Jump to content

נושא מעקב אחר עונשי בתי הדין של ההתאחדות 21/22

Krishi

Recommended Posts

האמת שמכל הדוח שיפוט הזה אני לוקח בעיקר את מה שהתגלה פה שרפואה ניסה לתקוף פיסית את זיו. 

איכס יא בן אדם גועל נפש ערס קטן באמת שאין יותר מתאים ממך (מלבד אבוקסיס) להיות מאמן של קבוצה מגעילה כזאת. 

לפני4 שעות , ohad maccabi said:

Screenshot_20220426-135807__01.jpg

בטוחים שקרטיב ולא ארטיק? 

והאם רוצים להעמיד לדין את קרסטאיץ שנתן נשיקה למביא הכדורים או שאם הילד אמר בשידור חי its ok אז יימצא סעיף אחר במקום?

On 24.4.2022 at 19:07, פנחס שוף said:

תמונה

לפני4 שעות , ohad maccabi said:

Screenshot_20220426-135807__01.jpg

כאילו שנזרקו רק כשכבשנו ולא כל כמה שניות 
הזייה איך מרחיבים דו"ח על כוסות נייר לעומת שורה וחצי של מאות מקלות וברזלים מכסאות ועוד הופכים את זה לקרטון

לפני4 שעות , BODIROGA10 said:

יפה שהדגישו שהמוטות שנזרקו משערים 4-5 היו מוטות מקרטון (להמתיק את העונש, אם יהיה)...

ממה הקרטיב?

4 דקות לפני, tkui said:

הזייה איך מרחיבים דו"ח על כוסות נייר לעומת שורה וחצי של מאות מקלות וברזלים מכסאות ועוד הופכים את זה לקרטון

אתה יודע איזו פגיעה רצינית יכולה לגרום כוס קולה או מים? שפריץ מזה ואפשר להוציא עין ואילו מקלות זה עדין רצח אין צורך לציין כל שנייה וזריקה

52 דקות לפני, tkui said:

לא בטוח שאני צודק אבל אני חושב שיש הבדל בין דו"ח שיפוט להחלטה על ההעמדה לדין, שם מפרטים יותר. 

לפני6 שעות , סי הצהובה said:

אתה יודע איזו פגיעה רצינית יכולה לגרום כוס קולה או מים? שפריץ מזה ואפשר להוציא עין ואילו מקלות זה עדין רצח אין צורך לציין כל שנייה וזריקה

איך את מזכירה רצח? בושה!! רק בגלל זהבי שחינך אותכם אוהדי מכבי לאלימות פיסססססס

לפני5 שעות , ohad maccabi said:

לא בטוח שאני צודק אבל אני חושב שיש הבדל בין דו"ח שיפוט להחלטה על ההעמדה לדין, שם מפרטים יותר. 

וואלה דווקא יש מצב

למרות שעדיין איך ייתכן שהוא צימצם את זה ל3 מקרים על דעת עצמו זה נ"ל נגזר ישירות מהדו"ח של השופט אחרת זה ממש שחיתות ברמה שלהגיד על הרמת ידיים שזה יד צמודה

לפני12 שעות , עידן מוסקונה said:

יש מחזור שלא העמידו אותנו לדין העונה? 

גם אם נשחק משחק רדיוס ללא אוהדים נגד נוף גליל נהיה בבית הדין ככה זה שאין מישהו בהנהלה שיצא על אמא שלהם. קבוע ביום רביעי אנחנו שם גם אם זה תקדימים על חשבוננו.

מכבי בדיון על טועמה מחבל ושיר האונס: ״אי אפשר להפוך אצטדיון כדורגל לקונצרט. גם כששרו לאצילי זה לא היה הולם ולא נענשנו״. 

אגב, הערעור של חיפה נדחה. הצפוני ייסגר נגדנו.

בדוח המשקיף צויין כי הושלך כיסא לכר הדשא שפגע בשוער וגרם להפסקת המשחק. עורך דין רשף: "מדובר בתיק חמור מהדרבי"

מה?

היה כיסא שנזרק באחת מהפעמים שהם הלכו לבכות לשופט, הוא הגיע בקושי לקורה... לא פגע באף אחד ולא גרם לשום הפסקה.

