Jump to content

מי המאמן הבא?

forza

Recommended Posts

13 דקות לפני, מכביסט לעד said:

בן חיים, ייני ויחזקאל (אפשר להוסיף גם את מדוניאנין וקניקובסקי) היו החתמות של ג׳ורדי/יצחקי.

אם אני זוכר נכון טוריחו הגיע שוב עם אוסקר ואז נשאר כי הייתה לו היכרות עם פאקו. 

אוסקר הוא הסיבה לאמירות האלה אחרי הקדנציה השנייה שלו פה.

ועוד כמה- ניסים בכר, שוויצר, גרנט ואני שוכח כמה...

רודריגו הוא היחיד שהיה טוב יותר בשניה מאשר בראשונה אם אני מתעלם מדריקס שכל הזמן יצא וחזר. 

3 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

אני גם מודאג קצת מחזרה של איביץ'. זה לא רק עניין הקדנציה השניה, אם לומר את האמת, אלא יותר התחושה שמכבי הולכת לאחור במקום ללכת קדימה, ולא במובן שאיביץ' כבר היה פה, אלא כי כדאי לא להתעלם מהעובדה שאחת הסיבות שלמכבי אין מנהל מקצועי היא כי איביץ' השתלט באופן מוחלט כ"כ על הקבוצה הבוגרת. זה היה מצויין לקבוצה אז, ויכול להיות שזה היה נהדר גם עכשיו, אבל אם הוא יהיה פה, אז נהיה שוב באותה פוזיציה עוד שנה שנתיים. כי לנצח הוא לא ישאר כאן, ואנחנו נוותר שוב עם שוקת שבורה.

ספציפית בהקשר הזה - אחד ההבדלי המהותיים בין מנהל מקצועי למאמן הוא טווח ההתסכלות שלו קדימה. מאמן יתכנן וידרוש שינויים לטווח של שנה. לפעמים אפילו פחות. מנהל מקצועי יתכנן תוכניות ברמת החומש. אנחנו מדברים פה המון על הנוער והשתלבות שחקנים צעירים בבוגרת. נניח ואיביץ' עכשיו ממונה, והוא דורש להביא שוב איזה ניקוליץ' לשחק 10. איך בדיוק נשלב את גויאגון? ומה יקרה עם גלוך? זה בדיוק המתח הזה בין מנהל מקצועי שיכול לומר למאמן (שהוא כנראה מינה): אלה הכלים שלך. סע, המפתחות בפנים. מנהל מקצועי יכול להקריב עונה, או חלקים מעונה לטובת העתיד הלא קרוב. את המאמן זה מעניין פחות. באופן טבעי, יש לומר. מכבי חייבת להכנס כבר לרוטינה הזו של מכירת שחקנים/שילוב שחקנים וחוזר חלילה. בלי מי שינהל את זה בכוונת מכוון - זה לא יקרה, ואנו עלולים למצוא את עצמו באותו מקום שוב עוד זמן לא רב, כשעוד דור של שחקנים מוכשרים הלך לאיבוד.

אז אני לא יכול לומר שאני נגד, וגם מה שכתבתי למעלה זה חצי ספקולציה, לא יודע איך איביץ' יתנהל במקרה כזה, אבל זה קצת מטריד.

מאמן טוב שהוא לא פטריק, לא מביא מראש את דביטון כשהוא מודע לגלוך ופארפה(בטח כשהבאת את גבי). מאמן טוב באמת- גם משלב אחד מהם כבר השנה. 

אם להצטרף רגע למחנה האופטימיים, אל תשכחו שמיטש דיבר המון על זה שהוא אהב את זה שמיטש נתן לו חופש מוחלט. אחרי שהוא היה באנגליה ופוטר בגלל הקפטן של הקבוצה, כנראה שהוא מעריך את זה אפילו יותר.

בכל מקרה הוא לא יגיע.

14 דקות לפני, המכבייה said:

מאמן טוב שהוא לא פטריק, לא מביא מראש את דביטון כשהוא מודע לגלוך ופארפה(בטח כשהבאת את גבי). מאמן טוב באמת- גם משלב אחד מהם כבר השנה. 

