Jump to content

מי המאמן הבא?

forza

Recommended Posts

1 דקה לפני, Kimhistan said:

הסגל הזה שווה מאבק אליפות-אף אחד לא ישכנע אותי אחרת.

במועדון עם ניהול ספורטיבי בריא אנחנו עם סגל כזה מקום ראשון.

אולי עוד קשר אמצע דומיננטי וכנף שמאל עם מספרים אבל בגדול מסכים

8 דקות לפני, Keano said:

אולי עוד קשר אמצע דומיננטי וכנף שמאל עם מספרים אבל בגדול מסכים

סלח לי אבל עם הגנה כמו שלנו לא זוכים באליפות. יש ירידה חדה בכושר של המגנים, הרננדס חלש מאוד, נחמיאס לפי דעתי יכול להיות אחלה בלם אבל הוא חייב לידו בלם זר דומיננטי. גם הקישור שלנו שפעם היה הנקודה החזקה שלנו מאוד נחלש. תזכרו איך פעם כל משחק גדול היינו עולים עם אמצע רצחני והורגים את הקבוצות. 

לא חושב שאפשר בכלל לדבר במונחים של "אשמה" של השחקנים. יכול להיות ששחקן כזה או אחר יכול להוציא מעצמו יותר, אבל ככלל - השחקנים במכבי נמצאים בסיטואציה בה אי אפשר להצטיין בה, אי אפשר להתקדם בה וקשה מאוד לתקן אותה כפי שהיא. הרי:

- מכבי מאומנת באופן סאב-אופטימלי במשך יותר משנה. (ובשנה האחרונה זה בלשון המעטה).

- דווקא בגלל איביץ' והשליטה שלו במועדון, נוצר במועדון מבנה מקצועי שמהרבה בחינות מנוגד לזה שהיה פה בזמן שקרויף היה בעמדת הניהול המקצועי. הברדק שנוצר אחרי כן הוא לא מעט תולדה של הדבר הזה, בפרט אחרי שדוניס נכשל וואן לובן השתלט בפועל על המועדון.

- שחקני הרכב בכירים רבים מידי עזבו בזמן קצר מידי. אפשר לטעון בצדק מסויים, שניתן וצריך היה להתמודד עם זה טוב יותר. למרות זאת, הפער בין מה שנעשה לבין מה שאפשר היה לעשות הוא קטן מכפי שנדמה. (במאמר מוסגר אומר שוב - בעיני מכבי הייתה צריכה ללכת על קונספט אחר לגמרי בקיץ, אבל זה כבר אבוד).

- כרגע, מכבי מאומנת ע"י מישהו שבעיקר מנסה להשאיר את הסירה צפה. צריך לומר שהוא עושה עבודה לא רעה לאור נתוני הפתיחה שלו, לרבות הנסיון שלו כמאמן.

בתוך מערכת שנמצאת במצב הנ"ל, ציפייה ששחקנים ישחקו טוב מהותית מלפני חודש וחצי היא לא ריאלית.

ומשהו נוסף - מכבי נמצאת במצב לא טוב, זה לא סוד. אבל לומר על המצב פה שהוא "פארסה מוחלטת" או דברים דומים זו הפרזה. גדולה. מה שקורה בבית"ר, למשל, זו פארסה. במכבי זו תקופה לא טובה שנובעת מכמה החלטות לא מוצלחות. מבאס, ולא נעים, ובהשוואה ללמצב לפני שנתיים בעיניים של אוהד זה נראה כמו שמיים וארץ, אבל זה לא.

2 דקות לפני, wddani said:

סלח לי אבל עם הגנה כמו שלנו לא זוכים באליפות. יש ירידה חדה בכושר של המגנים, הרננדס חלש מאוד, נחמיאס לפי דעתי יכול להיות אחלה בלם אבל הוא חייב לידו בלם זר דומיננטי. גם הקישור שלנו שפעם היה הנקודה החזקה שלנו מאוד נחלש. תזכרו איך פעם כל משחק גדול היינו עולים עם אמצע רצחני והורגים את הקבוצות. 

הגנה זה על צוות האימון, יש מספיק איכות שם.

