Jump to content

"בא לי לזרוק חזיז..." די.

ג'ונסון

Recommended Posts

10 דקות לפני, השני למאי תשעים ושמונה said:

טוב אחי :doh: חחחחחחח

שוב אין בעיה אישית שתהיה לאומן גזען תהיה מה שבא לך מי אני שאשפוט יש לי חבר קרוב שנאבק אחד על אחד עם מחבל עם סכין ויצא מזה בחיים ועכשיו הוא הבנאדם הכי גזען עלי האדמות אני בחיים לא אשפוט ואכעס על הדעות שלו כל אחד וסיפור חייו. אבל אחי גזענות זה גזענות זה גזענות. אין צורך לפתוח על זה דיון בפורום הזה כי זה לא קשור למכבי תל אביב. 

אני אחזור בפעם האלף - לשנוא את האויב זה לא גזענות לא גזענות לא גזענות. גם אם תגיד עוד אלף פעם שזה גזענות - זה עדיין לא גזענות. זה לא משנה אם הוא היה ערבי סיני מקסיקני או תאילנדי, אם יש לך מישהו ששייך לאומה שמנסה לרצוח ולהרוג אותך ולגרש אותך כבר מעל 100 שנים - רוב הסיכויים שאתה לא תחבב אותו במיוחד. לא כי הוא כזה, אלא בגלל המעשים שלו. כנ"ל לגבי מסגד אל אקצא, ממנו יוצאים פעולות טרור והסתה לטרור באופן תדיר. לכן, ההגדרה של גזענות לא תקפה למקרה שלנו. 

עכשיו אם אתה שואל אותי אישית, אני מעודד כל שחקן לא משנה מאיזה דת צבע ומין כל עוד הוא לובש את הסמל של מכבי על החזה, עושה את המיטב שהוא יכול ולא יוצא בהצהרות לאומניות מפגרות נגד המדינה וכוחות הביטחון שלה. אבל, אני בהחלט מבין כל אחד שיחליט לנהוג אחרת. 

לפני7 שעות , נועם שוהם said:

אני לא מגנה, כי בעיני אין שום בעיה שהקורבן מייחל להריסת מקום שמייצר טרור מאה שנה נגד הקורבן, משפחתו ועמו.

אל אקצא זה לא בית תפילה. זה מסגד טרור.

כל מדינה בריאה ושפוייה היתה סוגרת מקום שקורא לחסל את המדינה בה הוא נמצא. פה מזדעקים וקוראים לרצון הבריא הזה גזענות.

אני כן אומר, שזאת שורה מיותרת ולא קשורה לכדורגל ושלא צריך להאחז בה כאילו היא חזות הכל. השמים לא יפלו אם הקריאה הצודקת הזאת לא תשמע בבלומפילד. בדיוק כמו שקל לוותר על שורות של סמים.

אבל אם כבר יש כמה שממש בוער להם לצעוק את הדבר הזה בבלומפילד, אם בא לך, תגיד להם עד מחר שהם קוראים משהו מיותר בכדורגל כמו השורות סמים.

אל תגיד להם שהם גזענים, רק כי הם רוצים להרוס מקום שפועל וקורא לרצוח אותם.

נ.ב

גדולי הציונות הדתית בעד שאף ערבי לא יכנס לחלק משטח הר הבית, שאליו אסור לנוכרי להכנס.

שמדובר במקום שמייצר טרור, שנאה ואלימות נגד יהודים - לדעתי קל וחומר שהם יהיו בעד סגירת אותו מקום.

בסדר אני לא נכנס לזה מהמקום שאתה נכנס. אתה מדבר איתי מהותית אם אל אקצא הוא בית תפילה או בית טרור. אותי זה בכלל לא מעניין. יש פה עניין לא רלוונטי ליציע, למכבי ושוב - ללכידות הקהל. מה זה עוזר למכבי הדבר הזה. בוא נשיר גם על ששת המחבלים הארורים שברחו מהכלא. בשנייה וחצי אני מחבר לך אחלה שיר קאלט ליציע. זה רלוונטי למשהו? זה יעשה את שב"ס מקצועניים יותר? זה ימנע פיגועים? ואולי החשוב ביותר - זה מקדם את מכבי? את הזהות הציונית? מה זה נותן? 

אז אם אתה אומר שזו שורה מיותרת ואנחנו מסכימים על זה, בוא נתקדם. השורה הזאת היא לא חזות הכל ובעיניי גם לשיר על אדולן וחשיש זה מיותר. שם עוד יש שיגידו שזה כבר טרחני ובוא נשחרר כי זה מחובר לאהדה קיצונית\התמכרות למשהו\וואט אבר. לא יודע. לא רלוונטי. גם לא בא לי שהקהל שלנו ייצא סאחי בשירים שלו וישיר רק צהוב עולה זה מכבי. בסדר. אהדה כמו של רובנו זה דבר קיצוני וכנראה הסיפור של הקיצוניות והרדיקליות לא מסתיים רק באהדה שלנו למכבי והוא מגיע למחוזות נוספים, כל אחד והרדיקליות שלו - אחד לוקח את זה לרדיקליות בספורט, השני בהתנדבויות, השלישי בסמים, הרביעי בפורנו והחמישי בעבודה. הקיצוניות ממשיכה בדברים נוספים וכל אחד והסרט שלו. אבל בתוך כל הקיצוניות והפאנטיות הזאת שווה שנעצור שניה וננסה למתן ולאזן. זה לא אומר שזה פחות ימני או ציוני או פחות אוהב ישראל. זה גם לא אומר שביטחון המדינה יפגע או שהצדק ההיסטורי של מדינת ישראל פתאום מתערער. זה ממש לא הסיפור. זה רק אומר יא ראבנן שכדאי לרכז מאמצים בלתמוך בקבוצה שלנו ובשחקנים שלנו ולא בשום דבר אחר שלא יקדם אותנו. 

