר מלחמה שלא נפגעים בה אזרחים? במיוחד כשהאזרחים אקטיביים בלחימה.

3 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מה הקשר? מדובר פה על פגיעה של בלתי מעורבים במתקפות, זה לא משנה אם זה באוקראינה או בעזה. אתה מכיר מלחמה שלא נפגעים בה אזרחים? במיוחד כשהאזרחים אקטיביים בלחימה.

הוא לוחם הטפלון, מאלה שדורשים רק מישראלים לספוג מכות.

לפני5 שעות , NewGeneration said:

אני משווה בין הכוחות הפועלים, לא פרטנית בין אזרח לאזרח. אבל אתה שווי של פרופגנדה מערבית. 

7 דקות לפני, Krishi said:

אני משווה בין הכוחות הפועלים, לא פרטנית בין אזרח לאזרח. אבל אתה שווי של פרופגנדה מערבית. 

טוב אחשלי, בוא תסביר לי את הטרלול החדש של הדיקטטור המטורלל ימ"ש, בטח גם זה "פרופגנדה מערבית"

אין הסבר אחר חוץ מזה שהצורר פשוט איבד את זה ואתה תמשיך כמו תוכי לדקלם כל מיני שיט רוסי לא רלוונטי על "ניאו נאצים באוקראינה" ו"לא צדיקים". הרי במשך שבועות הצורר ניסה לשכנע את אזרחיו והעולם המערבי שזה בסך הכל "מבצע", מה קרה פתאום הוא מתחיל לעלות בכוננות את הנשק גרעיני אם אנחנו בסך הכל ב"מבצע"?

1 hour ago, טוני said:

https://www.instagram.com/p/Cae8qkCtFhD/

אתה נאחז בנושא אוקראינה ואזרחיה התמימים, כי אתה יודע שהשמאל הפרוגרסיבי הוא הנושא הבעייתי ביותר בכדור הארץ כרגע. חבורה של ילדים מפונקים.

מה שפוטין עושה, ישראל צריכה לעשות כבר אתמול גם בלבנון וגם בסוריה. וכן עם ראייה של כיבוש שטחים נוסף.

אין צודק או לא צודק. אין מוסרי או לא מוסרי. העולם צריך תיקון זריז יש פה יותר מידי בלבולי ביצים והתעסקות בקקה.

מזל שעוד לא חסמו משתמשים כמוני פה בפורום. אם הייתי כותב את זה בטוויטר כבר לא הייתי.

עזוב מלחמת עולם שלישית, אתה יכול לענות לי על השאלה הדחופה ביותר כרגע? 

השאלה היא - איך אנחנו מגדירים גבר ואישה בשנת 2022?

תסכים איתי שלמלחמות לא יוצאים בלי גב ציבורי, אף מנהיג חוץ מדיקטטורים משוגעים לא יצאו למלחמה בלי אותו גב, ולצערי ולצערך אין בישראל רוב לדעה הזאת. פאקינג את עזה לא הצלחנו לפרק מתאי הטרור שבימינו הפכו כבר לצבא דה פקטו אז אתה מדבר איתי על סוריה ולבנון?

הפרוגרסיביות זה אכן רעה חולה של האנושות בימינו, אבל כל עוד לא כופים אותה אפשר להסתדר וזה לא איום קיומי על האנושות כמו דיקטטורים שקמים ביום רע ופתאום מאיימים להשתמש בנשק גרעיני

58 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

ההבדל הוא יחיד, כל הנפגעים האוקראינים הם בלתי מעורבים, ה"אשמה היחידה" שלהם שהם נלחמים על חייהם בהתגוננות מפני ניסיונות הכיבוש של הדיקטטור שפלש לטריטוריה העצמאית שלהם עם צי של חיילים טנקים ומטוסים. בעזה הרוב המוחלט של ההרוגים זה טרוריסטים שהיו עסוקים בפעולות חבלה במישרין או בעקיפין.

34 דקות לפני, NewGeneration said:

טוב אחשלי, בוא תסביר לי את הטרלול החדש של הדיקטטור המטורלל ימ"ש, בטח גם זה "פרופגנדה מערבית"

אין הסבר אחר חוץ מזה שהצורר פשוט איבד את זה ואתה תמשיך כמו תוכי לדקלם כל מיני שיט רוסי לא רלוונטי על "ניאו נאצים באוקראינה" ו"לא צדיקים". הרי במשך שבועות הצורר ניסה לשכנע את אזרחיו והעולם המערבי שזה בסך הכל "מבצע", מה קרה פתאום הוא מתחיל לעלות בכוננות את הנשק גרעיני אם אנחנו בסך הכל ב"מבצע"?

אתה עדיין מסרב לראות את התמונה הגדולה ואוכל בכפית את כל הפרופגנדה שמאכילים אותך.

אל תחשוב שאני מצדיק בעצמת התגובה שלו, אבל יש מי שדחפו אותו לפינה הזאת והוא מגיב. 

