Jump to content

רשמים מהתיקו מול נתניה בבלומפילד | 2-2 מאכזב, ינואר כאן השינוי עדיין לא

Sawyer

Recommended Posts

לפני1 שעה , קובי השועל said:

לא מבין את הבעסה שלכם, בכלליות ברור שמבעס המצב אבל מה הציפיות שלכם? יש כאן סגל שלא מסוגל לייצר רצף ניצחונות. סגל למקום שלישי, פשוט ככה.

אולי לא שמת לב, היום לא נראינו כמו מקום 3. יש לאבד נקודות כשמשחק לא מתחבר לך ויש לאבד נקודות כשהיריבה טובה ממך משמעותית. בתאכלס, גנבנו תיקו מנתניה בבלומפילד.

הייתה הרגשה שדברים כן מתחילים להתחבר לאיזה משהו שנראה כמו קבוצה והיום חזרנו סיבוב אחורה. ההבדל בין המשחק היום לזה שהפסדנו 4-2 הוא שהיום היינו בבלומפילד. אם היינו משחקים בנתניה כנראה שהתוצאה הייתה דומה.

חוץ מזה, זה משחק שמלאדן נכשל בו בענק וזה לא קרה לנו עד עכשיו. אפילו בסמי עופר, כשהקבוצה התפרקה, הוא כן העמיד אותה טוב במחצית הראשונה ותכנית המשחק שלו עבדה מעולה. היה נראה שהוא כבר התחיל לבסס איזה קישור שכן מצליח להחזיק טוב את האמצע והיום הכל כאילו לא קרה. ברמת השחקנים? היה נראה שהתחילו ניצנים של ווינריות אחרי המשחק בק"ש ובטדי והיום בשליש האחרון של המשחק שוב היינו כבויים ולא הצלחנו לייצר מצבים.

אז כן, יש הרבה סיבות להתבאס. בלי קשר למצב הכללי שלנו.

לפני3 שעות , gilad-b said:

נתניה קבוצת כדורגל טובה מאיתנו (למקרה שזה מפתיע מישהו) ובהתאם לכך הם באו מראש לשחק כקבוצת כדורגל עדיפה עם לחץ גבוה ובלתי פוסק וכדורגל פשוט, מהיר ויעיל כיאה ליתרון האיכותי שלהם מול הגנה רשלנית והתקפה שכוללת שחקני כדורגל לא פעילים

הרוב לא מוכן להשלים עם זה שאנחנו קבוצת 4-10 גנרית.

15 דקות לפני, turgi said:

הרוב לא מוכן להשלים עם זה שאנחנו קבוצת 4-10 גנרית.

מבחינת סגל אני לא חושב שזו קבוצה 4-10. אלא אם כן הזר החדש של ב"ש משנה שם משהו מהותי, למכבי יש סגל למקום 2 השנה.

אבל זה לא משנה. גם אם היה סגל למקום ראשון. שחקנים צריכים להיות מאומנים ומתואמים. הרכבים צריכים להיות טובים. חילופים צריכים להיות טובים. רוטציה צריכה להיות טובה. שחקנים צריכים להרגיש בטוחים בעצמם ובמאמן שלהם. בלי מאמן טוב זה לא יקרה, וככל שעובר הזמן ואין לקבוצה מאמן טוב אז היכולת של הסגל הזה להראות את מה שהוא כן שווה פוחתת. למכבי היה מאמן שלא התאים לקבוצה במשך חצי שנה (דוניס), מאמן שהיה נוראי לקבוצה (ואן לובן) במשך קרוב לשנה, מאמן שהוא לא מאמן במשך חודש (יצחקי) ועכשיו מאמן שמתעקש לחבל בסיכויים של עצמו. זה לא עובד, ולא יכול לעבוד ככה.

תוצאה מבאסת, יש כמה דברים מבאסים במשחק הזה, המובנים מאליהם והפחות מובנים מאליהם.

