Jump to content

רשמים מהניצחון על אשדוד בי"א | 3-1, 3 נקודות חשובות ואפילו יכולת סבירה

Sawyer

Recommended Posts

אגיד שוב את מה שאמרתי במחצית בפיגור ורצו לחנוק אותי - עד לפעולה האחרונה מכבי הייתה במשחק טוב היום. יותר טוב מהרבה משחקים שראיתי ביא', כולל בעונות של איביץ'. 

ראיתי את הסטטיסטיקה, במחצית הראשונה היו לנו 5 ניסיונות מתוך הרחבה, אפילו לא אחד למסגרת. אפשר להוסיף עוד מצב שטב"ח היה חייב למסור לפריצה ולהשאיר אותו מול שער חצי ריק אבל הוא החליט להרים לשומקום ומקבלים מספיק הזדמנויות כדי לסיים את הסיפור כבר במחצית הראשונה. במקום זה ירדנו בפיגור מהפעם הראשונה שאשדוד עברה את קו הקישור. זה סיפור העונה שלנו. מצד אחד, חוסר איכות וביטחון של שחקני ההתקפה שצריכים הרבה מצבים בשביל גול. מצד שני, הגנה לא מאורגנת שבקלות מגיעים נגדה למצבים טובים.

לא יודע אם אי פעם דן ביטון יהיה שחקן הרכב לגיטימי במכבי אלופה, אם כן זה יהיה רק בתפקוד כמו היום. אני חושב שזה הכי מחמיא לו, כשהוא בביטחון ובכושר. היום הוא היה מאוד מעורב אבל בגלל שהוא מבוהל כרגע מעצמו זה היה נראה רע יותר מתמיד. אני מאמין שעוד כמה משחקים כאלה ונראה הרבה יותר הרמות רכות לגול מאשר איבודים מרגיזים שהופכים למתפרצות.

שמיר זה חרב פיפיות. הוא שחקן הקישור הכי טוב שלנו, אולי בכלל השחקן הכי טוב שלנו, העונה אבל יש עליו חתיכת תג מחיר. לא רואה את מכבי משלמת אותו אחרי הקיץ האחרון. אז מצד אחד אני נהנה לראות אותו (גם שמחתי שבא בקיץ), ומצד שני אני מבין שככל שיהיה יותר טוב מהאחרים זה יתנקם בנו בקיץ.

מדהים כמה ההגנה שלנו חלשה ולא מסודרת. כל מה שצריך זה לעבור את הקו של גלזר ואתה מגיע למצב לגול. לצערינו זה לא ישתנה עד שלא יגיע לכאן בלם זר. כנראה רק בקיץ.

המשחק של פריצה הוכיח היום שני דברים - (1) מלאדן טעה בענק עם הספסול שלו ו-(2) מלאדן קיבל ברקס מההנהלה לגבי הרכש. באופן כללי אני חושב שפריצה חלוץ מעולה, בטח לליגה שלנו, יש לו יחס קנברוט טוב מתוך הרחבה. הבעיה שבמכבי הזו צריך מהחלוץ דברים אחרים שהוא לא כל כך מסוגל להביא ושכדורים טובים לתוך הרחבה לא מקבלים בשפע.

דבר אחרון, דוידזאדה אל.

לפני1 שעה , Krishi said:

הבושה הכי גדולה בכל המשחק הזה זה המגרש המסריח הזה שלא ברור איך הוא אושר בכלל. איזה 3 כדורים התפנצ'רו רק במחצית הראשונה, אי אפשר היה להעביר שום פס נורמלי, שחקנים ניסו לבעוט ונתקעו בדשא או שהכדור שינה להם כיוון/מהירות פתאום וזה מגרש שאושר ע"י אגרונום כמה ימים לפני. בושה וחרפה, זה מגרש לליגה א' במקסימום ולא לליגת העל. 

מעבר לזה שוב הראינו נאיביות מחצית ראשונה באמת טובה שלנו, שוב חטפנו שער לא מחוייב המציאות מטעות של גלזר. למזלנו עשינו בליץ מחצית שניה וחתמנו עם השלישי ועדיין מלא טעויות בהגנה וקבלת החלטות גרועה בהתקפה. 

רכש לא יגיע, אז נותר לקוות שקרסטאיץ' יצליח להמשיך להוציא מהסגל הזה יותר ממה שהוא מראה כרגע. עם ההגנה הזאת אנחנו שווים שער במשחק, אבל ההתקפה מתעוררת יותר וזאת הנחמה שלי בעיקר.

