Jump to content

ג'ורג'ה יובנוביץ חותם במועדון ל-2.5 שנים(פלוס אופציה)

קמחי

Recommended Posts

לפני14 שעות , nirnir20 said:

החתמה מאוד מרגשת, כמעט בפרופיל של ראיקו. 

מהסרטונים נראה רוצח, כינוי "המחסל", אני אוהב. 

עמדה יותר מתאימה משוער בשביל להתחיל לבשל אותו נקווה שיבנו לו קבוצה מתאימה.

כמה העונה הזו מסריחה? אפילו מהחתמה של פרוספקט רציני, בסכום העברה שלא שילמנו כבר הרבה מאוד שנים, אי אפשר לשמוח כמו שצריך.

אני מקווה שכמו שאמרתי יש תכנית גדולה יותר (והגיונית יותר) שתתבהר לנו רק בקיץ. לפי מה שראיתי רז אמיר טוען בטוויטר שזה המצב. לא יודע כמה אפשר לסמוך על זה כי נראה שהשנה הוא משמש לא מעט כרמקול של חלק מהאנשים בקבוצה, אבל לפחות יש תקווה להישען עליה.

צטט

"העסקה הזאת 'גמרה' אותי", אמר, "לא בגלל ההעברה עצמה, זה נורמלי והגיוני, אבל הדרך שהיא קרתה השפיעה עליי מנטלית. האמת שמכבי בכלל חיפשה שחקן זול יותר. הצעתי להם אותו במקרה ואז השיחות נפתחו. זה נמשך כחמישה או שישה ימים עד לרגע האחרון. היו לנו גם הצעות אחרות לגביו שסירבנו להן, בכל מקרה הוא מרוצה מהעסקה. וכשכולם מרוצים מהלך כזה צריך לצאת לפועל".

המנהל המקצועי של מה שמם

41 דקות לפני, אלק נילאש said:

אני מקווה שכמו שאמרתי יש תכנית גדולה יותר (והגיונית יותר) שתתבהר לנו רק בקיץ. לפי מה שראיתי רז אמיר טוען בטוויטר שזה המצב.

זה לגמרי מרגיש לשם

צטט

בסרביה טוענים: מכבי תל אביב שמה את ידה על ג'ורג'ה יובאנוביץ' למרות שנאבקה עליו עם קבוצות בכירות ממנה. במולדתו של החלוץ בן ה-22 טוענים היום (חמישי) שצ'וקאריצ'קי התלבטה אם למכור אותו לספרטה פראג או לקבוצה מה-MLS, כשלפתע סגנית אלופת ישראל נכנסה לתמונה עם הצעה שטרפה את הקלפים: דמי העברה גובה של 1.9 מיליון יורו ו-15 אחוז ממכירה עתידית שלו. 

לפי הדיווח, ספרטה פראג הציעה 1.5 מיליון יורו תמורת החלוץ והקבוצה מה-MLS שזהותה לא ידועה, הסכימה לשלם יותר אבל התנגדה לדרישתה של צ'וקאריצ'קי לקבל אחוזים ממכירה עתידית שלו. "בזמן ששתי הקבוצות האלו התלבטו, מכבי תל אביב לקחה צעד קדימה והגישה הצעה פנטסטית, שאחריה כבר לא היה טעם לחכות".

לפני5 שעות , אלק נילאש said:

כמה העונה הזו מסריחה? אפילו מהחתמה של פרוספקט רציני, בסכום העברה שלא שילמנו כבר הרבה מאוד שנים, אי אפשר לשמוח כמו שצריך.

אני מקווה שכמו שאמרתי יש תכנית גדולה יותר (והגיונית יותר) שתתבהר לנו רק בקיץ. לפי מה שראיתי רז אמיר טוען בטוויטר שזה המצב. לא יודע כמה אפשר לסמוך על זה כי נראה שהשנה הוא משמש לא מעט כרמקול של חלק מהאנשים בקבוצה, אבל לפחות יש תקווה להישען עליה.

לא הבנתי למה אי אפשר לשמוח, מבחינת המאמן צריך חלוץ

3 דקות לפני, bister said:

ממתי ספרטה פראג וקבוצה אלמונית מהMLS בכירות ממכבי? 

ספרטה פראג בוודאות, וב-MLS גם יש קבוצות גדולות עם הרבה כסף

5 דקות לפני, bister said:

ממתי ספרטה פראג וקבוצה אלמונית מהMLS בכירות ממכבי? 

מי אמר שהן בכירות ממכבי? 

