Jump to content

עונת בנייה - כדי להמשיך לעתיד טוב יותר

הצבר

Recommended Posts

ג'ורדי בחסות גולדהר בנה פה מכונה משומנת.

איביץ נכנס לנעליים והמשיך את האנרציה של המכונה למרות שינויים גדולים שלמעשה פרקו את "המכונה" 

כשאיביץ הלך הבור התגלה במלוא תפארתו גולדהר המשיך במסכת הטעויות שלו רק שהפעם לא היה מי שיחפה על זה. 

הניסיון להציל את שנה שעברה במקום לתקן את הטעויות היה ניסיון מובן, אבל הוא עלה לנו גם בשנה הזאת. 

לכן חשוב מאוד לאפס את המערכת ולאתחל אותה מהתחלה

אבל זה יעבוד אך ורק עם גולדהר יפנים שהאחריות הכי גדולה גם להצלחות אבל גם לכשלון היא שלו. 

אי אפשר למנות מאמן חודש אחרי שהעונה התחילה, ולהתחיל לחפש שחקנים ולזרוק אותם לקבוצה שמקרטעת כי היא מורכבת תוך כדי תנועה. 

את העונה הבאה צריך להתחיל כבר במאי  ( כמו שאמר איביץ ) 

א. עם כל הכבוד, פקידת שיווק זה לא מי שיכול לנהל את מכבי גם אם היא הייתה מעולה ( והיא לא ) 

בשביל לנהל את מכבי אתה צריך גם רזומה, אתה צריך להרוויח את הכבוד של הקולגות של העובדים ושל השחקנים וכשאתה אומר משהו ידעו שיש ניסיון וחוכמת חיים מאחרי הדברים. 

זה חשוב בעיקר במכבי, כי הבעלים אצלנו רחוק, עסוק, ולא באמת מבין בכדורגל. 

לדעתי המהלך הראשון והכי חשוב לקבוצה, שיהיה בעל בית ושזה יהיה אחד שכולם (כולל מיץ ) יקשיבו לו בכובד ראש.

ב. מנהל מקצועי, זאת כנ' פונקציה חשובה לקבוצה 

אם מוצאים תואם ג'ורדי אז זה אפילו יותר חשוב ממנהל קבוצה ( כי ג'ורדי למעשה גם עשה חלק גדול מהניהול ) , אבל להיות מציאותיים זה יהיה מאוד קשה. 

אז או למצוא מנהל תותח, או מנהל מקצועי תותח עם ניסיון ולהתחיל להריץ אחד מהם בתקופה .

ג. מאמן

אני הראשון שרצה לזרוק את ואן לוואן ( עוד בשנה שעברה ), אבל הדרך הנכונה היא שמנהל הקבוצה/מנהל מקצועי החדש יבחרו מאמן וחייבים להחתים אותו לפחות לשנתיים. 

אז אם צריך לסבול עוד קצת עם וואן לוואן כדי לבנות קבוצה בריאה לעתיד אז אין ברירה. 

ד. שחקנים

שחקנים : מי שלא הולך להוביל אותנו בשלוש שנים הקרובות.. תודה ושלום למעט שחקנים שיש להם תרומה בבניה והדרכת הצעירים ( בתור מבוגרים אחראיים )

כמו כן כמובן, לתת צ'אנס לשחקנים שאולי יכולים להוביל זאת בדיוק העונה שצריך לתת להם לנסות.

כמובן שלפני הכול שמיץ יטוס ליוון ישב עם איביץ על אוזו יפתח את פנקס הצ'קים וישאל את איביץ מה לרשום כדי שתחתום לשנתיים. ( פחות מזה חבל על הזמן ). 

אם איביץ חותם, זה משנה כמובן את התמונה כי איביץ משמש בתור מנהל מקצועי והוא בהחלט יודע איזה שחקנים הוא ירצה שימשיכו איתו ומי הוא לא רוצה. 

אני מניח שאקבל ביקורת ויהיו כאלה שירצו ללכת בכל הכוח על העונה הזאת ולא לוותר על כלום. 

אני מניח שיהיו הצעות טובות משלי אם ואיך לעשות את עונת הבנייה ( מבטיח לקרוא וללמוד ) 

אבל אני מאמין שאיביץ יהיה פה קונצנזוס

12 דקות לפני, maccabi-king said:

בנייה זה שבונים באמת משהו ומפתחים אותו

פה זה מרגיש כמו שיעורי ספורט עם מורה מחליף שהמורה שם זין וישר נותן כדור ולכו לשחק

בשביל זה אני חושב שסתם לפטר את ואן לוון ולהביא פלסטר אחר זה לא מספיק.