ולא. לא אמרתי שזה גזענות. לא השתמשתי במילה הזאת בכלל. לא יודע מאיפה הבאת אותה.

אמרתי שזה לא רלוונטי ולא מקדם את מכבי. 

ותראה לי גדול ציונות אחד ובכלל אנשים מהציונות הדתית שהם בעד לזרוק חזיז להר הבית. 

גם אתה וגם אני יודעים שכמה שנחפש ונחפש אושיות בציונות הדתית לא נמצא כאלה. 

אתה לא נמצא יום ביציע ובכדורגל. יש דברים שלא קשורים לכדורגל ביציע. הפתעה. 

זה לא הומצא בישראל.

אני לא הייתי שר את זה. יש כאלה שרוצים לשיר את זה, אז שישירו כמו שהם יכולים לשיר כל דבר.

אי אפשר לפסול את השיר בטענה של גזענות, על זה הדיון שלי פה (ולא אמרתי שאתה אמרת שזה גזעני).

לפני5 שעות , ת"א שלנו said:

ותראה לי גדול ציונות אחד ובכלל אנשים מהציונות הדתית שהם בעד לזרוק חזיז להר הבית. 

גם אתה וגם אני יודעים שכמה שנחפש ונחפש אושיות בציונות הדתית לא נמצא כאלה. 

אבל לא אמרתי שיש אחד כזה...

תקרא מה שכתבתי ותדייק (:

On 2.11.2021 at 11:45, Krishi said:

אני אחזור בפעם האלף - לשנוא את האויב זה לא גזענות לא גזענות לא גזענות. גם אם תגיד עוד אלף פעם שזה גזענות - זה עדיין לא גזענות. זה לא משנה אם הוא היה ערבי סיני מקסיקני או תאילנדי, אם יש לך מישהו ששייך לאומה שמנסה לרצוח ולהרוג אותך ולגרש אותך כבר מעל 100 שנים - רוב הסיכויים שאתה לא תחבב אותו במיוחד. לא כי הוא כזה, אלא בגלל המעשים שלו. כנ"ל לגבי מסגד אל אקצא, ממנו יוצאים פעולות טרור והסתה לטרור באופן תדיר. לכן, ההגדרה של גזענות לא תקפה למקרה שלנו. 

עכשיו אם אתה שואל אותי אישית, אני מעודד כל שחקן לא משנה מאיזה דת צבע ומין כל עוד הוא לובש את הסמל של מכבי על החזה, עושה את המיטב שהוא יכול ולא יוצא בהצהרות לאומניות מפגרות נגד המדינה וכוחות הביטחון שלה. אבל, אני בהחלט מבין כל אחד שיחליט לנהוג אחרת. 

טוב. אז זאת לא גזענות, זאת סתם שנאה. אתה מרוצה?

ככה או ככה לא רוצים את זה במגרשים. 

On 2.11.2021 at 11:36, נועם שוהם said:

אל אקצא זה לא בית תפילה. זה מסגד טרור.

כל מדינה בריאה ושפוייה היתה סוגרת מקום שקורא לחסל את המדינה בה הוא נמצא. פה מזדעקים וקוראים לרצון הבריא הזה גזענות.

נ.ב

גדולי הציונות הדתית בעד שאף ערבי לא יכנס לחלק משטח הר הבית, שאליו אסור לנוכרי להכנס.

שמדובר במקום שמייצר טרור, שנאה ואלימות נגד יהודים - לדעתי קל וחומר שהם יהיו בעד סגירת אותו מקום.

"הדת שלי יותר קדושה מהדת שלכם" קלאסי

השורה הזאת מפריעה לי באופן אישי מהסיבה שאני לא מבין מה ההיגיון בלזרוק חזיז למסגד אל אקצא. חוץ מלהבהיל כמה חאלדים (וגם זה בספק, אלה אנשים שלא נבהלים מכלום ימח שמם), משל היו ילדות בנות 15 בתיכון חדרה כשזרקתי סופר טייגרים בבית ספר בפורים, זה לא נותן כלום.

אני שר ״בא לי לזרוק רימון למסגד אלאקצא״, ואני מציע לכל מכריי ומוקיריי לעשות כן.

לפני13 שעות , Yoadknux said:

יותר כמו ״הדת שלי הרבה פחות אלימה ופנאטית ולא כל ארגוני הטרור בעולם פועלים בשמה כמו הדת שלכם״, אבל זה לנושא אחר.

לפני11 שעות , Yoadknux said:

לא הבנתי לאיזה חלק מהציטוט כוונת (אין פה אחד שיכול לחלוק עובדתית שאל אקצא זה מסגד טרור היסטורית), אבל ביהדות שלנו מלמדים שלא רק שאסור לפגוע בגויים, אלא שיש לנו גם אחריות כלפי הילד באפריקה והילדה באסיה.

אצלנו אין מסעות הצלב או פרעות תרפ"ט. יש לדאוג לחקלאות באפריקה שיהיה להם מה לאכול.