אגב, ספרטה מקום שלישי בצ׳כיה במרחק 3 נקודות ממקום ראשון. שיחקה העונה בליגה האירופית. נחותה מאיתנו היא לא (לדעתי להפך).

39 דקות לפני, Keano said:

ספרטה פראג בוודאות, וב-MLS גם יש קבוצות גדולות עם הרבה כסף

כל הקבוצות בMLS בערך בכירות יותר מאיתנו(אולי אפשר להתווכח על סינסנטי אם אנחנו בעונה גדולה סטייל 15-16) והפראגיות(ספרטה וסלביה) אוכלות אותנו בקלות מבחינת מוניטין ואיכות.

35 דקות לפני, פנחס שוף said:

קיצר כמה עלה לנו?

וואלה מתעקשים שהוא עלה 1.9 מיליון יורו עם 15% ממכירה עתידית

לפי מה שהבנתי 1.9 זה על בונוסים מהישגים עתידיים. אם אחד מהם זה אליפות אז הם לא יראו את הבונוס בשנים הקרובות :crazy:

35 דקות לפני, פנחס שוף said:

קיצר מכבי מנוהלת על ידי הצעות סכנים, מעודד

ציפית למשהו אחר?

איך אתה חושב שמינו את המאמן שלך?

לפני20 שעות , Davidna said:

רק אני חושב שהחתמנו את מלמד הסרבי?

קשה לדעת.

קצת הלחיץ כשקראתי שהוא נופה מקארטחנה שהיא בליגה השלישית בספרד, ושהוא הצהיר שהוא לא יכול לעבור שחקנים.

אני לא אוהב חלוצים סטייל קיירטנסון.

מת שיהיה פה חלוץ עם דריבל.

מצד שני, גם זהבי ופריצה לא שחקנים של דריבל.

בקיצור, הוא ימדד על דברים אחרים, ואני מקווה שהוא עושה המון תנועה, וחד ברחבה.

30 דקות לפני, cristiano said:

קשה לדעת.

קצת הלחיץ כשקראתי שהוא נופה מקארטחנה שהיא בליגה השלישית בספרד, ושהוא הצהיר שהוא לא יכול לעבור שחקנים.

אני לא אוהב חלוצים סטייל קיירטנסון.

מת שיהיה פה חלוץ עם דריבל.

מצד שני, גם זהבי ופריצה לא שחקנים של דריבל.

בקיצור, הוא ימדד על דברים אחרים, ואני מקווה שהוא עושה המון תנועה, וחד ברחבה.

מתי היה לנו חלוץ עם דריבל? יש בכלל כזה בליגה? מספיק לי חלוץ מהיר, חד עם סיומת ב 2 רגליים ובראש ושידע להעיף בלמים עם הכתף

https://www.maccabi-tlv.co.il/2022/02/צפו-ראיון-היכרות-עם-גורגה-יובאנוביץ/

ראיון היכרות עם החלוץ החדש . נראה בחור נחמד וצנוע שמגיע לעבוד קשה.

