Jump to content

שרון תמם/תפקיד המנכ"ל

נועם שוהם

Recommended Posts

אני רואה שהשם שלה עולה כאן לאחרונה בהקשרים לדעתי לא הוגנים, אז אולי שווה לפתוח את הנושא הזה קצת מעבר לשורה פה שורה שם. אולי אני מפספס משהו.

קבוצת כדורגל במאה ה-21 היא הרבה יותר מקבוצת כדורגל. היא ארגון.

הימים האלה שקבוצת כדורגל מתחילה ונגמרת בסגל הקבוצה בוגרת ומחלקת הנוער נגמרו בכדורגל הישראלי בשנות ה-90.

מאז, קבוצה שרוצה להצליח לאורך טווח חייבת לבנות את עצמה כארגון רחב יותר משחקני כדורגל, שמטרת הארגון הזה הוא לייצר למועדון יותר כלים להצליח.

בגלל זה יש מרצ'יינדיז, אנשי שיווק, צוות דיגיטל, אנשי משרד ועוד.

בלי תקשורת חזקה שמכבי מייצרת ברשתות החברתיות היא תאלץ להיות כנועה לרצונות התקשורת החיצונית שלה יש אינטרסים שונים משל מכבי.

בלי אנשי שיווק חזקים שיגדילו הכנסות מספונסרים ואנשים שייפתחו את המרצ'יינדיז, למכבי יהיה פחות כסף כדי להחתים שחקנים.

תפקיד מנכ"ל בקבוצת כדורגל, לתפיסתי, הוא לדאוג שהארגון הזה יתפקד.

זה לא בהכרח להחליט אם להחתים שחקן בן 18 מניגריה, בשביל זה יש, או אמור להיות,  מנהל וצוות מקצועי.

נכון, היה פה את מנספורד וגם ביין שהגיעו עם רקע מהכדורגל - זה יתרון משמעותי, אבל במערכת בריאה אין צורך במנכ"ל סטייל מנספורד. פשוט יש מנהל מקצועי/"קרויף".

זה לא שאין מה לתקן במערכת הארגונית של מכבי היום.

הקטע הזה שחודשיים אין לאוהדים ציוד עידוד/אוהדים נרדפים סתם על ידי המשטרה בתחומי בלומפילד ומחוצה לו, זה כשלון ענק מבחינתי של מכבי, שלא שכבה בשביל הקהל שלה על הגדר מול המשטרה.

אבל שאני מסתכל על התמונה הרחבה ואני רואה את המעצמה הארגונית שנבנתה פה והעובדה ששרון תמם היא דמות בכירה בארגון הזה בשנים האחרונות ויש לה חלק משמעותי בהצלחה, אני לא מצליח להבין את התלונות שעולות פה כלפיה כי מכבי על הדשא מפסידה.

מכבי על הדשא זה אחריות הצוות המקצועי.

מכבי מחוץ לדשא מנצחת - וזה לזכות מיץ' גולדהאר, שרון תמם וכל החבר'ה שבארגון בשנים האחרונות.

גם אם היום אנחנו נכשלים במשחק עצמו, אני מאמין שארגון ומעטפת חזקה מסביב לקבוצה, יחזירו אותנו בהקדם למסלול הניצחונות ובעיקר ידעו למנף הצלחה מקצועית כדי שהיא תמשיך לאורך טווח.

זה כמו שתגיד שהמנכל של חברה מסויימת מתפעל את החברה והמחלקות בצורה מושלמת אבל החברה מפסידה ולא ריווחית שזה בסופו של דבר מטרת החברה- להרוויח! אז המנכל לא אשם בזה?

בן מנספורד ומרטין ביין היו מנכלים מצויינים. מקושרים ואנשי כדורגל. אני חושב שכל אחד צריך להתעסק בתחום בו הוא מצטיין- שרון לשיווק.

דבר נוסף, לתחושתי האישית מיץ' בחר לשים אותה בתפקיד נטו בגלל השקט שהיא נותת לו. היא יס-מנית בשונה מאיש כדורגל שידרוש עוד ועוד.