שאנחנו שולטים בהר הבית אנחנו שואפים "לביתי בית תפילה יקרא לכל העמים" - יש מקום לכולם (רק שהנוכרים לא יכנסו לכמה מטרים, שבכלל לא נמצאים באזור אל אקצא שהוא המקום המקודש להם בהר, כמו ולהבדיל שגם ישראלי שלא כהן לא יכול להכנס לכמה מקומות בהר הבית מבחינת היהדות).

שהם שולטים בהר הבית הם מייצרים משם נהרות של דם יהודי. זה כל ההבדל.

אנחנו לא צריכים להתבייש בזה שאנחנו יהודים.

לפני15 שעות , נועם שוהם said:

לא הבנתי לאיזה חלק מהציטוט כוונת (אין פה אחד שיכול לחלוק עובדתית שאל אקצא זה מסגד טרור היסטורית), אבל ביהדות שלנו מלמדים שלא רק שאסור לפגוע בגויים, אלא שיש לנו גם אחריות כלפי הילד באפריקה והילדה באסיה.

אצלנו אין מסעות הצלב או פרעות תרפ"ט. יש לדאוג לחקלאות באפריקה שיהיה להם מה לאכול.

שאנחנו שולטים בהר הבית אנחנו שואפים "לביתי בית תפילה יקרא לכל העמים" - יש מקום לכולם (רק שהנוכרים לא יכנסו לכמה מטרים, שבכלל לא נמצאים באזור אל אקצא שהוא המקום המקודש להם בהר, כמו ולהבדיל שגם ישראלי שלא כהן לא יכול להכנס לכמה מקומות בהר הבית מבחינת היהדות).

אתה מתנסח נהדר, והנאום יפהפה, אבל מי ביקש אותו?

אני כמובן מסכים שבאופן יחסי יהדות היא דת פחות אלימה מהנצרות והאיסלאם. אבל היא לא קוראת להשמדה של אנשים מסוימים בשטחי ארץ הקודש, למשל עובדי אלילים? אליהו הנביא הדגול, שאנחנו משאירים לו כוס יין בכל שנה בחג הפסח, לא שחט 400 מהם במעמד הר כרמל? מה לגבי הכחדת זרע עמלק? 

צריך להיזהר מאוד מלקשר בין דת לעליונות מוסרית. בסוף כולם חושבים שהדת שלהם הכי טובה. אני בטוח שאם נחפש, נמצא גם באיסלאם וגם בנצרות דאגה לכלל וקריאות לשלום 

38 דקות לפני, Yoadknux said:

אני כמובן מסכים שבאופן יחסי יהדות היא דת פחות אלימה מהנצרות והאיסלאם. אבל היא לא קוראת להשמדה של אנשים מסוימים בשטחי ארץ הקודש, למשל עובדי אלילים? אליהו הנביא הדגול, שאנחנו משאירים לו כוס יין בכל שנה בחג הפסח, לא שחט 400 מהם במעמד הר כרמל? מה לגבי הכחדת זרע עמלק? 

צריך להיזהר מאוד מלקשר בין דת לעליונות מוסרית. בסוף כולם חושבים שהדת שלהם הכי טובה. אני בטוח שאם נחפש, נמצא גם באיסלאם וגם בנצרות דאגה לכלל וקריאות לשלום 

אליהו שחט את נביאי הבעל שעסקו בכישוף שחור (זימון שדים) וקורבנות אדם

אם על אנשים כאלה אי אפשר לטעון לעליונות מוסרית אז אין דבר כזה עליונות מוסרית

On 6.11.2021 at 22:58, נועם שוהם said:

אני לא מבין מה פשר ההודעה הזאת. מרגיש לי שאתה כותב כדי לרצות אחרים או כדי להיות בסדר עם כולם. מה זיו שחרר אמירה מנהיגותית ואחראית שאין לשיר הזה מקום ביציע. גם אם זה לא יבוא טוב לכמה חבר'ה, לא נורא. מכבי זה האישו כאן.

מעבר לזה, גם אתה וגם אני יודעים טוב מאד שהתוספת הזאת ושאר תוספות לא באמת ישנו משהו חוץ מלקחת בני נוער מבולבלים ולתת להם משמעות של קיצוניות. מתישהו הם יתפקחו ולא יאהבו את זה שגרמו להם לאשליות כאילו בשירים האלה הם מצילי הימין בישראל או שוכבים על הגדר בשביל עם ישראל.

יעזור יותר לחשוב איך מעלים את המוטיבציה בקרב האוהדים לשרת בשירות משמעותי בצה"ל. הסטטיסטיקה הלא מחקרית שיש ביציע מראה שיש מעט מאוד חבר'ה שמתגייסים לשירות משמעותי. בטח לא שירות קרבי. אז במקום לשיר בא לי לזרוק חזיז למסגד אל אקצא ולחשוב שזה עוזר למדינת ישראל שווה לעצור רגע, לשחרר את השורה הזאת ובעיקר שווה לשחרר את ההצתדקות המיותרת. כשהייתי קטן אמא שלי תמיד אמרה לי שלפעמים עדיף להיות חכם ולא צודק. ברור שלא תמיד הקשבתי לה. מה אני אגיד לאמא כפרה עליה - יש פה מקרה קלאסי של לקחת אחריות ולהיות חכם במקום לתת לנו הסברים צודקים על אלאקצא. מה שנקרא בוא נתעסק בעיקר. ואם עסקינן בפוליטיקה אז בוא נחשוב איך אנחנו מעודדים לשירות משמעותי בצהל במקום לעודד לשירים שלא יעשו שום דבר בפרקטיקה חוץ מלפגוע בתלכיד הקהל.

