Jump to content

נושא מלפפונים חורף עונת 21/22 ע״ש אף אחד

The yellow Toms

Recommended Posts

14 דקות לפני, הילד בן 30 said:

למרות הדיו הרב שנשפך מהמקלדת שלי, אני חושב שזאת אולי נקודת המחלוקת היחידה שלי עם מחנה "עידו שחר הוא רק תסמין לקטסטרופה בגידול שחקני בית".

עדן שמיר ועידו שחר אחד הם מבחינתי*, שניהם שחקנים שהצטרפו לסגל העונה ולשניהם יש פוטנציאל לתרום לנו משמעותית 4-5 שנים קדימה. שניהם משאבים של מכבי תל אביב.

את שניהם צריך למצות! ושמיר מוכיח את זה. בחיאת הוא נותן פה עונה כמעט ברמת הדור פרץ מילא לוותר על זה מלכתחילה אבל בדיעבד כי אנחנו תקועים על שחקני בית שווים יותר?

*פרקטית כמעט אחד הם כי שמיר בהשאלה ואני לא יודע מה האפשרויות להשאיר אותו כאן. אבל לצורך הדיון בוא נניח שהוא הגיע בהעברה חופשית בקיץ.

פחות מסכים. שמיר קצת טוב יותר שווה לי פחות משחר. גם כלכלית, גם מערכתית. אני לא מביא גיבויים מבחוץ למה שכבר יש לי. זה בדיוק ניהול סגל שמרני, פחדני מנוגד לכל מה שפטריק נשכר עבורו. השמיכה קצרה במקומות אחרים והכסף עדיין מוגבל בסופו של דבר. עוד ועוד תעודות ביטוח זה בדיוק כמו שהקבוצה נראית השנה- כמו תעודת ביטוח. הססנית, לא דינמית, לא בולעת ולא מקיעה.  

7 דקות לפני, Emmanuel said:

יכול להודות שמדובר במשאלת לב אבל היא מגובת במה שמיץ עשה בעבר, ובעובדה שהוא פאקינג האיש עסקים הכי גדול שבכלל הסתכל על הכדורגל כאן. יש סיבה שהגיע לאן שהגיע ואני רוצה להאמין שבמקודם או במאוחר זה יבוא כי הוא ווינר והוא לא יסבול את מכבי כמספר 2

הלוואי ואמן. 

1 hour ago, Keano said:

קצת הגזמת איתו, הוא השתפר בעיקר תחת קרסטאיץ', לפני היה בינוני מאוד ונכנס לרוב כמחליף, בוא נראה מה יהיה בהמשך.

מלבד זה, שמיר בן 26, גם אם נרכוש אותו באיזה 500K נניח, לא מאמין שנצליח למכור. לעידו שחר יש פוטנציאל להימכר בסכום גבוה.

אני רואה בו המון פוטנציאל (גם בשחר אגב).

הטעות (אם קרתה וכרגע נראה שלא) היתה בהבאה של שמיר אני ממש מקווה ששמיר יוכיח לנו שהיה שווה להשאיל אותו וששחר יוכיח לנו שהיה שווה להמתין וששניהם יהיו חלק מהקישור שלנו החל מהשנה הבאה.

אם ננסה לחשוב על ההבאה שלו בדיעבד- איבדנו בקיץ את פרץ קארצב וברסקי הבאנו את שמיר שחר וקניקובסקי אין פה את ההשתוללות של ג'ורדי שהביא כל מה שנשם מרמת האבו זייד. אם יש כישלון פה הוא פחות בניהול הסגל ויותר בזה שאנחנו מחליפים מאמנים כמו גרביים והם בתורם עם החרב על הצוואר.

הגיע מאמן חדש, נותנים למנהל המקצועי את המושכות- בוא ניתן להם להראות מה הם יודעים ואיך הם יכינו את הקבוצה בכל ההיבטים בעונה הבאה ואז נפעיל את הגרדום.