בוא לא נשווה מועדון ספורט לחברה עיסקית. לפי ההגיון שלך גולדהאר לא צריך להשקיע פה שקל.

אלו שני דברים שונים.

מנכ"ל בקבוצת כדורגל לא צריך להחתים שחקנים, בדיוק כמו שבעלים של קבוצה לא צריך להבין בכדורגל. 

הם צריכים למנות אנשי מקצוע טובים שיצליחו.

אם שרון היתה ממנה אנשי מקצוע שנכשלים פעם אחר פעם, היא היתה אחראית לזה.

אני לא חושב שזה מה שקורה במכבי.

לדעתי יש שם הפרדה ברורה בין הצד העיסקי/ארגוני לכדורגל.

נושא מעולה נועם שוהם. שרון היא מטרה נוחה אבל זה בעיקר מבורות. ומי שימנכל אחריה, גם כנראה יבוא מתחום השיווק והניהול כי זה מה שהתפקיד הזה כרגע דורש. הוא דורש תפעול יומיומי של מערכת ומחלקות, לא הבנת כדורגל גדולה. אנחנו כבר מזמן לא בימי דדש ולאופר ז"ל. ואם היא עושה את עבודתה טוב בתחום הזה? דיינו(אין לי יכולת לדעת).

חייב לשאול זיו לגבי המכבי לא שכבה על הגדר בשביל ציוד עידוד, איך זה מתיישב עם זה שמכבי היא הקבוצה היחידה שיציאה בפומבי נגד המשטרה בשביל הארגון בשביל ציוד עידוד ובמשך חודשים הייתה בקשרים מאוד מעורערים עם המשטרה בעקבות זה?

5 דקות לפני, Sawyer said:

חייב לשאול זיו לגבי המכבי לא שכבה על הגדר בשביל ציוד עידוד, איך זה מתיישב עם זה שמכבי היא הקבוצה היחידה שיציאה בפומבי נגד המשטרה בשביל הארגון בשביל ציוד עידוד ובמשך חודשים הייתה בקשרים מאוד מעורערים עם המשטרה בעקבות זה?

אם האוהדים שלי מקבלים מכות שבוע אחר שבוע מהמשטרה, אני מרים את התקשורת באוויר שככה לא נמשיך לשחק.

אף אוהד של מכבי לא צריך לעבור בידוק כאילו הוא מחבל בכניסה לבלומפילד.

ההודעה נגד המשטרה זה שימוש מצומצם מאוד בכוח שיש למכבי תל אביב.

2 דקות לפני, הנדון said:

נשאל ככה, מה השתפר מאז שהיא מונתה?

שווה ערך שנשאל על מאמן שהביא אליפות אחרי שעונה קודמת היה מאמן אחר שהביא אליפות מה השתפר.

מכבי מבחינה ארגונית סיפור הצלחה כבר עשור וזה שזה ממשיך זה הישג.

Just now, נועם שוהם said:

שווה ערך שנשאל על מאמן שהביא אליפות אחרי שעונה קודמת היה מאמן אחר שהביא אליפות מה השתפר.

מכבי מבחינה ארגונית סיפור הצלחה כבר עשור וזה שזה ממשיך זה הישג.

ארגונית, מכבי הרבה יותר גדולה היום מאשר לפני עשור וכנראה שמכניסה יותר כסף למערכת. 

7 דקות לפני, נועם שוהם said:

אם האוהדים שלי מקבלים מכות שבוע אחר שבוע מהמשטרה, אני מרים את התקשורת באוויר שככה לא נמשיך לשחק.

אף אוהד של מכבי לא צריך לעבור בידוק כאילו הוא מחבל בכניסה לבלומפילד.

ההודעה נגד המשטרה זה שימוש מצומצם מאוד בכוח שיש למכבי תל אביב.

אז אתה מבקר את הקבוצה שעשתה הכי הרבה בפער בנושא, סבבה. מגניב וזה. 