קודם כל ההרכב המוזר, דיברו על זה פה כבר. מחצית ראשונה היה לנו כושר התקפי מצוין שכמו תמיד התגמד לצד חולשה נוראית בהגנה (בעיקר מרכז ההגנה). 

נכון שמשחק ההגנה עושה כל הקבוצה וזה מתחיל כבר מהחלוץ אבל צמד הבלמים שלנו עם כל כך הרבה טעויות וחוסר תיאום שזה כבר נטו עליהם. לפרץ אין לי כמעט תלונות, הוא מציל אותנו המון בין אם בהצלות מאיומים על השער שלנו ובין אם ביציאות אמיצות קדימה לפני שהיריב מספיק להגיע ראשון לכדור. 

ואז מחצית שניה, פשוט נרדמנו, לא הופענו. עד הדקות האחרונות של המשחק אפילו לא איום אחד למסגרת. גם נתניה לא בדיוק הגיעה למצבים חוץ מנגיחה אחת מסוכנת מקרן אז אפשר להגיד שהגנתית עמדנו בסדר אבל התקפית פשוט נעלמנו לגמרי. 

ושוב בפעם ה-100, שחקנים שלנו מפסיקים לשחק בהרמת דגל של קוון למרות שהשופט הראשי לא שורק ונותן למשחק להמשיך, אכלנו על זה כבר כמה גולים כשהיינו בטוחים שיש נבדל בגלל הקוון ובסוף בואר התברר שהשער חוקי, ממש מרתיח שלא לומדים לקח ושזה ממשיך לחזור על עצמו.

השופט - השופט הזין עם עיניים הזה לא הוציא להם איזה 5 צהובים שרק עזרו להם להמשיך לכסח אותנו בלי לפחד מהרחקה. וגם התוספת זמן בסוף הייתה מגוחכת. 

המצטיין מבחינתי זה דווקא גררו, רץ המון, השתדל, איים, עשה כמה דריבלים יפים וכמובן בישול ושער. אבל הוא חייב להיפטר מההרגלים המגונים האלה שלו לתת את הקטנות האלה ליריבים, היום עם הואר רואים הכל. בנס הוא לא חטף על זה כרטיס היום. הוא חם מזג וצריך ללמוד לשלוט בעצמו.

עשינו כמה צעדים קדימה במחזורים האחרונים והיום היה צעד אחד גדול אחורה אז בוא נקווה שזה כל מה שזה, צעד אחד אחורה מתוך שלל צעדים קדימה. אשדוד בשבת זאת אחלה הזדמנות לכך.

Just now, Krishi said:

תוצאה מבאסת, יש כמה דברים מבאסים במשחק הזה, המובנים מאליהם והפחות מובנים מאליהם.

קודם כל ההרכב המוזר, דיברו על זה פה כבר. מחצית ראשונה היה לנו כושר התקפי מצוין שכמו תמיד התגמד לצד חולשה נוראית בהגנה (בעיקר מרכז ההגנה). 

נכון שמשחק ההגנה עושה כל הקבוצה וזה מתחיל כבר מהחלוץ אבל צמד הבלמים שלנו עם כל כך הרבה טעויות וחוסר תיאום שזה כבר נטו עליהם. לפרץ אין לי כמעט תלונות, הוא מציל אותנו המון בין אם בהצלות מאיומים על השער שלנו ובין אם ביציאות אמיצות קדימה לפני שהיריב מספיק להגיע ראשון לכדור. 

ואז מחצית שניה, פשוט נרדמנו, לא הופענו. עד הדקות האחרונות של המשחק אפילו לא איום אחד למסגרת. גם נתניה לא בדיוק הגיעה למצבים חוץ מנגיחה אחת מסוכנת מקרן אז אפשר להגיד שהגנתית עמדנו בסדר אבל התקפית פשוט נעלמנו לגמרי. 