זה כבר מתחיל להרגיש שלא משנה מה אני כותב, אתה פשוט מתכתב עם מה שאתה חושב שאני כותב, בלי שום קשר למציאות.

בפעם המי יודע כמה, השורה הזאת מיותרת בכדורגל.

אבל זה שלדעתי היא מיותרת, זה לא אומר שאני צריך להזדעזע ממנה. היא לא גזענית.

ולא, זאת לא הפעם הראשונה וגם לא הפעם האחרונה שאוהדי כדורגל שרים דברים בכדורגל שלא קשורים לכדורגל.

מבלי לדבר עם מי ששר את השורה הזאת, אף אחד מהם לא חושב שהוא מציל את המולדת שהוא שר את השורה הזאת. 

הם שרים את זה פשוט כי זה מה שבא להם כמו שהם שרים על סמים ודברים אחרים.

יותר משהשורה הלא מעניינת הזאת מעסיקה אותי, אני הרבה יותר מוטרד מזה שאנשים קוראים "גזענות" לשורה שקוראת להרס מקום שממנו פועלים לטרור נגד יהודים.

יכול להיות, שלפני שהייתי רץ לחנך את האוהדים להתגייס לצה"ל, הייתי מתחיל בשיעורי "נפש בריאה בגוף בריא".

זה אולי לא מגניב ונאור להגיד היום, אבל אין שום דבר גזעני בלרצות בהרס מי שקורא לרצוח אותך.

זיו אבל זה בדיוק העניין. יש פה תחום אפור שצריך להיות ברורים לגביו. לי זה ברור שאתה בצד השפוי והרציונלי. מבין שאתה רואה את מסגד אלאקצא כבית להסתה פרועה. אחלה. ואני מחזיר לשאלת הבסיס - האם זה קשור למכבי ת"א? אנחנו מבינים שלא. אבל בכל זאת, משום מה, יש לך עניין לגבות את האמירה הזאת כאמירה עם בסיס רציונלי או לכל הפחות לא לגנות אותה ולא ברור לי למה. הרי הנושא הוא מה שרים ב-11 ולא מה קורה לנו מול הרדיקלים בחברה הערבית. אני אומר שלא נכון לערבב את הנושאים. כי זה פייק השפעה. הייתי שמח שמי שרוצה לעשות מעשה פרקטי יעשה שירות משמעותי למדינה בצבא, במערכת הביטחון או בגופים אחרים. רק שלא יחשוב שלעשות משהו קיצוני כלפי ערבים זה מה שיעזור לנו לבנות את היסודות של מדינת ישראל. זה לזרוע חול בעיניים של אנשים ואני חושב ששווה להגיד את זה כי היציע יכול להיות קרקע פורה לגיבוש תפישות עולם.

On 7.11.2021 at 14:51, Yoadknux said:

אתה בקשת! יש הבדל מהותי בין היהדות, איסלאם ונצרות.

לא אמרת זאת במפורש אבל נדמה לי כי זה מתחבא בין השורות שלך,

הרצון שלך שכולם יהיו שווים ואין טוב או רע או מישהו עם עליונות מוסרית, הוא נחמד ויפה, אבל אני הקטן לא חושב שככה המציאות פועלת.

האם אין לך יתרון מוסרי על הנאצים? על הטאליבן? על חברות בעולם שמאפשרות אונס? שיחס לנשים הוא מבזה?

ברור שיש לחברה איקס יתרון מוסרי על חברה ווי.

אתה צודק שביהדות יש ציווי לפגוע בעובדי עבודה זרה, אבל גם יש סיבה למה מקיימים את זה אלפי שנים.

כנ"ל לגבי זרע עמלק. ביהדות להרוג אנשים זה לא משחק.

במרחק של אלפי שנות היסטוריה, אתה יכול להיות אוביקטיבי ולהגיד, כן. ליהדות יש יתרון מוסרי.

לנוצרים היו אלפיים שנות רדיפה, עלילות דם, פוגרומים, מסעות צלב, שואה ועוד.

למוסלמים היו מאות שנים של אלימות, אונס, פוגרומים ונהרות של דם.

מה עשו היהודים, כאומה, ולא כבודדים? לנו היו מסעות צלב? עשינו שואה למישהו? פעלנו להשמדת עם?

איך אתה מסביר שהכנסייה ראתה יהודים נשחטים במשך אלפיים שנה ועודדה את זה ובבית הכנסת היום מזדעזעים מכל כתובת גרפיטי שאיזה יהודי בודד עושה?

אז יכול להיות שתמצא איזה משהו בקוראן או אצל הנוצרים על אהבת אדם וכדומה, יופי. בשטח הם שחטו, שחטו ושחטו.

אצלנו מתעסקים בלפתח חקלאות לאפריקה.

.

האם זה אומר שכל יהודי הוא אוטומטית אדם מוסרי יותר מנוצרי, לא!
מוסריות זאת עבודה. אם לא נעבוד ונשמר אותה, לא נהיה מוסריים.

42 דקות לפני, נועם שוהם said:

אתה צודק שביהדות יש ציווי לפגוע בעובדי עבודה זרה, אבל גם יש סיבה למה מקיימים את זה אלפי שנים

שלפתי סטטיסטיקה בויקיפדיה על אחוזים בעולם נכון לסוף 2020 ומדובר בגדול בקריאה להשמדת לכל הפחות 40% מאוכלוסיית כדור הארץ.