שורה תחתונה יש פה משטרה של שרמוטות וחוקים במדינה של מדינת עולם שביעי באפריקה. למכבי אין מה לעשות בנידון תיהיה רגוע.

לגבי הנושא עצמו ועל שרון, צודק. מצחיק אותי שצריך להסביר את זה בכלל. אשת מקצוע נפלאה שרוב הדברים שנמצאים תחתיה באופן ישיר נמצאים בצמיחה מתמדת והצלחה מסחררת ביחס לשאר הקבוצות בארץ.

מה ההנהלה עשתה לטובת האוהדים בכל מה שקשור לאלימות המשטרתית?

נציג של מכבי(עידן אלטר) בדיון בבית הדין ביקש להוסיף עוד 50 יס"מ ליציעים.

ההנהלה נותנת יד למשטרה ולאלימות המשטרתית.

כל אוהד שבא ל-11 צריך לדעת שהוא נמצא בסיכון אדיר להיעצר ולקבל מכות משוטרים ולא תקבלו גב מאף אחד.

ד"א, לא מובן למה הופסקו ההסעות למשחקי חוץ, לא היה נגד ק"ש בגביע ולא יהיה בשבת נגד הפועל ירושלים(2 מגרשים קשים מאוד להגעה, בטח בשבת).

היא מטרה נוחה כי לפניה היו 2 מנכ"לים מעולם הכדורגל, ומאיזה עולם? מאנגליה, האבא ואמא של הכדורגל..ולא סתם מנכ"לים, אלא אנשים עם נסיון של קבוצות אנגליות עם עבר מפואר

אז כן, היא אשת שיווק מעולה אבל יש הרגשה שהיא יסמנית רצינית ובמצב של היום ואיך שהקבוצה נראית אנשים מעדיפים להאשים אותה ואת יצחקי מאשר את מי שמינה אותם.

20 דקות לפני, erantheking21 said:

היא מטרה נוחה כי לפניה היו 2 מנכ"לים מעולם הכדורגל, ומאיזה עולם? מאנגליה, האבא ואמא של הכדורגל..ולא סתם מנכ"לים, אלא אנשים עם נסיון של קבוצות אנגליות עם עבר מפואר

אז כן, היא אשת שיווק מעולה אבל יש הרגשה שהיא יסמנית רצינית ובמצב של היום ואיך שהקבוצה נראית אנשים מעדיפים להאשים אותה ואת יצחקי מאשר את מי שמינה אותם.

תירצלה שלנו

1 hour ago, המכבייה said:

נושא מעולה נועם שוהם. שרון היא מטרה נוחה אבל זה בעיקר מבורות. ומי שימנכל אחריה, גם כנראה יבוא מתחום השיווק והניהול כי זה מה שהתפקיד הזה כרגע דורש. הוא דורש תפעול יומיומי של מערכת ומחלקות, לא הבנת כדורגל גדולה. אנחנו כבר מזמן לא בימי דדש ולאופר ז"ל. ואם היא עושה את עבודתה טוב בתחום הזה? דיינו(אין לי יכולת לדעת).

שישימו דמות מקצועית עם סמכויות אמיתיות במידה ורוצים שהמנכ"ל לא יתעסק בצד המקצועי. אגב חלק מהתפקיד שלה זה גם להיות האיש המקשר עם מיץ' ולדפוק על השולחן שצריך. לא נראה שמישהו עושה את זה במכבי.

40 דקות לפני, זיפו said:

מה ההנהלה עשתה לטובת האוהדים בכל מה שקשור לאלימות המשטרתית?

נציג של מכבי(עידן אלטר) בדיון בבית הדין ביקש להוסיף עוד 50 יס"מ ליציעים.

ההנהלה נותנת יד למשטרה ולאלימות המשטרתית.

כל אוהד שבא ל-11 צריך לדעת שהוא נמצא בסיכון אדיר להיעצר ולקבל מכות משוטרים ולא תקבלו גב מאף אחד.

