Jump to content

מי המאמן הבא?

forza

Recommended Posts

27 דקות לפני, אלחנדרו קניג said:

אין ויכוח שמאמן הוא קריטי, לדעתי כל עוד התהליך לבחירתו מתנהל כמו מאז שבן עזב הסיכוי לפגוע באחד כזה נמוך יותר. צריך דמות מקצועית חזקה, שמתווה דרך ושמאמן גדול ככל שיהיה (והיו פה) עדיין יהיה כפוף לה. האם יצחקי מסוגל? לדעתי תיאורטית כן, בפועל הוא חלק מצוות של אנגלדיס ותמם. וכצוות הם לא הצלחה גדולה כאנדרסטייטמנט. 

ברוב הקבוצות המצליחות, המנהל המקצועי הוא עזר כנגד המאמן. גם בן היה כזה עם איביץ. ג'ורדי רק מעצם שמו הגדיר במכבי את התפקיד אחרת. אבל הוא היוצא מהכלל. למה ג'ק כל כך מעורב בנושא עכשיו(מעבר לזה שברק מאד עסוק עכשיו)? לא יודע. הייתי שמח אם זה היה חלק מהתפקידים של ברק. 

18 דקות לפני, Armagedon said:

להנחית מאמן בפגרה זה בסדר גמור, הוא צריך זמן התאקלמות, ללמוד את הסגל. ההשפעה שלו בדרבי הייתה לדעתי מינורית.

מסכים. אבל אם גם שבוע הבא הוא לא חותם זה כבר יותר מדי זמן. 

הפגרה הזאת באה לנו בדיוק בזמן, יהיה חבל אם לא ננצל אותה.

לפני2 שעות , המכבייה said:

זאת לא בעיה "גדולה" אבל זאת הקצאת משאבים לא נכונה כאשר המשאבים העתידיים ידועים למקבלי ההחלטות. דביטון וגבי חתמו ל4 שנים אגב. גבי מעולה, דביטון הוא תוספת של nice to have אבל בסיטואציה המוכחית היא לא הכרחית. האם לגלזר יש יורש 6 טבעי בסגל? לא. האם הסגל מפוצץ בשחקני כנף שיתנו ביחד! 3 גולים ו2 בישולים בעונה? כן. אלו החלטות שמנהל מקצועי בשיתוף עם המאמן שלו מקבל בידיעה מה ממתין לו בשנים הבאות. 

ביטון הוא ממש לא nice to have - הוא הראה כבר בשנה שעברה יכולות שלא היו לאף אחד אחר בסגל, ויש לו עדיין לאן להשתפר.

בניגוד לגלזר שייני יכול לשחק בתפקיד שלו ועשה את זה לא רע בשנה שעברה, אם אין ביטון, המחליף של גבי הוא ריקן שבכלל לא היה אמור לשחק השנה במכבי.

49 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מסכים. אבל אם גם שבוע הבא הוא לא חותם זה כבר יותר מדי זמן. 

הפגרה הזאת באה לנו בדיוק בזמן, יהיה חבל אם לא ננצל אותה.

בדיוק

הפגרה הזאת זה קסם בשבילנו עכשיו

28 דקות לפני, תמיר8 said:

ניהול כושל, כדורגל גרוע, הדלפות

התקבלו כמה החלטות לא טובות, והמצב עכשיו לא נעים. לא פחות ולא יותר. אין פה שום דבר חריג, ושום דבר בלתי הפיך.

20 דקות לפני, שי123 said:

ביטון הוא ממש לא nice to have - הוא הראה כבר בשנה שעברה יכולות שלא היו לאף אחד אחר בסגל, ויש לו עדיין לאן להשתפר.

בניגוד לגלזר שייני יכול לשחק בתפקיד שלו ועשה את זה לא רע בשנה שעברה, אם אין ביטון, המחליף של גבי הוא ריקן שבכלל לא היה אמור לשחק השנה במכבי.

אני חושב שגבי עדיף עליו. נכון שלא ידעו שגבי יגיע אבל ההעדפה של מכבי מבין שניהם די ברורה. קונספט הקישור שלי הוא בכלל אחר כאשר עידו שחר משלים את גלזר וגולסה. לא שמיר, וגם לא דביטון. ובוודאי שגבי ברוטציה לפניו. אחלה, שיצליח ויפתיע אותי, באמת שלא אתלונן. האם חוזה לארבע שנים כאשר יש פרוספקטים מאד מבטיחים בדרך? אני מסופק. 

