Jump to content

עכשיו מעונן, אחרי פטריק גם?

הילד בן 30

Recommended Posts

פטריק בדרך החוצה. העונה הזאת די גמורה למרות שצריך להוציא ממנה את המקסימום, לפחות באירופה.

אבל מי שחושב שנחזור להיות מועדון טופ ביום שאחרי פטריק, לדעתי טועה.

אני לא אומר שפטריק הוא הש"ג כי הוא בכל זאת הסמכות המקצועית, אבל אני לא חושב שיהיה פה טוב משמעותית גם אם יגיע מאמן טוב יותר.

גולדהאר ויתר על המערכת שנבנתה פה בתקופתו של ג'ורדי.

אנחנו חייבים למצוא את הג'ורדי הבא שיגיע מתישהו העונה, כדי להפשיל שרוולים עוד טרום הקיץ ויחזיר את המערכת לפעול.

אני לא רוצה איזה ספורט דיירקטור בובה שבא לעשות פה פנסיה כמו כאלה שראינו בחיפה. אני רוצה מישהו שיבוא לשים להחזיר את מכבי לטופ, בכל אספקט.

הכישלון הזה, והעונה הזאת כבר כישלון, היה די צפוי. קייצים שלמים של רכש באוגוסט גם כשמאבדים חצי הרכב כבר ביוני, אבל זה המיקרו. המאקרו הוא שהפכנו לארגון ישראלי בינוני ולכן כושל.

איזה פער ממכבי של 2014, עם אנגלידיס, ג'ורדי, סוזה, טוריחו, ועשרות אנשי צוות לכלום שהולך פה עכשיו.

מעבר לרכש- מכבי לא עשתה שום התקדמות מקצועית כבר שנתיים. המקום הנוח כמלכי הביצות הרג אותנו. הגיע הזמן להפשיל שרוולים ורק בן אדם אחד יכול לעשות את זה והוא יושב בטורונטו הקרה.

מנספורד לא היה "איש מקצוע אמיתי" וגם לא הגיע על תקן כזה. הוא היה מנכ"ל שבצוק העיתים חילק את סמכויות הניהול המקצועי עם המאמן דאז, איביץ'.

במכבי אין מנהל מקצועי מאז שקרויף עזב.

22 דקות לפני, הילד בן 30 said:

פטריק בדרך החוצה. העונה הזאת די גמורה אבל צריך להוציא ממנה את המקסימום, לפחות באירופה.

אני לא אומר שפטריק הוא הש"ג כי הוא בכל זאת הסמכות המקצועית, אבל אני לא חושב שיהיה פה טוב משמעותית גם אם יגיע מאמן טוב יותר.

אנחנו חייבים למצוא את הג'ורדי הבא שיגיע מתישהו העונה, כדי להפשיל שרוולים עוד טרום הקיץ ויחזיר את המערכת לפעול.

אני לא רוצה איזה ספורט דיירקטור בובה שבא לעשות פה פנסיה כמו כאלה שראינו בחיפה. אני רוצה מישהו שיבוא לשים להחזיר את מכבי לטופ, בכל אספקט.

הכישלון הזה, והעונה הזאת כבר כישלון, היה די צפוי. קייצים שלמים של רכש באוגוסט גם כשמאבדים חצי הרכב כבר ביוני, אבל זה המיקרו. המאקרו הוא שהפכנו לארגון ישראלי בינוני ולכן כושל.

איזה פער ממכבי של 2014, עם אנגלידיס, ג'ורדי, סוזה, טוריחו, ועשרות אנשי צוות לכלום שהולך פה עכשיו.

מעבר לרכש- מכבי לא עשתה שום התקדמות מקצועית כבר שנתיים. המקום הנוח כמלכי הביצות הרג אותנו. הגיע הזמן להפשיל שרוולים ורק בן אדם אחד יכול לעשות את זה והוא יושב בטורונטו הקרה.

כל מילה.

לא ברור לי למה מיטש זנח את הדרך שהובילה אותנו להצלחות. הצלחנו כי היו לנו אנשי מקצוע ברמה גבוהה, ולא בגלל שום דבר אחר.

מקווה ממש שהוא רוצה לשנות את זה, כי אם לא - לא יהיה לנו יתרון על שום מועדון פה.

אנחנו לא במצב של רק חורבן יביא תקומה כמובן.

אבל נצליח לחזור להוביל את הכדורגל פה, בכל אספקט, כמו שעשינו שנים ארוכות רק אם נחפש את הג'ורדי הבא. מישהו בשבא לבעוט בתחת של המועדון ולקדם אותו משמעותית.

ב2015, עם יוקאנוביץ', היה לנו מאמן אמיתי, 2 עוזרי מאמן, 2 מאמני כושר, 2 רופאים ואפילו פסיכולוג ספורט ודיאטן.

עכשיו יש לנו מאמן שלא באמת מאמן, עוזר מאמן אחד, מאמן כושר אחד, ורופא אחד.

מי שבונה צוות מקצועי של קבוצה ישראלית בינונית, שלא יתפלא שהתוצאות בהתאם.