מי זה הבן זונה הזה? איך יעל מרגלית לא פותחת עליו באלף קמ"ש באותו רגע?
image.png.2dc6a6a5e49bc533a1da78c6eab8b43a.png

חתיכת בן זונה כושל, החברה שלו מעסיקה מובטלים שלא בודקים כלום ואז הוא פותח את הפה המסריח שלו וזה מה שיוצא

20 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

מי זה הבן זונה הזה? איך יעל מרגלית לא פותחת עליו באלף קמ"ש באותו רגע?
image.png.2dc6a6a5e49bc533a1da78c6eab8b43a.png

חתיכת בן זונה כושל, החברה שלו מעסיקה מובטלים שלא בודקים כלום ואז הוא פותח את הפה המסריח שלו וזה מה שיוצא

מה זה החרא הזה?!?

אם זה אמיתי מחר בבוקר אפשר להפסיק את ההעסקה שלהם, אני בטוח שיש חברות אבטחה אחרות שישמחו לקבל כסף.

צטט

שמעוני: "אולי במשחקים שאין מספיק כרטיסים לכל המנויים, תמכרו את הכרטיסים לא לבעלי המנויים של שער 10-11, שם יושב הקומץ הבעייתי".

הדיין גיורא לנדאו שהצטרף לדיון הנוכחי אמר:״השלכות החפצים באות מיציעים 10-11. יש קשר בין רמת העצבים למקום בו אתה יושב״.

מרגלית: “אנחנו מתקדמים בלשים רשת בשערים 10-11”.

שמעוני: ״שלחנו אסטרונאוטים לירח אז מה הבעיה לסדר את עניין הרשת?״

רשף: “זה תיק חמור יותר מהדרבי במספר מובנים, שימו לב שנזרקה משענת של כיסא. נפגע פה שוער והופסק המשחק. אני שב וחוזר שצריך להפעיל את עונשי התנאי”.

רק תראו כמה הם מנותקים השרמוטות. ורשף הבן אלף זונה רק מחפש להעניש אותנו. שישרפו כבר כוסעמק.

9 דקות לפני, kutomer said:

מה זה החרא הזה?!?

אם זה אמיתי מחר בבוקר אפשר להפסיק את ההעסקה שלהם, אני בטוח שיש חברות אבטחה אחרות שישמחו לקבל כסף.

הכוונה שלו כנראה הייתה שמבחינתם עדיף סגירה של שער 11 בלבד מאשר רדיוס ללא קהל או משחק בטדי למשל, מבחינת ששער 11 זרק אז שהוא יענש

שמעוני: "אולי במשחקים שאין מספיק כרטיסים לכל המנויים, תמכרו את הכרטיסים לא לבעלי המנויים של שער 10-11, שם יושב הקומץ הבעייתי".

?????????????????????????? מההההה באיזה חוצפה הוא אומר את זה 

צטט

בדיון הנוכחי הצהובים עמדו לדין על השלכת כוס, הדלקת אבוקה והתנהגות אוהדים בלתי הולמת על הקריאות למוחמד אבו פאני. 

איזה אבוקה הדלקנו נגד חיפה? הם מדמיינים? 

אגב יעל מרגלית (העו״ד של מכבי) טענה ששרנו לבן רייכרט מזיין כבשים ולכן זאת לא גזענות. למישהו יש סרטון? לפי הדיין היא צריכה להראות סרטון כזה תוך 48 שעות ואם היא תמצא מכבי לא תענש על זה.

אגב אם ככה אז אם נשיר לאצילי מחבל ומזיין כבשים זה כבר לא יהיה גזענות? הזיה

שעתיים וחצי לתוך הדיון שמתקיים בערב יום השואה - ופעם אחת לא נתנו את שירות השואה של הפועל ככתב הגנה (למה מזיין כבשים זה עונש ושתהיה שואה זה לא?)

נ.ב - אם דולף סרטון של אבו פאני מזיין כבשים אנחנו יוצאים זכאים? 

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic
צטט

בשבת האחרונה נכחתי באצטדיון שלמה ביטוח, במשחק בין מכבי פתח תקווה להפועל נוף הגליל. מהרגע שהמארחת נקלעה לפיגור, החלה קבוצה לא מבוטלת של אוהדים לשיר "אבי לוזון מת". המנטרה הזאת שגורה במגרשים במשך יותר מ-15 שנים, מתחילת הקדנציה של לוזון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל.

