Jump to content

נושא מלפפונים חורף עונת 21/22 ע״ש אף אחד

The yellow Toms

Recommended Posts

7 דקות לפני, אלק נילאש said:

הבעיה לא אצל מלאדן. הוא דואג לחוזה שלו בסוף העונה ועל הזין שלו פיתוח צעירים. בצדק.

עכשיו עידו שחר יצא להשאלה ואז מה? אם הוא לא יהיה הקשר הכי טוב בליגה (כנראה שלא) בקיץ יחזור למכבי ואז יתחיל את אותו לופ שהיה בקיץ האחרון... נתחיל את אירופה ויספרו לנו שכל משחק הוא גמר גביע - ישב בספסל. נפתח את העונה, כל משחק חשוב צריך להחזיר את האליפות ולכן רק מי שמחובר ישחק - ישב בספסל. ואז יגיע ינואר, ושוב הוא לא יקבל דקות ונשאל מה עשינו. 

יש לנו חצי שנה בה חוץ משניים/שלושה דרבים וארבעה (בתקווה) משחקים בגביע כל השאר לא באמת חשובים. למה לעזאזל לא לנצל את זה לראות אם הוא מתאים למערכת לחוצה וסגנון משחק כמו של מכבי? מקסימום, בקיץ נשאיל אותו שוב.

הכל מתחיל בזה שמכבי חושבים שהם בארסה ומחלקת הנוער היא לה מסיה. 

מכבי לא מבינה שילדים כבר לא עומדים בתור בשבילה, הדרך לבוגרת הרבה הרבה יותר קלה במועדונים אחרים. 

אצלנו יש מועדון עייף עם חשיבה מנותקת, לכל שחקן נוער שרוצה הזדמנות יוצאת הנשמה עד שנותנים לו איזה דקה בגביע, לא משנה איזה פרוספקט הוא, לא משנה אם הוא מבריק בכל דקה על המגרש. אתה צעיר אתה תעשה דרך קודם.

אנחנו על דרך המלך לאבדון תחת ההנהלה הנוכחית ומשהו חייב להשתנות בקבלת ההחלטות. 

מיץ' חייב לעשות סדר דחוף כי המועדון שוקע. 

14 דקות לפני, אלק נילאש said:

מה קרה לך נהיית מפוייס פתאום? רק לפני יומיים היית נחרץ שאסור להשאיל אותו בשום פנים ואופן. זה מצב רוח או שאתה יודע דברים חדשים? שתף אותנו, אל תהיה קמצן. אולי נתעודד גם.

ההחלטה לצאת להשאלה הייתה של שחר. בגלל זה הוא החליף סוכן. 

16 דקות לפני, Barksdale said:

מכבי לא מבינה שילדים כבר לא עומדים בתור בשבילה, הדרך לבוגרת הרבה הרבה יותר קלה במועדונים אחרים. 

אצלנו יש מועדון עייף עם חשיבה מנותקת, לכל שחקן נוער שרוצה הזדמנות יוצאת הנשמה עד שנותנים לו איזה דקה בגביע, לא משנה איזה פרוספקט הוא, לא משנה אם הוא מבריק בכל דקה על המגרש. אתה צעיר אתה תעשה דרך קודם.

בדיוק ככה

22 דקות לפני, Barksdale said:

בפרופורציות לישראל, מח' הנוער של מכבי היא באמת לה מסיה. בניגוד לברצלונה, השימוש של מכבי בנוער שלה מאכזב מאוד; כושל.

אגב, יש פה מבחן לקמוס מאוד פשוט. אם מכבי תחתים את ריקן (או כל שחקן אמצע אחר) לשנה נוספת - איבדנו עוד שחקן.

ספציפית אני לא אוהב את ההשאלה של שחר בעיקר כי אני לא מאמין ביכולת שלו להתקדם בפתח תקווה עם קלינגר במצבה, שזה כל הרעיון בהשאלה מהסוג הזה. קבוצת תחתית שנלחמת על החיים שלה היא פלטפורמה בעייתית לפיתוח שחקנים, בפרט תחת מאמן כמו קלינגר שבמהלך השנים הפך להיות גרסה של קובי נעים - הבתנקרות, גידופים והשתוללות כסגנון אימון. דווקא אצל לוזון הייתי מאמין ששחר יכול ללמוד משהו.

