Jump to content

נושא מעקב אחר עונשי בתי הדין של ההתאחדות 21/22

Krishi

Recommended Posts

אני לגמרי עם סויר בקטע הזה, לא יקרה כלום, אף אחד לא יעשה שום דבר, הנהלת מכבי תמשיך לרדוף אחרי האוהדים, בתי הדין וההתאחדות ימשיכו לזיין אותנו. הפורום במקרה הזה זה נטו להוצאת אגרסיות, שום דבר מעבר לזה לא יצא הרי

16 דקות לפני, Krishi said:

מן הסתם אם המועדון לא יעמוד בתקנון ההתאחדות יכולה להטיל עונשים כבדים עד להוצאת הקבוצה מהליגה. 

כמובן תיארתי לעצמי שמדובר על דברים מרחיקי לכת כאלה אבל יש פה טיעון משפטי לבית דין אזרחי כי מדובר פה על עונשים לקהל שלא היה מעורב בזה בכלל.

אם איזה מנוי בבימה יזרוק כיסא על שחקן, כל המנויים ששולמו מראש ישללו ע"י איגוד השחקנים או שקר כלשהו? אין חיה כזו באף מקום, מיד יקבלו תביעות. זה קיים רק בכדורגל שאני מזכיר שמדובר בבית דין פנימי ואין לו באמת סמכות על שום דבר אזרחי.

אולי כדאי לבדוק כי זה יכול לעמוד לטובתנו. לא ברור אם זה חוקי בכלל הסגירות יציעים האלה והמניעה של כניסת אוהדים (גם אם נניח מכבי חתמה מראש על משהו כזה שהיא מסכימה. יש דבר כזה סעיפים לא חוקיים גם בחוזה), פשוט עד עכשיו אף קבוצה לא יצאה ראש ולא התעסקה עם זה מול ההתאחדות נגד הדברים האלה. תמיד יש תקדימים.

ולא דיברנו על זה שכל ה-5000 איש יכולים גם לתבוע את ההתאחדות על דבר כזה, גם אם זה מופיע באותיות קטנות בפלסטיק של המנוי.

שורה תחתונה, השאלה אם כשמגיעים לשורש העניין ולמאבקים משפטיים ההתאחדות תתקפל. כמו שאמרתי, אף קהל ואף מועדון לא הלך עם הקו הזה אף פעם

מכבי תל אביבהעונש שהשית היום בית הדין המשמעתי על מכבי תל אביב הוא עונש חסר כל פרופורציות בחומרתו ומנותק מהמציאות. נדמה שהתשתית לענישה נבנתה בחודשים האחרונים בהעמדות לדין, בערעורים, דיונים נוספים ותקדימים על חשבונה של מכבי תל אביב בלבד. קשה להתעלם מתחושת האפליה שאופפת רדיפה זו. הענישה הקיצונית גולשת לעונת המשחקים הבאה תוך התעלמות מציבור אנשים בלתי ידוע ותוך שהיא פוגעת בצורה קשה בספורטיביות. 
מאכזב מאוד לגלות (ולא בפעם הראשונה) שבהחלטתו בוחר בית הדין שלא להעניק רוח גבית דווקא למועדון אשר פועל באינטנסיביות, ללא מורא ומשוא פנים, והוצאותיו חסרות תקדים נגד אוהדיו המתפרעים. מועדון הכדורגל מכבי ת"א יערער על החלטה זו, בד בבד הוא מגנה התנהגות קיצונית של אוהדיו ויפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו למגר תופעות פסולות.

Just now, yellow_blood said:

כמובן תיארתי לעצמי שמדובר על דברים מרחיקי לכת כאלה אבל יש פה טיעון משפטי לבית דין אזרחי כי מדובר פה על עונשים לקהל שלא היה מעורב בזה בכלל.

אם איזה מנוי בבימה יזרוק כיסא על שחקן, כל המנויים ששולמו מראש ישללו ע"י איגוד השחקנים או שקר כלשהו? אין חיה כזו באף מקום, מיד יקבלו תביעות. זה קיים רק בכדורגל שאני מזכיר שמדובר בבית דין פנימי ואין לו באמת סמכות על שום דבר אזרחי.

אולי כדאי לבדוק כי זה יכול לעמוד לטובתנו. לא ברור אם זה חוקי בכלל הסגירות יציעים האלה והמניעה של כניסת אוהדים (גם אם נניח מכבי חתמה מראש על משהו כזה שהיא מסכימה. יש דבר כזה סעיפים לא חוקיים גם בחוזה), פשוט עד עכשיו אף קבוצה לא יצאה ראש ולא התעסקה עם זה מול ההתאחדות נגד הדברים האלה. תמיד יש תקדימים.

