Jump to content

עונת 2022-2023- הכנה לעונה, נושא מתעדכן

Kimhistan

Recommended Posts

שלום לכולם,

כחלק מהפקת הלקחים של העונה הנוכחית (אי הכנה), יש צורך של כל המערכת להבין איך אנחנו רוצים להיראות בעונה הבאה ואת הדרך להגיע שלם.

כל קבוצה שמכבדת את עצמה, חייבת להתחיל את ההכנה המקצועית לעונה שאחרי כבר בשלהי ינואר (ובמיוחד אם העונה כבר הלכה פייפן-כמו במקרה שלנו).

הנושא הזה הוא לא נושא מלפפונים, אלא נושא מי כן ראוי להישאר בשלד לעונה הבאה, ועל פי השלד הזה להביא את הרכש שידרש.

ניהול:

מנכ"לית- שרון תמם- מיץ' ישאיר אותה.

מנהל מחלקת הכדורגל- ברק יצחקי- נשאר, לא כי אני חושב שהוא ראוי לעונה נוספת אלא כי אני משוכנע שמיץ' לא יפטר אותו.

מאמן- לא ניתן לדעת כרגע. צריך לשים את הדגש אבל גם אם קרסטאיץ' עושה גביע ומקום 3- לא כל מאמן הוא מאמן לאליפות (ראה ערך בלבול ופטריק), לכן גם אם נעשה חצי עונה טובה יש עדיין מקום למחשבה.

סגל:

את החלטות הסגל אני חושב שצריך לקחת חוץ מהפן המקצועי נטו גם מהכיוון של ניסיון, ווינריות ומכביזם. 

שוערים:

דניאל פרץ-תוך שנתיים הוא באירופה

דניאל טננבאום- מעניין אם הוא ירצה להמשיך להישאר בתור שוער מחליף.

בלמים:

בלטקסה-חייבים להאריך חוזה, בלם סביר פלוס.

נחמיאס- חייב להיות ליד בלם עם נוכחות ומשחק ראש טוב- סביר לסגל.

פיבן-אופי מכביסטי.

ייני-יותר בשביל הווינריות - לא חושב שיש לו מקום מקצועי בהרכב זה בטוח.

מגנים:

סאבוריט-למרות הירידה העונה, עדיין לדעתי בהגנה מתפקדת הוא המגן הכי טוב בליגה+התחבר למועדון וראוי לסרט הקפטן השלישי.

אופיר- המחליף האולטימטיבי

קנדיל -בסימן שאלה מבחינתי- יותר מידי פציעות, פחות מידי במגרש, נראה בהמשך העונה.

קישור:

ריקן-בגלל הרוח הווינרית

שמיר-כרגע הוכיח שניתן לבנות עליו, בוא נבחן את זה עד סוף העונה.

גלזר-אין עוררין

גבי-שחקן טוב אין ספק, לא השחקן שיגרום לנו להניף צלחת. 

אייל גולסה- לא ניתן לבנות עליו לעונה שלמה, בוא נראה איך יהיה בחצי עונה שנשארה.

התקפה:

פריצה- זה יהיה טירוף הדעת לשחרר שחקן כזה . קרסטאיץ' חייב למצוא את הדרך להשתמש בו. שחקן עם איכויות להיות מעל הליגה.

חוזז- נותן הכל . כאלה שחקנים אני צריך, גם אם הוא לא הכי מוכשר שיש.

אוסמה- ראה ערך חוזז.

מתנדנדים:

גררו- שחקן מוכשר, בעיה בראש, חייב לצאת להשאלה ונחליט לגביו בקיץ.

אילון- כנ"ל גררו.

רונן חנצ'יס- כנ"ל גררו ואלמוג.

דן ביטון- מבחינה מקצועית- משחרר בקיץ. מבחינת החוזה שאנחנו כבולים אליו, אולי שווה להשאיל לאשדוד . דן ביטון הוא הרועי קהת החדש.

לשחרר:

הרננדז- אין מה להוסיף.

ג'ראלדש- מיצה את עצמו במכבי- הגיע הזמן להיפרד יפה בקיץ עם טקס וערכה של ניבאה.

ברנדלי קובאס- לא חושב שהאופי שלו הוא המתאים לקבוצה כרגע. שחקן מאוד חד-גוני ונראה גם עם אופי טיפה עצלן. סורי אבל זה לא זה.

טל בן חיים- מיצה את עצמו ברמות האלה- הגיע הזמן להיפרד יפה, נתן המון למועדון, הרבה רגעים יפים, בשבילו אני חושב שעדיף לו לצאת למכבי פ"ת לשחק מאשר להתייבש אצלנו.

מסקנות מקצועיות- למכבי אין התקפה כרגע לבנות עליה לעונה הבאה- בעיה גדולה מאוד.

