Jump to content

רשמים מההפסד לחיפה בסמי עופר | 3-2 כואב, הרצף נשבר.

Sawyer

Recommended Posts

2 דקות לפני, המכבייה said:

ההגדרות שלנו לא נכונות. מנכל מכבי חיפה הגיע מהשוק הקמעונאי ולא מצופה ממנו לדאוג לדברים ששחר, אלברמן ובכר מטפלים בהם. אלו ארגונים גדולים עם המון כח אדם ומחלקות והמון התעסקות ושרון תמם כנראה טובה בזה(גם היא באה מהשוק הקמעונאי) וזה מה שהיא עושה. ההגדרות פעם היו שונות כי מכבי היתה קטנה יותר בהיקף כח האדם שלה. היום, רק מאצ' דיי בבלומפילד זאת התעסקות שלא היתה פעם. את התפקיד והמנהלות של שרון, מישהו צריך לעשות ואם יקראו לו ברוך אפרתי, זה גם לא יתרום לנו מקצועית כל כך. מחלקת הכדורגל שלנו טעונה שיפור, זה ברור. המנהלות שלנו בסדר גמור. 

אני לא אומר שצריך לזרוק אותה (אולי כן, אין לי מושג איך היא), אני אומר שאנחנו צריכים בעל בית מקצועי שיהיה פה בארץ. תקרא לזה מנג׳ר/מנהל מקצועי/מנכ״ל/נציג בעלים או כל דבר אחר. 

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני לא אומר שצריך לזרוק אותה (אולי כן, אין לי מושג איך היא), אני אומר שאנחנו צריכים בעל בית מקצועי שיהיה פה בארץ. תקרא לזה מנג׳ר/מנהל מקצועי/מנכ״ל/נציג בעלים או כל דבר אחר. 

אנחנו צריכים מנהל מקצועי דומיננטי, לא עושה חשבון, אחד שיכול לנהל אנשים ושיתנו לו סמכויות אמיתיות.

4 דקות לפני, המכבייה said:

אנחנו צריכים מנהל מקצועי דומיננטי, לא עושה חשבון, אחד שיכול לנהל אנשים ושיתנו לו סמכויות אמיתיות.

בול יצחקי

ההפסד הזה הוא למעשה העברת השושלת שעשינו פה באופן רשמי. 

מכבי חיפה מצליחה לשבור כל תקרה שלא הצליחה לשבור במשך שנתיים כבר. ככה היו נראות האליפויות הראשונות שלנו. 

רק על תקן זהבי יש להם את אצילי. 

אתמול במשחק זה כאילו סיפור חיינו לסיפור עתידינו. 

הובלנו בזכות הקללה של חיפה נגדנו. הם הגיעו לסוף הרגישו ששוב זה קורה ואז בלינץ עשו עלינו מהפך. את ה5-0 נקבל מהם. זה יקרה כבר אחרי שהם הורידו את הקוף של לנצח אותנו. 

הצורה שבה השחקנים שיחקו איתנו הזכירה לי אומללות של קבוצות גביע הליגה א שהצליחה לגנוב גול נגד קבוצה מליגת העל ומתחננן לשופט שישרוק. 

כל הכבוד וכל מה שבנינו אתמול השחקנים (לרבות המחליפים) הרסו. 

ההפסד הזה לא רק קשור לאיבוד תואר רשמי (לא שהיה ספק שאליפות לא ניקח) ההפסד אתמול למעשה נתן את הגושפנקה הסופי שהייתה ברורה וחסרה לזה שאנחנו בדרך לכמה עונות שחורות 

לפני3 שעות , מכביסט לעד said:

תמם אולי הכי פוגעת בנו. היא במקום מנספורד למרות שאין לה מושג וזה פוגע בנו מאוד. לא אשמתה שהיא לא מבינה, אבל היא לא יכולה להיות המנכ״לית שלנו.

לפי מה אתה מדבר? אם היו קוראים לה מנהלת שיווק היית בסדר עם זה?

בהגדרה אין לה התעסקות בתחום המקצועי אלא רק ליצחקי אז איך היא פוגעת בנו?

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

היא לא צריכה להיות מנספורד, היא כן צריכה להפעיל את הבעלים, להיות מעורבת בעסקאות מסובכות (קרה עם ביין ואנגלידיס), להיות מעורבת בהבאת מאמן והכי הכי חשוב - לנהל את מכבי. 

