Jump to content

נושא מלפפונים חורף עונת 21/22 ע״ש אף אחד

The yellow Toms

Recommended Posts

לפני2 שעות , חומץ בלסמי said:

פאק. נחמקה לי התגובה. אני אנסה מחדש:

זה מסובך ואפשר להמשיך את הדיון הזה בהזדמנות. זה לא טריוויאלי, וידרוש (בעיני, כמובן) נווט עדין של מי שיחליט על הדברים האלה בטווח של שנה - שנתיים מהיום. לפני הכל, צריך להכיר בעובדות: אין בשוק הישראלי שחקנים שיכולים לעשות הבדל עבור מכבי; כנראה שגם לא יהיו. לטעמי גם לא היו בקיץ (ויסלחו אוהדי קניקובסקי). הקיץ היו רק פוטנציאלים עתידיים (חלאיילה, נחמיאס) ודווקא שם מכבי השכילה לעשות רכש נכון.  חבל שזה הגיע יחד עם החתמות מיותרות (ריקן, שמיר, טב"ח). זה מותיר את הקבוצה להסתמך על שני וקטורים לשיפור:

1. כשרונות מתוך המועדון (לרבות אלה שנקנו)

2. זרים

זה אומר שבעונה וחצי הקרובה (ספק אם זה תהליך שניתן להשלימו בחודשים), מכבי תצטרך להשלים פערים לגבי השחקנים הצעירים שלה. אם נוסיף לזה את העובדה שזרים זה תמיד סיפור קשה, ומכבי ככל הנראה תחליף יותר מאחד מהם בקיץ - נקבל שגם בשנה הקרובה הסיכוי לאליפות הוא רק עם בינגו קצת משוגע.

אתה לא חושב שצ'יבוטה יכול לשדרג אותנו?

בישראל עשה מספרים יפים, גם בבולגריה השנה יש לו מספרים יפים ביחס לדקות שהוא משחק (4 גולים ו10 בישולים). הוא שחקן כנף שזאת עמדה שאנחנו לוקים בה בחסר ויש לו מהירות שזה גם משהו שהקבוצה שלנו לוקה בו בחסר.

לגבי קניקובסקי פחות מסכים איתך- לדעתי מדובר בשחקן מעולה שביינתים לא הולך לו, אבל צריך לתת לו עוד זמן.

מסכים איתך לגבי השארת המושאלים בקבוצות שלהם, אין מה להחזיר אותם ללחץ שיש פה כרגע, במיוחד שהם משחקים טוב בקבוצות שלהם.

42 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

תסביר למה, לא אמרתי להביא את מסי.

כי מכבי או קבוצות צמרת אחרות בישראל לא עובדות ככה. אי אפשר להמציא סקאוט מחול כשהתשתית לא קיימת. ולמה מכבי צריכה להתאבד על ארבעה זרים חדשים בינואר? וזה נאיבי לחשוב שאתה תפגע בול בבחירות. והלו, אנחנו לא במאבקי ירידה כדי לעשות צעדים קיצונים. ההפך, צריך לחשוב במתינות ולטווח רחוק יותר מהחצי שנה הקרובה. כל החלטה עכשיו, משקלה בזהב כי היא תשפיע קדימה. 

45 דקות לפני, המכבייה said:

כי מכבי או קבוצות צמרת אחרות בישראל לא עובדות ככה. אי אפשר להמציא סקאוט מחול כשהתשתית לא קיימת. ולמה מכבי צריכה להתאבד על ארבעה זרים חדשים בינואר? וזה נאיבי לחשוב שאתה תפגע בול בבחירות. והלו, אנחנו לא במאבקי ירידה כדי לעשות צעדים קיצונים. ההפך, צריך לחשוב במתינות ולטווח רחוק יותר מהחצי שנה הקרובה. כל החלטה עכשיו, משקלה בזהב כי היא תשפיע קדימה. 

אני חושב שחובה אסטרטגית בינואר לשחרר את ריקן,טל בן חיים ואת המשקל העודף (לדעתי גם אפשר לקצר את ההשאלה של שמיר בנוסף לא בגלל שהוא רע בהכרח אלא בגלל שאין טעם להחזיק אותו כפתרון זמני לעונה הקרובה) שיש לה בסגל ובנתיים עד סוף העונה שיעלו את כוכבי הנוער שלפחות יהיו המחליפים ולדאוג שהם לא ירגישו שהם חייבים להציל את המולדת ואז הם יקרסו מהלחץ ותלך להם הקריירה פייפן.

1 hour ago, Raumdeuter said:

אני חושב שחובה אסטרטגית בינואר לשחרר את ריקן,טל בן חיים ואת המשקל העודף (לדעתי גם אפשר לקצר את ההשאלה של שמיר בנוסף לא בגלל שהוא רע בהכרח אלא בגלל שאין טעם להחזיק אותו כפתרון זמני לעונה הקרובה) שיש לה בסגל ובנתיים עד סוף העונה שיעלו את כוכבי הנוער שלפחות יהיו המחליפים ולדאוג שהם לא ירגישו שהם חייבים להציל את המולדת ואז הם יקרסו מהלחץ ותלך להם הקריירה פייפן.