ד"א, לא מובן למה הופסקו ההסעות למשחקי חוץ, לא היה נגד ק"ש בגביע ולא יהיה בשבת נגד הפועל ירושלים(2 מגרשים קשים מאוד להגעה, בטח בשבת).

שום קול מול המשטרה, תקשורת, ההתאחדות, שופטים ועוד. מישהו מדמיין שמצב כזה קורה למועדונים אחרים בעולם שהם הכי גדולים במדינה שלהם?

43 דקות לפני, זיפו said:

עוד משהו שהמועדון חזר בו 20 שנה אחורה ולא מבין את החשיבות שלו.

2 דקות לפני, הנדון said:

שישימו דמות מקצועית עם סמכויות אמיתיות במידה ורוצים שהמנכ"ל לא יתעסק בצד המקצועי. אגב חלק מהתפקיד שלה זה גם להיות האיש המקשר עם מיץ' ולדפוק על השולחן שצריך. לא נראה שמישהו עושה את זה במכבי.

אתה מדבר על לתת ליצחקי/מישהו אחר יותר סמכויות בתחום המקצועי. עניין הסמכויות זה של מיטש. להבנתי, מיטש בקשר ישיר עם שרון ומעודכן כל הזמן. אין לי מושג, רק יכול להעריך שהתקשורת במכבי עם מיטש לא עובדת בלדפוק על השולחן. לא היום ולא אף פעם(: 

7 דקות לפני, המכבייה said:

אתה מדבר על לתת ליצחקי/מישהו אחר יותר סמכויות בתחום המקצועי. עניין הסמכויות זה של מיטש. להבנתי, מיטש בקשר ישיר עם שרון ומעודכן כל הזמן. אין לי מושג, רק יכול להעריך שהתקשורת במכבי עם מיטש לא עובדת בלדפוק על השולחן. לא היום ולא אף פעם(: 

ג'ורדי היה אומר הרבה שצריך לשכנע את מיץ' בעסקאות גדולות. לדפוק על השולחן הכוונה ללחוץ עליו לאשר חיזוקים ולהעביר לו את הבעיות שיש במועדון לא לעשות לו מדוניאנין ואיווניר.

1 דקה לפני, הנדון said:

ג'ורדי היה אומר הרבה שצריך לשכנע את מיץ' בעסקאות גדולות. לדפוק על השולחן הכוונה ללחוץ עליו לאשר חיזוקים ולהעביר לו את הבעיות שיש במועדון לא לעשות לו מדוניאנין ואיווניר.

כן, נראה שמיטש מאד ריכוזי ורוצה לבחון הכל, בטח עסקאות גדולות. 

לפני1 שעה , נועם שוהם said:

בוא לא נשווה מועדון ספורט לחברה עיסקית. לפי ההגיון שלך גולדהאר לא צריך להשקיע פה שקל.

אלו שני דברים שונים.

מנכ"ל בקבוצת כדורגל לא צריך להחתים שחקנים, בדיוק כמו שבעלים של קבוצה לא צריך להבין בכדורגל. 

הם צריכים למנות אנשי מקצוע טובים שיצליחו.

מועדון ספורט (ואנחנו בפרט) הוא חברה עסקית לכל דבר רק שבמקום שורת רווח, מסתכל על שורת תארים. 

מנכ״ל בקבוצת ספורט באמת לא צריך להחתים שחקנים אלא למנות אנשי מקצוע שיעשו את זה. איפה אנשי המקצוע האלה בדיוק? 

9 דקות לפני, ravid said:

מועדון ספורט (ואנחנו בפרט) הוא חברה עסקית לכל דבר רק שבמקום שורת רווח, מסתכל על שורת תארים. 

מנכ״ל בקבוצת ספורט באמת לא צריך להחתים שחקנים אלא למנות אנשי מקצוע שיעשו את זה. איפה אנשי המקצוע האלה בדיוק? 

מיטש ממנה את האנשים האלה. שרון מעסיקה וממנה מתחתיה וזהו. כך היה תמיד. אף אחד במכבי מלבד מיטש וג'ק לא ממנה מנהלים מקצועיים או מנכלים. 