3 דקות לפני, המכבייה said:

פחות מסכים. שמיר קצת טוב יותר שווה לי פחות משחר. גם כלכלית, גם מערכתית. אני לא מביא גיבויים מבחוץ למה שכבר יש לי. זה בדיוק ניהול סגל שמרני, פחדני מנוגד לכל מה שפטריק נשכר עבורו. השמיכה קצרה במקומות אחרים והכסף עדיין מוגבל בסופו של דבר. עוד ועוד תעודות ביטוח זה בדיוק כמו שהקבוצה נראית השנה- כמו תעודת ביטוח. הססנית, לא דינמית, לא בולעת ולא מקיעה.  

כתבתי בהמשך- אם יש מה לבקר זה את ההבאה של שמיר ולא את זה שנותנים לו לשחק כשהוא מוכיח את עצמו. (אני חושב שגם ההיסטוריה הקרובה תוכיח ששמיר היה השקעה משתלמת אבל זה לא באמת משנה לצורך הדיון). גם גולסה הגיע לפה בגיל 25. אפשר להתווכח על התרומה שלו? בדיעבד, היית רוצה לראות יותר תומר אלטמן ואור דסה במקומו?

לפני2 שעות , הילד בן 30 said:

אני מבין שעידו שחר הוא רק אינדיקטור לבעיה של מכבי.

אבל ההסתכלות על הסגל דרך עידו שחר היא הסתכלות על העולם דרך קשית.

ניהול סגל הוא דבר סופר מורכב, זה נכון כשאתה חייב לנצח כל משחק ונכון שבעתיים גם בעונה הזאת שאתה שואף לנצל כדי לבחון את הסגל (אני שואף, לא ברור מה מכבי).

כמו שאמרתי קודם עידו שחר הוא משאב יחד כמו כל שחקני הסגל, עם קצת יותר רומנטיקה כי הוא גדל אצלינו, אבל משאב בדיוק כמו ביטון ושמיר.

עכשיו בואו ניקח את כל השחקנים שמתחרים איתו באיזשהו מקום בהרכב (חלקם לא ממש על העמדה שלו אבל בקומבינציות מסוימות מתחרים איתו גם).

גולסה- בן 30, חזר מפציעה, כשהוא כשיר הוא מספר אחת, מסיים חוזה בסוף העונה, חוצמזה שאתה רוצה אותו חזרה בעניינים אתה רוצה(?) שהוא יחתום על חוזה נוסף. זה לא יקרה אם הוא ייבש את הספסל. (ולמרות מה שנאמר פה לשחר יש עוד המון דרך עד שהוא יגיע לרמה של גולסה, ואני מקווה שהוא יעשה אותה). צריך אותו גם מקצועית וגם משיקולי חוזה.

גלזר- הכי טוב, הכי ווינר אבל יותר מכל אם אתה שואף למכור אותו (וצריך לשאוף למכור כל אחד) הוא חייב לשחק.  צריך לתת לו לשחק גם מקצועית וגם משיקולים רחבים.

שמיר- מציג עונה פנטסטית, גם פה אתה אני רוצה אותו על המגרש גם כי הוא היחיד שמספק מספרים מהקישור וגם כי אני ממש רוצה לראות אותו ממשיך כאן.

קניקובסקי- אנחנו יודעים מה יש לו לתת וכל כך צריכים אותו בעניינים. הוא שחקן שנרכש במטרה שיתרום שנים קדימה (ולכן הייתי מחזיר אותו לאגף כרגע אבל זה דיון אחר).

ביטון- נרכש כרגע, אני בהחלט מרגיש שמכבי לא ממצה אותו ואם לא עכשיו אימתי?

ריקן- הוא ווינר, בזכותו עלינו שלב בגביע, ואיתו אנחנו לא מפסידים לחיפה. הוא לא צריך לשחק הרבה, אבל מי שחושב שאפשר לשחרר שחקן כמוהו עם אפס המנהיגות שיש בקבוצה פשוט טועה.

יש כמובן גם את נקודת המבט של שחר והיא חשובה. רציתי שהוא ישחק יותר הוא כנראה בחר למזער סיכונים כרגע. זה באמת לא רע שישחק בפתח תקווה חצי עונה.

מה לעונה הבאה?

האמת אני ממש מקווה שגלזר ימכר, נידם פארפה ושחר יחזרו וכל אחד מהם יצטרך להילחם על דקות עם שמיר, ביטון וגולסה בהתאמה.