פיקנטריה אישית שלי - כבר מלא עונות שבכל קרן שיש ליריבה שלנו אני צועק למה לעזאזל אין שחקן על החצי כי אפשר לחשוב נגד מי אנחנו משחקים פה, זה לא ריאל מדריד מולנו זה בסה"כ עוד קבוצה ישראלית (ובאמת לא משנה איזו). חובה לשים שחקנים על החצי בכל קרן שיש נגדנו. לפחות אחד. מעבר לעובדה שאולי זה יוציא מתפרצת זה גם מושך עוד שומר או שניים אחורה במקום שיצטרפו להתקפה ברחבה או מקו שני. והנה פתאום אני רואה שם באחת הקרנות את טבח ואני אומר לחבר שלי "אה, תראה, שחקן שלנו על החצי בקרן, חזון אחרית הימים". מפה לשם... כבש. אז כן זה לא יקרה כל פעם אבל זה עוד משהו שחייבים להמשיך איתו. 

מסכים איתך לא מבין מאמנים שלא שמים שחקן בחצי. 

אישית אני מאוד אוהב את פריצה ואני מקווה שזה יסתדר לו עם המאמן והוא יצליח להשתלב בשיטה שלו.

ההגנה היא הבעיה האמיתית והעיקרית שלנו, תאמינו לי שאם ההגנה שלנו הייתה יותר יציבה ממה שיש לנו אז המצב שלנו הרבה הרבה יותר טוב גם עם ההתקפה הקיימת.

בקיץ פשוט חייבים להביא בלם איכותי ואם צריך אז גם בכסף רב 

לפני2 שעות , המכבייה said:

לפני שלושה חודשים, ההתקפה שלנו היתה קוואס, פריצה וגבי. עכשיו הם לא מספיק טובים? לא יודע. הם שחקני כדורגל טובים לכשעצמם, מאוקלמים פה במדינה ובליגה. קוואס גם חתום לעונה הבאה מיינד יו. 

הבעיות שלנו הם בכל מקום אבל ההגנה צועקת במיוחד. אז מה חשוב להחליף את שניהם, לשלם פיצוי ולהביא עוד שניים שעד שיתאקלמו שוב תרגיש שהם לא מספיק עבורך? ככה בדיוק נראה מועדון בסחרור. אז אם הבריירה היא לא להביא כלום, אני בוחר בכלום. 

לא הייתי נוגע בהתקפה של מכבי, לא רואה סיבה לניקוי אורוות מאסיבי כרגע, יחסית יש עם מה לעבוד.

חלון ינואר זה גשר טוב לעונה הבאה, לפחות בלם אחד חייב להגיע שיתחיל לרוץ עם השלד הנוכחי ולעשות התאמות.

לא יכול לקבל חלון אנמי שלא עושים קצת חיזוק.

יש להשיג מקום באירופה ועדיין נשאר מסלול של גביע המדינה שמבחינתי אין סיבה שלא נלך עד הסוף ולפחות ניקח את התואר הזה (פחות רוצה דאבל של חיפה או באר שבע).

יש שחקנים בודדים עם די.אן.איי של איביץ', היום זה היה פיבן וגלזר(שהצהוב מקשה על התפקוד) הם נצמדים לשחקנים ממש מהר, מצחיקים להם בחצאי פאולים כאלו שלא בהכרח שורקים, שמים את כל משקל הגוף על השחקן ונכנסים חופשי לתאקלים. הם הורסים ליריבה כל פעולה.

הבעיה שלשניהם יש קבלת החלטות לא תמיד טובה עם הכדור. 

זה כבר הגול השני על גלזר בזמן האחרון(מנסה להיזכר איפה היה הקודם) חבל שבזה לא רואים שיפור, זה ההבדל בינו לבין דור פרץ למשל. 

שאר הקבוצה, לא רואה מישהו שאפשר לבנות עליו לטווח הרחוק כל אחד וסיבותיו שלו.

טל בן חיים לך תזדיין מאה אלף פעם יא חתיכת אפס.

ואללה אני רחוק מאוד מאלה שמקללים שחקני מכבי אבל הראיון שלו אתמול והרמיזה על השריקות בוז של שבוע שעבר יעני בשביל להוכיח שטעו רק מראות כמה הוא סמרטוט, מתי כבר ילמד להתנהג בקלאס ולסתום את הפה? אחרי כל גול בחאווה הוא תמיד הראשון לבוא לעמדת הראיונות, בפעמים הקודמות זה ללכלך על שני מאמנים קודמים.

לא יכול לראות אותו יותר, די כבר.

כמות האיבודים אתמול הייתה הזויה. פיבן ונחמיאס פשוט מסרו לשחקני אשדוד כמה פעמים וזה כמעט הוביל לשערים. 