זה אומר שתמם צריכה לדאוג להפסיק את ההדלפות, להיות זאת שהשחקנים מפחדים ממנה (חחחחח), להיות הנציגה של הבעלים בארץ, הדמות הסמכותית במועדון.

אפילו במועדונים שהבעלים פעילים בהם יש מנכ״לים עם כוח. אפשר לראות כדוגמא את אסי רחמים שעזר המון לב״ש ואת בן דוב (ככה קוראים לאהבל?) מחיפה.

אתה טוען שמי שאחראי על המצב זה מיטש, אבל מיטש פה כבר המון זמן ואיתו כבר לקחנו חמש אליפויות. יצחקי ותמם (ופטריק) אחראים על השנתיים האחרונות ולא היה להם חלק בהצלחות של לפני, כנראה שהבעיה היא בהם. 

לפי מה אתה גוזר את הדברים שהיא צריכה לעשות בשוטף? מבחינתי היא נטו מנהלת שיווק או איך שתקרא לזה

36 דקות לפני, מרגוליס said:

מכבי חיפה מצליחה לשבור כל תקרה שלא הצליחה לשבור במשך שנתיים כבר. ככה היו נראות האליפויות הראשונות שלנו. 

הובלנו בזכות הקללה של חיפה נגדנו. הם הגיעו לסוף הרגישו ששוב זה קורה ואז בלינץ עשו עלינו מהפך. את ה5-0 נקבל מהם. זה יקרה כבר אחרי שהם הורידו את הקוף של לנצח אותנו. 

הצורה שבה השחקנים שיחקו איתנו הזכירה לי אומללות של קבוצות גביע הליגה א שהצליחה לגנוב גול נגד קבוצה מליגת העל ומתחננן לשופט שישרוק. 

ההפסד הזה לא רק קשור לאיבוד תואר רשמי (לא שהיה ספק שאליפות לא ניקח) ההפסד אתמול למעשה נתן את הגושפנקה הסופי שהייתה ברורה וחסרה לזה שאנחנו בדרך לכמה עונות שחורות 

בול

1 דקה לפני, פנחס שוף said:

לפי מה אתה גוזר את הדברים שהיא צריכה לעשות בשוטף? מבחינתי היא נטו מנהלת שיווק או איך שתקרא לזה

כי היא המנכ״לית שלנו. קודמיה בתפקיד עשו, אם היא לא יודעת למה היא המנכ״לית?

Just now, מכביסט לעד said:

אתה צודק. 

בדרך כלל במבנה ארגוני יש מנכ"ל/ית ומתחתיו סמנכ"לים שאחד מהם הוא סמנכ"ל שיווק. לכן אם היא לא מנכ"לית ורק סמנכלית זה עניין אחר וזו באמת לא אחריות שלה. ייתכן וזו סמנטיקה בלבד עבור מיץ וייתכן ואכן יש לה תחומי אחריות רבים יותר חוץ מלפתוח חנויות של מכבי.

ולמה אתה חושב מיטש הפקיד בידיה כוח מקצועי? אז מה אם קודמיה היו בן מנספורד תחת אותה הגדרת תפקיד זה לא אומר שהיום היא אחראית על זה

אתה שואל ברצינות? 

אשת שיווק מעולה אבל לא בתפקיד ששמו אותה

54 דקות לפני, מכביסט לעד said:

עם זה אני מסכים. זה לא אומר שהתפקיד שלה מקצועי והיא אשמה שאנחנו הקבוצה הגרועה בליגה

לפני5 שעות , המכבייה said:

מאד לא דומה ואוסיף- כל הפסד להפועל(ואפילו התיקו האחרון נגדם) מרגיש לי רע יותר.

היום בבוקר אני בעיקר חש הקלה. היה משא כבד ובדמיון הסיוט תמיד נראה רע יותר. 

יש מה לקחת מאתמול, חיובי וגם המון שלילי. אנחנו זקוקים לגיבורים חדשים והלוואי ונשכיל לייצר אותם מהר. 

לא מסכים איתך, בדמיון שלי המשחק שהיה אמור לשבור את הרצף היה איזה ניצחון שלהם בחאווה כמו שהיה בדרבי 1-0 של אלירן.

זה התסריט הכי גרוע שיכולתי לדמיין, הייתי מתבאס פחות מ3-0.