ולא דיברנו על זה שכל ה-5000 איש יכולים גם לתבוע את ההתאחדות על דבר כזה, גם אם זה מופיע באותיות קטנות בפלסטיק של המנוי

בתי הדין האזרחיים לא נוטים להתערב במוסדים שיפוטיים ובתקנון של ארגונים ואגודות למיניהם אלא במקרים חריגים ביותר כמו משהו שהוא לא חוקי בעליל או עבירה על התהליך השיפוטי עצמו (כמו למשל במקרה של ראייקו שלא ניתן לו ייצוג הולם שזה לא קשור לכדורגל אלא פשוט להליך שיפוטי תקין). כך שקשה לי לראות בית משפט שמתערב בזה. כמובן אני לא שולל על הסף אבל הסיכוי נמוך ביותר

3 דקות לפני, ohad maccabi said:

מכבי תל אביבהעונש שהשית היום בית הדין המשמעתי על מכבי תל אביב הוא עונש חסר כל פרופורציות בחומרתו ומנותק מהמציאות. נדמה שהתשתית לענישה נבנתה בחודשים האחרונים בהעמדות לדין, בערעורים, דיונים נוספים ותקדימים על חשבונה של מכבי תל אביב בלבד. קשה להתעלם מתחושת האפליה שאופפת רדיפה זו. הענישה הקיצונית גולשת לעונת המשחקים הבאה תוך התעלמות מציבור אנשים בלתי ידוע ותוך שהיא פוגעת בצורה קשה בספורטיביות. 
מאכזב מאוד לגלות (ולא בפעם הראשונה) שבהחלטתו בוחר בית הדין שלא להעניק רוח גבית דווקא למועדון אשר פועל באינטנסיביות, ללא מורא ומשוא פנים, והוצאותיו חסרות תקדים נגד אוהדיו המתפרעים. מועדון הכדורגל מכבי ת"א יערער על החלטה זו, בד בבד הוא מגנה התנהגות קיצונית של אוהדיו ויפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו למגר תופעות פסולות.

כרגיל מה שמכבי לוקחים בעיקר מכל הסיפור הזה זה שצריך לרדוף עוד יותר את האוהדים שלהם

1 דקה לפני, Ranen said:

מה עושים עם 5000 מנויים של 11 במשחקים שנותרו?

יצטרכו לקנות מחדש כרטיסים לאיפה שאפשר

2 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

כולם מלינים על העונשים הכבדים, אבל מי אשם שמכבי כל שבוע בבית הדין? רק קומץ אוהדים מגעילים שגם אחראים לזריקת חפצים ולהפסקות המשחק.

מי שאשם זה רשף שמעמיד אותנו לדין על כל שטות, ומכבי שמשתפת פעולה עם התקנון הזה וכל הפיאסקו. בטח כשהיא רואה פעם אחר פעם שגם נסיונות שלה לפעול נגד התופעה לא נלקחים בחשבון בגזרי הדין. פשוט שמים עליהם זין. ואיכשהו המסקנה שלהם כל פעם זה להחמיר עם הפעולות נגד האוהדים במקום להילחם בהתאחדות

1 דקה לפני, Krishi said:

בתי הדין האזרחיים לא נוטים להתערב במוסדים שיפוטיים ובתקנון של ארגונים ואגודות למיניהם אלא במקרים חריגים ביותר כמו משהו שהוא לא חוקי בעליל או עבירה על התהליך השיפוטי עצמו (כמו למשל במקרה של ראייקו שלא ניתן לו ייצוג הולם שזה לא קשור לכדורגל אלא פשוט להליך שיפוטי תקין). כך שקשה לי לראות בית משפט שמתערב בזה. כמובן אני לא שולל על הסף אבל הסיכוי נמוך ביותר

מה זאת אומרת נוטים לא להתערב?

קניתי מנוי, שילמתי כסף ולא נותנים לי להיכנס אז אני תובע את מי שהחליט על זה? יתעלמו מתביעות? אגדה אורבנית, אף אחד פשוט לא ניסה. זה עושק צרכנים לכל דבר ועניין, במה זה שונה מתיאטרון, קולנוע או כל עסקה אחרת?

2 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

כולם מלינים על העונשים הכבדים, אבל מי אשם שמכבי כל שבוע בבית הדין? רק קומץ אוהדים מגעילים שגם אחראים לזריקת חפצים ולהפסקות המשחק.

נו מה אתה רוצה אני לא מבין???????