אם אתה לא רוצה להקריס את שחר לדוגמא, לא יודע אם הייתי משחרר את שמיר כשהוא מושאל. ריקן וטבח הם שומן מיותר שמסיימים חוזה ולא יודע כמה מכבי תסתבך בזה לאור תרומתם בעבר. צריך להיות חכמים ומתודים וגם עם אינטלגציה רגשית. כל תוספת לסגל אמורה להיות לטווח רחוק יותר ולא להסתכל רק על החודשיים הקרובים. וכן לסמוך על פזמ גדול יותר של מלאדן מול מה שקיים. 

8 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אם כבר שמיר היה נקודת האור אתמול. לא צריך לחפש סתם.

לא טענתי כנגד היכולת שלו אתמול,אני פשוט חושב שזה לא חכם להחזיק אותו בסגל אם הוא בהשאלה ללא אופציית רכישה כרגע(להפך,אני די אוהב אותו בכללי אבל אני מנסה לחשוב מעבר לעונה הנוכחית).

לא חושב שריקן ובן חיים זו הבעיה של מכבי, הבעיה היא מערכתית (מקצועית וניהולית).

שחרור של 2 שחקנים לא ישנה דבר בקבוצה.

אם רוצים שינוי משמעותי, חייבים מהפכה בסגנון של ב"ש, בלי להתבייש.

לא עברנו תהליך כזה איזה 8-9 שנים, גם לא בטוח שיש מישהו שיוביל תהליך שכזה.

אנחנו בבעיה, לא חושב שהיא תיפתר בזמן הקרוב.

1 דקה לפני, Raumdeuter said:

לא טענתי כנגד היכולת שלו אתמול,אני פשוט חושב שזה לא חכם להחזיק אותו בסגל אם הוא בהשאלה ללא אופציית רכישה כרגע(להפך,אני די אוהב אותו בכללי אבל אני מנסה לחשוב מעבר לעונה הנוכחית).

צודק. אבל יש לנו סעיף אופציה לרכישה של איזה מיליון וחצי - הוא ממש לא שווה כזה מחיר.

הוא לא מזיק, אבל גם לא כל כך מועיל.

4 דקות לפני, Raumdeuter said:

יכול להיות שיש עליו אופציה ואנחנו לא יודעים. גם אם אין כזאת ראינו כבר בכמה מקרים (דוידזאדה, ביטון) שאפשר לקנות שחקנים מושאלים. 

לא אומר שצריך לקנות אותו כרגע, אבל הוא משאב קיים ואתמול גם היה אחלה אז אין סיבה לא להשתמש בו. 

3 דקות לפני, הישראלי היפה said:

צודק. אבל יש לנו סעיף אופציה לרכישה של איזה מיליון וחצי - הוא ממש לא שווה כזה מחיר.

הוא לא מזיק, אבל גם לא כל כך מועיל.

אין לנו אופציה של מיליון וחצי עליו. לפי התקשורת בבלגיה הסעיף הוא סביב המיליון, אבל אלה רק השערות. 

את דויזאדה הבאנו בגרושים וגם את ביטון בחצי מחיר.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אין לנו אופציה של מיליון וחצי עליו. לפי התקשורת בבלגיה הסעיף הוא סביב המיליון, אבל אלה רק השערות. 

את דויזאדה הבאנו בגרושים וגם את ביטון בחצי מחיר.

גם מיליון הוא לא שווה, לדעתי.

גם חצי מזה.

אין לי שום דבר נגדו, אחלה בחור שבאמת רוצה להיות פה וגם משקיע. אבל מקצועית זה לא זה.

דוידזאדה הייתה אחלה החתמה, אבל המחיר היה קטן יחסית ונוח יותר

16 דקות לפני, הישראלי היפה said:

לא חושב שריקן ובן חיים זו הבעיה של מכבי, הבעיה היא מערכתית (מקצועית וניהולית).

שחרור של 2 שחקנים לא ישנה דבר בקבוצה.

אם רוצים שינוי משמעותי, חייבים מהפכה בסגנון של ב"ש, בלי להתבייש.

לא עברנו תהליך כזה איזה 8-9 שנים, גם לא בטוח שיש מישהו שיוביל תהליך שכזה.

אנחנו בבעיה, לא חושב שהיא תיפתר בזמן הקרוב.

לבצע מהפכה בסגנון ב"ש ללא יד מכוונת אחרי כל כך הרבה זמן זה יותר מדי מסוכן(התקופה שבה נמני קנה חצי מנבחרת ישראל זו תקופה שלא תחזור וצריך להפנים שבולמוסי רכש לא יקרו כאן שוב מסיבות כאלה ואחרות.

