Jump to content

קריפטו

טוני

Recommended Posts

שלום.

נושא קריפטו בפורום הכי איכותי בארץ, יכול לזרום נכון? לפני שאני מתחיל עם ההפגזה וכל הידע שצברתי במשך השנים, אני גם אשמח לשמוע מאנשים שמתעסקים בקריפטו - באיזה מטבעות אתם מושקעים? מדוע? מה הדעה שלכם על קריטפו, והאם אתם אנטי בכלל?

בתאכלס זה נראה כאילו כולנו פספסנו את הרכבת כבר. 

איך כמו כולם אני זוכר שהביטקוין רק יצא ואפילו הייתה הזדמנות לרכוש אותו ואמרנו לעצמנו "מה זה השטות הזאת לא יצא מזה כלום". חחח

מפה לשם שמתי קצת (אבל ממש ממש קצת) כסף על ריפל (XRP), איזה 200 שקל, בתקווה שיום אחד הוא יפרוץ כמו הביטקוין, מאז עברו כמעט 4 שנים, אני עדיין מחכה חחחחח 

לפני3 שעות , liron1006 said:

טוני איך אני יכול להשקיע על הקריפטו לא באופן ישיר, ETF למיניהם או משהו כזה? בכסף מזומן הכוונה.

רוצה לשים כמה גרושים.

יש etf עוקב ביטקוין שהתחיל להסחר אתמול ויש את gbtc אבל היא לא 1 ל-1, ויש עוד כמה מוצרים עוקבי ביטקוין ומטבעות אחרים שנסחרים במדינות כמו שבדיה

מחזיק איתריום מעל שנתיים,

לא סוחר,

וזה עולה.

המסקנה היא לקנות פרויקט טוב לשנים ולא לגעת.

קריפטו זה העתיד ועדיין שווה לקנות גם אם ניראה לכם שהמחיר של הביטקוין בשמיים.

On 20.10.2021 at 15:58, liron1006 said:

טוני איך אני יכול להשקיע על הקריפטו לא באופן ישיר, ETF למיניהם או משהו כזה? בכסף מזומן הכוונה.

רוצה לשים כמה גרושים.

כרגע אל. יש המון הונאות קריפטו (בדומה לCFD שמקורו בפורקס).

On 20.10.2021 at 20:48, shlomiMTA said:

מחזיק איתריום מעל שנתיים,

לא סוחר,

וזה עולה.

המסקנה היא לקנות פרויקט טוב לשנים ולא לגעת.

קריפטו זה העתיד ועדיין שווה לקנות גם אם ניראה לכם שהמחיר של הביטקוין בשמיים.

קריפטו מוכרים בירוק ממשים רווחים, משאירים חלק מהקרן בתיק ההשקעות, ומחכים עם הכסף לדיפ. אם תקנה ותחכה זה יעלה בסופו של דבר, אבל עד שתגיע לסכומים גבוהים זה יקח המון זמן.

On 20.10.2021 at 15:16, Krishi said:

בתאכלס זה נראה כאילו כולנו פספסנו את הרכבת כבר. 

איך כמו כולם אני זוכר שהביטקוין רק יצא ואפילו הייתה הזדמנות לרכוש אותו ואמרנו לעצמנו "מה זה השטות הזאת לא יצא מזה כלום". חחח

מפה לשם שמתי קצת (אבל ממש ממש קצת) כסף על ריפל (XRP), איזה 200 שקל, בתקווה שיום אחד הוא יפרוץ כמו הביטקוין, מאז עברו כמעט 4 שנים, אני עדיין מחכה חחחחח 

ממש לא. אם היית קונה ביטקוין ב30 אלף דולר כשעד סוף השנה הוא יגיע כנראה ל100 אלך דולר, הייתי מרוויח סכום אסטרונומי של 70 אלך דולר.

לאחר מכן, תממש רווחים כשכמעט כל הרווחים של הקריפטו מושקעים לאחר מכן (עניין של שבועות בודדים שהאלקוינז עוקבים אחרי ביטקוין) במטבעות אלטרנטיביים.

לקראת סוף דצמבר, אני מממש רווחים באלטרנטיב קויז (קרדנו, פולקהדוט, מאטיק וכו׳) וחוזר חלילה.

לדוגמה על 2 החלטות טובות שעשיתי פשוט לא ניתבתי את הכסף בצורה מדויקת - הבאז שהיה סביב קרדנו לפני החוזים החכמים גרמו לי להשקיע שם סכום גדול, ולוותר על השקעה בסולנה.

מה קרה מאז? קרדנו עלה מ0.8 (ששם נכנסתי) וכרגע עומד על 2.1 דולר. סולנה היה על 33$ וחשבתי שהוא יקר מידי אז קניתי בקטנה. סולנה כרגע על 200$ ויכול להגיע עד אמצע שנה הבאה ל1500$.