3 דקות לפני, המכבייה said:

מיטש ממנה את האנשים האלה. שרון מעסיקה וממנה מתחתיה וזהו. כך היה תמיד. אף אחד במכבי מלבד מיטש וג'ק לא ממנה מנהלים מקצועיים או מנכלים. 

אתה בעצם אומר שהתפקיד של שרון מסתכם גם היום, גרוסו מודו, בלהיות סמנכלית שיווק ותפעול של הצד הלא מקצועי. יכל להיות, אני מניח שגם לבן דב מחיפה אין יותר מידי נגיעה לצד המקצועי אבל זה קצת מוזר. אני חושב שלכל הפחות בצד הכלכלי של משאים ומתנים עם מאמן/מנהל מקצועי ועם שחקני החיזוק שהוא מבקש, בכל המחלקות, יש לה נגיעה וסמכות ובהיבט הזה עברנו קיץ שרובו היה זוועה בלי יכולת לסגור כלום

בשונה מניתוח יכולת השחקנים על המגרש, לנו כאוהדים אין באמת יכולת לדעת מה קורה שם. פרט לזה יש מציאות ועובדות בשטח. מכבי דוגלת בממלכתיות - לא יוצאת נגד השופטים, לא יוצאת נגד המשטרה ומשלמת על זה מחירים יקרים וכואבים. אני חושב שאם היו לוקחים את המקצועיות האירופאית שאפיינה אותנו ועושים אדפטציה נקודתית לאתגרים שיש בישראל (שוב - משטרה, שופטים וכו) היינו רואים הגמוניה שקשה להתחרות בה. אבל במקום זה אנחנו נשארים במקום הוואנה בי קלאס אירופאי ובתכלס מכבי של היום שונה מאד ממכבי המקצועית והמקצוענית שהייתה בשנים הקודמות. יתרה מכך כיום הפכנו להיות קבוצה ישראלית שמתנהלת בצורה מלאכותית כמו קבוצה אירופאית מה מה שלמעשה גורם לנו להרגיש עם ניחוח אירופאי אבל להיות בתכלס בלי. 

12 דקות לפני, snufkin said:

אתה בעצם אומר שהתפקיד של שרון מסתכם גם היום, גרוסו מודו, בלהיות סמנכלית שיווק ותפעול של הצד הלא מקצועי. יכל להיות, אני מניח שגם לבן דב מחיפה אין יותר מידי נגיעה לצד המקצועי אבל זה קצת מוזר. אני חושב שלכל הפחות בצד הכלכלי של משאים ומתנים עם מאמן/מנהל מקצועי ועם שחקני החיזוק שהוא מבקש, בכל המחלקות, יש לה נגיעה וסמכות ובהיבט הזה עברנו קיץ שרובו היה זוועה בלי יכולת לסגור כלום

אני חושב ששרון מנהלת לגמרי את חיי היום יום של מכבי(שיווק, מדיה, רשויות, מאצ' דיי, תחזוק מתקנים, טיפול בזרים ועד בטח מלא דברים שכרוכים בכך ואני לא מודע להם). יש לה סיי בכל האספקט הכלכלי, מעקב אחרי הפייר פליי והאפשרות לחרוג פלוס צפי הכנסות מולו והניהול חשבונות שמכבי מייצרת. לא יודע(חושב שלא) אם היא מנהלת משאים ומתנים ישירים עם מועדונים או סוכנים, או שזה ברק יצחקי ובמקרים מסויימים מיטש. מכבי הביאה 6 שחקנים הקיץ. חלקם בסכומי העברה, חלקם במשכורות גבוהות ניתן להעריך. לא חושב שהיא קשורה לזהות השחקנים או הצרכים המקצועיים. היא בוודאי מודעת שהצלחה מקצועית מעיפה את כל הביזנס קדימה. אני משער שיום אחרי סמי עופר, מכבי לא ממש מכרה בחנות הפיזית והוירטואלית. הכל מתודלק מהמקצועי.