Jump to content

ברק יצחקי

YallaMaccabi

Recommended Posts

לפני4 שעות , הנדון said:

ממש ממש לא בזמן אמת דין דוד היה צריך להגיע במקומו, לא הלכו על השחקן שטוב מקצועית ניסו פה לחסוך עוד כמה שקלים שבסוף עלו לנו הרבה יותר יקר. נחמיאס עוד אפשר להגיד טעות בעסקה לא על איבוד 2 שחקנים כמו דין דוד ועלי מוחמד שכבר כמעט והיו פה. 

כן, לכסף יש לפעמים משקל בהחלטה. לא חשבתי שחלייאלה מופרך. פרוספקט קצת פחות נוצץ מדין דוד ולכן עלה פחות. בעיני זה פחות מהותי. היינו צריכים לייצר קבוצה טובה יותר גם אם החומר שהיה. עלי מוחמד זה אחלה אבל עידו שחר עם אפס הזדמנויות מרגיז אותי פי אלף יותר. יריבות יקנו שחקנים טובים, גם אנחנו. אלו דברים שבשגרה. פעם חיפה מפספסת את זהבי ופעם אנחנו את בוקולי או וואקמה. לא להשתמש במשאבים שלך נכון, זה הכאב האמיתי. 

לפני8 שעות , המכבייה said:

כי מכבי המציאה את הכדורגל? היא חיה בווקום בעולם?  אתה קורא לזה רפיסות כי אתה מצפה ל100 אחוז תמיד מכולם? זה רק בראש שלנו, בפנטזיות שלנו. זה אף פעם לא מתקיים כמו שאנחנו רוצים. אגב, אולי הירידה תימשך, אני לא יודע, אני רק אומר שאולי זה גם יתייצב. 

אני חושב שזה תמיד היה מינויים פרסונלים שעשו הבדל ולא חוכמת מועדון מצטברת. מינוי ג'ורדי לא היה שונה מאיביץ כשהמערכת הורכבה אז מכלומניקים כמו טוויטו וגאוני דור כמו ניר לוין. לפעמים תפגע ולפעמים לא. מצב צבירה של מועדון משתנה, אתה לא תמיד תוכל להיות בשיא מול מתחרות שנמצאות במצב צבירה אחר. כנל הן. 

זה תודלק על כסף רב ומוטיבציה גדולה של מיטש. אולי פחות נוח למיטש עם הסיטואציה כשהוא מעסיק אנשים מחול, הם מבוקשים, הם עוזבים מהר ושוב אתה מחפש. זאת נראית לי יותר החלטה עסקית שלו ופחות כלכלית. אם המהלך לא ימריא(וכנראה עוד לא מוצה מבחינתו), אני מאמין שהוא ישנה. מה שמחזיר אותי לשורה הראשונה כאן-  בסוף מה שקבע בעבר זה כסף שהביא אנשים מעולים- ופחות תרבות ניהולית. בתרבות ניהולית טובה כנראה שלא מחזיקים פטריק כזה 6 שנים(כשג'ורדי הוא הסנגור והממליץ הראשי). 

מכבי לא המציאה כלום, אבל כן הצליחה לגבש מודל שעשה רושם שעבד. 

אני בטוח שאיש עסקים כמו מיטשענק מצפה לכמעט 100 אחוז תמיד מכולם. זה חלק בלתי נפרד מהתרבות האמריקאית (קנדה זהה מבחינה עסקית). 

אם זה תמיד היה מינויים פרסונליים וכסף זה מדאיג מאוד מבחינת ההתקדמות שלנו כמועדון וכמערכת, ומדאיג מבחינת המנגנון הקיים לאיתור המינויים המתאימים. 

אתה ואני יודעים היטב שלקבוצת כדורגל יש מעגל חיים טבעי, שנע בין שלוש לחמש שנים. הגדולים באמת (סיר פרגוסון אהוב ליבנו ומושא הערצתנו) הם אלה שמסוגלים לבנות מחדש שוב ושוב. 

אני מסתכל על השורה הראשונה שלך אחרת - אנחנו עדיין משקיעים לא מעט כסף, אבל לא מצליחים להביא אנשים מעולים. האחוזים הולכים אחורה במקום קדימה (הם אמורים להשתפר ולא לנסוג ככל שיש יותר ניסיון ומוניטין) ולא נראה שהתגבשנו על איזה מודל מעבר לנשקיע הרבה כסף ונקווה שנפגע באיש המקצוע. 

