Jump to content

רוסיה - אוקראינה

פנחס שוף

Recommended Posts

19 דקות לפני, קמחי said:

אל תדאג, הוא מעורבב גם שם היטב

לא חושב שהאינטרס של פוטין זה דודו דהאן, חדי העין יבחינו שארגן לעצמו עמדה טובה לקראת מערכה על טוני וואקמה.

*די סיימתי

לפני1 שעה , roei p said:

יפה לראות שהסכסוך הזה באירופה גרם לקרישי מצד אחד ולמפלגת חד"ש מהצד השני להחזיק באותן דעות

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=495930078571340&id=100044630554766

עד עכשיו לא אמרתי בשום הודעה את הדיעה שלי. רק הצגתי עובדות. חוץ מהחרם הספורטיבי אולי אבל זה כי אני חושש שיום אחד זה יפגע גם בנו לצערי. 

להביע דיעה זה להגיד אני מסכים עם הדרך שבה אמריקה פועלת היא צריכה להפיץ את הברית שלה והדמוקרטיה שלה איפה שבא לה בכל דרך אפשרית בכל מקום שהיא תרצה גם אם זה אומר להפר הסכמים ולהתגרות ברוסיה. זה נגיד נקרא "להביע דיעה". או נגיד לגנות את אחד הצדדים כי לדעתך הוא צודק יותר או פחות.

להגיד שהסכסוך הזה נוצר בגלל שארה"ב ואירופה דחפו אליו תוך כדי הפרת הסכמים זה עובדה בין אם אתה מסכים לזה או לא. 

27 דקות לפני, Krishi said:

להגיד שהסכסוך הזה נוצר בגלל שארה"ב ואירופה דחפו אליו תוך כדי הפרת הסכמים זה עובדה בין אם אתה מסכים לזה או לא. 

זו לא עובדה אלא פרשנות שלך למצב

Just now, Keano said:

זו לא עובדה אלא פרשנות שלך למצב

תקרא לזה פרשנות עובדתית אם זה יותר נוח לך. כך או כך זה מבוסס עובדות.

3 דקות לפני, Krishi said:

תקרא לזה פרשנות עובדתית אם זה יותר נוח לך. כך או כך זה מבוסס עובדות.

סבבה אבל יש פרשנים אחרים שחושבים לגמרי אחרת, גם מבוסס עובדות.

ראיתי את החדשות של יום שישי והרגשתי שאני ביקום מקביל

הזלזול במוח של הצופה והחוצפה של מי שיושב באולפן זה משהו

מספרים שפוטין רודן משוגע שהולך למלחמה בלי שום סיבה ומזיינים את השכל עם השוואות לשואה והצד הנכון של ההסטוריה בלי בושה אחרי שדחפו לאפליה נגד חצי מדינה

והעדר המפגר יחזור אחרי הסיסמאות וילך להפגין ולתרום בלי לדעת לאן הכסף הולך

כואב לי על אוקראינה ממש.

גרתי שם מספר שנים, אני מאוד מחובר לעם הזה, אני עם נידודי שינה.

הייתי בטוח זה יגמר אחרי כמה ימים, אבל אמריקה ואירופה פחי אשפה, סנקציות בתחת שלי, תמצאו דרך אחרת כוסאמק.

לפני3 שעות , קמחי said:

אילו עובדות?

מת לדעת.

לוקח הנחה שהמקורות שאני קורא הם מספיק איכותיים כדי לא להתבסס על הפרופגנדה שאגב ישנה בכמויות, צריך לדעת לסנן.

איך צעדים כאלו זה משהו שתורם לדמוקרטיה או לפוטין לשקול את צעדיו? 

ספוטיפיי סגרה את המשרד הרוסי והסירה כל תוכן השייך לחשבונות רוסיים רשמיים

בתי אופרה מובילים ניתקו את קשריהם עם אמנים תומכי פוטין, כולל המנצח ואלרי גרגייב

אסור להחזיק בדעה אחרת מהעולם המערבי דיקטטורת מחשבות פה בענק, גם לא הבנתי את ההגיון מאחורי הדברים אם רוצים להשפיע על דעת הקהל ברוסיה איך בדיוק סגירת כל פלטפורמה תקשורתית מערבית תעשה את העובדה. 