אז זהו, שהשאלה הזו לא כזו פשוטה. אני חושב שלא גלוך ולא גויאגון יכולים להיות שחקנים מובילים במכבי השנה. אולי בשנה הבאה (ובמקרה של גלוך צריך לתכנן לטווח של שלוש שנים בערך). גם לא נידם. השנה הזו, שהם מקבלים בה המון דקות בשקט ובלי לחץ היא סופר חשובה עבורם והם לא היו זוכים לה במכבי. אולי אני טועה. אבל אולי אני גם צודק. לצורך הדיון בוא נניח שאני צודק (אם אני טועה לגבי גויאגון זה יהיה נכון עבור שחקן אחר). במקרה כזה, מה ירצה המאמן? להביא שחקן למחר. המנהל המקצועי יגיד לו - לא. השנה אתה תסתדר עם משהו קצת פחות טוב, כדי שבשנה הבאה (ובשנתיים שיבואו אחריה), אנחנו נרוויח שחקן מוביל. או נניח יש לך מגן שמאלי ותיק וסביר פלוס מגן שמאלי צעיר ומוכשר אבל לא לגמרי אפוי בסגל. מאמן יכול לרצות להחתים מגן חדש. מנהל מקצועי יגיד - זה מספיק טוב. תעשה רוטציה בין השחקנים שיש לך. בשנה הבאה אנחנו מקבלים כבר מגן בשל. בינתיים נחיה עם זה.

אלא משוואות שמאמן, איביץ' או אחר, ינטה  לתת משקל יתר לצד אחד שלהן, וזה לא קשר לכמה הוא טוב בלזהות כשרונות או טוב באופן כללי. זה קשור לטווח המבט שלו.

1 דקה לפני, חומץ בלסמי said:

אז זהו, שהשאלה הזו לא כזו פשוטה. אני חושב שלא גלוך ולא גויאגון יכולים להיות שחקנים מובילים במכבי השנה. אולי בשנה הבאה. גם לא נידם. השנה הזו שהם מקבלים המון דקות בשקט ובלי לחץ היא סופר חשובה עבורם והם לא היו זוכים לה במכבי. אולי אני טועה. אבל אולי אני גם צודק. לצורך הדיון בוא נניח שאני צודק (אם אני טועה לגבי גויאגון זה יהיה נכון עבור שחקן אחר). במקרה כזה, מה ירצה המאמן? להביא שחקן למחר. מנהל המקצועי יגיד לא. השנה אתה תסתדר עם משהו קצת פחות טוב, כדי שבשנה הבאה (ובשנתיים שיבואו אחריה), אנחנו נרוויח שחקן מוביל. או נניח יש לך מגן שמאלי ותיק וסביר פלוס מגן שמאלי צעיר ומוכשר אבל לא לגמרי אפוי בסגל. מאמן יכול לרצות להחליף את המגן. מנהל מקצועי יגיד - זה מספיק טוב. תעשה רוטציה בין השחקנים שיש לך. בשנה הבאה אנחנו מקבלים כבר מגן בשל.

אלא משוואות שמאמן, איביץ' או אחר, ינטה להביא לתת משלק יתר לצד אחד שלהן, וזה לא קשר לכמה הוא טוב בלזהות כשרונות או טוב באופן כללי. זה קשור לטווח המבט שלו.

דביטון הוחתם ל4 שנים. גם גבי. פארפה יהיה מוכן שנה הבאה וגלוך אם לא ישתלב תוך שנתיים, כנראה שעשינו משהו לא נכון. אבל זאת רק אנקדוטה.  

מנהל מקצועי זאת פונקציה שאנחנו תופסים  כהכרחית כי היה פה ג'ורדי בטונה כסף שגם קנה בטונה כסף לכאן ועכשיו. אולי צריך להיות פה מנהל מפעל ליצור שמנטר את כל התוצרת ויש לו סיי, אבל אולי גם צריך מאמן פשוט טוב וחזק. לא יודע. כמו שכתבת, זה טנגו עדין. 

30 דקות לפני, המכבייה said:

בדיעבד. אף אחד לא חשב שאצילי או שרן ופיבן הם פתרונות. אף אחד לא ראה בגלזר או בפרץ מושיעים. אפילו מראייקו אנשים התייאשו. יוני בכלל היה שמועה. נשארנו עם גולסה הלא כשיר ועטר ושכטר. לא חומר לאגדות. לא אז ולא היום.

שיוציא יותר- זה מספיק לי. אם יגיע, הוא ירצה יותר ריכוזיות וקו פתוח למיטש(משער). זה לא יהיה רע יותר מעכשיו. 

מאד לא אתאכזב כי אם זה יקרה, אז הבקשות שלו יתקבלו וכי אני רוצה כמוך שנצליח. 

אענה בנקודות.

אצילי - לא מסכים.

שרן ופיבן בהחלט היו הברקה.

את גלזר רצו פה עוד לפני העונה שעשה בנתניה.