חייבים לעשות סדר מלמעלה למטה וגם אין טעם לשמור בהרכב שחקנים כמו טב"ח, חוזז, הרננדס, ושאר אלה שלא ימשיכו. 

1 דקה לפני, הצבר said:

בשביל זה אני חושב שסתם לפטר את ואן לוון ולהביא פלסטר אחר זה לא מספיק

ניר לוין פנוי.

עשו לי פלאשבקים 20 שנה אחורה.

ביזיון.

עזוב צבר עונת בנייה זה קשקוש.

מקצועית צריך להמשיך להתגלגל בליגה ולעשות את המקסימום בקונפרנס.

צריך לחזור לעבוד בסטנדרטים גבוהים יותר משל היריבות. זה לא קורה.

מכבי בנתה מערכת תחת ג'ורדי, דברים התחילו להתפורר אחרי העזיבה שלו (למרות שגם מנספורד עשה עבודה טובה, אבל המערכת כמערכת הפסיקה להתקדם כבר אז).

המערכת המקצועית רזה, לא ייחודית, מרגישה מעט חסרת היררכיה. 

לא להאמין שהיו לנו תקופות עם מערכת רחבה שכללה מנכ"ל, ספורט דיירקטור, מאמן ברמה גבוהה, צוות אימון שכלל סט של עוזרים, אנליסטים, מאמני כושר כמו טוריחו.

מה נשאר מכל זה? יצחקי ופטריק.

אני אומר את זה כבר שנים- מי שמזלזל ירד מהגלגל ויכול לקחת גם עשור לחזור. 

אנחנו מתנהלים כמו בשנת 2010 והתוצאות בהתאם

אליפות זו מילה גסה כרגע אבל אני בשום פנים ואופן לא סוגר את הסיפור.

ככה או ככה, שמינית גמר קונפרנס ומקום באירופה זה האמאמא של המאסט, אסור בשום פנים ואופן לעצור את ההתקדמות באירופה.

בנוגע לאנשי מקצוע, החזון של הצעירים חייב להמשיך מאיפה שנעצר תחת פטריק כמאמן (זו ה-אכזבה שלי בהתנהלות שלו, לא הראיונות הלא מעניינים), הנכסים שלנו שם זה הלחם והחמאה לעתיד בליגה ולצמיחה של המועדון, לא עוד להאריך חוזה לטבח ולריקן, כן מאמן כמו איביץ' שנותן למי שמגיע הזדמנות.

יהיה בסדר.

איביץ' עזב כי כשכולנו היינו עם שכרון כח מכל השיאים, הוא הבין וראה איך המועדון מתנהל ומה ההשלכות של זה. שום דבר לא השתנה מאז, ואם כן אז לרעה, ולכן הוא לא יחזור.

אגב, יש עוד מאמנים בעולם.

לפני1 שעה , הצבר said:

בשביל זה אני חושב שסתם לפטר את ואן לוון ולהביא פלסטר אחר זה לא מספיק.

חייבים לעשות סדר מלמעלה למטה וגם אין טעם לשמור בהרכב שחקנים כמו טב"ח, חוזז, הרננדס, ושאר אלה שלא ימשיכו. 

השאלה אם גולדאהר מחפש לעשות את הבנייה שאתם רוצים

זה שאלה שכנראה לא נראה עליה תשובה אמיתית, אלא נראה מה יהיה במציאות בשנה הקרובה

הערכה גסה שלי, שגולדאהר מחפש להביא את מכבי לטייס אוטומטי ולראות איך הדברים יסתדרו לבד בלי יותר מדי התערבות ובנייה מחודשת

35 דקות לפני, duss21 said:

איביץ' עזב כי כשכולנו היינו עם שכרון כח מכל השיאים, הוא הבין וראה איך המועדון מתנהל ומה ההשלכות של זה. שום דבר לא השתנה מאז, ואם כן אז לרעה, ולכן הוא לא יחזור.