16 דקות לפני, אלק נילאש said:

מה קרה לך נהיית מפוייס פתאום? רק לפני יומיים היית נחרץ שאסור להשאיל אותו בשום פנים ואופן. זה מצב רוח או שאתה יודע דברים חדשים? שתף אותנו, אל תהיה קמצן. אולי נתעודד גם.

בעיני הוא שחקן הרכב. מת שישאר ויקבל דקות. אבל זה לא קורה ובוזבזה כבר חצי שנה ונראה לי שזה כבר הרצון שלו. שמח שמומשה האופציה ומתפלל שמכבי תבין מה שיש לה ביד. אני לא צופה גדולות ונצורות העונה מבחינת עתיד הקשרים שיש לנו וכן חושב שיהיה איוורור לא קטן במצבת הקשרים שלנו. 

כיום יש במכבי את גלזר גולסה ושמיר על 2 עמדות

בקישור הקדמי ישחקו ריקן גבי וביטון

שחר היה מקבל מעט דקות אז אני יכול להבין את הרצון שלו לשחק יותר.

לגבי הדרך הקשה גם אצלנו וגם בחיפה הדרך יותר קשה

העונה של איביץ הייתה עונה של פעם באף פעם בגלל הסנקציות 

19 דקות לפני, המכבייה said:

בעיני הוא שחקן הרכב. מת שישאר ויקבל דקות. אבל זה לא קורה ובוזבזה כבר חצי שנה ונראה לי שזה כבר הרצון שלו. שמח שמומשה האופציה ומתפלל שמכבי תבין מה שיש לה ביד. אני לא צופה גדולות ונצורות העונה מבחינת עתיד הקשרים שיש לנו וכן חושב שיהיה איוורור לא קטן במצבת הקשרים שלנו. 

לא בטוח בכלל. גלזר ימשיך, גולסה ימשיך, שמיר כנראה ימשיך. ביטון וקניקובסקי חתומים לחוזים ארוכים ואני לא מכיר קבוצות בארץ שיקחו אותם. יש הרבה דברים שהייתי רוצה, אבל צריך להיות ריאלי לגבי מה יכול לקרות.

כשמכבי החליטה להעמיד קבוצה שתקח האליפות השנה, היא רק סיבכה לעצמה את החיים.

12 דקות לפני, המכבייה said:

התחלתי לכתוב ואני רואה שחומץ ענה במקומי. חוץ מריקן, אני מהמר שכולם יישארו. אלא אם כן תהיה בעיה עם החתמה של שמיר לעונה הבאה.

הקטע מה מכבי מסמנת לה כמטרה להמשך העונה?

הליגה גמורה. אבל הם לא חותכים בשומן מיותר וכנראה גם לא נותנים הזדמנות לשחקנים בסימן שאלה. 

כל מתווה הצעירים פה נכשל בנתיים. אנחנו חייבים לעשות קפיצת מדרגה ולשלב באופן נורמלי שחקנים שיקבלו הזדמנות אפילו לעשות פעם ב.. וגם זה לא קורה. מאוד מאכזב, אני רק מקווה שזה לא יעלה לנו באיבוד כשרונות לשאר קבוצות הליגה

9 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לא בטוח בכלל. גלזר ימשיך, גולסה ימשיך, שמיר כנראה ימשיך. ביטון וקניקובסקי חתומים לחוזים ארוכים ואני לא מכיר קבוצות בארץ שיקחו אותם. יש הרבה דברים שהייתי רוצה, אבל צריך להיות ריאלי לגבי מה יכול לקרות.

כשמכבי החליטה להעמיד קבוצה שתקח האליפות השנה, היא רק סיבכה לעצמה את החיים.