האם זו קריאה לאלימות? השימוש במילה "מת" חריף, אבל אחרי הכול, הם לא אמרו שיגרמו למותו של לוזון, ייבדל לחיים ארוכים, רק ציינו "עובדה"/"דעה" או השד יודע איך קוראים להתבטאות המגעילה הזאת.

כך או אחרת, מכבי פתח תקווה לא הועמדה לדין בגין הקריאות הללו. בואו נאמץ לרגע את הטיעון לפיו זה לא קרה משום שהקריאות הושמעו על ידי אוהדיה שלה, מה שיוצר סיטואציה פרדוקסלית במסגרתה המקללים מנצחים פעמיים - גם משמיעים את קולם הדוחה וגם מטילים קנס על לוזון שנוא נפשם. וגם אם לקחנו את זה בחשבון, עולה שאלה פשוטה: האם עובדה זו הופכת את הקריאות הללו למכוערות ואלימות פחות?

תובע ההתאחדות ניר רשף החליט ש"אבי לוזון מת" הוא לא קריטריון מספק להעמיד לדין. יש סיכוי מעבר לסביר שהן בכלל לא הובאו לידיעתו. בכל מקרה, בהחלט זכותו. הוא כן החליט ש"אבו פאני מ...ן כבשים" זו קריאה פוגענית כל כך, שצריך להביא לבית הדין מועדון שלם כדי להסביר אותה. גם זו זכותו, אבל מהם ההבדלים הסמנטיים, ככל שיש כאלה, בין הקריאות? כל אחד והפרשנות שלו. השורה התחתונה היא שרשף כנראה קשוב מאוד לקולות הבוקעים משער 11, בין אם זה "הומו" ובין אם זה "מ...ן כבשים".

מה הקריטריון להעמדה לדין? את זה גם הוא לא יודע להסביר.

בסרט הקלאסי "משפט הקופים", המבוסס על מקרה אמיתי שאירע ב-1925, התובע מת'יו הריסון בריידי חדור מוטיבציה להרשיע את המורה ג'ון סקופס, משום שלימד את תורת האבולוציה בניגוד לחוקי מדינת טנסי. בריידי יוצא מגדרו ומשיג לבסוף את ההרשעה, אבל הקרקס התקשורתי, שהתעצם ככל שהמשפט התקדם והגיע לשיאו עם מתן פסק הדין, יחד עם העונש הסמלי מאוד שסקופס מקבל, מעקרים את הישגו של התובע ממשמעות והופכים אותו ללעג ולקלס ואת הניצחון לתבוסה.

רשף התנהל בקדחתנות בנושא של דני עמוס וקריאות ה"הומו". פעמיים עמדתו נדחתה, והוא לקח את מכבי תל אביב לדיון שלישי שבו ניצח. קנס של 3,000 שקל ספגו לבסוף הצהובים, סכום שהיה ברור לכל שהוא לא יותר מדמי השתקה כדי לנפנף את הסיטואציה. שלא יובן לא נכון, המאבק של עמוס חשוב ואמיץ, אבל הדרך שבה הושג ה"ניצחון" הזה לא רק מגוחכת, היא גם מקטינה את העמדה של עמוס עצמו ומה שהכי גרוע - היא מסוכנת, משום שהיא יצרה מתווה שבו ניתן להרשיע קבוצות בגין קריאות שאינן אסורות על פי התקנון.

כצפוי, לא לקח זמן רב מדי לרשף לסלול שיפוע חד יותר למדרון החלקלק שיצר. הזימונים של יואב זיו (לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל עמד אדם מול דיין לאחר שכתב את הספרות "6" ו"2" על דף) ושל מכבי תל אביב בשל הקריאות לאבו פאני הן תוצר של ה"הצלחה" מדיון עמוס. ראה התובע כי הוא יכול להגיע להרשעה, ולו ברמה הסמלית, והחליט לשחרר את הנצרה.

אין טעם להיכנס לדיון האם מדובר ברדיפה של מכבי תל אביב ספציפית. התובע הולך למקרים מתוקשרים ורוכב על הפופוליזם שמצפן הצדקנות שלו נושא אותו אליו. היטיב לבטא זאת השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שהתנגד להרשעת המועדון בעניין עמוס: "קללות, גידופים ועלבונות הפכו חזון נפרץ במגרשינו - בארץ כמו גם בחו"ל, וקשה עד בלתי אפשרי למנוע אותן. גם מתקשה אנוכי לראות כיצד ניתן לשים את הגבול בין קריאות מותרות לבין אסורות, להבדיל מקריאות גזעניות ואזכור השואה, כפי שהדבר בא לביטוי בתקנון המשמעת".

