Jump to content

מלדאן קרסטיץ'-המאמן החדש

Raumdeuter

Recommended Posts

59 דקות לפני, תמיר8 said:

ממה שהבנתי היה חלק מהצוות המקצועי כאחד העוזרים ומשם הפך למאמן ראשי, לא הגיע למשרה הזאת בגלל רקורד מוכך או ניסיון.

זאת הפעם השלישית שהוא מאמן ראשי, השנייה שהוא מאמן קבוצה ופעם ראשונה קבוצת צמרת עם שאיפות. סימן שאלה לחלוטין, בוא נראה מה יהיה.

אותי יותר מעניין איך יצחקי יתנהל עכשיו כדמות הניהולית - מקצועית הבכירה במועדון כשפטריק לא נמצא יותר ויש מאמן עם צוות מתחתיו

ברור שהוא לא הגיע לנבחרת בגלל רקורד. זאת הקבוצה הראשונה שהוא אימן. זה רק אומר שהחזיקו ממנו שם מאוד אם נתנו לו לאמן נבחרת בלי שאימן בכלל לפני.

שוב, איביץ׳ הגיע לפה אחרי שאימן רק את פאוק, אוסקר רק את הנוער של בארסה ופאקו היה מאמן בליגה השנייה במקסיקו. בקיצור זה לא אומר כלום. נחכה קצת בשביל לשפוט.

1 hour ago, Rotiman said:

עזבו שטויות, הבחור היה בלם!!

אולי יצליח לסדר את ההגנה סוף סוף.

נ.ב הבת שלו פצצה, מי פותח נושא מעקב?

https://instagram.com/_lelakrstajic_?utm_medium=copy_link

ניתוח לא משהו.

מלאדן זה כשמזמינים ולאדן באליאקספרס?

ועכשיו ברצינות, סרבים זה טוב.

אני רוצה לראות איברים על המגרש בסוף אימון,

שחקנים שמהפחד מתחילים לרוץ.

שברו אותם, נגמר בית הזונות.

צטט

השם הטוב של קרסטאיץ’ בעולם הכדורגל יכול היה לשים אותו במקומות אחרים לגמרי. לראייה, עד לשבוע האחרון כל הדיווחים הצביעו על כך שהסרבי נמצא בדרך הבטוחה להחליף את גרנוט רוהר הגרמני כמאמן נבחרת ניגריה, לא פחות. גם בסרביה הופתעו מאוד מהמהלך של המאמן, כשכל הכותרות נדהמו לנוכח בחירתו של המאמן ללכת דווקא על האתגר בקריית שלום. לא ברור בדיוק מה קרה מאז שהיה המועמד המוביל לאימון נבחרת ניגריה

אז בפורום מזלזלים בו בזמן שבסרביה בהלם שהוא הסתכל לכיוון שלנו…

21 דקות לפני, Davidna said:

זה בדיוק מה שקורה עכשיו

יש קבוצה אחת ששולטת במקרה הזה חיפה ואנחנו עם ההגנה הכי חלשה בליגה מקום 4. גם היום הליגה פה חלשה ואין באמת יריבות 

הסטייט אוף מיינד אומר שמכבי הכי טובה. אם לא איתגרו אותה הליגה חלשה ואם מועדון אחר זוכה זה לזכותו כי הוא ניצח בקרב מועדון שגדול ממנו.

מתי מוציאים הודעות שמודים לעוזר מאמן ההולנדי ולכל השאריות שנשארו בעידן ואן לויבן? נקווה שיביאו גם מאמן כושר

כל מה שיש כרגע זה אותם תבניות וטקטיקות לוקות בחסר שהשאיר ואן לויבן

שמח לראות שהוא מגיע עם צוות ואני מקווה מאוד שמאמן כושר הוא מאסט וזיגדון יחזור להיות מאמן כושר משני כי בסגל שלנו צריך 2 .