לגבי האמצע - אמרתי שאולי חסר איזה קשר דומיננטי ביחד עם גלזר וגולסה, אולי עידו שחר אם היו נותנים לו צ'אנס היה יכול להיות כזה

לפני2 שעות , חומץ בלסמי said:

ומשהו נוסף - מכבי נמצאת במצב לא טוב, זה לא סוד. אבל לומר על המצב פה שהוא "פארסה מוחלטת" או דברים דומים זו הפרזה. גדולה. מה שקורה בבית"ר, למשל, זו פארסה. במכבי זו תקופה לא טובה שנובעת מכמה החלטות לא מוצלחות. מבאס, ולא נעים, ובהשוואה ללמצב לפני שנתיים בעיניים של אוהד זה נראה כמו שמיים וארץ, אבל זה לא.

עצם זה השווית בכלל בין בעלים נוכל שיושב במעצר למכבי, מראה כמה המצב הוא פארסה.

אם לא היה בעלים ולא היה תקציב ענק אני מבטיח לך שאף אחד לא היה צועק פארסה.

לפני3 שעות , Kimhistan said:

איזה שטויות אתה מדבר

ההבדל בין קבוצה מצליחה לקבוצה כושלת זה ניהול מקצועי, אימון ופסיכולוגיה וכמו בכל ספורט גם קצת מזל.

צ׳לסי של למפארד לא עולה לטופ 4.

אותה צ׳לסי של טוכל לוקחת ליגת אלופות.

הכל זה אימון חביבי.

ולמכבי יש סגל מאוד גמיש שיכול לשחק בכמה מערכים.

אתה מדבר איתי על מסלול כמו ליגת האלופות

אני מדבר על כדורגל פשוט שאם לא יודעים אותו משחקים גרוע כמו שנראינו.

שחקן כמו נחמיאס לא למד לא להוריד תראש בכדור קרן? למה אני יודע את זה והוא לא? זה המקצוע שלו!

מאמן יבוא יגיד לו אז הוא יעשה? זה בשורשים השחקנים שלנו פשוט לא לרמה נקודה

חבל מאוד שלא ניצלנו את פגרת 3 השבועות שבאה לנו כמו כפפה ליד(ונצחון שהיינו חייבים להביא בדרבי) כדאי להחתים מאמן ולהפוך את הקערה על פיה

כל פעם בשנתים האחרונות שזה תלוי בנו אנחנו מחרבנים את הצ'אנס

55 דקות לפני, Davidna said:

למה לא? באימון גם אמורים לעבוד ולשפר פעולות טכניות, לא רק לעשות משחקונים וכושר.

19 דקות לפני, מכביסט לעד said:

תכלס איביץ׳ הציל לעצמו את הקריירה עם הסירוב. אפילו הוא לא היה מצליח במצב הנוכחי.

אליפות הוא לא היה מביא. אבל הופך אותם לקבוצת כדורגל נורמלית שאולי עם חיזוק מתאים היינו לוקחים בעונה הבאה. 

לפני14 שעות , Davidna said:

אתה מדבר איתי על מסלול כמו ליגת האלופות

אני מדבר על כדורגל פשוט שאם לא יודעים אותו משחקים גרוע כמו שנראינו.

שחקן כמו נחמיאס לא למד לא להוריד תראש בכדור קרן? למה אני יודע את זה והוא לא? זה המקצוע שלו!

נו בחייאת. עניתי לך על זה כבר. אתה רוצה עשרות דוגמאות על מאמן ששיפר קבוצה והרגלים? שרן, זיו, עטר, יצחקי, אלברמן שרדו מאמנים גרועים ועשו איתנו שושלות. תחפור בשירשורים מ2011, קבל פורפורציה כמה אתה לא בכיוון. 

36 דקות לפני, מכביסט לעד said:

תכלס איביץ׳ הציל לעצמו את הקריירה עם הסירוב. אפילו הוא לא היה מצליח במצב הנוכחי.

זה לא נכון. איביץ לא הגיע לסגל טוב במיוחד על הנייר. הוא הפך אותם לכאלה והוא לא סירב הפעם בגלל איכות הסגל הנוכחי(מה שאני יודע). זה כל העניין במאמן טוב שמשפר. הוא פשוט משפר יכולות. והוא היה הימור הרבה יותר עבור מכבי מאשר הפוך. הרבה יותר. 