לא רואה את גלזר נמכר. כמה כבר ישלמו עליו?

אני בעד למכור כל אחד, כמו יוני ופרץ אבל באמת שאני לא יודע כמה גלזר ימצה את עצמו באירופה.

מצידי שישאר בקבוצה עד הפרישה

1 דקה לפני, הילד בן 30 said:

אני רואה בו המון פוטנציאל (גם בשחר אגב).

הטעות (אם קרתה וכרגע נראה שלו) היתה בהבאה של שמיר אני ממש מקווה ששמיר יוכיח לנו שהיה שווה להשאיל אותו וששחר יוכיח לנו שהיה שווה להמתין וששניהם יהיו חלק מהקישור שלנו החל מהשנה הבאה.

אם ננסה לחשוב על ההבאה שלו בדיעבד- איבדנו בקיץ את פרץ קארצב וברסקי הבאנו את שמיר שחר וקניקובסקי אין פה את ההשתוללות של ג'ורדי שהביא כל מה שנשם מרמת האבו זייד. אם יש כישלון פה הוא פחות בניהול הסגל ויותר בזה שאנחנו מחליפים מאמנים כמו גרביים והם בתורם עם החרב על הצוואר.

הגיע מאמן חדש, נותנים למנהל המקצועי את המושכות- בוא ניתן להם להראות מה הם יודעים ואיך הם יכינו את הקבוצה בכל ההיבטים בעונה הבאה ואז נפעיל את הגרדום.

ברסקי לא היה רלוונטי, קניקובסקי הובא לקישור ההתקפי יותר/כנף.

זה שמיר ושחר על פרץ וקארצב, יכול איכשהו להבין את ההבאה של שמיר אבל אני לא מבין את השחרור של שחר עכשיו.

לא היה קורה כלום אם היו נותנים לו יותר דקות ברוטציה עד סוף העונה ואגב גם לחנציס על חשבון חוזז/טב"ח.

14 דקות לפני, הילד בן 30 said:

כתבתי בהמשך- אם יש מה לבקר זה את ההבאה של שמיר ולא את זה שנותנים לו לשחק כשהוא מוכיח את עצמו. (אני חושב שגם ההיסטוריה הקרובה תוכיח ששמיר היה השקעה משתלמת אבל זה לא באמת משנה לצורך הדיון). גם גולסה הגיע לפה בגיל 25. אפשר להתווכח על התרומה שלו? בדיעבד, היית רוצה לראות יותר תומר אלטמן ואור דסה במקומו?

ברגע ששמיר מגיע, הוא שווה לכולם. לגמרי מסכים. האמת שהייתי סקפטי עם גולסה(בעיקר בגלל חוסר אימפקט ביוון). לשמחתי טעיתי אבל גולסה זה לא שמיר. בכל זאת. 

שמיר בכושרו הנוכחי הקשר הכי טוב שלנו ומהקשרים הטובים בארץ. עושה הגנה, אגרסיבי, מניע כדור טוב, מחלץ, דריבלים, הצטרפות מקו שני, משחק ראש ואפילו איומים מרחוק. 

שחקן שנמחק לגמרי על ידי פטריק ואחר כך גם על ידי יצחקי גילה את עצמו מחדש. 

אבל הוא פחות סקסי כי לא גדל פה אז מדברים עליו לשלילה. אם הוא ממשיך ככה צריך לשלם עליו גם אם זה יעלה לא מעט. 

אני רוצה שמי שטוב ישחק. לא משנה איפה גדל, מה הגיל שלו, כמה ניסיון יש לו, מה השכר שלו או בכמה כסף נרכש או יכול להימכר. בדיוק כמו עם איביץ׳ שגם אותו ביקרו על אי שיתוף אלמוג (איך לאנשים היה את האומץ לבקר אותו??) וטענו שכשאלמוג על המגרש דברים טובים קורים ושהוא ברמה של סולומון וכל מיני זיוני שכל דומים. מי בסוף צדק? אגב זה לא המקרה היחיד, עטר זה עוד דוגמא.

12 דקות לפני, turgi said:

אני לא חושב שמשאילים את שחר כדי שיתפתח

אז מה אתה חושב תורג'י? שזה בגלל אולטימטום שלו או בא מהרצון שלנו להחליט שלא להחליט?

