Jump to content

רוסיה - אוקראינה

פנחס שוף

Recommended Posts

On 28.2.2022 at 12:40, החתול הצהוב said:

לא להכיר במחוזות הבדלניים כמדינות עצמאיות (2 הרפובליקות שהוקמו שם אחרי 2014) זה משהו שאפשר להבין.

לגביי חומרת פעולות העונשין של האוקראינים נגדם - זו כבר סוגיה אחרת, שרלוונטית כמובן אבל גם אם היא מוגזמת בחומרתה היא עדיין לא שוללת מאוקראינה את הרצון שלא לאבד את 2 המחוזות הללו שיקרעו מהמדינה.

קודם כל היו הסכמי מינסק אז הכרות כלשהי כן הייתה. הם פשוט מופרים פעם אחר פעם. 

המחוזות האלה כבר מזמן לא שלה בהסכמה. 

לפני1 שעה , The yellow Toms said:

אני ממש חושש שהתקדים החרם הספורטיבי על רוסיה (מוצדק ככל שיהיה) יכול לפגוע בנו קשות בעתיד. 

שום דבר בחרם הספורטיבי המטורף שעשו על רוסיה לא מוצדק. 

ופעם הבאה שאופ"א ופיפ"א או כל ארגון ספורטיבי אחר ידברו על לא לערב פוליטיקה וספורט שיזכרו מה הם עשו לספורטאים הרוסים במשבר הנוכחי ואז שיסתמו את הפה.

וכן, אני לגמרי חושש שיום יבוא וזה ישפיע גם עלינו בגלל זה אני מתנגד נחרץ נגד החרם הזה.

לפני15 שעות , סטלן בטלן השמן said:

תודה על השיעור בגיאוגרפיה לא חשבתי שיש משהו שאפשר ללמוד ממך אבל יש הפתעות

אם שנתיים לא הספיקו לך כדי להבין שכל מה שאומרים לך בחדשות זה מניפולציה אז חבל על האנרגיה והזמן שלי

תמשיך לצטט סיסמאות מהתעמולה הקושמרואית

לא להאמין למדע אולי המשפט הכי מטומטם שנאמר בחדשות

בהשכלה שלי אני מדען ויודע איך עושים מחקר יותר טוב מיונית לוי ושאר החרצופים מערוץ 12 שבמקסימום למדו תאטרון בסמינר הפיגועים

קודם כל החדשות של הערוצים המסחריים הם לא כלי התקשורת היחיד. יש תקשורת זרה, תקשורת כלכלית, פורטלים ועוד ועוד.

שנית- משעשע אותי שאתה חושב שהתקשורת המוסדית מניפולטיבית, אבל מה שאתה צורך ברשתות חברתיות או באנדרגראונד או האל יודע איפה, זה נקי. גם מאחורי כל מה שהוא לא כלי תקשורת מרכזי עומד מישהו עם אינטרס רק שההבדל הוא שאותו אחד לא כפוף לשום כללי אתיקה ויכול לשקר לך במצח נחושה, והוא אף עושה את זה בכל דרך שהוא יכול. הנה דוגמה רלוונטית:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=byir6gfe9

זאת גם הסיבה שאמרתי שאני לא מאמין לשום דיווח אוקראיני שלא קיבל אישור מבחוץ. 

לפני13 שעות , טוני said:

רביד הידוע בכינויו - רב שגל

רביד הידוע גם במחקריו - רב מדען

מחכה למאמר הראשון שלך בנושא מיניות ומדעי המדינה. רואים שאתה איש שמאל פרוגרסיבי דמגוג נחות.

אתה מגיב לא לעניין ואז דורש שמשתמשים אחרים יגיבו לעניין :clap: לא מפתיע שאתה הפכפך, ככה זה שאתה לא חושב.

בשום מקום לעולם לא טענתי או רמזתי שאני "רב מדען" או "רב שגל". מי שטוען את זה על עצמו באובססיביות לאורך שנים פה זה אתה. מה יש, אתה חושש למעמדך?

ולא, אני לא מהפרוגרסיבים או מהשמאל. בתור אחד שכותב פה הרבה זמן אתה אמור לדעת את זה. כשאני ארצה לכתוב מאמרים על מיניות ומדעי המדינה אני פשוט אריץ חיפוש על השם שלך בהיסטוריית הפורום. אני מעריך את הסיכוי למצוא משהו ב-15%. 

לפני9 שעות , The yellow Toms said:

אז אני מבין שאנחנו כבר לא מדברים פה על מלחמת רוסיה-אוקראינה :/

באמת חשבת שזה יחזיק יותר מחמישה עמודים?