ההנהלה תופסת אותם בעזרת הטכנולוגיה, מאתרת את האנשים, שוללת מנויים, מרחיקה - מה עוד צריך לעשות לא הבנתי?

ההתאחדות והכדורגל הישראלי לא הפנימו שבלי אוהדים אין כדורגל, תקופת הקורונה לא לימדה אותם את זה?

הגיע הזמן לעשות לזה סוף, ללכת להפגין בבית של השופט שהחליט את ההחלטה וכמובן על החלאה רשף.

1 דקה לפני, Krishi said:

מי שאשם זה רשף שמעמיד אותנו לדין על כל שטות, ומכבי שמשתפת פעולה עם התקנון הזה וכל הפיאסקו. בטח כשהיא רואה פעם אחר פעם שגם נסיונות שלה לפעול נגד התופעה לא נלקחים בחשבון בגזרי הדין. פשוט שמים עליהם זין. ואיכשהו המסקנה שלהם כל פעם זה להחמיר עם הפעולות נגד האוהדים במקום להילחם בהתאחדות

לא מסכים. לזריקת חפצים והפסקות משחק אני לא קורא " כל שטות" והמועדון צריך להמשיך להילחם בפורעים.

במכבי תל אביב, שתערער על העונש הזה, הוציאו תגובה חריפה ומסרו: "העונש שהשית היום בית הדין המשמעתי על מכבי תל אביב הוא עונש חסר כל פרופורציות בחומרתו ומנותק מהמציאות. נדמה שהתשתית לענישה נבנתה בחודשים האחרונים בהעמדות לדין, בערעורים, דיונים נוספים ותקדימים על חשבונה של מכבי תל אביב בלבד. קשה להתעלם מתחושת האפליה שאופפת רדיפה זו. הענישה הקיצונית גולשת לעונת המשחקים הבאה תוך התעלמות מציבור אנשים בלתי ידוע ותוך שהיא פוגעת בצורה קשה בספורטיביות".

"מאכזב מאוד לגלות (ולא בפעם הראשונה) שבהחלטתו בוחר בית הדין שלא להעניק רוח גבית דווקא למועדון אשר פועל באינטנסיביות, ללא מורא ומשוא פנים, והוצאותיו חסרות תקדים נגד אוהדיו המתפרעים. מועדון הכדורגל מכבי תל אביב יערער על החלטה זו, בד בבד הוא מגנה התנהגות קיצונית של אוהדיו ויפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו למגר תופעות פסולות".

(מהכתבה בוואלה)

Just now, ClinteastwoodFan said:

לא מסכים. לזריקת חפצים והפסקות משחק אני לא קורא " כל שטות" והמועדון צריך להמשיך להילחם בפורעים.

אני מתנגד בכיר לזריקת חפצים ובאמת כל מי שזורק חפצים אידיוט, אבל אי אפשר להתעלם מכל הנסיבות שמביאות אותנו לחלק מהמקרים כאלה. כששופטים מזיינים אותך ללא הפסקה בהחלטות שערורייתיות, בגיבוי האיגוד, כשלא נלחמים בשוערים ושחקנים שמבזבזים זמן, בסוף התסכול יתפרץ בצורה כזאת או אחרת. יש לזה טריגרים. פשוט בהתאחדות מעדיפים לעצום עיניים. 

עכשיו לגבי הזריקת חפצים, יש מאבטחים, יש משטרה, מכבי מאתרת את האנשים, הם נענשים, מה הבעיה? למה זה צריך להגיע לבתי דין ולעונשים קולקטיביים. 

אגב גם על קריאות אנחנו מקבלים עונשים וקנסות שאין שום סיבה שבכלל יעמידו אותנו לדין עליהם. 

9 דקות לפני, yellow_blood said:

מה זאת אומרת נוטים לא להתערב?

קניתי מנוי, שילמתי כסף ולא נותנים לי להיכנס אז אני תובע את מי שהחליט על זה? יתעלמו מתביעות? אגדה אורבנית, אף אחד פשוט לא ניסה. זה עושק צרכנים לכל דבר ועניין, במה זה שונה מתיאטרון, קולנוע או כל עסקה אחרת?

אני חשוב שזה פשוט חלק מהתקנון שכל אוהד שרוכש מנוי צריך להיות מודע לו. 

ואני דווקא חושב שאוהדי הפועל בעבר ולא הצליחו. 