5 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ההגדרות במכבי שונו. יש מחלקת כדורגל ויש את כל המחלקות האחרות. קודמיה בתפקיד התעסקו גם בכדורגל כאשר היא עשתה את השיווק. אין מה להשוות. אתה יכול לקרוא לה מנכלית שיווק אם זה זורם לך יותר.

1 דקה לפני, AvielMaccabi4 said:

לא מסכים איתך, בדמיון שלי המשחק שהיה אמור לשבור את הרצף היה איזה ניצחון שלהם בחאווה כמו שהיה בדרבי 1-0 של אלירן.

זה התסריט הכי גרוע שיכולתי לדמיין, הייתי מתבאס פחות מ3-0.

עם מה אתה לא מסכים? עם זה שדרבי כואב לי בכפולות יותר? ההקלה מדברת על התחושה של יום אחרי, לא על הרגע עצמו. המשאית באה, נתנה את המכה וזהו. עכשיו מרגיש הקלה שזה עבר וזהו.  

11 דקות לפני, פנחס שוף said:

עם זה אני מסכים. זה לא אומר שהתפקיד שלה מקצועי והיא אשמה שאנחנו הקבוצה הגרועה בליגה

אולי הייתי לא ברור, אני לא חושב שהיא אשמה. אני חושב שזה שהיא המנכ״לית ולא מישהו שקצת יותר מחובר לצד המקצועי זאת אחת הסיבות המרכזיות למצב הנוכחי.

13 דקות לפני, המכבייה said:

ההגדרות במכבי שונו. יש מחלקת כדורגל ויש את כל המחלקות האחרות. קודמיה בתפקיד התעסקו גם בכדורגל כאשר היא עשתה את השיווק. אין מה להשוות. אתה יכול לקרוא לה מנכלית שיווק אם זה זורם לך יותר.

אז בעצם אין לנו מנכ״ל? בעיני זה בעייתי.

27 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אז בעצם אין לנו מנכ״ל? בעיני זה בעייתי.

לאנשים לא מהתחום יש גם יתרונות. תובנות מעולם עסקים רחב יותר מהכדורגל הישראלי המאד פרובנציאלי. למיטש לא היה מושג וגם לג'ק לא מושג. אבל היה להם מושג באנשים וארגונים. שרון היא המנכלית כי מיטש כנראה סומך על יכולות הארגון והניהול שלה. מתאר לעצמי כשהם מדברים, הרבה נושאים עולים על הפרק, לאו דווקא מקצועיים. בסוף בסוף, ג'ק נשלח לכאן לסדר עינינים מקצועיים. אז באמת נשאלת השאלה- למה לא למנות כזה קבוע או אפילו לתמוך לגמרי בברק. אין לי מושג. 

בשורה התחתונה - 

אין לנו מנכ"ל כי שרון תמם האדירה (היא באמת אדירה) אחראית על תחום השיווק והמדיה. הייתי מכנה אותה "שרת החוץ" של המועדון כי אני מניח וזו הנחה בלי שום ידע מקדים, שזה עיקר עיסוקה.

ואין לנו גם מנהל מקצועי מה שנקרא "שר הפנים" של המועדון. שאחראי על החלטות מקצועיות כמו רכישת שחקנים, הבאת מאמנים והנחלת קוד התנהגות וסטנדרט לשחקנים. נכון לעכשיו ברק יצחקי אמון על הנושא אבל לפי הפודקאסט 'הפודיום' עם שכטר, נראה שברק יצחקי רק מנסה לומר דברים מאחורי הקלעים אבל אין לו באמת סיי ומי שהיה אחראי על הדברים עד לא מזמן זה פטריק. 

אומנם אני לא גולדהאר וכנראה לעולם לא אהיה איש עסקים ופילנטרופ ענק כמוהו אבל כן יש לי הרגשה שהמבנה הארגוני של המועדון קלוקל ומתבסס על המודל של איביץ' מה שלא מתאים בעליל. איביץ' היה אחד ויחיד. מטאור. אי אפשר לתת את אותם הסמכויות לפטריק או דוניס. נגמרו הימים. ובשורה התחתונה- לתחושתי יש ריק מטורף בשדרה הניהולית של מכבי ובתהליכים מקבילים זה יורד לדשא ועוזר לחיפה לשים לנו שלישיה ברשת תוך 10 דקות. 