ההצלחות הגדולות שלנו הגיעו אחרי עבודה מתודית, אנשי מקצוע שהוחתמו מבעוד מועד והכינו את העונה הבאה מראש (יורדי ואוסקר וכמובן איביץ', שקיבלו כמה חודשים ללמוד את הקבוצה). 

51 דקות לפני, המכבייה said:

כן, לכסף יש לפעמים משקל בהחלטה. לא חשבתי שחלייאלה מופרך. פרוספקט קצת פחות נוצץ מדין דוד ולכן עלה פחות. בעיני זה פחות מהותי. היינו צריכים לייצר קבוצה טובה יותר גם אם החומר שהיה. עלי מוחמד זה אחלה אבל עידו שחר עם אפס הזדמנויות מרגיז אותי פי אלף יותר. יריבות יקנו שחקנים טובים, גם אנחנו. אלו דברים שבשגרה. פעם חיפה מפספסת את זהבי ופעם אנחנו את בוקולי או וואקמה. לא להשתמש במשאבים שלך נכון, זה הכאב האמיתי. 

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו לגבי הניהול. 

1 hour ago, מנג'ר יונייטד said:

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו לגבי הניהול. 

הניהול לפני- ג'ורדי מפרק כסף שיצר יתרון. איביץ אימן ברמה שיצרה יתרון. היום וגם אז,  המעברים לא חלקים, חצאי תוכניות שלא מבשילות, קצת פיזור ופחות מיקוד. מכבי מאד השתפרה במסביב ומצליחה לייצר הכנסות יפות שמבטיחות חיים(קרא את הלינק ששמתי במכבי נגד התקשורת,  בן דב נותן נקודות שנכונות גם לנו ולשרון תמם). זה סופר חשוב. אנחנו כבר לא בימים של 10 עובדי מועדון ותקציב של 15 שהיה נחשב גבוה. מספרים אחרים, כח אדם שונה, מקצועות חדשים שנכנסו למערכת ובכלל, כל השפה השתנתה. אין בוטקה שפעם סגורה ופעם פתוחה. זאת אופורציה יקרה אבל מתחייבת. היתרון של חיפה בעיני הוא לא אלברמן על ברק. נוכחותו הפיזית של שחר מול מיטש. זה עושה הבדל כרגע. יותר לשחרר חבל מכורח הנסיבות. 

מכבי לא המציאה כלום, אבל כן הצליחה לגבש מודל שעשה רושם שעבד. 

אני בטוח שאיש עסקים כמו מיטשענק מצפה לכמעט 100 אחוז תמיד מכולם. זה חלק בלתי נפרד מהתרבות האמריקאית (קנדה זהה מבחינה עסקית). 

אם זה תמיד היה מינויים פרסונליים וכסף זה מדאיג מאוד מבחינת ההתקדמות שלנו כמועדון וכמערכת, ומדאיג מבחינת המנגנון הקיים לאיתור המינויים המתאימים. 

אתה ואני יודעים היטב שלקבוצת כדורגל יש מעגל חיים טבעי, שנע בין שלוש לחמש שנים. הגדולים באמת (סיר פרגוסון אהוב ליבנו ומושא הערצתנו) הם אלה שמסוגלים לבנות מחדש שוב ושוב. 

אני מסתכל על השורה הראשונה שלך אחרת - אנחנו עדיין משקיעים לא מעט כסף, אבל לא מצליחים להביא אנשים מעולים. האחוזים הולכים אחורה במקום קדימה (הם אמורים להשתפר ולא לנסוג ככל שיש יותר ניסיון ומוניטין) ולא נראה שהתגבשנו על איזה מודל מעבר לנשקיע הרבה כסף ונקווה שנפגע באיש המקצוע. 

ההצלחות הגדולות שלנו הגיעו אחרי עבודה מתודית, אנשי מקצוע שהוחתמו מבעוד מועד והכינו את העונה הבאה מראש (יורדי ואוסקר וכמובן איביץ', שקיבלו כמה חודשים ללמוד את הקבוצה). 

מיטש החליט לגדל אין האוס. נותן למיטש את הקרדיט על הניסיון. הוא לא רוצה מאנספורד עובד שנה וחצי ואז אתה מחפש מחליף שנה וחצי. דג גדול אוכל דג קטן. איכויות האנשים שהבאת גם מתקזזות עם היותם מוכשרים מידי, בן לאומיים מידי, מבוקשים מידי, אוברקיולופייד. אתה יודע, זאת בסך הכל קרית שלום. כמה מפתה היא עבור בן? 5, 10 שנים? זה לא קורה. ביין ובן מיד נשאבו לאי הבריטי בחזרה. עם מאמנים- תעשה את זה כי אין פה היצע בכלל. עם מנהלים, תנסה טווח ארוך יותר. 