ראיקו היה פשוט בושה וחרפה עונה קודם - התייאשו ממנו בצדק. ולא זכור לי שהוא היה אדיר אצל איביץ'.

יוני - ראה ערך גלזר.

מנספורד הביא אחלה זרים כבר בתחילת הקיץ.

לגבי החלק המודגש התייחסתי כבר.

אין לי ספק שבמידה ואיביץ' יחתום במכבי זה יהיה תחת הבטחות כלשהן, מה מהן ימומש? אני לא בטוח.

היינו כבר בסרט הזה עם יוקאנוביץ' (לפחות לפי הדברים שהוא אמר).

2 דקות לפני, turgi said:

ראיקו היה פשוט בושה וחרפה עונה קודם - התייאשו ממנו בצדק. ולא זכור לי שהוא היה אדיר אצל איביץ'.

ראייקו היה ההגנה באותה עונה, כל משחק נתן הצלה פסיכית

עד עכשיו לא מבין איך הוא לקח את הכדור של בניון ומנע שוויון

סורי לא להביא את איביץ בטענה שעוד שנתיים שוב נצטרך לפתור בעיות זה פינוק.

בעולם מושלם אני גם מעדיף את מודל המנהל הספורטיבי אבל זה לא משהו שנוכל לעשות מעכשיו לעכשיו ואני חושב שהתלות באיש מקצוע טוב עם תכונות ספציפיות שם היא הרבה יותר משמעותית. לא כל יום ג'ורדי. מה גם שברק יצחקי שם ונראה שנותנים לו את הצ'אנס בינתיים.

נשארנו עם אופציית המאמן- אני באמת לא יכול לחשוב על מאמן שגם יכנס לעניינים מהר וגם אפשר להעריך שיצליח פה יותר מרוב מוחלט מהמאמנים שהם לא איביץ' שנביא. נוסיף לזה שהוא כבר הצליח למלא חלל מקצועי מעבר לאימון בעבר, זה ממש נו בריינר.

איביץ מאמן מעולה, איביץ מכיר היטב את הבעיות במועדון ואיביץ הוא מהמעטים שיכולים להגיע בלי שכר לימוד. אין בנמצא טוב מאיביץ למכבי כרגע.

אם בעתיד מכבי תרצה לחזור למודל הקודם, שתתכבד לעשות זאת לפחות חצי שנה לפני שבונים את הסגל.

2 דקות לפני, הילד בן 30 said:

בעולם מושלם אני גם מעדיף את מודל המנהל הספורטיבי אבל זה לא משהו שנוכל לעשות מעכשיו לעכשיו ואני חושב שהתלות באיש מקצוע טוב עם תכונות ספציפיות שם היא הרבה יותר משמעותית. לא כל יום ג'ורדי. מה גם שברק יצחקי שם ונראה שנותנים לו את הצ'אנס בינתיים.

נשארנו עם אופציית המאמן- אני באמת לא יכול לחשוב על מאמן שגם יכנס לעניינים מהר וגם אפשר להעריך שיצליח פה יותר מרוב מוחלט מהמאמנים שהם לא איביץ' שנביא. נוסיף לזה שהוא כבר הצליח למלא חלל מקצועי מעבר לאימון בעבר, זה ממש נו בריינר.

איביץ מאמן מעולה, איביץ מכיר היטב את הבעיות במועדון ואיביץ הוא מהמעטים שיכולים להגיע בלי שכר לימוד. אין בנמצא טוב מאיביץ למכבי כרגע.

אם בעתיד מכבי תרצה לחזור למודל הקודם, שתתכבד לעשות זאת לפחות חצי שנה לפני שבונים את הסגל.

לא זה מה שטענתי.

אני חושב שאיביץ' לבד לא יפתור את הבעיות. גם לא לשנתיים.

ואני חושב שאיביץ' יודע (ויכול להיות גם אמר את זה לעיתונים) בעצמו.

9 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אם אני יכול להביא את איביץ' עכשיו או מנהל מקצועי עכשיו שיביא מאמן בעצמו, מה שאכן יקח לו זמן ואנחנו לא יודעים מה הוא שווה והכל - אני בוחר באופציה ב', אפילו שזה אומר שבסבירות גבוהה אנחנו מוותרים על העונה הזו (מאחר ומראש העונה הזו על פי תהום, זה לא כזה הימור).אנחנו צריכים להיות מוטרדים משנה הבאה (וזו שאחריה, וזו שאחריה) יותר מהשנה הזו. אי אפשר להתקדם בלי להסתכן.

6 דקות לפני, turgi said:

לא זה מה שטענתי.