בדיפ הבא אני אקנה עוד סולנה. בהמשך אמשיך להשקיע בקרדנו כל עוד הוא ישאר נמוך כמו עכשיו. גם אם קרדנו יגיע ל5 דולר עד סוף השנה, הדיפ שיגיע באזור ינואר (כולל דיבורים על אינפלציה שקיימת כרגע בארה״ב ותלך ותחמיר) יגמרו לי למכור את קרדנו ולהשקיע שוב בביטקוין לפי הבול ראן של מרץ עד מאי.

market-cycles-infographic.jpg

כרגע אנחנו נמצאים בdisbelief. עוד מעט לקראת תחילת נובמבר נראה את כל האלטקוינז נכנסים לשיגעון אחרי שביטקוין יגיע לשיא שלו.

3 דקות לפני, טוני said:

קריפטו מוכרים בירוק ממשים רווחים, משאירים חלק מהקרן בתיק ההשקעות, ומחכים עם הכסף לדיפ. אם תקנה ותחכה זה יעלה בסופו של דבר, אבל עד שתגיע לסכומים גבוהים זה יקח המון זמן.

במידה ואתה קונה אלטים בתחתית ומממש בזמן אז אתה צודק.

אבל בגלל שלא כולם יודעים מתי לממש ומתי לקנות, אז HODL יחסוך כאבי ראש וברוב המקרים גם יצליח יותר בעיקר אם אתה קונה קריפטו עם "עתיד" כמו ביטקוין ואיתריום וקארדנו/סול וכו'.

אני אישית קניתי איתריום במחיר של 142 דולר למטבע ולא נגעתי מאז. לא מאמין שהייתי מצליח לנצח את השוק בקניות ובמכירות לבד ובעצמי כי לא היה לי את הידע הזה בעבר.

2 דקות לפני, shlomiMTA said:

במידה ואתה קונה אלטים בתחתית ומממש בזמן אז אתה צודק.

אבל בגלל שלא כולם יודעים מתי לממש ומתי לקנות, אז HODL יחסוך כאבי ראש וברוב המקרים גם יצליח יותר בעיקר אם אתה קונה קריפטו עם "עתיד" כמו ביטקוין ואיתריום וקארדנו/סול וכו'.

אני אישית קניתי איתריום במחיר של 142 דולר למטבע ולא נגעתי מאז. לא מאמין שהייתי מצליח לנצח את השוק בקניות ובמכירות לבד ובעצמי כי לא היה לי את הידע הזה בעבר.

יאפ. היתרון בקריפטו הוא שחודש אחד זה כמו שנה וחצי בשוק מניות רגיל. גם הלמידה בהתאם. אני רושם תמיד מתי נכנסתי, מה גרם לכניסה שלי (אסטרטגיית השקעה או רגש) ומה התוצאה שקרתה לאחר ההשקעה (מימוש רווחים של לוויתנים או תקופת דשדוש).

אם אתה קונה סולנה, קח בחשבון שזה אקו סיסטם טיפה מסוכן כי 50% מההחזקות הוא של השותפים. ועדיין, זה מטבע שיגיע להיכן שאיתריום נמצא עכשיו. 

ברגע שיוצא הdex הראשון על קרדנו, אנחנו נראה את המטבע עובר את 7$. הבעיה הגדולה של קרדנו היא שצארלס הוסקינסון עוד לא מוכן לבצע שריפת מטבעות שתעלה את הערך של ada

לדעתי עניין של זמן עד שזה יקרה. 45 מיליארד מטבעות זה פשוט סולידי מידי.

לפני2 שעות , טוני said:

אם היית קונה ביטקוין ב30 אלף דולר כשעד סוף השנה הוא יגיע כנראה ל100 אלך דולר, הייתי מרוויח סכום אסטרונומי של 70 אלך דולר.

70k רווח רק אם היית קונה ביטקוין שלם (30k$), נכנס בדיוק בדיפ, ובמידה ובכלל יגיע ל100, יוצא בדיוק בשיא. תרחיש לא סביר בעליל

מרגיש לי כאילו הביטקוין ובכלל כל המטבעות הוירטואליים תפסו תאוצה בעיקר בגלל השיווק שלהם.

אני חושב שלטווח ארוך זה לא יעבוד, אבל ניתן לזמן לעשות את שלו

אני מאמין בקריפטו ושזה ימשיך לעוף. אני לא ממש מבין במושגים בהשקעות אז מצטער מראש.

האם יש איזשהי קרן מחקה בדומה לs&p למיניהן? מחפש לקנות משהו כזה ולא מצאתי מלבד להשקיע בביטקוין.

5 דקות לפני, Calan said:

אני מאמין בקריפטו ושזה ימשיך לעוף. אני לא ממש מבין במושגים בהשקעות אז מצטער מראש.

האם יש איזשהי קרן מחקה בדומה לs&p למיניהן? מחפש לקנות משהו כזה ולא מצאתי מלבד להשקיע בביטקוין.