1 hour ago, המכבייה said:

מיטש החליט לגדל אין האוס. נותן למיטש את הקרדיט על הניסיון. הוא לא רוצה מאנספורד עובד שנה וחצי ואז אתה מחפש מחליף שנה וחצי. דג גדול אוכל דג קטן. איכויות האנשים שהבאת גם מתקזזות עם היותם מוכשרים מידי, בן לאומיים מידי, מבוקשים מידי, אוברקיולופייד. אתה יודע, זאת בסך הכל קרית שלום. כמה מפתה היא עבור בן? 5, 10 שנים? זה לא קורה. ביין ובן מיד נשאבו לאי הבריטי בחזרה. עם מאמנים- תעשה את זה כי אין פה היצע בכלל. עם מנהלים, תנסה טווח ארוך יותר. 

מה רע במנספורד ובמאמנים שבאים לשדרג אותנו ומתקדמים הלאה? זה בדיוק הדג גדול אוכל דג קטן עד שהדג הקטן הופך לבינוני. מעבר לזה, לא ברור מה היעדים והמדדים להצלחה למנהל מקצועי.

שוב, במערכת מקצועית בריאה צריך להיות מנגנון שיאפשר לאתר אנשי מקצוע איכותיים בתדירות גבוהה יותר ובאחוזי הצלחה גבוהים יותר. בשש העונות האחרונות הצלחנו רק עם מנספורד ואיביץ', שנדמה לי הוחתם בתקופה של מנספורד כמנכ"ל. לטעמי זה מעט מדי. 

לגבי ההודעה הקודמת - אין לי מילת ביקורת אחת על כל המנגנון מסביב. מדיה, שיווק, מרצ'נדייז - באמת רמה אחרת. כל הדיון והסוגיה כאן הם סביב הניהול המקצועי. 

לפני5 שעות , מנג'ר יונייטד said:

מה רע במנספורד ובמאמנים שבאים לשדרג אותנו ומתקדמים הלאה? זה בדיוק הדג גדול אוכל דג קטן עד שהדג הקטן הופך לבינוני. מעבר לזה, לא ברור מה היעדים והמדדים להצלחה למנהל מקצועי.

שוב, במערכת מקצועית בריאה צריך להיות מנגנון שיאפשר לאתר אנשי מקצוע איכותיים בתדירות גבוהה יותר ובאחוזי הצלחה גבוהים יותר. בשש העונות האחרונות הצלחנו רק עם מנספורד ואיביץ', שנדמה לי הוחתם בתקופה של מנספורד כמנכ"ל. לטעמי זה מעט מדי. 

לגבי ההודעה הקודמת - אין לי מילת ביקורת אחת על כל המנגנון מסביב. מדיה, שיווק, מרצ'נדייז - באמת רמה אחרת. כל הדיון והסוגיה כאן הם סביב הניהול המקצועי. 

לא יודע מה היעדים ולא יודע אם הקהל אמור לדעת אותם אבל במציאות? ביין ובן לא היו מעל שנה וחצי גם אם נקבעו מדדים. למה? כי זה העולם. ואז שנה ומשהו אתה "מופקר" באופן יחסי ויש קילקולים וביקורות. מעבר לזה, אני לא מבין את הצרכים של מכבי טוב ממנו. הוא רוצה כרגע אין האוס. כשהוא רצה זרים-לא ידענו לאיית את זה בכלל. אז מאיזה מקום אני אמור לבקר החלטה אירגונית של מאסטרו ניהולי כמו מיטש שגם הוכח גם פה במקומותינו? אולי אני לא רואה את כל התמונה, בדיוק כמו בקיץ 2012? 

On 8.4.2022 at 01:25, המכבייה said:

לא יודע מה היעדים ולא יודע אם הקהל אמור לדעת אותם אבל במציאות? ביין ובן לא היו מעל שנה וחצי גם אם נקבעו מדדים. למה? כי זה העולם. ואז שנה ומשהו אתה "מופקר" באופן יחסי ויש קילקולים וביקורות. מעבר לזה, אני לא מבין את הצרכים של מכבי טוב ממנו. הוא רוצה כרגע אין האוס. כשהוא רצה זרים-לא ידענו לאיית את זה בכלל. אז מאיזה מקום אני אמור לבקר החלטה אירגונית של מאסטרו ניהולי כמו מיטש שגם הוכח גם פה במקומותינו? אולי אני לא רואה את כל התמונה, בדיוק כמו בקיץ 2012? 