16 דקות לפני, המכבייה said:

זה לא נכון. איביץ לא הגיע לסגל טוב במיוחד על הנייר. הוא הפך אותם לכאלה והוא לא סירב הפעם בגלל איכות הסגל הנוכחי(מה שאני יודע). זה כל העניין במאמן טוב שמשפר. הוא פשוט משפר יכולות. והוא היה הימור הרבה יותר עבור מכבי מאשר הפוך. הרבה יותר. 

איך בדיוק הוא היה הימור עבור מכבי? האופציה האחרת כפי שאתה רואה היא להישאר מעל חודש ללא מאמן ולהמשיך להתבזות. 

לעומת זאת לחזור אחורה בקריירה בידיעה שהסגל נחלש מאוד, הסיכוי לכישלון גדל וגם אם בנס תשיג הצלחה זה לא יקדם אותך יותר ממה שהתקדמת עד עכשיו כי עוד אליפות בישראל בנוסף לשניים שיש לו, לא הייתה מזניקה לו את הקריירה פתאום.   

איביץ׳ מאמן שמשפר שחקנים, אבל יש גבול גם ליכולות שלו. איתו המצב היה נראה הרבה יותר טוב ועדיין לא מספיק. 

לפני2 שעות , turgi said:

עצם זה השווית בכלל בין בעלים נוכל שיושב במעצר למכבי, מראה כמה המצב הוא פארסה.

אם לא היה בעלים ולא היה תקציב ענק אני מבטיח לך שאף אחד לא היה צועק פארסה.

- מה שקורה בבית"ר זה טרוף. מה שקורה במכבי קרה ויקרה לכל קבוצות הכדורגל בעולם. לרבות שלנו. לנו זה נראה כמו סוף העולם, כי אנחנו אוהדים. אבל זה לא. איך האבחנה הזו מעידה על פארסה אינני יודע.

- את המשפט השני אני מבין אפילו פחות. מה אכפת לי מה היה קורה אם לא היו בעלים ואין תקציב ענק? יש בעלים ויש תקציב ענק ולאורם יש קבוצה מאכזבת (מאוד). זהו. לא יותר ולא פחות. זעקות החמאס על אובדן דרך (?) מעידות יותר על עצביהם הרופפים של הזועקים מאשר על מצב הקבוצה.

לפני11 שעות , המכבייה said:

אני עדיין לא קונה את זה שלמאמן יש השפעה כזאת גדולה כמו שאנשים חושבים פה. 

אחרת פטריק שהיה טוב עונה שעברה עד הפליאוף היה ממשיך להיות טוב. יש גבול כמה אפשר להעלים את החסרונות הקבוצה.

מוריניו שעשו ממנו מאמן על חלל לא פוגע כבר כמה שנים וזה בגלל שהוא מאמן חלש? שהקבוצות שלו חלשות? יונייטד רומא צ’לסי טוטנהאם

4 דקות לפני, Davidna said:

אחרת פטריק שהיה טוב עונה שעברה עד הפליאוף היה ממשיך להיות טוב. יש גבול כמה אפשר להעלים את החסרונות הקבוצה.

מוריניו שעשו ממנו מאמן על חלל לא פוגע כבר כמה שנים וזה בגלל שהוא מאמן חלש? שהקבוצות שלו חלשות? יונייטד רומא צ’לסי טוטנהאם

ברור שיש השפעה.

יש מאמנים יותר טובים כמו סוזה ואיביץ', יש את הסולידיים כמו פאקו ואוסקר.

כרגע אין לנו כלום.

הסגל שווה יותר בטוח.

21 דקות לפני, Davidna said:

אתה יכול לקחת את הדוגמא של קלופ שבא למועדון גמור ומאז לקח אלופות וכל עונה מסיים בטופ 2, אותו דבר טוכל. 

4 דקות לפני, Keano said:

אתה יכול לקחת את הדוגמא של קלופ שבא למועדון גמור ומאז לקח אלופות וכל עונה מסיים בטופ 2, אותו דבר טוכל. 