עזוב את זה שמעשית כרגע אחוז נכבד מהמוסלמים זה מיץ של הזבל (דעה אישית- ברמה ההיסטורית לכל עם יש תקופה של שפל מוסרי אותה הוא מנסה להצדיק), אבל נדבר ברמת הרעיון, במה זה שונה?

זה שונה מהותית ברעיון, ואני מודה ומתוודה שלא אדע להסביר זאת כאן בצורה מדוייקת.

אבל בגדול, עובד עבודה זרה לא מדבר רק על גוי, אלא גם על יהודי (וגם בתנאי/ם מיוחדים ובמציאות מסויימת).

זה לא מדבר על השמדת עם או גזע כמו שבשם הנצרות רדפו את היהודים או שבשם האיסלאם מחבלים רוצחים יהודים.

וגם הציווי הזה לא חל באלפי השנים האחרונות (גם לפני אלפי שנים שהציווי היה בתוקף, כנראה דובר על 40% מאוכלוסית העולם).

בכל אופן, כל נושא של הריגה הוא לא דבר פשוט ביהדות. למחות את זרע עמלק זה לא דבר שקרה וגם לפי הרמב"ם צריך קודם לקרוא לשלום ורק אם הוא מסרב מצווה להלחם בו.

אפילו הנאצים שרצחו אותנו במיליונים הציווי הזה לא חל עליהם.

הנוצרים רצחו יהודים פשוט סתם!!!

לא משנה מה עשה היהודי  - האמין ביהדות או לא, התבולל או לא - סתם!!!

איפה זה קיים ביהדות?!

לפני19 שעות , נועם שוהם said:

אתה בקשת! יש הבדל מהותי בין היהדות, איסלאם ונצרות.

לא אמרת זאת במפורש אבל נדמה לי כי זה מתחבא בין השורות שלך,

הרצון שלך שכולם יהיו שווים ואין טוב או רע או מישהו עם עליונות מוסרית, הוא נחמד ויפה, אבל אני הקטן לא חושב שככה המציאות פועלת.

האם אין לך יתרון מוסרי על הנאצים? על הטאליבן? על חברות בעולם שמאפשרות אונס? שיחס לנשים הוא מבזה?

ברור שיש לחברה איקס יתרון מוסרי על חברה ווי.

אתה צודק שביהדות יש ציווי לפגוע בעובדי עבודה זרה, אבל גם יש סיבה למה מקיימים את זה אלפי שנים.

כנ"ל לגבי זרע עמלק. ביהדות להרוג אנשים זה לא משחק.

במרחק של אלפי שנות היסטוריה, אתה יכול להיות אוביקטיבי ולהגיד, כן. ליהדות יש יתרון מוסרי.

לנוצרים היו אלפיים שנות רדיפה, עלילות דם, פוגרומים, מסעות צלב, שואה ועוד.

למוסלמים היו מאות שנים של אלימות, אונס, פוגרומים ונהרות של דם.

מה עשו היהודים, כאומה, ולא כבודדים? לנו היו מסעות צלב? עשינו שואה למישהו? פעלנו להשמדת עם?

איך אתה מסביר שהכנסייה ראתה יהודים נשחטים במשך אלפיים שנה ועודדה את זה ובבית הכנסת היום מזדעזעים מכל כתובת גרפיטי שאיזה יהודי בודד עושה?

אז יכול להיות שתמצא איזה משהו בקוראן או אצל הנוצרים על אהבת אדם וכדומה, יופי. בשטח הם שחטו, שחטו ושחטו.

אצלנו מתעסקים בלפתח חקלאות לאפריקה.

.

האם זה אומר שכל יהודי הוא אוטומטית אדם מוסרי יותר מנוצרי, לא!
מוסריות זאת עבודה. אם לא נעבוד ונשמר אותה, לא נהיה מוסריים.

בוא נפריד בין דברים שהדת אומרת בספריה הקדושים לבין דברים שנעשים בשם הדת

מבחינת הראשון - תקן אותי אם אני טועה - אבל בכל אחד מהספרים הקדושים של שלושת הדתות תמצא משהו כמו "אני אלוהים, ואני מצווה עליכם להרוג/להניס/להכחיד/... את X, כי X דחה אותי או מאמין באל אחר". - מסכים?

עכשיו, בוא נלך לשני. דברים שנעשים בשם הדת הם ב-99% פנאטיות שקשורה בכוח/כסף/הטבע הרע של האדם. בשם הנצרות בימי הביניים, צבאות הסתובבו באירופה ובמזרח התיכון, תוך שהם הורגים, מתאכזרים, שודדים, אונסים, מענים אנשים שונים מהם. בשם האיסלאם חוטפים מטוס ומפוצצים אותו על 3,000 בני אדם. אבל "בשם X" זה סתם תירוץ, הטורקים לא רצחו את הארמנים בשם האיסלאם והנאצים לא את היהודים בשם הנצרות, זה פשוט רשע אנושי, וכל פעם מוצאים איזה משהו כתירוץ ללמה להיות רע. 

למה הרשע האנושי הזה לא הופיע ביהדות? לדעתי כי היינו מיעוט כל ההיסטוריה, אם הדת המרכזית באירופה הייתה יהדות דעתי האישית היא שבשם היהדות היו עושים את אותם הדברים המזוויעים. 