גולסה? מאיפה הביטחון?  שמיר? לא בטוח שתשלם את הקרוב למיליון יורו הדרושים. ריקן? לא יודע. גבי יהיה בטון איפה שיצטרכו(אגף או אמצע). לא יודע לגביי דביטון. 

עידו שחר החליף סוכן חתם על אופציה אבל הוא רוצה לשחק. אז שישחק(ואם הבחירה היא בקלינגר, כנראה שהוא מודע לדברים שאנחנו לא) ואינשאללה הרבה. הכי מאמין בו. 

48 דקות לפני, אלק נילאש said:

העניינים מול עלי מוחמד כבר היו סגורים. ברגע האחרון עלתה דרישה חדשה שיצחקי היה צריך לקבל אישור עליה מקנדה. לקח כמה ימים ובזמן הזה שחר אמר כן ולקח את העסקה.

זה בדיוק הבעיה, זה לא העסקה היחידה אגב שזה קרה עם חוגג, לחיפה בטח היה זכות ראשונים עליו או משהו 

14 דקות לפני, אלק נילאש said:

התחלתי לכתוב ואני רואה שחומץ ענה במקומי. חוץ מריקן, אני מהמר שכולם יישארו. אלא אם כן תהיה בעיה עם החתמה של שמיר לעונה הבאה.

עניתי לו. אני ממש בספק ואני לא בטוח שאני רוצה שחלקם ישארו. כולל החלטות קשות שכתבת עליהם. כל מרכז השדה שלנו(מלבד גלזר) נתון לשינוי מבחינתי. אין פרה קדושה ואין חוזי פנסיה לחברים. 

8 דקות לפני, המכבייה said:

גולסה? מאיפה הביטחון?  שמיר? לא בטוח שתשלם את הקרוב למיליון יורו הדרושים. ריקן? לא יודע. גבי יהיה בטון איפה שיצטרכו(אגף או אמצע). לא יודע לגביי דביטון. 

עידו שחר החליף סוכן חתם על אופציה אבל הוא רוצה לשחק. אז שישחק(ואם הבחירה היא בקלינגר, כנראה שהוא מודע לדברים שאנחנו לא) ואינשאללה הרבה. הכי מאמין בו. 

לי זה נראה שאתה מדבר הרבה יותר ממשאלת לבך (שאני מבין) מאשר מתוך הערכה עם רציונל, אבל אני מניח שנחיה ונראה.

7 דקות לפני, המכבייה said:

עניתי לו. אני ממש בספק ואני לא בטוח שאני רוצה שחלקם ישארו. 

אני בוודאות רוצה שרובם לא ישארו. מכבי הייתה צריכה ללכת על קונספט שונה לגמרי בקיץ האחרון (כתבתי על זה לא מעט אז ואנשים פה רבו איתי), והיא צריכה לעשות את זה גם בקיץ הזה (וזה כולל ויתור בפועל על האליפות בשנה הקרובה). אני פשוט לא חושב שזה יקרה.

7 דקות לפני, erantheking21 said:

זה בדיוק הבעיה, זה לא העסקה היחידה אגב שזה קרה עם חוגג, לחיפה בטח היה זכות ראשונים עליו או משהו 

מן הסתם לא הייתי במשא ומתן, שמעתי עליו בלייב ממישהו במכבי, מה שהוא תיאר שזה היה שינוי ברגע האחרון מהצד של עלי מוחמד ושמבחינת המועדונים הכל היה כבר סגור. כלומר, אין קשר לחוגג ואין קשר לזכות ראשונים. מכבי התמהמה בגלל חוסר תקשורת/רצון של מיץ' או ווטאבר לענות לדרישה החדשה. יענק'לה ניצל את חלון ההזדמנויות, שילם יותר ועלי מוחמד שחקן של חיפה. היות וזה היפותטי אי אפשר לדעת אם באמת הוא היה מגיע למכבי או שזה היה סתם תרגיל של חוזז, אבל זה לא המצב מה שתואר לי.

9 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לי זה נראה שאתה מדבר הרבה יותר ממשאלת לבך (שאני מבין) מאשר מתוך הערכה עם רציונל, אבל אני מניח שנחיה ונראה.