9 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בוא נגיד שהדעות עליו מעורבות בקטע קיצוני. הוא מושך אש כי היה שחקן אגדי. כרגיל הכל דיבורי סרק עד שמגיעים לדשא. זה נכון עבור כל מאמן או רכש. 

7 דקות לפני, erantheking21 said:

מתי מוציאים הודעות שמודים לעוזר מאמן ההולנדי ולכל השאריות שנשארו בעידן ואן לויבן? נקווה שיביאו גם מאמן כושר

כל מה שיש כרגע זה אותם תבניות וטקטיקות לוקות בחסר שהשאיר ואן לויבן

שמח לראות שהוא מגיע עם צוות ואני מקווה מאוד שמאמן כושר הוא מאסט וזיגדון יחזור להיות מאמן כושר משני כי בסגל שלנו צריך 2 .

חח מאמן כושר? מביאים לך פרופסור לכושר. לא ככינוי, כתואר אמיתי אקדמי. 

קופר

צטט

לכל מדינה בבלקן יש סטריאוטיפ משלה. במונטנגרים, למשל, דבקה סטיגמה של עצלנים, גם אם זה לא ממש נכון. בוסנים תמיד יוגדרו כעקשנים. מלאדן קרסטאיץ', המאמן החדש של מכבי ת"א, בוסני במקור, ברח מהמדינה בגלל המלחמה, ואם תשאלו אותו הוא יסכים שכמו שקובע הסטריאוטיפ הוא אכן "בוסני עקשן". לא משנה מה יגידו, הוא יעשה דברים בדרך שלו, לטוב ולרע, גם אם את הדרך שלו כמאמן כדורגל הוא עדיין מחפש.

איך מאמן בן 47 עדיין מחפש את עצמו? הסיבה פשוטה: אף שפרש ממשחק לפני כעשור, הוא לא הספיק לאמן יותר מדי. האם הוא נחשב מאמן טוב? גם בסרביה מסבירים שאף אחד עדיין לא יודע לתת תשובה נחרצת. לקרסטאיץ' יש רעיונות משחק, יש עקרונות, והוא ינסה לבדוק אותם בהצלחה במכבי ת"א.

"קרלה", כך נהוג לכנות אותו בסרביה, כמו רבים בעלי שם משפחה דומה, היה בלם מצוין שעשה שתי קדנציות בפרטיזן בלגרד, והיה גם קפטן שלה. הוא שיחק קרוב לעשר שנים בבונדסליגה והיה שחקן הרכב קבוע בנבחרת סרביה. כשפרש, רצה להשקיע בדברים אחרים שהוא אוהב: המשפחה (נשוי עם שלושה ילדים) או אולי אפילו קריוקי (פעם הלך עם איבן ראקיטיץ' להופעה ועלה לבמה לשיר) - אבל בעיקר ברנדי. קרסטאיץ' הקים מבשלת "רקיה", ברנדי בלקני, עסק מצליח שזוכה לפרסים ומפרנס אותו היטב. הוא, כמו רבים בסרביה, אוהב לומר כי "סרבים באים לעולם בזכות ברנדי והולכים מהעולם בגלל ברנדי".

באותם ימים היה גם כדורגל, כמובן. תחילה לא כמאמן. אחרי שפרש מונה קרסטאיץ' למנהל המקצועי של פרטיזן, אבל פוטר אחרי כחצי שנה מאחר שעמד על שלו מול נשיא המועדון דראגן ג'וריץ'. השניים היו חלק מריב כולל בהנהלת פרטיזן, שבמהלכו האשים קרסטאיץ' את ג'וריץ' שלא נתן לו לבחור את השחקנים. המאמן אלכסנדר סטנוייביץ', שלאחר מכן הגיע למכבי חיפה, פוטר בעקבותיו. המחליף, אגב, היה אברם גרנט.