לפני20 שעות , Yoadknux said:

מבחינת הראשון - תקן אותי אם אני טועה - אבל בכל אחד מהספרים הקדושים של שלושת הדתות תמצא משהו כמו "אני אלוהים, ואני מצווה עליכם להרוג/להניס/להכחיד/... את X, כי X דחה אותי או מאמין באל אחר". - מסכים?

עכשיו, בוא נלך לשני. דברים שנעשים בשם הדת הם ב-99% פנאטיות שקשורה בכוח/כסף/הטבע הרע של האדם. בשם הנצרות בימי הביניים, צבאות הסתובבו באירופה ובמזרח התיכון, תוך שהם הורגים, מתאכזרים, שודדים, אונסים, מענים אנשים שונים מהם. בשם האיסלאם חוטפים מטוס ומפוצצים אותו על 3,000 בני אדם. אבל "בשם X" זה סתם תירוץ, הטורקים לא רצחו את הארמנים בשם האיסלאם והנאצים לא את היהודים בשם הנצרות, זה פשוט רשע אנושי, וכל פעם מוצאים איזה משהו כתירוץ ללמה להיות רע. 

למה הרשע האנושי הזה לא הופיע ביהדות? לדעתי כי היינו מיעוט כל ההיסטוריה, אם הדת המרכזית באירופה הייתה יהדות דעתי האישית היא שבשם היהדות היו עושים את אותם הדברים המזוויעים. 

א. התחלת יפה עם ההפרדה בין מה שכתוב בספר למה שקורה בפועל בימינו, מה שכתוב בתנ״ך התרחש לפני 4000 ו5000 שנה, אתה לא יכול למדוד את זה היום.

זה כמו שתגיד שהיהדות שוביניסטית בגלל הלכת ״אשת יפת תואר״ בהלכות המלחמה ותתעלם מהעובדה שבאותה תקופה נשים תחת כיבוש אויב היו פשוט נאנסות ונרצחות וההלכה הנ״ל היא מוסרית, הומנית ומתקדמת אלפי שנות אור מהברבריות של אותה תקופה.

ב. לא הבנתי את הדוגמאות שנתת, ברור שהנאצים לא רצחו בשם הנצרות, זה אומר שבמהלך כל ההיסטוריה לא היו פשעים בשם הדתות השונות? לא הבנתי איך זה מתקשר לטיעון שלך.

ג. מוסלמים רבים(ביניהם תומכי ישראל) יגידו לך שלא אלו פניה של האיסלאם, ונכון שבהרבה מהמקרים לא מדובר באידיאולוגיה פנאטית איסלאמית טהורה של מנהיגיה אלא ניצול שלה כאמצעי לשטיפת מוח של אנשים אומללים למטרות כח/כסף/שליטה בעם(את טרור הסכינים ב2016 לא תכננו בחדרי המלחמה של החמאס אלא ע״י שטיפת מוח של מתפללים במסגדים),  אבל אתה לא יכול לטמון את הראש כל כך עמוק באדמה ולטעון שאין הבדל ביננו לבינם מלבד הדמוגרפיה כשבנתיים מתחילת 2021 נרצחו מעל 100 איש במגזר הערבי כולל רצח נשים על כבוד המשפחה ורצח ילדים כנקמת דם או סתם כי הם הומואים, קשה לי להאמין שאתה עד כדי כך אדיש למספרים האלה כשברור לי מה תהיה תגובתך כשתראה כתבה על חרדי לשעבר שיצא מהארון ונודה מהמשפחה. 

ד. דעתך היא דעתך, אבל תסביר לי איך זה מסתדר עם העובדה שמאז ומעולם אנשים עוברים מדורי גיהנום והליך קפדני ומדויק במטרה להתגייר ולהיכנס ליהדות, בעת העתיקה וגם היום ברבנות? זו גם הסיבה שהיהדות לאורך ההיסטוריה נשארה קטנה בניגוד לדתות אחרות(שכפו את דתם במסעות

צלב ובג׳יהאד) אחרת איך יתכן שהדת ה״רשמית״ הראשונה שעליה מבוססות הנצרות והאסלאם היא הקטנה ביותר ובצורה משמעותית? זו התשובה לדעתך האישית והסיבה ללמה לכתחילה מצב כמו שאתה מתאר לא יכול להתרחש וזו גם התשובה ללמה הדת שלי טובה יותר מהדת שלהם גם אם ליברל ונאור כמוך מטיל בכך ספק.

On 13.11.2021 at 23:47, נועם שוהם said:

זה שונה מהותית ברעיון, ואני מודה ומתוודה שלא אדע להסביר זאת כאן בצורה מדוייקת.

אבל בגדול, עובד עבודה זרה לא מדבר רק על גוי, אלא גם על יהודי (וגם בתנאי/ם מיוחדים ובמציאות מסויימת).

זה לא מדבר על השמדת עם או גזע כמו שבשם הנצרות רדפו את היהודים או שבשם האיסלאם מחבלים רוצחים יהודים.

וגם הציווי הזה לא חל באלפי השנים האחרונות (גם לפני אלפי שנים שהציווי היה בתוקף, כנראה דובר על 40% מאוכלוסית העולם).

בכל אופן, כל נושא של הריגה הוא לא דבר פשוט ביהדות. למחות את זרע עמלק זה לא דבר שקרה וגם לפי הרמב"ם צריך קודם לקרוא לשלום ורק אם הוא מסרב מצווה להלחם בו.