2 דקות לפני, Krishi said:

אני מתנגד בכיר לזריקת חפצים ובאמת כל מי שזורק חפצים אידיוט, אבל אי אפשר להתעלם מכל הנסיבות שמביאות אותנו לחלק מהמקרים כאלה. כששופטים מזיינים אותך ללא הפסקה בהחלטות שערורייתיות, בגיבוי האיגוד, כשלא נלחמים בשוערים ושחקנים שמבזבזים זמן, בסוף התסכול יתפרץ בצורה כזאת או אחרת. יש לזה טריגרים. פשוט בהתאחדות מעדיפים לעצום עיניים. 

עכשיו לגבי הזריקת חפצים, יש מאבטחים, יש משטרה, מכבי מאתרת את האנשים, הם נענשים, מה הבעיה? למה זה צריך להגיע לבתי דין ולעונשים קולקטיביים. 

אגב גם על קריאות אנחנו מקבלים עונשים וקנסות שאין שום סיבה שבכלל יעמידו אותנו לדין עליהם. 

מסכים שהעונש לא מידתי למועדון שהכי נלחם בפורעים, אני התכוונתי יותר איך זה התחיל ולאן זה הגיע בגלל קומץ שרוב האוהדים מתנגד לו. במקרה שלנו ביו צריכים להסתפק

בקנס כי אנחנו נילחמים בפורעים, אגב גם חיפה נלחמת ונענשה בסגירת יציע שלא בצדק.

1 hour ago, ohad maccabi said:

@amilov יש לי כנראה בעיה בפורום כי מתייחסים להודעה הזאת כאילו זה הודעה רשמית של מכבי אבל כל מה שאני מצליח לקרוא זה "אנחנו זונות של ההתאחדות המנהלת והאיגוד, אנחנו נערער לפי הספר, נקבל המתקה של משחק מקסימום ועוד נגיד תודה."

1 hour ago, Krishi said:

אני חשוב שזה פשוט חלק מהתקנון שכל אוהד שרוכש מנוי צריך להיות מודע לו. 

ואני דווקא חושב שאוהדי הפועל בעבר ולא הצליחו. 

תקנון או לא, יש דבר כזה סעיפים לא חוקיים בחוזה, גם אם הקבוצה והאוהדים חתומים והסכימו להם. יש מצב גדול שזה המקרה. מאמין שאם ילכו עם זה באמת פעם אחת עד הסוף אז יזכו וההתאחדות תפסיק עם זה. לא זוכר אוהדי הפועל שהלכו על תביעה כזאת.

המצב הוא כזה, 5000 איש שילמו כסף כדי להיכנס לאירועים מסוימים, בגלל התפרעות של כמה בודדים בקהל מונעים מכל ה-5000 כניסה, לא קיים באף מקום. אתם מתארים לעצמכם איזה כותרות זה היה תופס בצינור וכל החרא הזה אם היה מדובר בהופעה, תיאטרון או כל דבר אחר?

בית דין של התאחדות פנימית לא יכול למנוע ממני כניסה לאירוע אם שילמתי עליו מראש ועמדתי בתנאים.

יש בתי משפט אזרחיים, מועצה לצרכנות וכו'. ההתאחדות יכולים לעשות מה שהם רוצים כל עוד זה נוגע להרחקות שחקנים, הורדת נקודות וכו' אבל פה מדובר בעניין תשלומים של לקוחות חיצוניים, מה הקשר של בית דין פנימי לזה בכלל? הסטטוס קוו הקיים והבזוי הזה רק כי זה כדורגל והתרגלנו חייב להשתנות, לא בטוח שבבסיס שלו הוא חוקי בכלל ורק מי שילך עד הסוף מול ההתחאחדות ישים לזה סוף.

עוד דבר, למה שלא נודיע מראש ונתארגן כל ה-5000 מנויים שנשללו מחוץ למשחק שכביכול אמור להיות סגור ופשוט מחליטים שנכנסים פנימה ויהי מה? מה המשטרה תעשה נגד מאסה כזאת של אוהדים? אין להם יכולת וכח אדם. מראש יודיעו שהם מחייבים פתיחה חופשית של השערים למניעת אסון, זה לפני הכל. מי יקח סיכון אחרי מירון שנה שעברה? עכשיו שההתאחדות תדבר ללמפה.

אני מציע כל מיני דברים ורעיונות חדשים ויצירתיים חוץ מהקללות לרשף פה בפורום וחוץ מלסמוך על ההנהלה שתעשה משהו אולי הפעם כי הנה ספוילר - זה לא יקרה כנראה ולא ייצא מהדברים האלה כלום. רק בכח, אין ברירה

10 דקות לפני, guyMTA said:

איזה תגובות דיכאון בקבוצות פייסבוק של מכבי.. אשכרה אנשים שמחים מהעונש

לצערי יש בקהל שלנו אנשים ששונאים את שער 11 יותר מאת שער 5.