ושוב בפעם ה-100, שחקנים שלנו מפסיקים לשחק בהרמת דגל של קוון למרות שהשופט הראשי לא שורק ונותן למשחק להמשיך, אכלנו על זה כבר כמה גולים כשהיינו בטוחים שיש נבדל בגלל הקוון ובסוף בואר התברר שהשער חוקי, ממש מרתיח שלא לומדים לקח ושזה ממשיך לחזור על עצמו.

השופט - השופט הזין עם עיניים הזה לא הוציא להם איזה 5 צהובים שרק עזרו להם להמשיך לכסח אותנו בלי לפחד מהרחקה. וגם התוספת זמן בסוף הייתה מגוחכת. 

המצטיין מבחינתי זה דווקא גררו, רץ המון, השתדל, איים, עשה כמה דריבלים יפים וכמובן בישול ושער. אבל הוא חייב להיפטר מההרגלים המגונים האלה שלו לתת את הקטנות האלה ליריבים, היום עם הואר רואים הכל. בנס הוא לא חטף על זה כרטיס היום. הוא חם מזג וצריך ללמוד לשלוט בעצמו.

עשינו כמה צעדים קדימה במחזורים האחרונים והיום היה צעד אחד גדול אחורה אז בוא נקווה שזה כל מה שזה, צעד אחד אחורה מתוך שלל צעדים קדימה. אשדוד בשבת זאת אחלה הזדמנות לכך.

גררו זה טבח הפנמי

7 דקות לפני, Davidna said:

גררו זה טבח הפנמי

גררו שחקן עם פוטנציאל טוב.

צריך לרוץ עד סוף העונה.

שחקן צעיר יכול לשפר קבלת החלטות, את הנתונים הפיזיים והטכניים יש לו.

13 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

מבחינת סגל אני לא חושב שזו קבוצה 4-10. אלא אם כן הזר החדש של ב"ש משנה שם משהו מהותי, למכבי יש סגל למקום 2 השנה.

אבל זה לא משנה. גם אם היה סגל למקום ראשון. שחקנים צריכים להיות מאומנים ומתואמים. הרכבים צריכים להיות טובים. חילופים צריכים להיות טובים. רוטציה צריכה להיות טובה. שחקנים צריכים להרגיש בטוחים בעצמם ובמאמן שלהם. בלי מאמן טוב זה לא יקרה, וככל שעובר הזמן ואין לקבוצה מאמן טוב אז היכולת של הסגל הזה להראות את מה שהוא כן שווה פוחתת. למכבי היה מאמן שלא התאים לקבוצה במשך חצי שנה (דוניס), מאמן שהיה נוראי לקבוצה (ואן לובן) במשך קרוב לשנה, מאמן שהוא לא מאמן במשך חודש (יצחקי) ועכשיו מאמן שמתעקש לחבל בסיכויים של עצמו. זה לא עובד, ולא יכול לעבוד ככה.

אם לא יהיה פה מנהל בקיץ, נמשיך לראות תחלופה של מאמנים בקצב של גרביים וגם על המקום השלישי נפסיק לקוות.

לגבי הסגל גם אני חשבתי שזה סגל מתאים למקום שני, היום אני לא בטוח שהוא שווה יותר מהפועל שזו חבורת הזבל מחוזקת בילדים מאוד מוכשרים.

12 דקות לפני, turgi said:

אם לא יהיה פה מנהל בקיץ, נמשיך לראות תחלופה של מאמנים בקצב של גרביים וגם על המקום השלישי נפסיק לקוות.

לגבי הסגל גם אני חשבתי שזה סגל מתאים למקום שני, היום אני לא בטוח שהוא שווה יותר מהפועל שזו חבורת הזבל מחוזקת בילדים מאוד מוכשרים.