לפני9 שעות , ravid said:

קודם כל החדשות של הערוצים המסחריים הם לא כלי התקשורת היחיד. יש תקשורת זרה, תקשורת כלכלית, פורטלים ועוד ועוד.

שנית- משעשע אותי שאתה חושב שהתקשורת המוסדית מניפולטיבית, אבל מה שאתה צורך ברשתות חברתיות או באנדרגראונד או האל יודע איפה, זה נקי. גם מאחורי כל מה שהוא לא כלי תקשורת מרכזי עומד מישהו עם אינטרס רק שההבדל הוא שאותו אחד לא כפוף לשום כללי אתיקה ויכול לשקר לך במצח נחושה, והוא אף עושה את זה בכל דרך שהוא יכול. הנה דוגמה רלוונטית:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=byir6gfe9

זאת גם הסיבה שאמרתי שאני לא מאמין לשום דיווח אוקראיני שלא קיבל אישור מבחוץ. 

בשום מקום לעולם לא טענתי או רמזתי שאני "רב מדען" או "רב שגל". מי שטוען את זה על עצמו באובססיביות לאורך שנים פה זה אתה. מה יש, אתה חושש למעמדך?

ולא, אני לא מהפרוגרסיבים או מהשמאל. בתור אחד שכותב פה הרבה זמן אתה אמור לדעת את זה. כשאני ארצה לכתוב מאמרים על מיניות ומדעי המדינה אני פשוט אריץ חיפוש על השם שלך בהיסטוריית הפורום. אני מעריך את הסיכוי למצוא משהו ב-15%. 

אני חושש למעמדי אתה צודק. יאללה תריץ חיפוש אם תצליח לגעת בנקודה רגישה מספיק אצלי, אולי אריץ חיפוש חזרה.

מחכה לראות את כל מה שכתבתי פה במשך השנים, באמת מעניין. יש נושא אחד מרכזי שאני זוכר משהו עם פטריס אוניל שממש הצליח להרגיז כמה יוזרים פה :clap:

עדיפים 15% טיפשות על 85% נחרצות, טיפשות, קנאה.

לפני10 שעות , Krishi said:

קודם כל היו הסכמי מינסק אז הכרות כלשהי כן הייתה. הם פשוט מופרים פעם אחר פעם. 

המחוזות האלה כבר מזמן לא שלה בהסכמה. 

אם אני לא טועה הסכמי מינסק דיברו על הקטנת השליטה האוקראינית המרכזית על דונבס, אבל לא על הכרה בכך ששטח זה הוא מדינות עצמיות.

לפני10 שעות , Krishi said:

שום דבר בחרם הספורטיבי המטורף שעשו על רוסיה לא מוצדק. 

ופעם הבאה שאופ"א ופיפ"א או כל ארגון ספורטיבי אחר ידברו על לא לערב פוליטיקה וספורט שיזכרו מה הם עשו לספורטאים הרוסים במשבר הנוכחי ואז שיסתמו את הפה.

וכן, אני לגמרי חושש שיום יבוא וזה ישפיע גם עלינו בגלל זה אני מתנגד נחרץ נגד החרם הזה.

ספורטאים לא צריכים להיענש על החלטות ממשלה שלא קשורות אליהם בשום צורה, חשבתי שפעם אמרו לנו שאסור לערבב פוליטיקה וספורט ביחד.

45 דקות לפני, הנדון said:

ספורטאים לא צריכים להיענש על החלטות ממשלה שלא קשורות אליהם בשום צורה, חשבתי שפעם אמרו לנו שאסור לערבב פוליטיקה וספורט ביחד.

אפשר לטעון את זה גם על אזרחים באופן כללי כאשר הם כלי משחק בידיהם של פוליטיקאים.

חרם ספורטיבי הוא כלי (לא יודע עד כמה אפקטיבי) יחסית ניטרלי ומתחשב.

לפני1 שעה , טוני said:

אפשר לטעון את זה גם על אזרחים באופן כללי כאשר הם כלי משחק בידיהם של פוליטיקאים.

חרם ספורטיבי הוא כלי (לא יודע עד כמה אפקטיבי) יחסית ניטרלי ומתחשב.

הוא לא אפקטיבי כמו שחרם אומנותי/אקדמי לא אפקטיבי לדעתי הוא עושה ההפך המוחלט ורק יוצר אנטי במקום לקרב בין אנשים, מה שספורט ותרבות אמורים לעשות.