אני בוודאות רוצה שרובם לא ישארו. מכבי הייתה צריכה ללכת על קונספט שונה לגמרי בקיץ האחרון (כתבתי על זה לא מעט אז ואנשים פה רבו איתי), והיא צריכה לעשות את זה גם בקיץ הזה (וזה כולל ויתור בפועל על האליפות בשנה הקרובה). אני פשוט לא חושב שזה יקרה.

אז אני חושב שיהיה חיתוך בבשר החי ויהיו דברים שהיום יהיה הרבה יותר קל לבצע מאשר בקיץ האחרון. זה יהיה תלוי בעידו שחר, הלוואי ויממש ויתחיל כבר מהמחזור הקרוב.

9 דקות לפני, המכבייה said:

אז אני חושב שיהיה חיתוך בבשר החי ויהיו דברים שהיום יהיה הרבה יותר קל לבצע מאשר בקיץ האחרון. זה יהיה תלוי בעידו שחר, הלוואי ויממש ויתחיל כבר מהמחזור הקרוב.

זה ממש לא תלוי בעידו שחר...

אני מבין שעידו שחר הוא רק אינדיקטור לבעיה של מכבי.

אבל ההסתכלות על הסגל דרך עידו שחר היא הסתכלות על העולם דרך קשית.

ניהול סגל הוא דבר סופר מורכב, זה נכון כשאתה חייב לנצח כל משחק ונכון שבעתיים גם בעונה הזאת שאתה שואף לנצל כדי לבחון את הסגל (אני שואף, לא ברור מה מכבי).

כמו שאמרתי קודם עידו שחר הוא משאב יחד כמו כל שחקני הסגל, עם קצת יותר רומנטיקה כי הוא גדל אצלינו, אבל משאב בדיוק כמו ביטון ושמיר.

עכשיו בואו ניקח את כל השחקנים שמתחרים איתו באיזשהו מקום בהרכב (חלקם לא ממש על העמדה שלו אבל בקומבינציות מסוימות מתחרים איתו גם).

גולסה- בן 30, חזר מפציעה, כשהוא כשיר הוא מספר אחת, מסיים חוזה בסוף העונה, חוצמזה שאתה רוצה אותו חזרה בעניינים אתה רוצה(?) שהוא יחתום על חוזה נוסף. זה לא יקרה אם הוא ייבש את הספסל. (ולמרות מה שנאמר פה לשחר יש עוד המון דרך עד שהוא יגיע לרמה של גולסה, ואני מקווה שהוא יעשה אותה). צריך אותו גם מקצועית וגם משיקולי חוזה.

גלזר- הכי טוב, הכי ווינר אבל יותר מכל אם אתה שואף למכור אותו (וצריך לשאוף למכור כל אחד) הוא חייב לשחק.  צריך לתת לו לשחק גם מקצועית וגם משיקולים רחבים.

שמיר- מציג עונה פנטסטית, גם פה אתה אני רוצה אותו על המגרש גם כי הוא היחיד שמספק מספרים מהקישור וגם כי אני ממש רוצה לראות אותו ממשיך כאן.

קניקובסקי- אנחנו יודעים מה יש לו לתת וכל כך צריכים אותו בעניינים. הוא שחקן שנרכש במטרה שיתרום שנים קדימה (ולכן הייתי מחזיר אותו לאגף כרגע אבל זה דיון אחר).

ביטון- נרכש כרגע, אני בהחלט מרגיש שמכבי לא ממצה אותו ואם לא עכשיו אימתי?

ריקן- הוא ווינר, בזכותו עלינו שלב בגביע, ואיתו אנחנו לא מפסידים לחיפה. הוא לא צריך לשחק הרבה, אבל מי שחושב שאפשר לשחרר שחקן כמוהו עם אפס המנהיגות שיש בקבוצה פשוט טועה.

יש כמובן גם את נקודת המבט של שחר והיא חשובה. רציתי שהוא ישחק יותר הוא כנראה בחר למזער סיכונים כרגע. זה באמת לא רע שישחק בפתח תקווה חצי עונה.