31 דקות לפני, הנדון said:

איך צעדים כאלו זה משהו שתורם לדמוקרטיה או לפוטין לשקול את צעדיו? 

ספוטיפיי סגרה את המשרד הרוסי והסירה כל תוכן השייך לחשבונות רוסיים רשמיים

בתי אופרה מובילים ניתקו את קשריהם עם אמנים תומכי פוטין, כולל המנצח ואלרי גרגייב

אסור להחזיק בדעה אחרת מהעולם המערבי דיקטטורת מחשבות פה בענק, גם לא הבנתי את ההגיון מאחורי הדברים אם רוצים להשפיע על דעת הקהל ברוסיה איך בדיוק סגירת כל פלטפורמה תקשורתית מערבית תעשה את העובדה. 

הכוונה ( לדעתי זה שטות ) שהעם מלמטה + אוליגרכים ילחץ על פוטין להפסיק עם המלחמה( בטח יזיז לו...)

23 דקות לפני, liron1006 said:

הכוונה ( לדעתי זה שטות ) שהעם מלמטה + אוליגרכים ילחץ על פוטין להפסיק עם המלחמה( בטח יזיז לו...)

איך בדיוק רוצים להשפיע על העם למטה אם סוגרים לו כל דרך מערבית לתקשר אחד עם השני? גם סתימת פיות לאומנים שתומכים במנהיג שלהם זה שיא חדש של קיצוניות בשליטת מחשבות. למחבל שקורא לרצוח יהודים לא סוגרים את הפייסבוק אבל אמן שאומר דברים שלא מתיישרים עם המערב מעלימים אותו, עולם דפוק. כל החרם זה בגלל שהם משקשקים להיכנס לאוקראינה ובאמת לעזור להם נגד הרוסים למה לפוטין עצמו זה מזיז ת'ביצה כל הטרנד החרמות הזה.

On 5.3.2022 at 11:02, roei p said:

יפה לראות שהסכסוך הזה באירופה גרם לקרישי מצד אחד ולמפלגת חד"ש מהצד השני להחזיק באותן דעות

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=495930078571340&id=100044630554766

הבנת הנקרא זה צריך ללמוד בכיתה ג', אני לא בטוח שהפורום זה המקום הנכון. 
קרישי לא נקט עמדה הוא הציין עובדות וכל העובדות האלה נכונות 

On 1.3.2022 at 17:33, קמחי said:

הגענו למצב שאין בכלל חופש לדון על הנושא גם בין אנשי המקצוע.

אתה טועה ומטעה נקודה, אנשי המקצוע מעלים את דעתם בלי הפסקה וגם אלה שמתנגדים מתנגדים בשוליים בנקודות קיצון רק שיש ליצנים/שקרנים/אינטרסנטים שמנפחים את זה. 

אני קורא את רוב הפרסומים המדעיים הרלוונטים ( במקור) והייתה לי גישה מלאה לכל המידע האקדמי בנדון ולצוותים שהעבירו את המידע לממשלה. ( אשתי פרופסור מאוד נחשבת בטכניון והיו מתייעצים איתה רבות בנושא ) 

הבעיה היא שמול אנשי מקצוע בתקשורת ( גם המיין) מציבים כל מיני שרלטנים כאילו זה שווה זה וצריך להציג את כל הדעות
לא, אם 99.9 אחוז מהמומחים מסכימים על משהו אז תביאו תמיד 99 מומחים על כל מתחזה. 

On 7.3.2022 at 18:13, liron1006 said:

יכול להזיז בהחלט אם זה ממש יפגע בעם ( מורל וכד' ) אבל הסנקציות לא ממש פוגעות בעם הסנקציות זה די חרטה. - ואני אסביר. 

כל המותגים והחברות שיצאו מרוסיה זה פוגע יותר בשכבת הליברלים של האליטה הבינונית ואלה ברובם לא עם פוטין בלאו הכי. 