אני חושב שהקבוצה לא נבנתה נכון מהתחלה 

אם היה פה מאמן שיודע לבנות קבוצה ויודע מה הוא רוצה ומה הוא צריך אז לא היינו במצב הזה

קודם כל ההגנה שלנו לא התחזקה, אלא נחלשה..מי היום בלם ראוי במכבי ? עדן נחמיאס? אין לנו שום פיזיות בהגנה, שום שחקן עם מהירות ושום מנהיג, ההגנה נראית זוועה, תוסיפו את הירידה התלולה ביכולת של ג'ראלדס וסבוריט(למרות ששניהם שיחקו טוב בחמישי) זה מחמיר

אצל איביץ ההגנה התחילה מההתקפה, מי יעשה הגנה? קובאס? בקושי הוא זז להתקפה, אז ירוץ להגנה ? קניקובסקי מנסה אבל הוא לא יכול לבד, אין לנו פיזיות בכלל באמצע, חוץ מגלזר, גולסה כבר לא מזכיר את עצמו וגלזר בהרבה משחקים מאבד את זה, מי המחליף שלו? מי? אפילו ברסקי היה עדיף בסגל במצב הנתון הזה..אין לנו פיזיות בכלל בקבוצה

ולדעתי מאמן כמו איביץ' או כל בעל מקצוע היה רואה את זה מהתחלה

מאמן הולנדי כמו ואן לויבן מעדיף כדורגל אלגנטי של שחקנים פחות פיזיים, טכנים ובעלי מסירות על פני פיזיות, זאת התוצאה, כל קבוצה מבטלת אותנו בקלות.

היו לנו אנשי ניהול מהשורה הראשונה כמו ג׳ורדי, ביין ומנספורד בנוסף למאמנים איכותיים כמובן. עכשיו יש לנו את יצחקי ופטריק זה בלתי נתפס.

שואלים לא מעט לאחרונה האם למיטש נמאס ממכבי

אני אומר שהתשובה היום כבר ברורה לכולם 

2 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אנחנו לא במצב של רק חורבן יביא תקומה כמובן.

אבל נצליח לחזור להוביל את הכדורגל פה, בכל אספקט, כמו שעשינו שנים ארוכות רק אם נחפש את הג'ורדי הבא. מישהו בשבא לבעוט בתחת של המועדון ולקדם אותו משמעותית.

אני יודע שזה מנוגד לקונספט של השנים האחרונות,אבל בשביל להביא אנשי צוות איכותיים ובפרופיל גבוה(ולא רק מאמן+מנהל מקצועי) צריך לשלם ובנדיבות(טוריחו ונאצ'ו טורנו לא באו תמורת ציונות ואהבת הארץ,גם פויאטוס וקפייאס לא,גם פטריק בעצמו לא הגיע תמורת ח"י שקלים ועוד רבים כמוהם)

הסגל בבירור שווה הרבה יותר מהמיקום שלו כרגע.

יש שני לקחים שמיץ' חייב להפיק - לא מתפשרים על מאמנים, אם זה הולך כמו ברווז ונשמע כמו ברווז זה יתרסק לך בפרצוף. וחלאס עם המריחות בבניית הסגל - זה מכשול וגם אם לפעמים מצליחים להתגבר על זה, זו עדיין התנהלות לא תקינה בעליל

חברים זאת ליגה ישראלית אפשר תוך קיץ להיות אלופים שליש שנים רצוף, בש לפני שנה שאלונה עזבה נראתה בדרך לפירוק החליטה להשקיע קצת בום מועמדת מספר 1 לאליפות.

נכנס למכבי מיוליוניפ בשנים האחרונות מיליונים, הכל עניין של החלטה

אני לא מכיר אותו כמובן, ולא יודע איך הוא באמת, אבל ממקום מושבי (שזה מקום מושבנו), נדמה לי שגולדהאר, על שלל תכונותיו הטובות, סובל בעיני בעיקר מבעיה אחת וגם היא תולדה של משהו שביסודו הוא חיובי: ניהול קבוצת כדורגל מחייב דינמיות; מחייב החלטות שמתקבלות מהר, החלטות שיש בהן מידה מסויימת של הימור. אם אני מבין נכון את מה שקורה, הרי שבעלי קבוצתנו מחפש להיות יסודי. סופר יסודי. כל החלטה צריכה להישקל, להיבדק ולהיבחן, כל הוראה ואישור ינתנו רק אחרי שהאלטרנטיבות ילקחו בחשבון. זה (כנראה) טוב בעסקי נדל"ן. במקרה הכי גרוע פספסת עסקה טובה. יש עוד 100. בקבוצת כדורגל - אי אפשר. כל המועמדים לניהול מקצועי חתמו במקום אחר. נגמר החלון. הליגה התחילה. אנחנו אחרי שלושה הפסדים. אנשים קצת שוכחים: מנספורד, למשל, הגיע תקופה לא קצרה שהתפקיד מיותם. מכבי חיפשה במשך יותר משנה מנכ"ל. ככה הקבוצה מתנהלת. לכן גם קרויף היה כזה הצלחה: חלק ניכר מההחלטות התקבלו אצלו ובזה זה נגמר.