אני חושב שאיביץ' לבד לא יפתור את הבעיות. גם לא לשנתיים.

ואני חושב שאיביץ' יודע (ויכול להיות גם אמר את זה לעיתונים) בעצמו.

דווקא לטווח הקצר אני חושב שהוא יכול לפתור את הבעיות (אני מכיר מעט מאוד כאלה בטווח הקצר), ואם הוא לא יכול, אז על אחת כמה וכמה - שלא יביאו אותו, וישקיעו במערכת מקצועית מסודרת.

39 דקות לפני, turgi said:

אענה בנקודות.

אצילי - לא מסכים.

שרן ופיבן בהחלט היו הברקה.

את גלזר רצו פה עוד לפני העונה שעשה בנתניה.

יוני - ראה ערך גלזר.

מנספורד הביא אחלה זרים כבר בתחילת הקיץ.

לגבי החלק המודגש התייחסתי כבר.

אין לי ספק שבמידה ואיביץ' יחתום במכבי זה יהיה תחת הבטחות כלשהן, מה מהן ימומש? אני לא בטוח.

היינו כבר בסרט הזה עם יוקאנוביץ' (לפחות לפי הדברים שהוא אמר).

מה הסנריו האידיאלי עבורך? מבחינת מאמן, מנהל מקצועי ומה שבניהם? 

5 דקות לפני, המכבייה said:

מה הסנריו האידיאלי עבורך? מבחינת מאמן, מנהל מקצועי ומה שבניהם? 

מינוי מנכל.

מינוי מנהל מקצועי (או אם מישהו מאמין ביצחקי - לתת לו לעשות את התפקיד הזה באמת).

מינוי מאמן.

26 דקות לפני, turgi said:

מינוי מנכל.

מינוי מנהל מקצועי (או אם מישהו מאמין ביצחקי - לתת לו לעשות את התפקיד הזה באמת).

מינוי מאמן.

מנהל מקצועי, לגמרי(לא שולל את ברק, כמוך). למה חשוב כל כך מנכל אם שרון מכסה את התחומים האחרים וכנראה בהצלחה וביחד עם מנהל מקצועי באמת עם שיניים שיעשה את השאר? 

ומבחינת לוז השנה, מוותרים? כי אתה מתאר פה מהלך של חודשים. 

אנחנו קצת שבויים בתאוריית ג'ורדי, אבל אין ג'ורדים בעולם, לא עבור קבוצה ישראלית. אצולת הכדורגל שמקבל הזדמנות מטייקון קנדי עוד לפני שהוא המריא. 

יש לליברפול מנהל ספורטיבי מאד מוערך אבל אלמוני יחסית לקהל הרחב. הוא יכול לקבוע עובדות לקלופ? לפטר את קלופ? אלברמן יכול לעשות את זה עבור בכר? או פפ? או סימאונה? ברדה את רוני לוי? 

51 דקות לפני, המכבייה said:

אנחנו קצת שבויים בתאוריית ג'ורדי, אבל אין ג'ורדים בעולם, לא עבור קבוצה ישראלית. אצולת הכדורגל שמקבל הזדמנות מטייקון קנדי עוד לפני שהוא המריא. 

יש לליברפול מנהל ספורטיבי מאד מוערך אבל אלמוני יחסית לקהל הרחב. הוא יכול לקבוע עובדות לקלופ? לפטר את קלופ? אלברמן יכול לעשות את זה עבור בכר? או פפ? או סימאונה? ברדה את רוני לוי? 

אכן אין הרבה ג'ורדים בעולם. בהרבה מועדונים יש מאמן שהוא האוטוריטה המקצועית גם באימון גם בקביעת הסגל הרבה פעמים גם במעבר מקבוצת הנוער לבוגרת.

הסיטואציה של מכבי היא ייחודית יחסית מכמה סיבות- 1. כשאין מנהל מקצועי הדמות היחידה שמעל המאמן במערכת היא מיטשף 2.אין בישראל מאמנים. תרצה מאמן תצטרך למצוא אחד מחוץ לישראל, 3. אנחנו עדיין לא מועדון עם מסורת וכללי עבודה רגילים. כשג'ורדי הגיע המועדון פרח מקצועית בכל ההיבטים- מאימון, דרך תזונה, פזיולוגיה, אימוני כושר, סקאוטינג, מתחם אימונים. זה גדול מדי לתפקיד של מאמן. כשג'ורדי הלך התחלנו לאבד את הנורמות האלה בהדרגה.
לכן, למכבי נכון שתהיה דמות כזאת. וכן, הבעיה היא שקשה יהיה למצוא. ולכן, אני תומך באיביץ'. תן לי שנתיים איתו בהן הוא ימלא חלק לא מבוטל מהחללים שנוצרו. ולאט לאט או שנבנה את יצחקי או שנביא דמות אחרת במקומו.