קהל:

-אם הרכבת הקלה באמת תיהיה מוכנה בנובמבר 22, יהיה מאוד מאוד מעניין לנסוע בה לפני משחקים עם מלא קהל של מכבי בפנים . הרגשה כמו לפני צ'לסי.

להביא:

ניר ביטון (חייבים להנחית פה שם כזה אחרי שנתיים של רכש עלוב), אליאל פרץ, מילוש דגנק, מגן ימין זר או זהר זסנו, צ'יבוטה. לקנות את שמיר.

לשחרר:

ג'רלדש, הרננדז, קובאס, טב''ח

להחליף אם לא משתפרים עד סוף העונה: פריצה, גררו (להחליף באותן עמדות)

ברגע שנביא שחקנים איכותיים לקישור כמו ניר ביטון ואליאל פרץ, אפשר יהיה לשחרר את גבי לכנף ימין במקום קובאס. ביחד עם צ'יבוטה באגף השני, ועם אלמוג, גררו משופר (או המחליף שלו), חוזז וחנצ'יס בתור גיבויי יש בסה''כ אחלה התקפה בכנפיים.

2 דקות לפני, זיפו said:

איך אפשר לרצות להשאיר את תמם בתפקיד?

היא חייבת ללכת.

ביחד עם חצי מהנהלה.

חייבים איש סטייל גורדי. 

המבטא קנה אותי

לא חושב שגררו בשלב של השאלה.

אם הוא לא מתאים עכשיו, תמכור ותרוויח ממנו משהו. לא רואה איך עונה באיזה נתניה/הפועל חיפה תוציא ממנו משהו שאנחנו לא מכירים.

32 דקות לפני, זיפו said:

איך אפשר לרצות להשאיר את תמם בתפקיד?

היא חייבת ללכת.

ביחד עם חצי מהנהלה.

חייבים איש סטייל גורדי. 

מה עשה לך היועץ המשפטי?

מחלקת שיווק ומדיה?

מחלקת כספים?

מחלקת תפעול?

מחלקת הכדורגל נכשלה אבל זה לא אומר שכל השאר כן

סליחה אבל

1 hour ago, Kimhistan said:

כחלק מהפקת הלקחים של העונה הנוכחית (אי הכנה), יש צורך של כל המערכת להבין איך אנחנו רוצים להיראות בעונה הבאה ואת הדרך להגיע שלם.

חח

לדעתי,

מעיף שרון תמם, שלומי אברמוב, עידן אלטר, טל מועלם, מתן חוזז, ברנדלי קוואס, דניאל טננבאום וגולן אוחיון. 

מביא את וייזינגר ורוסו מחיפה, מאמן שוערים וכנעאן מאשדוד ו2 מנהלים מקצועיים זרים עם שפם. שיעשו רוטציה מצידי.

ברק יצחקי פישל בענק בקיץ האחרון, קשה לי כאוהד לסמוך עליי או למצוא תקווה שהוא למד והקיץ יהיה יותר טוב.

היחיד שנותן לי תקווה זה קרסטאיץ׳ כי בניגוד ליצחקי ופטריק נראה שהוא באמת ידע מה נכון וצריך לעשות 

אם לא היה את מערכת ה-VAR הייתי בעד להשאיר את חוזז כי הוא יכול לסחוט אחלה פייק פנדלים. אבל היום יש מערכת שעולה על השטיקים האלה במהירות והזריזות שלו בלסחוט עבירות זה האקס פקטור היחידי שהוא יכול לתת למכבי כי פסים, בעיטות, הרמות וגולים זה לא בשבילו. שחקן מעולה לקבוצות שרוצות להמשיך להיות באמצע טבלה ומטה. 

בסופו של דבר השארת פה מלא עודפים של:

הנהלה

צוות מקצועי

שחקנים

תוכנית ההבראה נמצאת בלוקר של מיץ', קוראים לה מנהל מקצועי זר. הוא רק צריך להזכר בקוד.

קודם כל שרון תמם צריכה לעוף לשיווק. יצחקי סקאוט ראשי לקבוצות הנוער והמושאלים. שיבנה מחלקה מסודרת. מנכל ומנהל מקצועי חייבים אבל פשוט חייבים להגיע, מוכן להתפשר גם רק על אחד מהם אם הוא מספיק מקושר ומקומבן כמו בן.

כל עוד זה לא יקרה, זה לא משנה מי יחתום כאן. נשאר בינוניים.

מעריך את ההשקעה אבל דבר כזה בדיוק זה משהו שבמכבי צריכים לעשות כל שנה מחדש בינואר כמו כל קבוצה ששואפת להיות אירופאית עושה. לנו כאוהדים מה יש לתכנן?