אפילו הנאצים שרצחו אותנו במיליונים הציווי הזה לא חל עליהם.

הנוצרים רצחו יהודים פשוט סתם!!!

לא משנה מה עשה היהודי  - האמין ביהדות או לא, התבולל או לא - סתם!!!

איפה זה קיים ביהדות?!

מה לא ברור לך חבר יקר 

כל מי שמגיב לך מנסה ללבות את האש מעצם היותו שמאלני, 99% ממי שמגיב לך, שמאלני, הם כאן בפורום רוב, אבל אמרו חכמים לפני, הכלבים נובחים השיירה עוברת 

אשכרה מישהו כאן כותב לך שאליהו הנביא רוצח, או וואטאבר, אתה באמת חושב שזה שווה תגובה 

שימשיכו להגיב כאן, יחשבו שהם נצחו, בפורום הם תמיד מנצחים, ביציע הם כלבלבים קטנים ושקטים, שיחפשו מי ינענע אותם, חבל על האנרגיות שלך

אנשים כאן נגד יהדות, חולי נפש, מה אתה רב איתם, שיתנצרו, שיתאסלמו, שיתיוונו, מה אתה בא להגן על הדת שלך מול יהודי ששפיותו מוטלת בספק, עזוב אותך....

היהודים חרות, הנוצרים והמוסלמים קדושים, דיי תרדו מכאן, לכו לעזה, לכו לתאילנד, בשביל מה באתם לכאן, לכו לאמריקה, שם יותר טוב.

אל תנסו להסביר להם, האסטרטגיה שלהם תופסת רק כשאתם מגיבים להם, שימשיכו להגיב לעצמם, אנחנו ביציע, אם היה להם ביצים לרדת לגדר ולדבר... אין להם, פחדנים, ג׳וקים קטנים, עכשיו אולי אתה מבין למה אמרתי שכל התדיינויות האלה באינטרנט עשו את השחקן אירגון חלש 

אי אפשר להתווכח או לייצר שיח עם כל אחד, הם שונאי ישראל, שונאי אליהו הנביא, שונאי אברהם, יצחק ויעקב, אוכלים חזיר ביום כיפור, רד מהם, שיריבו עם עצמם, לגדר הם לא ירדו, וירטואליים גברים מאחורי מחשב, חבל על הזמן שלך

לא מקובל עליהם שמכבי קבוצה יהודית, יש להם בעיה עם היהדות, עם אלה אתה רוצה להתדיין?

On 14.11.2021 at 18:33, Yoadknux said:

לא!!!

אין דבר כזה ביהדות. הפוך! אנחנו מצווים לתקן עולם! 

לא רק שאין דבר כזה שצריך להרוג גויים, לגויים בתורה יש שבע מצוות בני נוח שהם צריכים לקיים.

זה שכל אותם רוצחים בשם הנצרות היה בהם מימד של רשע, זה נכון. אבל זה לא סותר את העובדה שהכנסייה תדלקה והולידה את הרשע.

לא גורם מעלים עין. לא גורם של הסכמה בשתיקה. גורם מתדלק, מסית ומצווה לרצוח יהודים.

הנצרות במשך אלפי או מאות שנים הורתה למאמיניה לשנוא יהודים ולרצוח אותם.

איזה רשע יש בילד פולני בן 5 שיורק על יהודי? זה לא רק רשע. זה החינוך שהוא קיבל בכנסייה.

שהאחים המוסלמים רוצחים היום בעולם הם עושים את זה בשם הדת שלהם. לא רק בגלל שהם רשעים. כל המניע הוא דתי.

מה ההסבר לזה שבכנסיות הטיפו מאות שנים לרצח יהודים, באל אקצא מאה שנים קוראים לרצוח אותך - ובבתי הכנסת שבמדינת ישראל עם רוב יהודי מובהק ועליונות צבאית, אף אחד לא קורא לרצוח ילדים ערבים גם בתקופת שהערבים רוצחים יהודים?

אבל לא היינו מיעוט כל ההיסטוריה. הממלכה היהודית היתה חזקה לאורך תקופות רבות בהיסטוריה ומעולם לא פעלה להשמיד עם סתם כך.

הנה היום, מדינת ישראל היא מגה חזקה. יש לה את כל הלגטימציה להשמיד את עזה והיא לא עושה את זה. היא בוחרת לשגר טילים מדוייקים שיפגעו במחבל מבלי לפגוע באזרחים חפים מפשע. למה?

אם מבחינתך כולם אותו דבר ואין הבדל בין יהודי, לנוצרי ולמוסלמי וכולם "אותו חרא" ואם היהודים היו החזקים באירופה הם היו רוצחים כמו הנוצרים, אני לא מבין איך אתה אוהד כדורגל (:

הרי אתה מסוגל לקפוץ גם בגולים של מכבי וגם בגולים של הפועל (:

אין דבר כזה זהות, הבדל, מורשת, תרבות. כולם אותו דבר.

לא!!!

אין דבר כזה ביהדות. הפוך! אנחנו מצווים לתקן עולם! 

לא רק שאין דבר כזה שצריך להרוג גויים, לגויים בתורה יש שבע מצוות בני נוח שהם צריכים לקיים.

זה שכל אותם רוצחים בשם הנצרות היה בהם מימד של רשע, זה נכון. אבל זה לא סותר את העובדה שהכנסייה תדלקה והולידה את הרשע.