מצד שני, זה שומר הרבה יותר כסף זר ופעילות כלכלית בתוך רוסיה מה שעוזר :"לעם" 

עכשיו תעזבו את החירטוטים של הפרשנים ותלכו לבדוק לבד בכמה עלו מחירי הנפט והגז בחודש האחרון - תכפילו בכמות היצוא של רוסיה ותבדקו ותראו שזה יותר מכל הסנקציות יחד. 
מספרים לכם שהרוסים לא יוכלו למכור גז ונפט כי ניתקו אותם ממערכת התשלומים, הרוסים מספקים גז ונפט לחצי אירופה ולא ירדה התפוקה בליטר אחד מתחילת המלחמה
בהחלט צפויות בעיות כלכלה ברוסיה, אבל זה עניין של שינויים מבניים כל עוד הנפט והגז זורמים רוסיה מסודרת

המערב דרך אגב מתמוטט, מחירי הנפט , מחירי ההובלה והפסקת היצוא מרוסיה ואוקראינה מגדילות את הנטל
3-4 מיליון פליטים גם זאת הוצאה כלכלית כבדה על אירופה.
ובסוף מכל הסנקציות האלה המרוויחות הגדולות, סין הודו אירן טורקיה ונצואלה ברזיל ואולי ארגנטינה. 

14 דקות לפני, הצבר said:

אתה טועה ומטעה נקודה, אנשי המקצוע מעלים את דעתם בלי הפסקה וגם אלה שמתנגדים מתנגדים בשוליים בנקודות קיצון רק שיש ליצנים/שקרנים/אינטרסנטים שמנפחים את זה. 

אני קורא את רוב הפרסומים המדעיים הרלוונטים ( במקור) והייתה לי גישה מלאה לכל המידע האקדמי בנדון ולצוותים שהעבירו את המידע לממשלה. ( אשתי פרופסור מאוד נחשבת בטכניון והיו מתייעצים איתה רבות בנושא ) 

הבעיה היא שמול אנשי מקצוע בתקשורת ( גם המיין) מציבים כל מיני שרלטנים כאילו זה שווה זה וצריך להציג את כל הדעות
לא, אם 99.9 אחוז מהמומחים מסכימים על משהו אז תביאו תמיד 99 מומחים על כל מתחזה. 

רוצה לעבור על הצוות המייעץ שמינו מתחילת הקורונה, לשינויים שבוצעו ולראות את תחום ההתמחות של אותם אנשים?

רוצה לעבור על תחום ההתמחות של הדוברים שמונו לדבר בתקשורת מתחילת המשבר?

בחייך צברי, אני לא יודע במה אשתך מתמחה ובאילו טכניקות היא לרוב משתמשת, אבל עצם המומחיות שלה וההיוועצות בה לא הופך את ההתנהלות, או חוסר השיח המקצועי, במהלך משבר הקורונה.

אפילו באוניברסיטה בה ביצעתי תואר שני בתחום, השתיקו 2 מומחים מצוות המרצים שהם מומחים לוירולוגיה, בדגש שימוש במשפחת ה-SARS והוריאנטים שלה, לטובת 2 מרצים שהתבלטו בביטויים שלהם בתקשורת על אף שאינם מתמחים בתחום(סיריל כהן, איתן אוקון).

החלטות מקצועיות התקיימו ללא אנשי מקצוע, ובמינויים הזויים של אנשים מתחום המחקר\רפואה שחסרים זיקה בכלל לתחום החיסונים, הוירולוגיה או רפואת המונים.

בגלל הצורך הטבעי להוריד סטיקרים, אני לא מכחיש קורונה. אני מבין לא מעט מהצעדים שבוצעו בפועל על ידי ממשלת ישראל ועל ידי ממשלות ברחבי העולם, אבל לטעון שהייתה איזו תקשורת מקצועית וממושכת בין מומחים לבין הממשלה ונציגיה, או בין הרשות המבצעת לבין האדם הפשוט ע"מ להסביר את הצעדים היא חתיכת גניבת דעת.

מדינת ישראל ביצעה חיסון שלישי באוכלוסיה שלה על אף שלא בוצע מחקר או אישור זמני\קבוע ע"י ה-FDA.

מדינת ישראל ביצעה חיסון רביעי באוכלוסיות סיכון על אף אזהרות מהחברות היצרניות, ולאחר שגורמים ב-FDA ומומחים בתחום החיסונים הזהירו מפני פגיעה משמעותית ביכולת החיסונית הנרכשת של אותן אוכלוסיות.