העקשנות, חוסר הרצון להתיישר מול דברים שאינו מאמין בהם, עלתה לקרסטאיץ' במשרה. האוהדים היו בצד שלו, זכרו איך נהנו מאותה עקשנות כשהיה שחקן. אחרי שעזב את הבונדסליגה קיבל קרלה הצעות מקבוצות גדולות באירופה, ביניהן איינדהובן, אבל החליט לבוא לפרטיזן כי "זה מה שמתחשק לי". בפרטיזן בכלל לא פנו אליו, לא האמינו ששחקן בסדר גודל הזה יחזור. הוא הציע את עצמו. הקרובים אליו אמרו שההפסד הכספי יהיה ענק, אבל זה מה שקרסטאיץ' רצה. וזה מה שעשה.

גם כמאמן הנבחרת העקשנות עלתה במשרה. קרסטאיץ' אימן את סרביה במונדיאל האחרון, שהיה סביר בהחלט: ניצחון על קוסטה ריקה, הפסד לשווייץ למרות יכולת לא רעה (וגם בגלל שיפוט) והפסד צפוי לברזיל. אחרי המונדיאל סרביה שיחקה טוב תחת קרסטאיץ' בליגת האומות, סחטה תיקו מפורטוגל בליסבון בפתיחת מוקדמות היורו, ואז הגיע המשחק מול אוקראינה.

קרסטאיץ' החליט לשנות. לא משנה מה נכתב או נאמר בתקשורת, לא משנה מה ייעץ כל מי שמסביב – קרסטאיץ' החליט לשחק עם שלושה בלמים נגד אוקראינה ויהי מה. סרביה הושפלה 5:0, המאמן פוטר. "אני עקשן, אני יודע", אמר קרסטאיץ' עוד לפני ההפסד. "יש לי עקרונות שאני לא מוכן לוותר עליהם בשום פנים ואופן. אבל אני גם קבוצתי, משתף, לא בורח מעצות או מאחרים שמנסים לתקן אותי".

קרלה מגיע למכבי ת"א בתקופה שבה התדמית הציבורית שלו בשפל, בעיקר בגלל הסיפור שהוביל למינויו למאמן הנבחרת. קרסטאיץ' היה עוזרו של המאמן הלאומי המצליח סלאבוליוב מוסלין, שהוביל את סרביה לאותו מונדיאל. אחרי שכבר זכה בכרטיס לרוסיה 2018, מוסלין פוטר במפתיע. בסרביה מדברים על כך שהסיבה לפרידה המפתיעה ממנו היא סירובו לשתף שחקנים מסוימים. הצוות המקצועי עזב איתו, אבל קרסטאיץ' דווקא נשאר – ושודרג לעמדת המאמן הראשי. זה הפך לסיפור גדול בסרביה. "מדובר בדקירה בגב של מוסלין", נכתב בכמה מקומות.

עוד סיבה לפגיעה בתדמית היא הקשר הקרוב עם מי שהיה נשיא ההתאחדות סלאבישה קוקזה, שהתפטר לאחר פרסומים על קשריו לפשע המאורגן במדינה. בכל מקרה, מדובר פה בתדמית ציבורית, לא בעניין מקצועי. אנשים שעובדים בכדורגל בסרביה, גם אנשי תקשורת, דווקא מעריכים את היושרה של קרסטאיץ'.

אי אפשר ללמוד המון מהניסיון שלו כמאמן קבוצה, מאחר שעשה זאת פחות משנה, אבל אפשר לנסות. לפני שנה, בדצמבר 2020, הוא הגיע לטופולה, קבוצה מאורגנת ולא רעה בליגה הסרבית, שנתמכת על-ידי ממשלת הונגריה (זה כבר סיפור אחר וארוך) וסיים את העונה במקום החמישי המכובד. העונה פוטר באוקטובר, כשהקבוצה מדורגת רביעית, אחרי סדרה של תוצאות רעות. זו הייתה החלטה מפתיעה ורעה של ראשי טופולה: הקבוצה לא ניצחה אפילו משחק ליגה אחד מאז הפיטורים. קרסטאיץ' הגיב בסטורי באינסטגרם, שבו העלה את הטבלה המדגימה את הידרדרות הקבוצה מאז פיטוריו.