לא שזה באמת משנה, בשני המקרים יצאנו טמבלים.

19 דקות לפני, אלק נילאש said:

אז מה אתה חושב תורג'י? שזה בגלל אולטימטום שלו או בא מהרצון שלנו להחליט שלא להחליט?

לא שזה באמת משנה, בשני המקרים יצאנו טמבלים.

קצת שלו. קצת להחליט לא להחליט.

לא מסוגלים לקבל החלטה אז דוחים ודוחים.

כמו עם ואן לייבן בעונה שעברה.

כמו עם קרסטאיץ׳ (והאנשים שהוא עוד מביא).

יאללה תחאווד נביא עוד מאמן באוגוסט מה כבר יכול להשתבש?

מאמן כושר? לא נורא זיגדון יעשה פרי סיזן.

מאמן שוערים? לא נורא נרים טלפון לשורה מהנוער והוא יבוא.

בקיץ זה היה הרננדס, דן ביטון, קניקובסקי, עידו שחר, חנציס, ריקן, טל בן חיים.

הזרים בחלון הנוכחי.

האופציה על גולסה.

למכבי יש אפס אסטרטגיה מקצועית ואפס מחשבה.

אנחנו הופכים למנצ׳סטר יונייטד.

2 דקות לפני, turgi said:

בקיץ זה היה הרננדס, דן ביטון, קניקובסקי, עידו שחר, חנציס, ריקן.

הזרים בחלון הנוכחי.

האופציה על גולסה.

אם לא יגיע לכאן אחד כמו מנספורד

שיפגע בינגו ברכש,אנחנו בבעיה.

לא מבין מה מיטש מוצא ביצחקי 

2 דקות לפני, hen34 said:

אם לא יגיע לכאן אחד כמו מנספורד

שיפגע בינגו ברכש,אנחנו בבעיה.

לא מבין מה מיטש מוצא ביצחקי 

עזוב רכש עם רכש אפשר גם ליפול.

גם מנספורד נפל.

למנספורד הייתה אסטרטגיה וחזון. זה המינימום המצופה מי שמנהל את המועדון הכי גדול במדינה.

7 דקות לפני, turgi said:

כמו עם קרסטאיץ׳ (והאנשים שהוא עוד מביא).

יאללה תחאווד נביא עוד מאמן באוגוסט מה כבר יכול להשתבש?

מאמן כושר? לא נורא זיגדון יעשה פרי סיזן.

מאמן שוערים? לא נורא נרים טלפון לשורה מהנוער והוא יבוא.

בקיץ זה היה הרננדס, דן ביטון, קניקובסקי, עידו שחר, חנציס, ריקן.

הזרים בחלון הנוכחי.

האופציה על גולסה.

רק להוסיף שכבר כמה וכמה שנים יש תחושה של אלתורים במהלך החלון..שחקן כמו קניקובסקי קיץ שלם נאמר עליו שהוא בכלל לא מה שואן לויבן מחפש ופתאום בין לילה נעשה עליו מהלך..זה דוגמא קלאסית

איביץ' לא היה מנהל מקצועי במכבי ולא בר סמכא אבל אמר תמיד שאם מכבי רוצה קיץ שקט ומושלם ולהיות מוכנה לליגה, צריך להתחיל לעבוד באפריל מקסימום מאי, אנחנו כבר כמה וכמה קיצים נשאבים לתוך עומק של אוגוסט עם חצי סגל לא שלם, לא נקודתי משהו שמחכים לאיזה מציאה..קיץ שלם, אי אפשר לקחת ככה תארים מצטער.

לפני3 שעות , הילד בן 30 said:

תודה על המחמאה בפתיחה. בכנות, זה סגנון מבאס.

שחר כפרסונה הוא לא חשוב, זה מה שאני מנסה להבהיר פה! 

מכבי ואיך שהיא ממצה את הפוטנציאלים שלה הוא החשוב:

1. עם כל הביקורת ויש מה לבקר! מכבי כמעט ולא פספסה פוטנציאלים שהגיעו לגיל בוגרים אצלה. אנחנו יודעים להסתכל עשור אחורה גם בתקופות שמדיניות המועדון היתה בעיקר לקנות ישראלים ולתת לדור פרץ דקות מדי פעם.