הקהל לא אמור לדעת אותם, אבל במקום בו יש יעדים, רואים תוצאות או דרך כלשהי. זה ברור מאוד בכל הנוגע למנויים, למדיה, לשיווק ולמרצ'נדייז.

הפן המקצועי מפגר מאחורי כל התחומים האלה. אני לא חושב שאיש מקצוע זר ואיכותי שעזב חייב לכפות עלינו שנה ומשהו של הפקרות. צריכה להיות רשימה של חלופות.

הקהל לא אמור לדעת אותם, אבל במקום בו יש יעדים, רואים תוצאות או דרך כלשהי. זה ברור מאוד בכל הנוגע למנויים, למדיה, לשיווק ולמרצ'נדייז.

הפן המקצועי מפגר מאחורי כל התחומים האלה. אני לא חושב שאיש מקצוע זר ואיכותי שעזב חייב לכפות עלינו שנה ומשהו של הפקרות. צריכה להיות רשימה של חלופות.

בדיוק כפי שעשו במשך השנים עם מאמנים. לא מבין מה הרציונל לייצר אנטי לדברים לגיטימיים שכבר רצו כאן כשגרה. בכל אופן הוא ימשיך לעונה נוספת בתפקיד אז רק נותר לאחל לו בהצלחה ושיעיף את כל העודף פרזיטים שהוא שימר כאן.

לפני11 שעות , מנג'ר יונייטד said:

אולי היעד עכשיו הוא שילובם של אנשי מקצוע מקומיים? וזה שכר הלימוד בדרך לשם? אין לנו שום דרך לדעת על יעדים. אבל כשהכדור נכנס לרשת, אז משערים שהם קיימים. דרכו של עולם. אם יש תוצאות- יש תהליכים. זה רחוק מלהיות נכון אגב. 

איש מקצוע זר ואיכותי שעזב-החלופה של זה היא שאחנו לנצח נחפש את המחליף הפוטינציאלי. לא ריאלי. ואפשר לנסות כיוון ולא להצליח בו, זה גם חלק מהמסע. 

8 דקות לפני, אקיטה said:

הקיץ הכי אובייס אבר. אם הוא מחרבן את זה זה עילה להוצאה להורג.

להעיף:
אלמוג, חוזז, טבח, ריקן, נחמיאס. ג'ראלדש, קוואס, שמיר, גולסה, חלאילה

ויאללה להתחיל לבנות

1 דקה לפני, Double said:

להעיף:

ויאללה להתחיל לבנות

רק שיעשו את זה לפני המחנה אימון ולא שנייה לפני המשחק הראשון בליגה עם סגירת חלון העברות. 

לפני11 שעות , המכבייה said:

אולי היעד עכשיו הוא שילובם של אנשי מקצוע מקומיים? וזה שכר הלימוד בדרך לשם? אין לנו שום דרך לדעת על יעדים. אבל כשהכדור נכנס לרשת, אז משערים שהם קיימים. דרכו של עולם. אם יש תוצאות- יש תהליכים. זה רחוק מלהיות נכון אגב. 

איש מקצוע זר ואיכותי שעזב-החלופה של זה היא שאחנו לנצח נחפש את המחליף הפוטינציאלי. לא ריאלי. ואפשר לנסות כיוון ולא להצליח בו, זה גם חלק מהמסע. 

אנחנו גם ככה לנצח מחפשים את המחליף הפוטנציאלי למאמן שלנו, בין אם פגענו ואין אם לא. למה שמנהל מקצועי יהיה שונה? 

9 דקות לפני, המכבייה said:

לגמרי. לתחושתי, לא יחרבן את זה. 

הלוואי שאתה צודק. לא בטוח שיש לו את התעוזה לעשות את החיתוכים שצריך, לתת את המפתחות לצעירים שצריך לתת להם את הבמה ובעיקר להביא את המאמן הנכון לכל העסק הזה (אלא אם קראסטיץ' הוא המאמן הזה, ואני לא בטוח בכך).

6 דקות לפני, המכבייה said:

לגמרי. לתחושתי, לא יחרבן את זה. 

גם לתחושתי לא.

הוא בא לעבוד, ובסוף- הוא מבין כדורגל טוב מכולנו.

בוא נגיד שממנקודת מבט של הצלחה בעונה הבאה יש לנו הרבה יותר סיכוי להצליח עם הדמויות שכרגע במועדון ומשפרות אותו באופן עקבי השנה מאשר להנחית חדשים מבחוץ.