לא היינו עם שכרון כח, הרבה פה ידעו שגולדאהר הוריד הילוך

אבל הבעיה שבגלל שלנו באמת אין מושג מה קורה במועדון, לא היה לנו את הידע שלאיביץ' היה

45 דקות לפני, duss21 said:

נראה לי הוא עזב כי היה לו קל מידי, עכשיו יש לו לפחות אתגר

47 דקות לפני, duss21 said:

מה זו ההמצאה הזו? איביץ' עזב כי הוא מיצה את המועדון והיו לו הצעות ממועדונים בכירים יותר.

23 דקות לפני, Double said:

נראה לי הוא עזב כי היה לו קל מידי, עכשיו יש לו לפחות אתגר

21 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

מה זו ההמצאה הזו? איביץ' עזב כי הוא מיצה את המועדון והיו לו הצעות ממועדונים בכירים יותר.

מהראיונות שלו

צטט
למרות זאת, "הרס"ר" שולח ביקורת מרומזת על המערכת בנוגע לכישלון באירופה. "כולם יודעים איך הודחנו בשנה הראשונה לפני שלב הבתים של הליגה האירופית. בוא נהיה אמיתיים, בשנה השנייה לא עשינו שיעורי בית, כלומר להכין את הקבוצה לשלב המוקדמות".
"נשארנו בלי ראיקוביץ', בלי קשר מרכזי, לא עשינו את ההעברות שהיינו צריכים כדי לחזק את הסגל ושילמנו על כך. באירופה אין הזדמנות שנייה. ההכנה לא הייתה טובה".
אז אתה בטח לא מופתע מהעובדה שמכבי שוב לא מוכנה למשימה האירופית. "אני מאמין שבמועדון יודעים מה הם עושים. אמרתי להם את דעתי על כל מה שהיה בשנתיים האחרונות".
בלי מנכ"ל, ללא מנהל מקצועי, ובעלים שמנהל את העסק בשלט רחוק, אתה היית למעשה האיש החזק במכבי. "אם להיות אמיתי, זה ממש לא היה קל. אתה צריך לשלוט בהכל, ועוד אני אחד שרוצה שכל אחד ייתן 120 אחוז. קיבלתי תמיכה מברק יצחקי ויואב זיו, והם עשו את המקסימום יחד איתי. לקחנו שתי אליפויות, וחשוב לי להגיד עוד משהו".

צטט

"האמת היא שהתחלנו את העונה הזו חלשים מכפי שסיימנו את העונה הקודמת. היו לנו יותר מדי בעיות בקיץ שעבר. שחקנים היו פצועים, שחקנים לא סגרו חוזים ואני הייתי צריך ללחוץ יותר שהסגל יהיה מוכן. שילמנו על זה מהר מאוד באירופה. זה השיעור שהמועדון צריך ללמוד. אם רוצים להיות באירופה, צריך להכין את הקבוצה כבר בינואר. לא ביוני. 95 אחוז מסגל הקבוצה חייב להיות מוכן לעבודה שלושה שבועות לפני אירופה. זו לא אליפות הליגה שאתה יכול להפסיד משחק או שניים. אלה משחקי נוקאאוט, בטח עבור קבוצות מישראל".

מסכים עם רוב התוכן

חוץ מלוותר על העונה - יש לנו הרבה בעונה הזאת בראש ובראשונה לתת עוד הישגים והצגות באירופה, להתחיל לנצח בליגה (וכשנאסוף נצחונות נראה שהאליפות היא עדיין שם לקחת) וכמובן גביע.

לא רואה את איביץ חוזר 

ולא רואה סיבה למה צריך לחכות למינוי מאמן רק ע''י מנהל מקצועי (גם אם זה אומר להביא מאמן רק עד לסוף העונה- הסכומים שמונחים על השולחן באירופה שווים את המהלך הזה) 

לגבי כל השאר מסכים חובה מנהל מקצועי טחובה לבנות שוב מערכת חזקה וצוות אימון, כושר ורפואי טוב

בכלל צריך לחזור לחשוב איך להשתפר ולא רק להסתפק- לא מסתפקים בכלום רוצים הכל וגם מעבר אליו ע''ש שמעון מזרחי

איביץ זה חלום רטוב, אבל לפני כן עוד מה שרשמת בהתחלה על הניהול. העונה הזו גמורה מבחינת הליגה גם אם איביץ נוחת מחר. להתחיל לבנות מחדש. 