2. מכבי צריכה למצות את הפוטנציאל של כל מה שעובר אצלה לא רק של שחקני הבית שלה. אפשר להקצין את סיטואציית שחקני הבית ולומר שהיתה שגיאה להביא את גולסה ב2017 כדי למצות את תומר אלטמן. לפעמים צריך להסתמך על מה שגידלת לפעמים צריך להביא ישראלים על המדף, השאלה היא תמיד מה יתרום לך יותר שנתיים קדימה. מי יודע אולי שמיר את שחר יהיו שחקני הקישור שלנו ב3 השנים הבאות וזאת תהיה הדרך הטובה ביותר לקבל את זה?

3. מכבי לא ממצה את הפוטנציאל המקצועי והכלכלי שלה. זה קרה ממגוון סיבות ואני חושב שהבעיה היא הרבה יותר רחבה מזה שמכבי לא ממצה את מה שמחלקת הנוער מייצרת לה.

4. כל שחקן שמכבי מביאה צריך להרוויח דקות ביושר דרך המאמנים שלו. אנחנו בסיטואציה גרועה שמאמנים פה מתחלפים כל חצי שנה בממוצע. זה השורש של אי מיצוי הפוטנציאל.

בתור התחלה, אני מתנצל (באמת) אם הסגנון מבאס או עוקצני באופן מוגזם. זו לא הכוונה, אבל בהחלט יכול להיות שזה לא היה בהלימה לאופי הדיון.

אני כן חושב שצורת המבט שלך לניהול סגל היא שגויה קטגורית.

1. לא נכון. קארצב ואלמוג לאחור, שחר וחנצ'יס בהווה ואפשר כבר לראות את הקושי שיהיה בשילוב של נידם, גויאגון וגלוך בעתיד. אני אפילו לא מדבר על בר כהן המסכן, שעוד הספיק לקבל כמה דקות חסד מאיביץ' לפני שנזרק מעבר להרי החושך. כולם שחקנים שהגיעו או יגיעו לבוגרת עם קונצנזוס של הפוטנציאל שלהם. את כולם  פיספסנו, מפספסים או נפספס. לא מטריד אותי שאליאל פרץ לא השתלב. גם לא קניקובסקי. למרות הרצון הטוב, לא לכולם יש מקום וזה בסדר. אבל בשנים האחרונות הייתה התאמה בין שחקנים אפשריים לצרכים של הקבוצה, ומכבי פשוט כשלה איתם. היא בקושי ניסתה. על זה המרמור והזעם.

2. בשום שלב לא נטען ששחקני בית צריכים להיות מועדפים בכל מחיר. זה לא נכון ויהיה טעות בסדר גודל דומה למדיניות הנוכחית. גולסה מול אלטמן, כדוגמא, מעולם לא עמד על הפרק. גם לא בזמן אמת. גולסה היה שחקן על במונחים ישראלים, ואלטמן לא. דברים צריכים להיות מוחלטים לגופו של עניין. שמיר, עם כל הכבוד, הוא לא גולסה של 2017. אי אפשר לחזות את העתיד. כן אפשר לנהל סיכונים ולהתחשב בסיטואציה, מה וכמה יש להרוויח היום ומה וכמה יש להרוויח מחר. זה לא כלל אצבע. אמרת יפה - לפעמים ככה ולפעמים ככה. משום מה במכבי זה תמיד ככה, לפחות בשלוש השנים האחרונות, ומצב הסגל הנוכחי מלמד משהו גם על השנים הבאות. בהנחה ששני השחקנים באמת באים אחד על חשבון השני - שחר הוא בן 20 שלא עולה כלום, ושמיר הוא בן 26 שעולה הרבה כסף. אם במכבי חושבים ששחר לא יהיה שווה את ההשקעה, אז שישחררו אותו. בפועל אנחנו מחזיקים שחקנים בלימבו תמוה שלא עוזר לאף אחד ועל הדרך מבזבזים כסף + את האפשרות הכי זולה ורווחית (וטובה!) לעתיד. ככה נראה תכנון לוקה (אם יש כזה) שסובל מקוצר ראות.

