Jump to content

מחזור 13 יתר

הנדון

Recommended Posts

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

חיפה כמועדון הוא הכי גדול בארץ אחרינו עובדתית. אף אחד לא מתכחש לזה.

יריבות גדולה היא הרבה מעבר לתארים. יש דוגמאות לזה גם בחו״ל, פ.ס.וו יותר גדולה מפיינורד, את מי אוהדי אייאקס יותר שונאים?

אתה יכול להגיד לי שה4-3 עולה על ה3-2 של זהבי? שה5-0 או אפילו ה4-0 של אוסקר עולה על ה6-0 על חיפה? 

חיפה לא הייתה הרבה יותר מעוד קבוצה בליגה עד שאוהד מכבי החליט לקנות אותה והביא לה הצלחות. את התארים הם התחילו לקחת בשנות ה80. האוהדים שלה הרבה פחות ותיקים כי הם התחילו לאהוד בתקופת ההצלחות של שנות ה2000. 

מה מייחד את חיפה? מה המנטליות שלהם? הם בנויים מקצת חיקוי שלנו וקצת חיקוי של הפועל (כולל השירי שואה). אין משפט יותר מדוייק מהמשפט אין בהם כלום. 

קצת קשה לי לשנוא ברצינות אוהדים שמדברים כמו ילדים מפגרים, קשה לי עם הטומטום שלהם, הם לא מאתגרים. זה כמו לריב עם בן אדם עם מוגבלות. אני אתחיל לריב עם אנשים מבוגרים ברצינות שאנחנו מכבי והם לא? זו היריבות הגדולה? 

לא אומר שלא כיף לזיין אותם ושאני לא רוצה שהם רק יכשלו, אבל זה לא מתקרב למה שיש עם הפועל. יום של דרבי הוא לא יום של משחק נגד חיפה, שמחה של דרבי היא לא אותה שמחה והעצב של לראות אותם אלופים הוא לא אותו עצב.

אם יש סתם משחק מול הפועל וסתם משחק מול חיפה (בלי השפעה על הטבלה) אתה באמת מעדיף לנצח את חיפה ולהפסיד להפועל? 

מה זה משנה מה הם היו לפני 40 שנה? מאז הם היריבה שלך (האמיתית והיחידה). גם יונייטד ביחס לליברפול היו די כלומניקים עד שפרגוסון הגיע, איך זה שייך?

אם עכשיו למשל חס וחלילה נהיה במצב שעוד אליפות שלהם והם עוברים אותנו, תעדיף אליפות שלהם או של הפועל? מניח ששנינו יודעים התשובה. גם אז תגיד את אותם דברים?

2 דקות לפני, yellow_blood said:

מה זה משנה מה הם היו לפני 40 שנה? מאז הם היריבה שלך (האמיתית והיחידה). גם יונייטד ביחס לליברפול היו די כלומניקים עד שפרגוסון הגיע, איך זה שייך?

אם עכשיו למשל חס וחלילה נהיה במצב שעוד אליפות שלהם והם עוברים אותנו, תעדיף אליפות שלהם או של הפועל? מניח ששנינו יודעים התשובה. גם אז תגיד את אותם דברים?

אבל גם אם אשדוד תהיה מרחק אליפות מאיתנו אני אעדיף שהפועל יקחו. זה לא מייחד את חיפה והופך אותם ליריבה הגדולה. 

שוב, יריבות זה הרבה מעבר לתארים.

52 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אבל גם אם אשדוד תהיה מרחק אליפות מאיתנו אני אעדיף שהפועל יקחו. זה לא מייחד את חיפה והופך אותם ליריבה הגדולה. 

שוב, יריבות זה הרבה מעבר לתארים.

בדיוק. כמו שנאמר, אי אפשר להשוות דרבי למשחק מול מכבי חיפה בשום צורה. לא בשמחת ניצחון ולא בהתרגשות של לפני ולא בשנאה. ה3-2 של זהבי היה לי פי 10 יותר מרגש מה4-3 של יונתן. אולי זה רק אני אבל לפעמים שהפועל משחקים נגד יריבות שלנו על האליפות (באר שבע וחיפה לדוגמא) ואנחנו צריכים שהם ינצחו עדיין קשה לי לעודד אותם. 