מה לעונה הבאה?

האמת אני ממש מקווה שגלזר ימכר, נידם פארפה ושחר יחזרו וכל אחד מהם יצטרך להילחם על דקות עם שמיר, ביטון וגולסה בהתאמה.

7 דקות לפני, המכבייה said:

יואב, האם לדעתך עידו שחר אחרי הקדנציה שלו בהפועל חיפה הוכיח שהוא ראוי להיות חלק מהרוטציה במכבי? למה שהפעם זה יהיה שונה? אתה כנראה ממש אופטימי ובטוח שהוא יהיה הקשר הכי טוב בליגה. אחרת, לא ברור לי מאיפה הביטחון הזה. הרי בהפועל חיפה הוא כבר הראה שהוא אמנם עדיין לא קשר של קבוצה אלופה אבל כן ראוי להזדמנות, בטח בקבוצה כושלת כמו השנה.

3 דקות לפני, אלק נילאש said:

יואב, האם לדעתך עידו שחר אחרי הקדנציה שלו בהפועל חיפה הוכיח שהוא ראוי להיות חלק מהרוטציה במכבי? למה שהפעם זה יהיה שונה? אתה כנראה ממש אופטימי ובטוח שהוא יהיה הקשר הכי טוב בליגה. אחרת, לא ברור לי מאיפה הביטחון הזה. הרי בהפועל חיפה הוא כבר הראה שהוא אמנם עדיין לא קשר של קבוצה אלופה אבל כן ראוי להזדמנות, בטח בקבוצה כושלת כמו השנה.

אותו הדבר אמרו גם על אבו פאני הכלב.

אותו שחר שעשה צחוק מכל הקישור שלנו שנה שעברה בסמי..

אם לא תיתן לו בעונה כזאת להוכיח שהוא שווה משהו מתי כן תיתן?

למה בכלל אנחנו מחזיקים מחלקות נוער ומשקיעים שם הון??

6 דקות לפני, אלק נילאש said:

אם הוא כל כך טוב למה אף אחד משלושת המאמנים שאימנו פה השנה לא הרכיב אותו? הם רצו להיכשל? 

התשובה היא שהוא פוטנציאל גדול אבל כנראה *עדיין לא* יותר טוב מהחלופות. האם היה נכון גם מקצועית וגם בראיה לטווח רחוק לשלב אותו יותר? כן. אבל אתם נסחפים. מאוד.

ההשאלה של שחר כזאת מטופשת

לא כי הוא צריך דקות ,

במשחק האחרון למה הכנסת אותו אם ידעת שיושאל עוד כמה ימים?

מה זה נתן לך? משחק הבא הוא לא יהיה ואת מי תכניס

7 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אם הוא כל כך טוב למה אף אחד משלושת המאמנים שאימנו פה השנה לא הרכיב אותו? הם רצו להיכשל? 

התשובה היא שהוא פוטנציאל גדול אבל כנראה *עדיין לא* יותר טוב מהחלופות. האם היה נכון גם מקצועית וגם בראיה לטווח רחוק לשלב אותו יותר? כן. אבל אתם נסחפים. מאוד.

להפך. הם רצו לא להיכשל. ולקדם שחקן צעיר זה הימור. וזה לא רק שחר. הוא פשוט הנוכחי. מי שבמביט לאחור וגם קדימה יראה כבר דפוס חוזר.

ואתה שואל את השאלה הלא נכונה. זה לא - "האם הוא טוב", אלא "האם הוא יכול להיות טוב, ועד כמה". את המאמנים השאלה השנייה מעניינת הרבה פחות. את המועדון היא צריכה לעניין הרבה יותר.

לא רק שזו לא הסחפות, אלא שזו צריכה להיות הגישה הכמעט בלעדית לעתיד. אני לא מכיר דרך אחרת שיכולה לספק יציבות מקצועית ופיננסית למועדון. תפיסת הסגל כפוקנציה של רכש זמין בשוק, היא ארכאית, שלא לומר מטופשת.