3. לא יודע לגבי סיבות אחרות. מדברים על שילוב שחקנים צעירים והאימפקט השלילי בעליל שיש לאי השילוב שלהם על המועדון.

4. זו האמת אבל זו רק חלק מהאמת. השחקנים צריכים להוכיח שמגיע להם ומכבי צריכה להתאמץ ולעבוד קשה בשביל לעזור להם לעשות את זה. זה לא מה שקורה. אם זה כן היה קורה, סבירות לא מבוטלת שמכבי הייתה היום בסיטואציה טובה מהותית. לכל הפחות, למכבי הייתה פה אפשרות לקבוצה טובה, צעירה ורווחית יותר, והמועדון ממש בכח התעקש לא לנסות אותה. יש רק שתי אפשרויות: או שלשחקנים יש פוטנציאל או שלא. אם זה המקרה השני, אין שום סיבה שהם יהיו בכלל בסגל. אם יש להם פוטנציאל, מכבי חייבת לקדם אותם. זה צריך להיות בנפשה. לא כי היא מוסד צדקה, אלא כי רק ככה היא תגדל.

לא יעבוד עכשיו ראייה לטווח ארוך. את זה צריך לבנות תוך כדי הצלחות.

כרגע צריך לעבוד ג'ורדי סטייל, להביא את כל הישראלים הטובים שיש בשוק ולפגוע ב3 זרים. 

Just now, itanar said:

כרגע צריך לעבוד ג'ורדי סטייל, להביא את כל הישראלים הטובים שיש בשוק ולפגוע ב3 זרים. 

מי הישראלים הטובים בשוק?

אין ישראלים טובים בשוק באמת

מצי פעם אחרונה שקבוצה בארץ קנתה שחקן מקבוצה אחרת בסעיף שחרור 

אין זה לא קורה פה הכל זה חוזים מוזרים והגבלות שהורסות את השוק

1 דקה לפני, Davidna said:

מי הישראלים הטובים בשוק?

אין ישראלים טובים בשוק באמת

מצי פעם אחרונה שקבוצה בארץ קנתה שחקן מקבוצה אחרת בסעיף שחרור 

אין זה לא קורה פה הכל זה חוזים מוזרים והגבלות שהורסות את השוק

מאוויס, כנעאן, קינדה, ויסמן. אלו הטופ 4 שלי להוציא זהבי.

עליהם להלביש זרים.

2 דקות לפני, itanar said:

מכבי של ג'ורדי הצליחה כי:

גיבוי כלכלי והירככי ממיטש.

תחושת רצינות וביזנס מהיום אימונים הראשון.

שליחת השחקן הישראלי היקר בתולדותנו לגלות לחול= יש מקל ויש גזר. 

כמובן שצוות מקצועי מגובש שמיקסם יכולות פיזיות וטקטיות.

אם אווירת מחנה המושאלים חסרי הסיכוי בקיץ תימשך(לא קורה שם כלום), הורדת הרגל מהגז וחוסר רצינות, אז גם כוכבים גדולים יראו אצלך כמו בימי נמני/מוטי/לוין. צריך לתקתק את העסק יסודי. להחליף דיסקט. בכל האספקטים. 

Just now, המכבייה said:

מכבי של ג'ורדי הצליחה כי:

גיבוי כלכלי והירככי ממיטש.

תחושת רצינות וביזנס מהיום אימונים הראשון.

שליחת השחקן הישראלי היקר בתולדותנו לגלות לחול= יש מקל ויש גזר. 

כמובן שצוות מקצועי מגובש שמיקסם יכולות פיזיות וטקטיות.

אם אווירת מחנה המושאלים חסרי הסיכוי בקיץ תימשך(לא קורה שם כלום), הורדת הרגל מהגז וחוסר רצינות, אז גם כוכבים גדולים יראו אצלך כמו בימי נמני/מוטי/לוין. צריך לתקתק את העסק יסודי. להחליף דיסקט. בכל האספקטים. 