11 דקות לפני, duss21 said:

גם

לא. ממש לא. איביץ' רצה רכש כמו שכל מאמן רוצה רכש. מאמנים חזקים יותר מרשים לעצמם להתבטא לגבי זה בתקשורת. לפעמים בצדק, לפעמים לא, לפעמים לקבוצה יש יכולת, לפעמים לא. זה תמיד היה ותמיד יהיה. במכבי ומחוצה לה. ספציפית בארופה, אגב, איביץ' היה צריך לעבור גם עם הסגל שהיה לו. דוניס אחריו (וגם ואן לובן, למען האמת) הצליח עם סגל חלש יותר. הוא היה מאמן נהדר, אבל במקרה הזה זה תרוץ הרבה יותר מאשר סיבה. דווקא לגבי ההכנה המוקדמת של הקבוצה אני מסכים, אבל כך או כך, אין קשר בין הדברים האלה לעזיבה שלו.

לפני3 שעות , חומץ בלסמי said:

לא. ממש לא. איביץ' רצה רכש כמו שכל מאמן רוצה רכש. מאמנים חזקים יותר מרשים לעצמם להתבטא לגבי זה בתקשורת. לפעמים בצדק, לפעמים לא, לפעמים לקבוצה יש יכולת, לפעמים לא. זה תמיד היה ותמיד יהיה. במכבי ומחוצה לה. ספציפית בארופה, אגב, איביץ' היה צריך לעבור גם עם הסגל שהיה לו. דוניס אחריו (וגם ואן לובן, למען האמת) הצליח עם סגל חלש יותר. הוא היה מאמן נהדר, אבל במקרה הזה זה תרוץ הרבה יותר מאשר סיבה. דווקא לגבי ההכנה המוקדמת של הקבוצה אני מסכים, אבל כך או כך, אין קשר בין הדברים האלה לעזיבה שלו.

מספר דברים הפריעו לאיביץ 

א. חוסר הפירגון, מכבי משכו מאוד את השיחות איתו ( האופציה הייתה עד סוף אפריל/מאי ) ומכבי נזכרו לדבר איתו אחרי. 

כמו כן היו מספר הדלפות שלא מרוצים מהכשלון שלו במשחקים קובעים ומהאטרקטיביות של הקבוצה ( לכן הביאו אחריו מאמן שנחשב אטרקטיבי ) 

ב. הכנה מאוחרת ולקויה : איביץ אמר שאת ההכנה לשנה הבאה צריך לתחיל באפריל מאי אי אפשר לחכות ולבוא לאירופה לא מוכנים עם סגל לא סגור

( ההכנה המאוחרת הזאת היא מחלה של מיץ' גולדהר ועלתה לאיביץ בבריאות ) 

ג. השחרור של אצילי ומיכה, איביץ מאוד נלחם בשבילם כי הם שחקנים במכבי וחשב שעושים להם עוול גדול ( וכנראה גם בגלל הצד המקצועי ) 

ברור גם שאיביץ רצה להתקדם אבל לא היו לו הצעות קונקרטיות, סביר להניח והוא גם די אמר את זה לאנשים במערכת שאם במכבי הכל היה מתנהל כמו שהוא רוצה הוא היה נשאר עוד עונה. 

כי איביץ רצה דרך מכבי להשיג גם ניצחונות ( ושם ) באירופה אבל כשזה עמד בסכנה ( צחוק הגורל זה הדבר היחיד שהצלחנו ) איביץ מאס בהתנהגות והלך. 

לדעתי אם איביץ יקבל את מה שביקש וגולדהר יראה לו שיש הפנמה שהוא צדק בדברים שלו יש סיכוי טוב להחזיר אותו לשנתיים. 

( כמובן בסכומים שהוא רוצה ובחזון שהוא רוצה להעניק לקבוצה ) 

לפני2 שעות , הצבר said:

מספר דברים הפריעו לאיביץ 

א. חוסר הפירגון, מכבי משכו מאוד את השיחות איתו ( האופציה הייתה עד סוף אפריל/מאי ) ומכבי נזכרו לדבר איתו אחרי. 