לא רק סטרשנוב מתקשה בכך. עו"ד יעל מרגלית, שייצגה את מכבי תל אביב בדיון אתמול, אמרה: "בכל משחק יש קריאות ושירים שמעודדים אלימות. בין אם זה ששוטר ימות איום או לדחוף שוטר לפסי רכבת או ששחקן מת... כל הקריאות לא הולמות, אבל השאלה אם כל קריאה של אוהד תביא אותנו לבית הדין?"

אם בכבשים עסקינן, מכבי תל אביב אינה שיה תמימה. מחווה קטנה לאבו פאני (יש עוד מפגש בין הקבוצות, זר פרחים לא עולה הרבה) הייתה סוגרת את הסיפור ושולחת מסר נחרץ לאוהדים ששרו את השיר הדוחה, אבל הקריאות, כל עוד הן לא מעוגנות בתקנון, לא אמורות לשלוח את המועדון לדיון ביזארי בבית המשפט.

אז אחרי ה-3,000 שקל של הקריאות לעמוס, יואב זיו קיבל קנס של 500 שקל. נכון לכתיבת שורות אלה, טרם ניתן פסק הדין לגבי הקריאות לאבו פאני, ואני מנחש שיהיה מדובר בעוד קנס מגוחך. הרושם שנוצר הוא שבית הדין פשוט מחפש להוריד מעצמו את הטרחנות של רשף, בקטע של "יאללה, הנה עיצומים כספיים, רק תניח לנו".

הרי אם גורם או קבוצה יזוכו, התובע ייקח אותם לערכאות גבוהות יותר, עד שינצח ויתפנה לחפש את הקללה הבאה שלא נשמעת לו טוב. בשלב הבא קבוצות יועמדו לדין על קריאות כמו "מטומטם" ו"בן בליעל" ולבסוף יקבלו רדיוס על הערת אוהד אחד לאחר "סלח לי, במטותא ממך, שב נא, אתה מסתיר לי".

ככה זה יתנהל, עד שהגנון בניהולו של עו"ד רשף יחנך את כ-ו-ל-ם.

פעם ראשונה שאני באמת קורא את כל הציטוטים של הדיון שלנו בבית הדין ובא לי לדפוק את הראש בקיר מכמה שהדיינים שם מנותקים וחיים בעולם אחר. אף אחד מהם לא דרך באף אצטדיון כדורגל מעולם והם אלה שקובעים גורלות לגבי קבוצות ואוהדים, סיטואציה פשוט מחורבנת. 

הטיעון של חיפה על סגירת הצפוני הוא ש: 

אוהדי הצפוני ישבו ביציע הדרומי והוא קרוב מדי לאוהדי היריבה מכבי. 

איך אני אוהב שכל אחד מסתכל רק על התחת של עצמו

משחק בבלומפילד נגד הפועל, שער 4-5 סגור בפועל הפועל ישבו בשער 8 כששער 10-11 אוהדי חיפה 

משחק נגד סכנין משוחק בנתניה ובמקום אלף אוהדים בדוחא מגיעים 8 אלף חיפאים

איך ניתן לקיים משחקים ככה באמת חיפה 

אם יש דבר אחד שהייתי לוקח מחיפה זה את היכולת של המועדון והאוהדים שלהם לצאת בקמפיינים משפיעים על גורמים בהתאחדות/מנהלת. זה משהו שנורא חסר אצלנו, היכולת הזאת להשפיע על בתי הדין והשופטים לטובתנו. מעלים אותנו לדין על קריאות הומו ושירים נגד הפועל ושחקן כלשהו שמזיין כבשים. על מנהל קבוצה שרשם 6-2 על דף. אתם לא מבינים איזה טירוף זה, פשוט קריסת מערכות טוטאלית. מה השלב הבא? על קריאות בן זונה ומטומטם? או השופט שערורייה? אה רגע...

ואנחנו פשוט שותקים. גם המועדון וגם האוהדים. שום רעש תקשורתי, שום קמפיין, כלום. עלובי העלובים. 

אני מאוד אופתע אם העונש של סגירת היציע נגדנו יישאר. במקסימום יעבירו לאיזה משחק חסר חשיבות אחר.