On 20.10.2021 at 19:56, ravid said:

יש etf עוקב ביטקוין שהתחיל להסחר אתמול ויש את gbtc אבל היא לא 1 ל-1, ויש עוד כמה מוצרים עוקבי ביטקוין ומטבעות אחרים שנסחרים במדינות כמו שבדיה

לפני6 שעות , guyMTA said:

שווה לקנות שיבה עכשיו או לחכות קצת?

SHIBA = SHITCOIN

תקרא קצת באינטרנט למה המטבע הזה (כנראה) לא יכול להיות הדבר הבא.

זה הכל פליפים של אנשים שרוצים לעלות את הערך של המטבע.

ומדבר איתך מישהו שהשקיע בשיטקוין הזה שהוא היה רבע מהמחיר עכשיו... כמו שהוא עלה ל0.000004 (או לא יודע כמה אפסים) ככה הוא יירד

On 25.10.2021 at 07:59, YossiNew said:

SHIBA = SHITCOIN

תקרא קצת באינטרנט למה המטבע הזה (כנראה) לא יכול להיות הדבר הבא.

זה הכל פליפים של אנשים שרוצים לעלות את הערך של המטבע.

ומדבר איתך מישהו שהשקיע בשיטקוין הזה שהוא היה רבע מהמחיר עכשיו... כמו שהוא עלה ל0.000004 (או לא יודע כמה אפסים) ככה הוא יירד

מסכים עם הקביעה שזה שיט קוין אבל גם שיט קוין יכול לעשות דברים יפים מאוד, וזה לא כזה מופרך שמחר אילון מאסק יעלה תמונה של הגור אקיטה החדש שלו מה שיגרום לו לפרוץ עוד יותר.

אם למישהו יש כמה מאות דולרים ספייר (אני יוצא מנקודת הנחה שמי מרשה לעצמו להתעסק בזה, אז יש לו פה ושם כסף בצד) אני בהחלט הייתי שם על השיבא ושוכח ממנו לתקופה. בכל מקרה העלייה הנוכחית היא עקב זה שרוביןהוד כללו אותו ברשימה בסקר שהם עשו בנוגע לאיזה מטבעות להכניס לפלטפורמה. 

השיבא אגב פי 10 ממה שרשמת, הוא היה בערך הזה עד לפני חודש או משהו כזה אם אני זוכר נכון.

On 23.10.2021 at 17:00, טוני said:

ממש לא. אם היית קונה ביטקוין ב30 אלף דולר כשעד סוף השנה הוא יגיע כנראה ל100 אלך דולר, הייתי מרוויח סכום אסטרונומי של 70 אלך דולר.

לאחר מכן, תממש רווחים כשכמעט כל הרווחים של הקריפטו מושקעים לאחר מכן (עניין של שבועות בודדים שהאלקוינז עוקבים אחרי ביטקוין) במטבעות אלטרנטיביים.

לקראת סוף דצמבר, אני מממש רווחים באלטרנטיב קויז (קרדנו, פולקהדוט, מאטיק וכו׳) וחוזר חלילה.

לדוגמה על 2 החלטות טובות שעשיתי פשוט לא ניתבתי את הכסף בצורה מדויקת - הבאז שהיה סביב קרדנו לפני החוזים החכמים גרמו לי להשקיע שם סכום גדול, ולוותר על השקעה בסולנה.

מה קרה מאז? קרדנו עלה מ0.8 (ששם נכנסתי) וכרגע עומד על 2.1 דולר. סולנה היה על 33$ וחשבתי שהוא יקר מידי אז קניתי בקטנה. סולנה כרגע על 200$ ויכול להגיע עד אמצע שנה הבאה ל1500$.

בדיפ הבא אני אקנה עוד סולנה. בהמשך אמשיך להשקיע בקרדנו כל עוד הוא ישאר נמוך כמו עכשיו. גם אם קרדנו יגיע ל5 דולר עד סוף השנה, הדיפ שיגיע באזור ינואר (כולל דיבורים על אינפלציה שקיימת כרגע בארה״ב ותלך ותחמיר) יגמרו לי למכור את קרדנו ולהשקיע שוב בביטקוין לפי הבול ראן של מרץ עד מאי.

market-cycles-infographic.jpg

כרגע אנחנו נמצאים בdisbelief. עוד מעט לקראת תחילת נובמבר נראה את כל האלטקוינז נכנסים לשיגעון אחרי שביטקוין יגיע לשיא שלו.

אני אמנם לא נוגע בקריפטו, אבל העיסוק העיקרי שלי הוא במסחר market profile ופרייס אקשן של וויקוף באמצעות חוזים ואופציות. זכור לי שהעלת לא פעם את התמונה הזו וגם אם אני טועה, ממליץ לך מאוד לקרוא על וויקוף ואיך הוא חילק כל תהליך של כל נכס בסיס בעל היצע וביקוש- הדברים שאפשר לעשות עם ה״שריר״ שאתה מפתח איתו הם מדהימים.

אני מרגיש בור.

המון זמן רוצה להיכנס לתחום, אשמח לדעת איפה ניתן להשקיע?

והמלצות כלליות, בלי לפחד לקחת אחריות. מוזמנים גם בפרטי.

תודה!