מה אנחנו כן יודעים מהתקופה הלא ארוכה שלו כמאמן? הוא נחשב מעט יותר התקפי מהגנתי, אבל מאוזן יחסית. הוא מעדיף להחזיק הרבה בכדור: ב-33 המשחקים שלו בטופולה ממוצע ההחזקה שלה היה גבוה מ-55 אחוז. הוא גם לא מקובע, ואוהב לשנות מערכים: 3-4-3, 1-3-2-4 וגם 2-4-4. בכלל, קרסטאיץ' התבטא בעבר על הרצון שלו לפתוח משחקים עם שני חלוצים, אבל בפועל זה לא קרה הרבה.

מאפיין בולט נוסף – שוב, ההיסטוריה קצרה יחסית – הוא ששחקני הכנף אצל קרסטאיץ' לא עושים עבודה קלאסית לעמדה. מה הכוונה? או שהם צריכים ליצור במערך ששם אותם בעמדה אחורית יחסית, נגיד כשהוא משחק עם שלושה בלמים, או שהם נכנסים למרכז. בכל מקרה, נדמה שהעבודה של השחקן היצירתי במרכז, בכל מערך, היא אולי החשובה ביותר לקרסטאיץ'. יהיה מעניין לראות מי ישחק שם במכבי ת"א והאם המקום יהיה בוודאות של גבי קניקובסקי.

אז קרסטאיץ' מגיע למכבי ת"א כדי לנסות את הרעיונות שלו. זה לא דבר שלילי: מאמנים אחרים עשו את הפריצה הגדולה שלהם במכבי ת"א של העשור האחרון. אבל קשה להמר לאן תנשוב הרוח במקרה שלו. קרסטאיץ' מחפש את עצמו, בדיוק כמו מכבי ת"א.

לפני3 שעות , ביג ליבובסקי said:

העוזר מאמן סטפן עונה באינסטגרם, אם תרצו לכתוב לו מי מהשחקנים צריך שוט. 

ווי נייד א דיפננדר (עזב את הקבוצה)

1 hour ago, חומץ בלסמי said:

מכבי לא באמת פתרה את הבעיות שלה באיזור הזה. אנחנו קצת בלופ, עושה רושם. לפחות על פניו מכבי חיפשה ומינתה מישהו שיכנס לנעליים של איביץ'; כזה שישלוט בקבוצה הבוגרת באופן די מוחלט, מה שקצת מייתר את עניין הניהול המקצועי - מי מחליט אילו שחקנים יוחתמו, כבר בחלון הזה (אני מקווה שאף אחד) אלו ישוחררו, מי עולה מהנוער לבוגרת, מי מושאל. מי ממנה ומפטר מאמנים. מי מתווה דרך לשנה הבאה וזו שאחריה.

אם יצחקי היה האיש הזה - הוא היה זה שמחליט. אני לא יודע מה היה מאחורי הקלעים. אולי הוא ראיין את קרסטיץ' ונתן OK, אבל איכשהו נראה שלא; שיצחקי קיבל את המינוי מלמעלה, וחוזר להיות איזה גורם מסייע שמקשר בין מי שבתכלס מנהל את הקבוצה (קרי, קרסטיץ') לקנדה. כל עוד קרסטיץ' יהיה כאן ויצליח, זה אחלה (כמו עם איביץ'), השאלה היא מה יקרה כשזה יגמר, בטוב או ברע. ככה זה נראה לי לפחות, אבל נחיה ונראה. צריך להודות שאלו ספוקלציות ע"פ מה שרואים מבחוץ. אנחנו לא באמת יודעים.

שווה לומר בהקשר הזה - אם יצחקי באמת מקבל כח עכשיו, אז המינוי שלו מתחיל בעצם היום. בעידן ואן לובן הוא לא היה באמת מנהל מקצועי. ספק אם הוא נהיה כזה באמת אחרי המינוי.

אגב, זה קרסטיץ' או קרסטאיץ'?