ולפני שתגיב צברי, אם אתה רוצה לקיים דיון רציני-ממליץ לך לא לקרוא לעצמך מומחה או לבצע קביעות בוהקות וברורות רק מעצם קביעתן או מתוך זה שאתה נשוי לפרופ' מהטכניון.

רוצה לקבוע שהייתה התדיינות ושיח עמיתים לגבי צעדים שבוצעו בפועל בתקופת הקורונה? מומלץ לשלוח לי, כאן או בפרטי, מחקרים שעברו ביקורת עמיתים בנושא.

רוצה לקבוע שצוות המומחים שמונה לתקופת הקורונה, אם לממשלה, אם למשרד הבריאות ואם בצוות הדוברים שמונה להתבטאות תקשורתית בנושא, מוזמן להביא רזומה שלהם. על רובם עברתי ומכיר, אשמח להיות מופתע.

23 דקות לפני, קמחי said:

ולפני שתגיב צברי, אם אתה רוצה לקיים דיון רציני-ממליץ לך לא לקרוא לעצמך מומחה או לבצע קביעות בוהקות וברורות רק מעצם קביעתן או מתוך זה שאתה נשוי לפרופ' מהטכניון.

רוצה לקבוע שהייתה התדיינות ושיח עמיתים לגבי צעדים שבוצעו בפועל בתקופת הקורונה? מומלץ לשלוח לי, כאן או בפרטי, מחקרים שעברו ביקורת עמיתים בנושא.

רוצה לקבוע שצוות המומחים שמונה לתקופת הקורונה, אם לממשלה, אם למשרד הבריאות ואם בצוות הדוברים שמונה להתבטאות תקשורתית בנושא, מוזמן להביא רזומה שלהם. על רובם עברתי ומכיר, אשמח להיות מופתע.

איך ביקורת עמיתים ? 
מחקר עם ביקורת עמיתים זה לפחות 3 חודשים, ובחלק די גדול מהפקולטות בין בממוצע שנה , בקורונה עבדו על לוחות זמנים קצרים בהרבה הכל היה תוך כדי תנועה. 
לגבי המומחים, המומחים שמונו להוביל היו מתחומי פיסיזיקה והמתמטיקה כי הם אלה ששלטו במודלים השונים שהיה צריך להכין כדי לנבא את המהלכים  הוירולוגים לדוגמא יעצו להם. 
אתה מוזמן לשלוח לי מחקרים ( מספיק אפילו סתם פירסומים )  של אנשי מקצוע שהתנגדו לסגר ( לפני החיסון ) או שהתנגדו לחיסון עצמו 

11 דקות לפני, הצבר said:

איך ביקורת עמיתים ? 
מחקר עם ביקורת עמיתים זה לפחות 3 חודשים, ובחלק די גדול מהפקולטות בין בממוצע שנה , בקורונה עבדו על לוחות זמנים קצרים בהרבה הכל היה תוך כדי תנועה. 
לגבי המומחים, המומחים שמונו להוביל היו מתחומי פיסיזיקה והמתמטיקה כי הם אלה ששלטו במודלים השונים שהיה צריך להכין כדי לנבא את המהלכים  הוירולוגים לדוגמא יעצו להם. 
אתה מוזמן לשלוח לי מחקרים ( מספיק אפילו סתם פירסומים )  של אנשי מקצוע שהתנגדו לסגר ( לפני החיסון ) או שהתנגדו לחיסון עצמו 

יש פער גדול בין הטענות שלי לבין מה שאתה שואל, או הצורה בה אתה עונה לדברים.

אין לי בעיה עם הסגר.

אין לי בעיה עם החיסון, המחקר שבוצע לגביו או הטכניקה בה בחרו ליצר אותו, וקטור ההחדרה וטכניקת הפעולה של החיסון עצמו.

יש לי ביקורת, ולא רק לי, לגבי הרכב צוות "המומחים", שרובם אם לא כמעט כולם חסרי זיקה לתחומים הרלוונטים.