לפני2 שעות , מרגוליס said:

למה 5?

הם ישברו את השיא ויתנו יותר מ10

6 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אומנם אני לא גולדהאר וכנראה לעולם לא אהיה איש עסקים ופילנטרופ ענק כמוהו אבל כן יש לי הרגשה שהמבנה הארגוני של המועדון קלוקל ומתבסס על המודל של איביץ' מה שלא מתאים בעליל. איביץ' היה אחד ויחיד. מטאור. אי אפשר לתת את אותם הסמכויות לפטריק או דוניס. נגמרו הימים. ובשורה התחתונה- לתחושתי יש ריק מטורף בשדרה הניהולית של מכבי ובתהליכים מקבילים זה יורד לדשא ועוזר לחיפה לשים לנו שלישיה ברשת תוך 10 דקות. 

אולי זה נשמע מוזר, אבל איביץ' ממחיש את הסיבה לכך שאסור שמועדון יתנהל ב"מודל של איביץ'". אחת הסיבות המרכזיות להגיון של היררכיה מובנית ורחבה היא שהמועדון ידע להתמודד עם עזיבה של אנשי מקצוע. איביץ' הוכיח למה היה אסור לתת לו כ"כ הרבה סמכויות - כשהוא הלך נשארנו בלי כלום. 

אף דמות, גדולה ככל שתהיה, לא אמורה להחזיק מועדון שלם. אגב, מיטש יודע את זה, ולכן הוא כל הזמן מנסה להביא למצב שלמכבי תהיה הכנסה עצמאית.

Just now, duss21 said:

אולי זה נשמע מוזר, אבל איביץ' ממחיש את הסיבה לכך שאסור שמועדון יתנהל ב"מודל של איביץ'". אחת הסיבות המרכזיות להגיון של היררכיה מובנית ורחבה היא שהמועדון ידע להתמודד עם עזיבה של אנשי מקצוע. איביץ' הוכיח למה היה אסור לתת לו כ"כ הרבה סמכויות - כשהוא הלך נשארנו בלי כלום. 

אף דמות, גדולה ככל שתהיה, לא אמורה להחזיק מועדון שלם. אגב, מיטש יודע את זה, ולכן הוא כל הזמן מנסה להביא למצב שלמכבי תהיה הכנסה עצמאית.

כל מילה. נגמרו הימים. וגם אם היו - זה יכול לתפוס אחד ל25 שנה. אין דברים כמו איביץ'. אין מאמנים כאלה. צריך שדרה ניהולית רצינית. 

13 דקות לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

למה 5?

הם ישברו את השיא ויתנו יותר מ10

היהירות הזאת היא הבעיה הכי גדולה. 

במשך עשור היינו בפנטזיה. עונה שעברה היא כבר החלה להיסדק ואתמול היא התפוצצה. 

חיפה במשחק נתון יכולה לתת לנו 5-0 ולצאת איתנו פראיירים עוד. אתה לא יותר טוב מנוף הגליל העונה. ההבדל? שאתה מכבי ומקבל כבוד

Just now, מרגוליס said:

היהירות הזאת היא הבעיה הכי גדולה. 

במשך עשור היינו בפנטזיה. עונה שעברה היא כבר החלה להיסדק ואתמול היא התפוצצה. 

חיפה במשחק נתון יכולה לתת לנו 5-0 ולצאת איתנו פראיירים עוד. אתה לא יותר טוב מנוף הגליל העונה. ההבדל? שאתה מכבי ומקבל כבוד

בכלל לא יהיר,מודע לבעיית הקבוצה,אבל עדיין אנחנו בליגה שכל שנה נחלשת בצורה קיצונית,מספיק 3-4שחקנים טובים שאתה מביא ואתה לוקל אליפות.

מסכים פה עם כולם שיצחקי ותמם זה לא למכבי,חייב מישהו זר.

הליגה מזעזעת ויש פה מקום ל2 סגלים טובים בלבד. 

חיפה בנויה לעוד שנתיים לפחות של אליפויות. באר שבע תחזיק גג עוד עונה עם הסגל המבוגר שלה. 

מה יש לנו למכור? מי אפשר להביא? איזה אופציה בכלל יש לנו. 

לבנות את זרים לא יקרה. הם זבל כולם. 

ישראלים? שלא נדע בכלל

זהבי? לא יבוא ולא יספיק לבד.