‏‎חשוב שיהיה לגמרי מודע אלו אופציות מבית יש לו, אם וכאשר. ואולי האופי הנוח של ברק(על פי יחסיו עם בן, ג'ורדי, איביץ ופטריק) הוא דווקא יתרון לתפקיד מול מאמן ריכוזי שקובע הכל. 

27 דקות לפני, המכבייה said:

חח מאמן כושר? מביאים לך פרופסור לכושר. לא ככינוי, כתואר אמיתי אקדמי. 

בטח עוד חודשיים, כשכל השחקנים שלנו יהיו פצועים כרגיל, יתלוננו פה על זה שהבאנו פרופסור מהאקדמיה ולא איש שמכיר את השטח.

13 דקות לפני, duss21 said:

בטח עוד חודשיים, כשכל השחקנים שלנו יהיו פצועים כרגיל, יתלוננו פה על זה שהבאנו פרופסור מהאקדמיה ולא איש שמכיר את השטח.

תואר לכושר ממכללת חלבה אום אל פאחם.

51 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בניגריה דווקא נושמים היום לרווחה... 

https://www.pulse.ng/sports/football/why-mladen-krstajic-would-be-nigerias-worst-ever-coach-part-1/vepfh40

2 דקות לפני, bister said:

https://www.pulse.ng/sports/football/why-mladen-krstajic-would-be-nigerias-worst-ever-coach-part-1/vepfh40

אכן, דעות מאד מעורבות וחצויות. אבל הוא מגיע מעמדת כח למכבי, רק כי הירככית הוא כבר היה במקום גבוה יותר(מונדיאל, כשחקן וכמאמן). אני מקווה שזה לפחות ייצר לו את הכבוד הרצוי אצל השחקנים. בלי כבוד והירככיה, גם איביץ הגדול הולך הביתה לאחר ארבעה חודשים בווטפורד. מכבי היא ווטפורד. היא צריכה לרכוש כבוד למאמן הסרבי החדש שלה(אלא אם הוא חסר מושג לחלוטין, לא עלינו).  

4 דקות לפני, bister said:

כן, טוב. נראה לי שאף אחד לא יודע באמת כלום. לא בישראל, לא הניגרים וגם בסרביה הם עוד לא יודעים.

מכבי לוקחת פה סיכון, כי בעצם מדובר די בטירון, אבל זה סיכון סביר, מחושב, יש פה סיכוי לבינגו, ואם זה לא יעבוד, אז מכבי מפסידה מעט מאוד - עונה שגם ככה קרובה למיצוי, לפחות בליגה.

55 דקות לפני, שמש צהובה said:

הקשר הקרוב עם מי שהיה נשיא ההתאחדות סלאבישה קוקזה, שהתפטר לאחר פרסומים על קשריו לפשע המאורגן במדינה

:wubyellow3:

57 דקות לפני, שמש צהובה said:

הוא גם לא מקובע, ואוהב לשנות מערכים: 3-4-3, 1-3-2-4 וגם 2-4-4. בכלל, קרסטאיץ' התבטא בעבר על הרצון שלו לפתוח משחקים עם שני חלוצים

:D

59 דקות לפני, שמש צהובה said:

מונה קרסטאיץ' למנהל המקצועי של פרטיזן, אבל פוטר אחרי כחצי שנה מאחר שעמד על שלו מול נשיא המועדון דראגן ג'וריץ'. השניים היו חלק מריב כולל בהנהלת פרטיזן, שבמהלכו האשים קרסטאיץ' את ג'וריץ' שלא נתן לו לבחור את השחקנים

בכיף זה אפילו מתבקש אצלנו

רק מקווה שזה לא יוביל להאשמות על מיטש

2 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

הבנתי שיש לו דם חם ופה גדול, מקווה שלא יבלה הרבה בבתי הדין. צריכים מאמן על הקווים ולא ביציע.

הגיע הזמן שיפסיקו לשרוק  הכל נגדנו

זה הרבה יותר חשוב ממאמן על הקווים

בכל מקרה מקווה שדווקא מכבי תתן לו ולא תעצור אותו