תגיד שאין לך מושג מה קורה בסכסוך הזה ונפסיק את הדיון הזה. חבל על הזמן. שום דבר ממה שאתה אומר לא נכון. אתה ממש מקריא מתוך דף מסרים חחחח זה די משעשע לראות את זה בתור אחד שהיה אומר על אחרים שהם מקריאים מדפי מסרים... 

לא מצליח להבין אנשים שמדברים על פרופוגנדה מערבית מצד שני מדקלמים את הטיעונים בפרנויה של פרופוגנדה באדרת אחרת ואז טוענים שלא לוקחים צד, אותו דבר הפוך דרך אגב.

בשורה התחתונה אכן מדובר על מלחמה בין שתי המעצמות שכל אחת מנסה לבסס שליטה כמו מאז ומתמיד. זה העולם ואלה בלבולי הביצים המאוסים והכי גדולים ואני בלשון המעטה לא מחסידי השמאל הפרוגרסיבי וה pc ביבייז.

אפשר לטרלל את האוקריאנים הנאצים וכולי מפה עד מחר שורה תחתונה הלוואי שיזיינו את הרוסים חזק כמו שאני בעד שיזיינו את האמריקאים חזק בסיטואציות דומות. ולא רק אל תגידו צריך להיות בעד האינטרס הישראלי כי כנראה אנשים לא מבינים את מאזן הכוחות בעולם הזה.

יאללה פלישת חייזרים

2 דקות לפני, Krishi said:

אתה עדיין מסרב לראות את התמונה הגדולה ואוכל בכפית את כל הפרופגנדה שמאכילים אותך.

אל תחשוב שאני מצדיק בעצמת התגובה שלו, אבל יש מי שדחפו אותו לפינה הזאת והוא מגיב. 

תגיד שאין לך מושג מה קורה בסכסוך הזה ונפסיק את הדיון הזה. חבל על הזמן. שום דבר ממה שאתה אומר לא נכון. אתה ממש מקריא מתוך דף מסרים חחחח זה די משעשע לראות את זה בתור אחד שהיה אומר על אחרים שהם מקריאים מדפי מסרים... 

אין לי טלוויזיה בבית ואני לא עוקב אחרי חדשות של אף ערוץ, עוקב רק אחרי עדכונים אחרי שבדקתי טוב את מהימנותם. והנה בזמן שאנחנו מדברים קפץ עדכון חם מהדקות האחרונות, אבל בטח גם זה "פרופגנדה מערבית"

אבל עזבו הכל, תקשיבו לקרישי אין הרבה צדיקים באוקראינה בגלל זה מגיע על הראש שלהם פצצה גרעינית ואין מה לעשות שגם השכנות מולדובה, פולין יסבלו מהנשורת הגרעינית, הם בסך הכל "נזק משני" של בלתי מעורבים ו"ככה זה במלחמות"

2 דקות לפני, אקיטה said:

לא מצליח להבין אנשים שמדברים על פרופוגנדה מערבית מצד שני מדקלמים את הטיעונים בפרנויה של פרופוגנדה באדרת אחרת ואז טוענים שלא לוקחים צד, אותו דבר הפוך דרך אגב.

בשורה התחתונה אכן מדובר על מלחמה בין שתי המעצמות שכל אחת מנסה לבסס שליטה כמו מאז ומתמיד. זה העולם ואלה בלבולי הביצים המאוסים והכי גדולים.

יאללה פלישת חייזרים

זה בדיוק העניין, הסיפור מורכב מדי בשביל לקחת בו צד. זה לא מונע מכל מטורללי הפרוגרס לסקר את המצב כאילו רוסיה היא גרמניה הנאצית.

אם תיכנס לראש של ליצן פרוגרסיבי רנדומלי אתה תראה את הצד הרוסי בצבע אדום ואת אוקראינה והמערב בכחול כאילו מדובר במשחק Red Alert ויש חלוקה לטובים ורעים.

17 דקות לפני, NewGeneration said:

אין לי טלוויזיה בבית ואני לא עוקב אחרי חדשות של אף ערוץ, עוקב רק אחרי עדכונים אחרי שבדקתי טוב את מהימנותם. והנה בזמן שאנחנו מדברים קפץ עדכון חם מהדקות האחרונות, אבל בטח גם זה "פרופגנדה מערבית"

אבל עזבו הכל, תקשיבו לקרישי אין הרבה צדיקים באוקראינה בגלל זה מגיע על הראש שלהם פצצה גרעינית ואין מה לעשות שגם השכנות מולדובה, פולין יסבלו מהנשורת הגרעינית, הם בסך הכל "נזק משני" של בלתי מעורבים ו"ככה זה במלחמות"

טוב אני מפסיק להגיב לך אתה או טיפש חסר מושג או סתם טרול כך או כך זה מיותר לנהל איתך דיון. 

17 דקות לפני, אקיטה said:

בשורה התחתונה אכן מדובר על מלחמה בין שתי המעצמות שכל אחת מנסה לבסס שליטה כמו מאז ומתמיד. זה העולם ואלה בלבולי הביצים המאוסים והכי גדולים ואני בלשון המעטה לא מחסידי השמאל הפרוגרסיבי וה pc ביבייז.