קשה לראות את הקבוצה ככה. אני מבין את זה. אבל מה לעשות. החיים לא פשוטים ושחקן הוא לא טוב או רע וזהו. קבוצה בלי מאמן לא טוב לא תצליח. מאמן רע יכול לחרב את הקבוצה שלו גם לעתיד. קבוצה עם סגל טוב שעברה את מה שמכבי עברה תתקשה להיות טובה אפילו אם יש מאמן טוב. זה לא עניין של שבועיים שלושה, עד כמה שלנו כאוהדים זה מעצבן. למרבה החשש, אני מתחיל לפקפק קצת באיכות המאמן הנוכחי.

13 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

קשה לראות את הקבוצה ככה. אני מבין את זה. אבל מה לעשות. החיים לא פשוטים ושחקן הוא לא טוב או רע וזהו. קבוצה בלי מאמן לא טוב לא תצליח. מאמן רע יכול לחרב את הקבוצה שלו גם לעתיד. קבוצה עם סגל טוב שעברה את מה שמכבי עברה תתקשה להיות טובה אפילו אם יש מאמן טוב. זה לא עניין של שבועיים שלושה, עד כמה שלנו כאוהדים זה מעצבן. למרבה החשש, אני מתחיל לפקפק קצת באיכות המאמן הנוכחי.

איזה שחקן אגף שלנו נכנס בהרכב של הפועל?

יש במכבי בלם טוב מגוטליב נגיד? (שלא ישתמע שאני חושב שהוא בלם טוב)

הסגל במכבי הוא אולי סביר, טוב - הוא לא.

13 דקות לפני, turgi said:

איזה שחקן אגף שלנו נכנס בהרכב של הפועל?

יש במכבי בלם טוב מגוטליב נגיד? (שלא ישתמע שאני חושב שהוא בלם טוב)

הסגל במכבי הוא אולי סביר, טוב - הוא לא.

ארהיב ואומר שכל שחקני הכנף במכבי וכל הבלמים במכבי טובים מהמקבילים להם בהפועל (כאמור, לא מחמאה יוצאת דופן). למעט דוידה (הוא שחקן אגף?) אבל יודע מה? שים את דוידה תחת ואן לובן/יצחקי/קרסטאיץ' במשך שנה וחצי ואתה תתגעגע לחוזז.

עידן נחמיאס נפילה עצומה שלנו. מתבאס בשבילו, כי הוא נראה אחלה בחור עם גישה טובה, אבל הפער בינו לבין איתן טיבי זה כמו קולה זירו לסופר דרינק דיאט. 

הטכניקה שלו, היציאה קדימה, הסרבול התמידי, המיקום, הכל פחות טוב בכמה רמות. טעות פטאלית של יצחקי. 

וקוואס צריך לפתוח כל משחק. מתאים לסגנון/מערך או לא, הוא השחקן הכי איכותי בסגל. זאת האמת. חייבים לרוץ איתו. 

29 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

ארהיב ואומר שכל שחקני הכנף במכבי וכל הבלמים במכבי טובים מהמקבילים להם בהפועל (כאמור, לא מחמאה יוצאת דופן). למעט דוידה (הוא שחקן אגף?) אבל יודע מה? שים את דוידה תחת ואן לובן/יצחקי/קרסטאיץ' במשך שנה וחצי ואתה תתגעגע לחוזז.

המאמנים החלשים במכבי אכן פגעו בשחקנים אבל דוידה שחקן טוב מחוזז בהרבה.

לגבי השאר אני לא מסכים בכלל. כן יש במכבי בעיה של אימון אבל יש בעיה קשה של איכות.

קידוש דומיננטיות המאמן כבר לא יעיל במצב שלנו. יש לנו בעיה מהותית של חוסר עקביות בשחקנים שפותחים בלב הקבוצה, מרכז הקישור וההגנה שלנו מתחלף כל הזמן ואי אפשר לצפות לכלום כשזה קורה. מכבי צריכה לייצר תבניות, חיפה התייצבה השנה כשהייתה לה תבנית ברורה שהתחזקה כשסיימה עם אירופה.