כמו כן היו מספר הדלפות שלא מרוצים מהכשלון שלו במשחקים קובעים ומהאטרקטיביות של הקבוצה ( לכן הביאו אחריו מאמן שנחשב אטרקטיבי ) 

ב. הכנה מאוחרת ולקויה : איביץ אמר שאת ההכנה לשנה הבאה צריך לתחיל באפריל מאי אי אפשר לחכות ולבוא לאירופה לא מוכנים עם סגל לא סגור

( ההכנה המאוחרת הזאת היא מחלה של מיץ' גולדהר ועלתה לאיביץ בבריאות ) 

ג. השחרור של אצילי ומיכה, איביץ מאוד נלחם בשבילם כי הם שחקנים במכבי וחשב שעושים להם עוול גדול ( וכנראה גם בגלל הצד המקצועי ) 

ברור גם שאיביץ רצה להתקדם אבל לא היו לו הצעות קונקרטיות, סביר להניח והוא גם די אמר את זה לאנשים במערכת שאם במכבי הכל היה מתנהל כמו שהוא רוצה הוא היה נשאר עוד עונה. 

כי איביץ רצה דרך מכבי להשיג גם ניצחונות ( ושם ) באירופה אבל כשזה עמד בסכנה ( צחוק הגורל זה הדבר היחיד שהצלחנו ) איביץ מאס בהתנהגות והלך. 

לדעתי אם איביץ יקבל את מה שביקש וגולדהר יראה לו שיש הפנמה שהוא צדק בדברים שלו יש סיכוי טוב להחזיר אותו לשנתיים. 

( כמובן בסכומים שהוא רוצה ובחזון שהוא רוצה להעניק לקבוצה ) 

בגלל כל הסיבות האלה יהיה קשה להביא את איביץ'

הוא לא בנה את הסגל גם

כשאיביץ׳ עזב את מכבי  בראיונות שלו הוא ביקר את ההתנהלות הקיימת במועדון בהכנת הקבוצה בקיץ, הוא טען שהיא נעשית מאוחר. בין השאר הוא גם אמר שהוא לא היה משחרר את אצילי ומיכה.

מצד שני זה לא סוד וידוע די לכלום שיש יחסים מאוד טובים בין איביץ׳ למיץ׳ והקשר ביניהם המשיך גם אחרי שאיביץ׳ עזב.

אני לא יתנגד לזה שאיביץ׳ יחזור אבל אני מעדיף שיהיה פה מנהל מקצועי בהקדם 

לא חושב שאיביץ' יחזור

מ2 סיבות

1.הציפיות ממנו יהיו גבוהות, לפחות אם לא אליפות השנה(ברור שהוא לא קוסם) אז לפחות תואר(נשאר רק גביע) ומקום מכובד בליגה(3-2) והסתערות על כל התארים שנה הבאה

ופה הסיבה השניה

2.הוא ירצה שחקנים שכנראה לא יהיה ניתן להביא לו, קראקים(שוברי שווין אם תרצו) ישראלים, הרי אם הוא היה נשאר הוא היה מבכה בלי סוף את עזיבת אצילי ומיכה(בעיקר של אצילי)

ההתרון שלו

שהוא מסוגל להפוך את קניקובסקי לאצילי משופר ואת ביטון למיכה משופר

30 דקות לפני, erantheking21 said:

לא חושב שאיביץ' יחזור

מ2 סיבות

1.הציפיות ממנו יהיו גבוהות, לפחות אם לא אליפות השנה(ברור שהוא לא קוסם) אז לפחות תואר(נשאר רק גביע) ומקום מכובד בליגה(3-2) והסתערות על כל התארים שנה הבאה

ופה הסיבה השניה

2.הוא ירצה שחקנים שכנראה לא יהיה ניתן להביא לו, קראקים(שוברי שווין אם תרצו) ישראלים, הרי אם הוא היה נשאר הוא היה מבכה בלי סוף את עזיבת אצילי ומיכה(בעיקר של אצילי)

ההתרון שלו

שהוא מסוגל להפוך את קניקובסקי לאצילי משופר ואת ביטון למיכה משופר

אני ממש לא חושב שאיביץ היה מסתדר עם שחקן כמו ביטון.

להריץ את שחר חנצ'ינס גלוך ומי שאפשר.

מי ששיחקו אתמול הכתימו את המועדון ופגעו בנוכאוהדים באופן אישי.

להישאר בליגה , לנסות לקחת גביע בנס בשביל אירופה וזהו.

עונה הבאה שייסגרו את הסגל בזמן ולא יזלזלו בנו ובעצמם.

ההולנדי המנותק לא פה אבל המועקה וההשפלה לא תעבור כ"כ מהר.

28 דקות לפני, kutomer said:

אני ממש לא חושב שאיביץ היה מסתדר עם שחקן כמו ביטון.

אם את אצילי הוא הפך לחיית לחץ וחילוצים אין סיבה שעם ביטון הוא לא יצליח גם