10 דקות לפני, המכבייה said:

אני חושב שגבי עדיף עליו. נכון שלא ידעו שגבי יגיע אבל ההעדפה של מכבי מבין שניהם די ברורה. קונספט הקישור שלי הוא בכלל אחר כאשר עידו שחר משלים את גלזר וגולסה. לא שמיר, וגם לא דביטון. ובוודאי שגבי ברוטציה לפניו. אחלה, שיצליח ויפתיע אותי, באמת שלא אתלונן. האם חוזה לארבע שנים כאשר יש פרוספקטים מאד מבטיחים בדרך? אני מסופק. 

כמה שחקני אגף טובים יותר מגבי יש לנו כיום? 0

כרגע הוא שחקן אגף לכל דבר עם כל הרצון לראות אותו באמצע. אגב, הוא נתן משם אחלה משחקים נגד נתניה והלסינקי.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כמה שחקני אגף טובים יותר מגבי יש לנו כיום? 0

כרגע הוא שחקן אגף לכל דבר עם כל הרצון לראות אותו באמצע. אגב, הוא נתן משם אחלה משחקים נגד נתניה והלסינקי.

אני בטח בעד גבי באגף בהינתן המצב הנתון. יש כאן מצב קצת אבסורדי עם מספר 10 שכנראה לא יפתח בהרכב בשום משחק מאתגר כי הוא קצת פחות אמין מבחינת ריכוז וקשיחות. אבל זאת רק אנקדוטה בהקשר למנהל מקצועי. הצרות של מכבי גדולות יותר. 

45 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

התקבלו כמה החלטות לא טובות, והמצב עכשיו לא נעים. לא פחות ולא יותר. אין פה שום דבר חריג, ושום דבר בלתי הפיך.

ברור שהמצב בר שינוי, הקבוצה לא התפרקה ולא ירדה ליגה.

בסך הכל מאוכזב מהדרך של המועדון וההפיכה שלו ממועדון מוביל בפער לעוד קבוצה בליגה

17 דקות לפני, המכבייה said:

אני בטח בעד גבי באגף בהינתן המצב הנתון. יש כאן מצב קצת אבסורדי עם מספר 10 שכנראה לא יפתח בהרכב בשום משחק מאתגר כי הוא קצת פחות אמין מבחינת ריכוז וקשיחות. אבל זאת רק אנקדוטה בהקשר למנהל מקצועי. הצרות של מכבי גדולות יותר. 

ביטון היה אחלה נגד חיפה. לא ראיתי בעיה. 

גם עם מיכה לא תמיד היה נכון לפתוח במשחקים מסוימים, אז? 

בכל מקרה יש שחקנים כמו ריקן בעבר, שמתאימים למשחקים יותר קשוחים ויש שחקנים כמו ביטון ומיכה, שמתאימים למשחק נגד קבוצות סגורות יותר. 

אפשר לתת עוד הרבה דוגמאות כאלה גם על עמדות שונות. זה לגיטימי לגמרי.

5 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ביטון היה אחלה נגד חיפה. לא ראיתי בעיה. 

גם עם מיכה לא תמיד היה נכון לפתוח במשחקים מסוימים, אז? 

בכל מקרה יש שחקנים כמו ריקן בעבר, שמתאימים למשחקים יותר קשוחים ויש שחקנים כמו ביטון ומיכה, שמתאימים למשחק נגד קבוצות סגורות יותר. 

אפשר לתת עוד הרבה דוגמאות כאלה גם על עמדות שונות. זה לגיטימי לגמרי.

בעיני אין שום קשר בין מיכה לביטון. מיכה גדל לתוך מנטליות קשוחה ואף פעם לא נאלצנו להחביא אותו. שיחק בעשרות משחקי עונה, עשרות דרבים, משחקי בתים ועליות. והוא כן נתן תוצרת קבועה מהאגף. בכל מקרה, אני לא אנטי ביטון והוא רק אנקדוטה. אכן היה בסדר נגד חיפה ומקווה שימשיך להיות אחלה. 