אפשר לטרלל את האוקריאנים הנאצים וכולי מפה עד מחר שורה תחתונה הלוואי שיזיינו את הרוסים חזק כמו שאני בעד שיזיינו את האמריקאים חזק בסיטואציות דומות. ולא רק אל תגידו צריך להיות בעד האינטרס הישראלי כי כנראה אנשים לא מבינים את מאזן הכוחות בעולם הזה.

יאללה פלישת חייזרים

ההיפך אני אומר שהעולם מורכב והסכסוך הזה מורכב ויש פה הרבה אשמים רוסיה נאט"ו וגם האוקראינים עצמם. זה משחק בין מעצמות שלעולם לא יגמר. בגלל זה לא חושב שאנחנו שתלויים בשתי המעצמות האלה בשביל ההישרדות שלנו צריכים לקחת צד כלשהו בטח ובטח כשהצד הזה מגובה בתעמולה ופרופגנדה שקרית. 

11 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

זה בדיוק העניין, הסיפור מורכב מדי בשביל לקחת בו צד. זה לא מונע מכל מטורללי הפרוגרס לסקר את המצב כאילו רוסיה היא גרמניה הנאצית.

אם תיכנס לראש של ליצן פרוגרסיבי רנדומלי אתה תראה את הצד הרוסי בצבע אדום ואת אוקראינה והמערב בכחול כאילו מדובר במשחק Red Alert ויש חלוקה לטובים ורעים.

נכון, יש בעיקר רעים בסיפור הזה ואת אלה שזה קורה בחצר שלהם (במקרה הזה אוקראינה). ארה"ב לא הייתה זועקת אם לא היה לה אינטרסים מובהקים.

היום זה אוקראינה מחר זה כל מדינה אחרת בית היתר ישראל, זה המאזן כוחות בעולם הזה. לכן הצד שאני "בעדו" באופן אישי זה בגדול אלה שהדברים האלה קורים בחצר שלהם. אבל כמובן שזה ראייה קצת אוטופית מצדי אז יאללה פלישת חייזרים

לא שאני חובב גדול של פוטין הדיקטטור, אבל הוא מנהל מאבק נגד הצבת נשק מערבי ולהיות מוקף בכוחות נאט"ו בדיוק כמו שמדינת ישראל נאבקת כבר שני עשורים נגד התבססות כוחות איראניים ושיעים בחזית הגבולות עם לבנון וסוריה(וירדן ככה על הדרך), או בדומה לעימות הכמעט גרעיני שחולל קנדי לאחר הצבת נשק התקפי סובייטי בקובה.

מרגש אותי לשמוע את כל הפרופוגנדה הזו בניסיון להציג את המלחמה בצבעי שחור ולבן(או ליתר דיוק, כחול ואדום), כמה ימים בודדים אחרי שאף אחד מאיתנו לא ידע בכלל להצביע על המפה איפה נמצא חצי האי קרים.

On 27.2.2022 at 07:31, erantheking21 said:

הדבר הכי בעיתי מבחינת הרוסים זה שעכשיו אנשים אצלנו יוצאים בהצהרות ורוסיה לא מכירה בריבונות שלנו על הגולן, עכשיו מספיק שהסורים יקחו את זה כטריגר תקיפה אנחנו נהיה במלחמה כוללת עם הרוסים בצורה רשמית(שעכשיו זה סתם מלחמה קרה שם)

רוסיה מעולם לא הכירה בריבונות שלנו על הגולן. שום דבר לא השתנה, ורוסיה לא תתקוף אותך ברמת הגולן, תנוח דעתך.

לפני2 שעות , NewGeneration said:

כל הנפגעים האוקראינים הם בלתי מעורבים

כל הנפגעים האוקראינים הם בלתי מעורבים? נשמע מוזר קצת, לאור העובדה שהיו וישנן התנגשויות בין צבא אוקראינה לצבא רוסיה.....

On 27.2.2022 at 10:33, Krishi said:

אוקראינה לא מכירה במחוזות הבדלניים ומחרבת להם ת'אמאמא. פגיעה חוזרת באזרחים בתי ספר גנים ומה לא, מעשי רצח שריפה ואונס, מאות אלפי פליטים. יחידות צבאיות עם צלבי קרס על רקע דגל אוקראינה, סה"כ אנשים נחמדים..... 

לא להכיר במחוזות הבדלניים כמדינות עצמאיות (2 הרפובליקות שהוקמו שם אחרי 2014) זה משהו שאפשר להבין.

לגביי חומרת פעולות העונשין של האוקראינים נגדם - זו כבר סוגיה אחרת, שרלוונטית כמובן אבל גם אם היא מוגזמת בחומרתה היא עדיין לא שוללת מאוקראינה את הרצון שלא לאבד את 2 המחוזות הללו שיקרעו מהמדינה.

למען האמת העימות הזה לא מעניין אותי כמעט בכלל, סין-טייוואן זה כבר סיפור אחר מבחינת השפעה עולמית (כולל ישראל) אבל אני מתקשה להאמין שיהיה שם משהו.