איזה כיף לראות יהודים בארץ ישראל עוטים על עצמם דגלי אוקראינה או מחליפים תמונות בפייסבוק לתמונות עם הדגל של הלאום המטונף הזה שלכבודו, בין השאר, הוסיפו לביטוי ״נאצים״ את ההמשך ״ועוזריהם״. ועוד יותר מצחיק לקרוא את רפה השכל הזה שמגיב פה בפורום רק על פוליטיקה ואף פעם על מכבי, מלהג את עצמו לדעת על ״ביביסטים״, כשאותו ביבי קידם יחסים עם פולין (ימח שמם, כמובן), הוא והמחנה שלו זעקו לשמיים, אבל עכשיו מזדהים עם הגרועים שבעוזריהם. ובנושא מהותי בהרבה לביטחון מדינת ישראל.

״רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי ארצות״

35 דקות לפני, הנדון said:

הוא לא אפקטיבי כמו שחרם אומנותי/אקדמי לא אפקטיבי לדעתי הוא עושה ההפך המוחלט ורק יוצר אנטי במקום לקרב בין אנשים, מה שהספורט ותרבות אמורים לעשות.

בדיוק. וזה רק ממחיש שאין להם באמת מה לעשות כשמתנהלת מערכה מול מעצמה גרעינית. אפשר לראות התקפלות של המערב כמעט תמיד כשהוא מתמודד מול מדינה כזאת (רוסיה, סין, צפון קוריאה)

הפעם היחידה שהורגש שיש שינוי מגמתי היא ההתנהלות של טראמפ מול צ. קוריאה (התנהלות חסרת אחריות שהוכיחה עצמה בסוף). אגב אני לא אומר שיש הרבה מה לעשות במצב כזה, כי כשטראמפ התנהג בצורה מזלזלת מול דיקטטור סדיסט כל העולם חשש.

לפני1 שעה , החתול הצהוב said:

אם אני לא טועה הסכמי מינסק דיברו על הקטנת השליטה האוקראינית המרכזית על דונבס, אבל לא על הכרה בכך ששטח זה הוא מדינות עצמיות.

נכון לא דיברו שהם יהפכו למדינות עצמיות, זה קרה רק עכשיו בהכרזה שלהן ובהכרה של רוסיה בהן כמדינות עצמיות.

אבל אכן אוקראינה הסכימה להקטנת השליטה שם, והבטחת השלום והביטחון וכו' וכו'... בפועל ההסכם הופר כל הזמן והאוקראינים ביצעו שם זוועות באזרחים. 

כ

On 1.3.2022 at 09:46, סטלן בטלן השמן said:

בהשכלה שלי אני מדען ויודע איך עושים מחקר יותר טוב מיונית לוי ושאר החרצופים מערוץ 12 שבמקסימום למדו תאטרון בסמינר הפיגועים 

מדען זה אומר בודק את האנטומיה של הבחורות בחלונות האדומים בהולנד?

35 דקות לפני, פנחס שוף said:

איך אף אחד לא צירף עדיין את המילה מדען ליוזר שלו? סטלן בטלן מדען שמן.

קצת (הרבה) על הסכסוך הזה מהצד הרוסי של המפה

https://eishton.wordpress.com/2022/02/26/ukraine-invasion/?fbclid=IwAR2FOYOsJyHGDQ2dpEdVi65npekPYKny1F6F0Z7keH8C6aUt0sks1FMqdck

לינק להרצאה מעניינת של פרופסור אמריקאי (מופיעה גם במאמר בלינק הקודם) 

ההרצאה עצמה 45 דקות (אפשר לראות במהירות 1.5 למי שרוצה) כל השאר זה Q&A

קטע מעניין מבחור (אקדמאי שעשה מחקרים על הרוסים) שנמצא בקייב עכשיו. את זה ספציפית אפשר לקחת בערבון מוגבל כי אני לא מכיר אותו ולא מצאתי עליו יותר מדי מידע אם כי יש הרבה הגיון במה שהוא אומר, זה מתיישב עם זה שפוטין הציע לצבא אוקראינה לקחת את השילטון כדי להגיע איתם להסכמים, כמו גם על החומרים שמגיעים משם למשל שרואים חיילים נמנעים מלירות על אוכלוסיה אזרחית גם כשהיא עוצרת שיירה שלמה של רוסים ויחסית מכילים את האירוע). 

אגב חלוקת הנשק של זלינסקי לאזרחי אוקראינה (כמו גם קריאה של מושלי ערים להכנת בקבוקי מולוטוב של אזרחים נגד הרוסים) מעבר להפיכתם למטרות פוטנציאליות של הצבא הרוסי הביאה לדבר הבלתי נמנע והברור מאליו של מעשי שוד וביזה וסגירת חשבונות של אוקראינים ע"י אוקראינים אחרים (גם לזה יש קטעי וידאו, כולל בוזזים נתפסו ונקשרו לעצים וחטפו מכות).