4 דקות לפני, המכבייה said:

בעיני אין שום קשר בין מיכה לביטון. מיכה גדל לתוך מנטליות קשוחה ואף פעם לא נאלצנו להחביא אותו. שיחק בעשרות משחקי עונה, עשרות דרבים, משחקי בתים ועליות. והוא כן נתן תוצרת קבועה מהאגף. בכל מקרה, אני לא אנטי ביטון והוא רק אנקדוטה. אכן היה בסדר נגד חיפה ומקווה שימשיך להיות אחלה. 

כשמיכה שיחק כאן היו הרבה שדיברו על כמה הוא לא מנהיג. בלא מעט משחקי עונה הוא ישב בספסל/שיחק באגף. גם לו היו לא מעט עונות חלשות (האחרונה שלו הייתה ממש רעה).

ביטון שיחק העונה במשחק עלייה, פתח בשני משחקים באירופה ונגד חיפה וב״ש. בחלק מהמשחקים היה טוב (פ״ת, חיפה והארמנים) ובחלק פחות כמו כל הקבוצה. נראה אותו עם המאמן החדש.

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כשמיכה שיחק כאן היו הרבה שדיברו על כמה הוא לא מנהיג. בלא מעט משחקי עונה הוא ישב בספסל/שיחק באגף. גם לו היו לא מעט עונות חלשות (האחרונה שלו הייתה ממש רעה).

ביטון שיחק העונה במשחק עלייה, פתח בשני משחקים באירופה ונגד חיפה וב״ש. בחלק מהמשחקים היה טוב (פ״ת, חיפה והארמנים) ובחלק פחות כמו כל הקבוצה. נראה אותו עם המאמן החדש.

אין לי מושג מי דיבר. מיכה אחד המוסרים הדגולים בתולדות מכבי והליגה בכלל(הוא שיחק באגף כי הוא היה שחקן אגף עד איביץ). 

5 דקות לפני, המכבייה said:

אין לי מושג מי דיבר. מיכה אחד המוסרים הדגולים בתולדות מכבי והליגה בכלל(הוא שיחק באגף כי הוא היה שחקן אגף עד איביץ). 

הדיבור הכללי בקהל היה שמיכה לא מנהיג ולא מעט פעמים הוא חטף על זה. צחקו כשהוא היה עם סרט הקפטן. אין קשר לזה שהוא היה המוסר הכי גדול בעשור הקודם. 

הוא שיחק באגף כי המאמנים שהיו כאן חשבו שהוא לא מספיק פיזי כדי לשחק באמצע. איביץ׳ העביר אותו לשם והפך אותו לשחקן העונה.

10 דקות לפני, מכביסט לעד said:

הדיבור הכללי בקהל היה שמיכה לא מנהיג ולא מעט פעמים הוא חטף על זה. צחקו כשהוא היה עם סרט הקפטן. אין קשר לזה שהוא היה המוסר הכי גדול בעשור הקודם. 

הוא שיחק באגף כי המאמנים שהיו כאן חשבו שהוא לא מספיק פיזי כדי לשחק באמצע. איביץ׳ העביר אותו לשם והפך אותו לשחקן העונה.

הוא הביא פרנסה למכבי באופן קבוע. המנהיגות לא הטרידה אותי, מכבי היתה מפוצצת במנהיגים טבעיים והוא היה אחלה סיידקיק. הוא שיחק באגף כי הביא תועלת ומספרים משם. נהדר שמספר 10 במהותו, שוחה מעולה באגף. זה לא מובן מאליו. איל למשל, היה מתקשה שם. 

7 דקות לפני, המכבייה said:

הוא הביא פרנסה למכבי באופן קבוע. המנהיגות לא הטרידה אותי, מכבי היתה מפוצצת במנהיגים טבעיים והוא היה אחלה סיידקיק. הוא שיחק באגף כי הביא תועלת ומספרים משם. נהדר שמספר 10 במהותו, שוחה מעולה באגף. זה לא מובן מאליו. איל למשל, היה מתקשה שם. 

מסכים לגמרי. לא באתי להוריד ממיכה. 

בסך הכל אמרתי שיש שחקנים בסגנון שלו ושל ביטון שפחות מתאימים למשחקים כאלה ואחרים כתוצאה מהתאמה טקטית. 

קח עוד דוגמא, שרי לא פתח נגד פראג בניצחון של חיפה למרות שהוא אחד המוכשרים שלהם כי בכר רצה קישור עבה יותר. זה לא אומר שהוא לא מתאים לחיפה.