מה שאתה אומר בעצם שגם אם המצב יימשך ככה עוד 50 שנה, שהפועל לא יקחו אליפות ויהיו בתחתית לעומת חיפה שימשיכו לקחת אליפויות ולהגדיל את הקהל שלהם, תמיד הפועל תהיה שנואה יותר. לא קונה את זה, לא חושב שמישהו באמת מאמין בזה. דברים דינמיים ומשתנים בחיים. אצל הרבה אוהדים שלנו חיפה כבר מזמן מס' 1 בשנאה. מהצד זה נראה שבכוונה מגמדים את היריבות עם חיפה כדי לעצבן אותם ובעצם להקטין אותם.

אין ספק שהדרבים תמיד היו ויהיו עם אווירה שאין באף משחק בארץ. עדיין חיפה הרבה יותר מעניינת ושנואה.

בכל מקרה, להגיד ששנאה לחיפה יותר מהפועל היא הזויה כשחיפה היא היריבה היחידה שלנו מבחינה מקצועית זה תלוש מהמציאות

8 דקות לפני, yellow_blood said:

מה שאתה אומר בעצם שגם אם המצב יימשך ככה עוד 50 שנה, שהפועל לא יקחו אליפות ויהיו בתחתית לעומת חיפה שימשיכו לקחת אליפויות ולהגדיל את הקהל שלהם, תמיד הפועל תהיה שנואה יותר. לא קונה את זה, לא חושב שמישהו באמת מאמין בזה. דברים דינמיים ומשתנים בחיים. אצל הרבה אוהדים שלנו חיפה כבר מזמן מס' 1 בשנאה. מהצד זה נראה שבכוונה מגמדים את היריבות עם חיפה כדי לעצבן אותם ובעצם להקטין אותם.

אין ספק שהדרבים תמיד היו ויהיו עם אווירה שאין באף משחק בארץ. עדיין חיפה הרבה יותר מעניינת ושנואה.

בכל מקרה, להגיד ששנאה לחיפה יותר מהפועל היא הזויה כשחיפה היא היריבה היחידה שלנו מבחינה מקצועית זה תלוש מהמציאות

דיי ברור שאם הם ימשיכו להיות בזויים יהיו כאלה שישנאו את חיפה יותר. לי זה לא ישנה, אני גדליתי גם כילד וגם כנער על העשור השחור שלנו שהפועל הייתה יותר חזקה מאיתנו והיינו חוזרים אחרי דרבי עם דמעות. דברים יכולים להשתנות, אבל כרגע דרבי זה העדיין האירוע הגדול ביותר ואם ייצא מצב שחיפה והפועל ירוצו לאליפות בעונה הבאה, אני מאמין ש99 אחוז מאוהדי מכבי יעשו הכל כדי שהפועל לא תחגוג, כמו שעשו ב2010 וב2011, גם אז חיפה איימה לנו על ההגמוניה בתור המועדון הגדול בארץ כביכול.

רק הפועל זה שנאה אמיתית. 

כן ברור שחיפה ספורטיבית היא היריבה הכי גדולה שלנו בעשורים האחרונים, וברור שכיף לראות אותה נכשלת. אבל ממש לא אותה הרגשת שנאה כמו שיש נגד הפועל. על אוהדי חיפה אני בעיקר מרחם (ומוצא את עצמי צוחק הרבה) כי הם פשוט יצורים שמתנהגים כמו ילדים קטנים ומוגבלים שחיים בעולם דמיוני משלהם. את אוהדי הפועל אני שונא. אבל ממש. ברמה של תיעוב עמוק. הם התגלמות כל הרוע הקיים בעולם. גם אם הפועל לא תהיה רלוונטית 50 שנה ותרד לליגה ג' השנאה והתיעוב אליה תמיד יהיו הרבה יותר גדולים. 