1 hour ago, טוני said:

מעניין, וערוך טוב.

סרטון מעניין, כמו שאמרתי זה קונפליקט שישפיע על כל העולם ואישית אני לא מאמין שסין תעז לעשות שם משהו בזמן הקרוב,

רק חבל שהוא לא ציין מה יהיו ההשלכות של פלישה כזו או אפילו מצור על טייוואן מבחינת העולם.

לפני2 שעות , פנחס שוף said:

אתה מכיר אותי יותר מדי טוב

לפני8 שעות , הנדון said:

הוא לא אפקטיבי כמו שחרם אומנותי/אקדמי לא אפקטיבי לדעתי הוא עושה ההפך המוחלט ורק יוצר אנטי במקום לקרב בין אנשים, מה שספורט ותרבות אמורים לעשות.

מצחיק לראות את התקשורת שגינתה את הקריאות נגד דאבור בטענה שלא מערבבים פוליטיקה וספורט עכשיו מסקרת בהתלהבות ותמיכה רבה את החרם נגד הספורטאים הרוסים שחלק גדול מהם בכלל התבטאו נגד המלחמה.

והכי מצחיקה אותי הסיסמא ״הצד הנכון של ההיסטוריה״ כאילו להכניס את עצמנו לצרות בזמן שאלה שכותבים את ההיסטוריה לא עושים דבר מלבד להאיר בניינים ולשים עניבות בצבעי אוקראינה.

עולם הפוך.

לפני17 שעות , AvielMaccabi4 said:

מצחיק לראות את התקשורת שגינתה את הקריאות נגד דאבור בטענה שלא מערבבים פוליטיקה וספורט עכשיו מסקרת בהתלהבות ותמיכה רבה את החרם נגד הספורטאים הרוסים שחלק גדול מהם בכלל התבטאו נגד המלחמה.

והכי מצחיקה אותי הסיסמא ״הצד הנכון של ההיסטוריה״ כאילו להכניס את עצמנו לצרות בזמן שאלה שכותבים את ההיסטוריה לא עושים דבר מלבד להאיר בניינים ולשים עניבות בצבעי אוקראינה.

עולם הפוך.

העולם נלחם כביכול נגד התבוססות הקומוניזם, אבל בעצמו מממש את הדוקטורינות של לנין וטרויצקי.

אנחנו נמצאים במלחמת תודעה, והערב רב פשוט אוכל את הזיוני שכל בכפית.

1 hour ago, קמחי said:

העולם נלחם כביכול נגד התבוססות הקומוניזם, אבל בעצמו מממש את הדוקטורינות של לנין וטרויצקי.

אנחנו נמצאים במלחמת תודעה, והערב רב פשוט אוכל את הזיוני שכל בכפית.

החרימו את הספורטאים הפראלימפיים של רוסיה ובלארוס מאוליפיאדה הפראלימפית. 

העיפו את רוסיה וכל נציגותיה מפיפא בPS

אפילו התאחדות החתולים לא מאפשרת לחתולים מרוסיה להשתתף בתחרויות O_0

את השירות הכי טוב לבעלים ברוסיה עשתה אפל כשהפסיקה למכור ברוסיה (גם בחנות המקוונת). פה מדובר יותר בחיסכון לכל בית אב מאשר במכה כלכלית חחח 

באסה על רוסיה שהיא לא "בצד הנכון"... 

1 דקה לפני, Krishi said:

החרימו את הספורטאים הפראלימפיים של רוסיה ובלארוס מאוליפיאדה הפראלימפית. 

העיפו את רוסיה וכל נציגותיה מפיפא בPS

אפילו התאחדות החתולים לא מאפשרת לחתולים מרוסיה להשתתף בתחרויות O_0

את השירות הכי טוב לבעלים ברוסיה עשתה אפל כשהפסיקה למכור ברוסיה (גם בחנות המקוונת). פה מדובר יותר בחיסכון לכל בית אב מאשר במכה כלכלית חחח 

באסה על רוסיה שהיא לא "בצד הנכון"... 

לאט לאט מתווים לעולם מה קורה למי שלא בצד הנכון. זה כבר התפשט ברחבי ארצות הברית, קנדה ורוב מערב אירופה, מתחיל לבסס כאן אחיזה והכל על ידי בורות והנדסת תודעה