גם דוידזאדה (שנתן מסירה נהדרת לביטון בגול) וג׳ראדלש עם לא מעט איבודים. 

כל מה שכתבת נכון חוץ מדוידזאדה שלדעתי הוא מהשחקנים שהכי נותנים מעצמם ורואים כמה הוא נלחם לשחק , לפעמים היכולת לא טובה אבל אי אפשר להגיד שמכר אותנו ... מסירת מפתח שלו הובילה לגול השני 

25 דקות לפני, Liran Antebi said:

כל מה שכתבת נכון חוץ מדוידזאדה שלדעתי הוא מהשחקנים שהכי נותנים מעצמם ורואים כמה הוא נלחם לשחק , לפעמים היכולת לא טובה אבל אי אפשר להגיד שמכר אותנו ... מסירת מפתח שלו הובילה לגול השני 

לא מכר. גם ציינתי את המסירה הנהדרת לביטון. אחלה דוידזאדה.

פשוט כמות האיבודים בחלקים האלה של המגרש מדאיגה אותי. קבוצה טובה יותר מאשדוד הייתה  מענישה.

2 דקות לפני, Liran Antebi said:

למען הסר ספק, התכוונתי למכירה נקודתית שלו באיבוד איום ונורא שלו. מלבד זאת כתבתי שהיה חיובי והוא אמנם לא סבוריט אבל מגן שמאלי נפלא שאנחנו ברי מזל שנמצא בסגל שלנו.

לפני2 שעות , אקיטה said:

טל בן חיים לך תזדיין מאה אלף פעם יא חתיכת אפס.

ואללה אני רחוק מאוד מאלה שמקללים שחקני מכבי אבל הראיון שלו אתמול והרמיזה על השריקות בוז של שבוע שעבר יעני בשביל להוכיח שטעו רק מראות כמה הוא סמרטוט, מתי כבר ילמד להתנהג בקלאס ולסתום את הפה? אחרי כל גול בחאווה הוא תמיד הראשון לבוא לעמדת הראיונות, בפעמים הקודמות זה ללכלך על שני מאמנים קודמים.

לא יכול לראות אותו יותר, די כבר.

כן אה,

כי מה שלגיטימי זה קהל ששורק בוז לשחקן שלו (שאכן חלש, אבל גם מאוד מנסה), אבל לא שהשחקן נפגע מזה

16 דקות לפני, עמית ר said:

כן אה,

כי מה שלגיטימי זה קהל ששורק בוז לשחקן שלו (שאכן חלש, אבל גם מאוד מנסה), אבל לא שהשחקן נפגע מזה

מאוד מנסה אי אפשר להגיד על שחקן שבאופן קבוע בכל משחק ללא יוצא מהכלל לא חוזר בהגנה למגן שלו מה שמוביל למצבי הבקעה ליריבה (ולא מעט שערים שכבר ספגנו).

1 hour ago, מכביסט לעד said:

כמות האיבודים אתמול הייתה הזויה. פיבן ונחמיאס פשוט מסרו לשחקני אשדוד כמה פעמים וזה כמעט הוביל לשערים. 

גם דוידזאדה (שנתן מסירה נהדרת לביטון בגול) וג׳ראדלש עם לא מעט איבודים. 

שמע היה איזה קטע סביבות דקה 65. שלוש-ארבע איבודים תוך 5 דקות 30 מטר מהשער. מה הלך שם. זה כמעט היה נראה בכוונה.

לפני15 שעות , המכבייה said:

שאלת השאלות היא כושרו של גולסה. אם הוא טוב, אין פה בכלל דיון וגבי היה באגף. בהינתן וזה כנראה לא המצב, זה כנראה הקישור הטוב ביותר שלנו. 

למה הפוקוס של מלאדן היה מלכתחילה על להחליף את קוואס ופריצה(שחקנים טובים לכשעצמם שכבר התאקלמו במדינה ובליגה) ולא על הגנה?

אולי סוף סוף הבינו שאפשר להשתמש בו רק לעשרים דקות חצי שעה למשחק אם רוצים אותו גם לחודש שאחרי.

לפני2 שעות , עמית ר said:

כן אה,

זאת גנבת דעת בדיוק כמו שטל בן חיים ניסה לעשות בראיון, לא שורקים לו בוז כי הוא משחק חלש אלא בגלל דברים אחרים שקשורים אליו ווזה גם בוז שמכוון להנהלה הנוכחית. עובדה שלשחקנים אחרים שמשחקים חלש (בערך כל הקבוצה) לא שורקים למרות שהם גרועים. תראה מאמץ יעודדו אותך תעשה דברים אחרים אתה תחטוף מהקהל.