מבחינתי בעיקר כי:
1. היתה לה תוכנית עבודה סדורה שהיא דבקה בה לאורך זמן

2. לא חששו להמר- טיבי ובעיקר ראדי הם דוגמאות טובות

3. במקומות מסוימים (בעיקר צוותי האימון) לא התפשרו על איכות

15 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

בתור התחלה, אני מתנצל (באמת) אם הסגנון מבאס או עוקצני באופן מוגזם. זו לא הכוונה, אבל בהחלט יכול להיות שזה לא היה בהלימה לאופי הדיון.

1. לא נכון. קארצב ואלמוג לאחור, שחר וחנצ'יס בהווה ואפשר כבר לראות את הקושי שיהיה בשילוב של נידם, גויאגון וגלוך בעתיד. אני אפילו לא מדבר על בר כהן המסכן, שעוד הספיק לקבל כמה דקות חסד מאיביץ' לפני שנזרק מעבר להרי החושך. כולם שחקנים שהגיעו או יגיעו לבוגרת עם קונצנזוס של הפוטנציאל שלהם. את כולם  פיספסנו, מפספסים או נפספס. לא מטריד אותי שאליאל פרץ לא השתלב. גם לא קניקובסקי. למרות הרצון הטוב, לא לכולם יש מקום וזה בסדר. אבל בשנים האחרונות הייתה התאמה בין שחקנים אפשריים לצרכים של הקבוצה, ומכבי פשוט כשלה איתם. היא בקושי ניסתה. על זה המרמור והזעם.

2. בשום שלב לא נטען ששחקני בית צריכים להיות מועדפים בכל מחיר. זה לא נכון ויהיה טעות בסדר גודל דומה למדיניות הנוכחית. גולסה מול אלטמן, כדוגמא, מעולם לא עמד על הפרק. גם לא בזמן אמת. גולסה היה שחקן על במונחים ישראלים, ואלטמן לא. דברים צריכים להיות מוחלטים לגופו של עניין. שמיר, עם כל הכבוד, הוא לא גולסה של 2017. אי אפשר לחזות את העתיד. כן אפשר לנהל סיכונים ולהתחשב בסיטואציה, מה וכמה יש להרוויח היום ומה וכמה יש להרוויח מחר. זה לא כלל אצבע. אמרת יפה - לפעמים ככה ולפעמים ככה. משום מה במכבי זה תמיד ככה, לפחות בשלוש השנים האחרונות, ומצב הסגל הנוכחי מלמד משהו גם על השנים הבאות. בהנחה ששני השחקנים באמת באים אחד על חשבון השני - שחר הוא בן 20 שלא עולה כלום, ושמיר הוא בן 26 שעולה הרבה כסף. אם במכבי חושבים ששחר לא יהיה שווה את ההשקעה, אז שישחררו אותו. בפועל אנחנו מחזיקים שחקנים בלימבו תמוה שלא עוזר לאף אחד ועל הדרך מבזבזים כסף + את האפשרות הכי זולה ורווחית (וטובה!) לעתיד. ככה נראה תכנון לוקה (אם יש כזה) שסובל מקוצר ראות.

3. לא יודע לגבי סיבות אחרות. מדברים על שילוב שחקנים צעירים והאימפקט השלילי בעליל שיש לאי השילוב שלהם על המועדון.

4. זו האמת אבל זו רק חלק מהאמת. השחקנים צריכים להוכיח שמגיע להם ומכבי צריכה להתאמץ ולעבוד קשה בשביל לעזור להם לעשות את זה. זה לא מה שקורה. אם זה כן היה קורה, סבירות לא מבוטלת שמכבי הייתה היום בסיטואציה טובה מהותית. לכל הפחות, למכבי הייתה אפשרות להיות טובה יותר (ורווחית יותר) והיא לא ניסתה ולא מנסה אותה. יש רק שתי אפשרויות: או שלשחקנים יש פוטנציאל או שלא. אם זה המקרה השני, אין שום סיבה שהם יהיו בכלל בסגל. אם יש להם פוטנציאל, מכבי חייבת לקדם אותם. זה צריך להיות בנפשה. לא כי היא מוסד צדקה, אלא כי רק ככה היא תגדל.

עם כל הכבוד, בר כהן לא רואה דקות בנוף הגליל. לא רואה איזה סיבה יש להזכיר אותו. 