חשוב לציין שבתור מי שגדל בעמק חפר והיום גר בחדרה - יש פה רוב ירוק מבחיל.

זה קצת משתנה בין השנים - כשמכבי מצליחה אז גם אצל הילדים רואים הרבה צהוב ולהיפך.

כמות הירקת שהשתלטה בשנתיים האחרונות זה בלתי נשלט.

זה ברמה שהילדה שלי בת 3 (!) חזרה לי איזה יום הביתה עם "הגל הירוק גבה גלי". נחרדתי.

בשאר הארץ תמיד נתייחס אליהם כקבוצה קטנה מאיתנו, אבל אתם צריכים להרגיש איך זה להיות כמיעוט נגדם.

גם כשהם רוב הם לא אציליים כמונו (סורי על בחירת המילים) אלא מונעים מרגשי נחיתות.

תמיד מסתכלים דרך בוחן מציאות צהוב בהשוואה למכבי.

תמיד מחפשים אצל הדשא של השכן הצהוב.

הם מנגנים את הנראטיב על "איזה כדורגל".

הם מתחמקים מהסיפור הגדול על המועדון האמיתי ששמו מכבי, והצהוב שהוא מייצג.

ומצמצמים את זה לדיון על פדאלדות וראבונה והכדורגל הברזילאי של חיפה.

לאלו אני עונה שאפילו בדגל ברזיל 3-1 לנו (צהוב, כחול, לבן-  ירוק).

בקיצור חיפה מועדון שנוא ולפחות בחלקים שאני גידלתי, הוא גם מועדון מאוד לא קטן.

אבל כן מתקטנן, ממש מתקרבן ואיך אמר אצילי?

מתמסכן.

5 דקות לפני, ששון הצהוב said:

זה ברמה שהילדה שלי בת 3 (!) חזרה לי איזה יום הביתה עם "הגל הירוק גבה גלי". נחרדתי.

בשאר הארץ תמיד נתייחס אליהם כקבוצה קטנה מאיתנו, אבל אתם צריכים להרגיש איך זה להיות כמיעוט נגדם.

מתמסכן.

טבעי שבחדרה יהיה רוב ירוק כמו שטבעי שברשל"צ יהיה רוב צהוב, עניין של גאוגרפיה.

אם יגידו מיליון פעם שהם המועדון הגדול והטוב בארץ, זה לא יעשה את זה נכון.

גם אני מעמק חפר, ומהיום שאני מכיר את עצמי אני צהוב בנשמה.

זה כל כך לא מכביסטי להתקרבן או להתמסכן, הייתי עונה להם שגם ריינה הם מכבי...

14 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

טבעי שבחדרה יהיה רוב ירוק כמו שטבעי שברשל"צ יהיה רוב צהוב, עניין של גאוגרפיה.

אם יגידו מיליון פעם שהם המועדון הגדול והטוב בארץ, זה לא יעשה את זה נכון.

גם אני מעמק חפר, ומהיום שאני מכיר את עצמי אני צהוב בנשמה.

זה כל כך לא מכביסטי להתקרבן או להתמסכן, הייתי עונה להם שגם ריינה הם מכבי...

איך בא לי כאשר ריינה תארח אותם לפתוח שלט "רק בריינה יש מכבי".

27 דקות לפני, ששון הצהוב said:

מתמסכן.

אני מהצפון אז אנחנו בכלל מיעוט שם. זה מטורף כמה אתה יכול לדבר עם אוהדי מכבי חיפה על כל נושא בעולם חוץ מכדורגל כי "רק בחיפה יש מכבי" ואנחנו גרמנים וכו. אתם יכולים לקרוא לזה קלישאה אבל פגשתי אוהדי הפועל בצבא והשיחות על כדורגל היו יותר כיפיות, יותר מחוברות למציאות.

לפני11 שעות , car.garsia said:

אני מהצפון אז אנחנו בכלל מיעוט שם. זה מטורף כמה אתה יכול לדבר עם אוהדי מכבי חיפה על כל נושא בעולם חוץ מכדורגל כי "רק בחיפה יש מכבי" ואנחנו גרמנים וכו. אתם יכולים לקרוא לזה קלישאה אבל פגשתי אוהדי הפועל בצבא והשיחות על כדורגל היו יותר כיפיות, יותר מחוברות למציאות.