אה ויש לו גם אחלה אנגלית אז במקרה הגרוע הוא ישמש כמתורגמן של קרסטאיץ

צטט
בשנים האחרונות, בעיקר בחודשים האחרונים, עלתה לא מעט פעמים השאלה כמה מיץ' גולדהאר מוכן להשקיע כלכלית במכבי ת"א. האם בעל הבית מתכנן לחזור ולהוציא כסף על בניית הסגל. שלשום קיבלנו תשובה ברורה, כיוון שמכבי ביצעה את אחת הרכישות היקרות בתולדותיה, אבל חשוב לזכור שמחיר של שחקן הוא לא תמיד מתכון בטוח להצלחתו.
ההחתמה המדוברת היא זו של החלוץ הסרבי ג'ורג'ה יובאנוביץ', עליו שילמה מכבי ת"א לצ'וקאריצ'קי 1.9 מיליון יורו. מדובר בהחתמה שנמצאת במקום הרביעי בטבלת הרכישות היקרות בהיסטוריה של המועדון, מיד אחרי אלה של וידאר קיארטנסון, פרדראג ראיקוביץ' והאריס מדוניאנין. עם המחיר, כמובן, מגיעות הציפיות.
בסרביה הופתעו מהמחיר הגבוה. יובאנוביץ' בן ה-22, שגדל בפרטיזן בלגרד, לא התאקלם בבוגרים. המנטור שלו בפרטיזן היה הקשר סשה איליץ', כיום מאמן צ'וקאריצ'קי. איליץ' הוא חבר קרוב של מאמן מכבי מלאדן קרסטאיץ' כבר 25 שנה. האם החברות איפשרה את המעבר, או דווקא הביאה לעלייה במחיר? כך או כך, ברור שקרסטאיץ' הביא אותו למועדון.
יובאנוביץ' עבר שנה מעולה בצ'וקאריצ'קי. לפני שלוש שנים הוא כבש רק שער אחד בלוקרן הבלגית. לפני שנתיים, כשעבר לספרד, נכשל בקאדיס, הושאל לקרטאחנה מהליגה השלישית ואפילו שם לא הרשים. לעומת זאת, מינואר 2021 עד 2022 הוא כבש 20 שערים ב־32 משחקים והיה אחד הכוכבים של הקבוצה השלישית באיכותה בסרביה.
ההבדל העצום בין השנה הזו לכל התקופה שקדמה לה יכול לשמש עבור מכבי כבשורה אופטימית מצד אחד, אבל גם פסימית מהצד האחר. אופטימית – כי יש התולים את הכישלון של יובאנוביץ' בכך ששיחק בקבוצות חלשות יחסית בליגות שלהן. יובאנוביץ' הוא חלוץ מטרה אמיתי, סגנונית אפילו יותר מסטיפה פריצה, סקורר שמבקיע בנגיעה. העונה הוא כבש 12 שערים, 11 מתוכם בנגיעה אחת בכדור ואחד לאחר שתי נגיעות. הוא לא יעבור שחקנים בדרך לשער אלא מחזיק בתכונות של נוכחות ברחבה, תנועה טובה, בעיטה חזקה בשתי הרגליים ומשחק ראש טוב. הסרבים אוהבים לומר שיש לו קילר אינסטינקט.
מצד שני, לא מדובר בחלוץ מהיר, לא אחד שמוליך את הכדור בעצמו. יובאנוביץ' לא התאים לסגנון המשחק של הקבוצות הקטנות. בסרביה היה מי שהשווה את הרעיון לאלכסנדר מיטרוביץ', חלוץ פולהאם והנבחרת. כשפולהאם עלתה לפרמייר־ליג והייתה קבוצה חלשה ומתגוננת, מיטרוביץ' לא היה אפקטיבי. לפני עליית הליגה ואחרי הירידה חזרה לליגת המשנה הוא מלך השערים. מכבי ת"א, ומפה האופטימיות, היא קבוצה דומיננטית בליגה שלה, כמו צ'וקאריצ'קי, שם יובאנוביץ' פרח.
ניתוח היכולות המקצועיות של השחקן מביא, כאמור, גם צד פסימי. כיוון שלא מדובר בחלוץ שיוצר לעצמו יובאנוביץ' יכול לפרוח רק עם שחקנים יצירתיים לידו, מאחוריו או מצדדיו, כאלה שיכניסו לו כדורים במצבים המתאימים. מכבי ת"א בעייתית בנושא הזה, ולא פתרה אותו בחלון ההעברות כיוון שלא הגיע שחקן לכנפיים.
יובאנוביץ' גדל בנוער של פרטיזן עם דושאן ולאחוביץ', חלוץ יובנטוס החדש. גם באיטליה מדברים על כך שלא בטוח שיש ליובה שחקן שיכניס לו כדורים. אולי יובאנוביץ' אינו שחקן של 70 מיליון יורו כמו ולאחוביץ', אבל בתור אחת ההעברות היקרות בהיסטוריה של מכבי הוא יעמוד במוקד ניסיון הקבוצה לחזור למקום שהתרגלה להיות בו עד לא מזמן.

מדאיג

צטט

בסרביה הופתעו מהמחיר הגבוה. יובאנוביץ' בן ה-22, שגדל בפרטיזן בלגרד, לא התאקלם בבוגרים. המנטור שלו בפרטיזן היה הקשר סשה איליץ', כיום מאמן צ'וקאריצ'קי. איליץ' הוא חבר קרוב של מאמן מכבי מלאדן קרסטאיץ' כבר 25 שנה. האם החברות איפשרה את המעבר, או דווקא הביאה לעלייה במחיר?

מדאיג 2 כשהכנפיים הם חוזז וטבח

צטט

יובאנוביץ' הוא חלוץ מטרה אמיתי, סגנונית אפילו יותר מסטיפה פריצה, סקורר שמבקיע בנגיעה. העונה הוא כבש 12 שערים, 11 מתוכם בנגיעה אחת בכדור ואחד לאחר שתי נגיעות.