אתה מתייחס להכל כשחור או לבן. אין רק שני אפשרויות. יכול להיות שחקן בית עם פוטנציאל להיות דור פרץ ויכול להיות אחד ששווה מקום בסגל ולא יותר מזה. זה לא מדע מדויק. יש שחקנים שפורצים בגיל 20 ויש כאלה בגיל 23. 

גם אם יש שחקן עם פוטנציאל, זה אומר שהוא צריך לקבל דקות רק על סמך הפוטנציאל על חשבון הצלחת הקבוצה? אני לא חושב ככה.

אפשר להחתים את שמיר כמחליף לפרץ (סתם דוגמא) ואת שחר להשאיר כשחקן רוטציה. הבעיה שלנו העונה הייתה שלא באמת הייתה רוטציה רצינית והעדיפו לאלתר עם שרן ופיבן בקישור במקום לתת לשחר את ההזדמנות. 

17 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

4. זו האמת אבל זו רק חלק מהאמת. השחקנים צריכים להוכיח שמגיע להם ומכבי צריכה להתאמץ ולעבוד קשה בשביל לעזור להם לעשות את זה. זה לא מה שקורה. אם זה כן היה קורה, סבירות לא מבוטלת שמכבי הייתה היום בסיטואציה טובה מהותית. לכל הפחות, למכבי הייתה פה אפשרות לקבוצה טובה, צעירה ורווחית יותר, והמועדון ממש בכח התעקש לא לנסות אותה. יש רק שתי אפשרויות: או שלשחקנים יש פוטנציאל או שלא. אם זה המקרה השני, אין שום סיבה שהם יהיו בכלל בסגל. אם יש להם פוטנציאל, מכבי חייבת לקדם אותם. זה צריך להיות בנפשה. לא כי היא מוסד צדקה, אלא כי רק ככה היא תגדל.

1- אני מאמין שלמעט מקרים חריגים לאורך זמן שחקני כדורגל ימצו את הפוטנציאל שלהם. אף אחד מהשמות שציינת עוד לא הוכיח את עצמו במקום אחר קצת שקשה לומר. בינתיים מרביתם עוד לגמרי ג'וניורים והאחרים הם עדיין בגדר שחקן שהיה טוב בנוער ופקשש בבוגרים. רוב השחקנים כאלה, תזכור. זה שהקריירה של קארצב ואלמוג תקועה זה לאו דווקא בגלל מכבי. לכן ציינתי את אליאל פרץ- הוא דוגמה לשחק שאפשר לומר שפספסנו.

2- שמיר הגיע בהשאלה. אני לא יודע מה יהיו תנאי הרכישה שלו בבוא היום. אם הם באמת כאלה שלא נרצה לממש- אני לגמרי איתך. רק לזכור שמדי פעם צריך להביא ישראלים כמו טיבי, ראדי ושמיר למרות שאופים משהו בתנור של שחקני הבית.

Just now, הילד בן 30 said:

מבחינתי בעיקר כי:

איך נחמיאס שונה מטיבי של 2012 או שמיר שונה מראדי? 

כן היתה עבודה יסודית עם דם חדש של ג'ורדי ואוסקר, אבל מה היה קורה למשל אם הם היו באים במקום פטריק הקיץ? לא חושב שהיינו רצים לאליפות מהסיבה הפשוטה שנגמר הדלק לקבוצה שנבנתה בעונת איביץ' הראשונה

7 דקות לפני, הילד בן 30 said:

מבחינתי בעיקר כי:

צוות מקצועי עם מיישן ומיטש בשיא הראבק שלו. 

1 דקה לפני, Keano said:

איך נחמיאס שונה מטיבי של 2012 או שמיר שונה מראדי? 

כן היתה עבודה יסודית עם דם חדש של ג'ורדי ואוסקר, אבל מה היה קורה למשל אם הם היו באים במקום פטריק הקיץ? לא חושב שהיינו רצים לאליפות מהסיבה הפשוטה שנגמר הדלק לקבוצה שנבנתה בעונת איביץ' הראשונה

אי אפשר לדעת מה יהיה אבל נחמיאס ושמיר היו חותמים על חצי מהקאריירות של טיבי וראדי. היה כאן גם עניין של אימון וכימיה נכונה, זה נכון. אבל משימה קשה לפניהם.