אם יש דבר אחד חיובי מהקדנציה של נמני כאחראי רכש הוא שבדיעבד נוצר מצב שהוא די בנה את השלד הראשוני לאליפות של אוסקר בזמנו).

אם מהפכה כזו תקרה אז היא צריכה להיות מופקדת בידי ספורט דיירקטור זר עם הישגים משמעותיים כלשהם בקריירה שלו ועם קבוצות אמיתיות aka לא דינמו טבילסי/סודובה/קרטומיסה מקפריסין ודומותיהן.

39 דקות לפני, הישראלי היפה said:

גם מיליון הוא לא שווה, לדעתי.

גם חצי מזה.

אין לי שום דבר נגדו, אחלה בחור שבאמת רוצה להיות פה וגם משקיע. אבל מקצועית זה לא זה.

דוידזאדה הייתה אחלה החתמה, אבל המחיר היה קטן יחסית ונוח יותר

אני גם לא חושב שזה מה שהוא שווה, אבל אם אתמול הוא היה טוב למה לא להשתמש בו? אולי בסוף העונה נדבר אחרת והוא כן יהיה שווה חצי מיליון?

נתתי את הדוגמא עם דוידזאדה כי הבאנו אותו בסכום מצחיק למרות שלא היה סעיף שחרור. מי אמר שזה לא יכול לקרות שוב?

17 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני גם לא חושב שזה מה שהוא שווה, אבל אם אתמול הוא היה טוב למה לא להשתמש בו? אולי בסוף העונה נדבר אחרת והוא כן יהיה שווה חצי מיליון?

נתתי את הדוגמא עם דוידזאדה כי הבאנו אותו בסכום מצחיק למרות שלא היה סעיף שחרור. מי אמר שזה לא יכול לקרות שוב?

לא הייתי אומר שאתמול הוא היה טוב, הוא היה הכי פחות גרוע.

אבל זה בסדר, זה לא העניין.

לא כל כך משנה הסכום, מקצועית הוא לא מתאים לקבוצה ששואפת לאליפות ותארים.

הוא לא שחקן להרכב, אולי רק לספסל, אבל יש לנו שחקנים צעירים עם פוטנציאל טוב ממנו וחבל שייקח להם את המקום.

לפני6 שעות , אקיטה said:

שחרור של אלמוג וגררו לפני טבח וחוזז נגיד יהיה ביזיון בעיניי, אבל ינואר בפתח מקווה שפשוט התחילו החארטות. אין לי בעיה אם זה נגיד יבוא ביחד עם שילוב אמיתי של צעירים אחרים אבל זה כנראה בשביל עוד סתם רכש פלסטר אם זה יקרה.

חוזז וטבח מסיימים חוזה בסוף העונה, ועוד לא נולד הפראייר שישלם עליהם עכשיו כאשר יכול לקבל אותם בחינם בעוד כמה חודשים. על אלמוג וגררו בפוטנציאל אתה יכול להרוויח כמה גרושים, אבל לא הייתי בונה על זה..

On 23.12.2021 at 00:57, Raumdeuter said:

?

כן כן. משאיר את ריקן. הוא מחליף סבבה וסותם חורים בכמה עמדות. דמות חיובית בחדר הלבשה. ניסיון. מבחינתי הוא כמו שכטר.

טיבי זה סיפור אחר והיה צריך להישאר בהרכב. לא מחליף ולא נעליים...

הבעיה שהשוק דל. צריך להרכיב את הפאזל מחדש ואני לא בטוח שיצחקי רואה את התמונה השלמה. אוסף שחקנים ממה שאפשר ולא ממה שצריך... ע"ע להביא את ביטון כשיש את קניקובסקי. 

רק דמות ניהולית מקצועית או מאמן אדיר יוכלו לעזור לנו לשנה הבאה. לא רואה את זה קורה ולכן פסימי גם לשנה הבאה

לפני1 שעה , לא מוצא היגיון said:

אוסף שחקנים ממה שאפשר ולא ממה שצריך... ע"ע להביא את ביטון כשיש את קניקובסקי. 

ביטון חתם כשקניקובסקי בכלל לא היה בתכנון. להזכירך שמיכה היה פה כ10 תמיד התלוננו שאין לו מחליף,

לפני14 שעות , המכבייה said:

א. לא אמרתי להמציא סקאוט מחול, קיימים סקאוטים שתמורת תשלום ימליצו לך על שחקנים שצריך.

ב. לא התכוונתי שכל 4 הזרים צריכים להיות מוחתמים בינואר, את הרוב להחתים בקיץ. אין לי ספק שלקרסטאיץ' יש שחקן לפחות אחד בשרוול.

להתחיל את הבנייה בינואר ולסיים בקיץ.

23 דקות לפני, thunderbolt said:

השחקנים בליגה שהכי ריאלי להביא אותם, אלה השחקנים של בית''ר.  עכשיו תחשבו את מי הייתם רוצים משם. יאנקוביץ' למשל שחקן לא רע בכלל.

דגני