יש לי ביקורת לגבי ההשתקה נרחבת באקדמיה בנוגע לביקורת, כולל שימוש בתקשורת לשם כך(כמו כל לחימה סטנדרטית) והשעייה של אנשי אקדמיה שונים.

יש לי ביקורת שמדינת ישראל בחרה לבצע צעדים המוניים מונעים ופעילים ללא רקע רפואי או מחקרי דרוש, או למעשה-יצרה שדה מחקרי מבלי הצדקה רפואית ואף עלולה ליצור נזק משמעותי אצל המחוסנים בחיסון השלישי והרביעי.

לגבי הטענות הללו יש לך סייגים? לא מסכים עם משהו?

1 hour ago, הצבר said:

יכול להזיז בהחלט אם זה ממש יפגע בעם ( מורל וכד' ) אבל הסנקציות לא ממש פוגעות בעם הסנקציות זה די חרטה. - ואני אסביר. 

כל המותגים והחברות שיצאו מרוסיה זה פוגע יותר בשכבת הליברלים של האליטה הבינונית ואלה ברובם לא עם פוטין בלאו הכי. 

מצד שני, זה שומר הרבה יותר כסף זר ופעילות כלכלית בתוך רוסיה מה שעוזר :"לעם" 

עכשיו תעזבו את החירטוטים של הפרשנים ותלכו לבדוק לבד בכמה עלו מחירי הנפט והגז בחודש האחרון - תכפילו בכמות היצוא של רוסיה ותבדקו ותראו שזה יותר מכל הסנקציות יחד. 
מספרים לכם שהרוסים לא יוכלו למכור גז ונפט כי ניתקו אותם ממערכת התשלומים, הרוסים מספקים גז ונפט לחצי אירופה ולא ירדה התפוקה בליטר אחד מתחילת המלחמה
בהחלט צפויות בעיות כלכלה ברוסיה, אבל זה עניין של שינויים מבניים כל עוד הנפט והגז זורמים רוסיה מסודרת

המערב דרך אגב מתמוטט, מחירי הנפט , מחירי ההובלה והפסקת היצוא מרוסיה ואוקראינה מגדילות את הנטל
3-4 מיליון פליטים גם זאת הוצאה כלכלית כבדה על אירופה.
ובסוף מכל הסנקציות האלה המרוויחות הגדולות, סין הודו אירן טורקיה ונצואלה ברזיל ואולי ארגנטינה. 

הסנקציות מפרקות להם את הצורה. לא מדובר בשטויות של קולה ונטפליקס אלא במטבע הקורס שלהם. אוטוטו הם יהיו בהיפר אינפלציה וכל מניות חברות הענק הרוסיות ברחבי העולם קרסו 90-95 אחוז ולא נסחרות כבר שבוע (מה שלדעתי מהווה הזדמנות קניה אדירה, אם יש לכם איך לקנות). 

11 דקות לפני, ravid said:

הסנקציות מפרקות להם את הצורה. לא מדובר בשטויות של קולה ונטפליקס אלא במטבע הקורס שלהם. אוטוטו הם יהיו בהיפר אינפלציה וכל מניות חברות הענק הרוסיות ברחבי העולם קרסו 90-95 אחוז ולא נסחרות כבר שבוע (מה שלדעתי מהווה הזדמנות קניה אדירה, אם יש לכם איך לקנות). 

יאללה המלצות

קצת מצחיק שאף אחד לא מדבר על האזרחים הרוסים, שוחטים להם את המטבע והחסכונות, כמה ימים שלא ניתן למשוך מטבע אחר כי אין. הופכים אותם למוקצה בגלל איזה נרקסיסט שאכל תסביך, בעולם של היום אומנם יותר קל להתאגד אבל לטעמי מהפכה יכולה לבוא רק מהמקורבים אליו, אם זה יבוא מהעם עצמו הוא מסוגל לעשות רצח עם.

אז מתברר שפוטין ראה בבנט אידיוט שימושי כדי להראות למערב שהוא 'מוכן למשא ומתן'. לא סתם ממשל ביידן התנגד למהלך ולא אהב אותו בלשון המעטה. בנט הטירון ביחסי חוץ אכל את הפיתיון בלי מלח והרע את יחסינו עם ארה"ב