הייתי בצבא עם אוהדי הפועל וגם כיום בעבודה, איתם אני יכול לדבר שעות על כדורגל, על היסטוריה, על יריבות, על תשוקה למשחק כי יש עם מי לדבר.

עם אוהדי חיפה? שיחה עם נעל תהיה יותר מועילה

לפני7 שעות , הישראלי היפה said:

קלנגר בהפועל חיפה 

זו הקבוצת ברירת מחדל שלו(כמו שדראפיץ' תמיד חוזר לנתניה,מימר לכפ"ס,רוני לוי לחיפה/בית"ר וככה גלגל המימרים ממשיך לנוע עד שיצמח עוד מאמן ישראלי שהוא במקצוע האימון חוץ מבכר).

הכיסאות המוסיקליים האלה שהמאמנים אצלנו מדלגים ביניהם כבר הפסקתי לספור אין חידוש אין כלום רק אם עולה איזו קבוצה מהליגה השניה יש איזה מישהו חדש מרענן, עכשיו גם הצמד דראפיץ' את ברדה התפצל בכלל יהיה סלט וכולנו נישאר עם כל הדראפיצ'ים והמימרים והסילבסים והקורצקים והקלינגריםוהאבוקסיסים והבן שמעונים שידלגו כל פעם אחת בין אותן קבוצות עם אותו כדורגל משמים ומשעמם ובונקריסטי (אולי חוץ מדראפיץ' שהוא יחסית שונה מכל השאר בקטע הזה)

31 דקות לפני, Krishi said:

הכיסאות המוסיקליים האלה שהמאמנים אצלנו מדלגים ביניהם כבר הפסקתי לספור אין חידוש אין כלום רק אם עולה איזו קבוצה מהליגה השניה יש איזה מישהו חדש מרענן, עכשיו גם הצמד דראפיץ' את ברדה התפצל בכלל יהיה סלט וכולנו נישאר עם כל הדראפיצ'ים והמימרים והסילבסים והקורצקים והקלינגריםוהאבוקסיסים והבן שמעונים שידלגו כל פעם אחת בין אותן קבוצות עם אותו כדורגל משמים ומשעמם ובונקריסטי (אולי חוץ מדראפיץ' שהוא יחסית שונה מכל השאר בקטע הזה)

זו לדעתי אחת הסיבות העיקריות לכך שמכבי באופן קבוע מעל לעשור מביאה רק מאמנים זרים(מאגר בלתי מוגבל שברובו איכותי יותר מן המאמן הישראלי הממוצע מה שמצדיק את הבאתו של הזר על פני המקומי).

זה פשוט הזיה שאמור להיות היום משחק ועד עכשיו לא ידוע אם הוא יתקיים בכלל כי הקבוצה המארחת לא מצליחה לארגן מספיק סדרנים. 

איזה שכונה באלוהים. אחר כך יו"ר המנהלת יתן כל מיני ראיונות מפונפנים על איך הם קידמו את הכדורגל הישראלי.

ומה האוהדים אמורים לעשות בתוך כל החוסר ודאות הזה? מכרו להם בכלל כרטיסים כבר? 

שעתיים לפני המשחק של חיפה נגד סכנין והמשטרה לא מאשרת והמשחק נדחה. 

בעולם מתוקן סכנין יורדת ליגה על הביזיון הזה. 

כמובן שאצלנו שום דבר מזה לא יקרה. 

3 דקות לפני, Krishi said:

שעתיים לפני המשחק של חיפה נגד סכנין והמשטרה לא מאשרת והמשחק נדחה. 

בעולם מתוקן סכנין יורדת ליגה על הביזיון הזה. 

כמובן שאצלנו שום דבר מזה לא יקרה. 

זה ניצחון טכני?

סכנין לא אמורה בכל מקרה להיות בליגת על זה ישראבלוף