יש סרט מוצלח על המשבר הכלכלי של 2008 בשם Margin Call. ג'רמי איירונס אומר שם משפט יפה:

There are three ways to make a living in this business. Be first, be smarter, or cheat. Now I don't cheat. And although I'd like to think we have some pretty smart people in this building, it sure is a hell of a lot easier to be first.

מה שגם כזה מבאס אותי, שכבר חודש לפחות ברור שואן ליוון יפוטר בקרוב, אבל כל פעם נותנים עוד "הזדמנות". בשבוע וקצת עברנו מלהיות צמודים לחיפה בטבלה לפער 6. כל משחק שהוא מאמן הוא קריטי.

46 דקות לפני, הילד בן 30 said:

פטריק בדרך החוצה. העונה הזאת די גמורה אבל צריך להוציא ממנה את המקסימום, לפחות באירופה.

בכל מילה אתה צודק לצערי הרב.

הלוואי נחזור לתחילה של  גורדי עם מנהל מקצועי רציני וכל מה שמסביב מקצועי.

2 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אני לא מכיר אותו כמובן, ולא יודע איך הוא באמת, אבל ממקום מושבי (שזה מקום מושבנו), נדמה לי שגולדהאר, על שלל תכונותיו הטובות, סובל בעיני בעיקר מבעיה אחת וגם היא תולדה של משהו שביסודו הוא חיובי: ניהול קבוצת כדורגל מחייב דינמיות; מחייב החלטות שמתקבלות מהר, החלטות שיש בהן מידה מסויימת של הימור. אם אני מבין נכון את מה שקורה, הרי שבעלי קבוצתנו מחפש להיות יסודי. סופר יסודי. כל החלטה צריכה להישקל, ולהיבדק ולהיבחן, כל הוראה ואישור ינתנו רק אחרי שהאלטרנטיבות ילקח בחשבון. זה (כנראה) טוב בעסקי נדל"ן. במקרה הכי גרוע פספסת עסקה טובה. יש עוד 100. בקבוצת כדורגל - אי אפשר. כל המועמדים לניהול מקצועי חתמו במקום אחר. נגמר החלון. הליגה התחילה. אנחנו אחרי שלושה הפסדים. אנשים קצת שוכחים: מנספורד, למשל, הגיע תקופה לא קצרה שהתפקיד מיותם. מכבי חיפשה במשך יותר משנה מנכ"ל. ככה הקבוצה מתנהלת. לכן גם קרויף היה כזה הצלחה: חלק ניכר מההחלטות התקבלו אצלו ובזה זה נגמר.

יש סרט מוצלח על מהשבר הכלכלי של 2008 בשם margin call. ג'רמי איירונס אומר שם משפט יפה:

There are three ways to make a living in this business. Be first, be smarter, or cheat. Now I don't cheat. And although I'd like to think we some pretty smart people in this building, it sure is a hell of a lot easier to be first.

אהבתי מאוד.

אני אוסיף עוד משהו- מתישהו (כנראה סביב משבר הפיירפליי) מיטש לקח אליו הרבה מהסמכויות בפועל, ממה שאני מבין כל שחקן שרוצים להחתים צריך לעבור אישור שלו.

עכשיו בסוף מכבי זה ארגון קטן וזה כביכול סביר שראש הפירמידה ירצה לאשר, אבל זה פשוט מתכון לאסון בקבוצת כדורגל.

מכבי כארגון תהיה חייבת לעבוד בצורה פחות ריכוזית או להביא את הסמכות למישהו שנמצא פה רוב השנה.

ולגבי הרכש המאוחר- אני ממש בטוח שזה גם קשור לוידוא שיש הכנסות מאירופה. אבל היא חייבת למצוא את הנוסחה לעבוד גם בלי להמתין לזה. פשוט חייבת.

ראו מתחילת העונה הסגל חלש , כבר 3 שנים שלא רק שאין רגש טוב , עזבו אותנו שחקנים שהחזיקו אותנו כחזקים שהיינו .

פשוט התנהלות מבישה ועיוורת .

צריך להעשות חריש לא עמוק אבל גדול וזה מתחיל מוואן שחור !

אני לא חושב שהמצב שלנו כזה גרוע כמו שמציירים פה. הסגל בסדר פלוס לדעתי.

אני מאמין שאם, לצורך העניין, במקום פטריק היה מאמן יותר טוב אז זה היה נראה אחרת.

בכל זאת, מה שמטריד אותי יותר כמו שאמרו פה זאת הפונקציה המקצועית העליונה, שכרגע לא קיימת.

1 דקה לפני, ג'ורדי said:

לא מתחבר לזה שהעונה גמורה במחזור 7.

מאמן טוב שיתחבר לשחקנים והכל פתוח.

זה גמור. אגיד יותר מזה - אני חותם עכשיו על מקום שלישי בסיום הליגה.