אנחנו לא מפסיקים לספוג ולא מצליחים לייצר התקפה אחת מסודרת, זה לא קשור רק לאיכות.

גם איביץ׳ בשיא תקופת הסגידה(המוצדקת) מיעט מאוד להזיז את הכלים ממרכז הקישור וההגנה והוא נגע בעיקר בחלק הקדמי, כשעיקר המאבקים היו בין צ׳יקו לשכטר השווים.

מכבי בכאוס מקצועי כבר שנתיים. מאמנים צריכים להפסיק להיבחן אצלנו, הם צריכים לבוא עם מנטרה ברורה ולהתוות את הדרך המקצועית שהמועדון הולך לצעוד בה לטווח הקצר או הארוך.

השחקנים שלנו, חלקם, בלי קשר לכל מה שכתבתי,עושים ממש רע את העבודה שלהם.

וחלק נכבד מהם לעולם לא יוכל לעשות את העבודה שלהם ברמה הנדרשת, אבל זה כבר בנושא אחר

עכשיו פתאום גררו קנה את עולמו

אבל זה הסימפטום שלנו, גררו שחקן זר שישי נחמד, אבל במצב שאפשר להחזיר את גיואגון להיות זר שישי אז אין צורך בגררו

אבל נראה ששוב מהלך של מסירה אחת שלו ומסירה של עמוס לו קנו את עולמו והשאירו אתו פה עד סוף השנה ולא נראה רכש באגף השנה

ושכחתי את הכוכב התורן השני, חוזז.

זה בדיוק הבעיה של מכבי, חוסר רצון להבין,  גררו וחוזז זה לא שחקן שלם, זה שחקנים ליד, אולי אחד מהם יכול להיות מחליף, בטח לא שניהם בקבוצה אחת על משבצת של שחקן טוב......קונים אותם בזול והם נותנים צ'אנסים לבינונים בלי סוף כי המציאות היא רק שהם לא מוכנים להשקיע את הסכומים כדאי להביא קיצוני ברמה

המחצית הכי גרועה שראיתי מזה הרבה זמן במכבי. יותר גרועה מהמחצית השנייה מול חיפה. 

עד אתמול, לפחות ראינו התקדמות, עזבו תוצאות, כל משחק הייתה התקדמות כלשהי. 

אבל מה שהיה אתמול הייתה בדיחה, לעג למקצוע, להכניס את טב''ח? חלאיילה? אלמוג? נו באמת?! בשביל זה קראתם לכל המשפחה לבוא? אפשר לראות מסך שחור בבית. 

מה שהכי מפריע, זה שכבר אין הרגשה שיש מישהו שמנווט את הספינה. 

אני עדיין בדעה שהסגל הזה בכל מקרה לא מתאים ליותר מהמיקום שלו בטבלה, אבל משחקים כאלו מרגישים כמו פלייאוף תחתון במקרה הטוב. 

בכל מקרה, שבת הקרובה 17:30 אשדוד תבואו צהובים. 

נחמיאס מתחת לכל ביקורת, ובאופן יציב. הוא בחור טוב, חיובי, אבל מקצועית פשוט לא מתאים לנו (או לקבוצת פלייאוף עליון).

בכל אופן, זה פלסטר קטנטן בלבד. הבעיות במכבי עמוקות ושורשיות, ומתחילות מהראש. כל הצד המקצועי של מכבי בינוני ומטה. חייבים לרענן את המערכת.

מה שרז שלמה עשה שם בכל הקרנות זאת שערורייה, פעם אחר פעם הוא ראשון לכל הכדורים ובמזל לא קיבלנו ממנו עוד צמד גולים.