טוכל זו דוגמא נהדרת למאמן שבא באמצע עונה ולקח אלופות.

לגבי קלופ מבחינתי הוא עילוי והכי טוב בעולם כרגע.

8 דקות לפני, הלב_הוא_שוב_ישמח said:

טוכל זו דוגמא נהדרת למאמן שבא באמצע עונה ולקח אלופות.

לגבי קלופ מבחינתי הוא עילוי והכי טוב בעולם כרגע.

יותר מרשימה אותי העבודה שלו העונה, כי לקחת קבוצה באמצע העונה יכול לתת בוסט כמו שקרה אצלנו עם פטריק אבל לבנות מחדש בקיץ ועדיין לרוץ חזק מראה שהוא מאמן גדול. 

1 דקה לפני, Keano said:

יותר מרשימה אותי העבודה שלו העונה, כי לקחת קבוצה באמצע העונה יכול לתת בוסט כמו שקרה אצלנו עם פטריק אבל לבנות מחדש בקיץ ועדיין לרוץ חזק מראה שהוא מאמן גדול. 

אין ספק שהוא מאמן גדול.

מה שמפחיד אותי יותר מהכל זה שבניגוד לאליפויות של בש ששם היינו על הגלגל וכל הזמן הצקנו להם השנה אנחנו בכלל לא בכיוון . ברגע שאתה יורד מהגלגל לחזור אליו יכול לקחת הרבה זמן (חיפה לדוגמא)

לפני12 שעות , מכביסט לעד said:

איך בדיוק הוא היה הימור עבור מכבי? האופציה האחרת כפי שאתה רואה היא להישאר מעל חודש ללא מאמן ולהמשיך להתבזות. 

לעומת זאת לחזור אחורה בקריירה בידיעה שהסגל נחלש מאוד, הסיכוי לכישלון גדל וגם אם בנס תשיג הצלחה זה לא יקדם אותך יותר ממה שהתקדמת עד עכשיו כי עוד אליפות בישראל בנוסף לשניים שיש לו, לא הייתה מזניקה לו את הקריירה פתאום.   

איביץ׳ מאמן שמשפר שחקנים, אבל יש גבול גם ליכולות שלו. איתו המצב היה נראה הרבה יותר טוב ועדיין לא מספיק. 

אז, בזמן אמת? גוף עבודה של שנתיים ברוטו בלבד בליגה היוונית, אלמוני לחלוטין. מכבי לא היתה מסתכלת לכיוון אם ג'ק לא היה מכיר אותו. האופציה של להיות בלי מאמן בטרום עונה לא באמת קיימת.

בקשר לסירוב, הבנתי שזה ממניעים אחרים שלא קשורים לתכנון הקאריירה העתידית. שם גדול ממכבי הוא ככנראה לא יקבל עכשיו(נראה לי) וצריך להתחיל איפשהוא ולחזור להיות על הגלגל אבל זה לא רלוונטי בכל מקרה. 

עמדת המאמן אמנם חשובה,  אבל בניית הסגל וההתוויה לעתיד חשובה הרבה יותר. 

ראינו המון קבוצות שמצליחות עם מאמנים בינוניים שבסך הכל לא הפריעו לקבוצה מתפקדת לרוץ . 

בניית הסגל שלנו לא הייתה טובה בלשון המעטה.

כולנו ראינו כולנו אמרנו ובכל זאת הלכו שחקנים טובים שהיוו שלד של שנים ,

באו הרבה פחות טובים ו/ או מתאימים. 

לטעמי החזרת דן ביטון בקיץ שחקן שכבר היה אשתקד ולא ממש התאים לקבוצה,  כסמל וכמשל לבנייה הקלוקלת. 

אני רק לא מצליח להבין איך אדם כמו מיטש שלמקצוענות שלו אין בכלל עוררין,  שם את התפקיד אולי הכי חשוב מקצועית במועדון לשלל מחלקותיו, בידיים של אדם שבמהפכת ג'ורדי אחד מהדברים הבולטים שנעשו בכדי להבריא את הקבוצה היה לזרוק אותו לקפריסין.   

נשגב מבינתי..