לא גורם מעלים עין. לא גורם של הסכמה בשתיקה. גורם מתדלק, מסית ומצווה לרצוח יהודים.

הנצרות במשך אלפי או מאות שנים הורתה למאמיניה לשנוא יהודים ולרצוח אותם.

איזה רשע יש בילד פולני בן 5 שיורק על יהודי? זה לא רק רשע. זה החינוך שהוא קיבל בכנסייה.

שהאחים המוסלמים רוצחים היום בעולם הם עושים את זה בשם הדת שלהם. לא רק בגלל שהם רשעים. כל המניע הוא דתי.

מה ההסבר לזה שבכנסיות הטיפו מאות שנים לרצח יהודים, באל אקצא מאה שנים קוראים לרצוח אותך - ובבתי הכנסת שבמדינת ישראל עם רוב יהודי מובהק ועליונות צבאית, אף אחד לא קורא לרצוח ילדים ערבים גם בתקופת שהערבים רוצחים יהודים?

אבל לא היינו מיעוט כל ההיסטוריה. הממלכה היהודית היתה חזקה לאורך תקופות רבות בהיסטוריה ומעולם לא פעלה להשמיד עם סתם כך.

הנה היום, מדינת ישראל היא מגה חזקה. יש לה את כל הלגטימציה להשמיד את עזה והיא לא עושה את זה. היא בוחרת לשגר טילים מדוייקים שיפגעו במחבל מבלי לפגוע באזרחים חפים מפשע. למה?

אם מבחינתך כולם אותו דבר ואין הבדל בין יהודי, לנוצרי ולמוסלמי וכולם "אותו חרא" ואם היהודים היו החזקים באירופה הם היו רוצחים כמו הנוצרים, אני לא מבין איך אתה אוהד כדורגל (:

הרי אתה מסוגל לקפוץ גם בגולים של מכבי וגם בגולים של הפועל (:

אין דבר כזה זהות, הבדל, מורשת, תרבות. כולם אותו דבר.

לפני7 שעות , YNWA said:

יש להם בעיה עם היהדות, עם אלה אתה רוצה להתדיין?

ברור. הם אחים שלי.

אני לא חושב ש-Yoadknuxכמו שאר החבר'ה שהגיבו כאן, שונא ישראל ומגיב בקטע דווקאי. 

יש לאנשים דעות שונות ותפיסות שונות. כמו שחלק מהתפיסות שלי בנושאים אחרים מקורן בטעות ומאי ידיעה, ככה יש אנשים שהתפיסות שלהם על יהדות היא מאי ידיעה ולאו דווקא ממקום שלילי, גם אם הם מבטאים את זה בצורה שנראת לנו לכאורה שלילית.

לפני17 שעות , נועם שוהם said:

אגיב לשאר הדברים בהמשך, אבל...

יג וּנְתָנָהּ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּיָדֶךָ; וְהִכִּיתָ אֶת-כָּל-זְכוּרָהּ, לְפִי-חָרֶב. יד רַק הַנָּשִׁים וְהַטַּף וְהַבְּהֵמָה וְכֹל אֲשֶׁר יִהְיֶה בָעִיר, כָּל-שְׁלָלָהּ--תָּבֹז לָךְ; וְאָכַלְתָּ אֶת-שְׁלַל אֹיְבֶיךָ, אֲשֶׁר נָתַן יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָךְ. טו כֵּן תַּעֲשֶׂה לְכָל-הֶעָרִים, הָרְחֹקֹת מִמְּךָ מְאֹד, אֲשֶׁר לֹא-מֵעָרֵי הַגּוֹיִם-הָאֵלֶּה, הֵנָּה. טז רַק, מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה--לֹא תְחַיֶּה, כָּל-נְשָׁמָה. יז כִּי-הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם, הַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי הַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי, הַחִוִּי, וְהַיְבוּסִי--כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ, יְהוָה אֱלֹהֶיךָ. יח לְמַעַן, אֲשֶׁר לֹא-יְלַמְּדוּ אֶתְכֶם לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל תּוֹעֲבֹתָם, אֲשֶׁר עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם; וַחֲטָאתֶם, לַיהוָה אֱלֹהֵיכֶם.

תסביר לי בבקשה מה אומרים הפסוקים הנ"ל מספר דברים אם לא "תכחידו את שבעת העמים האלו, אחרת הם ילמדו אתכם עבודה זרה, ואני לא אוהב את זה"

וזה לא אירוע נקודתי - התקציר של ספר שופטים הוא "קיימתם את המצוות של X, עכשיו אתם סובלים, אשלח שופט ואז תחסלו אותם"

תוסיף לזה את עמלק וזה כבר שמונה עמים שהתנ"ך קורא להם להשמדה, לא כולל נביאי בעל למיניהם שעל הדרך מוצאים את מותם בדרכים כאלו או אחרות...

לפני22 שעות , נועם שוהם said:

ברור. הם אחים שלי.

אני לא חושב ש-Yoadknuxכמו שאר החבר'ה שהגיבו כאן, שונא ישראל ומגיב בקטע דווקאי. 

יש לאנשים דעות שונות ותפיסות שונות. כמו שחלק מהתפיסות שלי בנושאים אחרים מקורן בטעות ומאי ידיעה, ככה יש אנשים שהתפיסות שלהם על יהדות היא מאי ידיעה ולאו דווקא ממקום שלילי, גם אם הם מבטאים את זה בצורה שנראת לנו לכאורה שלילית.

תגובה יפה. סחתיין