אני קצת מוטרד מהטווח הארוך- מרגיש לי שמכבי מאבדת מהחוזקות שהיו לה (כושר גופני, מערך מקצועי שדופק כמו שעון, מועדון סגור וחזק), ולכן יכול להיות שלטווח הארוך עדיף לחפש את הג'ורדי הבא, אבל אל תצפו ממנהל מקצועי שיגיע ביוני לעשות קסמים, בטח אם הוא יביא איתו מאמן חדש.

משהו שלדעתי כן כדאי לשפר זה להחזיק עוזר מאמן ישראלי קבוע בצוות. הוא יכול להיות בנוסף לעוזרים שמאמנים זרים מביאים, אבל היינו צריכים שם איזה גיא צרפתי לטובת היציבות. זה גם היה מייתר את העמדתו של יצחקי על הקווים לחודש.

Just now, מנג'ר יונייטד said:

אנחנו גם ככה לנצח מחפשים את המחליף הפוטנציאלי למאמן שלנו, בין אם פגענו ואין אם לא. למה שמנהל מקצועי יהיה שונה? 

התשובה בגוף השאלה. אתה לא מחפש איזשהיא יציבות במערכת, דווקא בגלל הסיוטאציה הזאת? לא להפוך אותי למגן יצחקי ספציפית. יש בן אדם שלקח את הקבוצה לפני 12 שנה ואני תומך בו ובמהלכים שלו. הוא רוצה למצות את העניין הזה? אני קול ואוקיי עם זה. זה כל הדיון. 

3 דקות לפני, Double said:

להעיף:

ויאללה להתחיל לבנות

אני חושב שאלמוג, חלאילה, ג'ראלדש, נחמיאס וגולסה זה שחקנים שאפשר אולי עוד להוציא מהם משהו (חלק מהם כנכסים למסחר מול קבוצות אחרות, אחרים כשחקני סגל בתפקידים משלימים). 

בכל מקרה, טב"ח, חוזז, קוואס ושמיר לא צריכים להיות כאן. ריקן רק אם ממש אין ברירה ואין אף מבוגר אחראי לחדר ההלבשה לצד שרן וסאבוריט. 

לפני שמתרכזים במי צריך ללכת, צריך להתרכז במה להביא. השלב הראשון והחשוב ביותר הוא להביא ולבנות על מה שכבר שלנו - גויאגון, שחר, נידם כדי שגלזר יוכל לקבל מנוחה, מזרחי כמגן ימני, גלוך לקישור הקדמי. משם, השלב הבא והבהול ביותר זה ההגנה. יש לנו מגן אחד ובלם ראוי שגם הוא בכלל מגן אל שעבר הסבה. בלי בלם ומגן כל היתר לא רלוונטי.

1 דקה לפני, המכבייה said:

התשובה בגוף השאלה. אתה לא מחפש איזשהיא יציבות במערכת, דווקא בגלל הסיוטאציה הזאת? לא להפוך אותי למגן יצחקי ספציפית. יש בן אדם שלקח את הקבוצה לפני 12 שנה ואני תומך בו ובמהלכים שלו. הוא רוצה למצות את העניין הזה? אני קול ואוקיי עם זה. זה כל הדיון. 

אין לי בעיה שימצה, אבל אם ביציבות עסקינן, בעיניי היציבות צריכה להיות בחזון, בגישה, ביעדים, בהתנהלות, ולאו דווקא ברמת הדמויות במערכת. 

לטעמי, מה שהכי טוב למכבי זה אנשי מקצוע שהם רמה מעל כל מה שיש לנו בארץ, ורצוי כאלה רעבים שרוצים להוכיח את עצמם ולהשתמש בנו כמקפצה. 

אלמוג עוד יכול להציל את הקריירה ונתן כמה רגעים טובים העונה.

מכבי צריכה להמר על גנדלמן מנתניה, הוא נראה פוטנציאל מעולה. גם בנבחרת הצעירה הוא ממש טוב.

12 דקות לפני, Double said:

להעיף:

ויאללה להתחיל לבנות

את אלמוג הייתי משאיל, לא הייתי מוותר עליו לגמרי.

חוזז ובן חיים, מבחינתי יכולים לעזוב כבר עכשיו, נחמיאס כשחקן רוטציה משאיר....

ג'ראלדש משחרר, קוואס גם, ברור, שמיר לא לרמה שלנו, משחרר.

גולסה משאיר בסגל בחוזה מקוצץ, וחלאילה מבקש החזר כספי מסכנין, עושה תביעה כמו בפייפאל על סקאם.