לפני2 שעות , חומץ בלסמי said:

אם אני יכול להביא את איביץ' עכשיו או מנהל מקצועי עכשיו שיביא מאמן בעצמו, מה שאכן יקח לו זמן ואנחנו לא יודעים מה הוא שווה והכל - אני בוחר באופציה ב', אפילו שזה אומר שבסבירות גבוהה אנחנו מוותרים על העונה הזו (מאחר ומראש העונה הזו על פי תהום, זה לא כזה הימור).אנחנו צריכים להיות מוטרדים משנה הבאה (וזו שאחריה, וזו שאחריה) יותר מהשנה הזו. אי אפשר להתקדם בלי להסתכן.

דווקא לטווח הקצר אני חושב שהוא יכול לפתור את הבעיות (אני מכיר מעט מאוד כאלה בטווח הקצר), ואם הוא לא יכול, אז על אחת כמה וכמה - שלא יביאו אותו, וישקיעו במערכת מקצועית מסודרת.

כן אבל המודל הזה דורש בהכרח להקריב את העונה הנוכחית ובסבירות לא נמוכה גם את הבאה.

תייצב קצת את המערכת, את הסגל, תחזיר סטנדרטים ותיערך מראש (ואני מתכוון בערך שנה מראש) לשינוי ארגוני.

לפני2 שעות , המכבייה said:

מנהל מקצועי, לגמרי(לא שולל את ברק, כמוך). למה חשוב כל כך מנכל אם שרון מכסה את התחומים האחרים וכנראה בהצלחה וביחד עם מנהל מקצועי באמת עם שיניים שיעשה את השאר? 

ומבחינת לוז השנה, מוותרים? כי אתה מתאר פה מהלך של חודשים. 

אני לא יכול להביע דעה על התפקוד המקצועי של שרון תמם כי אני לא יודע מה היא עושה.

אני מניח שהיא לא עושה מו"מ עם שחקנים.

אני מניח שהיא לא מורשית חתימה במועדון, אותו דבר יצחקי.

צריך מנהל בשטח, הכתבים שאוהדים מכבי מתעקשים שהמצב היה דומה גם בימי ג'ורדי, ביין ומנספורד. קשה לי להאמין שזה נכון.

העונה? שאלה קשה. לא הייתי ממשיך עם יצחקי כמאמן זה בטוח. 

לפני1 שעה , המכבייה said:

כל הדוגמאות שנתת פה לא דומות לדעתי.

עזוב רגע את אנגליה וספרד.

המנהל המקצועי של חיפה הוא יענקלה שחר, הוא יכול לקבוע עובדות לבכר ולפטר אותו .

המנהלת המקצועית של בש היא אלונה ברקת והיא יכולה לזרוק את רוני לוי תוך שנייה.

לגבי ג'ורדי - הוא אכן היה מתאים (לפחות בארבע השנים הראשונות) ברמה משוגעת.

אבל זה לא אומר שאם זה לא ג'ורדי זה לא יעבוד. יש מספיק אנשי מקצוע בעולם שמכבי תקרוץ להם.

לא רק ג'ורדי יצא ממכבי עם רזומה עשיר, כמעט כל איש מקצוע זר שהיה במכבי בעשור האחרון המשיך לקריירה יפה.

לפני9 שעות , קובי השועל said:

לא מאמין בקדנציה שניה למאמן. בדרך כלל זה לא מצליח. ביחוד שלטעמי הסגל רחוק מאוד ממה שהוא היה רוצה.

לפני9 שעות , BODIROGA10 said:

פיני גרשון לקח גביע אירופה ב-2001, פרש,

וחזר ב-2004, לקח שנתיים ברצף את היורוליג

שלמה שרף לקח דאבל בקדנציה ה-2 שלו בחיפה ;)

שועליקו פוגע שוב!

ולאדן איביץ' הודיע למכבי תל אביב: "לא אגיע"
אחרי כמה ימים של מחשבה, בישר המאמן הסרבי לראשי המועדון שהחליט לוותר על ההצעה לחזור לעמדת המאמן מסיבות משפחתיות. במועדון יאיצו את החיפושים אחרי מאמן אחר, ברק יצחקי צפוי להמשיך כמאמן זמני מול הלסינקי בחמישי (19:45, ספורט2) ובדרבי ביום ראשון

https://sports.walla.co.il/item/3468840