לא מצליח לפעמים להבין את ההרכבים של מלאדן, אתה רואה שנתניה עולה עם שלישית קישור חזקה ואתה מעלה שם את שמיר גבי ודן ביטון? אני מצפה ממנו שיעשה סקאואטינג וילמד מול מי הוא משחק

האמת, עד היום אני לא מבין מה העמדה הטבעית של דן ביטון.

תראו, יש לו כדורגל, אבל הוא פשוט בנאדם אדיש, הוייב שלו זה של אחד שעושה טובה, כזה שלא אוהב כדורגל.

פעם אחת הייתי רוצה לראות אותו אוכל את הדשא, זה לא קרה, רכישה מאוד גרועה, לא היה צריך להיות פה.

לאורך השנים ידענו קבוצות גרועות בהרבה מהקבוצה הנוכחית, אבל אני בספק אם ידענו קבוצות כל כך מטומטמות מבחינה התקפית.

הקבוצה הכי טיפשה בליגה.

הלוואי היינו קבוצה לא טובה, לפחות זה תואר כלשהו שאפשר לרוץ איתו ולהבין איפה הבעיה. אנחנו קבוצה פרווה משעממת, זה הרבה יותר גרוע. כמעט כל משחק בית הקבוצה הזאת פשוט מנסה להתיש את הקהל שלה. אני חוזר הביתה בהרגשה שכאילו ממש הכריחו אותי לסבול שעתיים בכוח. אתמול לידי לפחות שלושה אנשים שרים תוך כדי פיהוק, ואני לא מאשים אותם. כל משחק אותם כדורי רוחב איטיים(מה הקטע לחזור שוב ושוב על אותו סגנון מסריח שלא עובד מול אף קבוצה?), כל משחק דקה 85 משחקים לאט ומוסרים אחורה ברגוע כאילו אנחנו מובילים, וכל הזמן אותם כדורי גובה לשום מקום. לא מחזיק מחלאיילה בכלל, אבל וואלה קשה לי להאשים אותו שאתמול כדור אחד טוב הוא לא קיבל לרגל, כל המשחק הבנאדם רק קופץ לכדורי גובה שגם אם הוא בטעות מגיע אליהם, אין למי לשלוח אותם. כשבאים נגדנו בונקר אז מתלוננים, אבל גם כשבאים נגדנו פתוח אנחנו פשוט נראים כמו ליגה לאומית בהגנה. חבל שאי אפשר לשלם לשחקנים על פי צבירת הנקודות, אולי ככה נפסיק לראות כאלה שמטיילים על המגרש כי הם "מפוחדים". טפייי

• מנהלים ראשיים
לפני20 שעות , Sawyer said:

הניצחון על ב"ש הוציא אותנו לרצף משחקים קלים על הנייר, את הפועל י-ם גברנו בקושי (יש היגידו בהירואיות) אבל זה רצף משחקים שחייבים להביא בו את כל הנקודות אם רוצים לנסות להיות רלוונטים למשהו עם השינוי בינואר (ככל שיגיע), היריבה היום נתניה בבית. לא הגרועה בליגה אבל קבוצה שצריך לנצח בבית. 

קרסטאיץ' ממשיך בהרכבים שאני מתקשה להבין במבט ראשון, טבח בהרכב (קוואס בחוץ), דן ביטון גם. דברים לא קלים.

שופט: רע (עוד שיפוט מביך של שופט מביך, תצוגת שיפוט חלשה באופן כללי, בטח שלא קיבלנו שיפוט של קבוצה ביתית אלא להפך, קצרה היריעה מלפרט את כל הטעויות נשאר עם העצבים מהתוספת).

אני ממש חושב שאתה טועה, בתור מישהו שראה את המשחק מהבית דווקא היה שיפוט די טוב

נמאס לצאת מבלומפילד שוב פעם בלי ניצחון, בהרגשה שלי כבר כמה שנים טובות לא חירבנו את המגרש הביתי כמו העונה בדגש על עונות ארבלדזה, ויטו וג'ורדי מאמן, אין לי מושג אם זה נכון.